Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
12. okt 2009

kleo, no protože já jsem proti čajům ocela všobecně, nevidím na nich nic prospěšného. A pro ty malinké mi to přijde úplně zbytečné, nejpřirozenější je obyčejná neperlivá voda a možná ředěné ovocné čerstvě vymčkané šťávy....

No hele z UTZ to není nikdy úplně 100%... Stává se to... Já jí mám zatím potvrzenou nadvakrát, tak jsem taky zvědavá, zda ten příští týden mi řeknouz to samé. Ale min ule jsem to viděla fakt jasně, tak snad změna nebude 😉

No takhle to měla známá, kojila klučíka asi do 3 let. Původně chtěla i dýl. Jenže on si pak zvyknul, že kdekoliv přiběhl vyhrnul jí tričko, rozepnul poprdu a ze slovy mám žízeň začal pít. A to byl schponý uděla kdekoliv a kdykoliv. Říkala, že už to fakt nešlo, tak ho odstavila a prý pak byl horzně ldouho uražený... Já nevím , samo žej e dobré kojit co nejdéle, ale mně to prostě potom s těmi většími dětmi už přijde takové divné 😅

mirusch
12. okt 2009

Ahojte. No, teraz tolko pisete, ked si nestiham ani prdnut? 😕 😀 Tak vas len rychlo precitam.

Kleo, brusko mas ako Zuzka tesne pred porodom 😝 Ale vsak dolezite je, ze je maly v poriadku.

Blondy, ty sa velkostou netrap, zase davam Zuzku ako vzor 😀, ake mala male brusko a akeho velkeho krasneho chlapceka ma!

Majuska, veru, uz som to tu velakrat pisala, UK zdravotnictvo je naprd, mam s tym svoje skusenosti, aj ked som teraz v Nemecku. Skus sa objednat v SR do reprodukcneho centra. To neznamena, ze musis ist na umele, ale oni maju ovela lepsie skusenosti. Alebo, ak sa len tak kratko snazite, tak skus najprv slovenskeho gynekologa. V Anglicku daleko nezajdes.... 😔

meleri
12. okt 2009

Blondy

s těma čajíkama sem to uvedla jako příklad, já bych to taky nedávala, vím že se to v česku dává,ale tady to lidi taky moc nedávají, taky spíš kojenecká voda, jenže můj Sam to prostě ne a ne pít..dneska jsem v krizi koupila umělé a aji by to pil ale prostě nechce pít z láhve..:(

ty brdo do tří let tak to nevím to už je fakt veliké dítě...asi ocať pocať..🙂))

držím palce ať vymyslíš to jméno..pro kluka je to těžší co..pro holku jsme měli jméno hned ale pro kluka...a budete mít spíš italské nebo české nebo mezinárodní?

Já chtěla Samuela a mám Samsona...ale je to jedno, hlavně že je to ten Sam..

KLeopatris,

to je dobré s tím bebínkem! 🙂)) ty brdo tak to má pamatováka, já myslela že ty děti na to zapomenou..asi jak kdo...já si to kojení fakt užívám, ale je fakt že 11 měsíců to je ještě malý.

blondynka400
12. okt 2009

mirusch, jojo, já vím 😉

meleri, a nechceš mu dát už rovnou z hrnečku. A nebo ze lžičky? Ségra to tak vždycky dělala a nikdy s tím neměla problémy....
No já měla jméno pro holčičku jasné, pro kluka fakt nevim, nic se mi nelíbí. Ale byla by to velká náhoda, kdyby to byl klučík tak se s tím ani moc vymýšlet nebudu.... Jinak jméno 100% české, oba dva jsme češi a pak budeme žít určitě v čechách 😉

meleri
12. okt 2009

blondy,

problém je že jak má fakt velkou žízeň tak chce prostě rychle pít a to z toho hrnečku tak moc neumí ani ze lžičky..takže je to v pytli..dřív fakt krásně pil kolikrát z láhve, jenže pak jsme to přestali dávat, no a ted to prostě nejde...asi to chce furt zkoušet, ale já prostě nemám nervy furt něco připravovat a pak to dopíjet...doufám že se mi mlíko vrátí...

počkej ty už tušíš že to je holka? já to tak měla s tím že jsem tušila že to bude kluk...🙂

blondynka400
12. okt 2009

meleri, hm, tak to asi fakt chce zkoušet, jen je to občas docela otrava.... A ty nemáš vůbec nebo ho máš jen míň? 😕

No já vím, že je to holka, zatím mi to řekli dvakrát, poprvé na velkém UTZ a pak při poslední kontrole, to bylo fakt krásně vidět.... 😵

meleri
12. okt 2009

jejda já si vůbec nevšimla že jsi už v 25 tt! opožděně gratuluju k holčičce!

mám asi tak na 5 hltů pokaždé, to je málo no...ale v noci doufám se teď rozkojím..přecejen je to asi těma menckama...

schnucki
12. okt 2009

teeeeda vy jste se ale rozjeli .....

nejdriv vsechny zdravim, doufam ze se mate bajecne a hlasim ze mi zacala skola, a jak to tak po prvnim jdu vypada, budu mit co delat 😝 .... ale casek budu mit 😀

jdu vas docist, jste se utrhli ze retezu 😀

schnucki
12. okt 2009

holky ja to vzdavam, nejak na to nemam vas docitat, nezlobte se ....

jen jsem si vsimla ze tu mame majusku, nejak jsem propasla kdy ses tu objevila tak te tu vitam 😀 .... nam taky rekli ze az po roce snazeni se to resi, tak jsem si vymyslela, ze uz je to pres rok a resilo se 😀

mirusch jak to u vas vypada, uz je neco poresene???

doufam ze se vsechny mate super ...

blondynka400
12. okt 2009

meleri, úplně v pohodě 😉
Snad jo, s tímhle hold poradit neumím.... 😖

schnucki, neboj, my se zlobit nebudem 😀

kleopatris
13. okt 2009

ahojky 🙂

teeda dnes tu este nikto nebol 😲
ja som naspat z organscreeningu a mali by sme byt ok 😵 zase ukazal pipika, takze je to chlapec a ksichtik zase nie 😠 nevieme ani jak vyzera ani ci nema razstep, no ale dufam, ze nie 🙂 je to maly exhibicionista, medzi nohy si kuknut necha od kazdeho ale na tvar nie...
inak zatial je chuducky a dlhy 😀 asi po maminke a vazi 459 g

a som sa pytala a je to vraj to iste jak morfologicky na slovensku a lubi v nemecku ho preplaca krankenkasse, takze asi dostanete prasulky naspät 🙂 rakusko je vraj jediny europsky stat, kde to poistovna neplati 😠
no a este sa pytal, preco menim doktorku a povedal, ze uplne chape, ze teraz uz by som mala byt v dobrych rukach, ze sa nedaju tie dve ani zdaleka porovnat....

takze tak novinky od nas

blondynka400
13. okt 2009

kleo, tak gratulace. Ta váha na probíhající 22t je velmi slušná, takže bych neřekla, že je hubený 😉
Tedy na obličej si kouknout nenechá a mezi nožičky jo? 😀 Na jaké straně máš vůbec placentu? 😕

lubinka9
13. okt 2009

ahojte,
kleo, tesim sa, ze to dopadlo OK. 😵 Verim, ze ti odlahlo. No a este nech to je tak aj u nas a budem moooc stastna.
A tiez sa mi zda ta vaha OK, ti povedal Dr. ze je maxik lahsi?

nas krpuch nema problem nechat si vsade nazriet 😀 To bude mat po mne. Som zvedava ako to bude nabuduce.

kleopatris
13. okt 2009

blondy, ale asi tym ze je dlhy tak je chudy :D lebo sme uplne na dolnej hranici, teda skoro az pod hranicou, co urcuje stihlost (neviem ci priemer alebo obvod...som z tych latinskych nazvov mimo) a stehienko ma dlhe skoro az nad hranicu, tak asi tym sa to skresluje a placentu mam, ked to doslova prelozim na zadnej stene 😲 ci nejak tak, proste niekde vzadu asi :D

kontroloval aj srdiecko, ze ci krv pumpuje spravnym smerom a dal nam aj vypocut 😵 konecne sme mali tu cest pocut maleho nielen vidiet 🙂 a meral aj prietoky a vsetko by malo byt ok 🙂

blondynka400
13. okt 2009

kleo, ještě jsme ti mrkla do chytré knížky. Velikost miminka v ukončeném 22tt je 350-360g. Takže bych to viděla fakt spíš na mamuta 😀 .
Ikdyž ona ta váha se stejně nedá moc brát, počítá jí UTZ dle naměřených rozměrů a dost často je to úplně jinak....

kleopatris
13. okt 2009

no ja teraz kukam na ten grafik co mi dal ujo a tu je vaha o dost vyssia jak uvadzas, hmm a tam je tak plus minus v prostriedku, viac k minimu, ale tyzdne nastavil dobre, tak neviem...kazda knizka a zdroj inak 😀 no ale nech si ma aj dva metre, hlavne nech neni velky, kto take teliatko porodi 😀 jo a este povedal, ze tehotnym by uplne zakazal internet 😀, ze citaju len kraviny a nemam nic co tam najdem brat vazne 😀

blondynka400
13. okt 2009

kleo, jojo, na zadní straně, tak to už chápu, že často skrývá obličej 😉
Na ty poměry se fakt vykašli, ono je to hrozně orientační a skutečnost po narození bývá fakt dost často jiná. Navcí jestli má dlouhé nožžkičky, tak skutečná váha bude nižší...

Malá má taky hodně dlouhé nožičky (délku stehenní kosti), doktor se tenkrát akorát smál a říkal, že má mít po kom. A že váhu mi přesně říkat ani nebude, že by to nebylo relevantní a že tedy jen odhad...

kleopatris
13. okt 2009

no to povedal aj mne 🙂 ale my mame v rodine ako som uz pisala, dlhe a tazke deti...takze no, sak nejak ho vytlacim 😀
no a este mame trosku o nejake 2 mm vacsiu hlavicku (ale stale v norme) a manzel chudak zdeseny, ze bude mat hlavu jak melon, mu musel doktor vysvetlovat, ze to nic neni, ze moze byt rad, ze nema priemerne babo :D he he ti chlapi su fakt podareni 🙂 a pri zvuku srdiecka sa pyta doktora, co to je zvuky mozgu? 😀 😝

blondynka400
13. okt 2009

kleo, no nevím, já ten údaj mám ze skript pro VŠ, předmět porodnictví. Takže bych tomu docela věřila 😀 . Navíc to i tak sedí dle toho co občas holky píšou...
Ale ono je to jedno, hlavní je, že mimi roste, to je nejdůlěžitější 😉

kleopatris
13. okt 2009

aj ja verim, ja len ze tu su take grafy v materskej knizke a vzdy tam je horna hranica a dolna namalovana a tam sa musis trafit, ale moze byt ze su to nejake rakuske extremy 😀 alebo uz pri detoch pocitaju s tym, ze budu tucne 😀 tak im to pride normalne polkilove babo 😀

blondynka400
13. okt 2009

kleo, tak na grafy v těhu knížce bych se vykašlala. To je snad ještě horší materiál než internet 😀
Jinak váha je fakt orientační a nebere se za bernou minci. Většina doktorů ji ani neurčuje, protože není přesná. Důležitý je obvod hlavičky a délka od hlavičky ke kostrči.
Navíc ono ani to měžení na UTZ není úplně přesné, stačí aby se sekli o mm, coř není žádná problém, a hned ti tam skočí jiné hodnoty...

Tak ještě větší hlavičku jo? No prostě to bude mamut 😀

Já mám tedy vše souměrné, jen ty nožičky jsou delší.....

kleopatris
13. okt 2009

nevies nahodou jak sa ta dlzka od hlavicky ku kostrci vola po latinsky? ze by som kukla, lebo on mi to aj vysvetloval,a le v tom milione cisiel som sa stratila 😖

blondynka400
13. okt 2009

kleo, máš vytisknutý takový ten závěr z UTZ? Měli by tam být naměřené 4 hodnoty. Nebo pak i ve zprávě. A jestli si to dobře pamatuju, mělo by to být, co je označeno jako HC 😉

kleopatris
13. okt 2009

hm ja mam spravu, ale hodnot tam je asi 15 :( a este k tomu ziadne HC, teraz som si vsimla, ze maju nemecke skratky 😠 no neva, popytam sa vecer doktorky este raz 🙂 ale diky moc za pomoc 🙂

lubinka9
13. okt 2009

kleo, po nemecky je to SSL. Aspon tu v DE to tak je. Inak kukni sem, co sa tyka skratiek v Mutterpass
http://de.answers.yahoo.com/question/index?qid=...
😉

majuska7979
13. okt 2009

dobre ranko prajem vsetkym 🙂
mirusch dakujem za radu, ale pojdem teraz v novembri na slovensko to sa pojdem skontrolovat, 😎
schnucki dakujem, ale budeme to asi riesit az po roku, myslim ze to by bolo asi skoro a moja sestra sa tiez starala asi pol roka, takze necham tomu volny priebeh, akurat ak budem teraz na svk, to poviem tej mojej doktorke,..mozno nieco poriesi 🙂 beriem vitamini pregnacare, tak uvidime
😀
inak baby ma otazku????? ak ma niektora s tym skusenosti, odkedy sa snazime o babo, moja mrcha sa zmenila, nemam ju 7 az 8 dni ako byvalo??? ale iba 4 maximalne 5 dni???
nebrala som ziadnu antikoncepciu, ????????? znamena to ze sa nieco deje???
😨

blondynka400
13. okt 2009

kleo, tohle jsou 4 základní. A většinou to vyjíždějí jako fotku z UTZ... (to HC je anglická zkratka)
Ale já bych to být tebou neřešila, všechno je ok, malej prospívá a to je hlavní 😉

majuska, tak to nevím, nikdy jsem neslyšela, že by měm někdo takovhle "problém". Každopádně 4-5 je absolutně normální, takže bych to neřešila 😉

kleopatris
13. okt 2009

no tak v tej sprave z UZV take nic nie je...asi to nemeraju u toho...vela veci tam nemam z toho zoznamu a zase niektore tam mam navyse... no nic musim vyspovedat este raz doktorku 😅
no a teraz som prelistovala Mutterpass a tam neni jedna jedina skratka...meraju len 4 udaje a tie su tam vypisane 😲 a dlzku baba nemeraju nikde, asi je ten nemecky lepsi jak rakusky 😢
budem to musiet brat jak fakt, ze maly je ok a hotovo 😵
ale diky lubi za zoznam, niektore skratky pomohli 😉

kleopatris
13. okt 2009

majuska bud rada, ze sa ti skratila 🙂

kleopatris
13. okt 2009

baby este idem otravovat 😅 beriete nejake vitaminy? ja som doteraz nebrala (len listovku na zaciatku), ale vseobecna mi viacmenej odporucila, ze zle vyzeram a mala by som, tak si sem tam asi kazdy druhy, treti den jeden dam...ale ja som zasadne proti umelym vitaminom 😒