Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
14. dec 2010

@meleri dakujem 😉

@ivanajelinek fuuha zlatko, jedine ako zistis,ze mas malo mliecka je, ked mu das vypit oba ceciky a potom das odsate mliecko a maly to vypije a nevygrcka. A ak nemas odsate, skus mu dat prevarenu vodu plnu flasu a uvidis kolko si vytiahne, ak vobec. A ked je napapany, tak to zistis, ked sa uz odtahuje a ked sa zase prisaje a place a odtahuje sa. Vtedy uz nechce, aspon Sonicka to tak robi. Preco? Mas pocit,ze mas malo mliecka? A este to vies zistit, ak ti za tyzden vobec alebo priberie menej ako 100 gramov.

emily327
14. dec 2010

@schnucki dakujem moja 😉

@meleri no s tym odkopavanim sa mi je luto, nam mala spinka v tom pytli - spacom vaku, takze super, zatial moc v noci necestuje po postielke, tak je dobre. Uvidime neskor. Ale je skvele,ze chce spinkat sam vo svojej postielke. Opatruj sa moja cmuk Uz mas nakupene darceky?

emily327
14. dec 2010

@mirusch ahoj zlatinko, dakujem za prianie k Vianociam cmuk cmuk uzi si sviatky na Slovensku a si fakt uzasna,ze mas vsetko nakupene a tak si vychutnaj ten super pocit ked si budu obdarovani darceky rozbalovat 😉 cmuk

emily327
14. dec 2010

Tak mi to nedalo a odpisujem vam uz teraz xixi Malinka nejako nevie zaspinkat chudatko nase, ale je to nasa chyba lebo sme ju nenechali spinkat poobede a preto ma problem zaspat teraz, je az prilis unavena aby kludne zaspinkala ☹ Pojdeme spinkat k nej, ach jaj aj vy co kojite, ste stale hladne? Ja som hrozne hladna stale a uz fakt neviem co by som jedla ☹ Ok idem teda nieco zjest a potom spinkat, Dobru nocku 😉 cmuk

schnucki
14. dec 2010

@emily327 nemas zac 😉

jak casto ti mala spinka??

ja ted premyslim jestli nase mala nespi pres ded nejak casto, tak me zajimalo jak vas spinkaj pres den vasi drobecci ...

mirusch
14. dec 2010

@emily327 Nie je zac. Vy sa opatrujte. Mam ta pod kontrolou 😉

@finfrle Sikulky ste obe dve!! 😵 Pekne pokracuj v systeme, prinasa "ovocie"

@schnucki No, dostala som to, co som si priala 😀 Ale radsej ako nejaku blbost. On nevie proste vymyslat. Dostal odo mna info, co mi treba a prekvapko bola vlastne farba a druh vyrobku 😀 😝 Mam novy fen na vlasy, je super a tiez mys na laptop. Uz mam doma normalne pracovnu cetralu - PC s dvoma monitormi a super extra special bezdrotovou mysou, ktora ma vsetky potrebne funkcie, cize lavu ruku uz ani pouzivat nemusim 😕 😵

Dobru noc vsetkym vam a vasim babatkam!

schnucki
15. dec 2010

dobre ranko,

tak ja uz navecer asi pracku zapinat nebudu, vcera jsem ji pustila, samo vsude zavrela dvere no ale byt ... a byli jsme vzhuru kolem 11h, pak ve dve a v pul 5 😝

@mirusch to mas recht, ja si taky o darky rikam, davam tipy a at si vyberou 😉 ....

ivanajelinek
15. dec 2010

Dobre ranko. Tak aj my sme hore uz zasa od 6.00...
@emily327 No ja prave neviem ci mu to staci. Posledne dni je vecer hrozne nekludny, nechce vobec spat(teda uz ked ho dam lezat, tak zacne nariekat a jedovat sa), len na rukach sa nosit alebo na prsniku cucat. Vcera som kojila o 19.30, tak pri tom nachvilu zaspal, tak som odsala (asi tak 50ml), to vypil asi za 10 sek, a potom som mu dala este prso,a potom som este v posteli okolo 22.00 kojila po leziacky, ale to hned zaspal. Tak neviem.
Inak kedy sa zacina davat detom mrkva, zemiak a pod.? Lebo co chodim na tu gymnastiku, tam uz baby davaju od 3,5-5 mesiacov prikrmy. Zeleninu, kase, baby-kekse a pod. Nie je to skoro?
@schnucki Mne maly spava väcsinou len raz cez den a to cez obed. Sem-tam si zdriemne aj doobeda na pol hodinku alebo potom navecer. Ale to nie kazdy den. Väcsinou spava od 12-14 alebo do 15.00 alebo od 13.00-15.00 az do 16.00.Ako idem s nim von.Tak podla toho.

schnucki
15. dec 2010

@ivanajelinek ahoj ... nase mala prave spinka casteji, ale treba jen 45min, tak nevim .... ona vetsinou u flasky vytuhne 😝
nelekl se treba nekde neceho? .. a zkusila jsi dudlik? treba se potrebuje udindat ... nase mala bez dudliku neusne ....

ja co mam od mirusch knizecku o jidle pro deti tak tam je tabulka a tam maj prikrmy od 5mesice, jakoby obed 🙂
ale v obchode jsou lahvicky uz od 4 mesice ... ja jsem si rekla ze tak od toho 5 mesice to zkusime 🙂

schnucki
15. dec 2010

holky a jeste mam otazecku, nase mala spinka na zadech a pri krmeni ji mam polozenou hlavickou na ruce a ona ma vzadu na hlavicce takove kolecko, kde jsou ty vlasky strasne malinke a nebo vubec 😖 mam si delat hlavu??

ivanajelinek
15. dec 2010

@schnucki Aj my mame to kolecko...taku gulatu plesinku, ze? To ma skoro kazde babo.
Inak ja uz som fakt zufala. maly uz 3-ti den stale len place. Akonahle ho polozim, alebo sa od neho vzdialim, tak zacne plakat a utisi sa az ked ho zoberem na ruky. myslite si ze je to len nejaka faza? teraz idem ku kamoske, a pojdeme asi von alebo ho dam len u nich na terasu. A uz ani nejak cumlik moc nechce ☹
A vy co vsetky porabate?

schnucki
15. dec 2010

@ivanajelinek tak to jsem rada 😀
ja cekam ze se mi mala kazdou chvili vzbudi, byli jsme nakoupit, takze vytuhla v autosedacce, to ona v ni dobre spinka 😀
je mozne ze je to ta wachsphase, to pry potrebuji vic pritomnosti nez normalne, ale nevim jestli tak dlouho ....
nezalekl se treba neceho ze by mel strach byt sam?? ... nebo neni nastydli? ...

ja piju kavicku a nic nedelam 😀

meleri
15. dec 2010

@emily327 pytel je geniální vynález, stejně jako zavinovačka, bohužel později asi ne každé dítko to chce...já tady ty pytle viděla i na děti do 4 let 😕 a přijde mi to super jenže je to hodně drahé a nevím fakt jestli by to nebyly vyhozené peníze..

emily327
15. dec 2010

@schnucki tak my spikame vacsinou od 20:00 do 1:00-2:00 a potom sme hore o 4:30 a tak o 7:00 ale to vzdy. Aj Sonicka je posledne noci nekludna a ked ju ulozim o 20:00 tak o pol noci je hore na papanie a potom o 5-6 rano a tak vzdy doobeda si zdriemne ale tiez v kratkych intervaloch. Nie na hodiny. No je pravda,ze sa ju snazim davat aspon do izby k otvorenemu oknu ak nejdeme von medzi 13:00 a krasne spinka do 16:00 niekedy aj dlhsie.Ak tieto hodiny nespi je potom velmi unavena chuda a vecer ma problem zaspat. A ked sa zobudi cca o 16:00 potom do 20:00 vzdy este na pol hodku zaspi. Ale je pravda,ze uz spava menej ako ked bola babatko. Kazde dieta je individualne a inak sa unavi, takze by som v tom nehladala nejaku chybu 😉 cmuk ale v nasom veku by babatka mali byt hore max. 2-3 hodinky a potom spinkat aspon na chvilku 😉 A co sviatky? Uz sa na ne tesite?

@mirusch fuuha no ty si inak vybavena 😀 Uzi si sviatky moja a som rada,ze ma mas pod kontrolou 😉cmuk

@ivanajelinek aj nasa uz malo co chce cumel ale davam jej ho lebo je to jedine co ju ukludni a aj s nim uz spinka. Kaslem na to,ze ci si na to zvykne, je malinka aje to lepsie ako jej davat prso. Co sa prikrmov tyka, tak deticky co nie su kojene sa mozu prikrmovat uz od ukonceneho 4.mesiaca a tie co su plne kojene, zacina sa mrkvickou a to od 5.mesiaca.

Inak mam tu taku tabulku a tu pisu: Mnozstvo spanku podla veku: 0-3 mesiaca = 16 - 20hodin, 3-9 mesiacov = v noci - 12 hodin, cez den - 3-5 hodin 😉

meleri
15. dec 2010

@schnucki je to jaksi zaplé na noční režim že pod 18 stupňů to nejde.....je to kosa, právě proto.....
tak by mě zajímalo odkdy se děti už neodkopávají..

jé užij si kafča, já tady zrovna obědvám a pak taky čajíček pohodička...pak se vzbudí malý a pojedeme s kamarádkou na sdružení kojících (teda já už tam chodím jen ze zvyku abych se taky dostala mezi lidi) páč ven se nedá je strašně.

emily327
15. dec 2010

@meleri no to je pravda, ked som videla kolko to stoji tu na Slovensku padla mi sanka. My sme kupili v Irsku a stal 9 euro. A je od 0-6 mesiacov. Tu sa pohybuju ceny okolo 50 euro co je neskutocne drahe. Skus pozriet na ebay, podla mna tam mozno nieco najdes 😉 cmuk a mala je rada v tom pytli, dufam,ze bude aj neskor. Cez leto asi pytel netreba, tak by sme potom zase kupili na zimu. Alebo sa dohodnem s finfle a posle mi ho z Irska. A ano su do veku 4 rokov co je super. Mame aj dost znamych v IRL tak ak by niekto siel domov na dovolenku, tak ho poprosim priniest a dam mu peniaze, urcite sa to oplati viac ako tu.

emily327
15. dec 2010

@meleri zlaticko, deti sa odkopavaju podla mna stale 😀 Ved aj dospely sa odkope pocas spanku 😉

meleri
15. dec 2010

@ivanajelinek ono pak ty děti víceméně pořád vyžadují pozornost...prostě nechtějí být samy.....některé míň některé víc....někdo to řeší tak že je má v lehátku a to přemisťuje všude s sebou, někdo zase v šátce....my jsme neměli ani jedno, měla jsem hrací deku no a na ní jsem s ním byla furt, vařila jsem jak spal, a pak pořád s ním....pak se osamostatnil, a hraje si sám, když mu vysvětlím že musím vařit, uklízíme teda už spolu.....určitě najdeš nějaký způsob jak ho zabavit.. 🙂

meleri
15. dec 2010

@emily327 my máme ty klasické pytle cca do 8 měsíců, jenže to je malinké na nás už..taky nás nestály hodně...jenže ty pytle na veliké děti stojí majland, většinou už je dělají dražší značky, jsou na tom našité všelijaké pumprlíky aby to bylo hezké a pak to stojí... jo tak nějak 50 eur! šílené! vidíš Ebay by to mohla vyřešit ale nevím no, myslím si že v tom nebude chtít být protože je zvyklý na tu peřinu.. přeju ti at pytel využijete dýl jak my!

jo to je pravda, manžel spí furt nahý a pak nadává že je mu zima! 😅 zato já mám asi nějaký instinkt že na sebe shrnu všecku peřinu a pak nikomu nic nezbyde(kromě malého).... 😝

schnucki
15. dec 2010

@emily327 tak to jsem rada ze nase mala neni jedina kdo si casto zdrimne ale na kratkou dobu ... mam nejaky premyslivi dny a moc premyslim 😀
podle te tabulky co jsi napsala tak by jsme meli byt nekde mezi 😀
na svatky uz se moc tesim, nejradeji bych darek pro malou rozbalila uz ted 😀 a tesim se k nasim ... a co vy??

@meleri ja si taky myslim ze se odkopavat neprestane 😀 ... nase mala se taky odkopava ....

myslite ty pytle cov nich spi?? to by se nasi male asi nelibilo ... uz mi cestuje po postylce 😀

schnucki
15. dec 2010

@ivanajelinek ja kdyz tak zapremyslim tak je mozny ze je mazlici typ ... pry to neni na skodu a deti se pozdeji sami osamostatni, teda s trochou pomoci ...
ja kdyz to tak vezmu tak jsem taky hodne s malou, nechce uz moc lezet takze ji mam casto u sebe, ted mi polosedi na kline 😀
a budeme u manzelovych rodicu brat takove lehatko, pry by mela lezet na brise, no nechapu ale uvidime

finfrle
15. dec 2010

@ivanajelinek Ivan to mi dela mala i kdyz ji nakrmim sunarem.Je to vecerni neklid,nebo kolika...kdyz odsajes 50 mas mlika az az ale maly se uz naucil s vami cvicit jako nase mala! 😅 Moc mu flasku nedavej to vyzunkne vzdycky rychle!Pekne at se napapa z prsa
Nekdy jsou deti vecer neklidne ja malou vezmu do ruk a ukazuji ji obrazy a pod pockam hodinu od kojeni a pak az znovu prilozim at si nezvyka,ze ma prso na pisknuti,pak netaha tak intenzivne...jsem zmenila kojeni a je to hned lepsi

ivanajelinek
15. dec 2010

kocky dakujem 😉 Lebo uz som si robila vycitky, ze som zla mama ☹ Sme boli s kamoskou vonku a maly mi spal od 13.00 do 15.30, tak hadam dnes bude lepsie. Dnes budeme kupat.
No ja si chcem kupit manducu, tak uvidim ci sa mu tam bude pacit. 😉 Teraz idem nieco navarit. papa

meleri
15. dec 2010

@ivanajelinek jejeje určitě se neobviŇuj! i když já mám takový pocit taky občas! že ho zanedbávám třeba....
manducu můžu jen doporučit, je to skvělá věc!

schnucki
15. dec 2010

@ivanajelinek urcite si nedelej vycitky ze ho zanedbavas, to urcite ne ... me bylo tezko kdyz jsme ji ucili vecer usinat samotnou, ted mi usina u flasky takze pres den rev jak ja nevim co a nemuze zaspat, no ale co s tim ...
jsi super mama, vy vsetky 😉

meleri
15. dec 2010

holky přeju dobrou noc...malý mi zas usnul ve své postýlce tak uvidím jak to bude v noci!
člověk se těm výčitkám neubrání, já si tež furt něco vyčítám, a kolikrát je to i něco co nemůžu ovlivnit jako třeba ted to svinské počasí že se nedá ani ven moc...:(

schnucki
16. dec 2010

dobre ranko,

tak mi jsme uz od 4h vzhuru, vubec to nechapu ... probrala se pred 12h a ted ve 4h, normalne spi dyl ... vcera byla taky takhle vzhuru ale to jsem si myslela ze ji vecer popletla pracka, vcera se taky vzbudila kolem 11, pak nejak ve 4h a pak myslim kolem 6 ... no nevim o se deje

meleri
16. dec 2010

ahoj v jedenáct v noci zase odkopán tak následoval transport do naší postele 😅 kde spal do půl osmé....ale je super že už ho nemusím uspávat, položím ho do té postýlky pohladím a spí, kéž by to tak bylo napořád....pak si ho jenom vyzvednu v noci.. 😅

schnucki
tak to nevím občas takové "zkraty" jsou, nejsou stroje nemůže to furt šlapat jak hodinky, nejlepší je to neřešit, páč se to pak člověku motá v hlavě a stejně na nic nepřijde....kdo ví možná ji bolelo břicho nebo měla hlad nebo měla zlý sen atd...🙂

emily327
16. dec 2010

@schnucki zlaticko nic sa nedeje, my mame to iste, vzdy zaspala okolo 20:00 a spinkala krasne do 2:00 a posledne 4 dni sa budi o 23:30-00:00 takze tiez nechapem a potom o 4:00 a tak o 6:00 presne ako tvoja. Hm no asi dalsi prechod na nieco 😀 Nic zle nerobis, nerobime, proste je to tak. Asi to bude tym 3.mesiacom,ze babatku sa vsetko v telicku uklada k dobremu. Myslim po 3.mesiaci uz babatka vacsinou nebolia bruska, uz nie su take uplakane atd. Kto vie, hlavne,ze su zdrave 😉 cmuk Hoci po pravde som sa tesila na to,ze bude spinkat aj celu noc 😀

blondynka400
17. dec 2010

Holky přeju všem hezké prožití vánočních svátků a hlavně hodné děti, to je asi nejlepší dárek 😀
V pondělí letíme do čech a net fakt stíhat nebudu, tak se tu mějte hezky 🙂
@emily327 hele nechci ti kazit radost, ale on ten 3 měsíc není až zas takový mezník, podle mně je potřeba ještě tak měsíc počkat, to už se s mimi dá i hrát, umí se zabavit samo a tak. Bříško je individuální, to těžko říct.
😀
K tomu spaní, nám se to zlepšovalo, nejlépe spala někdy kolem 3 měsíce a pak se to zhrošovalo a zhoršovalo,ale pořád to ještě šlo, nejhroší to bylo tak od půl roku do těch 9 měsíců a teď už je to pohoda, na dnešek spala od 20 do 8, ale to byla vyjímka, většinou se tedy budí, ale tak jednou. Ale tedy nebylo to jen tak, musela jsem jí naučit samotnou usínat a tak, to by bylo na dlouho, každopádně kdybych to nechala být, stále bych vstváala tak 7x za noc 😝 😀