Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

adikasala
27. okt 2012

@ivanajelinek ahoj mna nechce pustit mm letecky z milana zo 6 mesacnym babom 🙂 boji sa co a ako...kazdopadne 3 tyzdnove babo je velmi skoro prenasat a cestovat...a to este v zime

ivanajelinek
27. okt 2012

@kleopatris No ved to som mu dnes rano povedala, ze je to dost skoro. A ak budem mat cisarsky, tak rana sa tiez potrebuje zahojit. Ale ako vravis, najskor by mal on porodit a potom si to vyskusat 😀 😀 😀

ivanajelinek
28. okt 2012

Kocky, mam taku dilemu. Hladam zimny overal a neviem ci kupit velkost 56 alebo uz radsej 62... Pomoooc. Poradte!!! 😵

alenka600
28. okt 2012

@ivanajelinek Ahoj, ja som kupila rovno 62. Dcera sa narodila s vahou 2600g, ale ten overal uuuuplne v pohode posluzil - vsak to nie je nieco, co musi presne sadnut, malinke babo v tom bude trosku plavat tak ci tak a kym to ponosi, aj tak nebude lozit, chodit, chytat veci, takze je to podla mna vazne jedno a nemusi to byt 56tka. Tu 62ku mi ponosila do marca (narodila sa 13.12), potom uz bolo teplo, ale vtedy jej myslim bol akurat a vtedy uz aj vystrkovala rucicky

kleopatris
7. nov 2012

@blondynka400 jeeej blondy ja akurat pozeram, ze ty uz si tesne pred porodom 😲 este nemas po, ci? tak ked to pride sa drz a nech ste obe zdravucke 😉 a mozes potom aj fotecku poslat 😵

kleopatris
7. nov 2012

@ivanajelinek jak dopadlo vysetrenie? bude cisarsky ci nie?

finfrle
7. nov 2012

Ahoj holky po delsi dobe zase zdravim,koukam,ze tehotenstvi vam teda leti 😉 Ivanko to uz mas zachvilinku co.Jak se citis?A co malicky?
Emi jsi sikovna a statecna maminka drzte se holky papa
Eli oslavila 2narozeniny,neskutecne jak to leti.Opatrujte se

blondynka400
7. nov 2012

@kleopatris no jo,jsem. Moc mi už nezbývá 😀 Ještě mám před... Tentokrát je hlavou dolů, tak zatím žádné vyvolání nehrozí... Dle doktora to prý bude dřív, ale jaká bude skutečnost, to se ještě uvidí 😀
Co ty, co nového?
@finfrle ahoj 😵

kleopatris
7. nov 2012

@blondynka400 no ked bude jak A. tak skor sa asi nevypyta, ze :D.
U nas vsetko celkom ok, nic nove. Maly stale vymysla, provokuje a kuse skolkarov a nechce mi nic jest a vsetko musi byt po jeho, inak katastrofa a tak...sak to poznas 🙂 so spanim to ma vselijake a musim ist s nim k usno krcno nosnemu, lebo stale slinta jak bernardyn a uz nevieme z coho to ma. Vraj by to mohli byt polypy v nose. Decka dr. mi povedala to je normalne, ale mne to normalne nepride, ked si 3 rocne decko poslinta cele tricko...
A u vas ako? Mala je stale v skolke spokojna?

@finfrle ahoj finfrle, teba som "nevidela" ani nepamätam. Vam ako sa dari? A mas pravdu, ze to leti, nase krpcata budu uz mat za chvilu 3 😝

lubinka9
7. nov 2012

Cauec kocky,

tak my sme od pondelka v skolke. Maly je uplne hotovy, nadseny, nestiha sa so mnou ani riadne rozlucit jak hned bezi medzi deti.
Horsie ale je, ze dnes sme doma, maly soplavy, kycha a teplota stupa ☹ No slak ma ide trafit. To ako je toto normal?
Dva dni v skolke, potom tyzden doma?
@kleopatris jak to bolo u vas ked maly zacal chodit do MS? a @blondynka400 u vas?
museli sme dnes aj hodinu tanca zrusit a mrnus to tak miluje 😒

blondynka400
7. nov 2012

@kleopatris tak A. byla "násilím" vyhnána v 38+3, což mmá za nějaké 2 dny... Tady už je zralý nález dávno, v psoeldní kontorle to už bylo skoro na porod, ale ona nic. A mně se to teď stejně ještě moc nehodí 😅 😀
To mi tedy normální taky nepřijde... Co zkusit jiného doktora?
U nás docela pohoda, škola se jí stále líbí a moc, chodí i na tancování a tma je spokojená jako blecha. Na jídlo je snad ještě větší kyselina než byla a to doknoce i ve školce, takže jí musím jídlo píš brát než nutit. Ona je sice pořád dost hubená, ale nechci, aby se rozeřrala, takže občas je to kvůlůi jídlu boj, protože to je věčně mám hlad.... A spaní naštěstí taky ok, občas kňůčí že chce přikrýt a nebo na záchod, ale jinak dobrý. Takže celkově si nestěžuju, jen je to tvrdohlavka no a nechce se vzdávat, ale to má blbé, protože je se nevzdávám nikdy 😀 😀
@lubinka9 to je fajn, že se mu tam líbí... Co se týče té nemocnosti, je to bohužel úplně běžné. Většina holek tvrdí, že první půl rok a až rok je dítě více nemocné doma, než ve školce. Je to tím, že je imunitní systém ještě nezralý a jak najednou přijde do kontaktu s hodně bacily, prsotě to neustojí a docela ldouho trvá, než se vše naučí. U nás tedy pohoda, měla vždy jen malou rýmu jak ze soukromé tak pak při přechodu do státní (jinak rýmu neměla nikdy), ale ona nemocná předtím vlastěn nikdy nebyla a má to asi po nás, my oba máme fakt imunitu na výborné úrovni....

kleopatris
7. nov 2012

@lubinka9 nas maly v tych prvych jaslach nebol skoro vobec chory, teda sopliky hej, ale to za chorobu nepovazujem 😅 ale odkedy je v tychto jaslach tak je uz chorlavejsi, ale u nas je to si myslim tym, ze to decko nic neje 🙄 v jaslach papa dobre, ale doma...a ovocie jak kedysi miloval, tak teraz o nicom. Dufam, ze je to len faza.

@blondynka400 ani nas sa nevzdava a u nas to bohuzial niekedy vzdavam skor ja jak on, nejak mu nestiham 😀

Vasi drobci su uz bez plienok, ze? Nas lenoch si este na kakanie pyta a na spanie ma tiez este plenku a aj cumel 😀 a spava stale u nas v spalni, nadherny priklad rozmaznaneho decka 😀
By to tu trosku mohlo ozit, sa nudim v praci 😝

kleopatris
7. nov 2012

@lubinka9 Lubi aj sa chystas do prace, ked bude maly zabehnuty v skolke?

blondynka400
7. nov 2012

@kleopatris hele u nás se ovoce taky nedotkne, vůbec ničeho, Nejí třeba ani marmeládu... Ale neřeším to, třeba vitamínu C je víc v zeelnině a bramborách, než v ovoci. Takže o tom to podle mne není...
Spíš ten imunitní systém zraje od 2 do 4 le věku, takže maldší sdítě není taolik náchylné...
Já to prostě vzdát nemůžu, protože one je po tatínkovy, myslí si, že je ředitel zeměkoule a jednou povolíš a bude to v hájí. To znám od manžela, který jí občas povolí a podle toho to tak taky vypadá. Takže já aby se z ní nestalo monstrum musím být totálně tvrdá, bohužel. Ale někdy je to fatk boj... Celkově je to ale zlatíčko 🙂
Bez plínek přes den je už skoro rok, na spánek přes den někdy od léta a v noci má, to přiznávám. Nevydrží nečůrat do rána a ne vždy se vzbudí. Takže je to jak kdy, nědky je ráno počůraná, někde jde v noci čůrat... Dudu nemá asi 2 měsíce, toho jsem se bála hodně a pořád jsem to oddalovala... Jako přes den ho neměla asi od roku, ale to spaní 😖 Naslibovala jsem jí hory doly pak to šlo naštěstí dobrovolně, v hlavičce si to srovnala a už si o něj vůbec neřekla. Jen asi první 4 dny se v noci budila. A jinak spí sama ve svém pokoji ve velké posteli. Hold každý máme něco no 😀 😀
Já jsem taky v práci a nějak se mi nechce nic dělat.... Tedy za chvíli jdu a nechce se mi nic nového rozdělávat 😅

kleopatris
7. nov 2012

@blondynka400 nas krpec v jaslach dudlik nema ani na spanie, ale doma vecer musi byt a ked zaspi ho hned vypluje, ale on nas rad sikanuje aby sme cely byt prehladavali ze kde ho zase schoval, mrcha krpata 😠
aj Maxi je zlaticko, ked je v jaslach alebo spi 😀
Ja musim este 10 minut a potom sa ide domov 🙂 a ty si este v 39 tt v praci 😲 ? sak ty musis byt vzdy nieco extra, na teba sa ani ochranna doba nevztahuje 😀 😉

ivanajelinek
7. nov 2012

@kleopatris Ahojky. No bola som v pondelok na vysetreni. a primar povedal, ze je to na mne. Ze ked chcem, ze cisarsky urobia, ale ze nic nestoji v ceste, aby som rodila normalne. Len ze napr. nebudu cakat dlho po termine, max.1-2 dni(potom cisarsky), nebudu porod vyvolavat a ak zacne normalny porod, tak ze ma nenechaju 18-20 hodin, ale ze max. 5-6 a ak sa nic neudeje tak cisarsky. Tak neviem. Mne ide aj o to, ze ja vobec netusim, ze kam dam maleho. Nikoho tu nemame, takze aj to je otazne. Ale zasa na druhej strane chcem byt po porode rychlo fit, nie ako pri prvom dlho v bolestiach.
@finfrle Ahojky. No citim sa fajn, nas maly je hrozne divy, ale poslusny. No ked vidim, ze ako ubiehaju tie tyzdne, tak ojojo. Nemam nic nachystane, ani veci poprane pre mimco, ani tasku zbalenu 😀 Fakt sranda 😀

blondynka400
7. nov 2012

@kleopatris 😀 😀 No, umí to s vámi 😀
Jojo, do knoce týdne... To víš no, musím mít něco extra 😀 Já si na nějaké ochrané doby nehraju, nevidím důvod,p roč bych si mla válet šunky doma, když mi nic není a je mi dobře 🙂

finfrle
8. nov 2012

@blondynka400 Ahoj tak ty jsi taky tehu jejeje a jeste drive nez Ivca 😨 😵 no preji jen to nej bozinku to je neco

finfrle
8. nov 2012

@kleopatris Ahoj Kleo 🙂 jj mame se dobre malicka je ted trochu ve veku kdy je na zulibani a pak na zabiti 😅 Vsichni okolo rikaji,ze je vysoka na 3 roky a je to pravda,ze je vyssi nez ostatni deti a taky se me ptaji jak dlouhoji natacim vlasky,protoze ma same prstynky na hlave 😀 Ted se na vas kouknu casteji a jak se mas ty???? A co druhe taky planujes?

finfrle
8. nov 2012

@ivanajelinek To je fajn.ze se citis ok ono s druhym uz vis co te ceka,tak jsi klidnejsi ale nabalit by jsi se mela hihi nikdy nevis kdy to prijde a u druheho tu muze byt necekane rychle 😅 co maly chape to ze bude miminko?

kleopatris
8. nov 2012

@ivanajelinek pfuuu ivi, no neviem ako by som sa rozhodla. Ja nemam moc rada, take ze ak to tak potom to...by som asi mala strach, take ze len 6 hodin cakat, nastavena na normalny porod a potom predsa len cisarak. Skoda, keby ste byvali blizsie, by som ti maleho postrazila ;) a myslim, ze ked pojdes v DE aj bez tasky, tak to prezijes 🙂. Tu dostanes uplne vsetko od nemocnice, nie?
@finfrle my sa mame celkom fajn, ako som uz pisala, maly je strasna potvora, len zle robi, vymysla, tvrdohlavy je, ale uz si pomaly zvykame, sak taky je od zaciatku :D ale nie, nemenila by som ho ani za nic 🙂 a druhe neplanujeme, teraz v prvom rade musime dostavat dom a mozno o dva tri roky hej, a akosi este ani nemam "chut" na druhe 🙂 este som sa za tie skoro tri roky ani jednu noc poriadne nevyspala, takze ee. A vy? Uz pracujes? A u vas ako s druhym?

finfrle
8. nov 2012

@kleopatris Kleo presne vim jak to myslis,ona ta nase rostanda je taky jako cert 😝 😅 ale je to moje certisko to vis 😵
V praci jsem dala vypoved a jsem ted s malickou doma a popravde jsem rada,ze v tomto veku jsem s ni.
\ted zrovna beha po baraku a dela rozruch aby vsichni vedeli,ze je nasvete 😀 no mazu za ni nez tu budu mit kulnicku

lubinka9
8. nov 2012

@kleopatris noo chystam ale este neviem kedy a kam 😝
Maleho mam na pol dna v skolke, este si ho do februara trosku chcem uzit. Potom pojde na cely den.
Bez plienky sme cez den davno, ani uz nepamatam od cca 20mes. Na noc plienky tiez uz nemame ale jak je teraz prechladnuty tak sa mi vcera v noci 2xpocikal tak sme dali plienku.

ivanajelinek
9. nov 2012

Baby, mam hroznu dilemu 😖 Celkom sa nam paci s mm meno ADAM. len nie som si ista ci v nemecku s tym pochodim... Ci to budu nemci vyslovovat , tak ako sa ma. A potom sa mne paci meno Lennox, lenze to sa zasa obavam, ze ked budeme chodit na Slovensko...Jujjj baby moje, poradte 🤐

kleopatris
9. nov 2012

@ivanajelinek ivi ja by som asi volila podla toho ci chcete ostat tu alebo sa vratit na Slovensko ;) ale Adam som nasla aj v nemeckych menach. A na Slovensku si myslim s Lennox tiez nebudu mat problem. Hlavne nedavajte typicke slovenske aby chudacik nebol hned radeny do kategorie "Vychod"....

ivanajelinek
9. nov 2012

@kleopatris No ostat planujeme tu, ale clovek nikdy nevie... Nie, uz mame vo vybere len tieto dve mena. A akosi sa nevieme rozhodnut. No Adam som nasla aj ja v Nemeckych, lenze sa bojim aby to nevyslovovali ze AAAdaaaam, alebo dost vela ludi to povie ako keby po anglicky... 😒

kleopatris
9. nov 2012

@ivanajelinek tak som sa pytala mm a ze to vyslovi normalne Adam s trosku dlhym A 😀 len tak pre info 😉

emily327
11. nov 2012

@ivanajelinek mne sa Adam velmi paci, na Slovensku je velmi popoularne momentalne 😉

emily327
11. nov 2012

@finfrle Dakujem Miska, ty si tiez skvela mamina 😉 Uzivaj si Elenku, cas rychlo leti,ze?

emily327
11. nov 2012

@ivanajelinek no to ja by som sa asi bala s tak malym babatkom cestovat. Samozrejme budes este v 6sto nedeli a vtedy je to fakt cas kedy aj dietatko aj mamina potrebuje klud. Ja tiez na vychod neplanujem ist tak skoro s malou ked sa narodi, celkovo ccestovat niekam. Ale je to individualne...