Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

finfrle
12. okt 2010

Holky ja jsem vazne dnes v nejake komedii...tak mi zvoni telefon a tam koukam zubar 😨 nechapu co se deje,ze mi vola a on,ze nasel na me cislo,ze tam ma slovaka a ze ten nerozumi ani slovo anglicky at mu to prelozim 😀 no sok,ze si na me vubec vzpomnel,fesak muj,tak jsem se prijednom objednala na patek na kontrolu.
😀 😀 😀 to je den 😀 😀 😀

ivanajelinek
12. okt 2010

@finfrle No ty mas akysi akcny den dneska 😀 no a zachvilu bude mat tri 😵
@schnucki Ako sa volaju tie kvapky?mne maly zasa spi, tak ked sa zobudi, pojdeme von nachvilku, pokial je este pekne pocasie.lebo od piatku sa ma pokazit. No my mame v spalni tak okolo tych 19-20 st. Mne sa to zda malo, mne je zima. Ale mne je zima aj ked mame zakurene v krbe a v izbe skoro 28st. Preto casto neviem ze co malemu obliect, ked ja som taka uzimena.

finfrle
12. okt 2010

@ivanajelinek 😀 to ano a to neni dnesek ukonce 😀

emily327
12. okt 2010

@ivanajelinek ahoj moja, no ja ju krmim ako si pyta, ked si dudka z prsia neviem kolko si potiahne ale ked jej dam z flase odsate mliecko a vypije 80ml, tak spinka krasne a je dobre napapkana. Ale v priemere asi tolko kolko ty. Neboj urcite mu davas dost, ked ti neplacka 😉 cmuk A ako sa citis ty mamina? Aj si davas pozor na to co papas?

@schnucki dakujem moja. Hej v noci pekne dokaze spinkat aj 5-6 hodin, v porodnici mi ju kazali budit kazde 3 hodiny ale to asi preto aby nabrala to co po porode stratila. Ale teraz ju nechavam, myslim si,ze dietatko vie kedy je hladne a vypyta si to placom. Dnes sme nejaki mrnkavi, dufam,ze jej neublizila paprika co som mala na ranajky, je to neskutocne ako si velmi musim davat pozor na to co zjem. Zatial som jej ublizila mojim jedenim iba raz, ked sme sa vratili z porodnice, mala som cestovinu s tvarohom a pohar mlieka jaj boze ale ju bolelo brusko, chuda moje, Tak viem,ze uz nic take nehrozi v mojom jedalnicku. Ale to asi teba netrapi,ze? 😉 A co mliecko nasli ste uz take co jej robi dobre na brusko?

schnucki
12. okt 2010

@finfrle no vydis jaky mas dneska prekvapka 😀 to muselo bejt dobry kdyz ti vola zubar at prekladas 😀

@ivanajelinek my mame v loznici teplomer, protoze ja jsem taky zimomriva, ale mame vetsinou 22°, min nejsem schopna udelat, asi jak jsme tam tri tak to zadejchame, ale mala spi v pohode ... poslala jsem ti sms s tema kapkama 😉

@emily327 to opravdu ne 😀 ... zkusili jsme dve mlicka a to jedno co melo byt lepsi na zaludek nam moc nejedla, tak jsme zustali u toho prvniho, chtela jsem zkusit jeste nejake treti, ale pak jsem si rekla ze ji nebudu furt trapit zmenou mlicka, tak jsme zustali u jednoho ... neni sice az tak levne, ale jsme s manzelem za jedno ze na male se setrit nebude 😀

mala spi v kocarku, ale je nejaka neklidna, furt tam sebou mrska ....

ivanajelinek
12. okt 2010

@emily327 No davam pozor na to co jem. Raz som robila spenat a dala som tam cesnak a aj cibulku a maleho z toho bolelo brusko. Takze cesnak ani moc cibula u mna asi nie. Ake jedavas ovocie? Ja som doteraz skusala len banan. A hebamme hovorila ze najlepsie su zemiaky na tvorbu mlieka. Tak mavame dost casto zemiaky a zemiakovu polievku a tak 😀
No moj krpec dneska zasa cely den spi. Tak neviem aka bude zasa noc 😒 Mne v nemocnici povedali ze ho nemam budit, len ak by spal viac ako 4 -5 hodiniek, ze vtedy mam zobudit. Ja sa opytam vo stvrtok na to mojej hebamme. Mame kontrolu, tak som zvedava ci zasa pribral. Ale za ten tyzden co sme doma, sa maly dost meni. Vy to tiez vidite na vasich pokladikoch?
@schnucki a v ostatnych ozbach mate tiez tych 22 ci aj viac? Ja mam v kupelke tych 24-26 a v obyvke podla toho ci kurime v krbe alebo nie.

emily327
12. okt 2010

@schnucki No tak to je dobre,ze ste nasli mliecko, co je fajn pre malej brusko. Na peniazoch fakt nezalezi, toto je najdolezitejsie, kedze je to jedine co malinke babatko moze papkat. Nasa princezna spinka len v postielke, co som velmi rada. Iba prvu noc spala so mnou na posteli 🙂 Ale to bolo automaticky, kedze som sa bala,ze ci sa jej nieco nestalo.

@ivanajelinek No cibulu a cesnak vobec nie, to ani ja. A co sa tyka ovocia najlepsie je jablcko, mrkva. Mne dnes mm urobil stuhane jablcko a mrkvu, tak to papkam. A este banany, tie sa ze vraj tiez mozu. A zemiaky papam aj ja aj ryzu jem. Cestovinu neviem ci hej alebo nie. No uvidime. Ja som si dnes robila iba grilovane kura a pecene zemiaky s rascou. Vsetko bez korenia iba sol na masko. A slepaciu polievku bez akeho kolvek korenia. Len na vode s mrkvou a petrzlenom a slize. Ja si casto spominam na to, co sme mali v nemocnici a podla toho sa snazim varit aj ja. Pijem vela acidofilneho mlieka, to je super. A vineu na tvorbu mliecka a gravimilk. Mam ho dost, co som velmi rada. Ty si na tom ako s mlieckom? Ja si aj odsavam, takze super. Hej aj nasa sa meni a s mm sa na nu nevieme vynadivat, aka je krasna 🙂 A tie ksichtiky co ona dokaze hodit 😀 A po dojceni sa stale krasne ako dakujem mamine usmieva 🙂 Jaj mam ju chut zjest od lasky. A co som este rada,ze uz vobec pri prebalovani neplacka. Vela sa s nou s mm rozpravame a ona neskutocne vnima, viem,ze nerozumie ale pocuva a krasne drzi ritku ;-D

Baby, aj vase baba maju casto stikutku? Neviete z coho to je? A ako babatku pomoct, aby to preslo?

My zajtra ideme o 10:00 k pediatrovi, mrzi ma,ze mm ide rano na pracovny pohovor a na urad a ja to budem musiet zvladnut sama. Nakrmit malu, obliect ju, seba, zniest dole z 1.poschodia konstrukciu na kociar, potom vanicku ( a to cely cas mala bude hore na posteli ☹ ) a potom zniest malu a ist k tomu pediatrovi, no uz teraz mam z toho divny pocit ,ci to zvladnem ale dufam,ze hej. Dnes som stihla za cely den toho fakt vela, rano ako som sa zobudila, som stihla ozehlit 2 stojany pradla. Ked sa mm vratil, tak navarit pre mna a samostatne pre neho, ist do vane, zdriemnut si asi na hodku a pol ( super som si oddychla) a konecne som si urobila nieco aj pre seba, - vytrhala som si obocie 😀 oholila nohy 😀 nakremovala sa a citim sa ako clovek 😀 Som rada,ze malinka velmi neplace a ze je fakt cas na taketo veci. Sem tam ani neviem,ze ju mam 😀 Len aby som to neuriekla xixi

ivanajelinek
12. okt 2010

@emily327 Super, tak mrkvu s jablckom skusim aj ja 😉 Ja neodsavam a ci mam dost mlieka ani neviem.Ako sa to da zistit? No nas maly ma tiez casto stikavku.Ale to mal aj v brusku 🙂 A ci sa im da nejak pomoct, to neviem.Ale asi nie. Mne je maleho az luto, ked pocujem ze ako ho nadhadzuje od stikavky.Jej tak to si toho stihla. Ja som nestihla nic, iba navarit polievku a ist s malym von. Mam pocit ze dni ubiehaju hrozne rychlo, len kojim, prebalujem a maly spinka. A neboj to zvladnes zajtra. Ja viem ze to bude narocne, vsetko sama ale my to zvladneme. Ked sme zvladli porod, myslim ze uz zvladneme vsetko, nie 😀 Mne pride vo stvrtok mamina na 2 tyzdne, tak som rada ze pomoze aspon ozehlit navarit a veci podobne.

finfrle
12. okt 2010

Tak jsme zpatky z kurzu.Bylo paradne.Dnes se probrala prvni a druha faze porodu,drogy,pozice a taky jsme byli kouknout na porodni mistnost a osahali si vybaveni,epi a pod...bylo to fajn ikdyz uz jsme vedeli ovsem.Je to fajn si ozivit a hlavne neco malo se i dozvedet navic.
Pred kurzem jsme byli na nakup a koupila jsem konecne kojici podprsenku a meli tam i akce na vsechno tehu obleceni kus po 10eu coz je paradni,koupila jsem 3kousky at mam neco i po tehotenstvi 🙂 Zitra hodim foto.
Hledali jsme tu hroznovy cukr ale nevedou ☹ tak to budu muset dat bez nej.
Mala se vrti a vrti 😵
Zitra mam v planu jen prebalit tasku do nemocnice a dodat tam veci co nam doporucili v nemocnici.
Pristi tyden budeme mit vazne narocny...

barbora87
13. okt 2010

Dobre ranko babule
Dufamze este hajate...ja somod 4.30hore...mala som divne sny....a nespavost ma trapi posledne 3-4tyzdne...
Vcera som bola na tehu cviceni a poobede som mala kurz o kojeni...dobre bolo...a vecer sa prisla jedna rodina pozerat na byt...tak som este upratovala a tesila som sa do postele...
Dnes o9sa pridu zase pozerat na byt,poobede mam gynekologa potom sa stretnem s kamoskou a vecer pridu zase pozerat na byt...

Chcem sa vas spytat tiez vam pocas tehu vsetko smrdelo???mne hrozne vsetko smrdi mm len pozera a divi sa ci mi sibe uz...

finfrle
13. okt 2010

@barbora87 Ahoj poklade ja uz tu sedim dlouho jojo

finfrle
13. okt 2010

@barbora87 S tim zapachem to bylo hrozne tak do poloviny tehotenstvi ale ted uz ani ne.No a jak bylo na cviceni a kurzu o kojeni?!Detaily.Ja mam kurz o kojeni pristi tyden tak jsem zvedava.Ono to neni asi zadna veda prilozit prcka k prsu ale aby to bylo ve spravne poloze a tak...

Spanek nic moc ale jsem dnes nejak klidna.Mala je hodnoucka.Pridam nejake fota do albicka.

barbora87
13. okt 2010

@finfrle ahojky
a ako ti je ?vsetko ok?teraz u mna boli pozerat na byt...tak si mozem trochu lahnut pred telku som k.o.
o1sa musim pripravit a idem k dr na kontrolu...tak som zvedava co mi pekneho povie.....

barbora87
13. okt 2010

@finfrle no ja mam problem s tymi zapachmi asi od polky tehu ale je to cim dalej tym horsie...
no na kurze o kojeni super...trvalo to 2 hodky....a ona robi aj v tej nemocku poradkynu ked mas problem pri kojeni tak parada...no ukazovala a vysvetlovala ako dobre prikladat a tak...este aj nejake brozury sme dostali...a aj o pumpe na mlieko vysvetlovala...tam budeme mat elektricku a mozme si ju na 3 mesiace pozicat a tak

finfrle
13. okt 2010

@barbora87 Ahoj to neni mozne ze tu potkam i tehulku 😵 Si tu pripadam uz pekne opustena ☹
Na to kojeni jsem zvedava taky.Pumpu mam doma elektrickou medela pouzivaji ji v nemocnicich a hodne kamosek mi ji chvalilo a i testy vyhrala jako nej.Mm na tom trval,ze jedine kvalitni tak uvidime jak pofrci 😀

finfrle
13. okt 2010

Tatinek zase nakupoval 😅 musim schovat kartu 😀

barbora87
13. okt 2010

@finfrle no neboj ja som este tu 😉 len niekedy mam tak plny den ze nestiham absolutne nic...ale poobede tu zase nebudem lebo mam dr potom sa stretnem s kamoskou a potom pride zase nejakly makler...takze stale nieco...
no v nemocke maju tiez medelu...
jeee a to on takto sam kupi satocky?paradny manzel

finfrle
13. okt 2010

@barbora87 Je nateseny az az 🙂
Ja mam dnes v tom planu opravdu udelat jen ty tasky do nemocnice a nic vic asi.Jsem nejaka pretahla z tech bezesnych noci...uvidime jak bude.Mozna jen preperu ty nove vecicky pro malou at uschnou,zase to vypada na pekny den.

barbora87
13. okt 2010

@finfrle parada 🙂)) to mm na vecicky neleti...ale na hracky a vsetko mozne...
No na case aby si vsetko zbalila 🙂)) ja som sa teraz natiahla pred telku a budem oddychovat...ale uz sa tesim k dr...dufam ze bude drobec spolupracovat...
No tu je veru kosa dnes ani slnko nesvieti byva tu tak 15stupnov

finfrle
13. okt 2010

@barbora87 To je dobre odpocinek dokud to jde!!!
Mame uz nakoupene vse jen v patek bych chtela jeste koupit druhou kojici podprsenku a nove backory na doma.
Uvidime i co zubar v patek.Jsem rada,ze mi zkontroluje zuby jeste nez se mala narodi,pak uz nebude cas.Zase ale 60eu v ...jen za kontrolu jojo ale uvidim sveho fesaka 😵 🤐 😀

barbora87
13. okt 2010

@finfrle no hafani so tu ku mne lahli a maly vystrka nozicky tak si to uzivam 🙂 najlepsie je ked sa mi zacne cele brucho trast 🙂))
No k zubarovi tiez musim ist :((( aspon ze mas fesaka zubara 🙂

finfrle
13. okt 2010

@barbora87 Mala je hodna jen se trochu hemzila a zase spinka a ja to zachvilku asi zkusim taky 😔

barbora87
13. okt 2010

@finfrle tak dnes odpociva 🙂 tu je zatial vonku 5stupnov takze kosa...
No moj maly je cert este aj v noci kope a toci sa...sa mam na co tesit...no ja pojdem hajat az vecer a zajtra mamkontrolu u urologa

finfrle
13. okt 2010

@barbora87 Tak z hezkeho dne nebude nic 😝 je tu mlha jojo ale je to ideal na valeni 🙂

schnucki
13. okt 2010

ahojik holky,

tak hlasim ze za sebou mame dalsi noc bez topeni, myslela jsem ze me klepne ... manza volal majiteli, ten v pul 10 prijel, pry se na to nekdo podival a ze to hreje ... tak jsem si sla s malou lehnout a v pul 12 me probudila kosa jak v rusku, tak jsem nas zas stehovala do detskeho pokoje ... topeni neslo az do ted, ted se trosku roztopilo tak jsem zvedava na jak dlouho ... asi majitele roztrham protoze pree tu nemuzu s malou byt bez topeni, a to mi vcera rika at si neco obleknu, ale tady vubec nejde o me 🙄

@finfrle ty kojici podprsenky si kup minimalne dve, ja kolikrat nestihala prat kdyz me mala ohodila 😀 .... ja vim ze vas trosku zanedbavame, ale mala je casto vzhuru a to jsem rada ze vubec neco stiham ....
tasku uz mas ale zbalenou, ne ....

@barbora87 me smrdeli veci v prvni polovine tehu, ale pak uz ne ... manza byl ze me taky na prasky 😀
dej pak vedet co u doktora 🙂

finfrle
13. okt 2010

@schnucki Ahoj jj koupim jen chci i jinou znacku.V patek zajdu do jednoho super kramku.
Me je jasne,ze s mimiskama ted uz nemate cas jen uz jsem tu tak jedina ...vsichno jsou dal zamnou to vis...
S tim topenim to je nadeleni jojo jsem byla dnes nucena i tady zatopit,jaka se udelala zima.Snad uz vam bude teploucko holky!

emily327
13. okt 2010

Ahojte, tak super, ze mam cas aj vas precitat 🙂
Tak kontrola u pediatra dopadla na vybornu 🙂 malinka je ukazkove dietatko 🙂 Ani nemukla,krasne drzala, aby ju pan doktor vysetril a ani pri vyzliekani a obliekani nic ani hlasku nevydala. Pribali sme z 2800g co sme prisli z porodnice na 3050g ale mala plienocku, tak ratam,ze ma 3030g co je jej porodna vaha. Krasne priberame 🙂 Rucicka povedal,ze sa zahoji, treba podkladat. A inak vsetko ok. Dal nam iba rady, ake mliecko po kupkani, lebo mame suchu pokozku - Sebamed. A tiez mi zakazal pit akekolvek granulovane caje pre podporu mliecka, ze je to velmi popularne u mamiciek, ale ze babatkam to nerobi dobre na brusko. Ani ziadnu rascu a uz vobec nie feniklovy cajik na prdiky. No my ani nic take nedavame. Vcera nas bolelo brusko ale to asi preto,ze som mala pecene zemiaky s rascou :( Uz nic take nebudem jest. Ale malinka si krasne oprela o moju ruku nozicky, pocvicili sme brusko, vyprdkali sme sa, pokakali 2 krat a potom nakojili a bolo dobre. Chvilku sme sa trapili s bolenim bruska, ale som rada,ze som jej pomohla uvolnit brusko tymto, ako jej do zadocku strkat nejaku umelu rurku, ktoru nam lekar kazal kupit v lekarni. Ale nekupili sme. Kupili sme iba paralen pre pripad,ze by jej vybehla teplota, to ze vraj treba mat doma vzdy pre istotu. A tiez som dostala radu ako kojit. Kedze ja som ju nechavala na ceciku aj pol hodku, tak si mala urobila z didiky cumlik :D A treba 5-7 minut prilozit, nechat odgrgnut, potom zase na taky isty cas prilozit a dat spinkat. Vyskusala som to po prichode od neho domov a super to funguje. Tak som rada, nevedela som, uz viem 🙂 A tiez,ze prechadzky zacat 15 minutami a stupnovat. Tak sme boli dnes asi 20 minut na balkone 🙂 Takze v skratke tolko. A tie oblicky vravel,ze ten pristroj je velmi citlivy,ze kontrolou sa moze ukazat,ze tam nic nie je. Ale netreba na tu kontrolu zabudnut. Co mne sa urcite nestane. Lebo je to fakt velmi dolezite.

@finfrle tehulka, tebe sa to fakt dost krati. No tie kurzy hadam na nieco budu dobre. ale co vas poznam s mm tak vy uz mate vsetko neskutocne nastudovane 😀 Velmi drzim palce, neboj budem tam v mysli s tebou, ked to pride, tak ako ty so mnou :-*

@barbora87 ahoj moja, no ako vidim, tak tehu pokracuje aj s priznakmi 🙂 No mne ani moc nesmrdelo, boli pachy co mi nerobili dobre, ako benzin som vonu niekedy milovala a v tehu blee ale to je normalne. Neboj to prejde 😉 A co ako pokracuje predaj a kupa noveho byvania? Mate uz nieco? Potom napis ako si dopadla u gynekologa cmuk

@schnucki fuha, byt bez topenia to je dost zle ☹ To je ale debil ten majitel,ze sa lepsie oblec, ked mas tak male babo v dome, tak co mas robit? To idiot nepochopil,ze nejde o teba a tvoje pohodlie ale,ze ti moze ochoriet dieta? Ach jaj tak ma to vytocilo,ze by som mu ja prisla vynadat. A inak sa mate ako? A ty ako sa citis? Si ok?
Ozaj aj ty mas stale brusko ako keby si bola tehu?

To brusko po porode sa samo nejako stiahne, ci mu treba pomoct? Ja som po porode iba tyzden a 2 dni, tak neviem ci uz nieco mozem robit, aby sa to stiahlo. Mam stahovacie nohavicky, ale pride mi to este skoro, pokial sa maternica nestiahne sama. Budem vdacna za radu 😉

Malinka krasne haja, ja mam upratane, navarene, prave periem jej vecicky. Vyvesim a pockam na mm bol na pohovore ( nakoniec si ho presunul na neskor, aby mohol s nami ist k lekarovi, strasne ma tym potesil 🙂 dobry tatino ) a na nakup, tak ho pockam, najeme sa a pojdem si poobede lahnut, V noci sme spali ale je to take trhane, tak nech si aspon trosku oddychnem.

finfrle
13. okt 2010

@emily327 Jsem moc rada,za malinka je tak sikovna a ze je zdravoucke miminko!
Se to pekne cetlo moc! 😵

emily327
13. okt 2010

@finfrle dakujem moja cmuk

barbora87
13. okt 2010

Ahojte babule
Tak teraz som prisla domov a som k.o.Ale o6a7pridu pozret na byt tak musim trochu popratat...

No a u dr som sa dozvedela take veci
1.idem az za 6tyzdnov na kontrolu a to bude posledna...
2.maly je dole hlavickou
3.vazi 2136gramov
4.podla utz som medzi 31plus5 a 32plus5...

Skoro ma slahlo...takze som zvedava kedy budem rodit a akeho obrika