Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

finfrle
28. mar 2011

@meleri Jsi uzasna osubka tak se nedej,zvladnes vsechno 😉 maleho dej navoditko 😅

finfrle
28. mar 2011

@yarden co nejake foto maleho 🙂

meleri
29. mar 2011

@yarden no já ti řeknu že mi taky jedno dítě stačilo až až! 😅 já sem chtěla druhé kvůli Sama a taky sem chtěla zažít normální těhotenství a porod...ale jinak jsem tušila že to nebude lehké...

já zkoušela Manducu i s tou vložkou a fakt nic moc, občas nosím v šátce a jednou sem byla venku ale myslím že ještě počkám. Ergo musí být taky super! viděla jsem že se na to dá připnout i baťůžek, tak to je fakt praktické.

jo kojení se spravilo, mlíka mám ještě pořád dost, problémy přešly a snad se už nevrátí! 🙂

meleri
29. mar 2011

@finfrle dík! s tím vodítkem jsem taky uvažovala ale mám strach že tady v malém městě na mě budou čumět jak na exota...

finfrle
29. mar 2011

@meleri kasli na lidi,vzdyt te nezivi,tak ti muze byt jedno co si mysli ne?!!! 😉
Hlavni je at ty a deti jsou ok
Mala je ted venku tak mazu varit 🙂 pekny den preji

meleri
29. mar 2011

@finfrle eště sem uvažovala ten sourozenecký kočár jenže to jsou vlastně jak dva sporťáky v jednom se mi zdá...a já nechci Adriana takhle vozit dřív jak v půl roce..tak fakt nevím no..:( a zas by to byl dost velký "krám" na víc....
jo já jsem hrozná prostě jak na mě lidi čumí nebo něco říkají tak jsem z toho špatná...:(
měj se pěkně taky!

finfrle
29. mar 2011

@meleri je to asi dost narocne ale urcite najdes co bude pro vas nej.
Dnesek jsem mela moc fajn 🙂 jak ty? Pak hodim nejake nove fota 🙂

meleri
30. mar 2011

@finfrle ahoj jo včera to bylo fajn taky, byli jsme s manželem na radnici vyřídit ten pas a pak jsme se trochu prošli a koupila jsem si nové hodinky bo se mi pokazily. dneska mám jít s jednou známou ven právě mám celkem strach jak to zvládnu aby mi Samson nezdrhnul... ☹

do toho mám fakt po náladě protože jsme se dozvěděli s manželem že v našem domě bude bar. :( máme tady dole v přízemí poštu, a dům je hned u řeky, starosta chce poštu zrušit s tím že u řeky to nějak probourá a bude tam bar, lodičky, muzika...sice fajn jako ale jak tu máme pak žít s ožralcema! dost mě to mrzí protože si odsud budem muset pomoct pryč a já to tu zboˇžnuju, právě kvůli těm dvoum řekám a horám...tak jsem z toho fakt vykolejená....

finfrle
30. mar 2011

@meleri tak to je mi lito oni uz ty bary cpou vsude!Ono je to fajn,kdyz tam nezijes ale bydlet na takovem miste a s malymi detmi.... 😝
Pak napis jak jsi to zvladla na prochazce.
Ja dnes urednicila stejne jako vcera.Vyrizovala jsem dokumenty do cech i porodne a plno dalsiho.
Mama se stehuje na jinou adresu,tak resim i svuj trvaly pobyt a no hruza kolik toho je.Uz chybi nejake drobnosti a snad to uz to bude.Jsem zvedava,jestli mi uznaji vsechny papiry na to porodne.
Mala prave lezi na podlaze a hraje si,ja krom toho,ze tu rychle pisu uklizim a varim a mm je na zahrade a sadi zeleninu 🙂 Pocasi je tu tak nejak a dost vetrno,alespon uschne rychle pradlo 🙂
Mala je uzasna jak tu zvatla a vali sudy 😅 dokaze to i s narvanyma ruckama v puse 😀 a to zvlada i povidat.
Preji krasny den.Koukam Mel ze tu jsme samotne ale co si vystacime ne 😀 a jeste yarden 😉 baby kde jste?

meleri
30. mar 2011

@finfrle ahoj, jo bude to v háji tady....vlasntě už i tak tu máme rušno....v létě často cirkus nebo kolotoče, a to tady ve Fr je tak do tří do rána...prostě tu žijou v noci no.. 😒 nás to s manželem deptá chceme už mít klid, přecejen už nesme žádní puberťáci...
procházka byla fajn, ta kamarádka mi dost pomohla bohudíky, ale nejhorší je večer....manžel přišel pozdě a prostě to nedávám je najednou uspat...jak neřve jeden tak řve druhý....Samson se ted chová jak miminko, pláče jak miminko, dělá znova hlouposti...lidi mě před tím varovali, že po porodu ten starší vždycky upadne...

počkej vy se stěhujete zpátky? nebo jak? a porodné ti už dali? nějak to nechápu...
to je super, už se ti otáčí, to už za chvíli se začne i plazit uvidíš, to bude sranda...ale pak už člověku končí klid...dokud se nehýbe tak kam je dáš tam je máš...🙂))
jo já jsem ráda že tu jsi, že ti můžu napsat...

finfrle
30. mar 2011

@meleri To asi Sam chce zase to co zazival jako mimi a jak vidi jak se musis starat o Adrianka,tak chce tu samou pozornost.On se srovna neboj 🙂
Je to proste narocne dve deti to neni zadna sranda.
Ja uz ted nemam klid,jakmile polozim malou at je na dece najednou se kutali stale dal a dal.Musela jsem nasadit zabrany a polstare at ji mam nachvilku uzavrenou na dece 😀
Az se zacne plazit a vice batolit to uz ne streli 😅 😀 ale je pravda,ze kazdy uspech nam dela radost.Kdyz si ji vezmu do postele,tak nezustane chvilku vklidu a hned sup na brisko a blbne 🙂 to ji je jen 22tydnu,vlastne dneska 🙂
Porodne zadam z CR.Jestli mas trvale bydliste v CR mas na nej narok.Prece jenom 13tisic jsou penize,tak je nenecham propadnout.Jen to bylo dost papirovani.Jelikoz nemam obcanku musela jsem vyrizovat potvrzeni z mestskeho uradu a dalsi prachy za razitka ale stejne se to vyplati.
Si budeme psat neboj 😉 neni tolik casu ale snazim se vsak vis mas casu min nez ja.

yarden
31. mar 2011

Ahojte...
Ako sa dari? Tu uz si pise len finfrle a meleri. Haloooo, kde ste ostatne?
Akurat maly zaspinkal v autosedacke a trosku ho hojdam nohou a mam cas aspon na pisanie mailov a kuknut co nove na MK.
Maly uz ma zauzivany denny rezim, je to OK. Spi v noci tiez pekne, od vecerneho kojenia medzi 7-8 ako kedy vydrzi do 1 alebo 2 v noci a potom kazde tri hodky az do rana. Stihnem sa vyspat aj ja. Len okolo 4 pol 5 sa budi a strasne sermuje rukami. Vrti sa v postielke a mrmle si. Ja uz potom nespim az do rana, ale maly zaspi. To ho uz ale presuniem k nam do postele a spi s nami.
Len neviem ako ho naucit zaspavat sameho. Ked je unaveny a vidim ze by najradsej uz spinkal, nie a nie zaspat sam. Bud na rukach, alebo ked cuca mliecko a ja sa len od neho odsuniem. Ale ani za svet sam. Co robit? 😕
Vcera mal 9 tyzdnov. Strasne ten cas leti, vsak len pred nedavnom bol este u mna v brusku 😵

meleri
31. mar 2011

@finfrle jo to je pravda...asi si vzpomněl na to jaké to bylo jak byl miminko...dokonce ted i pláče kvůli hlouposti..ale jinak je hrozně hodný k miminku...čekala jsem že třeba mu bude ubližovat, ale vůbec...je strašně něžný, to mě fakt moc těší.

Elen je fakt šikovná že se ti už takhle hýbe! a plazení je fakt legrace, i potom jak začne chodit, já se taky těším na ADrianka až začne vyrůstat...i když on už se i ted změnil, přibral, i vyrostl asi protože pyžamka už má některá malá..

Aha to je pravda, s trvalým pobytem to jde. Ty jsi mi kdysi psala že v Irsku porodné není. 😖 což je fakt blbé, protože jsou to slušné peníze většinou. To jsi dobrá že to tak zvládáš na dálku. já si pamatuju že když jsem si odhlašovala občanku že tam byli fakt hnusní...no nevím proč. čeští úředníci moc dvakrát příjemní nejsou...

@yarden

tak to ti spinká pěkně, s tím šermováním možná má ještě trošku ten převrácený režim, a nebo ho něco trápí? větry? těžko říct...
se spaním to já už radši tady nic nepíšu 😅 páč my spíme všichni dohromady..teda ted spí manžel bud se Samem nebo s malým podle toho jak má kdo sílu...ale Adrian s ním spí líp, asi jak necítí to mlíko...ono ty miminka se dost budí když cítí matku, je to prý instinkt.....malé dítě by nemělo spát hluboce ale spíš přerušovaně, prý to tak my savci máme...aspon to jsem vyčetla a přišlo mi to celkem logické....

yarden
1. apr 2011

@meleri Ahoj...

sermuje vzdy nad ranom a vtedy ma aj vetry. Ja pijem caj no kojenie, tak asi z toho.
Teraz mi chrni na rukach, tak mu je najlepsie 🙂 len ja potom nic doma nestihnem urobit.

Mne spanie s malym vyhovuje. Ale najprv spi sam v postielke a vzdy okolo 5 rano si ho vezmem k nam. Aj niekedy cez den si k nemu lahnem, a zaspi pri papani. Sam zaspat nevie ani ked je velmi unaveny. Neviem ako ho to naucit. 😨

A jest mozes vsetko? ja sa vyhybam dost veciam, ale napriklad jem jedla, ktore som doteraz nejedavala a mam na ne chut 🙂
Nejako sa mi uplne zmenili chute.

finfrle
1. apr 2011

Ahoj vcera jsem nejak nestihala a vecer jsem si radeji udelala pohodu s mm u tv.

Dnes jen se vyjelo na nakup a zjistili jsme,ze je dira v kole...opravar nasel sroubek,ktery protrhl pneumatiku a to poradne ☹ nastesti to slo slepit.Proste tento rok se dari,jeste ze mame nase slunicko Elenku 🙂

@meleri Uvidime,jak ty uredniky zmaknu na dalku ja ale zatim to jde 🙂
Elen se mi zblaznila,normalne chce za kazdou cenu uz sedet.Dame ji jen prsty a ona se pritahuje az do sedu a pak ma z toho silenou radost.Uz i v kresilku zacina blbnout tak,ze cekam,ze se prevrati.Stale jen sedet a sedet.
Ted nachvilinku usnula,tak mam cas 😎
Pocasi tu je tak silene,ze mi vitr polamal vsechny kytky a i nabytek na zahrade utrpel.Uz je tady takhle treti den,tak trcime doma.

@yarden Ahojky ja delam to same okolo te pate,kdyz se mi mala vzbudi vetsinou ji pretahnu k sobe a spinkame pak spolu 🙂 nicmene se musela naucit spinkat vecer sama a ne jen vecer.Ted mi spinka v kocarku,kde usnula krasne.Jde o to,ze nekdo zastava nazor mit dite stale u sebe coz je i prijemne ale nemas cas pro sebe a nic nestihas a taky navyknes prcka na to,ze se bez tebe ani neuprdne a pak druha moznost proste naucit,ze musi usinat i sam to zase nekteri odsuzuji za drasticke ale me to teda tak drasticke neprijde.Mala ted vi,ze musi usinat sama a ze sem tam si ji vezmeme k sobe ale vi,ze ma svou postylku a zadne rdzeni za ruku a pod nehrozi to by jsi si sila bic sama na sebe! No uvidis.
Mala asi do dvou mesicu spinkala v dece,kde jsme ji svazali rucky(jako zavinovacka) a tak se vyspinkala nejlepe.Male mimi totiz cukaji ruckama a pak je to budi.Ted uz to nedela a spinka s ruckama za hlavickou 🙂

meleri
1. apr 2011

@yarden já sem se dneska dozvěděla že prý když má dítě jakoby namodralé kolem pusinky tak jsou to větry a fakt sem se dívala a malý měl jakoby bledé skoro modré kolem pusinky...a třeba večer ted kdy větry neměl tak měl pusu normálně růžovou...

tak to nech tak...mě to taky vyhovuje....nakojím a přebalím a pohoda....a jak píšeš později je to ještě lepší, už jen nakojíš v polospánku, žádné buzení na přebalování, samozřejmě to člověku musí tak vyhovovat...
já nevím já Sama uspávám dodnes, po obědě usne sám ale večer potřebuje někoho aby s ním byl...ale jestli myslíš uspávání u prsa tak to samozřejmě pak přejde samo jak odstavíš prostě bude usínat bez prsa, třeba se trochu napije z láhve...

já si dávám taky bacha, luštěniny, černý čaj, syrová zelenina, tak tomu se vyhýbám...jinak taky mám jiné chutě asi jak ty.....mám chut víc na sladké, na chleba....zelenina mi vlastně nejede už celé těhotenství a ted to mám stejné...musím se nutit sníst třeba salát nebo okurku...za to ovoce celkem chutná, hlavně jahody... 😅

@finfrle

jeje tak s tou pneumatikou, představ si že se nám to stalo jak mě manžel vezl do porodnice, píchli jsme na dálnici! 😅 měli jste náhradní nebo ste museli platit novou?

a to počasí jde u vás od moře? asi je tam brutální vítr....já to taky nemám ráda tyto větry člověk má až strach....opravdu pak nezbude nic než sedět doma....:(

to je sranda s tím křesílkem 🙂) škoda že jsi tak daleko bych ti mohla na těch pár měsíců půjčit třeba hrací deku, ono to stejně dýl jak do 9 měsíců není no a pak bys mě ji vrátila....škoda....bysme si to vyměnily, půjčila bys mi křesílko a já tu deku..🙂) co se dá dělat..

úředníci je hnus, naštěstí mě to všecko vyřídí manžel, taky ted toho trochu bylo, nahlásit všude narození malého, ted čekáme že snad přijdou i nějaké prašule konečně....ale zatím nic...

finfrle
1. apr 2011

@meleri ahojky
Auto jsme dali na rezervu a zajeli k opravari co nam na to rekne.Nasel sroubek normalne blhy sroubek.Nastesti to slo zalepit 🙂
Venku je stale silene a do toho vetru i silky slejvak 😝 fuj
Deku mam 🙂 a uzasnou ale sem tam davam malou do kresilka,tafa cumakule 🙂 nastesti to kresilko jsem koupila za 15eu nove z obchodu 🙂 zadne takove ty uzlety za 50 a vice euro.Si pripadam,ze jsou v dnesni dobe hovadiny az az Ja hledim na to aby to bylo prakticke a bezpecne a ne na to kolik medvidku to ma namalovano 😅 😀 Pak ti poslu foto jak je mala na te dece je kouzelna 🙂 dnes zacala i v kocarku delat naznaky sezeni no vazne picne me z ni 😀
Co se tyce papirovani snad uz to tak nejak mame,hlavne ten irsky pas chybi a na zbytek uz cekame.Jak na penizky tak dokumenty.Taky tu mame scitani lidu coz je taky vypisovani tolik priblblych otazek co kladou ...no des.
Koukala jsem se ted na super filmik co me rozesmal a pohladil podusi 🙂 ted jen pockat na odsavani mlicka a pujdu k malicke 🙂

meleri
2. apr 2011

@finfrle
aha tak to jste šikovní, my to neumíme tak jsme museli čekat na dálniční pomoc, dotoho sem se kroutila s kontrakcema co 8 minut dobré ne.. 😀
jeje to je mi líto, ale jestli je u vás slejvák tak to tady brzo přijde! tady je totiž pořád krásně zatím..ale bůhví jak bude příští týden.

jo deka je fakt super, já měla jenom toto a bylo to skvělé jenže to jsem měla jen SAma tak to šlo, ted by se mi hodilo to křesílko jako že bych ho mohla všude vzít...nebo zkusím šátku...zatím jsem ho párkrát nosila v šátce ale přijde mi moc malý na to...
jo to máš pravdu, ty obchody neví jak z lidí vytřískat peníze!! všecko je tak načinčané a hlavně tě hned přesvědčí jak moc to potřebuješ....přitom polovina těch věcí je kolikrát zbytečná....nakonec dítěti je to jedno že tam jsou medvídci, myslím že se to líbí hlavně rodičům 😝
nová za 15 eur to je pěkná cena!

aha vlastně i když jste češi tak malá je narozena v Irsku tak má automaticky nárok na irské občanství? budete vyřizovat asi i české že jo....(já se na to vyprdla)...

užij si pěknou sobotu snad i přes ten déšt.

finfrle
2. apr 2011

@meleri Ahojky
to kresilko nevim jestli myslime stejne,pak hodim foto jak v nem mala sedi 😉
Ja jsem za nej rada.Mam ho polozene kolikrat na kuchynskem stole a mala radi a haze hrackama ale uz zacnu davat jen na zem aby se nestalo nestesti.Pro male to jde,teda tak od toho druheho mesice, ale jak se to zacne moc hybat a houpat,tak pak radeji uz jen nazemi.
Mala se sice narodila v Irsku ale zazadali jsme jen o ceske obcanstvi ale pas ji udelaji i Irsky teda podminka je,ze tu musis zit nejaky ten rok.
Byli jsme vsichni tri na prochazce okolo mesta a moc jsme si to uzili.Zase silny vitr ale poprselo jen malo,tak to neni tak zle.Vitr ma vyhodu pradlo jsem mela behem okamziku ususeno 🙂

marketnieuw
2. apr 2011

@finfrle ahoj, jen jsem tak zbezne koukla na diskusi a vsimla si, ze jsi psala, ze na porodne mas v CR narok, pokud mas trvale bydliste v CR - opravdu je to tak?
a co jsi vsechno musela vyrizovat?
jo ale ted koukam, ze od ledna se to vlastne zmenilo a davaji to jen pokud mas nizsi prijmy... tak nic 😀

finfrle
2. apr 2011

@marketnieuw ahoj meli jsme stesti mala se narodila jeste minuly rok 🙂 ale ikdyby tento tak hlavne ze je vporadku 🙂
Koukni jestli nepresahujes prijmy a pak je to trocha papirovani,kdyztak pisnu 😉

marketnieuw
2. apr 2011

@finfrle no, to urcite presahuju, tak nic - stejne me to predtim ani nenapadlo, ze bych mela narok
jak rikas - hlavne to zdravi 🙂

meleri
3. apr 2011

@finfrle no křesílko takové to ve které jako leží....je jich spousta ale jak píšeš, zadarmo nejsou.
deka je super ale nevím jestli u ADriana to bude proveditelné....musela bych ho pořád hlídat zda mu Samson něco nedělá nebo nebere...
zatím to řeším tak že jak potřebuju vařit tak ho mám v šátce, ale mám obavy zda to není brzo...ale krásně se v té šátce uspí a taky odříhne....
tak to je fajn že jste se prošli, jo tady bylo včera taky větrno myslela jsem že přijde změna ale je pořád pěkně....to máš pravdu včera díky větru mi to taky hezky schlo...🙂

yarden
3. apr 2011

@finfrle Ahoj finfrle,

precitala som super knihu Harvey Karp - Nejstastnejsi miminko v okoli, the happiest baby on the block.
Autor detsky doktor tam pise o chybajucom strvtom trimestri 🙂 Myslela som si, ze je to blbost, ale asi nie je. Len skoda, ze som u necitala uz davnejsie.Rozobera v nej pat metod na ukludnenie dietatka a jednou z nich je aj zavinovanie v prvych troch mesiacoch ziivota. Po narodeni sme Maxiho davali do klasickej zavinovacky, lenze je uz velmi dlhy a trcia mu nohy aj ruky von 😀 Tak som ho uz treti vecer zavinula podla navodu v knihe do tenkej plinkovej mega osusky 🙂 a musim povedat, ze spinkal uplne nadherne a prvu noc zavinuty spal 7,5 hodiny, co je rekord. MA to nieco do seba, aspon nestrikoval rucickami ako zvykne.
Je to velmi dobra kniha, je aj pokracovanie, najstastnejsi batole v okoli.

Aky ste mali vikend kocky?

@meleri
Ake kresielko mate na mysli? To je nieco aj lehatko aj s hojdackou?
My zatial davame maleho len do autosedacky a hojdame ho nohou s manzelom. Ale oboch nas uz bolia nohy z toho pohybu. Ale malemu sa tam dobre spinka 🙂
ASi pojdeme aj my kupit nejake to lehatko na baterky, nech maleho hojda samo 😀

finfrle
3. apr 2011

@marketnieuw 😉 A kde vlastne zijes?

@meleri Ahoj tak Sam uz je dost velky aby vedel,ze nema ublizovat ne!Rikala jsi,ze je k malemu nezny,jsi ho vychovala dobre ne,tak se neboj!
Satku bych byt tebou neresila.Koukni na Afroamericany,maji mimisky v satkach uz od narozeni.

Jinak vse nej maminy,tady byl svatek matek 🙂
Mela jsem uzasny den 😵 Prochazka,sazeni zeleniny,vareni,mala,manzel pohodicka a opravdu pekny den moc 😵

@yarden Super,ze zavinovacka pomaha,ja to resila dekou a pak uz nozny vykukovali ale nevadilo.Jen pozor od toho druheho mesice by melo mit mimi rucky volne.Deti si radi davaji ruce zahlavicku.Taky dlouhe zavinovani rukou buduje z mimisku klaustrofobiky!
Se na tu knizku budu muset kouknout.Ja si nemuzu vynachvalit Matouska.Mala se ted uz koupe okolo 30-32 stupnu 🙂 a stale otuzujeme a vubec ji to nevadi.Ted ji davam vice vody a to je teprve vsude mokro 😅

marketnieuw
3. apr 2011

@finfrle v Belgii, ve vlamske casti

yarden
4. apr 2011

Ahojte...

Dnes bola hrozna noc. Bola tu neskutocne silna burka a ked bol hrom a blesk, az triaslo dom a mala som pocit, ze vypadnu okna. Maly sa budil kazdu chvilu a normalne sa bal. Vsak aj mne nebolo vsetko jedno. TEraz prsi a neda sa ist ani von a v dome je zima, tak klimujeme.

@finfrle Tie rucicky mu zavinujem len na noc, cez den nie. A aj tak nadranom sa mu ich podari vytiahnut a spinka. Ale ten prvy dlhy spanok ma s rucickami pri tele a spinka lepsie.
Matousek je uplne iny druh knihy, a tiez citam poctivo a je to super. 😉

Dufam, ze vy mate lepsie pocasie. 🙂

yarden
4. apr 2011

A takto sa usmieva 🙂

finfrle
4. apr 2011

@yarden Jeee maly je nadherny!
Vcera jsme tu meli pul dne pocasi docela ok ale jinak asi uz paty sesty den vichrice a dest,vcera odpoledne dokonce i kroupy. 😝 Dnes v noci na nasi zahradce zase,jak rikame s mm,radili ozrali,zahradni nabytek povaleny no hroza co se zase venku deje.Dnes zustavame s malickou doma.

@marketnieuw V Belgii je pekne,jsme tamtudy nekolikrat projizdeli.Jsi tam uz dlouho a nastalo?Koukam mimisek bude kazdym dnem 🙂

lubinka9
4. apr 2011

@yarden maly je zlatyyy 😵 a nostek chutny 🙂

kukam, ze zo starej particky sa tu uz objavuje len meleri.. 😕 Nehodis sem fotecku Adriena?

a co blondy, kleo, schnucki, mirusch, zuzka,..??

my sa mame fajn, maly lieta jak drak, kazdy den sme na ihrisku, bavia nas hlavne hojdacky a hadzanie kamienkov nad hlavu 😀 Pri vyzliekani to doma len tak cinka na dlazbu. Posledne sme nasli kamienok aj v plienke 😀
posielam nejake aktualne fotecky.. majte sa dobre kocky!