Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
29. nov 2010

@meleri dekuju, ja jsem rada ze i manzelovi to vadi, protoze to nevypada jako ze neco proti jeho mame mam, ... ja doufam ze to nejak pochopi, asi se urazi, ale snad ji dojde ze s nama nehne ... ona vi ze my jsme oba jini nez manzelova segra a ze si veci delame sami, ale podle me si nemuze pomoct a stale se snazi si prosadit svoje, no ale snad to pochopi ... ja totiz nechci mit rozbroje

jezis taky nemocni?? to bude to blbe pocasi, ja dneska zas male vysavala, ale moc toho ven nevyslo, tak se zitra optam v lekarne na tu odsavacku na vysavac, touhle mi to nejak nejde 😝

meleri
29. nov 2010

@schnucki , pro něco je to možná dobré, že ted už víš že manžel se tě zastane! páč co se týče toho mého tak jsem si s ním užila....:( kolikrát jsme se hádali a tak kvůli jeho máti on byl dycky na její straně, atd, mě to děsně štvalo....a štve protože vlastně jen díky tomu že se tchýně "uklidnila" to nemusím už nijak řešit..
myslím že u vás je to taky ještě žhavé, dcerku máš ještě malou, porod byl vlastně nedávno, snad ji to po chvíli přejde! aspon ti to přeju! až si zvykne na roli babky tak třeba bude skvělá ! (ta moje skvělá rozhodně není ale aspon do ničeho nekecá, prostě nechá nás to dělat podle svého)

jo je to naprd...:( buď jsem to chytla od Samsona, a nebo včera, byli jsme venku a pršelo...:(

schnucki
29. nov 2010

@meleri ja se toho prave strasne bala ze manza bude na strane maminky a budeme se hadat, ja jsem totiz docela palice, uz jsme jednou na tohle tema hadku meli, protoze on spatne pochopil me, ja jeho a bylo to ... ale jsem rada ze to vidi stejne ....
ja se toho strasne bojim, protoze ona presne tohle udelala u manzelovi segry no a ta ji s manzelem nechali, takze ona vlastne manzelovi segry deti vychovala, je jak nahradni mama doted a proto ji podle me vadi ze u nas nemuze a nejak ji to nevoni ... no uvidim, ... podam pak zpravy z bojiste 😀

no tak snad ti bude brzo lip ... vy jste taky stale nemocni, vid ... neni treba neco na posileni imunity??

me trapi ta ryma u male, uz ji ma podle me dlouho 😖

finfrle
29. nov 2010

Zdravim slunicka!
Dnesni den byl u nas v pohode.Mala spala krasne 4hodinky pak hodinu na kojeni a pak zase usnuna na 3hodiny ale ted je uz delsi dobu vzhuru a sem tam si place ale jinak je ok.Docela pomaha ji zabalit do deky a to se uplne uklidni teda nekdy.
Dnes jsem jen uvarila,poklidila,vyzehlila a oprasila vanocni dekorace a nekdy pres tyden ozdobim domecek.Jooo a napsala jsem 27pranicek 😝 no jako kazdy rok 😀 Jeste ale s posilanim pockam prece jenom je cas.

Ivanka super,ze maly zvladl ockovani a snad mu nebude zle!Ten gravimilk,jak pise Emilka coko,vanilka je nic moc.

Schnucki a Emilko to vite holky stiham napect behem spanku male a kdyz nespinka mam tu hlidace 🙂 ale ja jsem sikula tak jsem si to rozvrhla tak abych to zvladla a tady v te velke kuchyni neni nic problem a jde to pekne odruky.
Zitra mozna upecu predvanocni vanocku 😀 a dame si s maslem a kakaem mnamka!

finfrle
30. nov 2010

Dobre ranko,to je dnes krasny den 🙂
Uz jsem nejakou dobu vzhuru a mam i zadelano na vanocku🙂 mala spinka a ja koukam na angeliku 🙂 a posloucham jak mi k tomu mala prdi 😅

meleri
30. nov 2010

@schnucki my jsme měli něco podobného u naší babičky, já ji měla za víc jak babičku ona byla skoro jak druhá mamka..moje mamka šla brzo do práce, co jí zbývalo peníze nebyly, a tak babka vychovávala posvém 🙂) ale naši se taky hádali kolikrát...
já ti přeju at to vyřešíte podobrém,ono to asi bude chtít čas ale určitě jí to dojde časem!

Sam je ted pořádně nemocný ted to najelo v plné síle bohužel...:(
@finfrle
jsi šikula! vím že vánoce máš moc ráda je super že i ted ses do toho dala!

finfrle
30. nov 2010

@meleri To jo Vanoce jsou uzasne a myslim si,ze je to na zenske aby udelala krasne svatky cele rodine 😵

meleri
30. nov 2010

@finfrle to máš pravdu, chlapi na to moc nejsou....nebo dají se zapojit to jo ale člověk si to musí zařídit sám 🙂)

finfrle
30. nov 2010

Ty jo tady je ale ticho po pesine 😨
hlaseni...vanocka je uzasna a chutna 🙂
Male se dnes vyrasil stroupek z ockovani.Mozna proto nam posledni 3dny plakala vice nez normalne.
@meleri Muj manzel je nastesi napomocny a pomaha jak muze ale nekdy mu musim rici co mu dovolim udelat 😀

blondynka400
30. nov 2010

@finfrle tak to jsi šikula 😀 Stroupek po jakém očkování? 😕

Já mám dneska totálně dost, malá byl protivná jako snad ještě nikdy, dokonce mi chvíli plakala i u koupání (což nikdy nedělá), ale fakt nevím co jí byli jestli zoubky nebo něco jiného.. Navíc tu jsem na ní sama takže fakt super 😝 Doufám, že už zas zítra bude moje "hodná " holčička, nebo si to půjdu hodit..... 😝 ☹ 😀

finfrle
30. nov 2010

@blondynka400 Ahoj no stroupek takova vyvysenina ruda,byla ockovana druhy den po narozeni do raminka BTC ci jak je ta zkratka.Mala mi strasne place ach jo asi brisko ale prdi celkem dobre jenze mi dlouho nekakala.Jak dlouho je to u mesicniho mimi normal?

blondynka400
30. nov 2010

@finfrle myslíš TBC 😀 Tak to jo, to je dobře, že to reagune, naopak stropek se tam musí udělat ap ak jizbička, když se to neudělá, je to špatně, protože neproběhla rekace a pak se to musí v pozdějším věku přeočkovat. doktorka mi ekal, že to musí být do třetího měsíce a že je to potřeba kontrolovat. V čechách dokonce v některých krajích s tím chodí na kalmetizaci kde to překontrolují odborně....
No ono normál, to se těžko řekne, u UM max. nekakat 2-3 dny (ale to taky až v pozdější fázi, u měsíčního mimi je normální spíše víckrát za den), u MM toť otázka, záleží na tom,jak má mimi aktivní střeba a jak kvalitní je mléko a kolik z toho vyje zplodin. Když je kvalitní mléko a dítě má dobré střeva, kaká jednou za delší interval, v pozdější době to může být i třeba jednoz za deset dní, ale to až v pozdější době, tak od 3 měsíce (to jsme měly my). V tom měsíci by mělo kakat ještě tak jednou za den a postupně se ty intervaly můžou prodlužovat, ale jestliže je mimi na MM, je těžko říct, co je dobře a co je špatně, jestli prdíky odcházejí a normálně jí, vědu bych z toho nedělala, tedy v případě, že jí nic nebolí, jestli se ti kroutí a nekala nějak víc dní, v měsíci bych asi zašla pro radi k doktorovy 😉 Ono to může taky znamenat, že má malý příjem MM a tím pádem nejsou akoro žádné zbytky, protžoe tělíčko vše vstřebá, ale to se pozná na váhovém přírůstku...

finfrle
30. nov 2010

nene tady Btc oni to pisou jinak

thehit
30. nov 2010

ahojte 🙂 chcem sa opytat Vas ktore sa snazite v Uk..ako to tu funguje ked Vas GP vypise do nemocnice.Zda sa mi ze je to v Uk uplne ine a mam z toho divny pocit..Mozete mi vkratkosti napisat ako to tu funguje a ako dlho sa popripade caka atd..po akej dobe neuspechu sa posiela na umele?dakujem za odpoved 🙂 pekny den

meleri
1. dec 2010

čaute tady nasněžila hrouda mokré břečky, ale fak pořádně, a sněží dál jenže nemrzne. no vypadá to pěkně ale je to ten mokrý sníh....život se zastavil, auta jaksi nejezdí nikdo nevychází prostě legrace jako vždy! Francouzi jsou letní lidé fakt...

u nás nic moc..:( malý dost kašle, dávám mu ty čípky každý den jeden tak to asi trochu pomáhá ale i tak..

meleri
1. dec 2010

je to blbé páč zítra jsme chtěli jít do kroužku ale nepůjdu tam nechci tam nakazit ty ostatní. tak tady asi skysnem...v sobotu musím nakoupit nějaké dárky pro moji rodinu a ještě jeden pro Samsonka. a jak jste na tom vy s dárky? taky musím koupit ze dva pohledy pro moji rodinu.

ivanajelinek
1. dec 2010

Ahojte. Tak ako sa mate? Co vase pokladiky? Posluchaju? My v pohode. Akurat rozmyslam ci ist s malym na chvilku von, lebo je dost zima.
@schnucki V com ti mala spala ked si bola u vasich? Mas tam postielku alebo mas aj tu cestovnu? Ja rozmyslam ci ju kupit alebo nie. Lebo zatial je este stale vo Wiege, tak neviem ci mi tam vobec bude spat. 🤐

finfrle
1. dec 2010

Holky ja uz nevim mala mi od nedele 6 rano nekakala...naposledy v sovotu ve 23.30 pak nedele rano v 5.40 a pak 6.20 a od te doby do ted nic.Nevim jak moc je to normalni???Mam si delat starosti?

emily327
1. dec 2010

ahojte,tak sme doma z poradne. Vonku krasne snezi Meriame 57cm a vazime 4800g, podrastli sme o 4cm, tak ako minuly mesiac a pribrali 1kg co je uplne idealne, takto by malo babo priberat Tak sa tesim, boze zase je Sonicka ukazkova V januari budeme ockovat, chcem sa opytat, davali ste ockovat babatka hexa vakcinou? Nam to pediater odporucil,ze je to dobre a ze by to malo byt aj povinne,ze nechape preco to nie je. Tak mame recept na to povinne ockovanie infanrix hexa a prevenar a aj na rotarix. Co myslite, dat zaockovat babo touto vakcinou alebo nie?
Sestricka sa nas pytala,ze ci nechceme prepichovat uska. Ze je to lepsie cim skor, vravela,ze oni to robia tak,ze sa nastrelia nausnicky a tie sa po 2 mesiacoch vymenia za vysiace, tie sa len namocia v liehu a daju na usko. Hmm no neviem sa rozhodnut. Ci teraz alebo neskor. A skor si myslim,ze je lepsie prepichnutie ako nastrelenie Co myslite???
A inak ja som ziadnu chrasticku po TCB malej nenasla musim ju dnes dobre pozriet, lebo ma blondy normalne vystrasila. Aj som to lekarovi povedala ale akosi tomu nevenoval pozornost a nic nekukol.

ivanajelinek
1. dec 2010

@finfrle Kojene deti nemusia kakat aj 10 dni 😉 Takze starosti si este robit nemusis.
@emily327 V tom ockovani ti nepomozem, neviem ako je to na slovensku. my sme boli v pondelok, pichli mu do oboch noziciek.A pekne ste narastli aj pribrali. No ja osobne by som asi dala tiez skorej prepichnut uska. Ale neviem. Musia poradit kocky, co maju dievcatka 😉

meleri
1. dec 2010

@finfrle prodávají se na to speciální čípky pro kojence, zabírá to skvěle...my dávali co 5 dní protože dr nám řekla že nemáme dýl jak pět dní čekat..

my jsme měli štěstí jak jsme šli ven zrovna bylo pěkně...ted se zase zatáhlo a je škaredě. byla jsem chvíli u kamarádky, a nakoupit a ted už jsem ráda že jsme zpátky.....půlka obchodů je zavřená kvůli sněhu.

očkování - my dáváme jen povinné, žádné další. povinné je to proti pěti nemocem, nevím ale jak česky. ostatní věci jako Prevenar atd nedáváme.

finfrle
1. dec 2010

Dekuji holky nakonec mi napsala jedna zdravotni sestricka a presne to same jako Ivanka kojene dite az 10dni nemusi kakat ale i tak jsem z toho nesva.
Mala je hodna treba ted je jak andilek.Vali po kojeni kukadla a zkouma tatinkuv oblicej 😵 takze asi tim netrpi jinak si myslim,ze by plakala.
Pristi tyden bychom meli jit na kontrolu k GP ale asi pujdeme jen k sestricce a pak uvidime co nam rekne jestli musi jit mala i k GP.

meleri
1. dec 2010

takhle trénuje nočník.

schnucki
1. dec 2010

holky ja se omlouvam ze nepisu, ale vubec nevim co se se mnou deje, dneska manzel odjizdel do prace a ja se rozplakala ze tu zas budu s malou doma sama ... a to jsem tu s ni byla tri tydny od pondelka do patku sama a pohoda a ted, manza jezdi nocni takze je pres den par hodin s nama a ja takhle, co odjel bych jen brecela, vubec to nechapu ...
tak se omlouvam ze nepisu a nereaguju ale musim se dat nejak dohromady ....

blondynka400
1. dec 2010

@emily327 to je fajn, že přibíráte 😉 Ona hexa není na slovensku povinná? 😕 To se za ní musí pořád doplácet? 😕 V čechách se už od 2009 ničím jiným neočkuje. Já jsem určitě pro, je lépe snášená, než ty látky předtím, ikdyž osobně si myslím, že očkovat ve 3 měsících je brzy, ideální je to až kolem 5 měsíce, ale na to většina doktorů nechce slyšet. K tomu ne všechny nemoci z té očkovací látky jsou pro takhle malé mimi nutné, třeba žloutenka, ale v celku je ta vakcína ok a určitě doporučuji... Bohužel v dnešní době se očkuje až moc a není to úplně dobře, to se nám jen někteří doktoři a hygienici snaží vnutit. To samé očkování proti rotavirům, podle mne je to totální blbost a zbytečnost (asi tak jako očkování proti prasčí chřipce, obyčejný marketingový tah farmaceutických firem). Pneumokok už je něco jiného, ale i tak já jsme malou očkovat nenechala, ty vakcíny co se používají nejsou úplně 100%, třeba tvrdí, že je po nich méně zánětů středního ucha, ale už je dokázáno, že některé děti po aplikací vakcíny na to naopak více trpí, ale zas na druhou stranu ta nějaký smysl má, já jsem tak 50 na 50, možná jí očkovat nechám, ale později, to stačí méně dávek a pro tělíčko je to mnohem snažší. Ono se to nezdá, ale když si vezmeš, čím si to malé mimi musí projít, je to hrůza a žádné očkování není úplně bez rizik, takže to nutné ano, ale zbytek bych nebrala tak konzumě, jak se to teď řeší. Jinak určitě vzít prevenar 13, ten je proti 13 kmenům, v čechách se sice doplácí (základ mají děti do roku zdarmú, ale když už, tak určtiě vzít to nejleší co je na trhu.
To potom TBC by doktor měl zkontrolovat, navíc když to není plně zahojené, nedá se dál očkovat ani hexou (to samé se nemůžou píchnout naušnice, když zas neproběhla reakce, očkování se nezdařilo.... Třeba to zkontroluje potom, ted je ještě brzy 😉
Co se týče naušniček, určitě čím dříve tím lépe,ale mělo by to být až po očkování hexou, doktorka mi to tenkrát vysvětlovala, ale už si to fakt nepamatuju proč. Jinak dilema jestli píchnout nebo nastřelit bylo pro mne jasné, určitě píchnout, za prvé to vyměňovaní mě děsí ( a potom, co jsem jí naušničku jenom jednou zavírala tak orpávněně 😝) a za druhé ty dírky po nastřelení nejsou zdaleka tak pěkné v konečném důsledku se prý dítě trápí víc než při klasickém píchnutí, existuje i náplast, kerá se aplikuje před pícháním, a pak mim necítí žádnou bolest. Takže asi tak 🙂
@meleri jé to je krásná fotka a jak mu to vůbec jde? Tedy to už je kus chlapa, vůbec mi nepřijde, že má jen 11kg 😀
@schnucki to můžou být ještě hormony, neboj bude lépe... Ono je to těžké být s mimi samotná a ještě v cizí zemi, ikdyž ty tam přeci jenom někoho máš. Neboj, to bude dobré 😵

emily327
1. dec 2010

@blondynka400 no to som zle napisala. ta hexa je zadarmo a je to povinne ako aj prevenar. Ale proti rotavirusom hmm no to je to co neviem sa rozhodnut, ci dat alebo nie. No dnes som pediatrovi vravela,ze som ziadnu chrasticku si nevsimla po TBC a on nic na to nepovedal a zahovoril to niecim inym. Aj som ju doma malu pozrela a ma to na lavej rucke ale taku malinku a bledu,ze som si to ani nemohla vsimnut. A to teda ked nehnisalo, tak to nezabralo, ci ako to je? Budu to musiet preockovat neskor? A s tymi nausnickami som to nepochopila, ked to nehnisalo tak jej nemam davat prepichovat uska? No pediater robi iba nastrelovanie nie prepichovanie a ze je to ovela lepsie lebo dierky su rovnake a maju stym dobru skusenost, tak neviem hmmm Ked to nehnisalo, tak neprebehla reakcia na to TBC? Tak si to myslela? ockovali ju 8.10. myslis,ze este moze prebehnut? A na to ockovanie mame ist 12.1.2011. Ja som z toho celeho uplne mimo, fakt sa rozhodnut za male dieta dofrasa. Bojim sa,ze sa rozhodnem zle a bude trpiet fnuk

blondynka400
1. dec 2010

@emily327 prevenar je na slovensku povinný? 😕 To je tedy síla, to bych asi šla na hygienu vysvětovat, prfoč ho nedám píchnout 😀
Ono je ještě čas, ten stroupek by se měl udělat do 3 měsíce, takže klídek, jen to sleduj, jakimle se udělá, je to dobře. Když se tam ten striupek neudělá, přeočkováv se, protože tělo nemá vytvořený dostatek protilátek, teď ale nevím přesně v kolika....
Naušničky se nemůžou dávát spíše tehdy, když to není dobře zahojené, ale ono to třeba může vypadat dobře a pak se kolem toho třetího měsíce může udělat ošklivý stroupek, který se nehce hojit a pak by se nemělo ani očkovat ani píchat naušničky. No v čechách už se moc nenastřeluje, bere se to jako přežitek a vrací se nazpátek k píchání.
Neměj z těch naušniček strach, ono ej to fakt v poho, tedy trošku si zabrečí, ale jak mi jí dala do náruče, tak už pohoda, pak jsem jí nakojila, ona se prospala a už o tom nevěděla 😉

emily327
2. dec 2010

@blondynka400 ano je povinny. No budem tu chrasticku sledovat a uvidim. 3 mesiace budeme mat 4.1. a na ockovanie by sme mali ist az 12.1. tak dufam,ze dovtedy sa to nejako prejavi. A ten stroupek musi hnisat?
S tymi nausnickami pockam a dam jej ich prepichnut ihlou, pediater bude nahnevany ale kaslem ho aj tak by som ho najradsej vymenila, ale je jediny v dedine a kedze ja nemam auto tak moc na vyber nemam, lebo ked mame poradnu, tak muz je vacsinou v praci ☹ Ale predstav si,ze sa jej debilko na tu rucicku vobec ani len nepozrel, od kedy sa narodila, vie o tom,ze to mala zlomene ale nic. Uplne to odignoroval pako jeden. Ani ked sme boli u ortopeda s klbikmi, tak mi to tam nenapisal,ze sa treba pozriet aj na rucicku. Keby sama nepoviem tomu ortopedovi, tak s tym nikto nic nerobi 😢 ved aj preto to ma zle zrastene, ze sme ju polohovali, lenze ako to ma clovek vediet, ked mu nikto nic nepovie a neupozorni ho na to? Som z toho celeho na nervy a smutna, bojim sa o nu a cert to ber, ked clovek urobi zle nieco sam sebe alebo sa za seba rozhodne, ale rozhodovat sa za male babatko.. fnuk je to hrozne velka zodpovednost. Ale dakujem za pismenka cmuk

meleri
2. dec 2010

@blondynka400 děkuju! no už mi vyrostl, už to není miminko, i když mu někdy tak pořád ještě říkám.. 🤐 vyčůrá se tam párkrát za den, kakání moc nejde....bohužel si sám neřekne takže ještě není připravený. kdyby si začal říkat bylo by to super, odplenkoval by se...

schnucki,

přeju ti at je líp! ono je to těžké...asi jak to napsala Blondýnka...cizí země, do toho starost o miminko.....určitě bude líp!

emily327
2. dec 2010

@schnucki no moja taketo stavy ja mavam raz tyzdenne, nic si z toho nerob cmuk ja to presne poznam. Poplac si, ulavi sa ti a potom bude fajn. Treba to zo seba dostat 😉

@meleri jej maly Sam na nocniku 🙂 Aky je zlaty, a aj nieco don pustil? 😀 Treba ho ucit je to fajn, lebo moja svagrina maju maleho ten ma 2,5 roka a stale nosi plienku a cumel hm no otrasne. Ja mam v plane davat malu na nocnik co najskor chvilku po tom ako sa nauci sediet 😉 A ako sa citis moja dnes?

Inak co je s Barborou? Dufam,ze je ok.

My sme sa rano zobudili a malinka je cela vysypana ☹ Neskutocnu alergicku reakciu ma chudatko moje. Ale zacalo to uz malinko vcera, tak som rozmyslala,ze z coho to moze byt. Vymenila som uz olivovy olej za Nivea Baby olejcek a zacala som jest cherry paradajky, inak ziadne ine veci nemohli, jem stale to iste. Tak olejcek uz pouzivat nebudem a ani paradajky jest, len ju to chudatko velmi svrbi usko si skoro trha od toho. Ma to na celom telicku fnuk a vidim,ze aj cele usko posypane takou cervenou krupickou ☹ Ach jaj. K pediatrovi nejdem lebo ten mi povie,ze som nieco zle zjedla a posle ma domov. To nema vyznam tam ist. Neviete poradit co s tym?