Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

zuzka11
12. apr 2009

Miri neoboj, to oko Blondy není nebezpěčné.....s tou Ikea taky nevím, ale u nás to tam asi bylo v provozu chvíli, takže tam mezi dvěma kasami stála holčina a pomáhala a kontrolovala.......

Schnucki - okna, nejsi ty moje svědomí???U nás by to mytí slině potřebovaly, ale nějak nejsou lidi......

Blondy - napiš proším jak ho dělíš z pudinku a ricotty, ať se něco přiučím, zní to dst dobře!

Miri u nás je teda vedro! koupák byla zse super a cestou zpátky jsme se stavili v řecké restošce na "oběd" - u mě musaka, miluju ji......

Btw.viděly jsme Deep water? Dneska po 22 to dávají......hodně zajímavý film.......

blondynka400
12. apr 2009

zuzka, je to hrozně jednoduché... Uvaříš si vanilkový puding bez cukru a z méně mléka (místo půl litru tak 300ml), necháš ho vystydnout a sejmeš škraloup. Pak si vemeš ricottu a vyšleháš jí s trochou třitinového cukru (můžeš i normální), já dávám i trošku českého rumu, má to pak lepší chuť 😀 a zašleháš tam ten puding. Množství tak 1:1 (ricotta:puding). Když je ricotta méně kvalitní tak je to pak občas řidčí, chce to pak přidat jeden plátek želatiny. Ale tady v Itálii se mi to ještě nestalo, v čechách bohužel občas ano 😖
Jinak fakt je to super, vřele doporučuju 😎

meleri
12. apr 2009

ty vole, holky nevíte co dělat, můj otecko našel v řece MAMUTI KEL! 😲
chce to dát do muzea, ale má strach že ho seřvou že to vytáhl, ale on musel páč to bylo v řece a asi by to zhnilo.

mirusch
12. apr 2009

No Meleri 😨 A ako vie, ze to je mamuti kel??? Nuz, ked to nezhnilo doteraz, tak hadam za par dni nie 😀 Ja si myslim, ze nech kludne zavola muzeum, nech su radi, ze sa take nieco naslo, vsak im moze ukazat miesto, kde to bolo, nie? A moze sa urobit blbym, ze nevedel co to je a doslo mu to az potom.... Naozaj, nech to kludne ohlasi. 😉 A daj nam vediet, to ma fakt zaujima.

Idem off, prajem dobru nocku. 😵

blondynka400
12. apr 2009

meleri, a jak víte že je to mamutí kel? 😕 . Já myslím, že mu nikdo nic neřekne, spíš naopak 😉

schnucki
12. apr 2009

ahoj holky,

mamuti kel?? no teda .... ja bych to muzeum zkusila, za to nic neda ...

blondy taky si receptik napisu a zkusim to .... ja to delam jako mirusch, takze neco noveho se zas hodi 😀

zuzi ... tady tve svedomi, sup do oken 😀 baneeee, kdybys vedela jak dlouho me trvalo nez jsem se do nich poustila?? priznam se, par mesicu .... bydlime od listopadu a na okna v loznici jsem sahla poprve 😅 jelokoz nam tam chybi zaclona, tak jsme tam casto meli rolety dole, tak to nebylo potreba 😀

zuzi ten film mi nic nerika, ale mrknu na nej ...

jinak mirusch, v utery prijucham hnedka po skole, takze do 5 bych mela byt u vas 😀

blondynka400
12. apr 2009

schnucki, no tohle je sice pracnější, ale já bych řekla že lepší. I když je to věc vkusu. Ale když to náhodou předhodím návštěvě, každý to obdivuje co to je 😀 . I když já si tedy peču i vlastní piškot....

Jak jde nekouření? 🙂

zuzka11
12. apr 2009

Meleri - hooodne zajimavy nalez 😀 At se s nim tatka vyfoti jako s jeho ulovkem 😉

Blondy - moc diky za tip, zni to sakra dobre.......hned jak budeme mit navstevu, vyzkousim....jednu teda cekame zitra, ale nemam suroviny.....

Schnucki - je fakt zajimavy.....snad se ti bude libit....ted koukame na Cokoladu 😀 Hned bych si dala, jsem strasne chytlava......

meleri - co doma, je vsechno OK???Probehl nejaky rozvovor s tchyni, nebo to nechavas vyhnit? A jak manzel, chodi domu jak slibil?

blondynka400
12. apr 2009

zuzi, tak dej pak vědět jak se povedlo 😉 . Jak ti vůbec je? Už nejsi tak unavená, nebo stále ano?

zuzka11
12. apr 2009

Blondy dneska i vcera jsme byla, ale to bylo asi i tim slunickem na koupaku a ze jsme byla utahana, jeli jsme tam na kole, tam plavco....sice vsechno do pohody, ale stejne, takze odpoledne hodim chrupku a pak dobry......

Co ty, jak je, co oko????A jak vubec Italove a velikonoce, berou to hodne striktne? Vsude ve zpravach mame prenosy o papezovi, jak to berou normalni lidi?

blondynka400
12. apr 2009

Zuzi, oko v pohodě. Ono nebolí nebo něco, jen to tam prostě je.... Možná praskla jak mám alergii a silněji jsme kýchla.... 😝
No hele docela ano, dneska byl kostel úplně v obležení (jeli jsme jen kolem), na silnici ještě větší hůrza než obvykle, takže jsme se co nejrychleji vrátili domu a už nevystčili ani nos 😀 . Fakt to bylo dnes bezpečnější 😀

zuzka11
12. apr 2009

Verim........ja to oko mela taky po namaze, takze to mohlo byt..........

Tady byly v oblezeni cukrarny se zmrzlinou 😀

blondynka400
12. apr 2009

Tak vy tam máte na běžné poměry hezky ne? Tedy alespoň co jsem koukala na počasí v čechách, tak si myslím, že je to u vás hodně podobné....

Já jsme dneksa odpoledne taky snědla kyblík zmrzliny, italové jí mají fakt dobrou. A pak jsem usnula, pořád bych teď spala, ale to je z těćh prášku....

zuzka11
12. apr 2009

Blondy asi mame uplne nejlip, vzdyt jsem popisovala koupak....ani olky z Frankfurtu nemohly, my meli vedro........tak kyblik....ja si delam zalusk na Hadgren Datz - snad se to tak pise, miluju ji, ale snazim se ji v obchode ignorovat 😀

Jojo, ty prasky, ale hlavne at zaberou a mas vysledek!!!!

blondynka400
12. apr 2009

Nemyslíš náhodou haagen dazs? Takové ty asi půllitrové kelímky a je docela drahá? Myslíš že je švýcarská. Tak tu mám taky moc ráda, v mrazáku ji mám taky 😉 . Někde jsme četla, že je to nejlepší zmrzlina na světě....

No kyblík, takovou asi litrovou vaničku 😔

Doufám, že ano, no uvidíme snad tě brzy napodobím 🙂

simonecka91
12. apr 2009

holky tak ja zase snedla dla plne talire salatu se syrem feta fuj resp.mnam 😀

zuzka11
12. apr 2009

Presne tu, jenom ten nazev mam pomotany, moc na nej nekoukam, vzdycky ve me rychle zmizi 😀 Tady jeste frci ben a jerry, ale tu jsem jeste nemela..........

jasnacka, tipuju ze hned jak doberes ATB! To ted nesmis ani vinko vid? Opruuuuuuuz

simonecka91
12. apr 2009

bleee zmrzlinu vubec nejim nechapu proc ale nesnesu ji jako nudle v polivce. az zacnu mit chut na zmrzlinu je jasne ze jsem v tom 😀

blondynka400
12. apr 2009

Zuzka, hele a prodávají v německu od nich i sorbety? Ty jsou úplně nejlepší, mango nebo malina (je to bez tuku a není ani moc sladké), ale v čechách jsme je nikdy neviděla 😒
Tak to máme další společnou věc, taky ve mně rychle zmizí 😀

No kéž by jsi měla pravdu 😔 . No nesmím, kdysi jsem na antibiotika klidně pila, ale snižuje se účinost (teda to ti asi vyprávět nemusim 😀 ) a to si teď nemůžu dovolit, navíc moje játra by asi tayké nebyla zrovna happy 😝

zuzka11
12. apr 2009

Sorbety jsem nevidela.....skoda, ten malionve zni dost dobre, tady jsem videla jen ty smetanove.......vy je tam mate?

Delas dobre, taky bych to tady neriskovala, jeste s tema jater.vysledkama....vsak ono to utece......

blondynka400
12. apr 2009

Ten malinový je možná i lepší. No jenom v jedno obchodě. Já je mám ráda, je to právě hrozně lehké a osvěžující, narozdíl od těch těžkých smetanových. Fakt to chutná jako pravé maliny, no prostě mňamka 😵

Ale včera to bylo těžké, jak jsme tu měli tu návštěvu, všichni pili a my dva samozřejmě nic. Koukali na nás jak ne exoty 😀

zuzka11
12. apr 2009

Ono je to tak vzdycky, jsi zvlastni kdyz vubec nepijes....nejis maso........ale kdyz si stojis na svem, mas duvody a nikoho nenutis aby delal to same, je to üodle me v pohode.....Mam kamarada, ktery 2x roce ji k obedu 2 jablka, pomeranc.dzus a chodi plavat, vecer nrmalne zeleninovy salat.....citi se potom strasne dobre....nekdo s ena nej taky kouka jako na exota, ja si myslim proc ne? Hlavne ze se citi fajn.......

Sorbety jsem fakt nevidela, stve me to.......ja ty smetanovky taky az tam nechci, tyhle bych si klidne i doprala....asi budu muset vic hledat.......

blondynka400
12. apr 2009

Já si to nikdy nepřipouštěla, protože jsem nikdy až zas tak moc nevybočovala. Tedy možná občas vzhldeme a chováním, ale to se tak nějka toleruje. Ale máš úplnou pravdu. Navíc mě je jedno co kdo jí nebo pije, je to jeho věc, jen nemám ráda když mi to někdo vnucuje...
Každopádně to včera vypadalo jako že jsme mu to zakázala a o mě si už zas asi po stopadesáté myslí že jsem těhu 😀

Já bych ti jí klidně poslala, jen by asi nedošla 😝 😀 . Tak se koukni, má takový modrý obal a je na tom napsáno sorbet. 😉

zuzka11
12. apr 2009

Ted koukam na jejic stranky a maji i Frozen jogurt! tak rada bych to zkusla, jdu hledat zastupce, treba tu neco takoveho taky bude......

Ja s tou toleranci hodne pokrocila kdyz jsem poznala svoji tchyni, super zenska.....nasi jsou spis konzervativni.......a snazim se respektovat druhe.......

Jojo, tak je to vzdycky, kdyz jsi vdana a nahodou nepijes, tak si vsichni mysli to jedno.........

blondynka400
12. apr 2009

Fakt jo? Tak to bych si taky dala, ale to jsem tu neviděla 😝

Já byla k okolí tolerantní vždycky, vzhledem k tomu, že se fakt občas chovám lehce výstředně. Jediný co fakt nesnesu jsou blbý lidi, to úplně nemůžu 😠

K té tchyni, je pravda je jejich rodina je úplně jiná než naše, u nás se vždy vše řešilo tak nějak v klidu, nekřičí se, jsmě méně hluční, nejsme zvýklí se nějak objímat a olíbávat 😀 Takže jsme si také musela zvykat, ale zvykla jsme si a už mi to neva 😉

zuzka11
12. apr 2009

jojo, maji toho hodne, ale asi ne vsude prodavaji....ja v mnicove nemuzu krome kremovych najit nic 😠

ja se taky snazim a snazila jsem se vzdycky....a blbost me teda nadzvedava porad........

mirusch
13. apr 2009

Bre ranko, teda den 😀
No teda, som si precitala tu vasu vecernu diskusiu a moje predsavzatia, ze by som sa mala ovladat, su v cudu 🙄 Ach jo. Nejako sme obaja s manzelom za tieto sviatku trosku zase pribrali, no ale kto by nie - vajicka, cokolada, kolaciky, pizza....Ale nejako sa pre to netrapim, to sa da zase stiahnut.
Ja si uz zmrzku velmi nekupujem v obchode, odkedy som ochutnala tu od talianov vo vedlajsom mestecku, tak uz inu ani nechcem, ta je len tazko prekonatelna. Na leto si zvyknem take tie ovocne nanuky - pomarancove, bez smotany, prakticky to je ako sorbet na palicke. Cukru na mariu, ale no coze. Ved to nejem kazdy den.
A najlepsie sorbet som jedla v restauracii Johanna Lafera - nemecke babule by ho mali poznat, asi najznamejsi kuchar tu, aj ked je povodne rakusan. Tak pri tych sorbet clovek takmer chyti orgazmus 😅 A na tom mini tenucky kusok suseneho pomaranca, co chuti tak intenzivne, ako keby v ustach vybuchla pomarancova bomba....

A co sa tyka pitia, tak ja teda nepijem vlastne nikdy. Isto, ze si dam obcas nieco, ale obcas. A nech si mysli kto chce co chce. 😉

No, vcera sme tu aj my mali 24°, verim tomu, ze byt na nejakom kupalisku s mierne ohrievanou vodou, tak som v nej cely den. Ale ako som uz pisala, samej sa mi nechce a moj manzel by iba sedel doma. Dnes chcem ist aspon na prechadzku k jazeru s pieskom, samozrejme, ze to osomral, ale to ma nezaujima 😝

Vcera som dokoncila tie dary do USA, dobry napad som mala s tymi miskami (Ikea), este pojdem dokupit pre buducnost. Odfotila som a do hodinky to hodim na moju stranku, tak kuknite. Pod servitkovou technikou a mozno hodim aj do "Rozne" nasu velkonocnu dekoraciu. Inak tych misiek mam 5, ale dve su takmer rovnake.

zuzka11
13. apr 2009

Super Miri, hned jdu mrknout na tvoje stranky.....My cekame navstevu, pujdeme na neco na obed, kamaradi se vraci z hor....jinak bychom zase sli na koupak 😀

Ten pomerancovy sorbet si delas sama nebo kupujes?

Preju vsem krasny den!

mirusch
13. apr 2009

Zuzi, tak uz je to tam, ani nevidno, kde konci servitka a zacina malovane 😉 Musis mi to schvalit, ako bolo dohodnute, lebo ak neschvalis, nemozem zobrat do USA 😀

To su pomarancove nanuky, len konzistenciou pripomina sorbet...

Aj vam krasny den, kuknem neskor.

zuzka11
13. apr 2009

Miri napis mi pls do IP jeste tu adresu, ja si asi zkopirovala bez jednoho pismenka a ukazuje mi to error:(((Tak at ti to muzu schvalit🙂)))
Mimochodem u reku si davas frapicko? 😉