Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
25. nov 2010

@barbora87 konec tehu ma nekdo blby, ale neboj, za chvili uz bude mrnousek u tebe 😉 ... i kdyz ja si nevybavim ze bych mela nejake moc velke problemy na konci, ale ja nemela tak velke brisko 🙂

@blondynka400 ty mas odsavacku na ten vysavac? a jaka je? ja jsem tu moji pouzila jen jednou a nic jsem nevysala ... uz jsem o te na vysavac taky slysela, a jak dlouho se da pouzivat? myslim kdy asi tak deti umi tak nejak sami smrkat, nebo aspon za pomoci ... nemohla bys poslat nejaky odkaz?

@finfrle to je dobra teplota vody, to neni ani moc horky ani teply, tak se ji to treba zacne libit pozdeji 🙂 ... my se pokousime i nejak hrat, ale ji se to libilo uz od zacatku, uz jenom to ze je nahata 😀

schnucki
25. nov 2010

@emily327 bud rada ze jste jeste nemocni nebyli, ja kdyz ji slysim jak se ji tezko dycha, je mi ji lito ... zvedla jsem lehce matraci tak snad se ji bude dychat lip ....

@ivanajelinek super ze pribirate, a jak psala blondy, ja bych se vecer nebala zapnout vysavac, me mala pri nem usina 😀 to prebalovani je horsi, to ji spis vzbudi 😀
co se oblekani tyce tak to delam podobne jako meleri, mam uz fusak do kocarku, zatim oblekam bodycko, puncochace, kalhoty, mikinu a bundu a samo cepicy a jakoby botky ... no a rukavicky, ale to je vzdycky horor ... do autosedacky mam i deku ....

no snad jsem zareagovala na vechno 😝

meleri
25. nov 2010

@barbora87
jeje to fakt nevím mě jako bolí záda tak klasicky z únavy z toho břicha ale nemáš to už kontrakce čoveče, ono to jde trošku jakoby od žaludku (ty slabší co znám). jakto tvůj dr je na dovči nebo co se děje?

@blondynka400
tak to je super, no třeba to budu mít jak ty! 😅 přecejen navařit a vytřít musím že jo, ale na průlízkách už asi lítat nebudu co.... 😅

dneska sem se bavila s jednou maminkou v M. centru co to má jak já dvě děti po sobě a teda vypadala jak zombie, zničená a vůbec nevypadala štastná, dost mě to vydeptalo, jak mi popisovala že vaří třeba o půl noci na druhý den atd.....to já nikdy nedělám....

@schnucki

jo tak to se nám taky stalo, jako když dloubneš do míchačky.. 😅 a malta tekla.....
jemu to právě ted už strašně vadí prostě tím jak má ty svěrače už asi vyvinuté tak to prostě nejde..:( tak měřím pod paží ale taky nic moc...

barbora87
25. nov 2010

@schnucki no ja mamprave male brucho...ja to fakt nechapem...minuly tyzden som bola ok somsi aj 3krat poobede pospala a teraz ako som bola v utorok na akupunkture tak od vtedy mi je divne...

@meleri no mna krize bolievali ale ked som sa namahala alebo tak
Ale dnes to bol extrem a nic som nerobila...a trpnu mi prsty a hlavne na nohach...
No otras...fakt si neviem rady...
No tu nemas cislo na gynekologa...lenked ma ordinaciu...
Ale takto by som musela ist do nemocky...

blondynka400
25. nov 2010

@schnucki jojo, mám na vysavač. Je naprosto super, je to hodně rychlé pro dítě úplně bezbolestné, je to mnohem praktičtější a pro mimi snesitelnější, než klasické odsávačky. Hlavně výhoda je to, že odsaješ i zadní rýmu, tím pádem můžeš odsávat méně často a urychlí se i doba, kterou dítě rýmu má, to klasickou zadní rýmu v životě neodsaješ.
No a používat sse dá do é doby, dokuď dítě neumí samo smrkat, ale kdy to je, to fakt nevím 😝 😀
Mám tuto: http://www.kapkazdravi.cz/eshop/2/detske-potreb...
@meleri no přeci jenom chce swe to na konci torkšu šetřit. Ale třeba ségra dělala snad úplně všechno, ono když máš malé děti tak ni ani nic jiného nezbývá, nemůžeš si hezky ležet jako při prvním ap odle mně to člověk vnímá i jinak.
Co se týče té maminky, ono je to hodně o tom, jaké ty děti jsou, někdo je zničený s jedním, jíný je v pohodě se třemi. Každá to berem jinak, každé mim je jiné. Ale každopdáně taky je to hodně o tom, jakou chceš pak věnovat péči domácnosti. Osobně si myslím, že není potřeba každý dne uklízet a mít navařeny 3 jídla, jsou důležitější věci a je potřeba zapojit chlapa 😉

meleri
25. nov 2010

@barbora87

to je mi líto! :( s těmi bolestmi nevím, a jako že ti tuhnou prsty na nohách, hele možná radši zavolej zítra do té ordinace..to chápu manžela že má strach, přecejen je to divný stav to těhotenství, člověk nikdy neví..

mi se jednou stalo v 19 tt u Samsonka, že jsem chytla nějaký záchvat, chtělo se mi čůrat, kadit a zvracet najednou, a strašně mě bolely kříže...složila jsem se na zem manžel mě musel nést, stalo se to na výletě u vody. pak se mi to pořád vracelo, až do večera, ale pak to přešlo a už nikdy jsem to neměla...

ale slyšela jsem o nějakých zádových kontrakcích, že prý tu ženu ani nebolí břicho ale právě ty kříže...ale já fakt nevím nerodila sem tak to nemůžu posoudit..

meleri
25. nov 2010

@blondynka400
to máš pravdu, u prvního je to fajn, že si lehneš atd, nemusíš nic dělat, ale když už má člověk dítě tak pak už je to těžké.

já to mám tak že vařím čtyři dni v týdnu, ty další dny dávám příkrm který mám namražený předem a v tento den prostě manžel jí chleba se šunkou večer, nebo nějaký salát, sice brble občas ale co sem těhotná tak přestal. nebo taky vaří on o víkendu.
úklid mě štve, když je třeba špinavý záchod nebo vana, nebo podlaha zaprasená tak to umyju ale je to hrozné v poslední době mám pocit že nic nestíhám..
ta paní byla vždycky taková v pohodě ale ted co má to druhé tak mi přijde vyloženě zničená chudák....tak se už vidím že budu jako ona...:(

barbora87
25. nov 2010

@meleri dakujem moja...no ja sama neviem ako to vsetko popisat proste tehu je fakt divna faza...
No dnes mi aj brucho tvrdlo a po prvy raz som si to vsimla...no s tymi prstami na nohach to je take divne ako keby som ich mala odomrete...

Joj to fakt???a to len tak prislo?

No zajtra ked nebude lepsie tak musim nieco vymysliet...aj ked ma asi posle do mojej nemocky lebo on myslim nema v ordinacii ctg...
Joj a to som myslela ze ten teror pocas tehu prejde...

finfrle
25. nov 2010

@schnucki tak hlaseni,,,koupel dopadla tak,ze maminku celouuuu pocurala 😀
Plac a plac jojo ale dnes krasne spinka ani jsem nestihla nakojit jak usnnula ale jedla hodinu pred koupeli takze nemela asi takovy hlad a uziva si relax.

meleri
25. nov 2010

@barbora87 já ti moc moc přeju at ti ten čas uběhne, a pak už to bude v pohodě, zas budeš řešit jiné problémy ale už to bude super, to těhotenství taky moc nemusím, mělo by to být nastřídačku, jednou těhotná ty, podruhé manžel, aby si to užili i ti chlapi! 🙂)

jo no plavala jsem nevím jestli za to mohla chladnější voda ale takovou bolest sem ještě nezažila (kromě porodu teda)

jo to je super, třeba bude stačit jen zavolat a popsat tvůj problém a budou vědět...
jo teror to je, a počkej až přijde na svět malý terorista.... 😅 ne dělám si srandu, pak je to už super... 😵

@finfrle
super že ti usla možná ji ta koupel dobře unaví...my sme dneska myli hlavu, no to byl řev....sem měla strach že soused bude volat sociálku že tu mučím dítě...

fakt už toho mám dost, půjdeme k holiči vlasy už má skoro jak holčička, už to tak nejde...pak to dlouho trvá to mytí...

blondynka400
25. nov 2010

@meleri to jsou křížové bolesti, ale bývjí až většinou porodu, v první době porodní. Já to měla a je to fakt humus nejvyššího řádu, monem horší než všechny kontrakce dohormady ☹
Nemysli hned na nejhorší, uvidíš, jak to bude. Třeba budeš mít zlaté miminko co bude jenom papat a spinkat a všechno bude ok 😵

barbora87
25. nov 2010

@meleri dakujem moja...no ja dufam ze bud nech to prejde alebo nech sa to rozbehne lebo takto nedokazem fungovat...a v sob mame ist na slovensko na oslavu...
Mm teraz neni doma tak len lezim a trochu jedla som do seba nacpala...
To je tiez divne lebo posledne 2mesiace som zrala a pisledne dni mi je zle a nevladzem poriadne jest

finfrle
25. nov 2010

@meleri to na nas by volali socialku stale 😅 😀 u nas je takovy rev,ze to vypada,ze male trhame rucicky a nozicky 😀

schnucki
25. nov 2010

@blondynka400 dekuju, mrknu na to 🙂

@barbora87 tak snad ti bude brzo lepe ... a pokud by ti nebylo dobre tak nikam na oslavu nejezdi, to musi pochopit ...

@meleri nebud vystresovana, ja mam zas kamaradku co ma dve deti a pri druhem diteti byla vic v pohode jak pri prvnim a zvlada obe v poho, a daleko od sebe nejsou ....

@finfrle no vidis, aspon se pri tom nenudis 😀 .... proc socialku, aaaaale, jsou to deti a ty holt breci ....

schnucki
25. nov 2010

@barbora87 ja jsem ke konci taky jedla min 🙂

jinak my dneska nemuzeme zabrat, jak jindy zaspi sama a sem tam bezim dat dudlik, tak dneska ji to vubec nejde, uz jsem zkusila vsechno mozny, tak ted snad usne, uz zabira, ale debilni sousedi nahore se stehujou a delaj rambajz, jakoby to delali naschval ... a to je mala hodna, pres den sice nekdy breci, ale v noci je klidna, jen kdyz nestiham s flastickou tak na me houkne 😀

jinak me zacina bolet v krku a tece mi ryma, super .... jeste ji muzu nakazit a hodim si to 😝

schnucki
26. nov 2010

dobre ranko, tak jsme spali do 2h, pak do 5h a od 6h uz strasime, zacala kaslat a nemohla pak spat ....
ale horecku nemame, tak doufam ze to tak zustane ....

jinak ja mam rymu jak hrom, tak se snazim ji nepusinkovat a tak 😀

a jak jste se vyspali vy??

emily327
26. nov 2010

@ivanajelinek no 140g za tyzden fakt nie je vela. Ale zase je pravda,ze v tomto obdobi uz babatko nepribera tolko ako na zaciatku, takze sa nemusis bat. Ja mam tiez problem co malej obliect, ked sa takto ochladilo ale som rada,ze doteraz som ju nikdy nepreobliekala alebo neobliekla jej malo. Lebo nikdy po prechadzke nebola spotena alebo studena. Ja mam v kociari deku na tom mam zimny fusak a malinka je vzdy v overali. Davam jej body s dlhym rukavom na telicko, nohavice, kosielka alebo namiesto toho dupacky, na to este jednu vrstvu svetrik a nohavice hrubsie a hore este kabatik teplejsi. A samozrejme 2 ponoziek 😉 Na hlavicku jej dnes dam teplu ciapocku ale nieje moc na hlavicku malej, tak jej dam pod to este tenku ciapocku a to by malo stacit, lebo aj overal ma kapucnu. A na to vsetko hrubu deku. Ale to pisem, ako pojdeme von dnes a to je vonku okolo 3 stupnov az 0. Inak som jej nedavala tolko oblecenia. Ale viem,ze ja budem mat 4 vrstvy oblecenia, tak mala musi mat 5 a to neratam deku. Dufam,ze som ti pomohla. 😉

emily327
26. nov 2010

@meleri dakujem pekne, ano uzivame si kupel a smeje sa prekrasne a uz aj nahlas 😉 Je to uzasny pocit 😉 Inak aj ja som este v 40tt v pohode robila vsetko dokonca som v 39tt umyvala okna a upratovala byt, co bola dobra makacka na kolenach drhnut podlahu v kupelni, kachlicku po kachlicke od farby ☹ Tak ako blondy pisala, je to individualne. Ale je jasne,ze cloveku sa uz vsetko robi tazsie ako ked to brusko nema 😉

@schnucki jaj to ma mrzi,ze ste chori 😢 Skore uzdravenie cmuk ale to bude asi z toho ockovania nie? Neoslabilo to imunitu a preto mala ochorela? Ja mam strach z ockovania, rozmyslam,ze dam kamosovi v Rakusku kupit take naplaste pre babatka, to sa nalepi nejaky cas pred pichnutim a miesto sa na chvilku akoby znecitlivie a babatko neciti vpich ani bolest pri vpichnuti ihly. Boze mne je zle uz teraz a to nejdu robit mne ☹ Neznasam injekcie.

@barbora87 fuuha to je divne,ze ti je takto zle. Mne zle nebolo, iba mi bolo tazko, lebo uz predsa len brusko kleslo dole a uz to bolo dlho. Ale ak ti bude takto zajdi k lekarovi moja. Myslim,ze mas vela stresu, mala by si sa na vsetko vykaslat a ja viem,ze rozhodnut sa pre cisarsky s plnou alebo lokalnou anestezou je tazke ale cim skor to budes mat za sebou tym lepsie a uz sa nebudes tolko stresovat. Urcite to dobre dopadne a ako ti uz od zaciatku tehu radim, musis mysliet pozitivne a velmi sa tesit na to,ze budes maminou a ze je to krasny pocit 😉 To mi das za pravdu, ked sa maly narodi 😉 cmuk Drz sa a ak by ti bolo len troska zle, chod k lekarovi, netreba to podcenovat v tvojom stadiu tehu. cmuk

schnucki
26. nov 2010

@emily327 ahoj, to je super ze ma mala rada koupani, my si to taky uzivame 😵
dekuju, ja doufam ze ji to prejde a ze nedostaneme horecku, je mozny ze by to mohlo byt po ockovani, nevim ... ale dobry je ze to zatim zvladame bez leku ....
o takove naplasti jsem neslysela, kdyby jsem o ni vedela tak ver ze jsem ji koupila, jak ji pichla tak se na me tak podivala co ji to delame a zacala strasne brecet, ona ji pichla rychle za sebou, musela jsem malou drzet, ale pak jsem ji nemohla uklidnit, sestricka mi dala homeopatika, tak se pak uklidnila, chudacek maly .... tak pokud ta naplast je v pohode tak ji kup, ja se tu na ni pro priste zeptam 🙂

a jak se jinak mate s malou?

schnucki
26. nov 2010

me se posledni dobou libi kdyz se rano vzbudi (kdyz je vzhuru, ne na jidlo ale spravne vzhuru) ja prijdu k postylce a ona se usmeje, to tak zahreje u srdce 😵
a nebo kdyz se takhle cili na tatku ....
jo a taky se casto takhle usmeje kdyz jde na velkou 😀

emily327
26. nov 2010

@schnucki no to ma mrzi,ze aj ty si chora ☹ Aj vies z coho? Nemate moc teplo v byte? Lebo aj susedka je stale chora, oni maju v byte strasny hic 24 stupnov a niekedy mam pocit,ze aj viac a ked pridem k nim do domu, tak je tam ako v saune a potom ked vyjdem von, tak ma trase. A oni maju casto skoro stale sopel. Skoro sa uzdravte cmuk a s tym pusinkovanim, boze toho sa bojim aj ja,ze ochoriem a nebudem ju moct pusinkovat, co sa uz mm zlosti,ze ju slintam ako bernardin ;-D Ale ked ona je take zlaticko 🙂
My sme spinkali uplne ukazkovo 😉 Zaspala o 21:00 a zobudila sa o 2:55 a potom zase spinkanie a vstala o 6:30 a teraz zase hajuska, no moje zlatko krasne 😉 Som sla spat o 22:00 lebo ma dost bolela hlava a este stale boli, ale som oddychnuta. No vidim to tak,ze pojdem si lahnut k nej, nejako ta hlava neprestava. Ale dnes je vonku zima hlasia snezenie, na co sa ja tesim 🙂 Pojdeme s malou von, tak dufam,ze nezamrzneme. Rano musel mm namrazu zoskrabavat z auta, dobre mrzlo. No ale za mesiac su tu vianoce, tak uz je nacase aby sa ochladilo, hoci ked si predstavim,ze ma byt buduci tyzden v noci do -12 stupnov brrr.

schnucki
26. nov 2010

@emily327 ja si nemyslim ze bych tu mela takove teplo, ale zkusim dat do obyvaku teplomer a uvidim, topeni mam zapnute protoze jinak bych tu umrzla ... ale vetram kazdy den, no uvidim ....
ja ji taky rada pusinkuju, ale ted se drzim zpatky ... 🤐
taky mi usla tak ji nechavam, dycha normalne tak at se prospi 🙂

krasne spinkate, to je super 😵
bernardyn, to me rozesmalo 😀

finfrle
26. nov 2010

@schnucki to jo ja se nikdy nenudim...co mi mala provadi je to,kdyz ji prebalim pred kojenim hned po se pekne pose..dnes to zvladla tak pekne,ze protekla pleenka ze vsech stran a u prebalovani tak prdela,ze to na me strikalo 😀 no radost mit dite 😀 😀 😀

finfrle
26. nov 2010

@schnucki To je mi lito ze jsi churava tak se setri a odpocivej!

Dobre ranko,mala mi spinkala od 23do 2 zase semnou a pak v 5na dalsi kojeni a usnula az ted s tatinkem.
Je to moje zlaticko.Ja uz peru a uklizim zbytek domacnosti a snad s malou pojedeme na prochazku 🙂 kdyz pocasi vydrzi.

meleri
26. nov 2010

schnucki,
tak at je líp! hlavně že nemáte teplotu!

já jsem dneska ko zase. Samson už spí, a tak mám chvíli pokoj...ani nevím co napsat je mi nějak divně.

janulka04
26. nov 2010

kocky, ahojte..ja len na maly skok...
dlho som tu nebola, riesila som zavazne problemy s jednou babou tu, blokla ma z temy zo sukromnych dovodov, poprepierala v tej mojej teme moje osobne veci, to som jej verila a v lete sme boli u nich...
akoze kocky sa zacali ohradzovat a potom ma dala naspat, ale nejako som stratila chut na kona 😔
teraz vystvala dalsiu babu z temy....
je mi na grc z niektorych ludi, velmi som sa v nej sklamala, mala sem prist s rodinkou na dovolenku...
akoze nebudem to dalej rozmazavat 😔
na FB som, zbadala som, ze blondy mi poslala aj fotky, este som nestihla kuknut, tak potom, moj,a dobre...
pekny den vsetkym...ja som uz treti den bez hlasu...
ale Stelli ma potesila , mame uz dva zubky, vysli naraz

meleri
26. nov 2010

@janulka04

to je blbé teda... 😒 😠 co to je za ženskou...:( některé jsou fakt divné. tak občas napiš tady jak se máš! 🙂

gratuluju k zubkům, to je pěkné!

janulka04
26. nov 2010

@meleri mna to nahnevalo, ze som bola s nou v lete, boli sme u nich, s detmi...potom sme sa navstevovali, volali kazdy den...a mala nejaky problem, ja som sa nan spytala a ona hned takto...
proste ma sklamala....velmi a vzdy sem dojdem, plno sukromnej posty...a uz nemam sil vysvetlovat..kebyze to je len o virtuale, ale poznali sme sa, naozaj sme boli dlho v takom uzkom kontakte....

meleri
26. nov 2010

@schnucki děkuju za povzbuzení, snad to bude můj příklad! je fakt že každý to má jiné, Samson mi krásně spal vždy čtyři hodiny v kuse a pak zas, stíhala jsem úplně vše, i si odpočinout, tak doufám že Adrien bude taky takhle spát...🙂) to je pak pohoda a člověk zmákne vše, vaření úklid, praní..

meleri
26. nov 2010

@janulka04 to je mi líto......jen kvůli tomu že ses jí zeptala se takhle zachovala....nerozumím tomu..jasně, když se ještě znáte osobně tak to pak člověka opravdu hodně mrzí...:(
nevím co ti napsat, možná že ti záviděla...