Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

barbora87
4. mar 2011

@meleri presne tak!tiez som to brala ako dar lebo naozaj nie je nic krajsie ako porod...no tak drzim palceky aby sa to coskoro rozbehlo!lebo prenasanie je na zblaznenie a este aj ta vyvolavacka...

meleri
4. mar 2011

@barbora87 děkuju! já jsem taky poprvé měla dost obavy, možná že první porod je vždycky takový..podruhé už je to jiné přecejen už trochu víš do čeho jdeš, nic si nevyčítej, podruhé si to určitě budeš užívat! 😵

finfrle
4. mar 2011

@meleri Vypada to na zoubky,ted ji nemuzu posledni dny vatahnout rucku z pusinky a kolikrat je najezena,prebalena a pak si zacne davat do pusinky ruky a place...no uvidime.Ja mela prvni zub ve 4a pul mesicich a mala ma po 4 mesici 😕
Sadime do zeme na zahradku mrkev,petrzel,bylinky,rektvicky porek,cesnek,cibulku a pak do kelimku rajcata,chilli a cekam na seminka bile papriky,cukety,salatu(normal a ledovy) a nejakych bylinek jako kopr ,libecek a pod.
Uz mam krasne oregano i pres tu velkou zimu a pazitka i petrzel se maji k svetu taky.
Jsem to dneska ocumovala a i rektvicky uz jedou nahoru a porek taky 🙂Az to trochu zaroste udelam foto 😉
Na to jak mam malou zahradku tak docela dost veci 🙂 Treba rajcata pak nasadim do velkyh kvetinacu co mam a dam okolo baraku.Letos kaslu na kvetiny a jen zeleninka.

meleri
4. mar 2011

@finfrle ty brďo to fakt roste? i když vlastně tady taky lidi sadí! pro mě je to zvláštní páč vím že třeba v Ostravě je všecko zmrzlé...no je to výhoda těch teplých zemí! pažitka ňam ňam to mi chybí! 🙂
jo je to zázrak co kolik troška půdy může vydat, jak je úrodná.....tady je půda samý kámen, fakt šílené, kdo neviděl neuvěří..někdy to musím vyfotit taky...a přesto to lidem roste, ale hodně z nich tráví měsíce vytahováním kamenů když si pořídí pozemek...na to se fakt netěším....jestli kdy tady budeme mít domek....

jo tak zuby nám rostly nějak v 8 měsících ale pak to šlo rychle....a co dudlík? nebo můžeš zkusit tu Chamomillu vulgaris...je to neškodné....ale nám to teda nějak zvlášt nepomohlo...tak at se rychle prořežou! 🙂

finfrle
4. mar 2011

@meleri no roste vsechno a je to parada.Ja taky travila nekolik hodin na vyhrabani kamenu a pak navezeni hliny.Stoji to ale za to.Hodne bylinek muzes mit zaoknem i v panelaku nebo i na balkone(rajcata,papriky ...)
Na zoubky mam nejaky gelik ale zatim nedavam.
Uvidime mozna taky jeste bude cas ale to se uvidi 😉

meleri
4. mar 2011

@finfrle vy máte taky kameny? tady je to síla...vypadají jak brambory...tatka jak to viděl poprvé tak říká: ti francouzi jsou ale zhnilí oni si ani z pole ty brambory nevykopávají? a já se smála říkam, tati to je čistá žula! 😅
jo ty gely nejsou špatné, jeden jsme měli ale žádný zázrak to taky nebyl...ale namazala jsem si s tím jednou aft v puse a trošku to zmírnilo takže něco to asi dělá...
😅

meleri
4. mar 2011

@finfrle co to je velké tlaky na čípek? bolí to jako. to už by se mohlo něco dít?

finfrle
4. mar 2011

@meleri to by mohlo!!!!a mas pravidelne kontrakce?Koukni na zachode jestli ti nejde takova ruzova slizci voda!Hele odesla ti uz zadka nebo stale ne?

meleri
4. mar 2011

kontrakce mám jak vždy, asi únavou.....ne ted je klid, ale před chvíli to bolelo musela sem si lehnout, takové jakoby velké tlačení do čípku....a už mě vůbec dneska nepálí žáha, jako by sestoupilo dolů....ne ted jsem byla a nic...myslím že to není porod ale zajímalo by mě co to jako je? 😕

meleri
4. mar 2011

ne tu zátku furt mám....mám hodně výtok ale to je vše...:(

emily327
4. mar 2011

Ahojte, no konecne to ozilo 🙂 Ako sa mate? Vidim,ze sme na tom podobne, rovnako si uzivame nase ratolesti.
Sonicka ma dnes 5.mesiacov, neskutocne to leti, mam pocit,ze len nedavno sa narodila a taky maly kustik som ju priniesla z porodnice. Pamatate ako sme cakali na to, kedy ktora z nas porodi? A tak som v duchu lutovala @meleri,ze ako to ma dlho do porodu,ze az do marca a uz je to tu.
@meleri, skvela sprava,ze maly sa pretocil parada,ja som tajne dufala,ze sa to tak stane cmuk Tak uz to mas za chvilku, velmi velmi drzim palce 😉
@ivanajelinek, ahoj moja, tak to ma s mm mrzi,ze bol na operacii a ze je PN, ale aspon budete spolu, hoci sa teraz budes starat o 2 deti 😀 Ale hlavne,ze to nebolo nic vaznejsie 😉
@finfrle, s tebou som v kontakte ale mala Elenka je uzasna a skvele babo a ty super mamina 😉 cmuk
@barbora no ty sa mas tolko kocikov 😀 ja som malej kupila na jar sportovy a tu 3 kombinaciu vratime svagrovi. Uz len cakam kedy sa otepli, mam pocit,ze tato zima trva nejako dlho. A Maxik rastie ako z vody 😀 ma tolko kil, ako moja Sonicka len ma o par mesiacov menej 😀 A ty sa ako citis po porode? Uz si ok?

finfrle
4. mar 2011

@meleri Tak uvidis kdyby neco mam tel u sebe 😉 bylo by to fajn uz necekat co 🙂

finfrle
4. mar 2011

@emily327 koukam stara parta se vraci uz 🙂 jeste par oveceka jsme vsichni 🙂
Vsak ty jsi taky skvela mamina asi jako vsechny tady 😵 😵 😵

meleri
4. mar 2011

@emily327 jo letí to neskutečně, fakt Sonička má 5 měsíců ty jo, to fakt je neuvěřitelné mi to přijde jako ted....jo bohudíky to tak nějak došlo k tomu že snad už i budu brzo rodit! je to fakt už záhul fyzicky...děkuju!

@finfrle jo já myslím že ještě nic nebude tak nějak cítím že třeba koncem příštího týdne? to bych byla ráda....
jo já píšu pak už nevím jak to půjde s dvěma dětma....ale určitě si čas najdu!

finfrle
4. mar 2011

@meleri ja se tak tesim az budes mit cvrcka u sebe 🙂

finfrle
5. mar 2011

Dobre ranko 😵 slunicko nam sviti,ptacci zpivaji,mala uz je nazahrade a ja jdu za ni pekne s knizkou 🙂
Malicka se uz nekolikrat otocila na brisko ale rikala jsem si,ze jen nahodou ale dneska nejmin 5x a mela z toho velikou radost.
Dnes uvidim celou rodinu pres skype maji velkou oslavu tak uvidi poprve malickou a ja je po temer dvou letech 😵
Preji vsem pekny den.
Co dneka varite a budere delat???
Yarden jak se mas ty????

simi251
5. mar 2011

Ahoj. Kde byvate ze uz mozete chodit po zahrade s knizkou??? 😀 😀 😀 Niekde kde je teplejsie? Lebo u nas je zima aj ked slniecko uz vyslo. Takze si ides vychutnavat jarnu naladicku?

Elen je sikovne dievcatko. Viem si predstavit aku radost prezivate, ked sa nieco nove nauci, ze? Ja si este pamatam to obdobie ked bol nas Andrejko taky drobec. Kazdej kamoske vravim, nech si pekne vychutna tie prve mesiace zivota svojho babatka. Pre mna to bolo naj obdobie.

meleri
5. mar 2011

@finfrle ahoj! no já se taky strašně těším! třeba už příští týden bude tady! 😵

tak si udělej super pohodičku! já jsem dneska ráno jen lítala a těším se právě na pohodu dneska odpoledne, že půjdeme na výlet. super tak si užij vašich!
já sem dělala bolonské špagety je to rychlovka...

@simi251 ahoj!

simi251
5. mar 2011

@meleri 😉

finfrle
5. mar 2011

@simi251 Dekuji je pravda,ze is to uzivam.Proste maminkovstvi je uzasna vec 😉
Ziju v Irsku a mame tu uz jaro.Tady jsou rocni obdobi jinak.Mame 13stupnu no krasa a na slunicku jeste vice.Ted uz je zatazenoale i tak pekne.Mala je zase venku v kocarku a chrni.Odkud jsi ty?

@meleri Jen si uzij vylet,rika se,ze vetsi tura pomuze privolat porod,tak sup at uz je skvrne tady 🙂 😅
Ja varim lososa,pyre z mrkve a petrzelky,stouchane brambory a sladkou bramboru taky jako pyre...proste zdrava basta
Mm mel uzasnou polevku jen jsem ochutnala,protoze ja ji nemuzu kvuli malicke aby ji nebylo zle a ja mela klasickou bramboracku.

Zachvilku nakrmim malickou a budeme volat s rodinou jupiiii

simi251
5. mar 2011

@finfrle My sme momentalne v Nantes vo FR a tiez je tu sice 12 stupnov ale rano bolo -1. Brrrrr. Takze prechadzka je fajn ale v zahrade by sa mi asi este sediet nechcelo. Ja som trosku poznacena aj tym, z sme sem prisli od Stredozemneho mora a tam bolo pekne teplucko. Musime sa trosku aklimatizovat. 😀

A viem presne pochopit radost z obycajneho telefonatu ces SkyPe. Este ze je ta technika uz na takej urovni. Nechapem ako se to mohli vydrzat pred takymi10 rokmi, ked sme este chodili akurat tak do telefonnej budky a platili sme velke peniaze za hovor. Nech zije internet... 😀

Ten tvoj obedik vyzera paradne. Mnam. My sme dnes so synom sami takze nic komplikovane neriesim; MM je v podstate na sluzobke. Je sportovec a hraju mimo mesta. A este mame zbytky zo vcera. 🙂

finfrle
5. mar 2011

@simi251 Tak tady bylo i v noci 9stupnu,takze parada 🙂
Nastesti toto jidlo neni tak komplikovane jen se to hodi vse varia a dusit,takze zadna prace.
Zitra asi udelam placicky z cukety,mrkve a bramboru jen nasucho bez oleje a k tomu salat a trochu kurete 🙂 snazim se jist zdrave mm cvici a ja at dam dolu vahu 😝
Mala mi stale chrni a rodina uz je nedockava kde jsme 😅 😀 jeste malou nevideli a me ty dva roky.
Presne,jak pises at zije internet.Jak jsem se pred rokem stehovala cekali jsme na net neuveritelne 4 mesice!!!!!!!to bylo neco....uplne bez infa...

simi251
5. mar 2011

@finfrle Mnam, az sa mi slinky zbiehaju. Idem niecoo zobnut. Mas pravdu ved varit sa da zdravo a chutne zaroven. Ja mam tiez rada take lahke veci. Na maso mam chut asi raz do tyzdna. Pre mna by nemuselo ani existovat. Zato sladkeho sa nevzdam. Takze my to mame tak pekne s manzelom podelene ze on varieva vsetko masove a ja vacsinou to ostatne. On je velmi dobry kuchar a zvladne vsetko. Ja tiez viem uvarit ale ked nemusi, tak nevarim. Este ze ho mam.

finfrle
5. mar 2011

Jsem uplne pohlazena podusi 🙂 videla jsem celou rodinu se vsichni priritili a koukali na malou a hlavne jsem videla babicku.To je tak krasny pocit je videt,az bych se nejradeji zbalila a jela domu.
Si clovek rika na co penize...ale zivot je bohuzel i o penezich 😲
Malicka mi spinka ja jsem docetla svou milovanou knizku a ted cucim do pc a na mm jak tu blbne u cviceni 😅
Proste pohoda.Dam veceri a kouknu na neco nez se mala vzbudi.Spinka v nasi posteli,tak jsem zvedava jak dlouho ji to vydrzi.Cely den byla venku a moc ji to prospelo,takze jestli bude zitra pekne zase sup na zahradku.

blondynka400
6. mar 2011

@meleri tak vidíš, že se malý otočil, to mám fakt radost. 😵 Třeba pomohlo cvičení a nebo baterka 😀

meleri
6. mar 2011

@blondynka400 dík! 🙂 jo je to sranda, otočil se jak jsem začla trochu cvičit. a myslím že se otočil fakt na poslední chvíli, byla to taková větší bolest jak zarážel hlavou a já se mu snažila pomoct a pak najednou šup, břicho změnilo tvar....ale pak se mi zdálo že to nemůže být tak jednoduché a že se mu to určitě nepovedlo ale nakonec podle ultrazvuku jo! 😅
@finfrle
super že sis užila rodinku, měli určitě taky moc radost! bez peněz se moc žít nedá....však uvidíte jak dlouho ještě budete v Irsku spokojeni...já už to mám tady na doživotí.. 😅

finfrle
6. mar 2011

@meleri Jak se dneska citis?
U nas je zamraceno ale stejne jsem to riskla a dala pradlo ven 🙂 mm upevnil vecer zle plinecku a mala mi pocurala co se dalo 😅
Dnes proste relaxuji,nechce se mi varit,tak jsem vytahla polivky co jsem si zamrazila a jen je dodelam.Mm si da jidlo odvcera a ja jsem si rozmrazila rajsou s paprikou.Proste pocasi ma vliv i na me 😀 budu dnes odpocivat a uzivat si Elen.
Preji vsem nadhernou pohodovou nedeli 🙂

meleri
6. mar 2011

@finfrle cítím se skvěle, dneska je tu druhý den hezky tak pojedeme odpo do lesa..

jo s plínkama je to někdy na bednu..stačí 1 cm dokřiva a už to teče...dáváte na noc ty BG nebo papírovky? my pořád papírovky na noc....
jasně odpočívej pokud není moc pěkně tak je to určitě lepší...

finfrle
6. mar 2011

@meleri BG davame cely den a jen na noc papirovku jinak nene 😉 prave ze protekla ta papirovka 😀 jinak ja pouzivam jen ty BG jsou nej
Pekny vylet preji 😉

meleri
6. mar 2011

@finfrle jo my tež tak,, ale uvažuju že jak b ude přes den bez plín v tom létě tak pak na noc budu dávat látkovku, ale je fakt že do té doby je lepší toto.
dík no už jsme zpátky doma.. 😅