Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
8. okt 2009

lubi, chlapy jsou nekdy na odstrel 😝

blondy budu k rodince dochazet jen ve ctvrtek a jen do vanoc, po vanocich tu koncim a budu sem chodit jen na navstevy 😀 .... uz toho je na me moc a musim zacit zit svuj zivot, vzdyt ja nejsem skoro doma 🙄

joooo a mati uz se rozhlizi po nove au-pair 😀

blondynka400
8. okt 2009

mirusch, no měla by si taky začít myslet na sebe, aby to nedopadlo špatně...

schnucki, jojo, ucho a raketa, to jste dvojka 😀
a jak to uděláš s penízkama? Najdeš si něco jiného? 😕

schnucki
8. okt 2009

jojo, pokusim se najit si neco u nas, protoze sem tam nekomu vecer pohlidat decko je prece jen neco jineho nez byt pulku tydne pryc .... jinak pritel povydal ze to nejaky cas zvladneme i bez mojeho prispevku 😀

mirusch dej na blondy ....

blondynka400
8. okt 2009

schnucki, tak koukám, máš doma zlatíčko 😵
Jinak to určitě, něco najdeš...

mirusch
8. okt 2009

Ok, vysvetlite to prosim aj mojej svokre 😀 Ale zajtra poobede som v muzeu, v sobotu tiez, tak ma nezaujima, co sa bude diat 😉

blondynka400
8. okt 2009

mirí a odpočineš si alespoň toršku v tom muzeu? Nemyslím teď ani tak fyzicky ale spíš psychicky....
Mluví jinak než německy? Jestli ano, ráda jí to vysvětlím 😀

mirusch
8. okt 2009

Blondy, ved prave preto som si zobrala aj extra sluzbu, lebo v muzeu si praveze psychicky oddychnem 😉 Pridem na ine myslienky. A zajtra idem na zasadnutie neviemcoho, mame nejake predstavenstvo, no a ja budem nova zapisovatelka. Som sa aj narehnila, musia byt zufali, ked si zoberu za zapisovatelku cudzinku 😀 😀 Ale je fakt, ze radsej ja ako tie babky tam. No ved uvidime.

No, svokra hovori aj hessensky 😀 Nemecke narecie. Ak ti to pomoze.... Inak je fakt, ze zasnem nad sebou, ze sa mi este nevratili zachvaty paniky, co som mala v stresovych situaciach. Asi som uz odolna. Tato rodina ma vycepovala 😝 A ozi, pamatate na tu moju svagrinu, co bola taka zla na mna? Tak som s nou hovorila, lebo vsak, som tam bola len ja a celkom ok, proste tema "matka" a dost. Mala by prist, tak som strasne zvedava, ci si uvedomila par veci. Lebo svagor si uvedomil 😒...

Ok, idem rychlo umyt riad a asi do postele, nech sa vyspim. Dufajme. Dobru nocku vsetkym.

ivanajelinek
8. okt 2009

Caffte kocky. Ja mam tiez 28 a manzel tiez. Lubinka, no do Francuzska mame tak 10 min. Sem tam ideme nakupit do supermarketu, oplati sa kava, vinko, syry a mineralka. Aspon tam nie je Pfand na flasky,mozme ich vyhadzovat... Aj v Luxembursku sme uz boli par krat. Moc casu na vylety nemame, kedze ja skoro kazdy vikend pracujem, mam volno sem tam cez tyzden a to zasa manzel robi...Ked pridu rodicia ich zobereme vzdy niekam na vylet...A vy ste v akych mestach presne v nemecku? Od nas to az tak daleko do Frankfurtu nie je ani.

blondynka400
8. okt 2009

mirusch, tak dobrou a hezké sny.
Alespoń, že si tam oddychneš, to je dobře 😉
Hm, tak to mi moc nepomůže 😖 😀

ivana, tak to máte docela dobrou polohu 😉

lubinka9
9. okt 2009

ranecko,

ivi, to je fakt super odbehnut si do FR na syr a vinko. Parada..
No ja som pisala, som v Niedersachsen, par kilometrov od Wolfsburgu v takej dedine Meine. Som tu zo vsetkych DE kociek najviac hore na severe a tym padom mame aj najvacsiu kosu 😠 Sme tu na 2 roky s drahym, on bol vyslany kvoli praci, ja som doprovod 😀

miri, uzi si to v muzeu a nech prides na lepsie myslienky. Takze zapisovatelka.. 😀

schnucki, my tiez teraz tahame z jedneho uctu, ten moj je na urokoch 😀 Ale taky zvlastny pocit mam stale.. Je to proste ine ked je clovek financne nezavisly od partnera. Ale budeme rodina a viem, ze sa drahy moc tesi a toto nejak patri k tomu 😉
no a hopsam na fit lopte 😀

dnes je piatok, ake mate plany na vikend? blondy kedy sa dnes manzel vracia?

lubinka9
9. okt 2009

jo a kleo, citala som, ze na SK ma prist ochladenie az o 20 stupnov, tak sa snad dockas aj ty tam u vas. Prajem ti to! 😀

lubinka9
9. okt 2009

ozaj by som uuuplne zabudla, dnes je piatok a to znamena, ze mam oslavu s ladovymi gastanmi. Mnaaaaaaam
Jak ja milujem piatky 😀 😀 😝 😵

kocky hore sa, vstavat, uz je rano 😀

kleopatris
9. okt 2009

dobre ranko 🙂

no lubi ani nevies jaka som stastna 😀 mame 16 stupnov konecne 😀 predvcerom 30 a dnes 16 😀 dufam, ze to aj tak ostane, jak mi je dnes dobrucko 😵 a aj to skarede slnko sa konecne schovalo 😀

schnucki super ste to vyriesili, ze len raz za tyzden 🙂 a len do vianoc 🙂 aspon budes mat este na darceky pre draheho a potom konecne viac menej klud 😵

mirusch tak sa pekne odreaguj a vela zabavy pri zapisovani a neurob vela chyb, nech sa nemusime hanbit 😀 😝

ivi ja som pri Viedni 😒

lubi ja som to tiez vnimala vselijako, ked som takmer rok zila len z draheho konta 😒 a to sme sa ani moc dlho nepoznali a ani svadbu ani babo vtedy neplanovali...mi to bolo dost blbe voci nemu, ale tak ked jemu to nevadilo, zvykla som si 🙂 a kolko zien tak zije cely zivot...ale my sme asi ine, ze sa nad tym zamyslame 🙂

inak ja mam cez vikend v plane lezat a ani sa nepohnut 😀 pocasie ma byt skarede, tak sa bude dobre hajinkat 😵

kleopatris
9. okt 2009

tak si vychutnaj gastanky aj za nas 😵 😝

ivanajelinek
9. okt 2009

Dobre ranko kocky, ja mam cely vikend pracovny... Dokonca aj v nedelu... 😒

lubinka9
9. okt 2009

jee ahoj kleo, tak sa tesim, ze sa ty tesis 😀 Vidis, ja stale hovorim, kto si pocka ten sa docka 😉

mne akurat asi zvonil kurier s pasom do auta ale som nemohla otvorit, som slubila drahemu. Jeho mama mala velmi zly sen, ze ma niekto prepadol a hucala donho nech si davam bacha 😒
Tak ktovie kde a kedy si ho teraz musim vyzdvihnut. Som ho uz chcela dnes odskusat 😠 Tak ale som si mozno zachranila zivot 😀 Ech..

inak sme skusali posunut termin na ten Organscreening a Dr. ma dovolenku, neda sa a sme vraj OK objednani lebo v DE je vraj termin na OS 20-26tt. Tak som z toho teraz jelen. Ale asi vedia lepsie. Teraz uz len nech to OK dopadne.

lubinka9
9. okt 2009

ahoj ivi, tak to nezavidim.. ale zasa mavas volno cez tyzden, nie?

kleopatris
9. okt 2009

lubi mna minule napadlo, bavis sa s Dr.normalne uz po nemecky alebo drahy pomaha? lebo ja sa este niekedy neviem poriadne vykoktat v tych "medicinskyh" pojmoch 😅
OS do 26 tt? vidis kazda krajina uplne inak, hm 🙂
no a mas pravdu neotvaraj radsej, ja na take sny verim a amazon to vacsinou nechava v lekarni alebo tak niekde pobliz, u nas to nechavali vzdy v lekarni narohu 😀 a ti kurieri, nic proti nikomu, ale na mna niekedy posobia dost nedovercivo, tmavsia plet, cigaretovy dym....blee ja tiez radsej chodim potom po balik na postu alebo niekam 😅

meleri
9. okt 2009

čauec holky, tak sem zpátky z česka..

bylo moc fajn akorát ted moc nestíhám tak vás moc číst nemůžu, tak se nezlbote, píšiu vlastně jenom abych vám řekla že sem zpátky a že sem na vás nezapomněla..🙂

blondynka400
9. okt 2009

Ahoj holky,
lubinka, no my jsme teď taky závislý na jednom platě. Taky to pro mne bylo docela špatný se s tím smířit. Ale zas na druhou stranu mám našetřeno dost, takže nejsem zavíslá, jinak bych to asi nezkousla 😀. A přeci jenom nějakými prácičkami v čechách si něco vydělávám sice to není úpně pravidelné, ale pořád když to rozpočítám je to víc než průměrný plat v čechách 😀
Vrací se dneska, snad nějak odpo, ale bude tu jen na víkend, pak zas jede pryč 😖

kleo, co je to ten váš amazon? 😕

lubinka9
9. okt 2009

kleo, no ficime v nemcine. Drahy je vacsinou potichu 😀 Ja som proste taky typ, ze nabehnem do krizoveho rezimu a fungujem lepsie. Ale na tom velkom UTZ budem mat asi problem, ked tam zacne vsetky tie nazvy organov a kosti hovorit.
ono tie vyrazy to je i tak vacsinou latina a na skole som mala zdravovedu. Ale nemysli si, ja sa doma vzdy pripravim.. aby som nebola za trdlo. A inak aj Dr. sa snazi troska prisposobit. Ale rozumiem mu vacsinou vsetko. I ked som si uz zvykla, ze ked ja si kuknem v slovniku nejaky vyraz tak on v zasade pouzije ten druhy, ktory je v slovniku na druhom mieste.
Drahy je tam hlavne preto lebo chce vediet o vsetkom a vidiet mrnaveho. A zaberie to s cestou max 1a pol hod. tak to ma i v praci v poho, zostane dlhsie.

ahoj meleri, ako bolo?

kleopatris
9. okt 2009

internetovy obchod 🙂 amazon.de, at, com 🙂 myslim, ze pomaly dobijaju svet 😀
a kam to zase manzel odchadza?

ahoj meleri, uz som nad tebou rozmyslala, ci si uz naspät 🙂

blondynka400
9. okt 2009

meleri, jé, ahoj 😎

lubinka, no tak max ti dá zprávu kde je vše napsáno, ne? 😉
Jak je to vůbec tam u vás u doktroů, umí anglicky nebo taky moc ne?

lubinka9
9. okt 2009

kleo ja Dr. rozpravam o bodavych bolestiach v panve a drahy s nim keca o tenise 😀 . Ale jasne, ze je tam aj ako prekladatel v pripade potreby. A pyta sa aj on ked ho nieco zaujima.
Ale do labaku uz chodim sama, to je uz rutina.. vazenie, krv, moc, tlak..
Ale muzov tam so zenami chodi malinko. Asi len 2x som videla.

kleopatris
9. okt 2009

ja neviem pochybujem, ze moja stara teta vie po anglicky 😅, ale mozno ta nova hej, ale aj o tom pochybujem...neni im to treba, skorej slovencina a turcina by sa im zisla 😀

super lubi, ze sa takto s nim uz dohovoris 🙂 ja som minule v nemocke nerozumela, co tam ta hebamme trepala, som ani nevedela kolko poloh moze mat mimino v brusku 😝 ale potesilo mna, ze ani drahy nerozumel, takze asi to nebolo nemcinou 😀

kleopatris
9. okt 2009

no to bola vyhoda u tej starej dr., ze mala labak hned u seba 😒 ktovie kam mna bude tato nova posielat...

lubinka9
9. okt 2009

blondy, mne bude uplne stacit ked povie: OK! A oni tu papierovacky moc nepouzivaju, vsetko funguje cez compy. Ale tento Dr. mi mozno da nejaku spravu pre toho mojho, ktovie.
A hladali sme doktorov podla toho, ze mali uvedeny aj anglicky jazyk ale nakoniec som chcela ja aby to bolo v nemcine, nech sa naucim. Takze, hej vedia tu lekari po anglicky

blondynka400
9. okt 2009

lubinka, no v čechách jde akorát muž se ženou na UTZ, kdy ho dr. zavolá, že by s ní byl celou dobu v ordinaci, to jsem ještě neviděla. Ale je pravda, že u vás je to asi něco jiného 😉

kleo, no mně to přijde takové divné, měli by umět anglicky. Třeba v čechách v některých nemocnicích chodí na AJ povinně... Jak se jinka pak cizinec má domluvit... Nikdo neříká, že musí mluvit jako rodilý mluvčí, ale oni dost často neumí ano promluvit 😝
Ty jsi ještě u té nové nebyla? 😕 Jáý myslela, že už ano 😀

kleopatris
9. okt 2009

az buduci tyzden mam termin v utorok u tej novej, ja som bola len sa objednat a okuknut si ju minule. ja stale riesim, ze chudak maly bude mat doobeda ten organscreening a vecer ho bude zase doktorka ultrazvukovat, kedze k nej pojdem prvy krat, chudaaak snad to prezije 😒 minule sa so mnou tak tyzden "nebavil", som zvedava jak teraz 😀
ja som inak vobec nezistovala ake reci tu ovladaju lekari, nam stacila nemcina, takze neviem 😅

kleopatris
9. okt 2009

no a este k tym chlapom pri vysetreniach...tu ked chlapa nevezmes, tak sa na teba kukaju divne...asi tak, ze chudera slobodna matka asi 😀