Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
20. mar 2011

Ahojte babulky...
Meleri, Nevestinka Gratulujem!!!! 😉
U nas nic moc. Bola som s malym u doktora. mame bronchitidu (teda zapal priedusiek)... ☹ Je to hrozne prizerat sa ako drobec stale place, lebo sa mu tazko dycha a neda sa mu vykasliavat. Mame aj teplotku. Tak sme dostali sirupy, kvapky, antibiotika. Vcera som bola u kamosky, ona ma taky pristroj na inhalovanie, extra pre babetka. Tak so si to pozicala, tak uvidim ci trocha pomoze...A to sme mali zajtra zacat baby-plavanie. Tak z toho nic nebude. Inak nam robil aj hned prehliadku doktor a mame 7100gr a 67,5 cm 😉 Tolko v skratke o nas. A vy ako sa vsetky mate?

barbora87
20. mar 2011

@ivanajelinek ahoj ivi jooooj to mi je luto :(((tak nech sa drobec coskoro uzdravi...drzte sa!a co manzel?jeee super miery tak pekne rastiete...my ideme v piatok na prve ockpvanie :(co sa tyka vahy mame asi 7,3-7,5kg a priblizne65cm

meleri
20. mar 2011

ahoj holky, tak jsem porodila v úterý v deset. ráno v deset jsem tam jela nechtěli si mě nechat prý že nerodím že to nejsou pravé kontrakce. cestou jsme ještě na dálnici píchli pneumatiku, do toho Samson. tak sem se jim tam rozklepala že to doma nezvládnu bolestma, oni mi nevěřili že mě to tak bolí...no tak si mě tam nechali a po 4 hodinách už mě brali na sál a jako se strašně divili že nakonec rodím.. 😖 to je personál co? mal ý se pak narodil v deset večer, manžel ani nevěděl že rodím, myslel si že další den pro mě pojede. tak byl dost smutný, ale víte co já byla ráda že tam byla sama odbyla sem si to, druhé ráno hned přijel a viděl malého.
fakt to byl super porod, sice jsem se natrhla ale to je úplné nic oproti císaři..po porodu po dvou hodinách jsem už mohla chodit, starat se o malého atd....od té doby sem se nezastavila.

jedna věc mě trápí a to zácpa...:( je to hrozné, v těhotenství to bylo tentokrát v pohodě, ale ted po porodu! hrůza! tak nevím kdy se to spraví..
nechala sem tam deset kil ještě musím dalších osm devět shodit.

meleri
20. mar 2011

jinak malý má 52 cm a 3500. po porodu je zhubnul ale už zase přibírá...🙂 a já co kojila 14 měsíců bez problém ů mám ted problémy se zatvrdlými prsy, je to hrůza..vůbec nevím jak to dopadne, nikdy sem neměla problémy s kojením...

barbora87
20. mar 2011

@meleri jeeee ahoj meleri!!!este raz gratulujem!!!som hrozne rada ze ste to dobre zvladli a ze si mala prirodzeny porod!a s kym bol samson ked si rodila?no s tou zacpou neviem...ja som isla tri dni po porode a potom som chodila asi kazde2-3dni...bolo to trochu divne lebo som brala zelezo a k tomu to sitie ale dalo sa...skus si dat jogurty,nejaku zeleninu alebo svestkovu vodu...no tak drzim palce aby si mala prsia co najskpr v pohode...a hod nejaku fotecku!uz sa nevieme dockat

finfrle
20. mar 2011

@meleri Moc rada te tu vidim a jeste jednou moc gratujuji a preji Adriankovi hodne zdravicka!
Koukam taky vyborni lekari 😅 😝 hlavne,ze si to zvladla a jste oba vporadku.
Ad prsa-hlavni je vazne odsavat,odsavat a odsavat prebytecne mleko ale zase to neprezen at se ti ho nedela jeste vice.Na zatvrdliny mi pomohli teple sprchy a jemne masirovat pak dat hned maleho k prsu a zbytek odsat.U me to trvalo zhruba tech 10tydnu nez se prsa dali dohromady.Koukni jestli to nahodou neni ucpany mlekovod!? Bila tecka v vradavce,kdyz ji "vymacknes" nebo das maleho (jestli saje silne) tak zatvrdlina okamzite zmizi.Zezacatku jsem si to pletla i se zanetem...mela jsem teda oboji takze te lituji 😲
Staci najit i dobrou polohu a maleho nasmeruj bradou k zatvrdline(samo kdyz je nahore to nejde)
Takze,kdyz je dole dej ho do polohy fotbalista nebo v leze, nebo naboku tak klasicka treba tanecnik.Vsak vis kojila si dlouho.
Jsem za vas moc stastna!Nevestina taky porodila ted ale nevim utery nebo streda... 😕 😕 😕

finfrle
20. mar 2011

@meleri co se zacpy tyce,tak to ti nezavidim vazne ani trochu,me to trapilo po porodu neuveritelne a byl to pomalu druhy porod pokazde,kdyz jsem sla navelkou.Zkus jist trochu zeleninu co obsahuje vlakninu to trochu pomuze ale bude to chtit cas.

meleri
20. mar 2011

@barbora87 děkuju moc! jasně fotky hodím musím nějakou vybrat. já to mám tak že bez projímadla vůbec...:( už jsem ho měla dvakrát protože fakt bolesti...

ale je to moje chyba žeru strašně sladké, nemůžu si pomoct! ale musím s tím přestat hlavně abych zhubla.
Sam byl s manželem jinak t nešlo, kdo by nám ho v noci hlídal...

@finfrle no doktora sem za celý porod neviděla ani jednou, pouze jak mě šil! 😀 tady je to fakt spešl....
děkuju ta poloha v leže je nejlepší že se fakt prso vyprázdní, mlékovod asi ne tečku nemám, ale mám takové jakoby boule, ani to není mlíko, prostě boule všude nebo nevím zda to mlíko je, prostě jsem to vživotě neměla..:( právě bohudíky za odsávačku, bez té nevím...píšeš deset dní no doufám že se mi to snad upraví, každopádně kojit budu za každou cenu, no a vím že za nějakou dobu bude malý pít hodně, tak se to snad spraví, ale nevím co ty boule...

jasně musím to dát do pořádku, já musím vařit kvůli samovi a tak jím poměrně zdravě ale prostě prokládám to slakdkým no fuj.... 😅

meleri
20. mar 2011

holky moc vám všem děkuji za gratulace! 😵 do alba dám tedy foto. 🙂

emily327
20. mar 2011

@ivanajelinek ahoj moja, to mi je luto,ze je Lukasko chory ☹ Zapal priedusiek nie je nic prijemne, chuda male. Ale inak pekne rastiete 😉 Uz si zacala prikrmovat? A ako sa mas ty?
@meleri ahoj ahoj mamina, este raz gratulujem. No personal fakt super, debili jedny, ked to tak musim napisat. Ale hlavne,ze to dobre dopadlo a ze si mala lahky porod. som rada, tak si sa ho bala cele tehu a nakoniec vidis ako dobre dopadol 😉 Posli potom nejake foto maleho 😉 Krasne miery a tesim sa s tebou,ze ste uz doma a obaja v poriadku a neboj prska budu ok, len sa maly aklimatizuje a hned bude lepsie 😉 cmuk opatrujte sa, hlavne sa co najskor zotav a Samson nech ti pomaha 😉 Myslim na vas pa pa cmuk

finfrle
20. mar 2011

@meleri 10tydnu ne dni kocko 😝 😅

ivanajelinek
20. mar 2011

@emily327 Ano uz davam asi 3 tyzdne par lyziciek zeleninky. A potom dokojim. Zatial sme mali tekvicu, pastrnak a cuketu so zemiakom. Este chcem skusit brokolicu niekedy.A vy, uz papate?Ako sa mate? Ja sa mam fajn, len momentalne moc stresu a nahanaciek. MM este stale nemoze chodit, len o barlach a este to par mesiacov potrva. Tak chodi na rehabilitacie, po doktoroch. Ja ho vsade vozim, potom aj s malym von ist, aj navarit a tak. Teraz vidim ze by sa mi tu niekedy nejaka ta pomoc zisla. Myslim rodina.

emily327
20. mar 2011

@ivanajelinek no my zatial este nedokrmujeme, ale zacneme za 2 tyzdne 🙂 Urcite zacneme mrkvickou, tak som zvedava ci jej bude chutit a aka bude reakcia. Dufam,ze nie alergicka ;-/ Ale uz sa na to celkom tesim 😉 Mame sa dobre, Sonicka rastie ako z vody, krasne rozprava = brble si, prevracia sa na brusko, dviha hlavku do sedu = robi brusaky 😀, dnes ma krasne pohladkala a objala ruckami okolo krku a dokonca mi dala taku mini pusu, pozrela sa na mna a sup puska mamine 😉 Je to moja laska mala. robi nam radost. Buduci tyzden mame v obci privitanie novych obcanov, tak s nou tam ideme, uz sa na to tesime. Za 2 tyzdne 2.4. mame krst, tak sa zide rodina a na Velku Noc ideme k nasim na tyzden, uz sa nevieme dockat s mm, konecne vypadneme, bude to pre nas super zmena 😉 Inak sa mame dobre, zatial sme zdravi, co je fajn, pocasie je take vselijake, tak to musim dobre sledovat, jeden den 20 stupnov, a druhy 10 stupnov, vzdy mam dilemu co malej obliect. Ale uz sa vozime v novom sportovom kociariku. Buduci tyzden ma Sonicka jej prvy sviatok v jej zivote = meniny, tak som jej objednala bundicku a aj stolicku na papanie dostane od nasich...... Ja sa citim fajn, len musim ist na odber krvi, lebo zase mi sem tam byva zle = tak ako mi bolo casto po porode ☹ mam z toho strach, dufam,ze to nebude nic vazne. A o 10 dni by mali byt aj vysledky cytologie... Ale uz to mam za sebou. Este vybavim ked pojdem k nasim zubara a uz to bude hadam vsetko. Som rada,ze sa mi podarilo vybavit si zdravotnu karticku, tak nemusim nikde nic platit a aj z Irska mam vsetko super ukoncene a vsetky papiere uz mam doma 😉 Len byt na rodicovskom prispevku nie je nic moc ☹ Je to tazke ale hadam sa to coskoro zlepsi, mm ma moznost postupu v praci coskoro, tak dufam,ze to vyjde. S tvojim mm ma to fakt mrzi, ako sa citi? Aj mu rehabilitacia pomaha?Mas toho vela, nezavidim ti 😢 ale zvladnes to a coskoro sa vsetko zmeni a bude fajn. Ale to s tou rodinou chapem, hoci poviem ti po pravde, ja mam celkom blizko svokru ale zeby to bola pre mna pomoc sa neda povedat... ked pride, tak ju musim obskakovat co pomocou nemozem nazvat. To ze sa mi zahra s malou nie je pomoc pre mna. Opatruj sa a hlavne nech je maly zdravy a aj mm 😉 drz sa moja

finfrle
20. mar 2011

@ivanajelinek Jsi uzasna,ze to vsechno zvladas,mas muj obdiv!Drz se a at je to a mm i malym brzy dobre.
Davas uz vecer i kasicky nebo zatim jen zeleninu v poledne?

meleri
21. mar 2011

@emily327 děkju moc! a jaks e máte vy, už je malá zdravá?

já si tak říkám holky že já sem začla "druhé kolo" 😅 no kdo z vás má chuť se přidat, protože jinak už tu nebudou žádné těhotné ani rodící to je škoda! Blondy asi nepřemluvíme ale co vy další? no dělám si trochu srandu vím že máte ještě čas!

jinak se mi zdá že už je to lepší s tím kojením, možná to chce ještě trochu čas!

finfrle
21. mar 2011

@meleri Ahojky vlastne ano druhe kolo uz si zacala 😅
Je dobre,ze kojeni je lepsi snad bude dobre.Musim se kouknout na fotecky maleho uz jsou v albicku???
Mala mi od sedme nespinka az do ted 😝 no uz treti noc jsem nespala jak jsem ji hlidala a pak kdyz uz muzu spat nespinka ona 😅 Zacala spinkat jen naboku,tak se bojim dvakrat tolik.

Preji vsem krasny prvni jarni den 😵

ivanajelinek
21. mar 2011

@finfrle Dakujem. Kasicky este nie. Len zeleninku. Za taky tyzden skusim pridat aj mäso, potom neskor aj ovocie. A kedy sa vlastne davaju kase? To ani neviem.
@emily327 Mne krpec tiez uz dava pusu. A s tym obliekanim je to u mna tak isto. Neviem to momentalne odhadnut, ze co obliect. Mate este fusak v kocari?
A kocky su vase deti tiez tak naviazane na vas? Lebo ja mam niekedy pocit ze ani nikde odbehnut nemozem. Niekedy dam maleho mm a maly spusti taky rev a ked ho ja zoberiem tak stichne. 😀
@meleri No neviem kto sa prida. Hm, babenky, kto je na rade?

finfrle
21. mar 2011

@ivanajelinek Ahojky co ja vim,tak maminky hodne psali,ze davali kasi asi tyden po zelenince na veceri.
Jak pises o malem a placi,kdyz ho das k mm,tak u nas se to taky sem tam deje ale pry je to v tomto veku normalne.
Zrovna dneska si mala hrala a ja sla do sprchy a dala ji manzelovi,ta se na nej koukla ohrnula spodni ret a spustila takovou 😅 😀 to mi sem tam dela i u cizich lidi.Kazdy se k ni prihrne a hnet jeeee tuti muti a mala nema ani cas se rozkoukat a tak se lekne a place a to nejde vazne utisit dokud ten clovek neodejde.
Co se tyce oblekani u nas se to neprehani a dokonce koupeme uz ve 34stupnich a jdeme dolu at je mala otuzila a snizovali tak riziko z nemoci z nachlazeni.Pisou,ze se ma klesat az na 28.Snasi to paradne a kdyz dovadi,tak ani neni sance aby ji byla zima 🙂

yarden
22. mar 2011

@meleri Ahoj meleri, este raz obrovska gratulacia k malemu Adrienkovi! Maly mal krasne miery. 😉
AKo reaguje Sam na maleho braceka?

A uz je lepsie s tym kojenim? Lebo ja som po porode kojila pat dni normalne, potom mi maly znicil bradavky a kojila som 5 tyzdnov s klobucikami, nechcel sa prisat normalne a potom som si povedala, ze ako ja budem tie klobuciky na letisku a v lietadle vytahovat a tak som skusila bez nich a ani si to nevsimol 😀 Hlavne ze tecie a ma potom plne brusko. 😀 😀 😀
A teraz uz kojim len bez nich, i ked bradavky trosku este boleli, ale nebolo to ako na zaciatku a stale si ich natieram a je to pohoda.

A kde ste vy ostatne?

meleri
23. mar 2011

ahoj holky jaksi se to blbě stíhá tedkom..

jo s kojením to bohudíky přešlo! asi to chtělo jen pořádně odsát, a hlavně, když nekojím nosím takové ty kalíšky z umělé hmoty ono do toho pak mlíko odtýká bohudíky měla jsem fakt strach že to budu muset zabalit!

@yarden
jo s těma bradavkama je to hrozné, já to ted taky měla, nepomáhá žádný krém, mi pomohlo to mateřské mlíko..hlavní je že už to máš dobré..ty kloboučky neznám, hodně se o nich mluví ale nezkoušela jsem...
@ivanajelinek

já ted taky nevím...včera jsme byli poprvé venku a malého sem málem uvařila moc jsem ho navlíkla....ono je to těžké s těmi malými dětmi....já tady už fusák ne, jen deku, kombinezku...

finfrle
23. mar 2011

@meleri To vis i s jednim je toho moc natoz se dvema prcky 😉
Opatruj se,myslim na tebe 🙂

Dnes je tu nadherne,tak peru a vesim pradlo venku.Jdu ted dodelat obed a mazu na zahradku 🙂
Preji krasny den 🙂

meleri
24. mar 2011

@finfrle čauec ted spí oba a já jím to je veget! 😅
jo tady taky jsou ted krásné dny, fakt jak za odměnu!! 😵 zima už je snad pryč!
závidím ti to irsko, úplně mám tak chuť jet do UK někde, na týden prostě k moři je tam krásně ale bohužel ty ceny, to není pro nás.... ☹

finfrle
25. mar 2011

@meleri Ahoj mel,nejak nestiham...venku se udelalo krasne,tak jsem s malou stale na prochazce nebo na zahradce a uzivame slunicka.U nas doma to vypada jak v zahradnictvi.Vsude mame sazenicky rajcat,paprik,salatu a plno dalsiho 🙂 Venku se taky vsemu dari.
Dnes me bolelo docela v zadech po epiduralu a i hlava mi pekne trestila,normalne jsem vytuhla uz ve dvanact s malickou 😅 😖 Ted me ceka hromada pradla na vyzehleni,tak jdu na to.Pak okoupat malou a nakojit a ulozit.Pak se uz nehnu a budu jen vegetit.
Pohlad za me oba malicke a pekny vikend preji!

ivanajelinek
26. mar 2011

Ahojte 😉 Pozeram ze si vsetky uzivate krasne pocasie. My sme tu mali cely tyzden nadherne, ale dneska sa to pokazilo. 😒 Maly mi hrozne place v kocari vonku v poslednej dobe, tak asi vyskusam sportovy, lebo ked ho zoberiem na ruky, tak len kuka a ked ho dam lahnut tak sa spusti rev...
Co inak nove u vas vsetkych?

finfrle
26. mar 2011

@ivanajelinek Ahojky 🙂 tak jak je mm a malemu?
U nas pohoda mala je uzasna,vali sudy a silene slinta a dokonce i sem tam plivne na podlahu 😅 Kdyz blbne s tatkou,tak se tak uzasne rehni,ze prestanu vsechno delat a jen pozoruji jeji krasny smich a grimasy 😵
Zitra je male 5mesicu(jak ten cas vazne leti)
Ja uz ani druhe dite takto milovat nemuzu tolik lasky uz asi nemam jako pro ni 😵 😵 😵

yarden
28. mar 2011

@emily327 Ahoj Emily,

Sonicke zelam vsetko najlepsie k jej dnesnym meninam!Vela zdravicka, stasticka a vela usmevov na tvaricke, nech robi len a len radost! 😵 Pusiny.
Ako sa mate?

A kde ste vsetky ostatne? Je tu nejaky velky utlm v pisani. ☹

emily327
28. mar 2011

@yarden Ahoj moja, v mene Sonicky velmi pekne dakujem za blahozelnie ;-* Mame sa dobre, Sonicka rastie ako z vody, tento vikend mame krst tak je toho vela ale inak pohoda. Tesime sa lebo na vikend pridu moji rodicia ( nevideli Sonicku od novembra ked mala iba mesiac) a aj sestra - krstna mama. Budu tu od piatku do pondelka, tak sa ich nevieme dockat. Aj pocasie by malo byt pekne, tak dufam,ze nebude prsat. Inak sme zdravi, buduci tyzden v pondelok bude mat Sonicka 6. mesiacov a aj zacneme s prvym prikrmom - mrkvickou. Uz sa na to aj tesim. A co vy? Ako sa mate?

yarden
28. mar 2011

@emily327 Ahoj ahoj... Mame sa dobre. Maly si papka a kaka a rastie 🙂 Je uz dost dlhy, musim najst nejakeho pediatra a ist do poradne aj tu, vsak to uz bude mesiac o chvilu co sme boli naposledy v SR.
A kde budete malinku Sonicku krstit? A super, ze budes s vasimi. MAlinku si uziju a vystiskaju.
A 6 mesiacov? Strasne to leti. Vsak len nedavno si rodila 😉
Nas maly mal v sobotu dva mesiace a ja uz ani neviem ake to bolo, ked bol v brusku. Bolo to tak davno 😉 Ale teraz sa na neho neviem vynadivat. A som stastna, najstastnejsia ze ho mam 😵

Stale by som len jedla, vsetko a veeela. Ako kyselina.
buduci tyzden mi tu jedna kamoska robi baby party, tak budeme mat male spestrenie.

A ides davat Sonicke len najprv mrkvicku alebo aj kasicky?
Zelam pekny vecer.

meleri
28. mar 2011

@finfrle
@ivanajelinek

jo když je krásně tak je člověku hned veseleji! bohužel to už skončilo tady je zase hnusně...:(
Adrien pěkně najel na převrácený režim jako kdysi Samson a já marně vzpomínám kdy to tenkrát Sama přešlo. jestli až po šestinedělí....prostě přes den chrápe a v noci začne rodeo....:( jsem KO ale co se dá dělat..

do toho fakt nedávám společné vycházky, je to záhul! Samson mi zdrhá...jediné řešení vidím v šátce nebo v manduce a Samson za ruku.....ale Adrien mi přijde moc malý na Manducu a v tom úvazu kolíbka nechce Adrien být...:(

@emily327 je super že máte svátek, taky blahopřeju! a užijte si křtiny, je to krásné! je fakt že to letí! půl roku! to je šikula! to už je fakt supr...

@yarden
no jestli jsi už zapomněla na to jaké to bylo když byl v bříšku, to znamená že za chvíli budeš mít chuť si to zopakovat! 😅 já tež už vzpomínám na těhotenství jenom v dobrém....to byla ještě pohoda.... 😅 za to ted je to o hubu...

yarden
28. mar 2011

@meleri Ahoj... TAk to mas teda riadny zaberak, ked Adrien spi cez den a v noci nespinka.
Ale spominam si spominam , bolo to krasne, mat maleho v brusku 😉 Ale u nas uz asi druhe nehrozi. No teda zatial urcite nie. Predsa, uz nie som najmladsia 😝
Dnes mi kamaratka pozicala nosic, ergo baby, kym mi zo SR nepride novy objednany. Akurat som skusala maleho do toho dat, ale nema to tu vlozku pre newborn. Musim vyskusat nejake ine zapinania aj pre mensie deticky.
A s tym kojenim uz je to lepsie? Mliecka mas dost?