Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

barbora87
17. okt 2010

@finfrle ahoj moja no dufam ze mu bude zase lepsie je taky uplne mrzuty...
No tak to ste mali action v noci...no to co je za pristup ze ani nedaju vediet

barbora87
17. okt 2010

@finfrle no on mi robil len utz nic nehmatal...ale to je divne no...ja si myslim ze je dole hlavickou len semtameste cestuje s nozickami...niekedy ich citim v pravo na boku a niekedy v pravo pod prsom...no uvidime

finfrle
17. okt 2010

@barbora87 No tak,kdyz rekl,ze je hlavickou dole u utz tak se pak jen spletl kdyz psal do karty 😉 Stejne musis chodit ke svemu lekari ne,tak at ti prohmatne jemne brisko a povi ti 😉
Tady je tak skarede venku jeje ale pujdeme se projit at pak vysmradnem zase jen na hodinku ke kravam 😀 ale to az k veceru.

ivanajelinek
17. okt 2010

@finfrle No ked sa nebude mne chciet ist von, pojde mamina.Aj vcera bola s malym vonku a my s mm sme boli rychlo nakupit na cely tyzden. Teraz mamina vari a chlapi oddychuju. Ja zalezem do sprchy a pojdem sa bud natiahnut alebo pomoct mamine varit.Lebo mne sa cez den nejak vobec nechce spat, pride to vzdy na mna az vecer 😀
juj kocky ale uzivajte si este tehu... Mne to dost chyba to moje brusko. Ale zasa na druhej strane je krasne mat takeho maleho cloviecika pri sebe. Ja uz rozmyslam o druhom 😵

barbora87
17. okt 2010

@finfrle no neviem no...nie nechodim k ziadnemu inemu dr...len gynekolog a potom nemocka...
No tu zacalo prsat zapla som pracku a lezime v posteli...
A pocuj robite s mm tu masaz hradze

finfrle
17. okt 2010

@barbora87 Delam sama s mm by se to zvrhlo 😅 😀 zhruba co druhy den ale nevim jestli je to k necemu,piju malinik a lnene seminko.Uvidime jestli alespon trochu to pomuze.Ta masaz hraze uz je vazne obtizna ale tak 3x to docela bylo neprijemne a ted uz je vlacnejsi takze lepsi.
Normalne nedele a me prisla na ucet prvni materska 😕 😨 😵

@ivanajelinek to ja nevim jestli mi bude tehotenstvi chybet 😕 uvidime.Je moc fajn,ze tam mas maminu a ta ti pomaha a mas cas i malinko na sebe 😉 jdi si odpocinout papa

barbora87
17. okt 2010

@finfrle 🙂)) a to sama zvladas?no caje aj to semienko mam uznakupene tak somzvedava...
Jeee super ze ti prisla materska!bud rada!
Mne tu mm pri telke zaspava tak asi pojdem potom varit...mala by somzacat prat malemu vecicky ale nejako sa mi do toho nechce

emily327
17. okt 2010

@ivanajelinek no aj my uz rozmyslame o druhom 🙂 Ale nie hned 🙂 To mas super,ze mas maminu pri sebe,ze ti vie takto pomoct. Ja mam mm ale v podstate by som to zvladla aj sama. Ja mam rada, ked si urobim podla seba.

emily327
17. okt 2010

Ahojte, tak ja sa musim pochvalit, mame doma anjelika. Prajem kazdemu take dietatko ako mame my. Nasa Sonicka krasne sa napapkala, potom pekne odgrgla, poprdkala a vykakala sa a krasne spinka. Sme neskutocne stastni,ze sa jej da uvolnit brusko, ze si krasne dudka a ze pekne prdka a kaka. No uzasna je 😉

mirusch
17. okt 2010

Ahojte babule. Tak dnes som konecne videla Schnucki a jej princeznicku krasnu 😵 Vyzeraju byt vsetci spokojni. 😵 😵 A mala je ockov milacik, to je jasne, bude to mat u neho slecna lahke, ked bude nieco chciet. Schnucki vyzera vyborne, ako keby ani nerodila 😕

ivanajelinek
17. okt 2010

@mirusch Jej takze super, ze vam to konecne vyslo. Mala je krasna 😉

mirusch
17. okt 2010

Prepacte, ze na vas nereagujem, musim este nieco do prace dokoncit, konecne mi je o nieco malo lepsie.
@ivanajelinek No ved aj ja sa tesim, lebo ktovie kedy by to zase vyslo.

finfrle
17. okt 2010

@mirusch Je nadherna!Snad te mala trochu dobila energii 😉 a popovidala jsi si s Misou to mela urcite taky radost.
Jsem m oc rada,ze je ti lepe.Jen pracuj ale neprehanej!

@ivanajelinek Jak jsi nakonec dopadla s prochazkou,sla jsi ty ci mamina? 😉

finfrle
17. okt 2010

Mela jsem nadherny den u manzela v naruci jsme sledovali tv,loupali spolu brambory jako stari manzele a povidali🙂a pak jsem i usnula a mm sam uvaril.Ted jdu dat sprchu mm zapalil svicky a budeme koukat na zpravy a talent.Rano jedeme do nemocnice.
Jsem rada za to jaky dnes mm byl pozorny,pohladil,nechal me pekne odpocivat a delal vse co mi na ocich videl 😵

mirusch
17. okt 2010

@finfrle Tvoj chlap je proste zlaticko. 😵 Som na teba u Misky myslela, lebo oni su tak na okraji mesta, hned tam maju luky a les a boli tam koniky - pripomenulo mi to tie tvoje prechadzky 😉
To jo, dobila ma, dobila 😀 Spala mi na rukach, v kociku sa jej nechcelo, nakrmila som ju, pokricala si, poprdela... rusny program 😝

finfrle
17. okt 2010

@mirusch To je krasne,tak se ti malinka ukazala ve vsi krase 😵 a prijedes i zamnou na navstevu? 😉 🙂
Dnes jsem prochazku zazdila a radeji se dala doporadku a ted uz jdu koukat na tv a zace odpocivat.Si dam cajik malinik mnam a pak hooodne mlika,jsem jim ted posedla 😅 😀
Jeste par dni a je tu Meleri s nami 😵

mirusch
17. okt 2010

@finfrle Jasne ze prijdem 😵 Ale otazka je, ze kedy... 😝

schnucki
17. okt 2010

ahojik holky,

hlasim ze zijeme ... dneska tu byla mirusch jak uz psala 🙂 bylo to super ji videt 😀

mame se s malu fajn, ale trapi nas prdiky, vcera nam tu tak brecela ze jsem az myslela ze ztrati hlasivky 😒 .... zkousime co muzeme, ale zatim jsme nenasli neco co by ji vzdycky pomohlo, sem tam ji pomuze obratit na brisko, jednou ji pomohlo tlacit nohy proti brisku a nekdy muzeme se na hlavu stavet a nic ....

jdu vas zkusit docist

schnucki
17. okt 2010

@emily327 tak vasi malou bych chtela mit nekdy doma, nasi bohuzel trapi casto prdiky, takze casto bojujeme ... ja nekdy s pocitem bezmocnosti kdyz mi tu breci a ja ji nemuzu pomoct ... ale jinak je to muj poklad ...

holky maminy mate taky decka po jidle v rausi? ... mirusch by mohla vypravet co dela za ksichtiky 😀

@ivanajelinek super ze mas doma mamku, je to urcite super pomoc ... nasi maj prijet pristi vikend a zustat pres tyden, tak se tesim ... zvladam to sice s malou i sama, ale je super si na chvili odpocinout ....
a co maly, vsechno v pohode??

@finfrle a jak se mas ty? jeste mas poslicky?? ...

@barbora87 super jestli je maly hlavickou dole 🙂 a jak se citis?

my jsme ted malou ulozili do postylky tak uvidime jestli sama zaspi ... pomalu ji budu ucit, protoze by me kleplo ji uspavat na ruce ... dudlika a nazdar 😀

ivanajelinek
17. okt 2010

@finfrle Nakoniec sme boli vsetci na prechadzke. Ja, mamina aj mm. 😉
@schnucki No ved aj my to zvladame, ale je to super ju tu mat. Bude vyvarat, teraz nam tu zehli, a s malym sa hrozne moc rozprava. Nas krpec nespi, ved sa zobudil o 19.00.Tak som zvedava kedy zasa zaspi a aka bude noc. 😝 Nas maly tiez len na rukach. A ta kniha sa vola ze Jedes Kind kann schlafen lernen. Mne ju pozica kamoska, ale mi hovorila ze je to este skoro maleho ucit na nejaky rezim.

schnucki
17. okt 2010

@ivanajelinek ja to nemyslela tak ze by jste to bez mamky nezvladali, jestli to tak vyznelo tak to se omlouvam 😅 ...
dekuju, podivam se na tu knizku, ja co mam ty dve knizky od mirusch tak tam je to tak hezky napsane, jsou tam rady co a jak ale je to tak napsane ze se nad tim zamyslim a je to jako pomoc jak by se to mohlo delat, je tam vzdycky vic zpusobu a pro a proti, takze to neni takove vnucujici .... doufam ze jsem to napsala nejak srozumitelne 😀
me mamka rikala, ze by jsme meli uz ted zacit s tim, ze koupat v urcitou hodinu a pak nakrmit a spat, ze je sice mala, ale kdyz to budem delat kazdy den tak casem pochopi ze to tak je a je to jednodussi, takze se snazime mezi 7 a 8h koupat, pak najist a vetsinou nam do 9h usne ... dneska teda byla az do 10 vzhuru, ale to proto ze predtim dve hodky spala .... vcera jsme ji treba nekoupali a to byla nejaka rozhozena, tak asi na tom neco bude .... ja prave nevim kdy je cas ji zacit ucit aby usla sama, myslim ze tak kolem toho 2-3 mesice, no ale zkousime to uz ted ... hlavne teda se snazim ji casto nechat lezet a ne ji cely den nosit na rukach, protoze ona uz ted vi ze kdyz zacne brecet tak nekdo prijde, tak ji kolikrat necham chvili brecet a ona prestane kdyz ji nic nechybi a jen se chce nosit, uz ted je vycurana jak mraky 😀

schnucki
17. okt 2010

@ivanajelinek dekuju za IP, az ji to bude zas trapit urcite to vyzkousim 🙂
jinak s tim koupanim a pak dat spat mi to rikala i hebamme ... my malou vykoupem a nakrmime a pak bud usne, nebo je vzhuru a usne pozdeji, ale usne driv jak kdyz ji nevykoupu ....

jinak zitra jedeme vymenit tu ohradku tak doufam ze to bude uz v poradku ... na gauc uz ji moc pokladat nechci a v kocarku toho moc nevidi ....
jinak jsme ji vcera polozili na brisko a zveda prdelku a hlavicku uz hezky zvedla a drzela 😵

finfrle
17. okt 2010

@schnucki @ivanajelinek
Holky vas se tak pekne cte jak pisete o prdolach 😵

Zrovna dnes jsme s mm probirali jestli koupat kazdy den a nastolit rezim koupani v urcitou hodinu od zacatku cca 2-3tydny ci ne....vim,ze se nemusi mimi koupat kazdy den ale stejne si tak rikam,kdyz to pomuze dite uklidnit a primet na nejaky rad tak kdy asi zacit...
Poslickove jsou a nejspise budou ale i mala se divne vrti a dava mi i pekne rany.Dnes jsem poprve zaznamenala,ze brisko mi kleslo dolu a uz neni tak u prsou nahore.Asi mel mm pravdu 😅
Zase mi zacalo za posledni dny zvracici obdobi,tak snad to odezni.Mala se klidne muze narodit az za ty dva tydny i tri ja pockam,stale doufam,ze me to preskoci 😀 😀 😀

solinkarka
18. okt 2010

Cawte baby...rada by som vedela ci mozem byt v tom ak som v sobotu dostala ms ale iba taku ani nie jednodnovu a dodnes nic iba trosku som mala rano slabunko ruzove aj to len na toaletaku. dakujem za kazdu odpoved 🙂

emily327
18. okt 2010

@schnucki no ja som stastna,ze nasa si pekne prdka. Myslim,ze tvoja nema prdiky kvoli mliecku. Ale neboj, to casom prejde a brusko si zvykne 😉 Ano, nasa mala tiez struha take ksichtiky, ale po papkani je to preto,ze tlaci do gati 😉 Je na zjedenie ako sa vie tvarit 🙂 Az mam niekedy zly pocit z toho,ze na nu kukame a ona sa chutatko nemoze ani vykakat bez toho, aby sme sa na nu divali. Ozaj tvojej malej po akom case odpadlo to zakoncenie s krvou z pupika? Nasa mala to stale ma ☹ A vzdy po kupkani jej to zacne krvacat trosku.....

schnucki
18. okt 2010

@finfrle my jsme asi kdyz ji byli skoro tri tydny zacali koupat kazdy den, vim ze tomu jeste moc nerozumi, ale kdyz ji nevykoupu je rozhozena .... super ze ti brisko kleslo dolu, to uz se chysta 😀 ... zase zvraceni? tak snad to brzo prejde ...

@emily327 nase mala mela ten zbytek snury asi tyden, ja ji teda koupat nesmela, v nemocnici rekli ze az to odpadne, takze jsme ji jen otirali .... ted zkousime nove mlicko, myslim ze mala neni dostatecne syta od toho prvniho, ale tohle ji asi moc dobre nedela, v noci byla casto vzhuru ... uvidime dnesni noc a kdyz zas nic tak se vratim k tomu staremu a prestaneme experimentovat ....

@solinkarka teoreticky by to tehu byt mohlo ... ja bych pockala jestli to vydrzis do patku co se bude dit a udelala testik 🙂 drzim palecky 😉

solinkarka
18. okt 2010

@schnucki no uz som to skratila na stredu myslim ze vtedy by tam uz malo co vidiet 🙂

lubinka9
18. okt 2010

caute babule,
my zijeme len lietame po lekaroch.., minuly tyzden kontrola u kozneho, dnes rano imumologia, o tyzden zasa kozny, medzito pediater, ach jo.. Dnes malemu brali 5 ampuliek krvi z rucicky, to bol zasa strasny plac 😔 . Maminka sa drzala ale ked vysla do cakarne tak zacala ronit slzy jak hrachy 😢 . Poviem vam to je des, drzat maleho ked tak place a a tymi velikymi ocami na vas cez tie slzy tak vycitavo hladi ☹ . No ale co sa da robit, budu nam robit rozsirene testy na potravinove alergie. Vysledky buduci tyzden..
Ekzem bol na ustupe, od vcera sme sa zasa trosku vyhadzali, musime sa snazit aby si to neskriabal a nerozniesol inde a nezaniesol infekciu.

a co vy?

kukam finfrle stale 2in1, maminky maju maminkovske starosti 🙂
@emily327 nam pupik odpadol tusim na 10 den, dovtedy nam neodporucali kupat, len utierat vlhkou handrickou. Ale to je asi indivindi

a nasa skusenost s kupanim a rezimom, pekne ucte deticky od malicka. Rezim maju radi. My sme sice mali problem zo zaciatku, ze sa nam maly po kupani tak zrelaxoval, ze zaspal jak som si ho prilozila ale casom sa to upravilo. Skusali sme najprv nakojit a potom kupat ale to zasa odgrckaval ked sme ho natierali a on bol na brusku.
A radim kremovat alebo olejcekovat. Mne Hebamme povedala, ze netreba vobec nic a maly zacal velmi skoro trpiet na suchu pokozku. Mozno nam aj to dopomohlo k tomu s cim sa teraz trapime, ktovie.

babule opatrujte sa, ja sem tam kuknem, prehlad si ale udrziavam 😀
a tu kuk, prva chlebova korka 😎

ivanajelinek
18. okt 2010

@schnucki ja viem ze si to tak nemyslela 😉 No mne mamina tiez hovorila, ze by som uz tiez mala v urcitu hodinu kupat, ist von a tak.Aby si maly pomalinky zvykol. Teraz isla mamina s malym von, lebo vyslo slniecko, tak ja sa osprchujem a chcela som si uz vytiahnut nejake moje veci, ci mi budu uz dobre. Este mas brusko po porode? Ja mam od porodu dolu zatial tych 8-9kg. inak ja prikladam aj na brusko tu kirschkisse, to ho vzdy ukludni.Skus aj to.
@emily327 Nam ta pupocna snura odpadla v den ked sme isli s nemocnice a potom 2 dni na to to hebamme odlupla cele a odvtedy nema nic nasa prdolka.
@finfrle my kupeme kazdy druhy den.Ale len vo vode a potom naptrem olivovym olejom.

ivanajelinek
18. okt 2010

@lubinka9 jej malinky je rozkosny. Ale to leti ten cas, co? No nas maly sa tiez tak zrelaxuje po kupani...Sem tam zaspinka, ale len tak na 5-10 min a potom kojim.Tak to je super, ze sa to trosku pohlo dopredu a ze budu robit testy. Dufam ze zistia viac a ty budes vediet ze z coho to malinky ma...Drzim palce