Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
17. jan 2011

@lubinka9 nasa mala spinka krasne aj pri otvorenych balkonovych dverach 😉 Ked som chora, alebo mi je zle tak bohusial sa von neda ist prechadzat a ona potrebuje cerstvy vzduch. A ja ju nikdy nekolisem ked je v kociariku doma pri otovorenom okne alebo balkone a ani ked je na balkone, takze ju neuspava natriasanie 😀 Co je super, lebo takto mozme fungovat aj doma. Ja s nou zacnem chodit von aj 2x denne ked si kupime lahsi kocik. Zdedili sme neskutocne tazky konstrukcia s vanickou vazi cez 15kg + mala a oblecenie no da mi to poriadne zabrat to zniest a vyniest po schodoch. Som z toho cela spotena a potom riskujem prechladenie. Ale je pravda pravduca,ze vzdy sa citim lepsie ked som s malou von na prechadzke ako ked zostanem doma zatvorena v byte medzi 4 stenami 🙂 Prave sme sa vratili domov z prechadzky so susedkou, tak sa uz neviem dockat ako sa budeme hravat na jar so susedmi, same male deti na ulici 🙂 A sami chalani 😀 to aby si tatinovia chystali bejzbolky 😀 Dakujem za rady s tym mlieckom vyskusam 😉

emily327
17. jan 2011

@lubinka9 Ono aj tak vzdy po prechadzke 2 hodky alebo 3 hodky skonci mala v izbe pri otvorenom okne alebo balkone, lebo zvykne spinkavat aj 5 hodin, ale iba ked zostane tak ako prideme z prechadzky 😀 Inak nie, ked ju vyberiem tak je hned hore. Takze to mam viac menej jedno 😀 Ale fakt to prospieva aj mne ked som s nou von 😉 to je svata pravda. Stretnut sa s inymi ludmi a pokecat o detoch. To je fakt ventil pre mna. 😉

ivanajelinek
17. jan 2011

@lubinka9 No praveze mi k tomu nic nepovedal. Len ze to vyzera na tu neurodemitis. Dal mi nejake 2 vzorky kremov a to je vsetko. Lenze on ma niekedy tvaricku uplne super a horsie je to, ked prideme z vonku dnu alebo po kojeni. Ma take cervene suche flaky na spankoch, na cele a na lickach. Tak som zvedava co mi povie dr. nabuduce. 15.2. mame posledne ockovanie, tak sa ho znova na to spytam. Ale ze vraj mm ked bol maly, tak tiez ma toto. 😒 Na co si mam davat pozor?

lubinka9
17. jan 2011

@ivanajelinek ono je to klasicky atopicky ekzem, este v Nemecku nam povedali, ze je to neurodermatitida, ono je to ale to iste. Kazdopadne chod k dermatologovi, nech ti potvrdi/vyvrati diagnozu nech mozte zacat liecbu. U nas bola prvy x zle urcena a vtedy sa nam stav zhorsil 😠

Ak je jeden z rodicov alergik tak je vysoka sanca, ze bude mat dieta atopicky ekzem. U nas je alergik moja polovicka, jeho sestra aj ich otec. Takze v ich rodine to ma silne zastupenie. Jeho sestra ma dokonca tiez atopicky ekzem.
Casto sa k tejto diagnoze pridruzuju rozne potravinove alergie, my mame uz aj potvrdenu alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka. Takze pijeme specialne mlieko, este aj kojim ale uz to dlho nepotrva. Malemu uz viac skodim ako prospievam..

asi ta nepotesim ale bacha si treba davat na vsetko. U nas sa ekzem zacal prejavovat v 3 mesiaci, ked som zacala plne kojit (dovtedy som pre problemy prikrmovala umelym), takze maly zacal reagovat na zlozky v potrave co som zjedla. Najhorsie obdobie bol 5-6 mesiac, vtedy sme este diagnozu nevedeli. Na zaciatku 5teho mesiaca sa zacali objavovat take cervene suche loziska na tvaricke, hlavne licach. Maleho to hrozne svrbelo a kedze sme vtedy nevedeli co s tym raz v noci si to rozskriabal do krvi, suche loziska sa zmenili na mokvave a uz sme boli v akutnej faze 😔 Co sme vyskusali kremov a nachodili sa po koznych ☹
Nakoniec sme skoncili na lokalnych kortikoidoch. Tie nam zahnali akutnu fazu.
Teraz sme na tom tak, ze sa u maleho v opakujucich sa intervaloch objavuju vysevy vzdy ked na nieco zareaguje v strave, alebo ho podrazdi nejaka hracka, nejaky material alebo tmava farba. Inak poviem ti, ze pokial budes kojit a zacnes neskor s prikrmami nebudes mat sancu zistit ci maly reaguje na to co zjes ty alebo on. To je na tom to najhorsie. Tak je to u nas. Maleho kojim uz len 1-2x za 24h ale i tak. Niekolko mesiacov som na nutenej bezmliecnej diete, ziadne mlieko, syry, jogurty, tvarohy,...
Premastujeme cele telo 2x denne kyselinou mliecnou-rano a vecer po kupani (takuto liecbu nam nasadili na SK, Nemci to nepouzivaju, nechapem je to najucinnejsie v liecbe ekzemov), ichtiol na loziska aj 10x denne, berieme 2x denne lieky proti alergii Denerel, 3x denne Fenistil kvapky (v DE sa im pediatri brania, predpise ti ho najskor kozny). Je pravda, ze ma negativa ale svrbenie sa neda casom inak zvladnut a mokvave fazy uz vonkoncom. U nas ale bolo fakt zle, mali sme hlboke loziska (zabudla som napisat, ze akonahle zacal maly ovladat sikovne rucicky tak sa zacal skriabat a vtedy sa to zacalo cele hrozne zhorsovat).
Hlavne sa vyhybaj alergenom: mlieko, vajcia, cokolada, orechy, soja, citrusove plody, morske ryby, psenica,..
Co som ja dostala pokyny, je to na 2 A4, skusim ti to dat oskenovat a snad zajtra cez den, navecer poslem. Hod mi do IP tvoj mail. Mam ich z SK, poslem ti aj tie z DE.
Vy ste ale na zaciatku, mate zatial suche loziska a kedze vam na to uz prisli tak to nemusi byt horsie. Takze premastovat premastovat, premastovat, aj 10-15x denne a kontrola stravy ale brutalna ☹ My sme v DE vyskusali: Linola Fett, Physiogel Intensive Creme, Eucerin 15%Omega,.. Najviac sa mi osvedcila ta kyselina mliecna tu na SK. Zaraba sa, takze je to na predpis.

tak posli ten mail..

lubinka9
17. jan 2011

no mohla som ti to napisat do IP a usetrit miesto v teme 😀 no neva.
tu je fotka ked bolo u nas najhorsie. Je to pre mna memento, ze aj ked sa mi nechce maleho 100x cez den vyzliekat a mastit tak toto ma prinuti 😢
najhorsie su tie casy ked sme spavali s rolkami od toaletaku na rukach ☹

ivanajelinek
17. jan 2011

@lubinka9 Fuha 😕 No aj moj mm je alergik skoro na vsetko. Aj jeho brat a otec. takze to zdedil po nich. My nemame v rodine ani jedneho alergika. Nam dal tiez vzorku Eucerin a Kremu Bedan. Idem tam zasa 15.teho februara, tak sa opytam.Lebo on robi aj so zenou v ambulancii a ona je len detska kozna lekarka. Tak sa spytam jej. Ale si ma nepotesila. On uz si teraz skrabe celo, ale neviem ci ho svrbi to alebo v hlavicke mame tu mliecnu chrastu. ☹

ivanajelinek
17. jan 2011

@lubinka9 Boze, chudatko malinke...Musi to byt hrozne pre tie deti.

lubinka9
17. jan 2011

@ivanajelinek neviem presne co je mliecna chrasta, ale ak myslis take zlte supinky vo vlasovej pokozke tak to sme mali aj my. Uz 2x. To velmi nesvrbi, skor ho svrbia tie loziska na cielku. Najvyssi cas zacat s tym nieco robit. Urcite sa objednaj k tej koznej, ak je navyse detska tak super. A daj malemu spravit aj stery z tych lozisk ci je to mokrobialneho charakteru alebo nieco ine..
A na noc odporucam rukavicky, cez den to vies ustriehnut alebo sa maly uz s niecim zabavi. Najvacsim nepriatelom su nechtiky, tie vedia narobit paseku. Ja musim malemu strihat j 2x tyzdenne.

finfrle
17. jan 2011

@lubinka9 ty jo to nas s mm dostalo jak jsme se koukli na ty fotky 😢 a uz je na tom lepe?Jezisi to je mi lito.Ja jsem alergik a jako dite jsem trpela na ekzemy snad to malickou mine protoze dodnes si pamatuji na to utrpeni ☹ jsem mela i koutky u pusy uplne rozezrane do pulky licek 😝
Koukam,ze maly mel i vazane rucky bozinku me je to tak lito.To byla pro tebe asi sila!

zuzka11
17. jan 2011

Ahoj kocky moje zalty, mourovatý 😀

tak jsem po dlouhe dobe nakoukla a neda se nez obdovivoat fotky co mate v profilu, ukapla mi malem slza, kdyz jsem si precetla, jak "stary" je uz miminac od Kleo a od Lubinky...boooze, to to loeti...mimochodem, Lubi, ty toaletaky, to je super napad! bylo vam porazeno nebo to byl vas napad?

Meleri - jezsi, tobe jsem jeste ani negratulovala k druhemu otehotneni a mimo uz je skoro na svete...moc preju at je zaver tehulovani lepsi nez se samsonkem a at je Adrien taky takovy super kluk....a co s etyka "sporu" o vyrvani a tak, spani u rodicu....ja to mela vzdycky tak, ze kdyz ja jsem byla pripravena jit o kus dal, proste na zmenu, byl i adam a slo to "samo"....takze u nas byla praxe, ze prvnich 5t spal u me v posteli, ja byla klidnejsi, ze dycha, ma se fajn, tulili jsme se, nosankovali a tak...pak sel do postylky, ale u nas v loznici a ok...a pak cca v 7-8m sel do sveho pokoje a zase super...a i s prestavanim kojeni (omezovanim v noci) to slo stejne....asi nema moc cenu neco delat jen proto "ze se to ma" nebo "ze to nekdo prosazuje" kdyz u toho bude clovek trpet a pri revu bude brecet s nim a pripadat si strasne......

zuzka11
17. jan 2011

A co je u nas noveho? jak bych to shrnula....ja se mam moc fajn, teda v praci se to ted partickuje, malinecko s tou onou kampani, ale jinak prace me strasne bavi....Adamek je super partak, fakt je to cim dal lepsi, uz rozumuje, je s nim sranda.....ted ma obdobi "prines podej" a je moooooc dulezity.....vcera jsem chtela veset pradlo, dopralo v koupelne, snura v jeho pokoji....nosil mi ponozky po jedne a strasne dulezite se u toho tvaril 😀 A miluje vsechno tuleni a libani...to libani teda jeste musim trosku poresit, budouci snacha by me ted asi pomluvila, protoze se na zensky vrha s otevrenou pusou a nekdy pouzije i zuby - to kdyz se moc rozvasni 😉 😵 ...ale jinak je to taky sigr, zacina se projevovat tvrdohlavost, musim byt uz prisna, jakoze pres neco vlak nejede a to se pak milostpan zatvari strasne ukriovdene...kdyz to skonci tak, je dobre, kdyz zacne vyrvavat, jde za dvere, tam chvili rve, pak prestane, ja jdu pro nej, obejmeme se, olibeme se, ujistime se, ze se milujeme a ze se asi vezmeme za zenu a jdeme si zase cist po molionte pate Dobrodruzstvi medi tapika 😀 Tak takhle o me avy mi tu taky koukejhte shrnout, jak se mate, bo nic neviiiiiim

lubinka9
17. jan 2011

@zuzka11 ahoooj holka 😵 Veru leti to jak blaznive, krpec ma presne o mesiac 1 rok 😎
Toaletaky mi poradila Kleo, vyskusali sme ale vsetko mozne, aj prisite rukavy od pyzama.. uff nerada na to spominam.

A co ty, ako sa mas? A co Adamino? Boooze, rok aj 4 mesiace 😕
Hod nam sem jednu aktualnu 😉

zuzka11
17. jan 2011

Lubi, snazim se, ale nehcce mi to tu zadnou fotku nahrat, budu jeste zkouset, oki? Co ty, taky hod neco akt.! A moc rada te "vidim" 😀

lubinka9
17. jan 2011

@zuzka11 no uz si ma predbehla 😀
Tvoj mrnavy je teda kader. Aj my davame kusave francuzaky. A uz krasne stojime a chodime za takym choditkom, tak cakam, ze o chvilu sa rozbehne. Inak je v stvornozkovani rychly jak turbomys, niekedy nestiham, miluje ked ho pustim spoza mrezi v izbe a urobi si vylet po byte. Zvedavy je desne, upratuje v suplikoch, proste sa mu nepaci ked robim v zasuvkach kominky, to veru nie 😀
a spime tak striedavo raz v postielke, inokedy ho "zabudnem" po kojeni vratit spat a tulime sa k sebe 😵

lubinka9
17. jan 2011

a zuby mame 4! 😀 😎

lubinka9
17. jan 2011

@zuzka11 a aktualne foto od nas na strane 850 😉

zuzka11
17. jan 2011

Lubi - to je vlasacek! parada!!!!A turbomys me teda rozesmala🙂))na kominky jsem teda rezignovala, jsem rada, kdyz je to v supliku nebo ve skrini.....

zuzka11
17. jan 2011

Lubi a jste jeste v DE nebo uz na Slovensku?

lubinka9
17. jan 2011

@zuzka11 ech, uz na SK 🤐 Od 9/2010 Snad o 3-4 roky sa na nas usmeje stastie a zasa niekam vypadneme.

lubinka9
17. jan 2011

@zuzka11 a ty robis na full-time? Odkedy? A Adamka mas v jaslach? Ci u starych rodicov?

zuzka11
17. jan 2011

Lubi, Adamek je ve skolicce, je vedle nas - kousek, jsou tam tak 3deti a vedou to super holky, je tam strasne spokojeny, hraje si o , pak mi vzdycky ukazuje...najit je bylo fakt stesti....jj, delam full time, ale od brzo rano, takze si ho kolem , vyzvedavam, odpo a vecer mame spolu......

a kam byste chteli nebo kam mate sanci vyjet?

kleopatris
17. jan 2011

Jeeej ahoj zuzi 🙂! Super, ze si sa objavila 😵

Lubi boze presne o mesiac uz? Ja si stale vravim, ze mame este daaaaaleko do narodiek a ono prd 😝

zuzka11
17. jan 2011

@kleopatris - cauki🙂))

kleopatris
17. jan 2011

@lubinka9 vsetko naj k 11 mesiacikom 😵 som zabudla

@meleri mas krasne brusko a vobec nie jak slon! 😵

kleopatris
17. jan 2011

@zuzka11 a odkedy si zacala pracovat? Inak stahujeme sa na konci aprila k Mnichovu tak ak budete mat cestu tam tak by ste sa mohli stavit 😉

zuzka11
17. jan 2011

Sakra, kde je meleri brisko, v albu?

Kleo - do Mnichova jedeme nostalgicky zadni, na vikend, ke kamosum...a pracovat jsem zacla od rijna, tygrikovi byl rok a 14dni........ a kde je nejaka fotka minimanna?

kleopatris
17. jan 2011

@zuzka11 v albume ma meleri fotecku 😵

a nebolo ti to tazko ist do prace? Ja zvazujem co a ako a neviem sa rozhodnut, ale este mam cas 🙂
a ze si to ty tu je ten moj minimann 😵

zuzka11
17. jan 2011

Jezis to je fesak a jake ma fáro!!!!ja porad zkousim vlozit a proste nevlozim, ale najdete me na facebooku a mam tam horu fotek, mrknete, jestli budete chtit......kleo - ze zacatku jsem mela vitr, ale adam tam byl od zacatku strasne spoojeny, vyhral si a odpo jsme bylo spolu, takze tak...kdyz by byly slzy a rev, tak bych to asi nedala...a ja do prace musela, nemuzu mit tak dlouhou pauzu a prootze jsme byli s petasem v de, tak jsem mela pauzu nejen tehu, ze.....

holky, lubi, kleo, blondy🙂)) - mate uz myslenky na druhe baby? Slovo do pranice🙂))

meleri
17. jan 2011

@zuzka11 ahoj zuzko, si to ty?? to je super, jsem ráda že píšeš, děkuju za gratulaci, už se moc těším až bude mimčo s náma! teda já osobně do třetího už nejdu, manžel by i šel ale já na to nemám sil, druhé těhotenství sice probíhá skvěle ale i tak je to hodně vysilující tím že si neodpočineš už, a u třetího si to fakt neumím představit...navíc je to finančně hodně tady...
já se snažím to s ničím nehrotit, ani se spaním ani s jídlem, atd...jí jí nechce nemusí, atd....akorát teda slušné chování a limity jako žádné řvaní kopání atd, ve městě pěkně za ruku a další taková ta pravidla, co jsou fakt důležitá ale co není důležité tak to zas tak moc neřeším....

lubinka9
17. jan 2011

@kleopatris maly je hotovy Brad Pitt, no vazne 😕 😎 😀 Ten mal taku ofinku tusim v 7 rokov v Tibete. Inak my sme museli uz pristrihnut vlasky, malemu desne rychlo rastu a slo mu to uz do oci. Musela som zakrocit, mama mu uz chcela kupit pukacky 😀 😀
takze predsa Vam ten Ingolstadt vysiel 🙂, super. To uz nemame moc casu otalat so stretkom 😕
a vdaka za gratulaciu, kedy ma Maxac? Kolkeho je vlastne narodeny? Ja uz rozmyslam nad oslavou, nejak neviem domysliet..

zuzi das tip?

@zuzka11 zatial nad druhym vobec neuvazujem, polovicka ano ale ja nie. Este neviem co sa z tohto hyperactive baby vykluje 😀
a nejak mam strach aby sa zasa nieco nepos...lo. Teraz vyzeralo vse OK a predsa to nieje uplne OK. Neviem ci si postrehla, maly je silny alergik, atopik k tomu, mame potravinove alergie, alergiu na BKM a znizenu prirodzenu imunitu.
Mam strach, ze snad este nieco horsie sa pritrafi, genetika je svina 😢
a do uvahy prichadza Spanielsko, Portugalsko ale aj Brazilia a Rusko 🤐 Ale po skusenosti so zimou v DE ani za nic 😀. No a Indiu sme odmietli, tam sme mali ist na 3 roky