Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lubinka9
31. jan 2011

@adrika85 vitaj, co/kto ta prosim ta zavial na take krasne miesto na zemi? 😵 Nasi tam travili mesacnu dovo, boli aj priamo v Jakarte, videla som tie ich fotky, no parada.. ach
a ono je fakt tazke na to nemysliet ale hlavu hore, tato tema je velmi plodna! 😀

adrika85
31. jan 2011

@lubinka9 zavial ma sem manzel,,on je povodom odtialto,,predtym pracoval na SR,,nejak sme sa zalubili a uz to slo 🙂
Jakarta je velmi pekna ,,su tu fakt krasne mieste v betonovej dzungli ale zato aj bordel co ma trosku hneva 😀
Tak to dufam ze tato tema je plodna,,dufam ze sa uz konecne dockam miminkaaaaa 😀

lubinka9
31. jan 2011

@emily327 zaujimavy clanok 😉
nas mrnus vcera popoludni vymyslal nie a nie zaspat a drahy, ze sak ho skusme nechat vyplakat, ze to funguje u deti jeho kolegyne a tak.. chudacik, keby som ho nebola vzala po par minutach intenzivneho placu tak tam asi place doteraz. On asi nieje z tych deti co by od vysilenia zaspali, prave naopak. Sme sa s polovickou aj kvoli tomu pochytili ale fakt mi to trhalo srdce ho pocut tak upenlivo plakat este aj za zatvorenymi dverami.
Fakt blbost nechat vyplakavat, co moze byt prijemnejsie pred zaspatim ako vidiet tvar maminy alebo tatina? 😵
A to ked bol moj drahy mrnavy chlapec tak ho mama uspavala skrabkanim po chrbte, nejak na to zabudol 😠
Ja uz som posledne noci vzdala stale prenasat maleho odomna spat do postielky. Spi so mnou po prvom zobudeni a hocikedy sa v noci zobudi prituli si hlavu k mojej hlave, sice to velakrat neodhadne a dame si riadny tukanec 😀 ale nech.. ten pocit ked sa k vam prituli.. 😵
ved on sam snad raz bude chciet spavat sam tak si to dovtedy uzijem

finfrle
31. jan 2011

Nase mala se v postylce nekdy vykrici a nekdy usne krasne,proste tak to je a urcite neni nijak nestastna ani traumatizovana.Nemyslim si,ze tim jsem nejak zla mama to ani nahodou.Vidim,ze mala je vporadku a trocha place nikoho nezabije.Jde o to jak ten plac nechas probihat a jestli dite nechas jen rvat a nekouknes se zanim neuklidnis ho tak to je potom o necem jinem!

finfrle
31. jan 2011

@adrika85 Ahoj a vitej!
Tady vetsinou kazdy rychle zapadne 😉 budu drzet pesti.Zkousejte se miliskovat obden,kdyz bude nalada a chut a nemyslete na to a uvidis,ze to pujde rychle 😉 Hodne stesti! 😵

kleopatris
31. jan 2011

@adrika85 aj ja ta tu vitam a drzim pasticky nech vam to coskoro vyjde 😵
@lubinka9 to poznaaam tie tukance 😀 minule mna tak zobudil, ze mu kydla hlava na moje obocie...som videla hviezdicky a plakali sme bolestou obaja 😀 a my po novom nechame zaspat v postielke, sme pri nom a nepadne ani jedna slzicka a po prvom zobudeni spinka s nami 😵 a milujem ked sa mi hrabka vo vlasoch v polospanku a oprie si o mna teplucke celicko 😵
Lubi uz mas nejaky plan na narodky? Ja som sa dnes rozsoupla v papiernictve a nakupila balonikov, capic a somarin 😀 Som pozvala len najblizsiu rodinu a je nas 14! a to tu budu seci spat...To bude paraaaada 😝 😀

Ja som ho este v zivote nenechala plakat, jediny riadny plac ze plakal bol ten po porode a vobec neni maly rozmaznany a pod. Dost casto zabudne ze ma aj mamu a otca, ked niekde sme 😀 Podla mna ma pocit istoty a stability, ze keby nieco my sme tam pre neho. A okrem toho sme ho chceli my nie on nas, tak preco by mal plakat aby ja som mohla upratat kuchynu?? Kaslem na nu sak ten spinavy riad neutecie ani ked tam bude tyzden hnit 😀

adrika85
31. jan 2011

@finfrle dakujem 😀 😀
dakujem za podporu 😀

adrika85
31. jan 2011

@kleopatris dakujem za privitanie aj za pasticky 🙂

lubinka9
31. jan 2011

@kleopatris a ty nemas umyvacku?? 😀 😀
u nas ked to hnije tyzden tak to uz drahy nezvladne a postavi sa k tomu ako zena! 😀 Ale poslednou dobou som sa polepsila 😀
no ja mam baloniky a capice este z DE, nieco este dokupim nejake retaze, polepim mu tym celu izbu.. A oslavovat budeme asi na 3x, raz s rodicmi a pribuznymi draheho, potom z mojej strany a pozvem si aj dve kamosky.. Ale konkretny plan este nieje a zacina mi uz horiet termin 😝
Som bola vcera kupit nejake hracky v Dracikovi a hned som mu ich aj dala 😀 😀 som nevydrzala 😀

no a ten tukanec na obocie to boli jak fras, tiez mame par za sebou. Ja som minulu noc nahodou otvorila oci a len som videla jak mi na usta mieri Oskiho zatylok. V tej rychlosti ma nenapadlo nic ine ako vyspulit peru a vdaka bohu za ten napad, uz by som chodila s rozrazenou perou 😀
a mne sa nehrabka vo vlasoch, mne ich pre istotu hned vytrhava 😀

my tiez zaspavame vecer v postielke, ja skrabkam po chrbatiku, on sa chvilu hmyri a potom zalomi. Bez placu. U nas je ale rozdiel v tom, ze tatko ho uspat nedokaze, maly ho proste nechce pri uspavani. Par x sme to skusali ale vzdy zacal viac a viac plakat tak som to nakoniec musela "ukoncit" ja. Na tom ale musime popracovat, inak sa nedostanem z baraku

lubinka9
31. jan 2011

@adrika85 to tam na tej foto si s tigrom? 😲 no paani. To maju Indonezania bezne miesto domaceho milacika? 😀

kleopatris
31. jan 2011

@lubinka9 aj my tak mame, teda my tam lezime vsetci traja spolu, ale ked tam ja chybam tak nezaspi...strasne vymysla ked tam ma len papinka 🙄 a ked sa v noci zobudi a ide ho drahy uchlacholit tak bud sa rozreve jak tur alebo sa na neho zacne rehotat...chlapi proste
Aj mne trha vlasy neboooj, ale ked uz polospi tak len hrabka 😀 inak uz mi po porode zacali dorastat vlasy a asi aj toe vytrhnute, ja teraz vyzeram, jak ovca 🙄 tebe uz sa polepsili vlasky?
Jaaaaj a mame pokrok, vecer pred spanim uz nekojime, ale papame z avent poharika UM 😵 Kolko ti tak vypije maly? Mne tak 80 a to skacem az po strop jak vela 😝
A s tymi hrackami to tak aj my mame, ale teraz sa teda drzime 😵 dostane trojkolku a handpuppe tuto: http://www.amazon.de/Living-Puppets-Herta-die-H...
Dufam, ze tym oslobodim moje vlasy a bude skubat vtaka 😀 no neni uzasna ta slepica 😀 som neodolala

adrika85
31. jan 2011

@lubinka9 hahahaha...to sme boli na Safari,,,nebolo mi vsetko jedno lebo vrcal maly,,mam fotku aj s malym orangutanom ten ma sklbal za vlasy a hryzol mi naramky 😀

adrika85
31. jan 2011

tak ste ma tu navnadili ze si od zajtra zacnem merat bazalnu teplotu 🙂 Hor sa do merania 😀

kleopatris
31. jan 2011

@adrika85 aj ja som merala, ale nez som sa zdokonalila som bola tehu 😀 😵 ale meraj, mna to hrozne bavilo tie grafiky

adrika85
31. jan 2011

to mas teda super,,, 🙂 dufam ze aj ja skoncim podobne 😀

lubinka9
31. jan 2011

@kleopatris haha dobre vyzera ta slepica 😀 Pre nas je to moc chlupate 😒 Ja som zasa objednala Mr. Bean Teddy http://www.fanmarkt.de/catalog/product_info.php... Mozno to dopadne tak, ze s nim budem spavat ja 😀
Inak ma tvoj maly nieco s cim spi, takeho dovernika? Vraj je to pre deti dolezite mat oblibenu hracku, ktora s nim aj spi a vsade ju vlaci so sebou ale nas maly zatial niejak extra k nicomu nelipne, tak neviem.. Mozno az bude trochu starsi..

Mne maly na noc vypije cca 100-120ml. A to predtym mu na veceru robimm kasu zo 120ml vody alebo mlieka.
Ale super, ze ti uz zacal pit UM. Co si kupila nakoniec?
My sa kojime uz len v noci, raz z jedneho potom z druheho prsnika, tak neviem ci to mam ratat, ze kojime 1x alebo 2x 😀

a inak s tym uspavanim to mame presne ako pises, bud zacne revat pri drahom jak tur alebo sa rehotat. Sa mi zda, ze tie nase deti su si nejak moc podobne 😀

a vlasy mi prave zacali padat viac, uz to bolo OK a teraz znovu. Uz mi ale aj dorastaju a tiez mi to kadejako stoji. Hlavne ale, ze su

meleri
31. jan 2011

@zuzanka7117 ahoj zuzko jsem ráda že píšeš, je mi to moc líto jak to dopadlo, věřím že to pořád ještě bolí....držím palce s genetikou, at se rychle přijde na to proč to nejde...chtěla jsem tě povzbudit, že nám se mnoho let taky nedařilo, a otěhotněla jsem pouze díky oplodnění ze zkumavky. manželovy spermie a moje vajíčko se vzájemně odpuzují a žádný doktor nedokáže říct proč...pomohlo nám IVF. vím jak moc to bolí když pořád miminko nepřichází, o to víc potom budeš svoje dítě milovat a bude ti vzácné, přeju ti at se brzo zadaří!

meleri
31. jan 2011

@adrika85 vítám tě tady, určitě napiš jak to jde dál! 🙂

kleopatris
31. jan 2011

@lubinka9 ten teddy je supeeeer, uz mna svrbia ruky, zeby som ho objednala 😀 ale nemozem uz, sak mame uz tolko plysakov a spol. 😝
Nas maly nespi s nicim, momentalne su moje vlasy jeho dovernik. Tie si chyti do rucicky a tak zaspi 😵 tak uspavame cez den, v noci a aj v autosedacke to funguje 😀. On sa pomazli s kazdym plysakom, ale len trosku. A ked mu dam do postielky nieco, tak to zhodi na zem a potom sa to snazi dociahnut. Bolo by fajn, keby si nieco nasiel. Ja mam svojho psika este stale 😵
A kupila som Bebu a normalne sa strasne tesi, ked vidi mliecko, ale viac jak 80 ml neda. Lepsie jak nic. My uz tiez pomalicky ale isto odstavujeme. Dufam, ze aj nas cas sa uz blizi aj ked na druhej strane je mi to luto, ze to tak ubehlo 😢
No a zeby ta podobnost bola ze su obaja februarovi a este k tomu skoro Nemci? 😀 😀

@meleri uz som rozmyslala, ci si ok. Sa mi zdalo, ze som ta tu nejak dlho nevidela 😕

meleri
31. jan 2011

@kleopatris my jsme měli blbý víkend, malý zas celý hoří a kašel a nos....:( do toho jsem měla min týden slušné blití a sračku cítím se fakt unavená...:(

meleri
31. jan 2011

@kleopatris krásné jak ti zaspává s těmi vlasy... 😵

lubinka9
31. jan 2011

@kleopatris 80ml je super uspech, my sme zacinali na 20ml. Ale Beba je oproti nasmu Alfare lahodka 😒
Pocuj, nema Maxik problem s prechodom do hlbokej fazy spanku? My to uz mame par mesiacov a neviem ci sa to niekedy upravi. Maly zaspi a ja si mozem byt ista, ze sa za 30-40min. zobudi a zacne plakat. Proste na to mozem stavit milion. Staci ho dat znova lahnut, pohladit a zaspi skoro okamzite a kludne na dalsiu hodinu, hodinu a pol. Ale ten prechod proste nezvlada.
a to ti vlasy dociahnu v aute tak daleko, ze si ich moze Maxik chytit? 😀
a co hovori na tvojho psika manzel? 😀 😀 ci aj on ma svojho? 😀 😀 😀

@meleri zasa ste chori? ☹ tak skore uzdravenie. Teda tebe tie tt nabiehaju 😕 A inac u vas bolo IVF v oboch pripadoch uspesne hned na prvy sup?

kleopatris
31. jan 2011

@lubinka9 aj my mame ten spanok takyto, a nie vzdy pomoze pohladenie, ukludnenie alebo dudlik. Vacsinou prso len. Ked mu nedam tak po mne vrieska mama me mee. Tiez uz rozmyslam, co s tym. Ja ho cez den dam spat a za 30 minut je hore a vecer to mame tak ze okolo 8 zaspi a okolo 9 je hore, ked mam vela stastia tak okolo pol 11. Tiez dufam, ze sa to zmeni. Mam knihu o spani, len ju musim najst a kuknut co tam pisu. Uz ju hladam dva dni 😠
No ja sa oprem o sedacku a maxi sa hraje s vlasmi 😀 Nastastie ich mam dost dlhe, dociahnu aj do postielky 😀
A ´na psika mal manzel uz veeeela komentarov 😀 ale uz si zvykol a ked depkujem tak sa k nemu este stale tulim 😅

@meleri to je mi luto, ze ste taki chori stale ☹ uzdravte sa rychlo 😉

kleopatris
31. jan 2011

@lubinka9 vidis mate este vajco ci uz sedacku? my uz sa vozime vo velkej 😵

adrika85
1. feb 2011

@meleri dakujem 🙂 urcite sa ozvem ako pokracujem 🙂

yarden
1. feb 2011

Ahojte dievcata...

Dakujem Vam vsetkym za gratulacie. Od nedele sme doma. CS v pohode. Hned na druhy den som chodila, ako keby som nebola ani po operacii. Bolelo ma to 3 dni ako svalovica a nic viac. Brusko sa mi uz skoro aj stratilo...
Akurat mi maly spinka, tak som aspon zapla PC a spajam sa so svetom.
Dnes sme absolvovali aj prve ockovanie na TBC, zvladol to uplne perfektne. Spinkal a ked ho pichli, trosku zamrnkal a hned opat zaspal. Pupcek uz ma zahojeny, len sa mu este velmi nepaci kupanie. Ale rychlo si asi zvykne.
Zatial kojim cez klobuciky, lebo v porodnici mi rozozral bradavky a dost to bolelo. Mlieka mam dost, prsa ako silikonove 😀

Drzte sa vsetky a ked budem mat chvilku, tak sa opat ozvem...

yarden
1. feb 2011

@adrika85 Vitaj medzi nami...To znie velmi exoticky, Indonezia 😉
Toto je plodna tema, coskoro uvidime aj my u Teba narastajuce tyzdne.
Bazalnu som si aj ja merala, a na piaty mesiac snazenia sa nam podarilo 😵 A uz mame uzlicek stastia pri sebe 😵
Drzim palce.

adrika85
1. feb 2011

@yarden dakujem za privitanie 🙂
ja som plna nadsenia ,,,snazime sa uz rok,,nejak sa zatial nepodarilo,,ale tak ako to tu vsetko citam kolko bab je na tom ako ja a ake su pozitivne tak musim byt aj ja silna a potom budem mat aj ja malicky uzlicek 😀 😀

blondynka400
1. feb 2011

@emily327 no já už asi snažilka nebudu 😀

emily327
1. feb 2011

@blondynka400 ale stale je tam ASI 😉