Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
25. nov 2010

@blondynka400 jezis zas pisu kraviny, samozrejme v 10ti tydnech, 10 mesicu nam jeste neni 😀

no nechame se prekvapit jak to spani bude u nas pokracovat, dneska se treba vzbudila kolem pulnoci, tak jsem ji dala dudlika nez udelam flasticku a usla mi az do pul 2 😀 ....

to jsem covece nevedela ze bych ji pak mliko na noc davat nemela, no vidis ... to asi ty kasicky na noc, vid, ... no zatim je jeste cas 🙂

schnucki
25. nov 2010

jinak dneska budu volat k doktorovi, zda se mi ze kasle, ale teplotu nema, tak nevim 😒 .... ale je zajimave ze jen kdyz lezi, kdyz ji mam na rukou tak skoro ne ....

barbora87
25. nov 2010

Ahojte babulky moje
Takze my stale 2v1 myslim ze maly zboznuje ked ma moze terorizovat...
Inak vcera sme sa dozvedeli ze to s tym domcekom proste neklapne...mm bol z toho tak hotovy...uz sa tesil ako malemu urobi zahradku a izbicku a tak...no co uz proste to nemalo byt...tak teraz zostaneme vo viedni (bude to lepsie sj kvoly robote a skolke) a uvidime co prinesie cas...

Inak ano co sa tyka cisarskeho tak maju strach ze sa mi pri porode odlupi sietnica v oku ci ako sa to vola...
No cakam na telefonat od oberarzt (sef oddelenia) ze co mi odporuci...

Inak ziadne proznaky porodu stavim sa ze este budem aj prenasat...

A co vy babulky a vase mimi?vsetko ok?ja uz sa tesim na kocikovanie 🙂))

ivanajelinek
25. nov 2010

@barbora87 Tak to mi je luto, ze to neklaplo. Ale ako pises, asi to tak ma byt. Tak si uzivaj este tehu, zachvilku budes mat malinkeho pri sebe. A uz mas vsetko nachystane, pokupene?
@schnucki No moj maly ma tiez soplik, ale z nosa mu nic netecie, ani ked odsavam nejde nic von. Ale pocujem to najmä v noci ked dycha, ze ma zapchaty nostek. Tak tiez neviem lebo cez den nema nic. Nam tu dneska nasnezilo, takze parada. pojdem k hebamme a potom musim ist dat vymenit gumy na aute. lebo mame este letne 😠

emily327
25. nov 2010

ahojte, tak sa hlasim aj ja. Vcera som bola na kontrole po 6tonedeli A ani som nevyliezla na kozu, uz sa ma lekar pytal,ze ci uz vystrajame, som na neho kukala ako zaba z prachu,ze o com hovori a ja ze nie,ze cakam na kontrolu A on,ze ci to chcem prikazom No chapete?? Pozrel ma zospodu a zabolelo to len na chvilku. A inak vsetko ok. Krasne vsetko zahojene a ako ma byt. Tak som rada.

barbora87
25. nov 2010

@ivanajelinek no snazim sa to vidiet pozitivne aj ked ta predstava bola krasna...
No nakupene mame asi vsetko aj ked teraz ideme este do babyone mam tam ppukazku tak ideme kupit asi ten monitor dychu...
No inak kolko dni pred porodom vam odisla zatka?

schnucki
25. nov 2010

@barbora87 tak to me moc mrzi ze to nevyslo, ale treba se povede pozdeji a baracek mit budete 🙂 ... asi to ma pockat 🙂 .... ja si myslim ze u me to bylo nekolik dni, myslim ze mozna i tyden, ale vic jak tyden ne ....
ale uz to mas za par, to bude krasny darek pod stromecek 😵
nase mala si taky dala na cas, prisla skoro o tyden pozdeji, ale prece 😀

@ivanajelinek ja nechci nejak plasit, ale nevim co to kaslani ma znamenat, tak jsem radeji volala k doktorovi a ve 12:15 tam mame byt, radeji at mi rekne ze ji nic neni nez aby byla nemocna a ja to nepoznala 😅
nestras se snehem, ja se hrozim ze tu taky nasnezi, musela bych totiz odklizet snih a to fakt nevim jak bych s malou vyvedla 😝

@emily327 a co znamena vystrajame?? ... super ze je vsechno krasne zahojene 🙂

barbora87
25. nov 2010

@schnucki dakujem...no presne proste bol to len stres a je na case aby som sa uvolnila...
Hmm no mam pocit ze rano mi odisla alebo teda zacala odchadzat zatka...skoro som odpadla ked som to videla...
Tak teraz sa idem ukludnit do obchodu 🙂))

emily327
25. nov 2010

@schnucki 😀 prepac neuvedomila som si,ze tento vyraz nepoznate 😀 Vystrajate,ze ci uz salieme 😀 silime 😀

emily327
25. nov 2010

inak k tym cumlikom, my pouzivame od zaciatku iba Avent silikonovy a malinka je s nim spokojna. ziaden iny nikdy v puske nemala 😀

emily327
25. nov 2010

@barbora87 ahoj moja, uz sa ti to krati,co? Mne zatka neodisla. Aspon o tom neviem 🙂

blondynka400
25. nov 2010

@schnucki já jsem si myslela, že jsi si spletla týdny a měsíce 😀 . No ono půlroční dítě když je dobře živené přes den, jídlo v noci už nepotřebuje.Každopdáně alwe dost záleží nqa tom, jak vezme na milost příkrmy, když ne, musíš dávat mléko i v noci, většinou... Ale nedá se přesně říct, že má půl rok a teď jídlo dávat nebudu. K těm kaším, podle mně nezasytí o moc více než mléko, ale zas jsou výživné a potřeba. U UM by se mělo přesat v tom půl roce, u kojeného dítěte se to většinou táhne délé, přeci jenom méně sytí, ale i tak by se v noci mělo kojit max do 8 měsíce.
@emily327 prřidávám se ke schnucki, taky nevím co to je 😀

emily327
25. nov 2010

@blondynka400 vystrájať = řádit, vyvádět

blondynka400
25. nov 2010

@emily327 hele já to pořád nechápu, asi jsem natvrdlá, co je to silime 😕 😔 😀
Jako jestli provozujete sex?

emily327
25. nov 2010

@blondynka400 ano ano 😀 mne to tiez chvilku trvalo, kym som lekara pochopila 😀
vystrájať = řádit, vyvádět

meleri
25. nov 2010

@blondynka400

tak to jsi dobrá, ono je to určitě o tom spánku zajímavé jen se mi o tom nechce číst, prostě ráda bych si o tom poslechla třeba dokument v TV ale jinak moc ne...

jo je to těžké! já si nedokážu představit až bude spát sám no budu si muset zvykat....
to víš že jsme chodili kontrolovat velmi často, dost se ve spánku hýbal takže asi co 30 min jsem se chodila dívat kde je, atd, ted už leží víceméně na jednom místě, ale i tak chodím přikrývat protože se věčeně odkopává..

barbora87
25. nov 2010

@emily327 ahoj moja...no veru uz sa mi to kratiiii mam hrozne tahanie v brusku a citim sa uplne nesvoja :((( teraz ideme este rychlo do obchodu a dalsie dni budem doma robit co mi treba...v sob mam ist do ba na rodinnu oslavu tak som zvedava ci sa tam este dostanem...
Jeee super ze je vsetko ok tak mozete na to skocit zase 🙂))

meleri
25. nov 2010

barboro
to je mi líto s domkem, ale určitě to pak přijde!

holky jak píšete o těch dudlících, slyšeli jste o dudlíku s teploměrem? já nic na druhé dítě nekoupila když všechno máme ale uvažovala jsem o tomto....já mám jaksi "blok" s tím teploměrem do zadku, i s těmi čípky, jako když je nutnost samozřejmě dám ale myslím že to není vůbec příjemné..

kdybyste to někdo znali tak mi napište, jestli to měří přesně nebo tak....

blondynka400
25. nov 2010

@emily327 tak nejsme až zas tak blbá 😀

@barbora87 to je hrozný jak ten čas letí. Už se ti to taky krátí co? 😀

@meleri no já na tohle tedy radši knížky, můžu se k nečemu vrátit, navíc dokument v Tv nikdy není natolik věděcký, takže nic pro mne 😀 .Tak hlavně že to vždycky dobře dopadlo 🙂

blondynka400
25. nov 2010

@meleri hele o tom teploměru jsem sylšela, ale prý není moc přesný. zkus si ty změřit teplotu v puse, pokaždé bude trošku jiná..... Jrestli nechceš rdo zadečku, tak si kup dogotální do ouška, je sice toršku dražší, ale za to přesný 😉

barbora87
25. nov 2010

@meleri ahojky no co uz neni nam to dopriate...

@blondynka400 ahojky no ani mi nehovor ani neviem ako to tak rychlo ubehlo...

meleri
25. nov 2010

aha no nevím tak se ještě zeptám v lékárně..
v puse je teplota nepřesná? myslela jsem že je to jak v zadku. jo to do ucha je super ale tady je to strašně drahé, jen takovým světýlkem posvítíš či co je to hned změřeno ale stálo to kolem 50 eur (za to už mám nákup 🙂).

meleri
25. nov 2010

@barbora87 můžu tě potěšit, my jsme to ted taky řešili, nakonec jsme pořídili tento byt kde ted žijem, manžel sice brblá, ale zas civilizace je civilizace! já si to nedokážu představit žít na vesnici kde nic není, asi se z toho zblázním jenže on mě do toho dost nutí..:(

ivanajelinek
25. nov 2010

@meleri Ja mam tem cumlik s teplomerom. Ale este som ho nepouzila. Musim ho najskor asi vyvarit, lebo je este v krabici. Ked ho pouzijem, dam ti vediet.
@schnucki No ja idem dneska k hebamme tak sa jej spytam, ci treba ist d dr.-ovi. Lebo v pondelok mame ockovanie tak neviem ci nas zaockuju, ked ma maly soplik.
@barbora87 Zeby sa to blizilo?Este mas nejaku kontrolu u dr.a? A malinky lezi dobre?

meleri
25. nov 2010

@ivanajelinek jejeje super! a je to ten Avent - Phillips?
to jsem si právě říkala, jestli to půjde vůbec vyvařit tak to je super že jde...

právě já musím měřit pod paží už a to taky není moc přesné, protože do zadku se prostě nenechá...ten dudlík bych využila pro oba teda..

blondynka400
25. nov 2010

@barbora87 a jak se těšíš?

@meleri v zadečku je právě nejpřesnější, co může být. V puse je hodně nepřesná, zkus si dát teploměr do pusy a uvidíš ty rozdíly... No jo, do ucha není nejlevnější, ale do jiné alternativy než zadeček nebo ouško bych nešla... Tady jsem ho viděla asi za 30 EUR, to mi nepřišlo tak hrozný....

ivanajelinek
25. nov 2010

@meleri Ano od Avent. To bola taka sada, bol tam normalny cumlik, klasicky teplomer s ohybnou spickou a tento cumlikovy. 😉

emily327
25. nov 2010

@barbora87 no este mas na rodenie chvilku cas, este taky tyzden by si mohla potiahnut 😉 Neboj, coskoro to uz budes mat za sebou. Viem,ze posledne tyzdne sa hrozne vlecu a ze sa necitis dobre a nesvoja ale to uz tak na konci tehu byva. Hlavne nech mas vsetko dohodnute a si rozhodnuta. Velmi ti drzim palce, cmuk
A za ten domcek ma to fakt mrzi ☹ Pockaj vy ste sa uz prestahovali k mame, ci ste stale vo Viedni? nejako mi to uslo...

meleri
25. nov 2010

@ivanajelinek jo tu sadu jsem právě viděla na internetu, no zas nechci kupovat vše protože ten klasický do zadku mám...uvidím co zítra řeknou v té lékárně..

blondy
jo dík! uvidím fakt zítra.......malý tentokrát nemá teplotu vůbec tak jsem ráda že tu nemoc celkem dobře bere....

emily

fakt ty poslední týdny jsou špatné? jako fyzicky je člověku zle nebo jak? já to nevím když jsem rodila v 35 tt, a to mi bylo dobře ještě...

ivanajelinek
25. nov 2010

Kocky aka je dobra odsavacka na sopliky? Ja mam tu na vysavac.Je dobra, ale v noci zapinat vysavac, no neviem. nemate nejaku inu osvedcenu?