Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
13. nov 2009

jo a vcera sme mali zase ten kurz a tentokrat o kojeni 🙂 takze teraz som profi uz aj v tom 😀
ja len tak pomimo, lubi neviem, ci sa o tuto temu zaujimas, teta nam odporucila knihu Stillen v nemcine (maju aj na amazon) a vraj je super, tak ja sa ju chystam kupit. Ja mam z toho nakladatelstva uz jednu knihu a ta je super.

blondynka400
13. nov 2009

kleo, takže už víš jako správně kojit? 😀

kleopatris
13. nov 2009

no museli sme to aj skusat s takou panenkou :D jak chytit prso a hlavu a tak...ale ja som moju segru pocas jej 4 kojacich rokov tolko krat videla, ze uz mi asi vela mudrosti netreba 😀
inak jaky mas nazor na pripravu/nepripravu bradaviek uz pocas tehu? lebo teta nam hovorila, ze to je uplne zbytocne. teda ja som to ani moc v plane nemala ale viem ze baby tu na MK to dost praktizuju...

lubinka9
13. nov 2009

blondy ja som tento hlad mala len zo zaciatku, teraz uz nie. Ale mozno ma to chyti este neskor 😅

kleo, jasne zaujimam, posli link.

Inak som kukala tu autosedacku/autolehacku co poslala link blondy. Dost to zvazujem. Ale novu ked tak nebudem kupovat, na tych 5-6m sa mi to moc nezda ten vydavok. A ktovie ako sa tam mrnavemu bude pacit.. Na Ebay ich ponukaju 2,3 mesacne-pouzivane od 35€, v zaruke, s fakturou a zar. listom. Jasne je to aukcia, takze ako ma kto stastie. A tusim sa da to vnutro vybrat a prat, takze asi tak.

a maju aj model 2009, blondy aky je tam rozdiel s 2010? Som nenasla.

kleopatris
13. nov 2009

no tak som roztiahla stranku a aj tak je link naprd 😠
http://www.amazon.de/gp/product/383380405X/ref=...

kleopatris
13. nov 2009

tak nic 🙂 proste kniha stillen, vyskoci jak prva u amazon 😅

blondynka400
13. nov 2009

kleo, no já to taky viděla snad tisíckrát. Ale přesto když to máš dělat sama, no uvidíme 😀 Teorii znám tak už jen tak praxe 😀
Příprava bradavek má cenu tehdy, když máš malé nebo vpáčené bradavky, jinak fakt není potřeba... Prodávají se na to i takové formovače a prý výsledky jsou... Můj případ to naštěstí není, takže neřeším... 😉

lubi, já ho právě taky měla na začátku, pak ldouho nic a teď m to přepadlo před pár dny a je to každou noc... 😝

lubi, já chci koupit model 09, je skoro o tisícovku lejvnější... Liší se to v materiálu a trošku v odstínu barvy, nic podstatného.... 😉 Neboj, líbit se mu tam bude, je to úplně stejné, jako hluboký kočárek...
Já osobně bych tedy použitou sedačku nikdy nekoupila, protože nikdy nevíš, jak s ní kdo zacházel. Protože po každém i malé nehodě by jsi měla sedačku vyhodit a koupit novou, to samo když s ní někdo bouchne o zem a tak. A u použité ti nikdo nemůže zaručit, že je úplně ok.

lubinka9
13. nov 2009

kleo, je to od tychto autorov? Marta Guoth-Gumberger und Elizabeth Hormann

kleopatris
13. nov 2009

ano 🙂

blondynka400
13. nov 2009

kleo, moc hezké odkazy 😀

lubinka9
13. nov 2009

blondy, myslim, ze bezne buchnutie tomu neublizi. Keby bola poskodena-prasknuta to predsa uvidis a taku kupovat nebudem al. vratim.
Na bezpecnost si potrpim a macku vo vreci kupovat nebudem 😉

blondynka400
13. nov 2009

lubi, no právě že uškodíit může... Je to jak s helmou na kolo, tam taky jedno bouchnutí stačí. Sice to na první pohled vypadá nepoškozené, ale vevnitř to může rupnout a pak v případě potřeby to nefunguje tak, jak by mělo...
Ale je to každého věc 😉. Je pravda, že já jsem hodně proti použitým věcem, nějak s mi to vnitřně příčí 😝 😀

lubinka9
13. nov 2009

no mne sa prieci nosene oblecko pre mimi, keby som ale nemala na vyber co mi zostava? V ramci rodiny OK. Nastastie to tak nieje.
Ale veci, ktore vyuziva mimco minimalne a majitelia sa o to staraju, preco nie. Napr. taku postielku, kupis len novy matrac a doplnky a mas. Jasne, ze som za to vidiet. Fotka a real je vzdy ine.
Ale priklanam sa k novosti.

janulka04
13. nov 2009

ahojteee....
a aku autolehacku rozoberate? Ja som mala vybraty aj kocik, ale zistujem, ze moje letne baby tam asi hlbokej verzii zimu nevydrzi...tak som 😠 ....

blondynka400
13. nov 2009

lubi, tak jasně když to jinak nejde, proč ne... Rozhodně za to nikoho neodsuzuju, je to každého věc...
Ale jak už jsem napsala, já jsem v tomhle fakt hrozná, musím mít prostě všechno nové, i za použitou postýlkou bych viděla bůhví co 😀 😀

lubinka9
13. nov 2009

jani, je to toto:
http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-0-...

inak dost ma prekvapila ta vaha, aj co som citala recenzie 5,8kg + miminko. Keby som sa mala s tym vlacit sama nejakych par sto metrov ak by trebalo.. 😕 A minus je aj, ze nieje vela kocikov, na ktore to sedi.

lubinka9
13. nov 2009

no cooo blondy, nanajvys tak moze byt dookola obhryzana 😀 😀

meleri
13. nov 2009

Blondy,

dobře, v noci malého trochu trápily větry ale jinak v poho.. 😅

holky zdravím vás!

janulka04
13. nov 2009

dkujem, lubi....fuuuuha, zaujimve.... 😕

meleri
13. nov 2009

čaute lidi,

tak malý spí, tak mám 45 min čas..tak sem se dívala na tu autosedačku a vypadá fakt skvěle, navíc jak píšeš, jestli se dá použít i místo korbičky tak supr, do toho bych šla..no a pak už vám stačí jenom sporťák a vajíčko, později sedačka..

jo a věci z druhé ruky, my máme skoro všechen nábytek po manželovi, tedy postýlku, dokonce i přebalovací podložku, a krmící židli po jeho dědovi.. peřinky dokonce po manželčině příteli, kterému je teď 48 let takže všechno staršího data... 😀 ale je to kvalita...

meleri
13. nov 2009

já už nevím co píšu.. 😝 😝 chtěla jsem napsat že peřinky po manželovi kamarádky... 😀

majuska7979
13. nov 2009

ahojte baby, tak dnes to je zas troska inaksie, troska som stupla 😎 ale iba troska 😢 http://www.fertilityfriend.com/home/2ad7e4

blackie26
13. nov 2009

ahoijky jakse tu mate hroozne dlouho jsem tu nebyla kukamzeje vas tu spousta novejch i tehulek tak dodatecne gratuluju .najdete me fotky na face boku pod katka krasova tak juknete

meleri
13. nov 2009

ahojky blackie,

sice se neznáme, asi sem tu začla chodit až po tobě..máš moc krásné miminečko, takový slaďoušek! 😵 😵 je to fakt rozkošný mimísek! at se daří!

blondynka400
14. nov 2009

blackie, ahoj, gratuluju k holčičce. Jak je blíže k severu? 😀

lubinka, no právě, ohryzaná, fůj 😀 😀 😀. Tak je těžší než klasické sedačky, to ano. Není ot na nějaké větší nošení, ale to pro mne nejsou ani klasické autosedačky, na to nejsou moje záda stavěné 😀 S timi kočárky je to pravda, mně se Brio líbí, takže to porm ne žádný problé není. Ale je pravda, že na tomoje používání busou stačit jakákoliv kolečka 😀

meleri, jojo, přesně tak. Navíc v podstatě sporťák (golfky) mát budu, protože z toho vezmeš ten podvozek a nasadíš tam právě tuhle sedačku = korbičku nebo sedačku=vajíčko a až mim lehe povyroste, použiješ to už jenom jako golfky. Takže si v podstatě celou dobu vystačím s jedním kočárkem a auosedčkama a pak už bude hezky ťapat 😀 Tedy vyjadřuju se jak slon v porcelánu, snad je to pochopitelné 😅

majuska, no zatím ot není moc prokazatelné. Ale jestli půjde teplota nahoru, viděla bych to na ovu 17 DC 😉

kleopatris
16. nov 2009

dobre ranko 🙂

teda tu bolo pekne ticho cez vikend 😲 a dnes je zase pondelok ☹ a zase "napinavy" pracovny den predo mnou...

my budeme mat postielku tiez po segrinych malych a este jednu taku mensiu do kuchyne alebo kam, ktora ma asi 60 rokov 😀 este mamka v nej bola vychovavana a asi dalsich 50 clenov nasej minirodiny 😀. inak aj ja mam radsej nove veci, ci uz sedacky alebo oblecko 🙂

cez vikend sme neplanovane kupili kocik 😅 sice som poverciva a viem, ze by sa nemal pred narodenim, ale ked nam sa pacil a uz by ho nemuseli mat na predajni, tak sme ho kupili....dufam, ze sa nic nestane 😅

a vy co ste porabali cely vikendik?

lubinka9
16. nov 2009

ahojte,

kleo, tak aby si sa nepretrhla dnes v praci a nasla si cas aj na nas.. 😀
takze mas vystarano co sa tyka kocika, super. Tu znacku veru nepoznam, aspon vidim, ze mam stale rezervy ale je toho milon. A kukam, ze klasika, fajny, hupaci..
Ja stale neviem.. mam nejake v top liste ale najradsej by som si navrhla kocik sama aby bol idealny 😒

cez vikend sa nic nedialo, klasika doma, pocko hrozne. A crcat sa niekde po nakupoch.. 😝

inak nejaka postielka alebo aspon lehatko by sa zislo aj mne do kuchyne, alebo kde sa budem zrovna nachadzat. Zeby som kupila taku tu prenosnu, ved sa mi zide aj u nasich alebo.. 😕

kleopatris
16. nov 2009

no aj my mame v plane asi kupit este tu cestovnu...uvidim ci bude treba, lebo ked budeme cestovat napriec europou k babkam a dedkom tak musi chuda niekde spat..

ani ja som tuto znacku nepoznala, ale splnal moje vsetky podmienky (sice az na farbu, ale vo farbe jak sme chceli by sme museli zacvakat o 300 eur viac + doba dodania 10-14 tyzdnov) 🙂 a aj ho unesiem a da sa pekne poskladat do auta a najlepsie je, ze sme si potom na nete precitali, ze vsetky diely su made in Germany 😀 to potesilo samozrejme mojho draheho uuuuplne najviac 😀 a este rucna vyroba....som prekvapena, ze take este existuje 😀
a jake mas v top liste? inak poculi ste to s tymi Mac Laren kocikmi? ze par detom amputovali konceky prstov? 😠 hroznee

lubinka9
16. nov 2009

kleo, ja budem asi kupovat kombinaciu, hlboky + sportak.
vo vybere mam ABC Design Mamba al. Bertini X (X2, X4, X5, X6). Ale mozno nakoniec skoncim uplne niekde inde. Chystam sa do jedneho velkeho obchodu, maju okolo 300 druhov kociarov, tak snad si vyberiem. Ale je to cca 2hod. cesty autom od nas. 🙄 Ceny su tu nizsie ako na SK alebo CZ, takze budem kupovat z DE aj kvoli pripadnej reklamacii.

o tych Mac Laren som citala.. Vraj to ale bolo pri skladani kocika, tak neviem co tam vtedy robili detske prstiky 😕