Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
29. okt 2010

☹ ☹ ☹ ☹

kleopatris
29. okt 2010

@emily327 super, ze ma manzelik pracu 😵 ale blbe, ze musi zacat rovno na vsech svätych ☹ a este tak dlho pracovat...
chudatko finfrle...tu v AT tiez malemu nedali prikrm, nechapem preco tie miminka tak trapia 😢 myslin na nu chudatko, nech uz sa konecne maju lepsie a su doma nech maju klud a pohodu 😵

@kkatka78 chcela som kuknut link, ale mi nefunguje 😒

kleopatris
29. okt 2010

@emily327 preco tolko smutnych smajlikov?

nevestinka2010
29. okt 2010

@emily327
no chudina fin, ale to se podda, vsechno bude ok, mliko ji snad naskoci brzy

Diky ze drzis palce 😉
dokud jsme ja a mimi zdrave a tehu v pohode, tak mi zdejsi minimalisticka pece nevadi, spis naopak, ja se citim skvele, nemam duvod litat po doktorech. To, ze se tu nedelaji prvosemestralni screeningy mi nevadi, verim ze mimi je zdrave a berem to tak, ze jsme se uz jednou rozhodli, zplodili dite a prijimame ho at je jakekoliv... na zadne extra vysetreni do CR nelitam, nastesti nemam duvod.
Ja nekdy Iry nechapu taky, ale jinak mam spis pozitivni zkusenosti, vsichni se tu k nam vzdy zatim chovali velmi dobre, ale to proste zalezi, na jake lidi narazis...
Ja se domu taky tesim...
no nic pro dnesek uz sem toho nacumela do PC dost, tak dobrou...

ivanajelinek
29. okt 2010

Ahojte kocky. Ja len tak narychlo. Mamina uz dnes odisla, tak sme uz sami. Skoda, lebo mi dost pomohla. Ale neda sa nic robit ☹ Akurat mi maly zaspal, tak uvidim dokedy. V poslednej dobe ma hrozne nekludny spanok, stale sa budi, rozhadzuje rukami, mrvi sa a ked mu vypadne cumlik tak sa zacne jedovat.Neviem co s tym. Teraz spi v obyvacke tak neviem ci ho tu mam este nechat alebo uz dat do spalne, nech ma klud...
Emily,Schnucki ked vam sa vam malinke nejak nadranom 4.00-5.00 zobudia na papanie, tak vam potom este zaspinkaju? Lebo nas krpec ani nie. Väcsinou zaspi az po tom dalsom kojeni(tak o 2-3 hodinky neskor)...Inak ako s mate vsetky?
Barbor ako to vsetko nakoniec dopadlo?

barbora87
30. okt 2010

Babule zase nemozem spat...je toho vela na mna a som psychicky na dne...
Posledne 2dni ma pripravili o moje posledne nervy a vcera vecer som uz len plakala...
Proste vam poviem len tolko ze vcera vecer ta zenska odstupila od tej ponuky ktoru nam dala a ktoru sme akceptovali...asi to dame na sud lebo toto je vrchol co s nami za posledne 2dni robili...
Stratila som celu energiu a silu...polka bytu je zbalena a niektore veci su uz odhlasene...ako keby som nemala co robit...
Tak dnes vybalujem a zacnem si pripravovat pre maleho veci lebo este nic nemam hotove...

@ivanajelinek takze ivi takto to dopadlo

meleri
30. okt 2010

čaute holky,
já mám za sebou hnusnou noc..včera jsme se zase pohádali s manželem :( a k tomu jsem v noci nemohla spát protože je tady takový uragán že to řve a křápe okenicemi...
emily,
s Finfrlí je mi to líto doufám že se to brzo spraví. co si pamatuju tak mlíko se spouští 3 4 den po porodu ale to mlezivo by mělo taky stačit? s těma bradavkama je to blbé já doufám že ji to brzo přejde. určitě příkrmem nic nepokazí a určitě se potom rozkojí. kdy vlastně porodila? mám v tom všem už chaos.

bože já jsem ko, a den ještě ani nezačal. naštěstí je tu manžel, který půjde s malým nakoupit...

meleri
30. okt 2010

@barbora87 sakryš to je mi líto! nějak nechápu co se děje, ale nechcu v tom moc vrtat, doufám že najdete nějaké řešení! není to zrovna vhodná doba když jsi v jiném stavu co se dá dělat, přeju ti at se to rychle vyřeší! 🙂

barbora87
30. okt 2010

@meleri no proste pred mesiacom sme dali inzerat ze predavame byt...prve dva tyzdne skoro kazdy den chodili maklery a ja som upratovala ako sprosta...ale pivedala som si ze nevadi ze viem preco to robim...chceli sme ten domcek ktory bude buduci rok na jesen hotovy...no a bola tu jedna zenska co hned v ten vecee dala nasmu maklerovi vediet ze ten byt chce...tak v sob nam to dsla pisomne a my sme jej ponuku akceptovali tak uz sup len k notarovi...no v stredu volaju ze sa chce prist este raz pozret a to mi bolo divne ale kazdy mi hovoril ze to je podpisane tak nech sa nestresujem...no vo stvrtok vecer tu bola a zrazu ze jej to je drahe...ja somcumela ze co sa deje ved sme sa uz pisomne dohodli a ta ponuka je zavähna...no ona stale trepalaze ma2tyzdne na rozmyslenie co neni pravda lebo ked ona da bamponuku tak my mame 2tyzdne na rozmyslenie ci podpiseme...tak vo stvrtok vecer ze uver podpisala ze vsetko ok...no a vcera vecer nam makler vola ze odstupila od vsetkeho a on nam teraz zisti ze ci sa nam to oplati tahat pred sud...lebo ta ponuka co nam dala je zaväzna a ked my podpiseme takto je ako zmluva...
No a pol bytu mame zbaleneho chceli sme ist na rok k mamine aby sme financne trochu nasetrili...
No a teraz toto....

A ty si sa preco s manzelom pohadala?co sa deje?

schnucki
30. okt 2010

ahojik holky,

tak nasi prave odjelo, normalne jsem si malem pobrecela, cely tyden si s malou paradne uzili az je mi lito ze jsou tak daleko 😢

@ivanajelinek nase mala kdyz se vzbudi kolem 4-5h tak ji dam najist, stale na ni nemluvim a vetsinou jeste zaspi tak do pul 7 -7h ....

@emily327 super ze manza ma praci, to me mooooc tesi 🙂 ... finfrle moooc pozdravuj, musim na predeslou stranku co s ni vubec je ....

@meleri copak se deje, proc jste se rafli??

@barbora87 tak to je od ni docela sproste, to mohla rovnou rict ze ne a ne vam to podepsat a pak takhle .... no snad se to nejak vyresi a nebo najdete jineho kupce ... myslim na vas, cmuk

barbora87
30. okt 2010

@schnucki dakujem...no ved prave to ze som si mohla tolko stresu usetrit a nie raz ano a pptom nie...hrozne ma mrzi ten pristup...a presne vedia ze som tehu a za 6tyzdnov rodim...no mm ze nech dam zase inzerat ale ja na to nemam nervy momentalne...takto zase vsetko vybalim a zacnem pripravovat a vsetko v klude...a buduci tyzden ked nam pride dopis ci nam dali ten domcek tak uvidime...ked nie tak to nemalo byt a ked ano tak pomaly budeme predavat a aspon sa nemusim stahovat pred porodom k mamine a o rok zase niekam...tak uvidime no...

Joj to ti verim ked vam bolo dobre a teraz musia ist :((( dufam ze coskoro zase pridu aby si malinku uzivali

meleri
30. okt 2010

@schnucki
z čistajasna se jeho máti min. týden rozhodla, že nám dá barák, který pronajímala roky lidem, a ve kterém jsme chtěli vždy bydlet. Jenže manžel přijde pokaždé s něčím jiným. Je třeba tam udělat různé práce, které by šly do 30 000 Eur. Jenže splácíme už tento byt. Podle manžela by se snad s bankou dalo dohodnout.
Jenže tchýně tlačí na manžela abychom tam šli už v dubnu!! A to mám zrovna mít po porodu...manžel si to zas přestavuje velmi jednoduše, že porodím a pohoda...problém je že barák je na kopci. ne moc velkém ale prudkém a pro každou věc člověk musí nahoru dolů. nevím jak se rozhodnout a proto se hádáme. v pondělí tam máme jet abych to místo trochu poznala. jde o to že máme jen jedno auto a potřebovala bych nějakou ojetinu. kde na to všecko vzít?
do toho tchýně začla komandovat co se v domku bude měnit a co ne...a manžel mi v tom dal zapravdu že jestli do toho začne moc kecat tak jdem od toho. radši barákza pár let podle nás než to pak mít pořád na talíři: dala jsem vám dům atd...
on ho manžel ani přijmout nechce, chce jí dát 100 000 aby měl právě tu jistotu že nás později nebude citově vydírat (což si myslím že stejně bude), jenže musíme nějak dát do zástavy ten byt, abych se mohli nastěhovat do opraveného a pak byt hned prodat, což nevím jestli pujde.
prostě je to zamotané a nevím co si myslet.
bydlet jsem tam vždy chtěla, je tam les, kopce, je to nedaleko od Grenoblu kde se dají dělat krásné výlety po horách...
jenže to má ten oříšek, že by v tom byla zamotaná tchýně. :(

meleri
30. okt 2010

nevím zda bych to stěhování po porodu fyzicky zvládla, proto mu pořád říkám že bych tam šla např. v září, jak budu mít s miminkem zaběhaný nějaký ten režim.

schnucki
30. okt 2010

pridavam vam jeste par fotecek toho naseho skritka ... ma neskutecnou silu, pred par dny se mi ve vanicce odrazila nohou od kraje a malem se mi otocila, jsem mela co delat ji udrzet ... a dneska kdyz pasla koniky se soupla dopredu, normalne strka nozicky pod brisko a odrazi se a soupe se dopredu ....

schnucki
30. okt 2010

@barbora87 doufam ze se to nejak poresi, hlavne v klidu, ... je to fakt neskutecny jak se zachovala ...

@meleri pokud by vam do toho mela kecat tak to radeji bezte od toho, to podle me za ty nervy nestoji ... bylo by to sice fajn, ale jak by se vam do toho michala, coz podle toho jak pises bude, tak radeji pockejte a jdete do vlastniho .... ja vim jak to myslis, ty penize jsou fakt na prd, .... hlavne se snazte s manzelem to nejak v klidu probrat a zkuste se nehadat, vim ze je to tezke ale zkuste najit kompromis co bude vyhovovat oboum ... pak pisni jak jste se rozhodli ... jinak s tim stehovanim po porodu s tebou souhlasim, budes mit prace az nad hlavu s mrnouskem, a samem a jeste k tomu stehovani, to ne ....

ivanajelinek
30. okt 2010

@barbora87 Tak to mi je luto, ze to nevyslo. Ale hlavu hore,bude to dobre. 😉
@schnucki Jak pekne rastiete 🙂 Malinka je krasna. No nas krpec ma tiez sily az az.. Normalne niekedy nechapem. Moja mamina si vcera tiez poplakala...je to smutne, ze babky byvaju tak daleko, ze?
Ako budete vikendovat?
Finfrle je este v nemocnici ci uz doma, neviete?

meleri
30. okt 2010

@schnucki
jé to jsou krásné fotky! vypadá i že už je starší, je vidět že je vyspělá a šikovná! Sam v tom věku jen polehával a ani se ještě neusmíval nic máte krásné a šikovné miminko! 😵

dík za radu..vím že hádky jsou zbytečné a neřeší nic, a navíc jak jsem ted těhotná tak na všecko reaguju dost divně a podrážděně. já bych šla do baráčku ale až budou oba dva třeba ve škole atd, vždyt je to záhul po porodu... uvidíme v pondělí jak to bude vypadat a hlavně jestli se mi tam ještě vůbec líbí.

emily327
30. okt 2010

ahojte, tak ako citam, moc toho pozitivneho tu nie je ☹ Kazda mame tie svoje starosti a trapenia.

FINFRLE: dnes by ich mali pustit domov, velmi jej drzim palce, nech sa tak stane, nemocnica je na psychiku neskutocne zla a viem to podla seba,ze som chvilami bola ready na slucku. Ochota je fakt niekedy na nezaplatenie, lenze bohuzial v nemocniciach nie je vela ochotnych ludi ☹ Inak z jedneho prsa sa jej mliecko krasne rozbehlo a ma ho dost 🙂 Urcite ked pride domov, bude mat aj v druhom a uz to bude o niecom inom a s malinkou im bude ovela lepsie ako v nemocnici. Viac vam napise ona sama 😉 Vsetky vas pozdravuje a dakuje za podporu cmuk

@kleopatris no co uz, na jednej strane nam peniazky treba ale na druhej strane mi bude luto,ze nebude s malinkou a so mnou. Ale taky je zivot ☹ Som vdacna aspon za ten mesiac co bol s nami a mohol mi pomoct po porode, lebo vtedy som fakt tu pomoc potrebovala, kedze som bola zasita, mala som tocenie hlavy, slabosti a hlavne som sa citila velmi vycerpana a unavena. Ale teraz som uz v pohode. 😉 A vy sa mate ako moja?
☹ tolko smajlikov, lebo som vcera zase nemala dost mliecka a musela som dat malinkej dokrm UM. ☹ vzdy mi pri tom krvaca srdce, ale co mam robit? Nenecham ju predsa uplakat kvoli hladu. ☹

@nevestinka2010 tak to je dobre, ze mas takyto postoj co sa tehu a aj IRL tyka. My mame velmi zle skusenosti s ludmi v IRL, hlavne poliakmi ale aj Irmi a dost nas sklamali. Ale je pravda,ze mi sli do IRL a vedeli sme, ze iba za jedinym cielom, zarobit a nasetrit si na byvanie a cim skor odist. A ja som tiez nechodila na vysetrenia na SK ale vsetky co sa robia automaticky u nas na Sk, som absolvovala v IRL sukromne. A je super,ze sa citis dobre a nemas komplikacie. Drzim fakt velmi palce, nech je to takto cele tehu cmuk

@kkatka78 Katuska moja, neviem ani co napisat, je to fakt nejake divne. Mal by ta asi pozriet gynekolog a urobit este raz vsetky testy, aj krvny zopakovat, ci sa nepomylili. Velmi drzim prsteky 🙂 A neverim,ze by bolo zlych tolko tehu testov za sebou hmm Inak moja teta, bola tehotna a ani o tom nevedela, mala MS normalne a ziadne priznaky tehu a ked prisla na kontrolu k Dr. tak jej oznamil,ze jej vy ste v 5. mesiaci 😀 No takze vsetko je mozne 😉 Drzim palce velmi velmi ti to prajem cmuk a som rada,ze si sa zase ukazala cmuk

@ivanajelinek ahoj moja, no nasa malinka krasne buvka celu noc, zobudi sa 2 krat na papkanie a potom zaspinka. A inak aj Sonicka rozhadzuje rucickami ale uz viem,ze mi tym chce nieco povedat. Uz som to zistila, minule takto rozhadzovala a otvarala pusinku akoby mi nieco chcela povedat a bola napapkana a prebalena a ked som tak chvilku na nu pozerala ako sa mrvi, hovorim si, kuknem jej este plienocku, to sa mi nezda,ze je takato a co som nasla? Jasne, precikana bola tak,ze cele body mala mokre. A vcera tiez rozhadzovala rucickami a otvarala pusku a tak hned som pozrela plienocku ( hoci pred par minutami som ju prebalovala) a tiez bola pocikana, tak sme ju vymenili a potom krasne sama zabuvkala. Aj ty davas malemu vitamin K? A ako casto?

@barbora87 ahoj zlatinko, boze moj kolko stresu a nervov, oni asi fakt nie su normalni. No mala by si sa mozno dohodnut s mm,ze iste veci bude riesit iba on a usetri ta takychto nervov. Ale ty urcite chces byt v obraze a zainteresovana do toho co sa deje ohladom vasho byvania, vsak? Ja by som tiez chcela 😀 Treba malinko viac ventilovat a povedat si,ze ti ti ludia nestoja za tie nervy a ze vsetko vplyva na babatko. Uz ked sa dovybalujes a budes mat vsetko pre maleho nachystane, tak to bude uz vacsia pohoda ako teraz a velmi drzim palce, aby ste to s bytom poriesili k vasej spokojnosti cmuk drz sa a hlavku hore moja, vies co ti uz od zaciatku tehu radim? Vsetko co porezivame my, preziva aj babatko v brusku, musime byt sebecke teraz v tomto obdobi a mysliet viac na seba 🙂 Cmuk drz sa

@schnucki ahoj moja, dakujem pekne. Aj ja som rada, konecne sa nam bude lahsie dychat, lebo peniazky fakt treba ,hlavne ked od februara zostanem iba na rodicovskom prispevku co je iba 190 euro mesacne ☹ No je to smutne, ked rodicia odchadzaju a su tak daleko, ja to poznam, moji tiez byvaju na konci republiky a maju prist na vikend koncom mesiaca, som zvedava ako to zvladneme 🙂 Ale tesim sa na nich. Len mam strach, aby moja mama nechcela zavadzat svoje praktiky aj na malej, vies kedysi ked sme moc plackali tak nam davali napr. dudlik do praskoveho cukru aby sa dietatko ukludnilo. To nedovolim, ani nahodou. Ja sa za placom vzdy snazim najst pricinu, preco malinka placka. Ozaj ty si uz bola na tom vysetreni po 6 nedeli? ci to este nie si? A co malinka? Ako sa mate?
Ozaj kolko vazi vasa malinka? Sa mi zda ovela vacsia ako to moje malinkate, co tu lezi vedla mna 😀

@meleri ach jaj chudatko moje, nie je to lahke, hlavne rodinne vztahy su hrozne. Ja viem,ze ked sme byvali s mojou svokrou co s nou mam dobry vztah, tak sme sa vzdy s mm hadali. Co mi bolo velmi luto. Zober ho, sadnite si a kludne mu vysvetli,ze sa porodu bojis,ze to nie je vhodny cas na stahovanie sa a ze nech to nechate na neskor a prehodnotite vsetky plusy a minusy. Hlavne to treba prekecat v klude a nie s placom a nervami. Lebo potom je kazdy tvrdohlavy a nic sa tym nevyriesi. Iba sa budes trapit. Inak finfrle porodila 27.10. 😉

No ja som vcera zase mala zly vecer, malinka sa hrozne pucila, aj potom prdiky povolili aj sa vykakala ale stale plackala, tak som jej dala jeden prsnik, ale v nom nebolo vela, tak druhy a nakoniec po hodke a pol, ked sa to zopakovalo som prisla na to,ze uz v nich nic nemam a nezostavalo nam nic ine, len UM dokrm. Zase mi pukalo srdce a brala som to ako moje zlyhanie a hlupost,ze som jej dala z oboch prs a nemam pre nu svoje mliecko.
Chcem sa opytat maminy, davate babatkam alebo davali ste babatkam VITAMIN K? Lebo ja ho mam davat tento mesiac kazdy tyzden v piatok jednu kvapku a potom raz mesacne. A uz minuly tyzden ked som jej ho dala, tak mala hrozne krce v brusku a plackala a pucila sa a to iste sa stalo aj vcera, ked som jej ho dala. Myslite si,ze to moze byt z toho? A treba ten vitamin vobec davat? Vitamin D davame kazdy den jednu kvapku a ten je v pohode. Lebo som tak skumala co som vcera papala,ze mozno som ja zjedla nieco z coho ju bolelo brusko ale jedla som ako obvykle. A potom mm napadol ten vitamin a hned mi to bolo jasne,ze to bude nim. Kanavit sa vola ten vitamin co davame a ked som si v pribalovom letaciku docitala,ze nebol klinicky testovany, tak mi skoro oci vyleteli. V stredu ideme k pediatrovi, musim sa na to opytat. Takze tak, vzdy nieco. Ak som si myslela,ze porod je to najtazsie, tak vobec nie az teraz ked je malinka na svete a je odkazana na nas s mm, vidim ako je to tazke a aka bezmocnost ked babatku nevieme pomoct, ale zatial sa nam vzdy podarilo jej pomoct, z coho sa velmi tesime. Nechcem to urieknut, klop klop 🙂 Zajtra cakame velku navstevu z rodiny, 4 ludia, tak som zvedava ako to zvladneme, len sa modlim, aby malinku nebolelo brusko a aby neplackala, lebo uz vidim tie rady, ako mi budu radit, co s nou mam robit a iba ja viem najlepsie co zabera, ked placka. Svokra mi navrhla,ze ju niekedy mozme priniest a mozem si vybavit co potrebujem, lebo teraz ked mm bude takto cele dni v praci, rozmyslam,ze by som si urobila vodicak a rano ho odviezla do prace a vecer pre neho prisla. Lebo ked potrebujem ist do nemocnice to je cca 20 minut autom a autobusom si to ani len neviem predstavit lebo to by som musela prestupovat a natahovat sa s malou a kocikom a v zime brr ani na to nemyslim. A svokra sa navrhla,ze ked ja pojdem na jazdu alebo na prednasku z autoskoly,ze mi ju postrazi hmm no poviem vam po pravde, nedala by som ju takto okrem mm nikomu. Fakt kazdy ma svoje praktiky a ja sa bojim,ze by jej viac uskodili ako urobili dobre. Lebo uz som videla ako kedysi ked moje sestry boli male, davali babatkam cumel aj do medu, co je neskutocny alergen a to by ju asi malinku roztrhlo fnuk tak mam fakt strach, lebo minule ked tu bola svokra, davala malej cumel ale tak,ze ona ho nechcela a ona jej ho nasilu drzala a mala sa skoro zadusila, ako ju naplo. Ja ked nechce, nedavam, radsej si ju pritulim, pomojkam, pobozkam, porozpravam a ona sa ukludni. No len na to treba trpezlivost a je jednoduchsie supnut nasilu cumel ako sa jej venovat. Preto som stastna,ze sme sami a nebyvame s nikym 🙂 No idem sa jej venovat drobatku, lebo sa uz tu kruti vedla mna, vyhrievame sa na slniecku a naberame prirodny vitamin D 🙂 Aj tak som sa rozpisala co? no to aby ste nepovedali,ze na vas kaslem ;-D 😀 😀

meleri
30. okt 2010

@emily327 to máš pravdu. já už mu řekla že se toho bojím a on že já se bojím všeho atd...ale každopádně pochopil že po porodu nikam nejdu, at si jeho matka říká co chce.. ☹ aha tak dneska by se jí mělo spustit mlíko, jak je to ten třetí den a pak už to snad bude v pohodě...a nevíš kdy se vrátí zpátky? většinou tam tak ty tři dny člověk bývá....

meleri
30. okt 2010

@emily327
ano vitamín jsme dávali ale A D a C byly to takové speciální kapičky pro kojence....bere se tu nějak do roku. a pak jenom jednou za týden ale K už nevím...radši se fakt zeptej toho doktora. já mám ted pocit že K jsme nedávali.

to tě chápu že nechceš dát miminko z ruky. já do dneška bych Sama tchýni nenechala, ale pokud je tvoje tchýně mateřský typ tak třeba v roce to už půjde..🙂
to ti věřím, žít s tchýní je taky naprd...:( hlavně že máte klid!

ivanajelinek
30. okt 2010

@emily327 fuha, aky roman si tu napisala 😀 my vitamin K nedavame, dostal ho v nemocnici pri U2 a teraz ho dostal v utorok na vysetreni U3. Inak nie. Len davame vitamin D v tabletkach... No ja som tiez zistila ze ked ho po papani polozim do kolisky a zacne sa takto mrvit, tak ho vzdy zoberiem na ruky a vzdy si odgrgne...Pomaly zacinam rozumiet jeho reci 😀 ...A nas sa tiez puci a tlaci. Sem tam si len poprdka, sem tam vykaka a niekedy len tlaci a nic...Teraz zasa spi na manzelovi, a ked sa zobudi tak nakojim a pojdeme von. Je tam celkom teplo, len tam fuka hrozny vetrisko...

janulka04
30. okt 2010

ahojte babulky..ako sa tu mate?
mne nik kocky vcera nevolal, tak sa tak vytesujem, ze predsa len mozno vysledky dopadli dobre 😅
ale uz´na seba budem dbat viac...ked ja vzdy tych lekarov zanedbavam 😖 😔
inac aj u nas je dnes nadherne pocasie, tak tiez len sa mi dovari gulasova polievka a dopecie ryzovy nakyp a idem s malymi von. Stella je uz tri noci a dva dni neskutocne protivna, vidim, ze to bude zub, teda podla toho maleho dasienka 😔
vcera v noci vrieskala, nie plakala...vrieskala...po 20 minutovych spankovych intervaloch, teraz je trosku lepsie...
no mm je v praci dnes vynimocne, tak si spravime damsku jazdu 😉

krasnu slnecnu sobotu vsetkym

ivanajelinek
30. okt 2010

@janulka04 Ja ta obdivujem, ze ako to vsetko zvladas... 😵 To uz ide zubok? No toto...My sme tu mali vcera 17st a teraz je fujavica a akurat sa zamraciloa prsi...Tak neviem ci sa niekam s malym pojde.

janulka04
30. okt 2010

@ivanajelinek ahoj, moja..
no momentalne to moc nezvladam...spalna neupratana, zehlit by mi trebalo...
rychlo som do seba smarila obed...poupratujem kuchynu a ideme von...ale doma bomba 😔
je toho moc a hlavne, ak mala stale placka a baby sa hadaju... ☹

mirusch
30. okt 2010

Ahojte, ja som dnes akcna, vela som si predsavzala, esteze budeme mat tento vikend o hodinu viacej 🙂

@emily327 Joj, som rada, ze Finfrle uz ide domov, musim jej napisat. Neviem si to ani predstavit aka unavena musi byt. Mne stacilo 2 noci sa poriadne nevyspat a bola som absolutna matoha.
Uf, vidim ze kazda bojujete so svokrami. Hlavne co sa babatka tyka, tak je dobre, ze si stojite za svojim, aj ja si pamatam cumel do medu alebo cukru, uf, sa cudujem, ze sme to nejako v zdravi prezili. Mne davali dokonca pit mlieko rovno od kravy 😕

@janulka04 Tesim sa, ze ti nevolali, teda vysledky dobre. To si mala blbe zo steru ci ako? No, ja chodim poctivo kazdy rok na prehliadku. Radsej.... A tie tvoje baby nevedia pochopit, ze by ti teraz mali trosku pomahat? Aspon tym, ze budu posluchat? Na neporiadok sa vykasli. Ja som to uz pochopila, ze raz ked sa neda, tak sa neda. To nie je najdolezitejsie. A s tym ti mozu pomoct aj manzel alebo baby, nie?

@meleri Jaaaj, to mas tiez naprd. Presne si viem predstavit situaciu. Nuz, na jednej strane fasa, keby bol domcek, ale musite sa rozhodnut, ci vam ide viac o to alebo o pokoj od tchyne. Preco to tak je kurnik, ze nemoze byt jedno super riesenie? Vzdy do toho musi nieco prist. A je dost iste, ze by sa vam do toho tchyne montovala. A co si mysli, ze ste male deti, co si neviete povedat ako to chcete mat? 😠 Nuz, toto si musite velmi dobre rozmysliet. A stahovat sa hned po porode? Nech ma neserie ten tvoj manzel 😠 By som jeho chcela vidiet aky by bol rezky on... No nic, drzim palce, nech si to nejako rozumne prediskutujete.

@barbora87 Takze predsa od toho odstupila? Krava. Isto sa nieco medzitym zomlelo a niekto jej odmietol pomoct financne, ked vam toto urobila. Iny dovod na to nevidim. S tym sudom si to zistite, aby ste neprisli o vela prachov. Nuz, pozri, ako som ti pisala, na vsetko existuje urcity dovod, ktory teraz este nemusis vidiet. Uvidite ako s tym domcekom a potom sa rozhodnete ci hladate kupcu dalej alebo ako. Je ale dost dolezite, aby si sa skusila trosku ukludnit a prijat veci take ako su, aby si zbytocne nestresovala tvoje dietatko. 😉

@schnucki Pocuj, ta vasa mala nejako rastie, nie? A zaobluje sa 😀 😝 Ale je sikulka, uz sa na nu a aj vas zase tesim!

janulka04
30. okt 2010

@mirusch mm pomaha, ako sa da, ale dnes je v praci 😖
a ja ti mam tak nejako zafixovane z domu, ze velke upratovanie je vzdy v sobotu 😅
male maju vsetky dnes asi svoj den 😠

ja som mala zle sono, lebo mam krce...tak som sa mu postazovala, no a ze myom mi velmo narastol a aj sa mi objavili 3 ci 4 cysty na zostavajucom vajecniku, tak ma to vydesilo..uz som bola na laparke a bolo to strasne 😔 , myslim toi obdobie po operacii 😢
sice teraz deti neplanujem urcite, ale mozno za 10 rokov sa dam ukecat na podskrabiatko..teda mm stale provokuje, ale momentalne mi to naozaj staci
i ked je ine mat tri deti na Slovensku a mat tri deti v Nemecku..ale teraz nechcem..no ktovie, co bude za 8 - 10 rokov? 😕 😀 😝
a kebyze mi zoberu znova vajecnik, kebyze znova dopadnem ako pred siestimi rokmi, tak uz mozme zabudnut...
nehovoriac o tom, ze by som sa asi nemohla citit ako zena...neviem...zle by mi to padlo, tak ja chodim tiez pravidelne. 😉
len to sono ma minuly tyzden velmi vzalo 😔 😔

meleri
30. okt 2010

@mirusch

no chlapi jsou fakt natvrdlí...už prostě zapomněl jaké to bylo, když jsem porodila poprvé, že všechno musel dělat sám jak jsem byla vyřízená, prakticky sem fungovala jako továrna na mlíko..jasně, možná že podruhé už to žena snáší líp, i jako to těhotenství ale i tak do toho NEJDU dřív jak v září. at si jeho matinka říká co chce... 😠 chlapi jsou v tom dost zaostalí, prostě jedině jiná žena to dokáže pochopit..nebo jsou asi i výjimky.
jeho matka tak jedná se všemi, je to její deformace z práce...prostě ona vše zná nejlíp tak ji všichni musí poslouchat...problém je že o to nikdo nestojí....

Mirusch nepřeháněj taky a odpočin si! a máte nebo měli jste v německu volno? my máme ted v pondělí..juchůů manžel se bude starat o den víc....🙂

meleri
30. okt 2010

@janulka04 tak at je vše v pořádku. co je to podškrabatko? a v německu je to jednodušší nebo naopak než na slovensku? já fakt nevím jak to porovnat, skoro bych řekla že je to v česku asi lepší...ta lapárka asi nic moc....:(

finfrle
30. okt 2010

Ahoj slunicka moje,dekuji za gratulace! 😵
Prijeli jsme v podvecer domu.Nedokazu ani napsat jak se citime spolu to je neskutecne,nemam slov.
Az bude vice energie napisu vice.