Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

finfrle
23. jan 2011

@emily327 😀 ty jsi tunta to nebylo na tebe 😀 😀 😀
U nas je to proste tak,ze malou nenecham spinkat moc dlouho protoze musim hlidat to aby byla napapana.jasne ze ji nebudim nasilim a netaham ji za nohu z postele aby jedla 😀 😉 jen ze nektere maminy mysli na sebe a ne na prcky tak to bylo myslene nic proti nikomu tu 🙂

finfrle
23. jan 2011

@emily327 Snad nam to vydrzi 😉 dlooooouho!

meleri
23. jan 2011

@emily327 děkuju ale já fakt to beru pozitivně at to bude cís. nebo normální, oba porody můžou být krásné, si myslím, jen mám (přiznám se) strach z bolesti ale to asi každý..ted mám veget do 37 tt, tedy do další kontroly, je to sranda, protože po další kontrole už jen tři týdny a měla bych rodit teda.....

s tím buzením já taky malého nikdy nebudila, věřím že když dlouho spí tak je to proto že to potřebují. ve spánku to malé miminko roste, vyvíjí se mu mozek, je to důležité pro něho....pro něho noc den nehraje roli, protože je miminko to až pak začne rozlišovat.....

hold se s tím musíme smířit že už jsme jednou rodiče a už se prostě nikdy nevyspíme tak jako dřív 😅 já radši toto než pak čekat jak mu bude osmnáct a bude lítat po diskoškách to mi nahání strach jak budu v noci čekat u okna....

kleopatris
23. jan 2011

@lubinka9 dakujeme 😵 a oslavu nemam ani ja este premyslenu 😖 a momentalne mam hlavu plnu bordelu 🙄

meleri
23. jan 2011

@finfrle já nemyslela jako že máš mencky, ale prostě to datum kdy bys normálně měla mencky, např mi to chodí normálně začátkem měsíce, no a jak jsem kojila tak přesně v tu dobu jsem měla míň mlíka, malý jako by měl problém to pít, ale pamatuju si ted že mi to začlo o dost později tak ve čtvrtém pátém měsíci...

ach jo nemůžu spát manžel pořád blije, to je takové stresující ho poslouchat.....nejhorší je že to chytnul od nějakého známého tak mám hrůzu abych to nechytla taky a hlavně malý.....já jsem to měla min. týden, je možné že by to ještě chytnul ode mne....

finfrle
24. jan 2011

@meleri jo Petko to ja uz nevim kdy jsem to mela HA jsem brala do konce roku a pak jsem hned otehotnela,takze nevim kdy by to bylo normalne 😅
S tim tvym mm je mi lito.Me prijde ze vsichni znami at jsou kde jsou,tak jsou nemocni jen tady je klid.Si vazne az rikam,ze to ovzduci a to ze jsme se tu prizpusobili chladu a jsme otuzili nas celkem chrani.
Jak ty se jinak citis?

Jinak holky zdravim.Mala zase neuveritelna 🙂
Usnula o pulnoci a spainkala az do temer osme a to jsem ji uz musela budit aby se napapala a ze se ji teda nechtelo 🙂 Nakrmila jsem a pres hodinku jsme si tu spolu povidali,nasmali a spinka zase 😵 no je sikovna.
Preji krasny den.
Yarden tak cooooo!?
Ivanko ty jsi ani nenapsala jak jste to zvladli se spankem,uz je malicky Lukasek ok?

meleri
24. jan 2011

@finfrle ahoj tak to asi tím nebude, jestli jsi brala antikoncepci, možná jsi měla míň mlíka prostě z únavy, člověk nikdy neví no čím to je...já jsem sama zvědavá jestli budu mít vůbec tolik mlíka jako minule...děkuju to je od tebe pěkné, no manželovi je už líp já preventivně piju černý čaj a jím suché chleby, guláš ze soboty co zbyl jsem dneska už radši vylila.
ted je toho hodně tady těch sraček! právě tady je taky chladno, kolem nuly dvou stupňů. u vás možná mrzne?

hele ještě plánujete v červnu tu Ostravu? my právě taky! chtěla jsem tam letět v květnu ale přijde mi to strašně brzo tak koncem června by to asi bylo reálnější..jestli tam budeš, já mám v česku to tvoje irské číslo pořád.

jinak si ted vybavuju že kecám! my museli taky malého budit, protože byl předčasně narozený takže když spal dýl než 3 hodky museli jsme ho budit na kojení protože nám to tak řekli v nemocnici. ale pak se to upravilo už po těch 3 měs a nechávala jsem ho spát..

kleopatris
24. jan 2011

@lubinka9 budes malemu davat papat nejaku torticku? Ja stale rozmyslam ci mam nejaku vymysliet co moze aj on papat, ale asi hej, sak jeho narodky to budu 😵 a co dostane Oski?
Som si prave citala jak sa nam narodili 😵 a uz budu mat rocik, boze o chvilu sa nam z domu odstahuju ☹

finfrle
24. jan 2011

@meleri ahoj tady je okolo 7 stupnu docela ok ale chladny vitr,teda dnes jinak bylo fajnove.
V cervnu jsem OV zrusila teda na 90procent,jeste se uvidi.Druhy termin bude asi v zari ale to taky neni jiste...no uvidi se.
Bylo by fajn se spolu sejit a pekne v Porube dat kaficko a pokec a vubec se setkat.Bylo by to fajn Petko ze 🙂 stejne mam pocit,ze te znam...ale odkud 😕 😕 😕
Prave jsem zase uspinkala malou a usnula krasne 🙂
Ja si dala gulasovou polevku a napsala nakup pro mm.Mam doma binec ale kaslu na to dnes flakacka prece jenom se zamracilo,tak i unava se dostavila.Mala sice spinkala krasne clou noc ale ja se budila abych ji kontrolovala,vsak vis 😉

ivanajelinek
24. jan 2011

@finfrle Ahojky. 😉 No spime stale rovnako. Cize s mamou v posteli a len prsnik do pusy, alebo potrebuje objat a tak zaspavame. Ja som vcera volala s maminou a ona povedala, ze ja som tiez hrozne zle spala, ked som bola mala. Dokonca vravela, ze mi dr.predpisal aj tabletky na spanie. Tak neviem ci so taketo veci ako napr. spanok mozu zdedit, alebo nie. Ale vyplakat ho nenecham. Neda sa mi to, lebo sa tym hrozne stresujem a potom mam strach ze mi odide mlieko. Tak hladam ine riesenie. Som si precitala take 2 clanky, tak uvidim.
http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/10/22/nepres...

meleri
24. jan 2011

@finfrle
tady je strašně, ocelová obloha, do toho taky právě vítr....a já musím dneska na výtěr v 33tt....vůbec se mi nechce bude to záhul v té zimě....
je to je škoda... no nevadí, třeba to vyjde jindy. já bych tam zas chtěla pokud možno lítat co ty tři měsíce nebo čtyři. akorát pak má nastoupit malý do školky a to nevím to už se budu muset přizpůsobit jemu.
jo v porubě 😵 to by bylo super. já nevím odkud, možná z tábora? kdo ví...
já se jednou v Krpoli ožrala neznáš náhodou Petra Charváta? na jeho narozkách....jinak jsem tam pak už cestu neměla, jenom na kole....jo a můj taťka tam má kolegyni z práce které prodal vysavač Vorwerk. 😅

meleri
24. jan 2011

@ivanajelinek já si taky myslím že je to dědičné...a nic si nevyčítej, myslím že to robíš skvěle, kdo jiný zná malého tak dobře, jedině ty! 🙂

ivanajelinek
24. jan 2011

@finfrle Kedy planujes zacat davat prikrmy? Az po tom 6-tom mesiaci? Lebo mne doktor povedal, ze od februara uz mozem zacat, len ja neviem. 😒

ivanajelinek
24. jan 2011

@meleri 😉 Dakujem...

finfrle
24. jan 2011

@ivanajelinek Ahojky vsak jo neni dulezite jak uspavas kdyz jste spokojeni 🙂 to je to nejdulezitejsi at jsi ty i maly vklidu 😉 Jestli myslis prikrm jako UM tak se dava u plne kojenych deti od 6mesice ja uz davam sem tam male lahev ted ale jen vecer a vetsinou jen tehdy kdyz citim,ze nemam tolik mlicka a nebo ze je hladova.Zatim ji vzdy staci tak 60ml
Treba vcera jsem udelala 2x 60ml UM protoze jsem mela pocit,ze nemam a bude hladova a pokazde jsem vylila 😅 proste ji stacilo.Asi zacnu davat okolo 5-6 mesice kazdou noc lahev UM.Co vypije to bude.
Jeste si rikam,kdy tak zacit s mrkvickou...to si budu muset procist a zase pozjistovat info.
K tomu spanku ja jsem nespala do 6let a dokonce si pamatuji kdyz prisel tata z odpoledni z sachty ja litala a hrala si cele noci 😀

finfrle
24. jan 2011

@meleri V Krpoli mame 3chaty teda cela rodina 😀 CHarvatovou znam lekarku.Z krpole znam lidi moc ale uz si nepamatuji jmena,jsem tam prakticky byla kazde leto 🙂

ivanajelinek
24. jan 2011

@finfrle No normalne pisu, ze kojene deti vsetko az od 6-teho mesiaca a nekojene od 4.teho. Tak neviem.

finfrle
24. jan 2011

@ivanajelinek hele jestli mas vydatne mlicko a malemu to staci zacni od sesteho.Jeste otazka prikrm se dava po kazdem jidle nebo jen staci vecer???

finfrle
24. jan 2011

@ivanajelinek Ivan kdyz si stahnes oba soubory je to tamparadne napsane a i doporuceni apod 😉

meleri
24. jan 2011

@finfrle no tak Charvátová bude asi jeho máti! 😅 ale jinak přes něho asi jsme se nepotkaly...

meleri
24. jan 2011

holky jo kojené děti můžou začít od šestého ale jestli cítíte že mají hlad a že jim mlíko nestačí tak klidně můžete i od pátého podle mě mrkví nic nezkazíte..
už sem to psala schnucki, dobré je koupit zezačátku nějakou "lepší" mrkev, stačí fakt jedna, vykrojit ten košťál co je vevnitř, ostrouhat samozřejmě a uvařit v trošce vody, pak to přepasírovat a trochu té vody nechat. to zkoušejte vařit každý den na oběd celý týden..pokud je to ok, můžete přidat bramborek, zas skoušíte týden a pak další zelenina, květák, atd cuketa třeba, dýně, až z toho vznikne taková polívka která je poměrně chutná....později tam kápnete kapičku dobrého oleje a můžete to zahustit troškou ov. vloček, tak malou lžičkou...

no a postupně zapojujete i ovoce, ale to fakt později aby si nezvykly na sladké a nejedli vám potom tu zeleninu....pak jogurtek, maso, a už to jede.... 😅

lubinka9
24. jan 2011

@kleopatris no torticka by sa patrila len u nas je to komplikovane kvoli tym alergiam. Budem ale musiet vymysliet nejaku jednoduchu s ovocim ale ako to spojim aby drzala neviem 😒 Ale chcela by som aby mohol mat maly zapichnutu sviecku.

janulka04
25. jan 2011

ahojte, babule, co mate nove?
ja vas nestiham, ved vy ste spisovatelky!!! 😕

@lubinka9 lubi, skus nieco vygooglit 😉
verim, ze nieste sami a urcite sa na nete nejaky sikovny aj chutny recept najde, potom daj vediet 😉

janulka04
25. jan 2011

ahojte, babule, co mate nove?
ja vas nestiham, ved vy ste spisovatelky!!! 😕

@lubinka9 lubi, skus nieco vygooglit 😉
verim, ze nieste sami a urcite sa na nete nejaky sikovny aj chutny recept najde, potom daj vediet 😉

janulka04
25. jan 2011

no, a uz to tu mam 2x 😀
@meleri my sme zacinali zeleninou a vzdy menili po troch dnoch, plus neskor pridavali k zeleninke masko, raz do tyzdna aj vaj. zltok-uvareny 10-15min. sa ma detom varit a az potom ovocie.
Jogurt az v 8. mesiaci
inac, olej nam kazali kvapnut kvapku oliv. uz aj k zeleninke, kvoli traveniu a ovs. vlocky neviem, ci sa nemozu az neskor, po 8. mesiaci 😕
ja som len teraz zacla davat trosku

ja mam taky dokument v PC, ale je to vo Worde, ked niekto chce, poslem na mail. 😉
Je tam nielen postup, ale aj priprava a ako zacat, co vsetko treba...je to naozaj sikovne a az tusim do 6 rokov

janulka04
25. jan 2011

inac, mne tu povedali, ze ak MM nestaci, tak radsej skusit trosku MM odstriekat a pridat do tych ryzovych vlociek, je to inst. kasa, ale bez mlieka a to dat papat na noc 😕
ale mala mi kase vobec nechce 😀 , ci mliecne, ci nemliecne 😝
ked to nevonia po masku, tak smola 😝

meleri
25. jan 2011

holky chtěla jsem vám říct že se nemusíte moc starat,ono každý měsíc na prohlídce je pediatr povinen vám říct co každý měsíc dítě může. takže já jela hlavně podle toho co mi říkala ( ataky dávala letáčky) a pak podle knížky...

ono to je pokaždé trošku jinak, třeba v česku jsou ryby až od roku a tady se dávají ryby už od 9 měsíců , celkově maso se tu dává ve Fr od 9 měsíců ale v česku to bude asi dřív....

nejlíp budete mít když se zeptáte svého pediatra.....

janulka04
25. jan 2011

@meleri Suhlasim 😵
je to naozaj asi od kraja, ale aj tu sa mozu rybky az od roka
navyse sa to meni, to co som volakedy zavadzala pri malych lepok az neskor, tak teraz by sa mal skor, uz pri kojeni
esteze sa mame kde informovat

a ako sa citis, tehulka?

meleri
26. jan 2011

@janulka04 tak to je síla jak se to mění! mě právě taky říkali že lepek co nejpozději, snad po roce, atd, že je z toho alergie, a už je to zas jinak....

včera to bylo strašné zase jsem blila a průjem, dneska jsem už jenom unavená....včera jsem zažila takovou bolest, že to ani cís. řez tak nebolel, fakt nejhorší mého života, chytla jsem křeč do obou lýtek ale tak že jsem upadla, nešlo se toho zbavit, začala jsem řvát na celý byt jak pominutá, ted mě to pořád ještě bolí takže se vleču jak troska....
nevíte co s tím? toto jsem se Samem vůbec neměla! zvýšila jsem magnézko ale nevím jestli to k čemu je...

janulka04
26. jan 2011

@meleri jeezis, moja, ja tie krce poznam
mna to chytalo ku koncu tehu so stelli a kazde rano, normalne ma uz svaly bolely a ked do takeho bolaveho svalu som chytila znova krc...niekedy som sa v posteli zvijala aj 10 minut, kym to preslo..
ale pocuj, moja: raz ma to chytilo na monitoroch a sestricka a hebamme povedali, kym ma tam masirovali, ze treba vela vela pit a cuduj sa, ja som zacala viacej pit a preslo to do par dni😕
tak skus 😉
veru, teraz vsade udavaju, zacat davat lepok najneskor na konci 6. mesiaca, lebo ze v MM mlieku su latky, ktore brania vzniku alergii na lepok, ze lepsie ak sa prida lepok pri kojeni a nakolko nie kazda zena koji dlho, tak kazu okolo 6. mesiaca, ale ja som dala az nedavno..a to len tak, ze pidi trosku, predsalen sa mi to zda priskoro..to vies, stara skola 😀