Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
19. jan 2011

@ivanajelinek ja som zacala asi v 5 a pol mesiaci

@lubinka9 gratulujem k zubiku 😵

ivanajelinek
19. jan 2011

@lubinka9 A cim nahradzas mlieko a mliecne vyrobky? Myslim u teba,nie u maleho.

barbora87
19. jan 2011

Tak babule nemam silu citat len davam infosky...
Vcera mi teda lieky nedali a vecer som mala 37,8teplotu az dokial som si nezobrala pred polnocou liek...maleho som nakojila a spinkal do 4a potom az 7.30 tak parada...
Ja som sa rano citila super mlieko odstriekavam a prso masirujem tak bolo lepsie...az dp teraz ked som si zmerala teplotu 37,9!takze mame podozrenie na chripku lebo aj hrdlo boli a vsetko...tak ked sa chripka potvrdi tak sa podakujem svokre!!!!!a ked nas niekto bude chciet navstivit tak sa vudy budem pytat ci su zdravy!!!
Som taaaak nahnevana ze az!!!a mm je v robote tak chcipam sama doma...

zuzka11
19. jan 2011

Tak jsem tu 😉 😀

Lubi - ja bych dala i sem o me nejde, ale proste mi to sem fotku neprijme a neprijme, takze tak ☹

Schnucki - gratulace, sice opozdene, ke 4mesicum! Velka krasna slecna!

A jdu docitat.......

lubinka9
19. jan 2011

@ivanajelinek nicim. Dr. mi odporucila pit ovsene a ryzove mlieko. Ono mlieko ako take nie je az take potrebne, je alergen, zahlienuje,.. potrebny je vapnik. Ten beriem synteticky s vit. D. ale ten v strave to nenahradi.
Z potravin s obsahom vapnika je kopec alergenov ako orechy, mak,...
take co sa daju: brokolica, biela fazula, cakanka, kel, susene figy, cestoviny, ryza, chlieb, salat, ..

ivanajelinek
19. jan 2011

@lubinka9 A to ani syry, jogurty, maslo, nic??? Co sa potom moze jest?A to je ake ze ryzove a ovsene mlieko? Kde sa da zohnat?
@barbora87 No to nie je bohvieco. A ako to zvladas sama s maxikom, ked si chora a mm v praci?

ivanajelinek
19. jan 2011

A ako chutia tie mlieka? ja inak tiez moc normalne mlieko nepijem, len do kavy, na varenie. No musim navstivit asi nejaky Bio-Laden

barbora87
19. jan 2011

@ivanajelinek no tak uz mam38,3 tak som supla mexalen a lezim ako zombik...ivi mam tale stastie ze maly skpro cely den spinka...asi by ma slahlo keby mi tu jacal...no ked nebude lepsie tak musime nieco vymyslet...mam totiz strach aby som niekde nezkolabovala...
Teraz je mamina na ceste ku nam a ja pojdem k dr...dufam ze mm do vtedy pride a pojde so mnou...

ivanajelinek
19. jan 2011

@barbora87 A mamina byva niekde pri tebe? To mas super...Co by som ja za to dala 😉 Drz sa a napis potom co u dr.-a

barbora87
19. jan 2011

@ivanajelinek mamina byva hodku od viedne ale ma dnes v robote vo viedni besprechung tak ze pride predtym ku mne...no dam vediet ze teda co mi vlastne je...

lubinka9
19. jan 2011

@ivanajelinek na chut tych mliek si treba zvyknut, neda sa to k nicomu prirovnat. To ryzove je nasladle, mne chuti viac. Da sa kupit natur a s calciom. Mala by si ho zohnat bezproblemov aj v DE, v DMke, nemecka znacka Alnatura.
no ja praveze zhresim so zrejucimi syrmi cim mozem malemu skodit, i ked teraz ked uz kojim minimalne tak snad nie. Ved uz by som sa zblaznila tolke mesiace to taham.. a pritom som kedysi pol litra mlieka na jeden sup k bryndzovym haluskam vypila. ach joooo tato kombinacia mi chyba najviac. Ale moja chvila sa uz blizi 😀
a miesto masla jem Veto, to moze aj maly, mliecnu bielkovinu to neobsahuje ani ziadnu syrovatku. Rama, Perla a pod. to obsahuju.

lubinka9
19. jan 2011

@ivanajelinek poslala som ti na mail fotku toho napoja. Ono sa to potom lepsie hlada 😉

mirusch
19. jan 2011

@lubinka9 Ano moja, robim za prachy uz rok 😀 😝 Ale odo dneska som zmenila pracovnu poziciu (ta ista firma) a nastava velka sranda, kym sa zapracujem. Takze mam hlavu plnu informacii a neviem co skorej 😕 🙄

@finfrle To vis, ze kukat budem. Momentalne mam ale hlavu trochu inde 😅

Ale dnes som bola navstivit jedno krasne 7 tyzdnove miminko a jeho maminku. Tak sa tesim.

barbora87
19. jan 2011

Tak babule uz lezim osprchovana a k.o. V posteli...vsetko ma boli :((( horucka klesla vdaka lieku ale aj takmamzvysenu teplotu...tak vyzera to ze to je chripka tak sa koncentrujem na to a budem sa snazit vyliecit chripku...a uvidime dalej...idem skusit hajat lebo ledva pozeram...
Prajem vam pekny vecer

finfrle
19. jan 2011

Ahoj mela jsem dnes v planu,ze tu s vami posedim ale nakonec prijela necekana navsteva,kterou jsem si neskutecne uzila a jsem rada.Nas to s mm uplne nakoplo.Mala byla zlaticko uvarili jsme si spolu i veceri a proste parada.§
Ze takovych slunickovych lidi neni vice...

Meleri to by me vydesilo s tim bytem a dobyvanim.Radeji se na noc zamknete a nechte klice pootocene v zamku!
To je vazne neco....
Jak se vlastne citis?Co maly a Sam???

@mirusch To chapu ja si rikala,jak budu tady chodit stale stejne jako v tehu ale clovek toho ma prece jenom moc a nemuze sedet jen u pc. 😉
Uz delas nejake plany na dovolenou v lete?

@barbora87 to je mi moc lito ☹ zkus stale odsavat a odsavat a masirovat pod teplou sprchou a po odsati zachladit to je to nej na zanet!Prvnich sest tydnu to boli a je to sila ja vim jak to pokladalo me.Me se to ustalilo okolo 6-8tydne ale vydrzela jsem.Citim s tebou! Mas hodne mlika???
Jestli je to chripka holka tak pri kojeni rousku!!!Velice dulezite aby se maly nenakazil!

barbora87
19. jan 2011

@finfrle no odsavam masirujem sprchujem tak bude dobre...no ze to vyzera na chripku tak teraz sa snazim vyliecit to a uvidime co prsia a mocak potom...citim sa ako zombik...dufam ze bude kludna noc a trochu sa vyspim...

meleri
19. jan 2011

@finfrle já myslela že se poseru....volala jsem manželovi, naštěstí měl pauzu okamžitě přijel domů, ale nakonec se to vysvětlilo, ten chlap totiž zeslezl dolů před barák tak jsem na něho houkla co to má být proč mě tak děsí co tady chce....a on prý že je z realitky a ještě mi ukazoval klíče...tak sem mu řekla at mě neděsí...za deset min znova, to už manžel volal do té realitky kde mu řekli že je to fakt od nich...načež ten chlap nasedl do auta a zmizel....jako nechápu prý se spletl že nad náma prodávají byty a on si myslel že to je náš...hlavně že před našima dveřma je rohožka a cedulka nezvoňte ale klepejte, toho mohlo napadnout snad že to není neobydlený byt! a že to zkoušel na všechny zámky....no ode dneška zamykám dole, pošta nepošta...

schnucki
20. jan 2011

ahojik holky,

nestiham vas docitat, mam trosku bezesne noci, mala zaspi vetsinou u lahvicky kolem 7 vecer, tak ji dam odrihnout cimz se lehce probere aby vedela ze se jde spat, pak se mi vzbudi kolem 9, to ji dam cajik a mezi 10-11h delam mliko ... pak se budi mezi 2-3 rano a to uz spat nechce, ale dneska jsem se nedala a nechala ji v postylce a asi do hodky a pul po par locich caje a sem tam remcani zas usla, ale v 6h jsme vstavali ... to je uz druha noc za sebou, vubec nevim cim to je, pres den si myslim ze mi az tak dlouho nespi, tak ja nevim ....

dneska jsem koupila saci dudlik na kasi a zkusim ji vecer dat kasicku z flasticky, fakt nevim co to do ni vjelo, normalne se budila jen jednou za noc ....

ivanajelinek
20. jan 2011

@schnucki Ahoj moja 😉 takze u vas tiez veselo po nociach. Aj u nas 😒 Ja uz som tiez skusala trochu caju, ale nechce.Ina ako sa mate?
@lubinka9 A cim nahradzas pri vareni smotanu?

schnucki
20. jan 2011

@ivanajelinek koukam nova fotka vid, hezka 😵
ja dneska zkusim kasicku na noc a uvidim jestli je to tim ze mölicko ji na noc nezasyti .... ale spis se bojim ze je to sousedama, jsou vecer docela hlucni a ja si myslim ze to malou budi, pak ji to naboura spanek a uz tak nezaspi ....
jinak se mame super, ted papala a kolem 12 ji dam mrkvicku a pujdeme na prochazku :_)

a jak u vas, uz je zaspavani lepsi???

barbora87
20. jan 2011

Tak babule ja som total zombik...celu noc horucka 39...po mexalene 38...vsetko ma bolelo nemohla som spat...mm si zobral pflegeurlaub lebo sa ledva hybem...maly bol zlaticko...o pol10sme mu dali odstriekane mlieko z flasky no flasku najprv vobec nechcel...tak som volala do nemocky ze ako to je s kojenim v takej horucke a ze dokial vladzem mozem kojit...tak som mu dala prso a napapal sa a zaspinkal o 10az do 3:30 a potom az o 8...tak parada...asi citil ze mamina je zombik...teraz ho ma mm v obyvacke a ja sa snazim zaspat...tak vam prajem pekny dnik

ivanajelinek
20. jan 2011

@barbora87aspon ze je manzel s tebou doma a maxik je zlaticko. Prajem skore uzdravenie... 😉
@schnucki Aaale skoda reci o uspavani. Ale najviac ma trapi ten jeho nekludny spanok. Ze sa stale budi...No trosku nova fotecka. Inak boli sme sa aj doma fotit u fotografa. Hodim par foteciek.

kleopatris
20. jan 2011

@schnucki a nevravela si ze ta kasicka je az od 6.mesiaca? aby si jej nejak nezatazovala zbytocne traviaci system 😕 inak aj mne sa budi maly v tych casoch jak pises a aj lubke, takze asi to nebude len hladom 😉
@ivanajelinek netrapi ho brusko? Skus espumisan kazdy vecer aspon tyzden a uvidis, nam pomaha, ked sa furt vrti a nemoze poriadne spat.
@barbora87 to je mi luto, ze je ti tak zle 😒 prajem rychle uzdravenie 🙂

schnucki
20. jan 2011

@ivanajelinek me se mala takhle vubec nebudila, ja fakt nevim cim by to mohlo byt ze se tak budi ... jeeeee, krasne fotecky 😵

@kleopatris nene, ta kasicka je od 4 mesice, a koukala jsem co tam vse je aby to nebylo nejak moc ... me na tom ale zarazi ze se mi budila jen jednou za noc a najednou 3x i 4x a nechce spat, tak dumam cim by to mohlo byt ... ze se najednou tak budi ....

janulka04
20. jan 2011

@ivanajelinek krasne fotecky
@barbora87 chudatko....ale je fajn, ze tm je doma a pomoze ti s malinkym a maly tiez je super timovy hrac, ked necha maminku oddychnut 😵 , tiez prajem skore uzdravenie
@meleri pytala si sa na male.tak ony nemecky nevedia dost dobre, vlastne v skolke su len rok a to predtym byvali len 4 hodiny denne , na cely den su az od septembra. Po slovensky rozpravat vedia, ale maju "svoju" rec, ako byva u dvojiciek, napr. televizor=tediator, pusinka=pukinka
a nechcu niektore hlasky vyslovit, takze sa to odraza aj v nemcine, pritom ja som na ne nikdy nesuslala, nehuhnala...oni to vedia, ale nepozivaju 😠 ...napriklad Laura povie, ze sa vola Laula..ale ked sedi pri telke, tak povie: Mamii, ja sa volam Laurrrra...ona to "R" vie"...ale nepouzije ho, neviem, ako to vysvetlit 🙄 😝
takze sme sa dohodli, ze este rok im dame odklad, lepsie, ako by mali hned prvy rocnik mat problemy a to by sa s nimi tahalo 😉

nasa mala mi tiez teplotuje a aj kasleme, takze ja som dnes na nervy, lebo ona je hysterka uvrestana a stale ma ziapotom kontroluje, ci som nablizku 😠

lubinka9
20. jan 2011

@schnucki 2 dni nazad si pisala ako ti mala krasne spala od po 9 do do 06. Rozhodne by som jej tu kasu nedavala po 2 nociach co spala inac. Stale ti spi dobre, ved pockaj. 😝
Ako sme uz pisali s kleo, spankovy rezim sa stale meni, lame sa to okolo 4 mesiaca. Skus hladat ak tak inu pricinu. Keby si malu kojila tak by sa snad dalo uvazovat, ze sa budi hladom ale deti na UM su dost zasytene. A hlavne keby mala hlad tak ju iba cajom neutisis.
Kasa tesne pred spanim moze zatazit, malej prestane travit a bude ti plakat celu noc ako ju bude boliet brusko.

lubinka9
20. jan 2011

@ivanajelinek maly je suprovy 😵 Ja zhanam take lopticky!
a smotanu riesim jednoducho, nepouzivam 😉 😀

inak nam leze uz aj 6 zub, takto naraz, uz viem z coho ta recidiva 😒 Ale dohaname zubaca Maxaca 😀 😀

lubinka9
20. jan 2011

@barbora87 ty si ides uzit.. nech je cim skor lepsie!

schnucki
20. jan 2011

@lubinka9 ja vim, ja to taky nechapu co ze nespi .... myslis ze bych s tou kasi mela fakt pockat? nerada bych ji nejak pritizila ... je mozny ze je to tim jak jsou sousedi hlucny? cerstve se nastehovali, teda pred 14 dnema a ty pred nima tak hlucny nebyli ....

schnucki
20. jan 2011

@barbora87 jeeezis, prejeme moc brzke uzdraveni a mooooc na vas myslime, cmuk ...