Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

finfrle
3. mar 2011

Special pro Meleri 😀 😉 ale i pro ostatni.
Mame se dobre,Elen je uzasna a krasna.Povida o sto sest a miluje delat bublinky slinami 😅
Stale si cuca rucicky az jsem si rikala,ze to budou uz snad zoubky,ikdyz ma jeste cas ale nic jsem nenasla.Projistotu jsem koupila gelik at je radeji doma.Jsou nam uz 4mesice a vcera jsme podstoulipi dalsi ockovani(preockovani sestikombinace + meningococ C) Vecer mela horecku ale zvladala to dobre a dnes taky horecka ale uz klesa.Jsem rada,ze je sikovna a zvlada to.
Vazime uz 5600g a mame uz 64cm proste nase sikula.
Jakmile ji mam v kresilku stale se natahuje,ze chce sedet.Jasne,ze ji to jeste nejde ale snazi se.Pomalu se nam prevaluje na bok.Hlavne kdyz chce prso a lezi semnou v posteli,to ji pani jde 😅
Kojeni je taky v pohode a jen nekdy vecer davam 60ml umeleho coz neni zadna hruza.Zachvilku nam zacne prikrm ale casu mam jeste dost.
Myslim,ze ted je to ten nej nej vek.Kazdy jeji usmev je opravdu pohlazeni podusi a jsem velice vdecna za zdrave,krasne miminko 🙂 Uplne kaslu na okoli a venuji se jen ji a manzelovi.Proste mi vyhovuje ma rodina a jsem vazne vdecna.
Za necelych 6 tydnu mi konci materska z ceho radost teda nemam ale co nadelam,ze...
Jak pak se mate vy a vase deticky?O nekterych mam info a jsme vespojeni ale o nekterych ne.Mozna by bylo fajn ozivit alespon trochu nase tema ne? 😉
Stourance by se mohli vynechat a povidat si jen jak to delame a nekritizovat co?

Meleri a Nevestinka to maji uz vazne zapar tak jsem zvedava na dalsi miminka 🙂
Yarden jak to zvladas ty???Co maly?Nejake foto ne 😉
Ivanko a co ty a maly uz hajinka spokojne a ted tak premyslim,uz jste zacali s prikrmy?Posledne jsi si to zjistovala.
Opatrujte se M.
Fotecky male tu uz davat nebudu ale mate je na fcb,tak vidite jak nam roste.

ivanajelinek
4. mar 2011

Jeeej, tak konecne niekto ozivil nasu temu 😉
@finfrle My sa mame tiez fajn. V polke marca chcem zacat chodit s malym na plavanie. Moj krpec uz tiez blaboce o sto sest, no radost ho pocuvat. No ja som tento tyzden zacala malemu davat par lyziciek tekvice( taka oranzova, skoro ako mrkva, ale by som povedala ze aj sladsia.Len tak udusena vo vode a rozmixovana.), a hrozne mu chuti. To mu davam okolo obeda a potom dokojim. Inak nedavam este nic. Inak mm mam v nemocnici, v nedelu na zapase ho zranili a ma roztrhane väzy v kolene. Tak ho predvcerom operovali. Takze sme s krpcom sami doma. Inak ani nic nove. Uz sa hrozne tesim na jar, ako vytiahnem sportiak, lebo maly sa zmesti do vanicky len tak tak. 😀

barbora87
4. mar 2011

Ahojte babule
Tak aj ja sa pridavam 🙂)) my sa mame fajn maleho si hrozne uzivam a je to moje najväcsie stastie na svete...hrozne ho lubim a neviem ako som bez neho mohla zit 🙂
A je stale maxi maxi 🙂)) takze je to moj slonik 🙂))
Fotecky davam na fb len tu nechcem davat

barbora87
4. mar 2011

@ivanajelinek ahoj ivi joj chudak manuel a op prebehla v poho?tak nech je coskoro zase fit...

ivanajelinek
4. mar 2011

@barbora87 Ahojky 😉 Ano vsetko v poho, len bude mat PN 4-6 mesiacov 😝
A ako sa inak mate s Maxikom?

barbora87
4. mar 2011

@ivanajelinek wow tak si ho uzijete aj s drobcom🙂)) ale hlavne ze vsetko dobre prebehlo...
My sa mame s maxikom dobre je to moja laska 🙂 teraz tu na mne chrni a nemozem ho polozit lebo by sa zobudil 🙂 väcsinou je vysmiaty a vydava zvuky tak som prestastna 🙂)) na zaciatku maval vecer fazu revu a niekedy aj dve hodky a nijak sa nedal utisit ale prisli sme na to z coho 🙂)) on cely den spaval a vecer mal tooolko energie ze sa potreboval vyrevat 🙂 tak teraz ho cez den niekedy necham kvikat a aj ked je hore tak pohoda lebo vecer potom neni rev...a vcera cez den spal dokopy mozno hodku ale vecer uz o7zaspinkal...takze uz viem ako na neho 🙂)) a stale by som pre neho len nieco kupovala teraz mame4kociky doma 🙂))
A vy ako s drobcom?vsetko ok?

lubinka9
4. mar 2011

@ivanajelinek a konzultovala si to plavanie s dermatologom? Lebo na dermatitis zle posobi chlor 😒 Teda mne to aspon tak kozna vravela ked som sa jej na to pytala.. tiez som chcela s malym chodit.
Ale zalezi aj ako to u vas vyzera, nam povedala ked bol ekzem uplne ukludneny, ze ist mozem ale riadne pred vstupom do vody premastit KM a po osprchovani znova.
Ale nakoniec som i tak nesla, nielen kvoli ekzemu. Kleo bola s malym Maxom a ten jej tam chytil plesen do ust.. teda dufam, ze nekecam.

ivanajelinek
4. mar 2011

@lubinka9 Ahojky. Nie este som nic nekonzultovala. Ekzem sa trochu ukludnil, mame to len na tvaricke a pod krkom je to stale cervene ale nevyzera ze by to bol AE. Tak uz neviem ze ake kremy kupovat. teraz som si dala nejake veci zo slovenska poslat, tak uvidime. A vyradila som zo stravy mliecne produkty, ale je to dost narocne pre mna. Vsetko stale kontrolovat ci to neobsahuje BKM... 🤐
@barbora87 Ze 4 kocare??? 😀 Co si otvoris potom obchod?My sa mame fajn,. maly je hrozny jedos 😀 Zachvilku sa nachystame a pojdeme von. Chcela som ist aj za mm do nemocnice, lenze ta nemocnica je takych 35 km odtialto, tak neviem ci mam ist ci radsej nie. Odkedy mame maleho tak sa akosi bojim jazdit autom,hlavne niekam kde to nepoznam. 😒

barbora87
4. mar 2011

@ivanajelinek no a to som uz jeden predala 🙂)) no ja si otvorim rovno velkoobchod 🙂)) no to jedovanie poznaaam to mne ked sa zacne jedovat tak sa vystre a prehne a dovi a mna ide trafit 🙂)) ved to ma7kg tak mam s nim co robit
No ja radsej ani vodicak nemam 🙂)) ja by som nebola schopna sama s malym jazdit 🙂))

finfrle
4. mar 2011

no nestiham tady to ozilo 😅 jdu si vas precist 🙂

finfrle
4. mar 2011

@ivanajelinek s mm je mi to vazne lito ale hlavne at je vporadku.Mala taky zvatla i vcera s horeckou tu pusinu nezavrela,tak jsem natacela a to byla jeste vetsi svanda jak videla kameru v ruce zacala jeste vic 🙂
Je to asi ten nej nej vek 🙂 ale treba pri kojeni me nekdy stve.Si parkrat popotahle pak otoci hlavicku a cumi co je noveho okolo a pak zase popotahne jen parkrat a zase cumenda.Si nekdy pripadam,ze pije jako by z brcka takova ta pohodicka 😅 😀
Miluje manzela a kdyz je pobliz tak je konec s krmenim,protoze se na nej rehni a kdyz ma hlad drzi prso jen jako aby se nereklo a smeje se na nej 🙂
Plavani je super jen kdyby tu byla cista voda sla bych vlastne hned od narozeni bych nejradeji chodila.Zatim resime vanickou,ze naplnime pookraj a ona v tom dovadi.Jeste ane nevi co si ma o vode myslet 😅
Dnes uz nema horecku,tak vecer budeme koupat poprve ve velke vane.Z vanicky vyrostla nejak rychle.

barbora87
4. mar 2011

@finfrle vidis to 🙂 zase frcime!

lubinka9
4. mar 2011

@ivanajelinek ohladne tej alergie na BKM som ti pisala IP davnejsie. U nas to ma maly potvrdene, vas mozno nie tak netreba vysadzat mliecne produkty. Skor tie potraviny z tych pokynov co som ti posielala scan.
Ten krk je nadlho, nez maly nezacne sediet a nebude sa to aspon trochu vetrat. My uz chodime a s krkom mame stale problem, aj teraz ma krcnu ryhu chytenu, davam mu tam ichtyolovu pastu. A uz teraz sa desim leta a vysokych teplot, zhorsenie je viac nez iste ked sa tie miesta potia. ☹
Radsej sa spytaj Dr., ono nemusi byt ekzem len v akutnej faze..

finfrle
4. mar 2011

@barbora87 Maxik je kouzelny,vzdy koukam na fota 🙂 ty jsi cvok s temi kocarky 😀 😀 😀
Ja tu mam treba tolik oblecku,ze ani neunosime.Dnes mm dal male nove pyzamko(prouzkovane)co koupil a reknu vam no klaun nebo vezen by na nasi malou nemeli 😅 to nebude nas favorit 😀 Dam pak foto na fcb at se pobavite.
7kg to je uz chlapak 🙂 a jak je tobe?Posledne jste meli problemy s kojenim a prsy?

finfrle
4. mar 2011

@barbora87 tak to jsem rada,ze jsem napsala a zase se snad rozjede nase kecarna 😉

barbora87
4. mar 2011

@finfrle dakujeme som z neho este stale mimo a stale vspominam na nase prve chvile...uz sa tesim na dalsi porod 🙂)) bolelo to uplne neznesitelne ale bol to ten najkrajsi zazitok v nasom zivote...teraz si cpe ruky do pusinky a slinta ako bernardyn 🙂))
Jeee urcite hod foto na fb!ved treba sa aj pobavit!
Kojenie pohodicka proste misim byt ja v pohode a vsetko klape...len uz 2tyzdne neodstriekavam tak som z toho smutna ale ved mam plnu mraznicku 🙂))
No veru je to moj slonik a najlepsie je ze sa od neho nemozem vzdialit lebo spusti rev 🙂)) a pre mna to je taky krasny picit ze ma potrebuje 🙂 a ked ma drzi ua tricko aby som mu nezdrhla 🙂)) ale ked pride navsteva tak si touziva ze ho vsetci obdivuju a to mozem odist aj na koniec sveta 🙂))
Cestovanie mame za sebou uz sme boli 3krat na slovensku a 2krat v cesku 🙂
No s tymi kocikmi to je so mnou hrozaaaa

finfrle
4. mar 2011

@barbora87 To ja s malou vubec nikam necestuji jen vezmu kocarek a chodime pookoli 🙂 ale tak do dvou tydnu pojedeme na ambasadu vyridit ppapiry a to je 3hodiny tam a pak 3 zpatky takze toho bude az az.
Ja si malou taky uzivam a strasne se smejeme kdyz zacne tu svou a povida,heka a je nadsena.Proste ji milujeme moc moc.SI nekdy rikam,ze ani druhe dite mit nemuzu,protoze vsechnu lasku co mam patri Elen a mm.

Prave se vratil mm z posty a me vzali penize a jemu dali a jeste vratili,takze fajn injekce ale zase je v tom chaoz za co a jak.......ach ti Irove a jejich propocty 😝 kdo se ma pak v tom vyznat.

ivanajelinek
4. mar 2011

@finfrle No tak s tym kojenim je to aj u nas tak. Chvilku si potiahne potom pokuka naookolo a zasa si cucne. Vsetko mozne ho zaujima 😀
A nas zacal stipat a tahat za vlasy. Z toho ma najväcsiu srandu.
@lubinka9 Ja uz ma doma tolko kremov, ze si otvorim asi lekaren...
Kocky a odkedy mozem dat maleho aj tak trosku sediet, ze ked podlozim poduskami?Este je skoro? Mojej naj kamoske sa pred tyzdnom narodila dcera, tak sme boli par krat pozret. A ani sa mi verit nechce ze aj nas bol taky malinky. Hrozne rychlo to uteka.

barbora87
4. mar 2011

@ivanajelinek ivi moja sesternica ma7mesiacov a sedi uz skoro mesiac sama...takze obcas mozno mozes skusit...
Jeee to ja pozeram na maleho prvu fotku a normalne mi to pripada ako sen...aj ked on bol macko uz pri porode 🙂

barbora87
4. mar 2011

@finfrle joj tak to budete mat dlhu cestu na ambasadu :( no my aj vo viedni uz sme isli busom elektrickou a aj metrom...v metre vzdy zaspal 🙂 je to veru nadherne mat svoje miminko ze?

meleri
4. mar 2011

Ahojte holky!

Finfrle,
děkuju za zprávu! je super že si to užíváš! ted to bude lepší a lepší protože zima už skončí a bude jaro! 😵 procházky a tak! já už se taky strašně těším!

@ivanajelinek
to je mi moc líto! at se manža uzdraví brzo! je to těžké být sama s mimčem takhle...:(

holky nevím co napsat, u mě je to furt stejné. čekám ted na porod, podle dr by to mělo přijít každým dnem no ale nic se neděje, občas trochu bolesti ale slabota....už se strašně těším prostě ale pořád to ještě není tady...tak doufám že třeba příští týden! 🙂 a pak jen co vyřídím pasy poletíme za našima... 😵

ivanajelinek
4. mar 2011

@meleri A budes rodit teda normalne? Maly sa predsa otocil?

meleri
4. mar 2011

@ivanajelinek ahoj jo, představ si že se otočil v 36 tt 😅 tak jo! já od té doby co vím že nebude císař tak si to konečně užívám a těším se! jinak ten císař mě děsí fakt..

ivanajelinek
4. mar 2011

@meleri Tak to je super...Tesim sa s tebou...Uz to mas za par. A uz vsetko nachystane pre drobca? Taska zbalena do porodnice?

finfrle
4. mar 2011

Napisu vam odpoledne prave odsavam a pak jdeme na zahradu sadit zeleninu.Se vycasilo jupiiiiiiiiii

barbora87
4. mar 2011

@meleri ahojky jeee uz sa tesime na zpravu ze drobec je na svete!drzim palceky aby to islo rychlo!len si to uzivaj je to naozaj nadherny zazitok!

finfrle
4. mar 2011

Jak mm nakupoval jak sileny,kdyz jsem byla tehotna,tak mame oblecku a obavam se,ze to ani neunosi,.Nejradeji ji nechavam v pyzamku at je v pohodlnem a nestahuji ji zbytecne brisko.
Dnes byla teda nevrla a nemohla jsem ji uspat az v nasi posteli se uklidnila a spinka.
Otazka je jak dlouho to potrva.Mam normalne pocit,ze by to mohli byt zoubky nejak moc cuca ruce a vse co najde a slinta.Jsem se koukala a nepoznam to,ikdyz se mi zdalo,ze tam neco asi zacina.
Jsme zasadili zeleninu i dalsi kyticky,tak uvidime.Rajcata nam doma uz krasne rostou a jeste budeme sadit papriky,cukety a salaty.Proste si budeme spolu s malou uzivat zahradku a i nejaka koruna se usetri ale hlavne je to proradost.
Potrebuji dovysavat byt ale nechci otravovat,kryz mala konecne usnula.Musim pockat,dnes se budeme koupat ve velke vane jupiiiiiii 🙂

@barbora87 Mas pravdu je to nadherne byt mamou 😵 Ted delame casto letadlo a je z toho teda nadsena 🙂
@meleri neboj dockas se uz jen kousicek ale verim,ze je to unavne!
@ivanajelinek Elen se taky rozvasnuje a taha za vlasy,tak je musim jit stale stazene a vlasy jsou vlastne tema samo prosebe.Mam vic jak polovinu vlasu pryc a stale padaji.Taham si normalne prameny ☹ Budu je muset zkratit alespon at se trochu vzpamatuji.

meleri
4. mar 2011

@ivanajelinek jo máme už vše, akorát sušák na prádlo jsme ještě nekoupili.. 😅
@barbora87
dík já se strašně těším! konečně zas nějaké dobrodružství po dlouhé době..🙂

@finfrle
to je fakt my toho máme tež jaksi moc, tchýně i moje mamka zas nakupovaly ....a co pak s tím! ale ještě to využijete třeba na další...🙂
a jeje že by zubečky? 🙂 to je možné...
už sadíte do truhlíků nebo do země? já se v tom moc nevyznám! 🙂

jo je to náročné hlavně fyzicky, už to fakt nedávám běhat za ním v parku nebo se škrábat s tím břichem na tobogan, je to síla....

barbora87
4. mar 2011

@meleri fakt sa tes!ja som bola hlupa lebo som sa netesila a mam teraz z toho zle svedomie...ale je to naozaj zazrak!hrozne toho bubaka lubim!a urcite informuj!!!

meleri
4. mar 2011

@barbora87 jo tak já se fakt těším! netěšila sem se na císqaře, to je strašné ten císař ale přirozený porod fakt beru jako dar ted a doufám že to přijde.... 😵 už mám někdy bolesti, ale pak to zas přejde... ☹