Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
2. nov 2011

@kleopatris jojo, to se někdo má, když jde do práce 😀 To samé zoubk, když všechno vyroste najednou 😀 Tak mrkni a uvidíš 😀 Ale toho si myslím, že by sis všimla...
Řetízky ani ten koren vbůec nevím, že něco podobného existuje 😅 ale moc tomu tedy neveřím... 😝
A k těm rukavicím, to máme stejné. Čepici si vyžádá i sama (tedy nejdřív si vybere kterou chce 😀 ) Ale rukavice ani náhodou. Teď to ještě docela jde, ale až bude mrznout 😒

emily327
3. nov 2011

@kleopatris myslis taku tu retiazku s kamienkami na rast zubkov? My to nemame.. ale vela susediet a mamiciek na ulici to detom dalo.. ja musim zaklopat nam vsetky zubky isli von bez teplot, tak som rada... ale samozrejme, podrazdena a umrncana a v noci uplackana Sonicka bola... no ale zase nemozeme chciet aby bezbolestne vysli....

lubinka9
4. nov 2011

Caute kocky,
mna vcera nejak prepadla nostalgia, som tu listovala nasu temu dozadu, sranda nasla som jak bola zuzka cca 30tt, blondy v 12tt a my s kleo 7-8tt co sme sa akurat pochvalili.
Nechce sa mi verit jak to zbehlo, zuzkin Adamino ma uz cez 2 roky, tie nase deturence v novom roku 2 roky. Ach jaj, zivot uteka ☹
Inak vtedy ta tema ozaj ficala, aj schnucki, mirusch, zuzka, aj ine kocky a vacsina uz ma tiez babatka a ani sa nepochvalili 😉 Ktovie ako sa vsetky maju?? 😕

blondynka400
7. nov 2011

@lubinka9 to to jsi šla tedy pořádně dozadu 😀 😀
Jojo, to byly doby no.... 😎
O Zuzce tedy nic nevím, tedy jen vím, že už pracuje, ale to je info taky dost stará. Mirusch i schnucki se mají dobře 😉 Schnucki začala chodit do školy a píšťalka už je velká slečna 😵 a mirusch pracuje až se jednou pracuje k smrti 😀
Heel a co ty a druhé? 😕

lubinka9
7. nov 2011

@blondynka400 nooo.. drahy by druhe aj hned ale nejak to stoji a pada na mne. Maly je hodne zivy, vyplna mi kazdu chvilku a nejak neviem ako by som to zvladla s dvomi. Ale hlavny problem je, ze mam strach ☹ Ja uz nejak nechcem riskovat a pokusat prirodu 😒 A pritom viem, ze nemladnem a aj rizika budu vacsie 😔 Proste mam z toho nejaky divny pocit, tazko sa to vysvetluje. Mozno este zmenim nazor ale viem si aj predstavit, ze by bol O. jedinacik.
A co ty? 😉

blondynka400
7. nov 2011

@lubinka9 neboj, to by jsi zvládla, teď myslím ty 2 děti... K tomo strachu, to už je horší a to docela i chápu. Ale zas na druhou stranu, člověk by se neměl bát... A jak píšeš, věkme tyhele věci lepší nebudou, spíš naopak. no musíš saam vědět 😵
No já jsem tak na mrtvém bodě, právě mě ten jedináček dost děsí (ikdy ona není jedináček, má nevlastního bráchu, ale ten už je skoro dospělý, takže jako kdyby byla), maximálně možný rozestup je pro mne 3 roky, pak je to o ničem a jsou to opět jak další 2 jednináčkové a to nechci, ale já potřebuju jít do práce, už mi měkne mozek a já prostě nejsme tem správný mateřský typ, takže jsem někde mezi a času už moc nemám 😖

lubinka9
7. nov 2011

@blondynka400 ved prave ten strach je hrozne zvazujuci. Oproti diagnozam co som mala v prvom tehu su ekzem a alergia skoro ako jackpot v loterii. Ja som tuzila po zdravom dietati a to sa mi aj splnilo. Nejak mam pocit, ze chciet viac by bolo trufale a ze by sa mi to vypomstilo.
Ja som kedysi chcela 3 deti. Tiez sa mi priecila predstava jedinacika ale nejak ma zivot naucil prehodnocovat ☹

no ak chces rozostup max 3 roky uz ozaj nemas moc casu 😉 A z domu nemozes ciastocne pracovat? Ak si spominam aj pocas tehu, ci po si riesila nejake zmluvy ci co..
Ja som si prave myslela, ze u vas je tvoj muz co by uz do dalsieho dietata nesiel aj tym, ze uz jedno starsie ma.

blondynka400
7. nov 2011

@lubinka9 no těžko co ti poradit, to stejně musíš sama. Ale zas to že se napoprvé "nepovedlo" neznamená že se nemlže povést znova, víš jak to myslím. Ale zas chápu, že další zkouška by byla dost tvrdá no. Já asi kdybych chtěla druhé riskla bych to, s dnešní diagnostikou, ale každá jme jiná... A nebo máte nějaké genetické zatížení v rodině?
No já částečně pracuju, tak na hodinku denně plus ted mám občas i nějaké AC a DC přes agenturu, ale pro mne práce z domova nemá cenu, to je o ničem. Já potřebuju být mezi lidmi, ne v každé volné chvilce něco dělat.... A se dvěmi dětmi to musí být na hlavu už úplně. A ty AC a DC ty je jenom občas...
No on původně nechtěl už vůbec žádné dítě 😀 , ale taky svůj postoj časem změnil a teď kdybych chtěla, nebránil by se, ale sám by mě asi na další nepřesvědčoval. On je zní úplně hotovej a fakt je super tatínek, stará se, pomáha a tak, nemám v tomhle směru jedinou výtku 🙂 Ono toho staršího si v podstatě neužil a řekla bych že až teď ho to fakt mrzí.

kleopatris
7. nov 2011

tak vy uz tu planujete druhe? 😵 Lubi aj mna uz par dni drzi taka mala depresia, ale co uz...deti nam rastu a my starneme 🙂
Ja som temu druhe dieta momentalne uzavrela. Povodne som chcela dve po sebe, ale uz nie. Aj ked viem, ze ak sa rozhodneme niekedy, budeme mat dvoch jedinackov, ale nevadi 🙂 Ja by som druhe pri Maxovi nezvladla...este stale mam 7 kilo minus jak pred tehu...

Lubi urcite by sa ti nestalo to co prvy krat. Ved aka je pradvepodobnost. I ked viem si predstavit ake to musi byt tazke 😔
Blondy a ty nevahaj a sup na druhe 😉 kedy ked nie teraz 😵

lubinka9
7. nov 2011

@blondynka400 no nejake vady sa po mojej vetve vyskytli ale boli vyvojove a nie geneticke, v tomto sme cisti, presli sme si aj genet. vysetreniami. Bola to nahoda napriek tomu, ze tie vady boli podobneho charakteru. 😕
S tou diagnostikou s tebou suhlasim ale musia byt na nu aj vytvorene podmienky. Nejak si neviem predstavit, po tom jak som absolvovala porod v DE so vsetkym od vysetreni, pristupu lekarov az po samotnu op a naslednu hospitalizaciu, ze by som sa rozhodla rodit na SK. Zial asi nie 😒

tak ani sa necudujem, ze je tatinek namakko, ked ma taku princeznu 🙂 A ako mala vyzera, uz ma dlhsie vlasky?

lubinka9
7. nov 2011

@kleopatris ved na to si isla do prace aby si sa trochu vykrmila 😀
no hej pravdepodobnost.. ale to, ze blesk neudrie do jedneho miesta dvakrat uz tiez neplati 😒 Ale kaslem na to teraz, momentalne neriesim 😉

lubinka9
7. nov 2011

@kleopatris nemas nejaky tip na predlzeny vikend v AT? Nie moc daleko od BA, baby friendly, moze but aj wellness, rozumna cena,.. asi som narocna 😀

blondynka400
7. nov 2011

@lubinka9 tak jestli máte genetiku ok a byla to jen náhoda, tím spíš...
Hele když si vybereš dobrou porodnici a předtím dobrou kliniku, nemyslím si že by ta péče byla horší než v DE, možná spíš naopak. Tedy alespoň tak je to v čr v Praze. Dokonce znám i němky, co jezdí kvůli tomu do čech...
Nemá 😀 Já dost ostříhala, má totiž hodně vlásků a takové nepoddajné a vzadu se jí to hodně kroutí a nerada se češe 😝 Ale mám v plánu jí to nechat delší, uvidíme... Ale ona má toakový roztomilý čumáček a pořád se směje, takže na ní všichni reagujou... Navíc teď má i moresy, že se pořád s někým venku vybavuje 😀
@kleopatris to máš pořád takový mínus jo? Já už ne, už jsem skoro na své váze 😝 😀 České jídlo dělá svoje 😀 Ale nevadí, mmá teď tak kaorát a nevypadám jako kost a kůže 😝
Tak ty druhé nic a já jo 😀

kleopatris
7. nov 2011

@lubinka9 popozeraj tu: http://www.kinderhotels.com/, nas hotel bol pre maleho uplne uzasny a wellnes mali tiez v ponuke, ale nie az tak a najdes urcite aj za normalne ceny 😉 len treba hladat, konkretny tip blizko SK bohuzial nemam :( a vo Viedni co su wellnessy a termalka tak som pocula aj dobre aj zle tak neviem.

Tu bolo tiez vazne super, ale to sme este nemali nasho anjela a cena tiez dost vysoka a daleko 😝 ale ak by ste sa vy dvaja chceli nechat rozmaznavat doporucujem! http://www.aqua-dome.at/

lubinka9
7. nov 2011

@blondynka400 ked ono Praha nieje Bratislava. U nas chodia Slovenky rodit do Rakuska 😝 I ked kleo asi bude mat iny nazor 😀 , i ked ona nerodila na SK 😉
no tak my mame zo vcera taky zazitok.. Boli sme sa s malym podvecer prejst a oproti nemu islo dievcatko, mohlo mat tak o rok viac a taku mu liskla pusu na pusu, ze maly zostal uplne zamrznuty a ja tiez 😀 😀 A hned jak odmrzol tak sa za nou rozbehol a ja som prestala existovat 😀

tak ja som uz vahu dobehla jak pred tehu, rovnako. Ako som prestala dojcit hned som tie minusove kila nabrala. Len by to chcelo spevnit 😖

kleopatris
7. nov 2011

@blondynka400 sak to je super, ked si vymenime plany 😀 z teba bude dvojnasobna mamina a zo mna karieristka 😀 😀
Ja som pri Maxim niekedy ani jest nestihla 😔 Jemu som dala, ale seba som fakt zanedbavala...ja viem moja chyba, ale uz budem chytrejsia 🙂
Teraz jak chodi do jasiel je uplne uzasny, stastny ze nas vidi, spokojny, vyjaseny....zato cez vikend nam isiel od nudy aj vlasy zozrat 😝 hrozne, sme boli vsetci zreli na psychiatriu.

kleopatris
7. nov 2011

@lubinka9 porod sam o sebe bol uzasny, na to nemozem povedat ani slovo 😉 len ta starostlivost pred a po, no a o maleho 😝 viem si predstavit aj lepsie...ale tak dalo sa 😀 az na tych par drobnosti, ktore sa mozu prihodit urcite aj v DE 🙂 co pocuvam susedy tak ani tu nie je kazda porodnica ok....teraz v jednej umreli myslim tri predcasniatka pre zlu hygienu 😔 takze ani DE nie je uplne bezchybne.

kleopatris
7. nov 2011

@lubinka9 tak O. takto s babami sa bozkavat 😵

lubinka9
7. nov 2011

@kleopatris tak on sa s tebou doma evidentne nudil! Jasne, ze si mu nestihala ked si bola vyhladovana 😀

kleopatris
7. nov 2011

@lubinka9 to si trafila 😀

lubinka9
7. nov 2011

@kleopatris mne je to jasne, ze vsade by sa dalo este viac 😉
ale ja som porovnala z mojich skusenosti z dvoch porodov. A ano, kedze som bola v DE privatna pacientka tak so mnou tak aj jednali. Ale to bola vyhoda vdaka zamestnavatelovi. Inak by to mozno vyzeralo inak, to ja ale neviem posudit 😉

lubinka9
7. nov 2011

@kleopatris neboj, idu Vianoce, vahu dobehnes aj keby si nechcela 😀

kleopatris
7. nov 2011

@lubinka9 a kto mi navari a napecie? prides ci posles ? 😀 😵 co kupujes malemu na vianoce? my sme chceli ten bycikel bez slapadiel, neviem jak sa to vola...ale nechytacka u maleho, on ani na odrazacom aute nie...proste nuda, len sa odrazat a nerobit niekomu alebo niecomu zle 🙄

lubinka9
7. nov 2011

@kleopatris myslis Laufrad? no neviem, u nas zatial fici motorka, viac jak VW Beetle 😝 A krpec ma tolko hraciek.. kupili sme mu predsa novu izbu s domom 😀
tak u vas by potom urcite mala uspech gumipuska, ci prak ci ako sa to vola 😀 😀

kleopatris
7. nov 2011

@lubinka9 vidis to mna nenapadlo 😀 zeby sme este susedom museli aj okna zasklievat 😀
a vy uz byvate?

blondynka400
7. nov 2011

@kleopatris takže v jeslích vše ok? I polední spánek? Tak ok, vyměníme se 😀 😀 Já jsem si tedy na jídlo udělala čas vždycky a v tomhle se fakt nic nezmění asi nikdy 😀
@lubinka9 já vím že není, ale zas mi neříkej, že u vás není něco, co by mělo fakt úroveň....
To je dobré s tou pusou 😀
K té váze, já nabírala nějak postupně jak jsme pomalu přestávala kojit, dlouho jsem se džela nějaká 3 až 4 kilča pod původní váhou,ale jak jsem se vrátila, šlo to nahoru 😝 😀 Tedy stále mi ještě nějaké kilo nebo 2 chybí, ale ty už dohánět nemusím. Zpěvnění taky není problém, každý den cvičím už od porodu, tedy až na břicho, to už asi nikdy nebude ono 😢

lubinka9
7. nov 2011

@blondynka400 no teraz jak dalo kopec lekarov vypovede tak uroven pojde este nizsie 😝
no veru brucho.. 😝
@kleopatris este nie, cca jar buduceho roku.

emily327
8. nov 2011

ako citam, tak zeby sa tu fakt rozbehlo druhe kolo?
@blondynka400 no ak to tak citis, tak hop na druhe, lebo fakt ak nie teraz tak potom uz asi vobec nie, hlavne ked nastupis do prace.. 😉 A ako sa vam byva v domceku?

Aj uz viete co kupit drobcom k Vianociam? Ja nemam ani len predstavu... vcera som jej kupila zopar kusov oblecenia, tak to jej supnem pod strom ale inak netusim. Tym,ze mala teraz narodeninky, tak dostala tolko hraciek,ze az.

Chcela som sa s vami poradit, od januara 2012 bude povinne TBC ockovanie zrusene, my sme ale boli zaockovani v porodnici na TBC a mala nemala vobec ziadnu reakciu. Pytal sa ma Dr., ci ju dam preockovat po 15 mesiaci ale,ze ak nechcem nemusim,ze uz to nebude povinne. No ze sa mam ja rozhodnut :D :D tak ma dobre pobavil, co som ja pediater? On by mi mal povedat, ci hej alebo nie alebo aspon pomoct pri rozhodnuti... viete poradit? Co by ste robili vy? Neviem ci nas neposle aj na plucne zistit testami, ci sa jej vobec nejake protilatky vytvorili, nieco take si mrmlal popod nos... ach jaj ti lekari...

lubinka9
8. nov 2011

@emily327 ja by som zaockovat nedavala, to, ze sa rusi asi ma nejaky vyznam, resp. nema. 😝. Ale nejdem tu virit hladinu 😀
a kukam, ze si sa pytala na penove puzzle, my mame odtialto http://www.penove-puzzle.sk/?penove-koberce-max... Daju sa dokonca kupit v jednej farbe len na to treba upozornit. Odporucam co najsvetlejsiu farbu, my mame svetlozeleny koberec, po celej izbe. A tie 8mm, uplne stacia 😉 Maju drsnejsi povrch, nesmyka sa na nich. A nekupuj tie co maju v sebe male diely (pismena, zvieratka), nas maly to rozoberal a zuzlal. Tak som musela kupovat nanovo 😉 Maju aj certificate nezavadnosti ale i tak kupuj co najbledsie

blondynka400
8. nov 2011

@emily327 no ještě nebývá 😀 Zatím stavíme stavíme, snad za měsíc. 🙂 Tedy v domečku jsme, ale ne v našem 😀
A co ty a druhé, co?
K tmou čokvíná, v čr je to zrušené už od 2011 (očkují se pouze rizikové skupiny) a osobně to považuju za největší nesmysl v očkovacím kalendáři (a to jse spíše odpůrce očkování). TBC je alepsoň v čechách ne vzestupu, to že je očkování proti kmenům, které se nevyskytují je jesmysl a skutečnost je úplně jiná. Do dětí se pod tlakem cpou různá očování, jako pneumkok, rotaviry, neštovice které jsou spíše komerční záležitost a odůvděnost relativně nulová aočkování, které je k nečemu se zruší 😝 . Takže já bych doočkvoat dala. V čr to funguje tak, že tě pošlou na kalmetizaci, kde zjistí zda má protilátky nebo ne (ikdyž se ti zdá, že reakce neproběhla, mít je může), když má, je vše ok, když ne, doočkuje se. Ale tedy v 15m mi ti přijde reltivně brzy, ale kdy se tohle dělá si nepamatuju...
Ješjě k tmou očkování, ono se proti nemu brojí, že má velké negativní účinky a že ty negativa nejsou adekvátní k výskuty TBC. Problém ale je v tom, jak se ta vakcína používá, je to živá vakcína takže tam něnjaké negativní účinky budou, to tak prostě je. Ale aplikvoat to vše dětem hned v porodnici nehledíc na adaptaci miminka,porodní váhu,gestační věk miminka je blbost a přinášíto to, co se dělo. Hned po narození by se měly očkovat pouze donošené děti s minimální váhou 3kg, jinak to klidně může měsíc počkat a nic se neděje. Když se to puožívá tak jak má, má to vedlješí účinky minimální 😝 Jenže tak to nefungovalo, očkoval ise děti plošně, když jsi nechtěla, musela jsi mít potvrzení z kalmetzice a pod, takže hrůza 😝