Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
7. sep 2012

@meleri dakujem. My ideme tiez k doktorovi, uvidime co povie. Minule mal napisane v sprave, ze tie odchylky zodpovedaju veku...som zvedava.
Segrine male maju tiez diery v zuboch a normalne niektore aj plombuju, niektore len vyvrtali a niektore aj vyplnili. Asi podla velkosti. Ja len viem, ze ich museli vsetci drzat a este aj tak pokusala jedna doktorku do ruky 😅 hysterky krpate 😀
a inak ako sa mate?

kleopatris
7. sep 2012

@blondynka400 tu sa nikdo nepozastavuje nad botami, som este nestretla maminu, ktora nad tym rozmyslala, ci su boty ok alebo nie...

blondynka400
7. sep 2012

@kleopatris fakt? 😕 To je zajímavé....
Ikdyž v čechch se možná nadtím pozastsví, ale když vidíš, co ty malý šmudlouvé mají na nohou, přijde mi to hrůza 😖 A hlavně večně mají třeba malé sandálky 😝 Ale třeba tchýně tohle nedokáže pochopit, že tma prostě nějaké místo musí zbýt a večně jí boty ošahává a říká, že má velké boty 😝 😀

meleri
8. sep 2012

@kleopatris

@blondynka400

ahoj, ma ty diry tri a vcera jsme se dozvedeli, ze to dr nevrta, ta ceska, ze se to ma mazat tim elmex gelem, jenze tady sehnat elmex gel ze....hm neni tady no....
opravdu to vrtaji? jezisi kriste, ja se priznam, ze radsi znova porodim nez k zubari, prisaham, ze se strasne bojim zubare, teda hlavne vrtacky, takze si to nedokazu predstavit....

boty tu taky lidi moc neresi, priznam se ze ja taky moc ne...teda nekupuju nejake spatne, proste normalni...bud v cr nebo tady, tady je ta zn Noel. a v cr bata....peknu nedeli....

blondynka400
8. sep 2012

@meleri hele a fakt je to kaz? Jako kaz že by to byla vyloženě díra, to je dost divné... Jasně že se dětem zuby vrtají, vždyť je to fakt chvilka a ty dnešní vrtačky jsou úplně v poho. Dají se tam dát třeba i barevné plomby a pak se tím děti chlubí 😀 Přeci je nesmysl ten zub nechat zkazit, za prvéí to negativně ovlivňuje druhé zuby co jsoup od tím a když se pak zkazí úplně, musí se vytrhnout a to mi přijde, že muí být pro dítě mnohem horší než rychlé vrtání... Mě takhle trhali tři mléčné čtyřky a pamatuju si to dodnes, vrtání bylo vždy pohoda....
elmex gel je fajn, ale ten je na remineralizaci skloviny, to kaz nenapraví, navíc bych se to malému dítěti bála dvávat, pro ty to fakt není...

lubinka9
26. sep 2012

Cauec kocky, tu to zasa zije! 😀
A tehulky ako sa mate?

U nas bolo dost husto v poslednej dobe, na zozname chorob si mozme odskrtnut kampylobakteriozu 😝 🤐 Ja aj maly..

Tak dufam, ze sa mate fajn, @zuzka11 ako? 😉

zuzka11
3. okt 2012

Holky tak ja posilam fotku, Mia se narodila 22.9. ve 14,45, je to strasny zlatoch 😉

kleopatris
4. okt 2012

@zuzka11 gratulujem a prajem vam vela zdravicka, pohody a mliecka 😵 malinka je uplne krasnucka a aj ta fotka je super momentka 😵 a to meno 😵 😵 😵

zuzka11
5. okt 2012

Moc diky, Kleo! 😉

lubinka9
8. okt 2012

@zuzka11 velka gratulacia! Hodne zdravicka. Mala je ozaj rozkosna 😵

emily327
20. okt 2012

@blondynka400 ahoj, ako sa mate? Ako sa citis? Vsetko ok? Uz sa ti to blizi,ze?

emily327
20. okt 2012

@ivanajelinek ahoj, aj ty ako sa mas? Ako babatko v brusku?

ako sa mate kocky? Davno som tu nebola, ale asi ani vy sem moc nechodite ☹ Skoda.... casto spominam na casy, ked sme prezivali spolocne chvile prveho tehotenstva a potom porod 😉 skoda,ze uz to tak nie je.... nevadi, vy asi mate svoju skupinu, tak sa tam opatrujte a pozdravujem vsetky 😉

blondynka400
20. okt 2012

@emily327 no jo, už to mám za pár 😀 Vše ok a co ty?
@zuzka11 veliká gratulace 😵

ivanajelinek
20. okt 2012

@emily327 Ahojky Emily. No ja sem nakukam kazdy den, ale ked tu nikto neni, tak nemam ani s kym pisat ☹ Pozeram ze cakas dievcatko 🙂
No mam sa fajn, len akosi toto tehu ubehlo hrozne rychlo. Nie ako to prve. Toto druhe som si ani nejak neuzila pri tom mojom malom certovi. A ty? Ako sa mate? Ako Sonicka? Ako babetko v brusku? Ja akurat pozeram malemu nejake veci na zimu, bundy, nohavice a tak. Lebo s nim behat po obchodoch je uplna pohroma. Tak radsej poobjednavam takto z netu a ked nepasuje tak vratim. Aj dnes sme "akoze" isli na nakupy, a prisli sme domov s prazdnymi taskami. Vsade milion ludi, a maly utekal z kazdeho obchodu, tak som to vzdala... No a uz by som mala zacat aj pomaly chystat aj pre druhe, len ked mna ani nenapada, ze co takeho. Nejake veci som nasla este po malom, ale teraz zhanam nejaky overal na zimu, lebo ja mam len 68. A neviem ci sa oplati kupit 56 alebo hned 62... 🤐
Ja som mala inak cely cas maleho v brusku otoceneho hore hlavickou, tak som sa uz zmierila so sekciou a ked som bola teraz vo stvrtok u dr. tak mi oznamila ze maly sa otocil. Tak neviem ci sa mam tesit, alebo ako. Ale ze sekciu si mozem naplanovat tak ci tak, ked som mala uz jednu. Len ked si zasa predstavim tie bolesti po tom, tak vaham. Ale zasa co sa tyka planovania ze kde dam maleho lukasa ked to na mna pride a veci podobne, je zasa lepsia ta sekcia. Este mam 5-ho novembra v nemocnici termin, tak oni by mi mali povedat presne ze co a ako. Ale som sa akosi rozpisala, ze 😀

ivanajelinek
21. okt 2012

@emily327 A co ty? Napis aj ty par riadkov o vas 😵

emily327
21. okt 2012

@ivanajelinek mala som to v plane, napisat viac... len varim, peciem, tak napisem neskor 😉 Dakujem za pismenka :-*

ivanajelinek
21. okt 2012

@emily327 Dobre, budem sa tesit. Ja tiez stojim cele doobedie v kuchyni 😉

ivanajelinek
22. okt 2012

Baby kupovali by ste na zimu na mojom mieste kocar pre dvojicky? Maly sa este sem-tam v kocari odvezie, ale momentalne frcime na odrazadle. Tak sa akosi neviem rozhodnut.

meleri
22. okt 2012

@ivanajelinek ahoj, mela jsem to podobne jako ty. muj nazor je, ze bych ten kocar nekupovala. nevim, ale jestli mas manducu, muzes to kombinovat s manducou. a nebo muzes koupit takovy ten skate za kocarek, kde muze starsi stat. to ja chtela ale nakonec jsem vyuzila tu manducu s hlubokym kocarkem. ale pokud na tom trvas, daj se sehnat ty sourozenecke kocarky, i z druhe ruky, za min penez....hodne stesti!

ivanajelinek
22. okt 2012

@meleri Ahojky. Praveze na tom netrvam. Manducu doma mam, pro prvom som ju moc nevyuzila, tak by som chcela aspon pri druhom. No a aj po tom skejte som uz pozerala, asi kupim len to a hotovo. Nejak to budem kombinovat. Dakujem 😉

meleri
22. okt 2012

@ivanajelinek ahoj, tak to jo. prave ze ty deti tak rychle rostou a co pak s kocarkem, hned se dost opotrebuje...manduca je super, ze ji muzes za dost jeste prodat, zvlast jestli je jak nova. ten skatik je super, urcite to hodne vyuzijes!
ja jsem dost zklamana ze sportaku co mam, x Lander, fakt kdybych to tusila jaky je to smejd, tak nekoupim.... 😒 chybama se clovek hold uci...

kleopatris
22. okt 2012

@ivanajelinek ivi ja som videla ten skejtik aj so sedatkom, mozno by som kupila ten, ak by si maly chcel oddychnut a nemusel stale stat 😉

emily327
23. okt 2012

@ivanajelinek ja som toto tiez dlho zvazovala a rozhodla som sa,ze uz surodenecky kocik kupovat nebudem... ale zalezi od teba ci s nimi budes chodit na dlhe prechadzky a vyety 😉

emily327
23. okt 2012

@ivanajelinek Ahoj moja, dakujem za pismenka. Mame sa dobre, ale je pravda,ze toto tehotenstvo si vobec nevychutnavam ako pri Sonicke, v Irsku ma tolko nestresovali ako tu na Slovensku. Som kazde 3 tyzdne v poradni, nehovorim o tom,ze mi stale robia kultivaciu, ultrazvuk, moc atd. od 16tt sme si presli neskutocnym strachom a stresom, ked mi povedali,ze mam zle vysledky tripple testov ☹ robili mi kontrolne a z 3 mi 2 vysli pozitivne ☹ Tak po konzultacii s genetickou som absolvovala amniocentezu a nakoniec vysledok bol negativny a nase dievcatko v brusku je uplne v poriadku. Potom som cakala na morfologiu, tak mi robili dodatocne vysetrenie na downa a tiez sa potvrdilo,ze je vsetko ok. Nikomu toto neprajem prezit, je to neskutocne, 2 tyzdne som nespala, neskutocne som sa bala aj amnio a vysledku. Hoci som vedela,ze neexistuje aby moje dieta bolo chore, ked ja som nikdy nefajcila, nebola zavisla na alkohole, nebrala nikdy ziadnu drogu, sme s mm obaja uplne zdravi, a hlavne mame doma zdravu Sonicku. Ale predsa ta moznost,ze to moze byt pozitivne ma neskutocne nahlodavala. Uz to mame za sebou a aby som toho nemala malo, tak mi od nedele strajkuje bedrovy klb, uz asi 2 mesiace mi tvrdne brusko... pridali sa silne bolesti v podbrusku a Dr. mi povedala,ze mam krcove zily na maternici a presilenu maternicu ☹ no poviem ti,ze som fyzicky a psychicky na tom dost na dne.
Sonicka mala 2.rocky pred skoro 3.tyzdnami, tak sme po amnio hned mali 2 oslavy, kde som piekla, chystala, mala som oddychovat, lezat ale nebolo to mozne... Sonicka je super, velmi sikovna, ucenliva... v pohode stiha 3-rocnym detickam co sa s nimi stretavame, je taka ukecana 😉 Ale z toho sa tesime. Hlavne je zdravucka, uz nam chyba iba jedna stolicka a mame vsetky zubky, bez plienocky sme od 22.mesiaca aj bez dudla.
Ako sa inac citis ty?

emily327
23. okt 2012

@ivanajelinek a ty by si chcela zase sekciu?

ivanajelinek
24. okt 2012

@emily327 Juj, boze tak to mi je luto, cim si si presla. Ale hlavne ze je vsetko teraz v poriadku a ze malinka v brusku je zdrava. No ja si toto tehu tiez vobec neuzivam, si myslim ze to sa ani neda ked mame doma take male deti. Mne kazdy vravel, ze som mala dat maleho od 2. rokov do skolky, miesto som aj mala, ale som ho potom zrusila. Lebo mame v plane sa stahovat a nechcela som aby si maly niekde zvykol a potom ho zoberem odtial prec. Tak som ho nechala doma a uvidim ze ako to budeme zvladat. No my sme tiez tak od 21-ho mesiaca bez plienky, islo to uplne jednoducho. Jednoducho sam od seba. Nam este chybaju dolne dve stolicky. Inak je maly tiez hrozne zivy, ale tak trosku bojazlivy. Ked sme niekde s inymi detmi, on si necha vsetko zobrat, kazdemu vsetko da, necha sa aj udret, nevrati nic spät. Taky bojko. 😉 Ale to nejak neriesim, hadam to pride samo.
A Sonicka ti este spava cez obed? ja som rada ze maly este ako tak pospi, ze stihnem nieco porobit doma. Inak najlepsie s nim von, momentalne frcime na odrazadle. Nase najoblubenejsie.
No nad sekciou zvazujem, pretoze ma to dopadnut ako pri prvom, ze 16 hodim v kontrakciach a nakoniec aj tak sekcia, tak to nechcem. Lenze to sa neda nejak dopredu povedat, ze ako to dopadne. Tak mam este 5-teho novembra v nemocnici termin, kde budem rodit, a tam mi hadam povedia viac. Ja uz som konecne nejake veci pochystala, este to musim poprat, ozehlit a nachystat. Inak vsetko mam. Kocar som nechala po prvom, najskor som chcela druhy, ale potom ze naco? Ved ten moj som pouzivala asi rok a potom som kupila aj tak golfac. Sice ja by som len nakupovala, detske oblecko, uz som jak maniacka. Pre seba nic nepozrem, len pre maleho. Hrozne so mnou 😀 😀 😀
Tak sa pekne opatruj, davaj na seba pozor. Aj mas niekoho poblizku, kto ti sem tam pomoze? My tu nemame nikoho, a poviem ti ze niekedy by som brala taku pomoc, ze aby niekto isiel s malym von, aby som si porobila nieco, alebo navarila. A napis este niekedy par riadkov. Mohlo by sa to tu trosku zasa ozivit 😵

meleri
24. okt 2012

@emily327 ahoj emily, to me mrzi! hlavne ze to dobre dopadlo. druhe tehotenstvi si clovek uz moc neuzije co, no a treti a ctvrte, to je osobne nad moje sily... cisarsky rez teda boli vic nez rodit prirozene, ale pokud clovek nema na vyber, tak to podstoupit musi..
ja od 23 tt az do 36 krvacela a pak se narodil Samson, jedine co asi muzes udelat je conejvic odpocivat....ale je to tezke, kdyz je doma porad tolik prace...
preju ti at to dobre dopadne.
a je pekne ze Sonicka je takova sikovna a rozumna, to si pak spolecne uzijete miminko a bude ji to bavit se s tebou o neho starat. u nas to bylo jine, Samson je doted spis pozadu, mame s nim trochu problemy, takze miminko ho zas tak moc nebavilo ale ted uz je to fajn a pekne si spolu hraji..uz se strasne tesim, az bude adrien bez plen....vypada to ze mozna ve dvou letech to zvladne....
preju ti at mas conejvic pohodove tehotenstvi!

lubinka9
25. okt 2012

@emily327 vies, aj my sme s priatelom zdravi, nie sme fajciari,alkoholici ani fetaci a predsa nam zdravie prveho dietata bolo odoprete. Niekedy je to proste kruta hra prirody, nahoda, nevysvetlitelna pricina.
Tesim sa, ze je u vas vsetko OK a prajem ti nech si uzivas uz len pohodove tehotenstvo.

ivanajelinek
26. okt 2012

Baby myslite ze by bol dobry napad ist s 3 tyzdnovym drobcom cez Vianoce na Slovensko? Mne sa to moc nepozdava, ale mm si mysli, ze ja nechcem ist naschval. Ale neviem ako to vsetko po porode bude, ako sa budem citit a podobne. 😔

kleopatris
27. okt 2012

@ivanajelinek ivi ja by som nesla, mate to strasne daleko a ktovie ako sa budes hojit atd...predsa len 3 tyzdne su strasne malo, sestonedelie je sestonedelim asi z nejakeho dovodu 😉 a mm najprv nech porodi a potom moze diskutovat 😉 a miminko hned stresovat by som asi tiez nechcela ..