Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
4. sep 2008

Ivuš, na občianstvo treba preložené...v Darmstadte sa s tebou nehrajú. Nemáš, nedostaneš. Tam sú veľkí šéfovia a ja som ich nechcela provokovať.

Violoncielka, brali sme sa v SR, čiže sme brali manželove papiere do SR na preklad. Chvalabohu, lebo to bolo neporovnateľne lacnejšie. Tu sme potom dali len preložiť apostilovaný sobášny list, toť vsjo.
PD je čo? V skratkách som jeleň. Do BA to máme aj my len 800 km 😀 Niekedy to robíme tak, že v BA prespíme, tam je cesta len nejakých 8,5 - 9 hodín, pokukám kamošky a ideme ďalej. Ale sme zistili, že keď ideme v nedeľu, keď nechodia kamióny, tak v pohode zvládneme aj s prestávkami za 10 a pol hod. až k našim.

ivana98
autor
4. sep 2008

Violloncielka, je to blizucko, ale predstav si, ze som tam nebola uz od velkej noci 🤐 a tie ceny benzinu rastu a rastu..
Mirusch, 😕 ja som myslela, ze bude stacit ten, co uz mam - apostilovany a prelozeny, ktory potrebovala na svadbu v SR. 😕 Inak si myslim, ze so mnou tiez trochu cvicili - na to, aby drahemu potvrdili, ze je slobodny a moze sa ozenit potrebovali moje prelozene apostilovane doklady (+Meldebescheinigung atd.) len kvoli tomu aby mu na ten papier napisali ze si moze vziat konkretne mna 😝 ale nevadi, uz to mame 😎

PD je oficialna SPZ-ka Prievidze 😀

mirusch
4. sep 2008

Som si aj myslela ze Prievidza, podla tych km... 😅

No, ak ho mas uz prelozeny, tak staci, nemusis davat znova prekladat. Ja som myslela, ze si sa im ho snazila vnutit po slovensky 😀 😕
Nuz aj moj musel mat Meldebescheinigung a este to, co spominas ...no ako sa to vola, potvrdenie o sposobilosti uzavriet sobas. Plus apostily. No hotova veda to bola, dat to vsetko dokopy, museli sme urady nahanat, lebo sme mali na vsetko asi len mesiac. Napr. na sude (rozvodovy papier) nam povedali, ze o 3 tyzdne, ze je na dovolenke clovek. A po druhom telefonate sa to zrazu dalo aj na druhy den... Ale uz je za nami, len vtedy to musel vybavovat manzel, ja som iba kontrolovala, lebo som uz trochu rozumela, ale nie tak, aby som to vybavila sama. Teraz vsetko uz nechava na mna 😠

Od Velkej noci 😨 Tak to som ja bola uz dvakrat doma odvtedy. Raz sama letecky, to je dost lacno. By som nevydrzala.

ivana98
autor
4. sep 2008

😀 nepokusala som sa im nanutit slovensky papier 😀 ja som to pochopila tak, ze ti robili problemy s tym, ze ste ten preklad dali urobit na slovensku a nie v nemecku. lebo uz aj take som pocula.. ze ak to neostemploval nemecky prekladatel, tak to neplati 🙄

no vidis, aspon si sa naucila vykecat sa v blbych situaciach ! 😝 😀
od nas leti iba Lufthansa a AustrianA do Viedne a to je veru drahe... ☹

mmmk
4. sep 2008

Vzhledem k tomu, ze jsme v EU, plati bilateralni smlouvy o soudnich prekladech a MUSI byt uznany, pokud je tam kulate razitko soudniho prekladatele a nezalezi na tom, ve ktere zemi byl preklad vyhotoven. Tim jsem i vyrukovala na uradech, baba zrudla, ale uznala 😀

schnucki
4. sep 2008

Teda tady to jede 😀

Ivus ja ti ani nevim kde jsem na to prisla ze ho ziskam automaticky, zrejme jsem to nekde slysela, ale jak se tak zamyslim, uz jsme o tom s mirusch hovorili 😅 .... ale necham si cesky, pokud do ty doby neco neudelaj 😀

jinak violoncelka prijemnou cestu a hezkou dovcu 😀

mirusch
5. sep 2008

Ivuš...a takto dochádza k nedorozumeniam 😀 Nuž, chcela by som tomu veriť, že teraz je to už jedno, či sa to preloží v SR alebo v DE. Keď sme sa brali, tak sme ešte neboli v EU... Ale isté je, že keď som teraz v júni bola v Krankenkasse, nech mi preplatí chirurgický zákrok na zube, čo bol v SR nutný, tak ani len nemrkli pri pohľade na preklad zo SR. Tak sme hádam na dobrej ceste. 😕
Ale je fakt, že boli aj časy, keď som po svadbe chcela povolenie k práci, tak mi na jednom úrade povedali, že keď nebudem mať papier z druhého úradu, tak nič nedostanem a na tom druhom úrade mi povedali, že keď nebudem mať papier z prvého úradu, tak tiež nič nedostanem 😠 No uznajte... Nakoniec sa to vyriešilo a teraz mi je to aj tak už naprd všetko, keď sme v EU a som Nemka 😀 Ale naučilo ma to bojovať.
Môj chlap problém rieši tak, že sadne na hodinu k internetu a aj tak nič nezistí. Ja to riešim tak, že zdvihnem telefón a do 5 minút viem podrobnú odpoveď ... 😝 A napriek tomu vždy nerváči a aj tak nezavolá, keď treba... 😀 😠
Mmmk, budem sa odvolávať na teba, keby mi robili problémy, ok? 😵

Jasné Schnucki, nechaj si české občianstvo, veď to je jedno...Dáš si urobiť nový krásny pas a občiansky s "mužské" meno - bez koncovky -ová 😀 😀 To sa mi vždy tak páči. A už ste sa o tom bavili, že teda kedy by ste sa brali?

schnucki
5. sep 2008

ahoj mirusch, me ta koncovka -ova bude asi chybet 😀 jojo, uz jsme se o tom tak trochu bavili a radi by jsme to spachali pristi rok nekdy na jare nebo v lete, a dokonce nema nic proti tomu, kdyby jsme se brali v cechach 😀 dokonce jsem uz tak trosku patrala i po nazorech ostatnich a jeho segra napr. ta byla uplne nadsena (byla v lete u nas a moc se ji tam i detem libilo 😀 ), musim si k tomu nekdy v klidu sednout a radne vsechno propocitat, ale me to tahne vdat se u nas doma v cechach 🙂

mirusch
5. sep 2008

Jasne Schnucki, už si hovorila...aj lacnejšie by to vyšlo. A vlastne ťa už požiadal o ruku alebo ste sa len tak dohodli? Lebo my sme sa viac-menej dohodli, žiadne žiadanie nebolo 😉
A koncovka ti nebude chýbať, neboj, ja som sa cítila divne len chvíľu, už som si celkom zvykla. Má to v sebe aj takú...no ako to nazvať...exotiku, teda pre krajanov...človek je tak trochu iný 😀 Ale teraz to už nie je vôbec zriedkavosť. Len nezabudni pred svadbou požiadať o zrušenie koncovky, inak ťa budú evidovať bez milosti ako -ová 😀 A to by asi pučili oči Nemci.

ivana98
autor
5. sep 2008

ahojte 🙂
Mirusch, takze ty si ani povolenie nedostala? rovno sa z teba stala vzorna obcianka? 😀
ja som na moje meno bez ova hrda, ale slovenske uradnicky sa vzdy hrozne uskrnaju a moje irecite nemecke priezvisko citaju po anglicky 😖 🙄

Schnucki, ani pocitat nemusis, v CR to bude jednoznacne lacnejsie 😉 a vzdy mozes vyrukovat s "poverou" ze sa ma svadba konat v rodisku nevesty 😉

mirusch
5. sep 2008

Ivus, dostala som povolenie, za 5 min, ked som predlozila pozadovane tlacivo...Ale som ho aj tak nevyuzila nakoniec...
Teda, na mna sa este nikto neuskrnal, ved by aj skusili 😠 Ale vzdy som sa hnevala, ze som musela svoje priezvisko za slobodna hlaskovat, tak teraz musim tiez 😖

Schnucki, kde sa flakas? 😀

Boze baby, v SR je vraj 30°, tu je tak 20°, nanic pocasie, dufala som este v par slnecnych dni, aby som skocila k jazeru, co som nestihla, ale asi nic z toho tento rok ☹

schnucki
5. sep 2008

tady jsem 😀 .... pozadal me o ruku, ale oba jsme si byli jisti, ze to je takovy na delsi dobu, ze to tenhle rok urcite nebude ... to je fakt, ma to jistou exotiku 😀 ... aha, tak to jsem netusila ze se musi jeste zadat o zruseni koncovky, to jsou veci 😕

ta povera je dobra ivus 😀 pouziju kdyby se cukal 😀

Jeeee, 30°, tady je pod mrakem a pekne hnusne ☹

Jinak jsem dneska dostala ms, prozmenu po 24 dnech, to telo si fakt dela co chce, ale v pondeli jdu na ten hormonalni profil, tak se snad konecne neco dozvim 🙂

Jedem nakoupit, tak zas na chvili zmizim 😎

mirusch
5. sep 2008

No nazdar. A Embabuli a ostatne??? 😕
Ale vies co? Ty budes mat rovnake inicialky ako ja - krstne meno a priezvisko 😀 😀
No, je to tak, su dve moznosti, teda bolo to tak, teraz neviem, ako sa zbavit -ova na konci priezviska - jednoducho podpises nejake prehlasenie alebo sa vzdas obcianstva. To druhe je blbost. Ked sa zavcasu popytas na matrike v CR, tak ti vsetko povedia, co potrebuju a co mas urobit, ale opytaj sa aj na toto. A si predstav, ze keby sme mali dceru, tak by sa v DE volala bez -ova, ale v SR by bola registrovana s -ova, kym by sme nepoziadali o zmenu 😕

To mas bujaru MS ako ja. Naposledy po 19-tich dnoch. Ale to bolo po hormonoch. Dnes som mala dostat normalne, kde nic, tu nic, tak som zvedava, ze kedy. Som zvedava na tvoj profil, to sa robi do 5. DC, vsak?

Nenakupujete nejako casto? 😕 😀

schnucki
5. sep 2008

Tak to je dobry, tady bez -ova a u vas s -ova 😀 no neni v tom zmatek 😵 .... neeee, jeli jsme koupit olej do auta a me dosli damske veci 😀

Ja jsem na ten profil taky zvedava 🙂 rekl mi, ze se dela 2,3 nebo 4 DC, v pondeli to bude 4DC, takze stiham 😀

mirusch
5. sep 2008

Schnucki, vyborna kombinacia....olej do auta a damske veci 😀 😀 Fakt. Ty si dostala tu MS asi za mna, ja som mala dostat dnes a nic... Ale uz sa necudujem, sme si podobne, ved staci kuknut na nasich chlapov, ta ne?

ivana98
autor
5. sep 2008

Mirusch, to nechapem, akych mate chlapov? 😕

aj ja chcem pekne pocasie...sedim v kancli a klepem sa zimou. 😖 tak radsej idem domov 😝
pekny vikend vsetkym 🙂

mirusch
5. sep 2008

Aj tebe pekny vikend Ivus. Ty mas vlastne doma internet?
Nuz, nasi chlapi vyzeraju ako rodni bratia. A ked sme sa cez vikend stretli, tak mali na sebe nahodou rovnake sive tricka a cierne rifle. Sme sa so Schnucki rehnili na nich.

schnucki
5. sep 2008

To jo 😀 ... takze pokud mas dostat moji, tak si tak tyden jeste pockej 😀 .... presne, jak bratri, myslela jsem ze smichy umru 😀

taky preju hezky vikend ivus 🙂

ivana98
autor
6. sep 2008

to vazne? 😀 prave si ich predstavujem, dvaja postarsi rodni bratia 😝

jasne, ze mame doma internet..ale cez vikend sme casto rozlietani, ako napr. teraz 😝
schnucki a ty mas vlastne kolko rokov?

mirusch
6. sep 2008

Jej, Ivus, prave som si tak vravela, ze aka som tu sama, opustena....hladam nejake ponuky prace, som znechutena novinami aj internetom.
Nuz, postarsi bratia, dalo by sa aj povedat, ze ocko so synom 😀 Teda ten moj je ocko ... Hm, keby som nevedela, ze nemoze mat deti, tak by som mu asi polozila par otazok 😕 😀 Este aj rovnaky uces maju... Ak mozem za Schnucki, tak 25 myslim vravela, ze ma.

ivana98
autor
6. sep 2008

juj, nebud znechutena, bude lepsie 🙂
aj u vas je take divne pocasie? uz vcera vecer sa zacalo divne oteplovat a teraz je tu uplne divny teply vzduch 😲 😕

hodte par fotiek nech si vas viem zvizualizovat 😀
ja prave robim tiramisu pre zajtrajsieho oslavenca...... 🙂

mirusch
6. sep 2008

Ivus, ze to ty hovoris, ze bude lepsie, tak ti teda verim. 😅 Nuz, bolo tu cez den 24°, fajne v tricku som bola, ked som Schnucki Mojito Colu odovzdavala, ale teraz tu je 18°, zamracene, no fuj. A v SR cez 30. No, neviem, ci sa tam nevratim...Ach jo.
Aha a kto je oslavenec? Tvoj drahy? Tak ze vsetko najlepsie!!! 😵
Nuz, Schnucki, nabuduce ich musime odfotit spolu, co povies? Nech Ivus objektivne povie...
Inak, vyzera to tak, ze tak ako Schnucki dostala MS v mojom termine, tak ja dostanem tu moju v jej termine... Len ma to hneva kvoli tomu, ze mi to pripomina tu nadej, co som zvykla mavat...

schnucki
6. sep 2008

Spravne, 31.10. mi bude 25 😀

To pocasi je fakt na pytel, odpo bylo celkem hezky, ale asi tak pred hodkou tu zacalo prset, a je tak divne dusno .... no ale kdyz vydim popadany listi, tak je mi smutno 😒

😀 to jo, nekdy je vyfotime, at se muzes podivat a zhodnotit 😀

To je nejhorsi, ze clovek ma pri sebemensim zpozdeni malou ci velkou nadej, ale nejde na to nemyslet ☹ ja se musim vzdycky necim zabavit abych na to nemusela myslet 😝

Jinak colu piju jak silena 😝

mirusch
6. sep 2008

Schnucki, ale opatrne, lebo z tolkeho kofeinu budes celkom hyper, hyper 😨 😉
Ani mi nehovor o opadanom listi. Ved je stale leto. Ked sa ma kamoska opytala, ze co chcem na Vianoce, tak som ju skoro zbila, ved je LETO!!!!!!!!!! Ked budem velka a bohata, tak si kupim domcek dostatocne dolu pri mori a budem tam chodit v zime, aby som mala leto stale 😒
Teraz sa ideme aspon realizovat ku Grekom do restiky...

schnucki
6. sep 2008

😀 neboj, ja bych pak celou noc nespala a pritel by me prizabil, mam pak potrebu si povydat 😀
No to ti verim, na vanoce ani nemyslim .... jeee, to by bylo fajn mit domecek nekde na jihu 😎 .... tak preju hezky vecer, my jdem skouknout Keinohrhase 😀

ivana98
autor
7. sep 2008

ano, moj "junak" ma dnes narodky. 😀
mirusch, tak ako ta ms? vies, mozno by nebolo na skodu merat zase bt, nie kvoli nadejam, ale kvoli prehladu o cykle 🙂 u mna je to viac-menej zbytocne, moja ovu si chodi podla rocneho obdobia, ale aspon by si sa teraz nestresovala 🙂
mozno ti teraz napisem blbost, ale co tak urobit testik? pre pokoj na dusi? 😵

by ste sa divili, u nas vo firme uz "planujeme" weihnachtsgeschäft" 😕
schnucki, aky bol ten film? romanticky a gycovy? ja toho typka moc nemusim...

inak sa vam postazujem...uz si pripadam ako hypochonder, ale mna vcera zas bolela hlava...v poslednej dobe kazdu sobotu 😲 🤐 clovek si chce aspon trochu uzit vikend a ☹ vecer sme boli este na party, ja som si nechcela dat tabletku a v konecnom dosledku som bola dost neznesitelna 😢 v noci sme nemohli spat, lebo nam pistali komare okolo usi, tak ich manzel o pol 3 v noci zabijal, to uz som skucala bolestou... dnes rano v pohode, ale nejako citim, ze len dovtedy, kym neprestane ucinovat tabletka z noci 😔

schnucki
7. sep 2008

Tak to prejem vsechno nejlepsi 😀

Nooo, me se ten film docela libil, sem se u toho docela narehnila 😀 takova romanticka komedie 🙂

Bolesti hlavy jsou naprd, a to mas migrenu a nebo jen bolesti hlavy? .... ja jsem si rikala ze by ti komari uz mohli nekam zalizt, jsem vzdycky neskutecne postipana ... to bzuceni kolem hlavy jde pekne na nervy 😀

mirusch jak to vypada, uz?

mirusch
7. sep 2008

Áááhojte.
Hm, včera večer sme boli u tých grékov, ale mala som mizernú náladu a neviem prečo, asi PMS 😠 Ale aspoň máme od včera novú úžasnú stoličku na kolieskach k PC, výborná na chrbticu, síce drahá ako fras, ale fakt super na chrbát. Ivuš, nebolo by od veci si takú nejakú zaopatriť. Alebo začať chodiť do fitneska, ja som iba oči pučila ako som už po 2 mesiacoch bola bez bolestí. Tento týždeň sa idem znova zahlásiť a tentoraz na rok, kašľať na peniaze, hádam ich nejako zarobím, musím pozháňať žiakov, keď nič iné. Včera som dostala depku z toho, že si asi nikdy nenájdem prácu, hlavne takú, čo by ma bavila, tie inzeráty všade, no hrôza, ale to je iná téma...

Ivuš, tiež som sa chcela opýtať to isté ako Schnucki - si si istá, že rozoznáš bolesť hlavy a migrénu? Lebo tam sú rôzne príčiny a rôzne liečby. Predpokladám, že teda áno. Takže ti neostáva nič iné, ako si zajtra urobiť termín u Dr. a rýchlo to riešiť. Bolesti hlavy také, aj onaké, poznám až príliš dobre a súcitím s tebou. Ja už rozoznávam, kedy mi môže pomôcť Panadol Ultra - ten vozím zo SR, je fakt super, kedy Ibuprofen, kedy Thomapyrin Intensiv a kedy už len Relpax na migrénu.

Schnucki, ja by som rada šla na Mama mia, čo povieš, pôjdeme na to vo Frankfurte? Aj keď radšej by som v origináli, ale to potom na DVD.
Práve došiel manželík, uvidel ťa tu a pýta sa...Alles schon ausgesoffen? 😀

No a ako to vypadá u mňa...ani sa nepýtajte. Stále nič. Teda po MS ani chyru ani slychu, aj keď občas mám pocit, že už by...a nič. Nádeje nemám, možno by som fakt mohla 1-2 mesiace znova pomerať BT, moje hormóniky si robia čo chcú. A ak do zajtra nič, tak si urobím posledný test, čo mi ešte zvýšil a zrejme aj posledný v živote, tak si to vychutnám 😅 😔

blackie26
7. sep 2008

ahoj violocenkonemuzu se spojit na skype protoze minak zlobi ale chtela jsem te aspon pozdravit jsme na sardinii a zatim vse celkem ok snazilkujeme se naplno...tak uvidime jaka byla dovolena? vse vporadku? napis mi kdyztak nameila ..my tu budem az do rijna prijedou i my rodice tak budu mit aspon veselo....papa katka

ivana98
autor
7. sep 2008

Mirusch, napisem do IP, oki? a daj vediet ako testik....
Schnucki, u nas doma komare tento rok neboli, len u svokrovcov...oni maju na zahrade jazierko, tak asi preto 😠 uz ich mam po krk...
Blackie, violoncielka je teraz na Slovensku... coskoro je ale zase naspat 🙂