Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

barborka1446
19. okt 2011

Ahojte baby,chcela by som sa informovat.Dnes rano som si robila tehotensky test.Menstruaciu mam dostat 23.10.,ale nevydrzala som.Vysledok bol taky,ze sa mi objavili na teste dve ciarky,jedna klasicky vyrazna,a jedna menej.Citala som si rozne fora a pisalo sa,ze je to znakom gravidity,alebo cysty.
1.kedy odporucate si spravit dalsi test?
2.beriem kyselinu listovu cely tento mesiac,mala by som zacat uzivat nieco dalsie?
3.zijeme so snubencom v zahranici,nemam tu gynekologa,bol by problem,ak by som bola v tom,sa unho na Slovensku ukazat az pred koncom trimestra?
Dakujem vam 🙂

lubinka9
19. okt 2011

@barborka1446
1. ja myslim, ze v case ked by si normalne mala dostat menzes uz urcite test ukaze jasne. Takze si skus v sobotu/nedelu z ranneho mocu testnut a budes vediet na com si. 😉
2. kyselina listova staci, to je to najhlavnejsie. Zalezi ale aj na konkretnom vyrobku. Niekde je menej, niekde viac,..
3. Ak by ti test znovu ukazal positive urcite by som zasla za gyn tam kde si a necakala na koniec trimestra. Jedine on ti totiz sonom urci ci je vse ok, umiestnenie embrya atd..

kleopatris
19. okt 2011

@lubinka9 ahojky 😉 fotky uz su na ceste
@ivanajelinek boze maly je uz hrozne velikansky 😲 som ho naposledy jak miminko videla a jaky blond 😵 A k topankam kupujeme aj my Richter, teraz mame Naturino. Ecco sa tu nejak moc neda kupit a Geox, neviem jak pre dievcatka, ale pre chlapcov fakt hrozny design, co som ja videla 🙂
@blondynka400 uz ste v CR? My sa mame dobre, len maly je strasny bitkar, cele sidlisko ho uz pozna po mene a niektore menej odvazne maminky schovavaju pred maxikom svoje deti 😀 🤐 stale len beha, uz ani chodit nevie, len utekat a co mi za cely den vyvedie...priznam sa ze pred nim zdrham do roboty 😀 nech sa s nim potrapia v jaslach...a vidis Anicka chodi do jasliciek? A aj nas sa rozkecal, aj ked len slova, sak v dvoch jazykoch. Zasnem jak to uz teraz rozlisuje, ze s kym a ako sa bavit 😵
a Maxik vyzera takto 🙂

lubinka9
19. okt 2011

@blondynka400 jj, gumaky. Ale nie na dlhsie chodenie. Mrnavy nimi chodi hlavne do kaluzi. Sandale na doma nemame, mame klasicke uzavrete papucky do kotnikov a snurovacie. Take ecco nevyraba 😀 To ale ma velku labku ta tvoja mala.. My sme teraz zimne kupovali 23 a to s rezervou. A tiez goratex, nedam dopustit, mam aj ja aj drahy.. A inak on tiez kupuje boty v ecco, vraj su strasne pohodlne, dokonca kupuje po dva pary z rovnakych. Ale on ich aj hodne vynosi, dennodenne v oblekoch..
Blondy ako to mate s odplienkovavanim? A s dojcenim? Tusim si planovala potiahnut do leta, ci..? Som zvedava 😅
@ivanajelinek zabyvat sme sa museli, neochotne.. nezvykla som si a coraz castejsie Nemecko spominame. Bola chyba sa vratit. Mozno za 2-3 roky sa podari a natrvalo.
@emily327 ake krasne dievcatko, paradnica. A to teda any ja neviem, ze ecco je SK firma. Sa mi nezda 😕

lubinka9
19. okt 2011

@kleopatris no kooonecne 😀 😝
aky praclicisko, vacsi jak Maxi 😀 A kukam, ze uz si sa odhodlala ostrihat ho. Zlaty, nevyzera na bitkara. 😝 😀
Teda pozeram, ze my sme s hnedymi vlasmi a okalmi rarita 🙂

kleopatris
19. okt 2011

ecco pochadza z Martina ale vyroba je v Thajsku 🙂 mam spoluziacku co tam pracuje

kleopatris
19. okt 2011

@lubinka9 no to ste a este jake krasne velke hnede okale 🙂 po maminke. Inak Maximu uz vlasy tmavnu a uz som nasla uplne jeden tmavohnedy, svieti mu na hlave jak mne sediny z neho 😀 A poznas ten film Denis postrach okoli? Tak to je nas Maxi....vyzor anjela a zbytok.. 😝

blondynka400
19. okt 2011

@kleopatris tedy to je taky chlapák.... 😎
Tak bitkař jo 😀 Ani je tedy v tomhle směru hodná, ale když si na ní někdo dovoluje, hned ho odkáže do patřičných rovin a to i o hodně starší kluky, prostě má sílu po tatínkovy 😀
Jojo, už jsme v čr a i jsem si docela zvykla...A ty chodíš na částečný nebo na plný? Já zatím nikam, nějak není čas (vůbec teď nestíhám) a hlavně taky práce, co by mi za to stála.. A něco pod "úroveň" brát nehodlám a jinka je vše na HPP a to jí prostě udělat nemůžu, na to je moc malá....
A co vy a plenka? Napadlo mě to jak psala lubinka. A k těm Geoxům, oni mají krásné i pro kluky, ale musíš do IT, mimo vozí jen část zboží a to hnusné 😝

@lubinka9 no já jsem hodl asi divná no. Gumáky bych nedala ani na 5 minut (ale vím že to holky dávají) a k těm bačkůrkám ještě jsem neviděla tkaové, které by vyhovovaly mým požadavkům, takže chodí v sandálkách. A i odborníci se schodují v tom, že je to nejlepší typ domácího obutí 😀
Má velkou nožičku no, ale ona je celkově hodně velká a přijde mi, že v tomhle je přímá úměra, skoro 😀 Schválně kolik Malý měří? My máme nějakých 93cm, možná i víc 😀
No, už nekojím, někdy po roce a půl se mi odstavila sama, ale UM pije, takže pohoda, tak nějak bez problémů jsem si to představovala (takže jsme to táhla do léta dle mých původních představ, pamatuješ si to dobře 😀 ). A plenky, to je hold trošku problém,všechno chápe, občas si i řekne, ale prostě má svohjí hlavu a většinou je to prostě nechci no. Já na ní netlačím, nemyslím si, že by to k nečemu vedlo, prostě si to musí v té své hlavičce uvědomit, že to bude lepší a doufám, že to bude už brzy 😀 A vy jste na tom jak?

kleopatris
19. okt 2011

@blondynka400 ja este nechodim, ale mala by som zacat od 1.11., nejak to este nebolo v plane, ale nejak to tak vyslo a celkom fajn praca a super firma...a na 30 hodin, takze taky polovicno cely, tu je 40 hodin normalka. Uvidime jak to Maxik zvladne, uz teraz je mi z tej predstavy tazko :(.
Ja neviem ci to nazvat bitkar, on dojde k niekomu a capne ho po hlave, zdura do druhych bruchom, jedno jak velky, maly, stary...minule sme boli na svadbe a jeden maly asi 6 rocny chlapec cupel, Maxi dosiel k nemu a sup mu boxacku do nosa 😀
A s nocnikom...dlha story, sme mali tyzden kedy ma chytil za ruku a povedal kakal a isli sme kakat, potom ho jeden den nejak prehanalo, sme len kakali a kakali a nejak ho to demotivovalo a odvtedy nic...on vie kedy kaka, cura, vsetko mi povie, ale na nocnik ho nejak netaha...sak niekedy snad pojde 😀
Wow ze 93 cm 😀 My mame asi 88 cm a to uz teda vycnieva od ostatnych 😀 a nohu ma tak 24. A gumaky nas maly strasne miluje, keby mohol chodi v nich aj spavat 😀 ale tiez mu ich davam len na chvilku, len ked je fakt mokro alebo prsi 🙂

lubinka9
19. okt 2011

@blondynka400 pamatas film S tebou mne bavi svet? A malu Dasenku ako ju tatinek okupal vo vanicke v backurkach? Tak take mame 😀 Ale maly aj tak vsetko vyzuva, najlepsie na boso, holt to ma po dedovi. Ten beha po baraku zasadne bosy, aj ked maju v obyvaku 22 stupnov 😝
my sme s nocnikom celkom zadobre, aj sa vypyta alebo ho preventivne posadim, hlavne ked je zaujaty hrou to zabudne, tiez ked ideme von alebo z vonka prideme, pred a po spani a tak. Uz aj vonku sme par x cikali. Len s kakanim to je tazsie, prva davka zasadne do gatiek, potom sa zbada a krici hamba, potom do nocnika ale po kazdom hovienku musime vyklopit do zachoda. Tak je to aj na 4-5x. On proste nepokracuje kym nema cisto pod sebou 😀 😀
a kolko meria netusim, my sme z tych mensich praveze, kupujem mu 86 a este ma aj rezervu. Ale cez leto sa trocha natiahol, ale nejak sa nanho kila nelepia. Chudy nejak nieje, ale lickaty tiez nie. Mame 10,6kg ale tym, ze je mensi tak to tak nevyzera. Tiez sa s tou vyskou nemusel na mna podat, deti vedia byt krute, sama som si uzila, deck sa mi posmievali. A viem, ze ma to bude strasne mrziet ☹

blondynka400
19. okt 2011

@kleopatris takže takov ten 3/4 😀 to jsi tedy dobrá, to já bych nedala, prostě jí to ani sobě nemůžu udělat. Ai tak bych to asi napůl řešila chůvou a napůl jesličkama (tu půlku 😀 ). Já měla teď taky 2 fakt hodně dobré nabídky, ale na HPP a to jsem prostě odmintnout musela no 😔 . Uvidíš jak to v jelích bude zvládat? Už tak zkušebně byl?
S tím bitkařem, to už chápu, jak to myslíš 😀 Pár takováhle dětí taky znám. Ale ani od těch se malá nedá, zorvna včera, taky takový jedne "vejlupek" přišel, dal jí natvrdo pěsťovku, tak na něj tak zle koukla, řekla ty debi (ty debile, to umí odemne z auta 😀 ) a švihla um jí nazpátek až se milý klučík zkácel k zemi 😀 A to je křehká hubená holčička. Ale sama od sene nikoho nikdy neuhodila, naštěstí 😀 Ale kamarádka to měla stejně jak ty píšeš, a trvalo to tak dlouho, než se jednou našel klučík, co ho po tomto "útoku" pořádně zbušil a od té doby byl klid 😀
Tak vidím s nočníkem hodně podobné, to jsem ráda 😀
No je trošku přerostlá žirafa no 😀 A to že všude vyčnívá a vypadá o rok starší jsem si taky zvykla 😀 To jsme vás tedy lehce přerostli, a to měli v jednu dobu tak skoro stejně, ne? Akorát je dost hubená, ale to byla vždycky, nemá podle mne ani 12kg ikdyž je to pořádná kyselina, ale vše vyběhá a má asi dobrý metabolismus, takže jí je vše velké a i stahovací kalhoty má jak skejťák 😀
Tak já já gumáky nikdy nedopřála, tak nemá ani co milovat 😀 Já mám prostě strach z ploché nohy no 😅 Takže si na botech dávam fakt záležet... Když prší venku nechodíme a na mokro a kaluže stačí kvalitní goretex 😀

blondynka400
19. okt 2011

@lubinka9 jasně že ho znám 😀 To jsou přesně ty horzné bačkůrky co všude říkají že ani náhodou 😀 😀 Ale jak jsem psala kleo, já mám prostě strach z ploché nohy, není nic ošklivějšího a znepříjemňující život, tak se tomu snažím předcházet jak můžu. Navíc je po mně hypermobilní, tak ten kotníček je potřeba, aby byl lehce fixovaný... Já bych hold pořídila boty, které by nevyzul 😀 Ale jinak ho chápu, já taky chodím zásadně bosa a bez ponožek a to ani těch 22 nemáme 😀
Tak to jste na tom s nočníkem lépe no. Ikdyž u nás je to fakt je o hlavě a o tom, že se prostě milostpaní musí chtít. Takže až si to v té své hlavičce dá dohromady, bude to rychlé, jako vždycky všechno 😀 Ale občas si řekne to ne že ne. Ale jedině ne velký záchod, nočník ani náhodou. Hlavně ona je hodně aktivní, takže nějaké preventivní vysedávání nehrozí, prostě mi tam sedět nebude.
Tak my jedem v 98, od nětkerých firem i 104 (3t, 4t), ty kilča se na nás taky moc nelepí. Kolik přesně má to nevím, ale tak pod 12, ale jak je vysoká, je fakt hodně hubená, v obličeji tedy ne, ale jinak ano (ale to byla vždycky). Nejlépe jí jsou dlouhé kalhoty ze 6 měsíců co má teď jako kraťasy, ty jsou přesné 😀 A manžel je taky menšího vzůrstu? U nás to třeba zas bude opačné a budou jí říkat žirafko 😝 Ono extrémy to mají v životě vždycky těžké no, ale snad to tak hrzoné nebude ani u jednoho 😵

lubinka9
19. okt 2011

a plienky davam len na spanie a ked ideme na dlhsie von. Mavame sice stale nehody a sa naperiem ale akonahle dam plienku tak nic nepovie, neoznami. A ked uz sa zacne s nocnikom tak sa ma vytrvat. Ale jasne, ze nic nasilu. Ked vidim, ze nechce pustit kakino a zadrziava tak mu radsej dam plienku, on sa vykaka, umyjeme a zasa do gatiek 🙂

kleopatris
19. okt 2011

@lubinka9 aj nas najradsej na boso a to ani ponozky nechce..a neboj mozno este vyrastie, doteraz sa strasne podobal na teba, tak vyska bude mozno po tatinkovi 😉
@blondynka400 no lenze ked to Maximu niekto vrati, tak ho strka dalej a ked uz nevie jak z konopi stiahne tomu decku ciapku, chyti ho za bundu, pod krk...hrozne..tu mame jednu malu susedu s ktorou sa zboznuju a ta je taka malinka, ze ju z lasky vzdycky skoro uskrti jak ju drapne okolo krku 🙄
Teraz rozmyslam, ze nosime bodynka 92ky tak mozno ma aj viac cm? 😕 musim ho zmerat a mame len 11 kg a jaka som bola rada, ze sa vobec na 11tku vyhrabal.
Ja tu mam svokru, ale dufam, ze okolo 3 maleho sama vyzdvihnem. Vies jaky mam k nej vztah :D A na skuske nebol este ☹ prave vsetko sa zbehlo tento tyzden tak necakane a jasle zacinaju az teraz v pondelok 😖 normalne tu maju taky zvykaci program ze 4-6 tyzdnov a ja maxiho musim za jeden tyzen zvyknut a potom tyzden papinko. Len on je strasne rad v kolektive deti, to mu ani nechybam, ale jasle su ine. No budem informovat.
A u teba by bol asi HPP aj s prescasmi, ci? To u mna nastastie nehrozi (dufam)...

kleopatris
19. okt 2011

@lubinka9 to mas uz super, ze maly tak vydrzi 😵 Maxi je taka potvora, ze jak je nahaty tak sa naschval vycura, aby mohol po sebe kaluzku utriet 😝 strasne rad si chodi po handru a utiera...vcera sa tak vycikal 3 krat! som doutieravala prvu kaluzku a on stihol uz druhu....a nakoniec este nasilu vytlacil tretiu...ja mam proste fakt idealne decko 😀 😵

lubinka9
19. okt 2011

@blondynka400 no my sme tiez vyrastli na takych papuckach a v pohode. Je to SK vyrobca, ziadna China, klenbu to ma tvarovanu. Vonku ma kvalitu, doma v tom dlho nechodi, ako pisem vacsinou bosy alebo v protismykovych ponozkach.
A drahy ma 180cm, priemer, kazdopadne ja to hodne kazim 😝

emily327
19. okt 2011

@lubinka9 dakujeme, no je to nasa mala krasna modrooka princezna. Kazdy je z nej na ulici uneseni, lebo ona sa hned ku kazdemu ma, pojde s kazdym 😉 a teraz ma obdobie rozdavania pusiniek a robenia moj ujo, moja teta. ale betarka je to, ked k nam pride navsteva tak vzdy si vyberie muza za kamarata a kamosky su bokom 😉 No je to proste baba 😀

@kleopatris jej maly aky je zlaty a uz aky velky... a fakt by som nepovedala,ze je bitkar, pride mi taky nevinny, maly anjelik 😉

ivanajelinek
20. okt 2011

Kocky este k tym topankam. Teraz mame taketo.
A rozmysla ci mam kupit este nejake jesenne, nepremokave alebo uz zimne.Ale na zimne sa mi zda este skoro, nie?

lubinka9
20. okt 2011

@kleopatris ze vyroba v Thajsku, no parada, to by mohli fakt byt lacnejsie 😀 Miesto toho aby dali zarobit slovenskym obuvnikom tak to vozia do Thajska kde im to chudaci za par centov vyrobia a dovoz si pekne zaplati spotrebitel. ach jo 😒
@ivanajelinek my sme kupili uz rovno zimne, ten prechod z leta do zimy bol fakt rychly 😀 Ten cas sme ponosili este z jari tieto: http://www.ecco.com/sk-SK/Ecco/Kids/Infants Col... Na jar boli s rezervou, teraz akurat. Nam teda nozicka nejak extra rychlo nerastie.
V Blave je tak do 10 stupnov, myslim, ze je to ok, dam mu do tych zimnych tensiu ponozku, v zime dam hrubsiu. Tym, ze su to kvalitne boty s gore-texovou membranou tak nozicka sa nepoti aj ked teplota trochu stupne. A daju sa do toho aj specialne ponozky kupit.
Ja viem ake su zimy v DE a ak mas pocit, ze v tychto ma maly studenu nozicku tak kup uz zimne.

ivanajelinek
20. okt 2011

@lubinka9 No my tu mame momentalne 4st. Takze dost zima. Pojdem popozerat, hadam nieco vyberiem.

blondynka400
20. okt 2011

@lubinka9 no to je právě oozátka, jestli když už se začbe s nočníkem má se vytravat... Ono so se týče nočníku mi přijde že se neschodne snad nikdo 😀 Ale každopádně podle mně hlavně nenutit, protože pak to dopadá, tak že má dítě plínu třeba i ve 3 letech 😝 Takže já jsem třeba teď ve stavu, že to prostě nechávám být, protože s její umíněností bych teď mohla víc pokazit než vylepšit.
No já jsme v nich nevyrostla,nám je naštěstí mátinka nikdy nedávala. A právě proto, že naše ročníky na tom vyrostli, má nohu v pohodě opravdu jen málokdo. A ta jakoby klemba v tomhle věku naopak vhodná vůbec není.No on doma chodit bos je možná ještě horší než ty papučky, záleží tedy na podlaze. Jestli máte koberce pak je to ok, jinak ale ne... Tohle ti řekne každý podiatr a trošku slušný pediatr. Ale jak už jsme napsala, já se prostě té ploché nohy a celkově špatěn tvarovaní bojím jak čert kříže, u holčičky zvlášť, takže se snažím dělat všechno proto, aby to tak nebylo. Ono k té výšce, já jsme teď nedávno dost zkoumaal tu její výšku, protžoe už jsme mimo běžné percentili, tak jestli je to normální a dočetla jsem se, že dítě je málokdy průměr, že Když je jede rodič vyšší a druhý nižší, dítě není mezi nimi jak se všeobecně myslí, ale buď je pojednom nebo podruhém...
@kleopatris neboj,ono ho to přejde a nebo sep ak fakt najde někdo kdo se nenechá a bude se potom divit a uvědomí si, že se to nedělá... Ale podle fotek fakt vypadá jako andílek 😀 No jestli nosíte 92, tak to ty cm tak budou, víc než 90 mít určitě nebude, protože by mu to bylo malé.... 😉 Ale ono každá firma to má jinak no. A třbea bodýčko 92 bych na ní možná ještě narvaal, al třeba kahoty jsou jí už skoro krátké i 98... Dej určitě vědět. Já bych se hlavně bála spaní a pak jídla, prostě si neumím představit, že by jedla to, co nemám pod kontorolou 😅
No u mne by to bylo určitě s přesčasama, určitě ne práce od do, tedy jako předtím bych klidně i do práce nemusela, ale k tomu nějaká služebka, no prostě blbé no, a na našeho tatínka se moc spolehnout nemůžu, ten má své práce dost....
@ivanajelinek no ono hodně záleží, kolik ti toho venku nachodí... To co máte jsou celoroční boty, ty moc nezahřejí... Ale na klasické zimní botičky je podle mne ještě čas, ikdyž oni na ty nožičky docela trpí a mají je věčně studené. My máme teď podzimní s goretexem a třeba do obchoďáku apod jí dávám ty celoročním, vyloženě zimní musím ještě koupit. Ale vzhldem k vašemu roku a k tmou, že už zima klepe na dveře, asi bych koupila vyloženě zimní. Jak psala lubinka, když je to s goretexem, i v teplých botičkách se ta nožička skoro nepotí...

emily327
20. okt 2011

@ivanajelinek ak uz mate takto chladno,tak by som kupila uz zimne 😉

lubinka9
20. okt 2011

@blondynka400 a co je zle na chodeni na boso, resp. v teplych protismykovych ponozkach? Svoju "hrackaren" ma vyskladanu penovym puzzle, tak ked si aj da dole ponozky nejak to neva a po byte ked beha tak mu dam ponozky, ono zasa v tych papuckach casto nieje. V byte mame parkety a dlazbu.

blondynka400
20. okt 2011

@lubinka9 hele sorry za ty překlepy, teď koukám, co jsem jich tam nesekala 😅 No on by děti neměly chodit bosé na tvrdých nepřirozených površích, tj. zrovna ty parkety a dlažby, venku asfatl, beton. Pro vývoj nožičky je to ještě horší než špatná bota. Ty pěnové puzzle jsou super, tak ať si klidně chodí bos. A nebo třeba venku, na trávě, v písku, to je zas naopak lepší než nejlepší botička.
Ono je jedno jestli je bos, nebo v těch ponožkách, ale deformuje se tak klemba, tedy lépe řečeno nevyvíjí se tak jak má (na tvrdých nepřirozených površích), naopak na těch přirozených dochází k přirozené stimulaci a dobrému vývinu. A jelikož v naší době jsou skoro všude nevhodné povrchy, musí tohle zajistit kvalitní botičky. A pak jde ještě o to, že je ptořeba, aby ty botičky zajistili kotník, aby se správně vyvíjela celá noha, to je potřeba tak cca do 3 let.
Spousty lidí obutí doma podcěňuje (neříkám že zrovna ty), na ven koupí bůhvíjaké botičky a doma je nechají běhat v čemkoliv, přitom doma těch kroků za den udělají většinou víc než venku...

lubinka9
20. okt 2011

@blondynka400 aha, ja som myslela ze kvoli studenemu povrchu. A co nosi mala na doma? Mozes mi hodit link?

blondynka400
20. okt 2011

@lubinka9 no studený povrch je to poslední co by mi vadilo, sice někdo má nějaké řeči, že to vadí na ledviny a pod. Já chodím naboso skoro pořád od mala a to i po hodně studené chodbě a nikdy jsme problém neměla, takže to osobně neřeším...
http://www.detskeboty.cz/detska-obuv/detske-let...

lubinka9
20. okt 2011

no asi vydrhnem sandale z leta a este trochu ponosime 😀 Ak budu este dobre 😝

blondynka400
20. okt 2011

@lubinka9 jo to jsou normální letní sandálky. Ono třeba superfit nebo primigi dělají jakoby sandálky na doma, ale když na to koukneš pořádně, je to prostě to samé... Zrovna nedávno o tom bylo povídání v sama doma a pán to tam přesně říkal a ukazoval 😉 . Jestli mu ještě budou na délku, tak je vytáhni a uvidíš, zda s tím doma pochodíš 😀 Ono starého psa novým kouskům těžko naučíš 😀

kleopatris
20. okt 2011

@lubinka9 no mohli by byt aj lacnejsie...ale co uz, sme ich vozili priamo z thajska v DHLke tak viem, ze su tam vyrabane 🙂

@blondynka400 spania sa bojim aj ja, doteraz zaspava so mnou moj mazlos a s mojimi vlasmi v hrsti :( co uz. A jedlo by malo byt vsetko bio, tak snad im tam nebudu davat nejake zbrndy 😝 😀 budem mat tu cest buduci tyzden jest s nimi tak uvidim.

To som fakt doteraz neriesila ze ake boty na doma...musim poriesit aj ja, aj do jasiel potrebujeme....a v lete behal tiez na boso, ale len doma, vonku ho picha aj trava 😀 same au au au, proste chlap 😎

blondynka400
20. okt 2011

@kleopatris tak ono všechon se snad vyrábí na těhle trzích.. 😝 I s cestou je to hold levnější 😝
A co to spaní, už je ok? Mylím tím v noci... S tím by problém nebyl, je zvyklá usínat sama, ale musí mít svůj klid, svoje mléko před spaním, to v jesličkách těžko zabezpečí...
A k tomu jídlo, bio sice ano (to je snad standart), ale já jsem ujetá nejen na boty, ale i na jídlo 😀 . Ona navíc takovéty dětské jídla nejí, prostě potřebuje normální jídlo, ale samo upravené jejímu věku. Takže já bych šla jedině do jeslí, kde jí budou dávat jídlo, co bych přinesla já, jinak ani náhodou.
Jojo, v jeslích bez botiček to nepůjde... A to bývá ajsou i s bílou podrážkou...
Takže tam, kde běhat měl tak neběhal a tam kde by neměl tak běhal jo? Taky dobré 😀