Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
18. jan 2011

@lubinka9 takto im brat radost! ty si ale 😀
S tym uverom mas pravdu BMW ma banku a aj vyhodne uvery, ale drahy bude prvych 5 mesiacov v skusobnej dobe, takze asi nic. Chceme sa pokusit vybavit uver este tu. No uvidime ako sa to cele vykrystalizuje. Ja mam len paniku uz, lebo svokrovci sa stahuju s nami ☹ teda tam kam my, pridu oni v decembri. Uz to na mna zase skusali s dvojdomom, ale neexistuje 😠. A bohuzial si naklady na byvanie musime platit samy, zaplatia len Umzug a maklera. Ale aspon nieco.
Ty musis vazne maleho cez den aj niekedy budit? Boze jak ja vam zavidim, co vam deti aj cez spia 😵 Mne da krpec dokopy tak hodku, po polhodkach...

@meleri dakujem 😵 aj mne sa zda krasny 😵 a auticko je drevene a aj ja mam najradsej hracky z dreva 😉

@schnucki vsetko najlepsie k 4 mesiacikom 😵 a mas pravdu leti to....

kleopatris
18. jan 2011

@finfrle mne maly na zaciatku spaval 6 hodin v kuse 😉 ale ono sa to naozaj okolo 4.mesiaca meni, ci sa vam to paci alebo nie 😝 a nechat vyplakat nie vzdy pomoze.....

lubinka9
18. jan 2011

@finfrle jasne, ze to si kazdy rozhoduje za seba, resp. za svoje dieta 😉
ako aj ty mas skusenost u znamej, ktora neockovala a maly jej ochorel, tak ja mam zasa kamosku, ktorej malu po ockovani museli urgentne operovat kvoli nahlemu zdureniu lymfatickych uzlin v podpazi. Nasledne sa u malej testami potvrdila znizena imunita. Vzdy je tu riziko, to ze sa dieta zaockuje predsa neznamena, ze nemoze na tu chorobu ochoriet .
Ale urcite by som to nenazyvala zanedbanim, to sa da tvrdit vtedy ak neurobis pre dieta nieco co je 100% prospesne a to ockovanie rozhodne nieje. Nejde totiz o to, proti akej nebezpecnejsej chorobe das ockovat ale to co vakcina obsahuje. Ci je to sestkombinacia alebo vakcina vtacej chripky, to vyjde narovnako.

Ja by som bola najstastnejsia, keby detickam ako prve robili testy na imunitu a az potom pristupovali k ockovaniu/neockovaniu. Lenze ta sa u deti vyvija hlavne pocas prvych 2 rokov, to je aj dovod preco Cinania zmenili system planovania vakcinacii u deti. Az po 2 roku zivota. 😉

ja nie som nadsena, ze musime niekedy pristupit k liecbe kortikoidmi, sice lokalne ale i tak. Viem ake je to svinstvo. A v konecnom dosledku to malemu viac skodi ako prospieva, liecba je to kratkodoba. Ekzem ako taky to neriesi z dlhodobeho hladiska.
Nezostava mi nic ine ako verit, ze z toho postupne vyrastie a prisne dodrziavat preventivne opatrenia, o to totiz hlavne pri ekzemoch ide.
Super, ze ty si sa z toho dostala. Odvtedy sa u teba nic neobjavilo? To muselo riadne boliet tie kutiky ☹
@schnucki no dufat mozez vzdy 😀

lubinka9
18. jan 2011

@kleopatris veru, sem tam musim budit, akonahle mi spi po 17.00 je zle nedobre. Takze aj ked mi to rve srdce musim 😝
to vazne sa stahuju s vami?? Tak predsa len to nieje cista radost, skvrnka by sa nasla 😉 😝 😀
a dvojdom - neeeeeee. Aj na mna boli vyvijane mierne natlaky ale v ziadnom pripade, ani cez moju mrtvolu 😀 😀
ak ta prehlasuju, utekaj dievca utekaaaaaj 😀 😀

lubinka9
18. jan 2011

inak u nas pokusy o vyplakanie vzdy skoncili hysterickym zachvatom az do modra a vypadkami dychu. Aj napriek tomu, ze som sa k nemu stale vracala a hladkala ho a presviedcala o tom, ze ho milujem (to mu bolo i tak dost jedno, nejak to nechapal 😀 )
podla mna blbost, dieta ma na plac vzdy dovod, hlavne takto malicke, vymyslat zacinaju az po roku.
Kazde miminko je indi vindi, netreba druhemu radit aby pri tom vytrval ked maminky vidi, ze to nefunguje a trapia sa obaja. A hlavne matky maju svoje instinkty, treba ich pocuvat, niekedy hltat "mudre" knizky je viac na skodu ako uzitok 😉

lubinka9
18. jan 2011

@ivanajelinek mas mailika 😉

lubinka9
18. jan 2011

a kde je nasa @mirusch? trhas partu kocka 😀 Vsetko OK u vas?

schnucki
18. jan 2011

@finfrle ja si male taky uzivam a o vikendu se snazime byt co nejvic s tatkou, dokonce mame i jakoby tradici, ze mm mi vzdy v nedeli kdyz se vzbudi sebere chuvicku a necha me vyspat a stara se co ja spim o malou 😵
jenze ja jsem v tydnu hodne sama s malou a tak 2x do tydne chodim ke kamosce na kavu, spis pokecat a vyvetrat si hlavu 🙂

ale uz se tesim jak budeme mit ted to cviceni a plavani a kazdy den pujdeme po obede na prochazku 😵

schnucki
18. jan 2011

@kleopatris tak proto me mala tedkon dela peklo kdyz ji dam vecer do postylky 😝 ze 4 mesic ....

@lubinka9 😀 ja budu nadale doufat 😀

nejak mi uteklo o cem to vy dve vlastne mluvite, ale ono to cele ockovani je strasne protireceni ... my ted dumali o tech rotavirech a nikdo mi nedokazal poradne poradit a dat argumenty ... ale myslim ze zanedbani je pokud by jsme vedeli ze neco 100% funguje a 100% pomuze a my to neudelali 🙂

schnucki
18. jan 2011

@kleopatris jak pise lubi, zadny dvojdomek ani za milion ... my bydleli se svokrovci na zacatku naseho spolecneho bydleni a ryyyyychle jsem odtamtud utikala ... ani za milion

lubinka9
18. jan 2011

@schnucki presno to som aj napisala 😉
tak u vas to mozno takto zacina 😀

tiez som planovala s malym chodit na plavanie ale kvoli ekzemu nam to Dr. moc nedoporucuje.
A tusim Kleo ma negat. skusenost, maly jej tam nieco chytil do pusinky 😕 Ale detickam sa to paci, teda vacsine 😀

yarden
18. jan 2011

@finfrle Ahoj finfrle, som OK, zijem. Cakam na prichod pokladika. Termin mam buducu stredu. Dnes som bola na poradni, vsetko v poriadku, srdiecko na monitore bilo ako zvon, kontrakcie neukazovalo ziadne.
Len mi je zima. Dnes som normlane musela skrabat okno na aute. 😠 Nenechala som ho v garazi, ale pred vchodom a rano som si trosku pocvicila 🙂

A malinka Ti teda krasne spinkala.

Ked budem mat malinkeho v naruci, asi budem pisat castejsie a radit sa s Vami co a ako... 😉

schnucki
18. jan 2011

@yarden ahoooj, boze holka to to leti, ty uz budes rodit!!!! ... super ze je vsechno v poradku 😵

@lubinka9 ted jsem nejak mimo a nevim co u nas tak zacina 😀
jejej, tak ja doufam ze na plavani nic nechytime, protoze ja se na to tesim, male se ve vane libi, koupu se s ni a je to sranda, ale nevim poradne co si muzu dovolit s ni vyvadet 😅

nevestinka2010
18. jan 2011

@finfrle > ahojky, prominte tady ja vas az tak moc nestiham, chodim do kecarny k breznovkam a pak jeste jinam a vas zanedbavam ...
diky mam se fajn a mimi urcite taky, kopka skoro cely den, obcas skyta a tak...
venku to zacina vypadat se slunickem pozitivne, tesim se na jaro...
verim, ze s kojenim to muze byt zezacatku mazec, ale vidis ted uz si to uzivas...
uvidime jak to budem mit my...
ozvu se, koncem tydne budu mit vic casu

jinak vsechny zdravim

nevestinka2010
18. jan 2011

@meleri > krasne brisko! moc ti to slusi a saty jsou pekne!
jak se citis?
ja zacala brat i silnejsi zelezo... uz sem zacinala byt dost unavena a nerada bych se dopracovala k nejake anemii... zatim z toho nemam ani zacpu, davam si bacha, tak snad to bude ok

mirusch
18. jan 2011

@lubinka9 Ahooooj. Som kukla a aha, niekto ma spomina 😕 Ja viem, zanedbavam vas 😅 Ale proste sa neda. Velmi vela toho mam. Vsetko naraz - moja platena praca, potom extra praca pre muzeum, dalej manzelova teta v nemocnici, moj brat tu prave bol na 3 dni, doviezol nam nase auto, pretoze sme v SR stratili kluc a prisli sme do DE na aute mojich rodicov... no same taketo vecicky. Len dufam, ze sa bliska na lepsie casy a trochu sa to ukludni.
Aj ked... zacinam novy druh prace 😝 Ale budem sa vas snazit kukat.

Myslim na vas babule.

emily327
18. jan 2011

@lubinka9 nausnicky dame nastrelit, uz som chcela po ockovani ale teraz asi pockam pokial sa vyzdravie a dame jej nastrelit, ina moznost ani nie je. U nasho pediatra nausnicky iba nastreluju. A my urcite budeme menit za tie nase 🙂 Sonicka dostala nausnicky na vianoce pod stromcek.

meleri
18. jan 2011

@nevestinka2010 děkuju! a kam chodíš k březnovkám? nemohla bych se přidat? já takhkle na termín nikám nechodím...teda pokud by to nevadilo..aspon bych pokecala ohledně těhotenství!
já se ted cítím čím dál líp, asi taky díky železu, vlasy se mi trošilinku spravily, a energie je víc....dneska prý byl poslední pěkný den, trvalo to tady pět dní takže každý den jsme někde vyráželi, na výlety a bylo to super....jen zas kvůli výletům trochu zanedbávám vaření, ono to nejde všechno asi....

meleri
18. jan 2011

@emily327 ty náušničky vám závidím! 😵 to mi fakt u kluka chybí....mám krásné po mojí mamince, bohužel.....aha a jak to nastřelí tak pak můžeš hned dát ty svoje? to je super, tak ať moc nepláče! 🙂

barbora87
18. jan 2011

Ahojte babule
Len rychla infoska idem do nemocky lebo chcipam...moje lave prso je total v prd... Boli uplne cele pri kojeni bidim vsetkych svätych,je mi zima a mam zvysenu teplotu...este ze sa moja mamina stavila lebo sme dnes po prvy raz maleho kupali teda ona lebo ja sa citim ako zombik tak som maleho nakrmila a ideme len s mm...
Dufam ze u vas je vsetko ok a ste zdrave a deticky tiez

finfrle
18. jan 2011

@yarden Jezisi marja to neni mozne 39tt 😨 😨 😨 mas na nekoho mobil?Urcite nam dej vedet!!!!
Preji vse nej nej aby jsi to zvladla a povim ti mas se na co tesit,neni nic hezciho nez mit mimi u sebe v naruci vychutnej si to! 😵
@nevestinka2010 tesim se az napises vice 😉 drz se
@mirusch Ahoooooj no moc nas ale nezanedbavej!Pres vanoce jsi to mela prominto ale jinak 😅 😀 ne delam si srandu,moc se neprepracovavej!Budu se tesit na tve pismenka!
@barbora87 Boze to je mi lito snad ti daji antobiotika a prestane to.Je moc dobre,ze to nenechas zajit tak daleko aby ti to rezali,sikula hlavne at pomuzou!Pak napis jak jsi na tom!

lubinka9
18. jan 2011

@finfrle ja som sa uz minule pytala ale asi si si nevsimla moj dotaz, ty mas osobnu skusenost v liecbe autovakcinou? Lebo ma to zaujalo co si pisala.. a rada by som vedela nieco viac, najlepsie od niekoho kto tym presiel
@barbora87 drzim palce nech je vsetko cim skor OK
@emily327 ja som mala ako male dieta tiez krasne nausnicky, mama mi ich chcela darovat pre dceru (s dcerou to dopadlo jak dopadlo 😔 a druheho mame chlapca), ja som ich uz daaavno nenosila ale nasich vykradli a medzi sperkami boli aj tieto nausnicky. Mamu najviac mrzi prave strata tych nausniciek ☹
Tak potom hod foto malej s krasnymi uskami a nech vam to dobre a hlavne rychlo dopadne 😉
@mirusch to mi nejak uslo, ty uz normalne robis za prachy? 😕 😀 A co konkretne ak to nie je tajomstvo? A este ucis aj studentov?
Tak prajem kopec sily a energie nech to zvladas. A zdravotne uz OK?

janulka04
18. jan 2011

ahojte babule...minule som mala rozpisany siahodlhy prispevok a kon chcipol 😝
ako sa mate? co nove?
@barbora87 drzim palce moja, mrzi ma, ze mas take tazkosti ☹

barbora87
18. jan 2011

Tak ze zatial nedaju antibiotika lebo som nemala horucku ale teraz uz mam 37,8 :((( som z toho tak nestastna...maly spinka tak skusim zase tvaroh a sprchu no uvidime...citim sa ale hrozne :(((
Babule a od akej teploty by sa nemalo kojit?

kleopatris
18. jan 2011

@barbora87 kojit mozes dokial ty vladzes 😉 aj ked by si mala 39 mozes, ide o to aby mamicka neupustila babo z ruky ked ma vysoke teploty. babatko tym neni ohrozene 😉 a daj si paracetamol, to mozes ulavi sa ti. Ja som pri zapale dala myslim dva a super mi pomohli. A aj tvaroh mi super zabral. Drzim paste nech to prejde

ivanajelinek
18. jan 2011

@lubinka9 dakujem. 😉 Prestudujem...

kleopatris
18. jan 2011

@lubinka9 skvrnka je slabe slovo 😖 to je riadna skrvnisko....ideme kukat tie reihenhausy v sobotu a jasne ze idu aj oni a mna asi slak trafi ak si budu chciet kupit vedla nas....ale so mnou nepohnu, ja sa nedam! 😠 tentokrat nie.
to je skoda s tymi nausnickami 😔 hnusaci zlodeji

janulka04
18. jan 2011

@kleopatris uz hladate potencionalne byvanicko?
parada, sa tesim 😅
hned z dialnice odbocka na Irschenberg a do 20 min si u nas 😉

lubinka9
18. jan 2011

@janulka04 uz nukas Stellinku Maxikovi za nevestu? haaaa? 😀 😀
@ivanajelinek vdacne

lubinka9
18. jan 2011

@kleopatris a jak to beru vasi, ze sa stahujete? Predsa len DE nieje tak na skok ako AT

kleopatris
18. jan 2011

@janulka04 no hladame, len sa bojim, ze mi prischnu svokrovci za susedov 😖
@lubinka9 lubi zeby? ale nevadilo by mi, kde v Nemecku by inak taku peknu nevestu nasiel 😵