Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
2. dec 2010

@emily327 děkuju! no zrovna na té fotce tam nic nevypustil....jen tam seděl a za 30 min počůral plenu....no ono to není chyba rodičů že 2,5 leté dítě je s plínou..prostě buď ty děti jsou připravené nebo ne....můžeš pak je přemlouvat, zkoušet to, a max ti tam upustí moč nebo hovínko ale pokud si samy neřeknou že chtějí tak je to marné..:( někdo to umí v roce a půl někdo ve dvou někdo ve třech..

.teda chyba - mělo by se od těch 15 měsíců dávat na nočník, bez komentářů, pochválit atd, takže pokud se na to úplně vyprdli tak to jo......s dudlíkem je to těžké, my ho taky máme pořád...nemám to srdce mu ho vzít a nechat plakat tři dny..prostě doufám že ve třech letech řekne že už ho nechce... 🙂

jejeje bacha na Niveu, to je fakt největší fuj. Nivea, Johnson, bacha na ně! když tak Sebamed nebo Weleda nebo Bubchen (jiné v česku neznám)...

meleri
2. dec 2010

jestli můžu doporučit tak čistý mandlový olej někdo bio obchodě na navlhčenou kůži je super pro miminko..nebo jakýkoliv olej, ale dycky si přečti co obsahuje...max. pokud tocopherol (což je vitamin E) tak je to ok, ale spousta těch "olejíčků" obsahuje konzervanty, parfémy, a to je špatné..už jen parfém může být složen ze stovky nebo více různých chemikálií....to samé aviváž atd.....

meleri
2. dec 2010

holky, neposlaly byste někdo recept na vanilkové rohlíčky nebo linecké cukroví? nevím na netu který je dobrý je jich tam spousta..:(

emily327
2. dec 2010

@meleri posli mi mail adresu, poslem ti receptiky 😉 Tie tusim piekla aj finfrle a to je odbornik na cukrovi 😉

meleri
2. dec 2010

děkuju nakonec jsem sehnala pěkný recept na to l. cukroví...mám jen dotaz - opravdu se musí těsto několik hodin nechat uležet? nebudu mít tolik času..snad se nic nestane když nechám je půl hodky?

barbora87
2. dec 2010

Ahojte babule moje
Ako sa mate?drobci posluchaju?

My sa mame okaj ked uz je december a sem tam ma chyti panika 🙂 nech sa deje co sa deje tento mesiac sa narodi drobec...

emily327
2. dec 2010

@meleri nemusi 😉

finfrle
2. dec 2010

Ahoj
Vcera jsme meli perny vecer.Snazila jsem se delat vyzdobu ale malicka mi od pate do jedenacte strasne plakala.Neslo ji utesit.Byla to kolika nastesti pak semnou usnula a spinkala pekne.Musela jsem ji dat vcera poprve kapicky a pak jsem pila fenyklovy caj a dnes si dam zase aby ji bylo lepe.Ted je klidna a spinka ale nejlepe ji je u me.Mylsim,ze to teplo ze me ji pekne vyhriva brisko.Rano uz prdela krasne.
Stihla jsem vcera tak 2/3dekorace a dnes mozna budu pokracovat.Jehlici mi tu provonelo domecek.
Docela nam tu mrzne ale sviti slunicko oproti zbytku Evropy jsme v pohode.Docela mate kalamitu uf.

finfrle
2. dec 2010

@meleri Ahoj az budes na skype poslu receptiky 😉 Jinak je lepe kdyz se testo necha odlezet ale nemusi.Kdyz ho udelas a nechas hodinku v lednici je to lepsi hlavne u vanilkovych rohlicku!!!

barbora87
2. dec 2010

@finfrle jeeee aj ja by som rada zdobila domcek...ale nemam aky :(
Super ze je malinkej lepsie...drzte sa

blondynka400
2. dec 2010

@emily327 k těm naušničkám, hele fakt to záleží na tom,jaký máš pocit... Když se někdo toho píchnutí bojí, je to nastřelení asi lepší volba, je ještě stále dost maminek co to chtějí, ikdyž už to moc doktorů nedělá a musíš někam do studia.... Schválněj sme se ptaal ségry,u první holčičky jí to doktor nastřelil, pak už řekl, že je píchání je lepší a píchnul to a říkala, že to píchnutí bylo monhem lepší. Ale nechci tě o nečem přesvědčovat, jen jsem napsala sůvj názor, zbytek si musíš zbářžit sama pro a proti. Jinka určtiě obojí až po hexavakcíně 😉
Tedy to je ale fakt idiot, nechceš ho opravdu vyměnit? 😕 S tou dopravou se to přeci dá nějak udělat ne? Člověk by měl mát k doktory důvěru a ne tohle... A co vůbec ta ručička? Bude to dobré? No oni tedy udělali i dost chybu v porodnici při propuštění, to ti prostěm ěli říct, možná bych si stěžovala....
@meleri no já malé taky říkám, že je to moje malé mimi a přitom už to žádné malé mimi není 😝 😀 No všask on to jednou pochopí, 2 roky na plenku ještě není žádná velká tragedie....

finfrle
2. dec 2010

@barbora87 Musim rict,ze nej nej je vyzdobeny krb 🙂 pak vyfotim 😉 dela to takove domaci

blondynka400
2. dec 2010

@finfrle koukám holka, jaká jsi pracovitá 😀

blondynka400
2. dec 2010

@meleri jo hele ještě k té plínce, no bohužel nemůžu souhlasit s tím, že 2,5 leté dítě s plínou není chyba rodičů. Tedy ja kdy, ono se to nedá takhle rezolutně říct, ale v této době už za tohle většinou může nedůslednost rodičů, nebo třeba to, že začali moc brzy (v roce) nebo moc pozdě (ve 2 letech) a tak.... Těch případů, kdy rodiče dělají opravdu všechno tak jak měli a začali ve správnou dobu, ale 2,5 leté dítě stále neví, co se po něm che opravdu moc není....

finfrle
2. dec 2010

@blondynka400 to vis 🙂 Vanoce mam moc rada a chci pro rodinu at si je uzivaji.

meleri
2. dec 2010

@blondynka400 😅 však uvidíš! jestli se ti zasekne a nebude chtít tak s ní nepohneš...a nebo možná naopak ti ve dvou letech bude chodit už bez plén....já neříkám že to není chyba rodičů....chyba to je když se na to opravdu vys.....ou. ale jinak pokud to dítě samo nezačne říkat že chce, tak podle mě s ním nic nehne, jedině furt trpělivě zkoušet každý den posazovat....jinak já si nemyslím že dávat v roce je nesmysl, opravdu totiž záleží na každém dítěti..pro některé je to brzo pro některé akorát!

meleri
2. dec 2010

děkuju za to s tím těstem..no asi zůstanu u té půl hodinky fakt na to nemám víc čas v tu neděli...odpoledne chceme ven tak proto. 🙂

barbora87
2. dec 2010

@finfrle urcite vyfot!!!aspon sa na fotkach pokocham 🙂))

finfrle
2. dec 2010

@barbora87 a ty nedelas dekoraci?Ja delala vzdy velkou v celem malinkem bytecku,kde jsme predtim bydleli.Jsem zjistila,ze ted mam velky barak a dekoraci spousta a ani je letos asi neudam.Uz jsem udelala vazy s vetvickama tak to krasne voni.Musim zapalit svicky at to tu provoni 🙂

barbora87
2. dec 2010

@finfrle ale hej ozdobujeme teda hlavne mm...ale este sme sa ku tomu nedostali az tento vikend...ale vyzsovene domceky zboznujem...no mozno raz budem aj domcek zdobit

finfrle
2. dec 2010

Moderni postylka....suplik od nocniho stolku 😀

mirusch
2. dec 2010

Ahojte babulky, tak som nieco precitala, ako si zijete a ake starosti mate. Dnes lezim v posteli a na vsetko kaslem, som zase chora. Odpratala som sa do hostovskej izby, obklopila sa fajnotkami, cajickom, pustila DVD a liecim sa.

@emily327 Ta reakcia kludne moze byt zo zmeny oleja. Ako ti tu radili, najlepsi je cisty a bio olej, neviem, ci v lekarni ci kde to predavaju. Proste ziadne pridavky, ziadne parfumy v tom. Mne jedna znama dala mandlovy olej a celkom rozmyslam, ze aj ja si budem len take kupovat, lebo tie vselijake vonave kremy mi nerobia v zime dobre, mam tiez vyrazky z toho.

@finfrle Ty si najvacsia sikulka. Ja este o Vianociach ani len nesnivam. Teda, postarala som sa o vianocne dary, ale dekoracia nebude, kedze ideme do SR a aj pecenie az potom. Takze teraz tvrdo zarabam peniazky a vela robim aj zadarmo, no co uz. Aj ked teraz zase pomalsie, ked je clovek chory, tak je to naprd. Tie prsia uz mas lepsie?
Ta fotka s malou v supliku je fakt bozska!

No, k nocnikom a nausniciam sa vam nevyjadrim... 😅

Ozi, vcera som hovorila so Schnucki, som si precitala, ze ma nejake depky. Ale aj ja som usudila, ze to ma z hormonov, zacala brat antikoncepciu, takze je to viac-menej jasne. Len trpezlivost, kym si telo nezvykne.
Ktovie co vymysla moje, vcera mala prist MS a kde nic-tu nic, vzdy mi prichadzala skor. Ach jaj. Nie, tehotna nie som 😀 😝
Ok, pokracujem v lieceni. Majte sa co najlepsie.

meleri
2. dec 2010

já si dneska dala závod s malým na odrážedlech přes celý byt, několikrát jsme to objeli ale výsledek byl že jsem nemohla vstát jak mě děsně bolela ta pánev....jako kdyby mě ta někdo nožem vrtal......asi už nemůžu všechno dělat...ale průlízky furt zvládám ještě! a to prý ještě jeden týden a už budu v 3 trimestru! já mám dneska hrozně dobrou náladu, blbli jsme s malým skoro celý den

blondynka400
2. dec 2010

@meleri jojo, právě chce to systematičnost a pravidelnost a hlavně vytrvalost. A k tmou posazování, v roce je opravdu brzy, tím se může vše akorát pokazit... Ono to dítě jakoby na první pohled může umět, může být i v noci bez plen, ale je to jenom o tom, že vychatáš doby, kdy čůrá a nebo poznáš, že se mu chce kakat. Jak ty říkáš opravdu říct si neumí, ani nemůže umět, v téhle době ještě dítě ani není schopno ovládat svěrače, natož si říct, že se mu chce. Tuhle schopnost začně ovládat až někdy kolem roku a půl, ale samo to není přesně v roce a půl, někdo to má o měsíc dřív někdo později, ale spíš je to pzoději než dřív. Vyjímka jsou děti, co od narození jedou v bezplenkové metodě, to je něco jiného... Takže když začneš dítě posazovat kolem roku, může to krásně umět, ale kolem roku a půl se ti může zašprajcnout (což je dost časté) a pak nejsou vyjímky pleny třeba ve 3 letech, může se jim udělat blok z nočníku, takže je to fakt blbost největší.... tohle měl třeba synovec, v roce uměl jakoby krásně chodit na nočník, kolem roku a půl se najednou začal počůrávat a pokakávat, takže nazpátek pleny, na nočník ani náhodou to řval a řval, kolem dvou let začal čůrat jedině venku na stromeček, nejdřív s tátou, pak sám, když chtěl kakat, řekl si o plenu, na nočník nebo záchod si prostě nesedl, kolem tří let se už byl schopný vyčůrat na záchodě, aůe na kakání chtěl pořád plenu. Na vyjímku ho vzali do školky (v čechách musí být bez plen) a tam se mu děti smáli a najenou už plenu nepotřeboval 😀 tohle je typický příklad toho, co se stane, vyssazuje-li člvoěk dítě na nočnk brzy.... 😝

finfrle
2. dec 2010

@meleri Mela by jsi na sebedavat pozora neblbnout!Leti ti to neuveritelne! 😨 Mala uz vi jak s nami mavat 😀 potvurka malinka.Ty deti se nezdaj ale maji moc rychle jasno co je pro nej nejlepsi. 😀

meleri
2. dec 2010

@blondynka400 jo to si pamatuju o tvém synovci, že byl vlastně bez plen a pak šup a znova.....

podle našich to bylo naopak, od roku na nočník a v osmnácti měsících oba bez plen....

podle místní pekařky, která má čtyři děti: holky se jí odplenkovaly ve dvou letech kluci ve třech....že by to bylo pohlavím?

nevím, protože v M. centru je jeden chlapeček už ted bez plen a to má dva roky jako Sam. takže je to asi fakt individuální.

my jsme dávali na nočník od roku a jak píšeš šprajcl se u mých rodičů protože ho tatík začal buzerovat.... 😠 ted chodí na nočník znova bez problémů, vykoná potřebu ale problém je že opravdu neřekne předem kaka, nechytne se "tam" jako ostatní děti co už jsou bez plen nebo je mají jen občas...

@finfrle
děkuju! už se těším jak porodím!

blondynka400
2. dec 2010

@meleri za nás se posazovala hrozně brzy, v roce v podstatě bylo pozdě, dokonce někde se vysazovali děti, aniž by sami seděli 😝 Ale fakt už se v dnešní době všichni schodují, že je to blbost a nejdříve se má fakt v tom roce a půl a když je dítě připraveno (třeba musí mít delší dobu plínku suchou, tzn. že už má dostatečně výkonný močový měchýř), umí ovládat svěrače a vše chápe tak jak, má, do měsíce může být bez plen. Ale jasně je to individuální, někomu to prostě trvá déle a nkomu méně no. K tmou pohlaví, říkají, že holčičky se to učí snáž a rychleji, hold nejsou takové prasátka 😝 😀 😀

meleri
3. dec 2010

@blondynka400 právě že teorie jsou různé ale potvrdí se až praxe! 😀 proto já si myslím svoje. však uvidíme ale myslím že do školy s plínama už nepůjdou.
Sam se zrovna hodně vyčůral do nočníku a pak jsem ho dala ležet a než usnul tak znova....tak jsem se ho ptala proč to rovnou nepustil všechno do nočníku? samozřejmě neodpověděl.. 😝

blondynka400
3. dec 2010

@meleri no tohle je zrovna věc, v které se poslední lety všichni odborníci vyjímečně shodují, což je tedy co říct, na rozdíl od dalších věcí 😀
Ale je fakt, že všechno je to jen teorie a každé dítě je jiné a nikdo jim do hlavy nevidí....
Taky si myslím, že to za ten rok zvládne. Mně přijde, že u klučíku je lepší než maminka na tohle tatínek, že můžou spolu občůrávat stromečky a tak. Určitě se jim to pak lépe učí, než sedět na nočníku...Nebo třeba příběh jedné kamarádky, ta byla úplně hotová, protože malej sice trůnil na nočníku od roku a půl, ale ani jednou se nepovedlo, že by se vyůčall nebo vykakal. Zhruba po roce mu už v zoufalosti koupila takový ten dětský hrací záchůdek (co když se do něj dítě vykáká nebo vyčůrá tak hraje a bliká) a ze dne na den to uměl a i s tím, že jsi řekl 😝 😀 Takže oni ty děti jsou občas potvůrky 😝 😀 😀

meleri
3. dec 2010

@blondynka400 to máš pravdu jsou potvůrky občas, já mám pocit že on moc dobře ví co má dělat ale prostě se mu nechce...má rád ty svoje měkké plínky, líbí se mu barvy, vybere si - tu nebo onu....
do toho prý příchod kojence to ještě obvykle zhorší..
já počkám až bude léto, prostě plíny se schovají a basta, bude kadit do slíp uvidím jak dlouho ho to bude bavit.. 😝

to samé mi říkala ta pekařka co má 4 děti, že kluka nechala s manželem, jak měl skoro tři roky, ten ho sprdl zda se nestydí se pořád počůrávat a prý za dva dny to uměl! 😅

já se ti přiznám že to neumím, zkoušeli jsme ho s kamarádkou dát čůrat za křak, ale on nechce aby mu na lulinka někdo šáhl a sám si ho držet nechce tak fakt já to neumím..jenže znáš to - manžel je celé dny pryč tak musím všechno sama.