Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
12. dec 2009

Ahoj holky,
tak se hlásím z čech 😎 .
Cesta byla úplně v poho, až mě to překvapilo...
ale tedy tady je pěkně hnusně, sněží, je to trošku změna 😝 I na ten zbytek si budu muset zvykat, je to hrozný jak si člověk rychle odvykne...

Co tady nového, pokusim se vás dočíst 🙂

blondynka400
12. dec 2009

Tak jen z toho co jsi pamatuju, co jste psaly: 😀

kleo, neboj, hold je malý jenom velký. Rozhodně to neznamená nějakou vývojovou chybu, neboj 😉

Jinak vidím, že jste to až na lubi pochopily špatně 😀 . Ale už jsem v čechách a zůstávám tu. A nebojte budu tady pořád, možná i víc (hold tu jsem sama), net už mám, takže pohoda 😎

lubinka9
12. dec 2009

Caauky blondy,

super, ze cesta dopadla OK. No ja som vedela, ze moja verzia je spravna ale nechcela som sa tu hadat 😀 Skor ci neskor sa pravda odhalila 😀

no to pocko je asi velka zmena pre teba, to verim. Ale aspon sa tu na nas nebudes dotahovat 😀 A neboj aj na ostatne si rychlo zvyknes. A kedy asi po porode sa chystas spat do IT, teda este si sa v CZ ani poriadne neohriala.. ale zaujima ma to.

my ideme nakupovat, pocko klasika zasa leje a je kosa. No a chystam sa zacat piect, musim si ale kupit vahu, lebo co nam tu domaci nechal za smejda som to vcera od zurivosti skoro vysmarila von oknom.

blondynka400
12. dec 2009

lubinka, jojo, nemá cenu se hádat 😀

No změna to je, sněží tady a je pod nulou, když jsme odjížděli, bylo 17 a sluníčko 😝 😀 Tak ani mi nic jiného nezbyde, než si zvyknout... No jo, chystám se pak zase zpět, akorát tady se asi moc neohřeju 😀

mirusch
12. dec 2009

Blondy ahoj 😉
No, my sme sa tu nehadali, ak si dobre pamatam 😒 Proste si to asi nevysvetlila dost jasne. Inak ja si fakt pamatam tak, ze si chcela ist do CR v 35 tt. No neva. A vlastne preco tak skoro? Bude ta manzel chodit pozerat?

Ja mam dnes nervy. Som na nohach od rana, stale nieco robim, manzel mal pomoct iba s obedom a nie a nie, vkuse za pocitacom hral a iba nervozne odvrkoval. proste ziadna rec s nim, vkuse za pocitacom. a to nielen dnes, ale vzdy, ked pride z roboty domov. Proste sa tu mozem rozpravat tak nanajvys sama zo sebou. A ked mi uz dochadzala trpezlivost, tak na mna vyletel, ze co mi dneska je 😠 😠 No co asi! Mam proste nervy a nemam sa komu vystazovat. Ked sa zacnem stazovat mojim rodicom, tak su vzdy na jeho strane a ja som ta sekera co ho chudaka nenecha. Nuz co uz.... 😔 som si myslela, ze manzelia by sa mali niekedy aj rozpravat....

meleri
12. dec 2009

mirusch,

to je mi líto! asi jestli nemá pocit že mu chybí volný čas? jako že se vrátí z práce a pak chce mít klid? chlapi jsou prostě někdy takoví...třeba to chce čas a pak ho to přejde...nebo to udělej taky tak! vyprdni se na vaření, (třeba jen jednou) a běž si číst, udělej si super veget, uvař si kafe natáhni se na sedačku a čti si, třeba to zabere! jinak nevím, s tím hovorem, můžu ti říct že u nás to občas taky vázne, manžel prostě celý den v práci mluví a chce mít klid..a nebo ho volá malý a leží s ním v posteli..a já sem tady nebo čumím na bednu..jako zrovna teď 😅 ..
fakt vyprdni se na robotu, vím že je to těžké, ale třeba na jeden den, dělej si co chceš, možná že třeba právě chce být s tebou a štve ho že furt něco děláš, tak "stávkuje" za počítačem... 🙂 možná kdybys mu řekla, hele pod si sednout uděláme si pohodu...

meleri
12. dec 2009

jo jinak s Blondy mi to přijde rozumnější přecejen pak je to trošku risk, třeba se dítě kolikrát narodí i dřív, tak si to asi chtěla pojistit...ale je to škoda kvůli manželovi..ale třeba se přijede podívat, no nevím jak to tam máte Blondy..

blondynka400
12. dec 2009

mirusch, už jsme ti to vysvětlovala, než jsem odjela 😀 35tt byl nejzašší termín, museli jsme se přizpůsobit podle manželovy práce, takže to vyšlo takhle... A přeci jenom jak píše meleri, je to lepší, přeci jenom jistota je jistota a rodit v itálii nebo někde na cestě bych fakt nechtěla 😝
Jinka mylsím, že jsem to vysvětlila, ale tedy pro příště se polepším 😉 😀
meleri, tak přijede na vánoce a bude tu přes celé svátky až do konce roku a pak se ještě uvidí, dle situace 🙂

schnucki
13. dec 2009

ahojik holky,

tak se zas hlasim, slavili jsme narozky, tak jsem mela od patku fofry ....

koukam ze blondy tu uz je 😀 jak je v cechach?? .... tady ma bejt az -10, 😝

mirusch no prosimte, to by me teda taky stvalo kdyby prisel domu a sedel jen za pocitacem .... ale treba ma meleri v necem pravdu ...

blondy mas pravdu ze je lepsi bejt doma driv, nez kdyby se nahodou prcek rozhodl prijit driv 🙂

meleri
13. dec 2009

Blondýnko

jo určitě pak za váma ještě přijede, a od 3 měsíce už možná můžeš i ty tam...🙂 jestli to máte přímé lety tak je to s malým mimčem v poho...

jinak jo jako většinou ženské rodí v 42 týdnu ale někdy to fakt může přijít dřív, no a člověk nikdy neví kdy to na něho přijde...🙂

Schnucki,

fí há, mínus 10 tak to je krása! 😵 a k tomu snížek, no zima jak má b ýt....já doufám že letos se zima v česku taky polepší!
a co za narozky? tvoje? tak snad jste to pěkně oslavili!

já jdu dneska po dvou letech s turistickým kroužkem na výlet.. 😵 jenom že je fakt počasí pod psa..:( ale já bych si to fakt vyčítala kdybych nešla..
mějte se holky moc pěkně, hezkou neděli!
ahoj

schnucki
13. dec 2009

ahoj meleri,

nene, nejdriv jsme byli na 90tych narozeninach dedy od rodinky kde jsem pracovala a pak jsme doma slavili pritelovi narozeniny .... tak dneska jen uklizim, nadobi a ceka me zehleni 😝

jinak tady pada snih, vypada to, ze me zitra ceka zametani 😝

blondynka400
13. dec 2009

schnucki, no zima a ráno pěkně padal sních. Koncem týdne má být v noci až -20.... 😝

meleri, ve 42tt? Snad ve 40tt ne 😀 . Do 42tt tě v čechách už ani přenášet skoro nenechají....
Jinak mediám porodu (dle jedné chytré studie), nebo-li to, v kterém termínu rodí nejvíce ženských je 39tt 😉
Já se holdám vrátit nazpátek dřív, kdyby se malá narodila přesně v termínu, tak zhruba ve 4 týdnech. A nazpátek pojedem zas autem, jak už jsem psala, já bych prostě malé mimi do letadla nevzala...
Jinka on určitě přiletí, jen to musíme naplánovat 😎

mirusch
13. dec 2009

Ahojte, tak som dnes pracovala v muzeu a potom sme sli s manzelom na vianocne trhy trosku sa nazrat 😅

Meleri, diky, ono to nie je takze hrozne, ale vcera som bola dost smutna ako na mna vyskocil, ked ma cely den ignoroval a oci neodlepil od obrazovky, ked som mu chcela nieco povedat a zrazu ze co mi je 😠 Ale na dovolenku pocitac neberieme, aj ked drahy by bol radsej keby ano a bude to vyriesene. No nic, nejako bude.

Blondy, ja sa s tebou nehadam, je naozaj mozne, ze si to vysvetlila a ja som si to bud nevsimla alebo zabudla, ako som spominala, posledne 2 mesiace mam problem s kratkodobou pamatou. Ty vies najlepsie, co je pre teba dobre a ja by som tiez radsej skor sla, istota je gulomet.
A preco by si male dieta nevzala do lietadla? Kvoli chorobam? Alebo kvoli letu ako takemu?

Schnucki, ja som zabudla, kedy to ma priatel narodky? Tak ze mu zelame vsetko najlepsie!!! Nechystas sa ku nam? lebo mas uz len tyzden a potom sme prec. alebo sa stretneme niekde? Alebo az v januari?

Dnes tu bola celkom zima, je 0° a padlo aj desat snehovych vlociek. Dnes bolo v muzeu 5 malych deti na narodky, tak som sa celkom vytesila. A jedno babatko.

Idem piect kolace. Dnes jeden a zajtra dufam druhy. A koniec. Potom uz len pomaly balit na dovolenku a tam nebudem robit nic, prstom nepohnem. Nech ma obsluhuju. Celkom sa na to tesim. Ani len ranajky nebudem musiet robit a ani umyvat riady po nich 😵

blondynka400
13. dec 2009

mirusch, a copak jste měli dobrého? 😕
No ještě aby jsi se hádala 😀
Proč? Nemoci mě neberou, tam nevidím nějaké velké riziko. Ale miminku se může trvale poškodit např. sluch a pod. Navíc většina malých miminek a dětí při letu hrozně trpí. Není jen můj názor, ale i názor většiny renomovaných pediatrů a lidé, co o létání něco vědí... 😉

schnucki
13. dec 2009

mirusch a kdy to odjizdite?? .... ja nevim jestli se mi povede ve stredu, ale spis bych mohla az v patek, neni to pozde??

jinak jen at necha pocitac doma ....

blondy ja si pamatuju kdyz jsem poprvi letela, 7 lety klucina pri startu furt brecel, kvuli tlaku v usich .... ja letadla nemusim, budu radeji sedet par hodin vic v aute 🙂

blondynka400
13. dec 2009

mirusch, něak mi to uniklo, kam vůbec jedete? 😕
Jinak souhlasím, počítač nechat určo doma 😉

schnucki, ot je přesně ono, jenže větší dítě nebo dosúpělý se s tím umí vyrovnat, miminko ne. Kdyžtak někdy ty malinké dětičky vidí, je mi jich hrozně líto.

mirusch
13. dec 2009

Blondy, mas stastie, ze sa mi hadat teraz nechce 😀 Inak, som rada, ze aj ty nie si informovana 😀 Ideme 23.12. na tyzden na ostrov Rügen, to je sever DE, Balticke more myslim, kosa, vietor, plaz. Potrebujeme pokoj.

Aha, to lietanie, to mas pravdu, videla som v lietadlach aj uplne male babatka, aj 2 mesacne, dokonca kamoska sla s 2-3 mesacnym do Mexika. Ale moze byt, co pises. Ja som prvykrat letela ako 17 rocna 😝
A tento rok som trhla svoj osobny rekord - letela som 10x! Uf. Ja som taky schizofrenik, co sa lietania tyka, na jednej strane sa hrozne tesim a ak sme nad oblakmi, tak si to fak uzivam, na strane druhej mam velky strach 😖

Blondy, myslis, co sme mali dobreho na vianocnych trhoch? No ak ano, tak ja som mala svoj prvy Currywurst v zivote, manzel Bratwurst a Leber a este ja som mala zemiakove lupienky, urobene priamo pred mojimi ocami - na ich vyrobu pouzivali zemiak napichnuty na obycajnej vrtacke, ktora ho pretlacila cez struhadlo. Som sa narehnila. Ale fajne bolo. A este samozrejme Glühwein. V stredu idem sama a mam v plane cesnakovu bagetu a nutelove crepes 😅

meleri
13. dec 2009

Schnucki,

tak ať ti to žehlení rychle uběhne! já už to mám díkybohu dneska za sebou..tak to je pěkné že tě pozvali bývalí zaměstnavatelé, to jsou teda fajnoví lidi! jej odhrabování teda nic moc...to nezávidím...

Blondy,

fakt?ormální těhotenství je do 42 týdne, to se fakt pletu? aspon mě to tak říkal gynekolog. jenže já jsem porodila daleko dřív bohužel...hodně ženských co sem slyšela rodí kolem 40 týdne, ale někdo taky v 36 tt...no tak ať ti to vyjde tak akorát! ten 39 tt zní pěkně..

Mirusch,

třeba to bude na dovolené lepší...🙂 a kam plánujete jet?

jinak s tím letadlem, malé mimčo, takové 4 -6 měsíční se dá v pohodě nakojit při vzletu a odletu, takže s tím nemám zlé zkušenosti..horší to bylo když jsme letěli naposledy, a měl už skoro rok...teď nás to čeká o víkendu no bude to masakr ale aspon tam mám manžu.. jinak mě taky letadlo moc nebere, ale z Francie je to na Moravu daleko, a přijde mi to pitomé aby děcko bylo v autě celý den až do noci.. ☹ možná až bude chodit..tak se může aspon o přestávkách vyběhat...

holky končím, jsem hotová ten výlet byl fakt mrazivý i když to bylo krásné, překvapilo mě jak mě ti lidi rádi viděli, a to sem tam 2 roky nebyla..

blondynka400
13. dec 2009

mirusch, tak to bude mít fajn. Já si pamatuju, že jsi psaal, že někma chcete jet, ale jaksi mi uniklo kam... 😝
Tedy tak to jste se nadlábli 😀

meleri, no těhu má správně trvat 40tt, za normální (tedy donošené) se považuje od 38 do 42tt, takže až zas tak mimo nejsi 😀 . Ale to "přenášení" není ideální a v čechách se víc jak 10 dní po termínu nenechává, pak je velké riziko že ryhcle zestárne placenta, zkazí se plodovka a tak...

Tak snad to bude tentokrát ten let lepší 😉 Jinak bych to auto jako špatné neviděla, většinou jsou s tím dobré zkušenosti, ale je lepší jet přes noc, aby dítě většinu prospalo, pak je to úplně v poho 😉

janulka04
14. dec 2009

ahojte, babulky...tak drzte dnes palce..som zvedava, ci sa mrnus ukaze 😖
inac, moc som nenaspala, nebolo mi dobre od zaludka, zaspala som niekedy okolo stvtej rano a tradicne som sa zobudila 5 minut pred budikom 😠 😀

schnucki
14. dec 2009

dobre ranko holky,

mirusch teda takove dobroty 😵

meleri z odhrabovani nic nebude, vcera sice snezilo, ale nic z toho nezustalo 😝 ..... meleri a nad autem jak pise blondy, vecer jste nepremysleli??

janulka tak drzime palce 😉

blondynka400
14. dec 2009

janulka, určo se ukáže. Dej pak vědět, jak jste dopadli 😉

janulka04
14. dec 2009

ahojte, babulky, hlasim prichod..tak ten nas potapac je teda betar na N-tu!!! nielenze sa ho ledva darilo zachytit...ale akoze ukazat, vystavit sa...proste odmietalo... 😀
tak dalsia kontrola o 3 tyzdne....ale aspon vysledky boli v poradku, za dva tyzdne 600g mama pribrala.... 😲
tak, co uz, hlavne, ze sme zdravi...a srdiecko nam cvalalo krasne.... 😵
takze 4.12. sa musi rozcapit, lebo nech si ma uz nepraje...Copperfield maly 😀
blondy a ty ako?
schnucki, dakujem, ze si na mna myslela....no vidis to, ako si ten mrnus uz teraz robi co chce? 😀

blondynka400
14. dec 2009

janulka, tak hlavně že je vše ok. Za chvilku už utíkat nebude moct, až tam bude mít méně místa 😀
No já celkem nic zajímavého, ve čtvrtek jdu na poslední kontrolu + monitorke své dr a pak už hůrá do porodnice....

schnucki
14. dec 2009

jani teda ten vas napina 😀 budes mu/ji promluvit do duse, at uz nas tu nenapina, jsme strasne zvedave 😵
jinak je super ze je vsechno v poradku, to me tesi 🙂 a jak pises, hlavni je, ze je dzravi 🙂

nam nejak blbne baterie v aute, tak musim na nadrazi busem, sem z toho cela nadsena 😝 doufam ze nam soused sezene dneska novou, jinak musim zitra uz v 6 rano letet, to asi umrznu po ceste 😝

lubinka9
14. dec 2009

Caute babky,
ako po vikende?

jani, drzim palce na kontrolu a nech sa teda ukaze 😉

my mame s O. kontrolu zajtra s velkym UTZ, potom drzte palce aj nam 😉

Musim ist zhanat nejake keksy co sa podobaju slovenskym horalkam, miri neporadis?

blondynka400
14. dec 2009

lubi, jak často teď chodíš na kontroly? 😕

schnucki, a někdo s kabely po ruce nebyl? 😎

janulka04
14. dec 2009

jeee, blondy...to je neuveritelne, ako to cele ubehlo...a uz mas aj porodnicu vybranu..a aj lekara tam? Budes ho mat aj pri porode? Prepac, mozno si aj pisala, nejako som si ale nevsimla
schnucki....to teda, to je maly dabel 😀 , slovami neopisem, co tam vystrajal...normalne ho bolo vidno, ako si oddychuje a doki sa pomaluuuuuuuucky priblizoval a v sekunde, ked uz bo tesne pri nom, male zmizlo...kukali sme obaja 😀 a zase bol inde a urobil to dvakrat 😀 😀 , normalne akoby to robil naschval 😀 😀

blondynka400
14. dec 2009

janulka, v Praze musíš mít porodnici vybranou už od začátku a být registrovaná, přibližně max od 10tt, jinak si ani neškrtneš a musíš pak mimo Prahu.
Lékaře si přímo vybrat v čechách nemůžeš, ale jednoho tam mám, tam mi slíbil, že když to půjde, bude tam 😉

lubinka9
14. dec 2009

blondy, teraz idem po 2 tyzdnoch. Neviem ci je to kvoli tomu velkemu UTZ alebo budem chodit uz stale kazde 2 tyzdne. Uvidim zajtra na kedy ma zasa objedna.

jani, to je poriadna schvalnost 😀