Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
3. dec 2010

jo perlička - kamarádka provozuje tu bkm, dává od narození mimčo nad lavor, a prý už kadí jenom do lavoru. tak jsem zvědavá jestli v roce bude bez plen nebo jak to bude u nich pokračovat. má výhodu že má holčičku podle mě to jde fakt těm holkám líp (jak kterým 😅

blondynka400
3. dec 2010

@meleri jojo, to je přesný co píšeš.... A tovéty tréninkové plenky jsi zkoušela? Prý taky nejsou špatné.... Ale ono dkyž máte látkovky, tak to vyjde asi nastejno...
No ono tohle právě nemůže dělat maminka, na to je fakt potřeba tatínek, aby mu to i ukázal a tak. Ale přeci občas je manžel doma, nebo o víkendu, tak byhc to zkusila, tím nic nezkazíš 😉
Příchod nového miminka to většinou zhorší, to je fakt, ale taky to tak být nemusí.... Každopádně to není vhodná doba na nějaké přeučování a nebo učení se vyloženě něco nového...
K té bezplenkovce, známá to taky provozuje a klučíka nechává od 5 měsíců bez plen a od té doby nikdy neměli nehodu, ani v noci (v lednu mu budou 2 roky)... Takže si myslím, že to funguje, ale musí se fakt od narození a důsledně, než to ty mimča zapomenou a spolehnou se plně na plenky a pak se to musí složitě učit. Já jsem to tedy původně chtěla zkusit, ale jelikož na to nemám ani čas ani trpělivost, tak jsem to zavrhla. Jedině občas malou ráno dám nad záchod a ona se vyčůrá, ale to je jenom o tom, že prostě přesně vím, za jak dlouho od té doby co se ráno probudí, tak čůrá...

meleri
3. dec 2010

@blondynka400 jo právě ted už je to naprd protože je zima....a v létě mi přišel malý na to aby jako stál a čůral s tím lulinkem.

právě kámoška taky co 30 min furt rozbaluje, jenže zas nemá navařeno, doma bordel, páč manžel jí s ničím nepomůže, a to je dost doma, takže já bych na to fakt neměla čas...
ona ale dává plínky protože u nich teda se stihne počůrat i mezi takže je to těžké...

právě to je to že Adrien se narodí v březnu a podle mě to bude velký šok pro všechny 😅 tak jsem si říkala, do léta to nechám tak a pak to snad už půjde!

ne ty kalhotky nemám, máme látkové i svrchní kalhotky takže v případě potřeby můžu dát je jen bez plen. máme i slipy. zkusím to fakt v létě, navíc bych měla být u našich sakryš snad se tam odplenkuje (to by nesměli naši do toho ale kecat)

blondynka400
3. dec 2010

@meleri hele tohle se dá i v zimě 😀 Synovec to se švagrem takhle měl, na sněhu to bylo nejleší, protože se daly malovat obrázky 😀 A nidky žádný problém neměl, tu chvilku se to dá vydržet 😀
No je fakt, že jí si ted nedokážu představit, že byhc jí rozbalovala každou půl hodinku, když si vemu,j aký je to bočas problém jí tu plenku vyměnit.... 😝
Hele jak jste vůbec přišli na to jméno Adrien? To je francouzské?
Každopdáěn asi bych to taky nehrotila, ještě má času dost, pak ať vstřebá příchod nového brášky a pak už bude léto, utdíž ideální doba. Navíc třebase to do té doby naučí, co ty víš 😀
Já to mám dobré, malé budé v létě rok a půl, takže začnu v létě, takže mě to vychází ideálně 😵

meleri
3. dec 2010

@blondynka400 aha to byl takhle malý? Samson je strašný on nepostojí jakmile zjistí že na něho chceš šahat tak zdrhá atd, prostě s ním není řeč, někdy chci jen poopravit bundu aby nevylézala nahoru a už zdrhá...no fakt to nechám na manželovi toto, on přece ví jak na to.

právě , že dá zabrat to rozbalování furt a oblíkání, u mě osobně hlavně na záda.

ano je to fr. jméno, ale v češtině je myslím Adrián proto se mi to líbilo...

právě to bude asi pro něho náročné, on je dost citlivý, tak se na něho musí pomalu...

dík snad to nějak půjde, já z toho moc nemám strach, naše moc už neposlouchám at si kritizují, posra..o se to kvůli nim hlavně to jsem jim řekla od té doby mám víceméně klid...

blondynka400
3. dec 2010

@meleri jojo byl, začali potom, co se v tom roce a půl začal počůrávat, tedy asi 3 měsíce po, předtím nechtěl ani to. On šel jedině s tátou, na začátku, s nikým jiným, jak to přesně dělali to bohužel nepovím, neboť nevím 😀 ... Asi po 2 měsích už ale šel i sám a sám si ho držel... (to mu byly cca ty 2 roky). Ale právě bych to ani neřešila jak se to dělá, to je chlapská záležitost....
Je to hezké jméno, jen netypické, proto jsem se ptala...

meleri
3. dec 2010

@blondynka400 aha takže to byl šikovný. já mám pocit že mu vadí když mu někdo na lulinka šahá...
četla sis někdy tu diskuzi kdy matky každý den shrnují lulinka aby vylezl z té kůže? to mi přijde úplně šílené! a pak ty příběhy jak je posílají na chirurgii atd...teda v tomto se přikláním k francouzům, že se to má nechat tak....prý až při prvním sexu 🤐 😅
děkuju! zalíbilo se mi kvůli jednomu filmu...a pak jsem hledala význam jména.."pochází z jadranského moře" a to se mi zalíbilo ještě víc. 🙂

finfrle
3. dec 2010

Ahoj
Mala se nam dnes v pet rano konecne po peti dnech vykakala 🙂 byla to teda pohroma az jsem koukala ale mela jsem mooooc radost.
Byli jsme dnes na prochazce ale reknu vam,ze s kocarkem to neni nic moc...
Mame zadelane dalsi testo na kosicky a orechy a asi zitra zacnu pect.Dnes uz dam odpocinek.Delala jsem cheesecake at spotrebuji tvarohy doma mnam
Malicka ted spinka 🙂 tak relaxuji.Zacala jsem pit fenyklovy caj a hned to zabralo na prdiky tak doporucuji.

finfrle
3. dec 2010

yarden jsi vporadku prave sleduji zpravy...pisni prosim.

yarden
3. dec 2010

@finfrle Ahoj finfrle...
Som OK. Ak myslis ten ohen, tak to je od nas daleko. Ale je to katastrofa. Je tu velke sucho a prsat sa nechysta.

Sledujem Vas vsetky kazdy den, len nemam zatial cim reagovat. Maly si kopka, v noci sa mi snivalo ze sa nejako tocil, a asi ano, lebo uz dlhsie ma kopal vpravo a steklilo to a dnes od rana je to na lavej strane.
A kedy to stihas, vsetko pecenie a chystanie na vianoce?
Obdivujem Ta. Ja som si pocas poslednej navstevy v SR pokupovala nove vykrajovatka a vselijake male blbosticky a ked teraz prideme, tak ulahcim babicke pripravu na vianoce a napeciem. Tu v IL uz nic chystat nebudem, aj tak tu nebudeme.
A malinka je krasna, ma neskutocne nadherne velke oci 😵 A aj fotka v tej zasuvke je super. 😉

Drzte sa.

meleri
3. dec 2010

ahoj Finfrle,

malá je krásná! má krásné oči! super jak ti to jde od ruky. s tím fenyklovým čajem je opravdu super, já ho pila taky pořád a vůbec jsme s tím neměli problém s prdy..akorát já ted ten čaj nemůžu už ani vidět..🙂) ale najedu na něho zítra....

já jsem k o. fakt už mám dost dneska. ještě počkaám až bude dovařeno a jdu spát...

yarden,

ahoj!

nevestinka2010
3. dec 2010

ahojte, fin moc pekne fotky a mala je jeste takovy pupicek, kolik vazi? bobulka...
jen rychle vsechny zdravim a preji pekny vikend
v praci uz odskrtavam tydny, jeste 3 do Vanoc a po novem roce asi max 6 a hura na materskou...

schnucki
4. dec 2010

ahojik holky,
pisu na rychlo ....

vsechny vas moc pozdravuju a doufam ze se mate vsechny v pohode 🙂

finfrle, mala je krasnoucka 😵

jinak mi se zaciname soupat a skoro otacet 😀

emily327
4. dec 2010

ahojte, nejako nie je cas napisat. MM je doma s nami od vcera tak sa tesime. Boli sme na prechadzke vonku mrzne ale je krasne bielucko 🙂 Sonicka ma dnes 2.mesiace 🙂 Budeme jej robit otlacok ruciciek a noziciek, tak sa na to tesim, dufam,ze sa to podari. Uz krasne otvara rucicky, doteraz ich mala zovrete v pasti 🙂 Opatrujte sa a pekny vikend prajem.
Neviem ci som vam pisala,ze sme sa rozhodli na zaklade konzultacii s magistrou ( mm sesternica ma svokru dlhe roky je magistrou v lekarni),ze ockovanie proti rotavirusom je fakt len obchodny tah,ze to vobec netreba a ze je to zbytocna zataz pre dieta. A tak ockovat nebudeme proti rotavirusom. Ona to konzultovala s mnohymi imunologmi a ti to neodporucaju.

finfrle
5. dec 2010

Krasny druhy advent preji!Uzijte si klidnou nedeli 🙂
Mala mi udelala radost a to tim,ze spinkala od jedne az do sedme rano v kolibce 🙂 milacek muj a to mi prospelo.Jen jsem vstala a tekli mi mleko proudem 😅 tak se i krasne napapala a spinka zase 🙂 Je to muj milacek.
Vcera jsem pekla cele odpoledne a uz jsem byla teda ko ale uz je nejhorsi hotovo a dnes se jen naplni orechy a kosicky a je vse ready na Vanoce.Teda jeste dodelat tu vyzdobu ale pomalu.
Holky a mate pripravenou basnicku ci pisnicku?Bacha at vas dnes neodnese cert!!! 😀 😀 😀

emily327
5. dec 2010

@finfrle to je super, malinka uz bude iba dobrucka cmuk neboj, Uz to najtazsie obdobie mate za sebou a bude uz iba super 😉 Aj tebe peknu adventnu nedelu cmuk

My sme dnes boli velmi uplackani, Sonicke sa nejako nechcelo spinkat pocas dna a tak bola cely cas velmi unavena a uplakana. Ale teraz uz krasne buvinka v postielke. Ja milujem ako ona dokaze sama bez uspavania zaspinkat vecer medzi 20:00 - 21:00 v postielke 🙂 Je to anjelik maly. Ja som piekla linecke kvietocky, tak aspon nieco upecene na sviatky. Buduci tyzden zase upeciem a dalsi, zase nieco. Kazdy tyzden nieco a bude. Vela toho nechcem piect, lebo potom to cloveka laka a kila navyse fakt nepotrebujem, potrebujem zhodit. V piatok som konecne natiahla na seba rifle co som nosila ked som bola v 3 mesiaci 🙂 Co som rada, Doteraz to boli vzdy iba tehu nohavice. Ale aj tak brusko musim spevnit, len keby sa mi tak chcelo ☹ Hrozne sa ochladilo. V noci bolo -12 stupnov a cez den -8. Takze sme na ziadnu prechadzku neboli. Cely den sme boli zatvoreni doma. Ale urobili sme malej otlacky noziciek, chceli sme,ze jednu nozicku a jednu rucicku ale este nevie roztvorit tak rucicku, aby sme dokazali urobit otlacok, hlavne palec vzdy stahuje smerom do pasticky 🙂 Nevadi. Tak mame otlacky oboch noziciek a odfotenu Sonicku, vcera mala 2 mesiace, tak budeme mat pamiatku. Dame si to do ramiku co bol v sade Baby otlacok. Pozeram sa, pod oknom mame pripravene topanocky a su tam aj Sonickine 🙂 Je to super pocit,ze uz nie sme sami, mame pocit s mm,ze Sonicka je s nami uz hrozne dlho a nevieme si ani len predstavit zivot bez nej 😉 Je to pokladik a velmi ju lubime. Buduci tyzden budeme od stvrtku same, mm pracuje cele dni az do nedele ☹ No co uz. Ako sa poznam budem mat zase depku, ale nie je zatial na vyber. Musime verit,ze si coskoro najde nieco ine a bude s nami castejsie 🙂 A ako sa mate vy?

lubinka9
6. dec 2010

Kocky,
prajem Vam vsetkym krasneho Mikulasa! 😵

emily327
6. dec 2010

@lubinka9 aj tebe moja cmuk dakujeme 😉

ivanajelinek
6. dec 2010

Ahojte 😉 Ako sa mate? My dobre, len akosi nemam moc casu na net. Sme s malym skoro stale sami. MM pracuje dlho cez tyzden a cez vikend zapasy. Darceky mate nakupene? kupujete manzelom alebo detom nieco?

finfrle
6. dec 2010

ahoj tak vcerejsi noc jeje jen 1hodina spanku jinak mala stave vrnela a ne a ne spinkat a dnes dopoledne to same ale ted to vypada,ze usina,teda doufam.Jsem total unavena ale to k tomu patri.

@ivanajelinek Ahoj jsem si rikala kde jsi ale uplne te chapu,ja taky mam o dost mene casu na pc ci sebe 😝 ale stejne bych maminkovstvi nevymenila za nic nasvete.Jsem rada za to nase zlobidlo.
Darecky nemam a mit nebudu.S mm jsme si koupili hrnce tak si je dame pod stromecek,jeste kremy na oblicej pro me a ty se taky zabali a pro malou zirafu sofii a mm si objedna tricko a je to letos to jsou skromne ale prece jenom velke Vanoce,mame ten nej darecek 🙂

Vcera jsem dopekla posledni cukrovi a ted jen naplnim tech par orechu co tu je a uz nic delat nebudu.
Teda stale mi cybi ta vyzdoba kuchyne a loznice ale to nebudu prehanet.Nejak letos neni cas a mala ma prednost.
Pak vam tu hodim fota myho vytvoru 😉 ted se pokusim zkroutit na gauci a zdrimnout si.
Kde je zbytek,holciny kde litate?

emily327
6. dec 2010

@ivanajelinek ahoj moja, aj my budeme same tento tyzden ☹ Ale co uz. MM si hlada pracu, tak dufam,ze sa podari nieco ine. Darceky si s mm nekupujeme. Sonicke sme uz kupili a este nieco malej jej kupime. Inak asi si kupime lampu do obyvacky, tak to bude nas spolocny darcek. Ale nieje moc penazi navyse, tak este uvidime 😉 A co ty? Mas uz nieco pre mm a maleho?

ivanajelinek
6. dec 2010

@emily327 Nie nemam nic. Ani neviem ci budem nieco kupovat. MM si teraz kupil box na vrch auta(na batozinu, ked pojdeme domov). A malemu asi len nejaku malickost. Ved aj tomu este nerozumie. Az o rok 😉 Nam tu od rana hrozne snezi zasa. Maly mi dneska spal len pol hodinku, tak uz teraz vecer bol trochu uplakany. Som ho teraz nakojila a zaspal. Tak uvidime dokedy.

emily327
6. dec 2010

Sonickin Mikulasko 😉

finfrle
6. dec 2010

@ivanajelinek To znam.Mala usnula az po koupeli,olejicek ji vzdy uvolni a ona usne.

ivanajelinek
7. dec 2010

Dobre ranko. Tak ako ste sa vyspinkali? my hrozne zle. Maly bol stale hore v noci. Spal moc nekludne. Tak som ho uz o 23.00 zobrala k sebe do postele a spali sme spolu. Ale stale sa budil v noci. A driemali sme az do teraz. Mala by som ist dneska aj na gymnastiku po porode, ale sa mi nechce. Som akasi vycerpana. Ved tie cviky mozem cvicit aj doma. Pojdem potom s malym von cez obed. aby mi aspon dneska spal.A vy co mate v plane?

meleri
7. dec 2010

ahoj, jak se máte? já začínám být pěkně unavená. jaksi nevím co napsat, snad se máte dobře.

ivčo
tak at je tato noc lepší.

my jsme navíc všichni pořád nemocní, takže nic moc....mějte se!

schnucki
8. dec 2010

ahojik holky,

tak hlasim ze snad uz nebudu zanedbavat, vcera jsem totiz cely den litala po nemocnici a lezela, zvracela jsem a nenasli mi proc ... ale pry mam cystu, tak je mozny ze ta dela zle ... dneska je mi ok, ale nekdy brisko citim, hlavne jsem zeslabla jak jsem vcera nic nejedla a jen pila ... ale manza je uzasny, cely dny se o malou staral 😵

a co je u vas noveho???

schnucki
8. dec 2010

a co barbora, nerodi???

barbora87
8. dec 2010

@schnucki ahoj schnucki joj tak dufam ze ti bude lepsie...a co malinka?nie neboj nerodim 🙂 asi to este potrva

meleri
8. dec 2010

@schnucki to je mi strašně líto! nejdřív chřipajzna a ted břicho ajajajaj... ☹ jaká cista prosím tě? to je smůla....přeju ti at se to vyřeší a at se jí zbavíš!

mám ten pocit že Barbora opravdu už rodí ne-li jestli už porodila...