Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

simone
15. dec 2008

Ahoj holky, jsme tu na chvilku zaskocila podivat se co je u vas noveho a vidim,ze vam pribyla jedna tehulka.
My si na vanoce taky nadelili pekny darek 😉 K Verunce by nam mel pribyt v srpnu braska nebo sestricka,tak uvidime,jak vse dopadne.

Tak vsem moc pekne vanoce a pristi rok zdrave miminka a nebo nejake na ceste 😉

rosienka
15. dec 2008

ahojte zahraniciarky a hlavne mirusch!

zase sa po par mesiacoch hlasim, mam sa dobre a som vcera po 1.IUI, tak pevne ideme dufat, ze to este tento rok vyjde. Zatial sa necitim bohvieako, dnes ma trochu skrabalo hrdlo a aj hlavu mam akusi teplu. Som bola na kurze Modern Dance, ale nebola som moc fit 😒 ...dufam, ze fakt neochoriem, inak som skoro cely den spala 😅

V nedelu ideme na SK, tak sa velmi tesim na rodinu, krsniatka a celkovu atmosku Vianoc. Zatial mi to ani nepride, pokial nie som v meste a nevidim tie ovesane domy kadejakymi gycovymi lampickami a ozdobami. Niekedy je to fakt hrôza.

Mirusch, urcite je studium popri zamestnani zaujimave, ale ja by som si predsa len najprv hladala pracu a potom sa to pokusala sklbit so studiom a nie naopak. Lebo ked mas skolu, tazko si k tomu najdes pracu, co ti casovo vyhovuje...to si ja myslim. Tiez som tu isty cas rozmyslala nad nadstavbovym studiom, ked som bola nezamestnana, ale praca mi bola prednejsia, lebo prax sa najviac rata, nie diplomy. Kazdy novy zamestanavatel pozera najprv na to, co si uz robila, co vies a az potom, co mas za diplomy. Najmä, ak uz jeden mas...

tak sa zatial majte a dufam, ze tu pribudne dalsia tehulka...ja sa zase ozvem 😵

schnucki
16. dec 2008

ahoj holky,
tak mame vikend za sebou, oslava byla radna, poprala jsem mirusch vse nej i za tebe 🙂 a to uklizeni pak 😝 jeste ted se mi tam valej dva hrnce 😅

violoncielka to je pekne blby, dest na vanoce, dejte na sebe pozor, doufam ze se ten dest umoudri a pude si prset jinam 😀

blackie no to gratuluju!!!!! ze se nepochlubis covece 😀

ivus prejem dobry baleni a vybalovani, hodne stesticka v novy praci a at vam ten rok zacne hezky 😉

rosienka to mi povydej, pri studiu se tezko hleda prace ..... nevim jestli se zname, ale preju at to IUI klapne 😉

jinak ja jeste vsechny darecky nemam, musim jich jeste par dokoupit 😝 uz se ale moooooc tesim domu k nasim

hezky den vsem

mirusch
16. dec 2008

Ahoj Simone, tak ti teda srdecne blahozelame 😵 Pekny darcek ste si zaopatrili 😉

Rosienka, no ved nacase, ze kuknes 😉 Som nevedela, ze idete do IUI...tak teda tfuj, tfuj, tfuj!!! Informuj potom. A pekne sa opatruj, nech sa ti choroba nerozvinie, cajicky, vitaminy, ziadne Modern Dance, ale pekne postel. Prijemnu cestu do SR, my ideme v utorok 😵
No a s tym studiom to je fakt, ja som si chcela doplnit trosku kvalifikaciu, aby som si mohla lahsie hladat pracu, ale ponuka je dost nanic, cize to necham asi tak. A budem verit, ze niekto si konecne uvedomi, aka uzasna som 😅

Schnucki, ved jo, oslava byla radna, to som pochopila 😀 😝 Uz je drahemu lepsie?

Baby, ja som zase cela nazurena, ale skusim sa vyventilovat. Trosku som sa teraz zaoberala vstupom do USA. Ako keby som ich nepoznala...ja to mam zatial v suchu, netreba mi viza, ani ako nemke, ani ako slovenke uz, ale aj tak, tie ich kecy okolo toho a vyplnanie tlaciv...a dnes som ziadala pre znamych termin na viza, plati sa za telefon takmer 2 EUR za minutu a ten clovek chce vsetky mozne info a 2x to opakuje, ci dobre pochopil, ta znama mi uz gestikulovala, ze ci nepotrebuje vediet, ze ma na sebe ciernu podprsenku 😀 Ale je to tak, ak niekto ziada o vizum, tak musi dat dokopy tolko papierov a info, ze by jedneho kleplo. A jedno zabudnes, tak si zaplatil 100 EUR poplatok zbytocne. No nic, budem dufat, ze na nic nezabudnu. 😔

Moj drahy bol u lekara, o mesiac dostane na noc taky pristroj, kde budu zistovat, ze ako to s nim vyzera. Tak som zvedava. Len keby to vsetko tolko netrvalooooo 😖

ivana98
autor
18. dec 2008

baby, kde steee? ja mam prave minutku a vy ste fuc 😀

blackie, gratulujem!!!
simone, gratulujem!!! 😀
rosienka, tak predsa darca? ci proste len taky IUI-pokus? 🙂

ja som dnes nakupovala darceky, ale pre seba potrebujem este vela veci.. no uvidime, mozno pojdem nakupovat kostymceky na slovensku, ak tu nestihnem 😀 chcela som ist aj na preventivku k frauenarrztovi ale chytila som infekciu, takze nic 😠 som zvedava, ci to najblizsie stihnem o pol roka alebo az neskor ☹
ozaj.. myslite ze by som na nemecku poistku mohla ist k lekarovi na slovensku?? ti by kukali 😅
pekny den vsetkym 😉

mirusch
19. dec 2008

Ahoj Ivus, super, ze si sa ozvala, vyspehovala som v druhej teme, ze kupujete nove auto...Clovece, vela veci naraz...Ale urcite to tesi. Mna by potesilo trosku akcie 😀
Nuz, obavam sa, ze este nie je mozne na nemecku poistku ist k lekarovi v SR. Ale stale mozes ist v SR a zaplatit, nie je to take drahe, ja som raz musela ist ku HNO v SR a za 2 vysetrenia, lieky a aj rtg som zaplatila len asi 800,-Sk spolu. A bola som prednostne osetrena, ani som nemusela cakat v cakarni. Toz, peniaze na ruku si lekari cenia 😀
Prehliadky nezanedbavaj, za to ti ani najsamlepsia praca nestoji a hodinku na vystrenie si predsa najdes....

Ja uz sa tiez zacinam tesit domov, tentokrat som sa rozhodla dostatocne dopredu zacat s balenim a pripravou, aby som nechytila zo stresu migrenu ako obycajne. Zatial som teda v pohode a darceky su uz zbalene v dvoch taskach. Manzel bude zase pri nakladani auta nadavat, ze toho mame vela 😅

Schnucki....nechcela si sem vcera napisat? 😀 Musim povedat, ze sa pekne zabyvavate, mate to uz teraz utulne. Musim ta pochvalit.

ivana98
autor
19. dec 2008

ahoj mirus, presne tak, mame vzruso 😀
no v nemecku to na slovensku poistku fungovalo, preto sa pytam... dnes je posledny den, kedy by som stihala tu dr., od januara som fuc, netusim kedy si tam najdem novu a kedze nebudem mat volno, tak to ani k tejto starej nestihnem ☹ ale zase ten moj stary dr. v BA bol uchyl, tak neviem.. 😅

darceky mam aj ja uz pobalene, musim sa pochvalit, vacsinou ich balim 23. alebo 24. 😀

meleri, ako vase pripravy na vianoce? ak by si si stale robila starostli ohladne menu, neboj, pomozeme... kazdopadne zemiakovy salat poradim 😎

mirusch
19. dec 2008

Ivus, nemyslim si, ze je problem si najst noveho lekara, proste zajdi k prvemu ktoreho stretnes a uvidis...Na preventivne vysetrenie staci a potom sa zariadis, keby sa ti nepacilo. Inak, to celkom verim, ze tu si mohla na slovensku poistku. Ale po skusenosti z juna, ked mi museli chirurgicky tahat zub v SR a kukali na moju nemecku poistenecku kartu ako keby videli karticku prvykrat v zivote, tak si myslim, ze to nebude mozne. Aj keby mala byt akceptovana a oni by si to mali vybavit s DE poistovnou, ale zatial to funguje len na teoretickej rovine bohuzial. A to bol surny pripad, ani nie bezne vysetrenie.
A v BA si tiez mozes vybrat akehokolvek lekara, ked platis v hotovosti. Len sa treba vopred informovat, ci to robia, lebo myslim, ze nie vsetci lekari akceptuju platbu v hotovosti. Teda aspon to tak bolo, ked som ja hladala HNO.

Ja budem balit darceky do vianocneho az 24.12., co sa mi doteraz este nestalo, ale zistila som, ze to lepsie nahadzem do tasky a natlacim, ked to este nie je vo vianocnom, to by sa potrhalo alebo by som toho tam nenapratala tolko. Tak som to poriesila takto. Hadam budem stihat.

Tak ti drzim palce, nech to vsetko zvladnete. A ked budes v Prahe, budes chodit domov na vikendy alebo ako to budete riesit?

schnucki
19. dec 2008

ahoj holky,
no nevim jak je to na slovensku, ale u nas v cechach se normalne muze jit k doktorovi na nemeckou karticku, hodne doktoru to nerado vydi, ale vzit te musej, dokonce mi bylo receno, ze kdyby se cukal, nemam se nechat odbyt 😀

dekuju mirusch, snazili jsme se si to tu udelat utulny, alespon ten obyvak je 100% hotovy 😀

jinak ja se musim priznat, ze jeste nemam vsechny vanocni darecky, par se mi jich povedlo koupit uz driv, a ac jsem si rikala, ze vsechno letos koupim v predstihu, zase sem to nestihla 😅 balit budu asi v pondeli 😝

normalne budem letos slavit vanoce tady a ja si musela vydupat bramborovej salat, bavili jsme se co na stedrej den a nikdo ani o bramborovym salatu necek, tak jsem se ozvala a budu ho delat, poprvi v zivote, tak mi drzte palce, musim v nedeli hodit pokec s moji mamcou 😀 😝

jinak mi asi nejak uteklo ivus, vy se stehujete do prahy?

meleri
19. dec 2008

Ahojte holky,

je to o nicem, pokazena lednicka, a nahradni dily budou az za tri tydny.. 🙄 😠
Navic mi ma prijet pristi pondeli mamka..
Nastesti davam veci za okno, ale maso se moc netroufnu takto dlouho skladovat, takze jak debil musim kazdy den neco nakupovat..navic ten stedry vecer....
jsem z toho cela rozhozena.

Ivco,
vy se stehujete do Prahy? 😵 Tise zavidim..ja bych klidne do ceska sla..jo ten salat bude narez bez te lednice...ale nejak to snad zvladnem....aby toho jeste nebylo dost, tak za oknem mame sikme parapety, takze kdyz na to neco date, tak se to skutali dolu...takze priviram ty sacky vzdycky oknem....

Schnucki,
dobre s tim doktorem..ja kdyz na ne vytasila fr. pojistovnu, tak me poslali nekam...jasne, nenechej se odbyt! Doktori jsou fajn lidi, ze pomahaji lidem a tak, ale v prve rade je to pro ne asi kseft! Teda asi zas jak ktery no.

Pohoda, to das ten salat, ja ho budu taky delat teprv podruhy v zivote! tak to snad zvladnem! 😅

mirusch
19. dec 2008

Schnucki, salat musi byt, to je jasne. Ja som tu tiez nase prve Vianoce robila zemiakovy salat, s majonezou a plnou inych dobrych veci. Vsetko je raz prvykrat... 😉 Ja sa tiez vzdy trasiem, ked nieco robim prvykrat - vid marmelada - ale nakoniec to vzdy dobre dopadne a ja som na seba hrda. Takze tfuj, tfuj, tfuj. A mama je aj moj zolik na telefone 😀
Obyvak, to jo...a gauc 😕

Meleri, to je dost nanic, Vianoce bez chladnicky, ale riesis to dobre. Zena si vie poradit. Ber to ako skusku, ktoru musis zdolat. Zvladnes.
Ak mozem za Ivku, tak oni sa stahuju v ramci Nemecka, len kvoli praci bude v Prahe nejaky cas.

mirusch
19. dec 2008

Baby, prave som odpadla z novej informacie 😕 😨 Moje tajne prianie sa uskutocnilo...Mame tu vedla nasho bytu jednu samostatnu izbu, taku nezavislu, kde byval doteraz syn nasich susedov. Chlapec sa stahuje PREC!!! A spytal sa nas, ci izbu nechceme. Ked mi to manzel povedal, tak som tam vyletela ako sip a kecla si s nim. Este zavolame domacemu a dohodneme sa, ale ja som tu izbu odjakziva chcela, pre navstevy alebo aj na malovanie. Ok, treba strhnut strop a opravit tam ruru, co preteka a nanovo vytapetovat alebo vymalovat a podobne krasne cinnosti, ale nevadi, nevadi, hura, hura 😀 Mojho manzela isto slak trafi, ale no co, stale jednoduchsie ako sa stahovat prec.
Schnucki, prides pomoct? 😀

Ivus, rysuje sa mi konecne nejaka akcia 😉

schnucki
19. dec 2008

ahojik meleri,
az za tri tydny, tak to je narez ..... musim se priznat ze pri predstave jak davas sacky za okno a priviras je oknem jsem se docela nasmala, vykouzlilo mi to usmev na tvari ... asi bych si taky netroufla dat tam maso na dlouho, ale vim jak ti je, my meli asi pul roku jen malou lednicku a zadnej mrazak, takze se maso a takovy veci kupovali a hned zdelali, nanic, .... ale jak rika nas tatka, budete mit na co vzpominat a pak se tomu nasmejete 😀
a balkon nemate?

uz jsem zalarmovala mamku po mailu kvuli salatu 😀 jsem na sebe zvedava 😀

a co malej, jeste ho boliva brisko?

mirusch
19. dec 2008

Inak tie sacky za oknom - to poznam zo studentskych cias. Ja som na internate nebola, ale ti co boli to tak v zime vsetci robili. Kedze malokto mal dost penazi na chladnicku...Lenze zima v SR je trosku tuhsia ako na zapade, teda bola aspon, teraz je to tiez nie bohvieco.

schnucki
19. dec 2008

koukam ze jsme mirusch zase psali ve stejny cas 😀 to je supeeeer s tim pokojem!!!! K nastupu pripravena, staci dat povel a ja se k vam dovalim 😀 🙂 jasnacka, pomuzu jak budu moct, s tapetama mam uz trosku zkusenosti a strop taky zmaknem

to je super, vim jaks chtela vetsi byt a takhle to mate jednodussi, ani stehovat se nemusite 😀

mirusch
19. dec 2008

😀 Zacinam verit na Weihnachtsmana 😀

rosienka
20. dec 2008

ahojte, nejako ste sa tu za posledne dni rozpisali 😝

iva, mirusch - ano, sli sme do IUI s darcom, s manzelovymi spermiami sa to neda, to ledva nasli dobrych bojovnikov na ICSI a nieto 5 mil. na IUI. 😉 No, co uz, sme s tym uplne vysporiadani. Mirusch, asi si zabudla, urcite som to tu uz pisala, lebo si mi odpisala, ze pre vas to nic nie je, myslim v tej tvojej teme o bezdetnosti. Pre mna zas momentalne bezdetnost neprichadza do uvahy a môj muz prisiel uz davno s tymto navrhom, este pred silenim sa do IVF_ICSI. Zbytocne sme stratili dva roky a nakoniec fakt asi bude tak, ako sme mysleli. Mam fakt stastie, ze mam takeho otvoreneho, inteligentneho a liberalneho muza. My s tym problem nebudeme mat, ale okoliu to nebudeme rozsirovat, lebo viem, aki vedia byt ludia zli a staci len jeden... 😢
Takze 30.12. sa akurat pred koncom roka dozviem, ci nam to vyslo!

rosienka
20. dec 2008

a este som zabudla - diky schnuki, mayslim, ze ja ta z citania uz poznam 😅

mirusch
20. dec 2008

Rosienka, vidis, zabudla som, prepac 😅 Ale na teba som nezabudla, to nie. Nuz, vlastne, aj my sme to mohli tak riesit, IUI s darcom. Keby sme s tym nemali samozrejme problem. Ja si myslim, ze manzel by nakoniec suhlasil, keby videl, ze je to pre mna dolezite mat dieta, ale viem, ako by sa citil. A ja by som velmi chcela mat nasu - nas oboch - mini verziu, neviem si predstavit, ze by nebolo jeho. Je mozne, ze keby sme mali menej rokov, tak by sme sa na to obaja pozerali inak. Ach jo.
Mas naozaj stastie, ze mas takeho otvoreneho manzela. A neber to tak, ze ste stratili 2 roky. Skusili ste a aspon si nebudete vycitat, ze ste nie.
Urcite daj vediet vysledok. Drzim palce. A ak by vam to nahodou hned nevyslo, kolko IUI ste ochotni podstupit? Lebo tam je o nieco nizsia uspesnost ako IVF... Ides v normalnom cykle alebo si aj stimulovana?

schnucki
21. dec 2008

ahoj holky,
rosienka pisni pak, jestli to vyslo nebo ne, jsme zvedave a drzim palecky, .... kazdopadne si taky myslim ze mas uzasneho manzela, ne kazdy by s tim souhlasil a dokazal se s tim nejak srovnat 🙂 zkusili jste to i jinak a nikdy si to nebudes vycitat, kdyby jste to nezkusili rikala by sis a co kdyby, takhle vis, ze to jinak nejde 🙂 .... a lidem to povydat nemusite, jak pises, dokazou bejt zli,

ja jdu odpo pomahat zdobit stromecek k pritelovym rodicum, u nasich to byl vzdy muj ukol, tak tu budu alespon pomahat

krasnou nedeli vsem

mirusch volali jste domovnikovi kvuli tomu pokoji?

mirusch
21. dec 2008

Schnucki a vy budete mat doma stromcek? Alebo aspon vianocnu dekoraciu? A na Stedry vecer budete s jeho rodicmi?
Ozi, ako Mrazik, kukali ste? Ja som sa rehnila ako kon, uz som to davno nevidela a teraz navyse po nemecky... som si spominala na nas stary dabing.

Nuz, volali sme domacemu, nie domovnikovi 😀 a ten ze vraj na nas myslel, ze este musi v januari kuknut co sa da s tou izbou urobit, lebo je tam prasknuta ta rura v strope a cele je to vydute - aj ked ja by som radsej, nech to drevo strhnu zo stropu celkom dolu. Mali by sme to dostat, je to len otazka casu kedy, lebo domacemu vsetko straaaasne dlho trva. Ale ved ja ho budem nahanat 😠 Treba nanovo tapetovat, steny su sice oranzove (oranzove aj budu), ale tapeta sa odliepa. A este neviem, ci tam necham koberec...uf, nemala by som planovat, ale aj tak sa tomu neubranim. Pyta za to 50,- EUR plus 5,- za vodu (je tam umyvadlo).

Babenky, kde ste??? V utorok rano o tretej padame do SR a rada by som este kecla....

schnucki
21. dec 2008

ahojik mirusch,
bohuzel letos nestihnem stromecek koupit, takze jsem ho dneska zdobila u rodicu 😀 na stedry den jdeme k jeho rodicum, zustanem na veceri, dame si darecky a zustanem asi tak do 8, pak si udelame utulny vecer ve dvou, teda tak to zatim vypada, ale treba se zdrzime, no a 26 kolem 6h rano vyjedem k nasim, uz se moooooc tesim

no hned jsem prepla programy a koukali jsme 😀 nenapadlo me, ze je to mrazik, my na nej koukali loni u nasich, pritel ho zna nazpamet, tak mu ani nevadilo, ze je to cesky 😀 prislo mi to v nemcine trochu divny, hlasila jsem to tu cesky 😀 .... dekuju zes mi to zavolala, bylo to super 😀

to je fajn ze ji dostanete, to je super, az budete potrebovat pomoct, tak se ozvi, dorazime klidne i oba 🙂

jinak ja letim zitra dopo jeste nakupovat zbytky darku, tak se ozvu navecer

dobrou

mirusch
22. dec 2008

Ok babenky, tak ja sa teda asi na 2 tyzdne lucim, neviem, ci sa sem do buduceho roka 😀 dostanem. Ak nie, tak som zasnezena niekde uprostred Slovenska 😵

Schnucki, ved som si hned myslela, ze vas tym Mrazikom potesim. Mne to v nemcine pripadalo cudne iba chvilu, ale pacilo sa mi, ze nechali pesnicky v rustine. Drahy na mna iba zubozene pozeral, ked som sa tam rehnila, ale musel vydrzat. Cez Vianoce sa proste pozeraju rozpravky a basta!
Diky za ponuku, uvidim nakolko vas vyuzijem.

Prajem vam vsetkym nadherne Vianoce a stastlive vykrocenie do Noveho roku 😵 Budem na vas mysliet. Papa.

mirusch
29. dec 2008

A kde ste? 😕
Este raz krasny Novy rok 😵

rosienka
30. dec 2008

ahoj mirus, schnuki, tak to teda zas hned nevyslo, ale ideme dalej skusat, ved to treba vraj minimalne 4-krat vyskusat pokial sa da povedat, ze to nema vyznam, tak to maximalne dovtedy aj vyskusame, i ked dufam, ze nemusime ist az na doraz... 😉

mirus - mne sa zda, ze si to sice tvoj muz nevie teraz predstavit, ale keby to bolo tu a vlastne len tvoje a jeho, tak by to miloval ako vlastne. Keby sa to namho umievalo, volalo ho papa a pokladalo za svojho otca, tak co by si mohol viac priat? Zopakovanie genov? Slak to traf, ved ajtak nikto nikdy nevie, co sa mu narodi, ake to bude, co bude zac, co sa z tych miliard moznosti namiesa...a vlastne na tom podla mna nezalezi. Ale ked je to pre niekoho dôlezitejsie, a kvôli tomu sa vzda rodicovstva, tak prosim, ja si ale zase TO neviem predstavit. Co je to za "motivaciu" chciet LEN biologicke dieta. Nechcem ho sudit, len poukazujem na moje myslenie v tomto smere. A m^j muz to vidi uplne rovnako, dokonca on bol ten, ktory mi to takto otvaral, ked som bola na vazkach a nazyvala to "mackou vo vreci"... 😉 Ved macka vo vreci sa narodi kazdemu...

schnuki - viem, ze si to nikdy nebudem vycitat a dokonca sa na to prekvapko, co sa nam raz uliahne hrozne tesim, proste som si urobila z nudze cnost 😵

mirusch
30. dec 2008

Rosienka, nuz, IUI nema az taku uspesnost ako IVF, takze to treba viackrat, pokial nie si stimulovana, tak to nie je prakticky ziadna zataz pre organizmus.
Chapem tvoje argumenty a mas pravdu, ale ja si tiez velmi prajem jeho dieta, cize bolo to aj moje rozhodnutie. Je mozne, ze o tom este prediskutujeme, to by hadam slo aj s IUI a nebolo az tak financne narocne. Ale stale to tak citim, ze nie. Asi som od zaciatku citila, ze dieta nebude a uz som s tym viac-menej zmierena, takze nepredpokladam, ze to budeme znova riesit. Nuz, necitim to tak, ze zijem bezcenny zivot. Aj ked stale zmysel hladam... Vam drzim silno, presilno palce.

Inak, uz niekolko dni som krstnou mamou nadhernemu chlapcekovi. Potom sem hodim nejake foto aspon na chvilu. Potom-to znamena, ked pridem domov. Hm...domov znamena do DE 😀 Papa.

blackie26
31. dec 2008

ahoj tak

schnucki
31. dec 2008

ahoj holky,
tak mi uz jsme zpatky, vratili jsme se dneska kolem 3h rano, vyjeli jsme sice uz v 6h, ale ja si chytrak po 160km vsimla, ze jsem nechala u tety kabelku, 😅 takze jsme to otaceli a jeli zpet 😝 no pritel se mi smal, ja vytocena 😀 😝

rosienka, skoda ze to nevyslo, ale drzim palecky aby to vyslo priste 😉

blackie a co ty, jak se citis? povydej, prehanej

jdu mazat chlebicky

preju vsem hezkyho silvestra a stastny novy rok, at je jeste lepsi nez tenhle a at se nam vsem konecne splni to, co si prejem 😀

rosienka
2. jan 2009

mirusch - nechcem aby si to chapala tak, ze ta prehovaram, alebo ze si myslim, ze zivot bez deti je bezcenny, to vonkoncom nie! Takisto ak by nam tieto pokusy nevysli, volila by som bezdetnost, ale zatial to citim tak, ze chcem rodinku s mojim vyvolenym, i ked nie uplne od neho.... ale clovek nikdy nevie

schnuki - dakujem, dufam, ze aj vam sa skoro podari 🙂

vsetkym zahranicnym snazilkam i nesnazilkam vela vela stastia v novom roku!

meleri
4. jan 2009

cau holky,
dlouho jsemtu nebyla, je to totiz mazec!

preju vsem hezky novy rok, at je treba lepsi nez ten lonsky!

asi jste vsechny jeste v ceskku nebo na slovensku. 🙂