Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
15. jan 2011

@schnucki ja rozumiem reci tvojho kmena 🙂 cmuk pohoda 😉

emily327
15. jan 2011

@ivanajelinek mrzi ma,ze nespinkate v noci. Na tu mliecnu chrastu nam lekar dal recept a urobili nam v lekarni SALICYLOVU mast, alebo skus obycajny olivovy olej z lekarne pre deti. Ta mast nam pomaha a vzdy po kupkani jej natriem hlavicku olivovym olejom a zmizlo jej to. Drzim palce.

emily327
15. jan 2011

@finfrle jedine Elenka, krasne spinka celu noc 🙂 Super, aspon vas necha vyspat 🙂
A ty spis s nou celu noc? Lebo ja ked spim viac ako 4 hodiny, tak sa automaticky zobudim. Asi si telo uz zvyklo. Nejako som si zvykla,ze nespim 8 hodin v kuse ako kedysi 😀

finfrle
15. jan 2011

@emily327 Budim se ale jak kdy.Dnes v noci se vzbudila po necelych 5 hodinach takze si nestezuji,jen pak usnout mam problem.Ja pocitam kazdou noc s tim,ze se nevyspim a mala me umi nekdy pekne prekvapit.Uz vim jak na ni.

emily327
15. jan 2011

@finfrle Tak to je dobre,ze sa uz tak dobre poznate 😀 Aj mna mala vzdy prekvapi 😀 Ale aspon to nemame stereotypne xixi Tak nech vam pekne spinka aj nadalej 😉

meleri
15. jan 2011

@finfrle nic moc právě že nemůžu pořád dýchat, ty snople jsou pryč, ale prostě jakobych měla ucpané ty dutiny či co prostě dost často dýchám pusou a v noci bez sanorinu nemůžu spát! dr mi povolila 1x kapku do každé dírky...
jak se cítím no dobře, co se týče těhotenství ale mám za sebou tu sračku a včera jsem to asi přehnala tak se to dneska na mě podepsalo že jsem přetažená, navíc zase výlet dneska a zítra máme naplánovaný prostě musím zpomalit ale snažíme se to vynahradit malému za ten týden co byl doma jak vězeŇ. a já taky...

jo to je fajn že se osamostatŇuje určitě už bude líp a líp, je šikulka! jo mávají s náma ale ony to nemyslí zle, jsou prostě malé, potřebujou furt tu jistotu já si myslím že od tří let až začnou opravdu využívat a člověk si musí dávat bacha, už i od dvou let, ale v těch dvou letech mají přecejen ještě nárok na to zlobení, od těch tří už by měly poslouchat základní pravidla atd....

emily327
15. jan 2011

@meleri ak mozem poradit na tie dutiny, solux a nahrievat alebo naparovat nad vodou so solou, nie nad bylinkami 😉 A co tak dat nejake foto bruska? Boze ty uz si presla 30tt???

emily327
15. jan 2011

@meleri este ma napadlo,ze ja som si pocas nadchy v tehu davala morsku vodu vo forme spreja. Nosny sprej s morskou vodou na precistovanie dutin. 😉 Skore uzdravenie moja cmuk

meleri
15. jan 2011

@emily327 aha děkuju! to zkusím! totiž napařování bylinkama mi fakt spíš škodí, nevím proč. a co je Solux?
manžel zrovna slíbil dneska že mě vyfotí s břichem, je to síla jak mi porostlo...
mi ta voda moc nezabírá, ta mořská mám ji taky, ale prostě jak lehnu tak se něco ucpe a já se furt budím, do toho pálení žáhy prostě noc SHIT jedině ten sanorin i když je to špatné tak 1x kapku do nosa mám povolenou...děkuju!

meleri
15. jan 2011

a co vy? jak je malé po očkování? přeju ti at už je klídek a at se netrápí! ještě vás to čeká jednou že a pak už pokoj..nebo dáváte ještě asi i další..

emily327
15. jan 2011

@meleri neboj jedna kvapka ti neublizi. Ma ta z toho ako sa ti upchaju hlieny boliet hlava a byt ti zle tak to si ju radsej daj 😉 Solux je taka elektricka lampa s infracervenym svetlom pozri link 😉
http://www.harrmed.cz/index.php?kc=SERH7 240&ln=1
Bylinky upchavaju, ja som to robila na zaklade rady a nakazania od lekara a po kontrole na krcom som hned skoncila v nemocnici na 3 tyzdne, lebo vsetok zapal sa mi zrazil dokopy a ucpal sa mi v prinosovej dutine ( naparovala som sa nad harmancekom, neodporucam).
Tesim sa na foto bruska 😉
Malej je po ockovani dobre, len ta nadcha ju stale trapi. Odsavame, hoci mi pri tom trha srdce lebo je to strasne a mam pocit,ze jej hrozne ublizujeme ked velmi pri tom placka fnuk A ockovat ju budu este 2 krat, v 5.mesiaci a potom v 11.mesiaci. Je to povinne ockovanie s 3 davkami. Dakujeme pekne 😉

meleri
15. jan 2011

@emily327 já si po dlouhé době dneska hrábla do nosu 🤐 a mám to tam celé jakoby takové úzké zborcené, tak jsem si to trochu promasírovala ten nos a normálně hned sem dýchala! tak co to mám??
děkuju jaksi se ten odkazu neukazuje, jen že obrázek nedostupný či co...:(

aha já mám takový sračkol na inhalaci, z nějakých es. olejů a bylinek a jak píšeš, je to ještě horší, asi to vyliju do záchoda...

dneska už fotku nezvládnu jsem na odvoz...

jej to je mi líto, že je nemocná, ale fakt to určitě přejde brzo! hlavní je že nemá teplotu nebo tak, pokud jsou to jen ty nudle z nosu...s tím odsáváním tě chápu, já to taky z duše nenávidím, přijde mi to fakt trápení jenže co se dá dělat...:( přeju ti at tu odsávačku použijete co nejmíň! ale nadruhou stranu díky bohu za ni! fakt nevím jak to řešili naši, jenom vatičkou, chudáci to jsme se jako malí asi museli hodně trápit hlenama....

emily327
15. jan 2011

@meleri no daj si do google - solux a budes vediet. Alebo vies co je horske slnko? No tak solux je take ziarenie ale bez toho aby opalovalo kozu ale iba ju prehrieva 😉 Je to suche teplo.

Dakujem pekne, no na vecer sa jej to stale zhorsi a od 18:00 chudatko grckala aj po odsati jej asi hlieny stekali do krku a zacala grckat. Aj po dalsom odsati ( kedy nic nevyslo) stale grckala tak sme jej dali Nasivin Soft a po chvilke odsali no nechci vidiet kolko toho jej vyslo z nosteka ☹ Az sme tomu nechceli s mm verit, kedze tam po 2 odsavaniach nic nemala, tak teraz mala tolko co za 2 dni nie ☹ Chuda male, takto by jej to stekalo a tlacilo ju v hlavke boh vie ako dlho. Som rada,ze sme ten nasivin kupili,najprv som nechcela,ze jej nic davat nebudeme ale po tomto odsati viem,ze uz by som ju dlhsie trapit takto nenechala. Mam strach, aby jej to nesposobilo zapal uska alebo ju nebolela hlavka ☹ Uvidime ako dlho to este bude mat. Ale sopliky su hlienite ale biele bezfarebne - nie su zelene, tak som rada,ze to nie je zapal. No mne dnes z nosa vyslo tolko zelenych hlienov,ze az som nechapala. Ale aspon sa mi to uvolnuje a je mi lepsie. Tak dufam,ze aj tebe sa ulavi cmuk.

ivanajelinek
15. jan 2011

@finfrle Vy ste ako naucili malu spinkat vo vlastnej postielke?

meleri
16. jan 2011

@emily327 jeje já doufám že ti bude líp! já to měla taky zelené 🤐 fakt nic moc....zkus aspon paralen kdyby bylo nejhůř. je dobře že to malé odchází to už se určitě spraví! jo je to šílené jaky taky všdycky hledím jak může takový malý nos vyprodukovat hlenů jak dospělý...já taky vždycky odsávám a nejdřív nic nejde a až po chvíli jak už mi lezou oči z důlků tak se to spustí a jede to....naštěstí my už jsme zdraví, ale pravidelně mu ten nos musím čistit taky co dva tři dny...
dík omrknu to ale asito už nechám tak, prostě to už snad přejde...

já zas blila v noci a bolí mě žlučník, do toho mám zácpu z těch suchých chlebů a mrkvi 😖 fakt lahoda.. 😀

finfrle
16. jan 2011

@meleri Mela jsem problemy okolo 30tydne to zacalo s dychanim a hlavne v noci.Mela by jsi zajit na plicni,mozna mas astma ani o tom nevis!Davej si hlavu hodne vysoko a bude to lepsi.
Je to nanic kdyz nemuzes dychat.Mam silne astma a treba poloha v predklonu pomaha uvolnit taky prudusnice.Jestli ti naparovani dela zle mohlo by to byt neco jako u me!Uvidis az se maly narodi jestli to bude stale zajdi k lekari!

@ivanajelinek Ahoj 🙂 Naucila se to drastickou metodou ale jen proto,ze jsme to na zacatku pokazili.
Vecer prebalime,nakojime a chvilinku si s ni povidame a cekame nez zacne zyvat nebo plakat,kdyz ani jedno tak do hodinky ji dame do postylky.Tam ji dame pusu aby vedela,ze ji mame radi a odejdeme.Nechavame svetlo jen slabe,ve tme je neklidna.Pak jsme chodili zezacatku co 5min malou kontrolovat(plakala a hooodne rvala) musis vydrzet bude to trvat i hodinu,dve!Po tak deseti patnacti min kdyz uz se zalikala jsme ji zvedli utesili a ujistili ji,ze jsme s ni a ze jsme ji nablizku a jakmile se trochu uklidnila zase se dala do postylky.Nikam s malym neodchazej zustante v loznici!Po pul hodine jsme zkontrolovali plinecku a vymenili a zase do postylky.Hlavne neutesuj prsem!
Dulezite je odchazet z pokoje a nechat ho osamote.Casem u place mu to dojde,ze neprijdes na jeho rev!
Bude to tezke ale zabere to.
Jeste me tak napada ty latkujes na noc mu dej vzdy papirovku aby nebyl nervozni.Snad to pomuze.Preji pevne nervy a neustupuj!Musis delat ustupky tim,ze k nemu chdis to ano ale kdyz vydrzis bude to pak super.
Elen uz pochopila,ze plac nas neprivola.Ted dokonce lezi v postylce a kouka na kolotoc a je klidnejsi a ted i rano se vzbudi a je klidna a kouka okolo.

schnucki
16. jan 2011

ahojik holky,

@emily327 to mas urcite pravdu, ona vi kdy je koupani, pred 7h uz je nervozni a protivna ale jakmile ji zacnu svlekat a nebo jdeme do koupelny tak se uklidni, povida a rehni se .... takze urcite si zvyklne i na odpoledne, jen to musim promyslet kvuli casu, aby mi vychazelo jidlo a tak 😝

@finfrle super ze vam malinka spinka v noci dlouho 😉 .... jinak my jsme to tak delali taky, vykoupali, dali najist a soupli do postylky ... prvni 2-3 dny plakala jako o zivot, vztekala se a co ja vim co, byli to nervy a ja to malem vzdala, ale zakousla jsem se a nema problem zaspat sama, kdyz ji teda neco neni ....
a jak se jinak s malou mate??

@ivanajelinek jak uz psala finfrle, my jsme to tak taky udelali, mame usninani spojene s koupanim, je to pro ni podle me jednodussi, ma svuj system ... vykoupeme, dame napapat a soupneme do postylky ... na zacatku to byl boj kdo z koho a ted mela fazi kdy to zas zkousela, ale musim se zakousnout a ten boj vyhrat, mala nema problem zaspat sama, kdyz teda ji nic neni nebo neni z neceho rozhozena ... chce to zatnout pesti a nechat ji vyslovene vyrvat, sem tam zajit do pokoje a pohladit ji, dat dudlika ale pokud ji nic neni tak nevyndavat z postylky .... 😉 ... drzime palce ....

schnucki
16. jan 2011

jinak to nase zvire se naucilo rvat s dudlikem jako kdyz ho nema, ja totiz vecer kdyz ji dam do postylky a ona nemuze zaspat, tak k ni chodim kdyz ji vypadne dudlik a ona se nejak naucila brecet i s nim 😀 ... oni jsou chytry ale jak ...

meleri
16. jan 2011

@finfrle já nemůžu dýchat nosem ale jinak ok, astma je takové? já byla u dr ale dala mi takovou masku na dýchání a to je vše...řekla mi právě že ted je to zbytečné řešit jak jsem těhotná :( . tak fakt nevím, k ORL jestli jít....

meleri
16. jan 2011

holky dneska jsem viděla 7 letého kluka, normálně nekecám, velkého školáka už s dudlíkem v puse! sme čuměli s manželem....co člověk nevidí...

meleri
16. jan 2011

dala sem fotky mého břicha do alba jestli to chcete vidět tu velrybu...

ivanajelinek
16. jan 2011

@schnucki Tak uz som maleho ulozila do postielky. Zacal plakat, tak uvidim dokedy to vydrzim. ja hrozne nerada pocujem ked place. neviem ci toto dokazem. 😔 Ale nemoze predsa kazdy den chodit spavat az okolo polnoci. Aj minulu noc zaspal o 23.30 a do rana bol asi 5 krat hore na papanie. Spi hrozne nekludne, zo sna mrnci, vrti sa. Tak neviem cim to je.

ivanajelinek
16. jan 2011

Kocky, tak ja neviem ze ako ste to vydrzali. Ja to jednoducho nemozem pocuvat ako hrozne maly place. Normalne sa cela trasiem a asi to necham tak. Jednoducho to nezvladnem...

ivanajelinek
16. jan 2011

@meleri Krasne brusko ty mas 😉

finfrle
16. jan 2011

@ivanajelinek vydrz!

finfrle
16. jan 2011

@ivanajelinek Manzel ti vzkazuje at to zkousis a nedas se!Musis to vycejtit ty sama.Lukasek je nauceny a vzteka se ze to tak nechce a je jen na tobe aby jsi ho naucila tomu co je potreba.Po delsim placi mu dej dudlika.Zezacatku jen placou a rvou a dudlika nechteji ale pochvilce place se radi ukonejsi dudlanim ikdyz jen na par sekund ale musi to pochopit.Zvladnes to neboj!Pust si potichu televizi a neposlouchej zadvermi to by te utrapilo.Me to taky prvni den a i druhy trhalo srdicko ale vazne to zabere a pro nej to bude jen dobre!!!!

finfrle
16. jan 2011

@schnucki Mame se dobre Misko to vis malicka je zlaticko 😵
Ja ji musim jen chvalit.Vetsinou odpoledne mam mene mlicka tak jsem rada,ze kazdou noc mam hodne a odsaju.Odpoledne dostane lahvi odsate a nekdy vecer dam umele.Vcera jsem dokonce udelala 60ml umeleho,ze ji po kojeni dam a mala mi pila jen 3min a usnula tak tvrde,ze se to vylilo 😅 spinkala mi pak pet hodin sikula.
Co se tyce te pravidelnosti,tak nase mala ma svou pravidelnost a nam to vyhovuje.Proste koupeme mezi 17-19hod proste jakmile je vzhuru.Kvuli koupeli ci kojeni ji nebudim jen kdyz spinka dlouho pres den.To ji vzbudime aby se napapala a spinkala radeji v noci takze max 4hodiny pres den.
Jak u vas Misko?Kolik uz je male?

finfrle
16. jan 2011

@meleri rozhodne po tehotenstvi si zajdi na spirometricke vysetreni a plicni!Nic nepodcenuj,muze se ti zdat,ze je to jen nosem ale muze to byt celkove slabe plice.Orl ti ultrazvukem prohlidnou dutiny hned a budes vedet jestli tam nemas polypy ci cysty.
Jdu se ti kouknout do albicka 😉

finfrle
16. jan 2011

@meleri bozinku tobe to brisko ale slusi 😵 vazne moc jsi krasna a ty cervene saty!!!!

ivanajelinek
16. jan 2011

@finfrle Tak som to pokaslala 😒 Nechala som 2 krat po 5 min potom 2 krat po 7 min a 10 min. Ale vzdy ked som prisla do izby aby som ho trosku ukludnila tak zacal plakat este viacej. Tak som mu dala este papat skusit a zaspal. Teraz sa bojim, ze ked len zbada postielku tak bude plakat. Skusim zajtra znova, ked bude aj mm doma. Mozno to budem lepsie znasat.
Ty ked si s tym zacala, tak ti mala hned prvy den zaspala sama v postielke? lenze ja ked kojim v noci poleziacky, tak sem-tam obaja zaspime a zabudime sa rano alebo na dalsie papanie. To budem musiet tiez zmenit. Vy ako kojite v noci?