Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

madzik
9. nov 2011

Ahojte🙂 je tu nieaka holka co zije v polsku?

lubinka9
9. nov 2011

@madzik tak si to nasla 😉
z polska tu tusim snazilku nemame.. Ale inak je to tu roznorode..
A co ta zavialo do Polska?

emily327
9. nov 2011

@madzik ahoj, nie myslim,ze tu nikto nie je co zije v Polsku.. a co ty tam? Vsetci odchadzaju z Polska do sveta :D :D

eri28
9. nov 2011

snazilky z amsterdamu su tu prosimmmm 😀 😀 😀

madzik
9. nov 2011

@emily327 no ahoj 🙂 no zaviedla ma tu laska :D

blondynka400
9. nov 2011

@madzik a jak se ti tam žije? Nahoře u moře je náhodou krásně 😎

madzik
10. nov 2011

fajn🙂 no ja som w Krakowe 🙂

madzik
10. nov 2011

@blondynka400 fajn , 🙂 no ja som w Krakowe 🙂

emily327
10. nov 2011

@madzik 😀 tam som bola minimalne 20x 😉 Pekne mestecko...

madzik
10. nov 2011

@emily327 ano pekne tu je ale ked tunikoho nepoznam je mi smutno 😖

emily327
10. nov 2011

@madzik a ty tam zijes ako dlho? A odkial si z SVK?

emily327
10. nov 2011

@blondynka400 tak s tym preockovanim, pockam na ockovanie v 15.mesiaci a pojdeme teda na to plucne, nech urobia testy a zistia, ci sa nejake protilatky vytvorili a uvidime,co nam poradia. Velmi pekne dakujem za nazor, ach tie naturalie.... zase pripisujem k fakture :D :D

emily327
10. nov 2011

@madzik a ako dlho uz snazilkujete?

madzik
10. nov 2011

@emily327 No u mna je to trosku zlozite 🙂 ja pracujem v rakusku ako opatrovatelka 3tyzdne a 3tyzdne som pri priatelovi v polsku 🙂 no a som z Oravy 🙂

madzik
10. nov 2011

@emily327 5-6mesiacov🙂

emily327
11. nov 2011

@madzik tak velmi drzim palce, nech sa to cim skor podari 😉 A mas to pekne rozlietane :D

madzik
11. nov 2011

@emily327 dakujeeeem 🙂 aj ja zelam vsetkym co sa snazia 🙂

blondynka400
11. nov 2011

@emily327 ať určitě ty testy udělají, jen by se to mělo lehce píchnout po kůži, žádné krevní testy nejsou potřeba, tedy jestli to zas nezměnili 😀
Tak to abych si pro ty naturáli nědky dojela 😀 😀
@madzik tedy to se docela nacestuješ co? A v Polsku práce není? Tak ať vám snažení vyjde, to je někdy docela problém vysthnout ovu, co?

madzik
11. nov 2011

@blondynka400 nacestujem to mas pravdu uz ma to pomaly prestava bavit :D ale povedala som si ze kym neotehotniem tak tam chcem pracovat 🙂 ale ano je ale nechce sami to riesit moc :Dno to je ano ano ..pocuvaj kedze som mala teraz posledny cyklus 31dnovy co myslis kedy budem mat teraz ovulku normalne 14-15den? alebo sa to posuuva?

lubinka9
11. nov 2011

@emily327 ak sa chces rozhodnut ci dat malu preockovat tak tak urob na zaklade toho co si o ockovani proti TBC nastudujes ty. Pediater to nechava na teba (je mi jasne preco) a my tu na MK niesme imunologovia aby sme ti odborne poradili. O BCG vakcinach je k dispozicii mnozstvo info.
Pokial viem na SVK sa robilo preockovanie v 11r. zivota, to je od 2010 zrusene. Dat malu preockovat v 15mes. sa aj mne zda velmi skoro. Tak narychlo: o ucinnosti vaccine sa vedu polemiky, ma obmedzenu ucinnost, zvysujucim sa vekom sa ucinnost vaccine spochybnuje, relativne vysoky vyskyt neziaducich ucinkov,
A hlavne TBC sa radi medzi "socialne" choroby. Zvysene riziko hrozi ludom v slabych soc. podmienkach, zle vyzivovanych, v nedostatocnych hyg. podmienkach. Povedzme si na rovinu, ak sa vyskytne nejaky pripad TBC na SVK (v 2008 to bolo 12 na 100tis. obyvatelov a to vsetko and 40r.) tak v 80% v nejakej ciganskej osade, kde ziju vo vlhkych, plesnivych chatrciach a kde tych vitaminov moc asi nevidia 😉
Som skor za neockovanie proti TBC ak tak priklanam sa k ockovaniu rizikovych skupin: vid vyssie, zdravotnici v zdrav. zariadeniach pediatrie, zariadenia starajuce sa o tehotne zeny, ludi s oslabenou imunitou.

A co pisala blondy ohladne ockovania pneumokok, rotavirus a spol. tak s tym sa stotoznujem. Cista komercia, natlak na city matky, hlavne co sa tyka letakov. Mna osobne dorazila jedna mamicka ked som bola malemu pre recept na mlieko. Na nastenke bol oznam od pediatricky, ze do xy datumu je prevenar 13 s 50% zlavou. A mamicka nieco v tom zmysle, ze tak to musime vyuzit kym trva zlava. Ach jaj.. ale hlavne, ze kmenov pneumokokov je +- 99 a prevenar vraj chrani proti "az" 13 🤐 No kto chce kam..

emily327
11. nov 2011

@lubinka9 dakujem, no mne hlavne ide o to,ze uz ockovana bola a Dr. caka,ze do 15 mesiaca po tych zakladnych ockovaniach sa este moze prejavit reakcia na rucke, kde bola vpichnuta TBC. Ja si nic nestudujem lebo kazdy radi nieco ine. Pytala som sa vas na vas nazor, to neznamena,ze to tak aj urobim, iba ma to zaujimalo. A co sa tyka rad od Blondy, tak som si uz vela krat nechala od nej poradit a vzdy dobre, takze aj preto som smerovala otazku verejne aby som vedela,ze aky nazor mate aj ostatne....
Ja malu na nic ine ako to co je v zakone ako povinne ockovanie zaockovat nedam.. tiez som toho isteho nazoru ako ty a blondy.. ale poznam vela mamiciek co by ma za to dokazalo ukrizovat... kazda samozrejme svoj nazor a mali by sme sa navzajom akceptovat a preto je tato tema a mnohe ine na konikovi,ze si takto dokazeme poradit vo vsetkom moznom...

lubinka9
11. nov 2011

@emily327 mne je jasne, ze ockovana bola. Ze nekonas len na zaklade nazoru druheho tak to dufam 😉 , ze ale si nezhanas info ohladne vakcinacie, to fakt vazne? 😕
To sa blondy nepotesi 😀

blondynka400
11. nov 2011

@emily327 a ona nemá na té ručičce vůbec nic? Já to o tom očkováním radši nikde neříkám, jinak jak píšeš, většina ženských by mě snad nejradši ukřižovala 😝 😀
Jo jinak já jsem mluvila o sitauci v čr, jak je to na svk nevím, ale řekla bych dost totožné. A v čechách to právě poslední 2 roky rozhodně není už jen nemoc "sociálně nepřizpůsobivých" 😝

lubinka9
11. nov 2011

@blondynka400 uz som vyriesila problem so zimnymi rukavicami. Maly ich stale odmieta tak som ho naucila aby si ruky strcil do vreciek na bunde 😎 A jak machruje 😀 Len teraz sa potrebujeme naucit ako ruky rychlo vytiahnut von z vreciek ked nahodou zakopne 😝 😀

blondy a v akych skupinach u vas stupa pocet ochoreni na TBC? No ja tych soc. neprisposobivych mam v tych 80%, ten zvysok su ostatne rizikove skupiny.
Inak v Europe sa revakcinacia bude od 2012 robit len v Polsku a Bulharsku. hmm

lubinka9
11. nov 2011

@blondynka400 inak ja osobne neznasam, ked niekto povie iny/opacny nazor ako ma vacsina, tak hned je za citatela sci-fi a konspiracnych teorii. A hned by ho tahali na hranicu a zapalili.

emily327
11. nov 2011

@lubinka9 no pozri ja som tuto temu brala vzdy tak,ze som sa sem tesila,ze si s vami popisem, podelim sa o radosti, starosti a vzdy najdem pomocnu ruku pri problemoch,ktore mna alebo moje dieta trapia, resp. mi poradite, ako dalej. Pisala som vyssie, kazde zhananie infa ohladom vakcinacie mi je na dve veci, lebo jedny radia ano druhy nie. Je to len na rodicoch ako sa rozhodnu... Ja som tu moznost nemala, lebo v porodnici sa ma na to nikto neopytal a zistila som,ze je zaockovana az z ockovacieho preukazu. Tiez si myslim,ze je povinnostou personalu v porodnici oznamit matke,ze jej dieta bolo zaockovane a ze moze cakat nejake reakcie.. Mne toto nebolo povedane. Ale to je jedno... Myslim,ze ked sa radim s Dr.tak to je asi to spravne ale aj ten mi povie, je to na vas... A co ja mam teraz vystudovat vysoku skolu mediciny aby som vedela co mam robit? Viem postup a rozhodnem sa na zaklade vysledkov testov co jej budu robit a odporucania dr. na plucnom. Ale viem,ze mi to nie je jedno, len bohuzial tato doba kedy je neskutocne mnozstvo informacii na nete je dobra ale aj nie.. lebo co stranka to nieco ine o tom istom probleme, tematike... Nebudem to ani citat, lebo uz som to urobila pred asi 4 mesiacmi a vysledok ziaden.. preto som si dovolila napisat aj vam. Ak to niekomu vadi,ze to tu pisem, nech to necita a neodpoveda...

blondynka400
11. nov 2011

@lubinka9 tak že by opět další věc na které se mi 2 schodnem? 😀 Neboj, já tě neupálím a to se často neschodnem 😀 😀 Mně to právě nevadí, je to prostě diskuze a každého věc, jeho zodpovědnot a názor na věc.
Jako 100% nejvíce je to u sociálně nepřizpůsobivých, to ano, proto ty se v čr očkují povinně. Ale prý to funguje tak, že ti dají dotazník a kam se zařadíš tam se zařadíš 🤐
Co vím, tak je problém, že to sem tahají cizinci a pak se to roznáší i mezi " normálními " lidmi. Zvýšený výskyt byl zaznamenám třeba u středoškoláků...
Hm tak my dost často nemáme kapsy, tak to nevím. Navíc stále někde něco ukazuje, takže by se asi moc nehořála. Já jí hold budu muset naučit na rukavice, ale jak to udělám, to nevím 🤐

blondynka400
11. nov 2011

@emily327 jen piš, nikomu to tu nevadí a neurážej se ju? 😠 😀 😀 😀 K tmou co píšeš je to bohužel pravda, navíc internet má nevýhodu v tom, že se tam dá publikovat v podstatě cokoliv ať už je to pravda nebo ne. A většina věcí co na netu najdeš je nepodložená a dost často i nepravdivá. Co znám většinu doktorů tak na netu nic nehledají (pouze na placených vyloženě medicínských stránkách) a úpnlně nesnáší, když k nim přijodu pacineti a řeknou chci toto a to, našel jsme si to na internetu 😀

emily327
11. nov 2011

@blondynka400 nie vobec nic ani len bodku nic... je to divne lebo taku reakciu resp. ziadnu sa vidi len malo, vacsina deticiek to malo dost zapalene a hnisajuce.... no ja som si to prave preto,zetam nic nemala ani zacervenane po vpichu nevsimla a na 3 den ako som bola u pediatra, tak sa ma na to opytala susedka v poradni,ci mame reakciu a ja som len kukala,ze reakciu na co?? az potom som videla v ockovacom preukaze,ze bola ockovana... ja si poviem svoj postoj, nazor a je mi uz jedno co si kto o tom mysli.. nemam 15-nast rokov aby ma stale niekto poucal,ze co robim zle... som z takych matiek unavena... lebo si myslia,ze to co oni robia robia urcite na 100000% dobre. Este jedno stastie,ze ich v mojom okoli nie je vela, lebo asi by som sa uplne izolovala.

emily327
11. nov 2011

@blondynka400 ja sa neurazam, co ma nepoznas? 😉 Ale hadam mozem od vas chciet radu nie? Ved kto sa nechce do tejto debatky zapajat, tak nech nepise. Ja samozrejme nejdem skakat z okna, ked mi to napr. ty napises :D :D :D a pre tie naturalie pridi, uz to nemas az tak daleko 😉