Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
10. júl 2010

Ahojte... 😉 Tu je take hrozne horko, ze sa to uz neda ani vydrzat 🙄 Sme boli rano pobehat po baby obchodoch, ale ved nic sme nekupili...Ja ani neviem, ze co este treba.Teraz isiel mm na trening, uz im zacala letna priprava a ked pride chceme ist nakupit.Ale moc sa mi nechce... 😝
Jej ahoj Mirusch...No ako citam si pekne zaneprazdnena, co?
Inak zdravim vsetky tehulky, dufam ze sa mate vsetky dobre 😎
Finfrle ani mi nehovor o vode.Ja chcem ist k moru 😝 😝 😝

finfrle
10. júl 2010

@yarden Ty jsi ale kucharinka 🙂 jsi me inspirovala a jen diky tobe jsem zvedla zadek a zacala varit...dabelske tousty uz varim a jeste 2hod budu a pak zavarit,udelala jsem rybu s bramborovou kasi a mam zadelano na kolace 🙂 samo sebou,ze manzel pomahal namlet vsechny ingredience do toustu a ted dela chilli 😅 tomu se vyhybam.
Kolace budou jen povidlove a oriskove(delam pokus misto rumu whiskey)

Mala uz trochu kopla ale nejak je asi taky unavena.

@mirusch Naposledy jsem byla doma na sve svatbe a to je ted 25 rok...mame prvni vyroci svatby 🙂
Proste neni cas ci nechci utracet kacky,to by se pak nic nenasetrilo,nas dovolena pokazde vyjde draho.
Vypada to tak,ze poletime az pristi leto i s malinkou coz znamena 2roky nevidet rodinu a cechy....
To je zivot s tim nic neudelame..

@ivanajelinek Jak koukam mate teplo az az!Tady je ted 17 a chladno..v baracku mame18-19 asi si vecer zatopime v krbu 🙂 to je ale co v lete palit v krbu 😀
Pecenim kolacu to tu pekne vytopime 🙂
Je tu sedivo a dest fuj az moc pochmurne pocasi.

Psala mi Emilka je ji dost zle,ma krece a prujem ☹ snad ji to do zitrka prejde at nebeha na letisti.
Me to uz taky predchvili prohnalo 😅

zuzanka7117
10. júl 2010

@yarden Ahoj, citim sa dobre, len som velmi unavena....a vidi sa mi, ze ma zacinaju tlacit pracovne nohavice....alebo , ze by som bola iba nafuknuta.... 😒 .....ktovie. Moj drahy mi dnes navaril tehotensku polievocku, kuraci vyvar so zeleninou...mnam, bol vyborny...Inak mi moc nechuti jest, ale to som zjedla s chutou.....
A tebe sa ako dari

zuzanka7117
10. júl 2010

@meleri No ja musim povedat, ze ako zazrakom sa mi vycistila plet, s cim bojujem uz od puberty, normalne sa asi prestanem malovat... 😀 ....Teraz som dosla z prace, som hotova, ale ked si predstavim, ze tera 4 dni nejdem do prace a potom uz pojdem za sefom s papierom, tak mi je hned lepsie. 🙂
@mirusch Ahoj Mirusch, tesi ma.Zaujal ma tvoj recept s tym mliekom a medom......robievam to aj ja a vtedy sa uzasne spi....len ja to pijem trosku teplejsie. 🙂
@finfrle Ano dobre si pamatas, som v Norsku.. 🙂 A aj tebe pekny vikend, ja uz budem iba relaxovat

mirusch
10. júl 2010

@ivanajelinek Jj, zaneprazdnena. 3 rozne prace. 😝 Ak teda ratam aj doucovanie anglictiny. Ale coze, ked som sedela doma na zadku, tiez nebolo dobre. Stale mam na vyber, keby som nezvladala, tak zrusim studentov alebo muzeum.

@finfrle Fiiiha, ze 2 roky bez rodiny. By som si to rovno hodila 😨 Ale pokial na nieco setrite, tak chapem. Ja nemam velmi na co setrit a navyse ani nechcem. Rodina a priatelia su rozhodne doleziti.
A co ste chytili nejakeho virusa? Dost nanic. Skus do seba natlacit banany.

@zuzanka7117 Ahoj Zuzi, ty ma este nepoznas. Ja som tu stara mrachta, od zaciatku, ale to vies, uz sa za prve nemam cim zapajat, kedze ja som a budem bezdetna a aj som zaneprazdnenejsia. Ale kontrolujem vas tu. 😉

Inak, keby sa mi chcelo, tak tiez uvarim zeleninovo-kuraciu polievocku, viem dobru, manzelovi velmi chuti. Len som nejaka zlenivena. Sa cudujem, ze sa este nevzburil. 😝

ivanajelinek
10. júl 2010

Tak mi sme konecne pobehali po obchodoch.Ale dalo to zabrat.Este o pol piatej bolo 38st a teraz je tych 35.. 😝 Ani jest mi nechuti, na veceru bude dnes len nejaky salat..Nieco studene 😎
@mirusch aspon sa nenudis 😝 tak tak Miri, niekto nas tu kontrolovat musi, nie? 😉
@zuzi joj taku dobru polievocku...ale tu pri tychto horucavach ani na to nemyslim, ze by som nieco take robila...to si nechame na zimu 😀
A kde sa tula dnes Barborka? hmmm???
@finfrle ty si ale sikulka...Ja budem tiez piect niekedy tu kokosovu buchtu co mam receptik od teba...A mm kupi v tyzdni niekde cerstve jahody(dneska som nejak pekne nezohnala) a urobim knedliky 🙂

finfrle
10. júl 2010

Holky tak Emilce je hure ☹ ma pry velice otekle nohy pry a ni prsty uz nejdou videt,neni ji moc dobre.Bohuzel prespava u znamych a nemuze se ani natahnout ☹ uz at je doma na Slovensku...vecer ji jeste zavolam a dam vam vedet co a jak.
Jinak ja jsem si trochu makla a jen doufam,ze vecer usnu.
Kolace jsou mnamka 🙂
Mirusch To vis neni to lehke...

Holky musim vam rict,ze mi manza pomahal delat ty fefefonky...a pak si kartackem umyval asi 5min ruce a ze si je teda drbal,se bal aby ho pak nepalilo,kdyby si sahnul do oka .... 😀 a po pul hod sel na zachod 😀 😀 😀 prisel sedl si do kresla a meli jste ho videt 😀 😀 😀 Pani ten me rozesmal 🙂
Pry uz je ted v pohode 😅 ale srandy kopec...

blondynka400
10. júl 2010

Ahoj holky,
tak jdu nahlásit, že tu s největší pravděpodobností minimálně týden nebudu, tak aby jste mě zas nepostrádaly a nedělaly si zbytečné starosti 😀 😀

zuzanka7117
10. júl 2010

@mirusch Aj tak ta rada spoznam, ja som tu zas nova, teda skor staronova...Ked som bola v novemri tehotna, tak som sem zacala chodit, ale akonahle som o babatko prisla, sice bolo to iba v 6 tyzdni, ale aj tak ma to dost vzalo a nedokazala som sem viac chodit, len by mi bolo z toho smutno......Zacala som az teraz, v podstate den pred tym ako som si robila test......A to bolo pred 6 dnami......Takze znova novacik, ale baby ma velmi pekne privitali a velmi ma povzbudzuju.... 🙂

mirusch
11. júl 2010

@finfrle No hruza, s Emilkou, co to ma...Dufam, ze planuje hned po prichode do SR ist k lekarovi. Aj ked na pohotovost. Mala by. Odkaz please.
Ja viem, ze to nie je lahke.Ked som bola v Londyne, tak som tiez raz musela rok vydrzat bez rodiny. Ale je to naprd.
Inak si ma pobavila s manzelom... Povedz mu, ze normalne si clovek da na ruky rukavice, ked s robi s feferonkami 😀 Ja tu mam vzdy velke balenie jednorazovych, je to fasa vec.

@blondynka400 Ahoj Blondy, ides na dovolenku?

@zuzanka7117 Joj, to ma mrzi, ze si o prve prisla. Ale neboj nic, nie si jedina, poznam mnoho babuliek, co prisli o babatko takto skoro, aj neskor a napriek tomu maju teraz krasne zdrave deticky. Keby moja mama neprisla o prve babatko, tak tu nie som ja 😉 . Taaaakze pekne s optimizmom, tes sa na toto, vsetko bude tak, ako ma byt.
Este mi napis, ze kde si, nechce sa mi hladat. Diky. 😅

zuzanka7117
11. júl 2010

@mirusch Ja som nieco vyse roka v Norsku, konkretne v Oslo, robim tu ako postarka, rozvazam baliky. Moj nastavajuci je tiez Slovak, ale zoznamili sme sa tu v Norsku a nakoniec sme zistili, ze sme sa narodili v tej istej nemocnici a chodili do tej istej zakladky.....dobre co...On tu pracuje ako vodic autobusu...

blondynka400
11. júl 2010

@mirusch jé čau holak, tebe jem tu dlouho neviděla, to je dobře že žiješ 😵 . Nene, ale k nám teď jezdí rodina a známí na dovolenku, tak jaksi nemám moc čas 😝 😀 😀
@zuzanka7117 v Norsku, to máš přesný opak toho kde jsem já. A jak se vám tam žije? 😕 Já tam byla kdysi dávno a bylo tam hrozně draho.... 😝 Ale jinka moc krásně 😵
Už máš těhu potvrzené od dr? 🙂

zuzanka7117
11. júl 2010

@blondynka400 ..Ahoj, nie zatial nemam nic potvrdene, zajtra idem za svojim lekarom, nech ma posle na gyndu a uvidime.....este eom tu u lekara nebola, iba raz na pohotovosti.....
Ano je tu velmi draho, ale aj palty su super, tak pokial je praca, tak sa da aj vyzit a aj odlozit....Ak som dobre pochopila, tak si vo Francuzsku...Ja som stravila 6 rokov v IT, z toho 5 na Sardiniii.Takze trosku z extremu do extremu. Ale nakoniec aj tak skoncim na Slovensku, mozno az o par rokov, ale zit chceme tam. Na Orave 😀

finfrle
11. júl 2010

🙂
Tak jsem spala pet hodinek 🙂 od rana uklizim(peru zaclony,umyvam okna,...)nejak moc energie 🙂
Vcera se tu zenili vcichni certi,ma zahradka,bylinky a salaty,byly pod vodou.Nastesti dnes je trochu prijatelneji,chladneji ale jsou jen prehanky.
Emilka uz je pryc ☹ 🙂 ale urcite bude moc stastna.Ma fajn pritele a mala Sonicka ji v brisku taky dela jen radost.
Pak ji pisnu a povim Vam co a jak.Snad uz ty jeji otoky polevily a mela dobrou cestu.
Dnes nemam paru co varit,mam tu jen brambory,po dlouhe dobe jsem koupila mlete maso a musela jsem ho vyhodit jak bylo slachovite,zkousela jsem ho umlet jeste jednou a dokonce mlynek prestal pracovat jak to bylo slachovite maso.
Barbor,Ivanko no kde jste?
Blondy koukam,ze si uzivas leta...je super,ze te rodinka navstevuje 😉
Mirusch Vyridim!Hlavne si dnes doprej trochu odpocinku!Zajdi si alespon na zmrzku 😉

Jo si predstavte,ze se me manza dnes ptal,kam chci jit na veceri aby to zamluvil,uz ted mysli na nase prvni vyroci 🙂 milacek muj 😵 😵
Nejspise nebudeme utracet za jejich jidla a udelame si pohodu doma pri svickach 🙂 no uvidime.

mirusch
11. júl 2010

Zuzi, Blondynka je v Taliansku, pri Neapole. 😉
V Norsku! Moj manzel tvrdi, ze tam je pekne, raz tam bol, ale tiez, ze velmi draho. Ale to je aj v Irsku, aj tam maju vsak vyssie platy, cize domacim to nie je az take drahe.
Inak fasa to s tvojim manzelom. Ale necudujem sa, uz som zazila vselijake "nahody".

finfrle
11. júl 2010

@mirusch To mas pravdu svet je maly 🙂
Mne treba nikdy nenapadlo,ze v Irsku najdu manzela a budouciho tatinka 😵 a uz to bude sest let co jsme spolu 🙂

@zuzanka7117 Koukam,ze jsi pekne zcestovala 🙂

zuzanka7117
11. júl 2010

@mirusch Aha, myslela som ze vo Francuzsku......Ja sa uz do IT v zivote nevratim....maximalne na dovolenku, skoncila som s Talianmi 😠
A Norsko je fakt nadherne.....taku zelen ako je tu som v zivote este nikde nevidela...

@finfrle Ano, dost....ale uz ma to omrzelo takto behat....uz som nasla svoje stastie, tak je mi jedno kde som, hlavne ze sme spolu.....Ale na SK to bude maximum...v nasom domceku s celym zverincom 🙂

mirusch
11. júl 2010

No, moja svagrina stretla u kadernicky v USA zenu, ktora byvala v tom istom dome (ale neviem ci v tom istom case), v dedinke v Nemecku, kde svagrina byvala s mamou a kde sa aj narodil moj manzel. Ten dom ma len 2 byty myslim. Tak si to predstavte. To sa uz ani neda nazvat nahoda.... 😕

zuzanka7117
11. júl 2010

@mirusch No pekne, to je tiez dobra nahoda....A este z USA a do Nemecka 😨

ivanajelinek
11. júl 2010

@finfrle..tu som 😉 Boli sme s mm chvilku na kupku..Ale bolo dost ludi.Som sa bala moc plavat, ze na mna niekto skoci alebo ze mi niekto kopne do brucha.predsa kazdy plava krizom krazom, zo vsetkych stran skacu...Ale aspon sme si polezali a zahrali zolika 😎 teraz sme prilsi a ideme varit...
A kde je Barbor to netusim.Uz sa tu dlhsie neukazala, ze?
Zuzi tak nech to zajtra u dr. dobre dopadne...potom napis, dobre?

finfrle
11. júl 2010

Emilka Vas zdravi,je vporadku a pry uz vybaluje 🙂
Jsem se krasne na hodinku prospala 🙂 a ted si dam sprsku a pujdu si zase lehnout do postylky a kokat na romantak.Manzel ma dnes fotbal ale po nem si pry pustime jeste jeden filmik spolu 🙂
Na veceri si dam pekne dabelske tousty 🙂 Jsme vcera nevydrzeli a otevreli po zavareni jednu sklenici 🙂 mnamka to asi do zimy nevydrzi,pry budeme delat dalsi uf te prace ale stoji to za to.
Dnes jsem udelala seznam co vse potrebuji pro me a malou od kremu,plen az po kocarek 🙂
Mm dneska objednal za suprovou cenu stelirizator i s lahvickama 🙂 jupiii
Zitra jedeme na dalsi nakupy do vetsiho mesta a okoukneme i kocarky.

ivanajelinek
11. júl 2010

Jej tak sa ide na nakupy..To je super...ja stale pozeram na zoznam a akosi sa neviem pohnut co dalej. Neviem ci mam kupit flasky, odsavacku, sterilizator, baby phone uz teraz alebo mam eset pockat s tymito vecami...A ozaj kolko sa kupuje tych vloziek do podrpsenky? Som vcera pri tom stala, mali rozne balenia a ja neviem ze kolko ich treba kupit...

ivanajelinek
11. júl 2010

Jej to uz je Emily doma? tak ju pozdravuj, nech sa cim skor potom ozve..

mirusch
11. júl 2010

@finfrle Som rada, ze Emily je ok. Tesim sa, ked sa zase ozve.
A si skusila ten moj "recept" na spanie? Ze otocit sa v posteli naopak?
Ja by som aj nieco fajne zjedla, ale ked vobec nie som hladna a nemam na nic chut.... dnes cely den. Ach jo.

ivanajelinek
11. júl 2010

Mirusch ale jest musis...Ono je to tazke v tychto horucavach este aj v kuchyni vyvarat, ze?

finfrle
11. júl 2010

Baby phone uz mame a stelirizator mam naceste,mam v umyslu kojit ale prece jenom dost veci potrebujes stelirizovat uz od narozeni tak uz je zaplaceny.Flasky mam jen 3 kdyby nahodou neslo mlicko ale muzu je i pouzit na odstrikame mleko.Odsavacku mi moc maminek doporucilo,ze tim i pak stimulujes spusteni mleka,kdyz to nejde.Vcera jsem koukala na super dvd jak vlastne odsavacka funguje...uplne do detailu s prsem,a byla jsem v uzasu🙂
Vlozek do podprdy mam zatim jedny 60ks
Emilku pak pozdravim!

finfrle
11. júl 2010

@mirusch jj zabralo to 🙂 i mlicko,dekuji!
Neco si dej i treba jen ovoce! Si rekni jestli mas chut na ovoce,zeleninu ci sladke a nebo slane a hned te neco napade 😉

barbora87
11. júl 2010

Ahojte babule
fungujem a kazdy den tu kuknem...vcera mi nebolo nejako dobre tak som spala aj doobeda aj poobede a na vecer sme isli ku kamoske tehulke grilovat a prisli sme az pred polnocou...dnes nas svagor pozval na obed a prisla tam aj ta kamoska tehulka s manzelikom a potom sme isli ku nam a teraz vsetci odisli...som k.o. Pojdem dnes skoro hajat...

Citala som ze emilka uz vybaluje tak ju moooc pozdravujem!

A co vy babule?nemam silu vas docitat

finfrle
11. júl 2010

@barbora87 Chybis nam tu!Davej na sebe pozor a odpocivej at je prcek v pohode...
Dobrou noc Cmuk 🙂

barbora87
11. júl 2010

@finfrle Dakujem 🙂 no trochu si uzivam manzelika lebo zase robi od zajtra az do sob...vo stvrtok idem k dr tak sa tesiiiiim...a ako sa mas ty s malinkou v brusku?inak ja mam tiez veci od toho tommee tippee ci ako sa to vola