Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
18. jan 2010

holky dekuju, mirusch mrknu na ty caje, snad neco vyctu 😀 .... jinak neboj, beham tu ve svetrech co sem si delala ty testy, protoze jak jsem furt unavena, tak je mi zima, nosim i dvoje ponozky 😀

na utz se ho zeptam, a i na fotku 😀 uz jsem si napsala seznam co se chci zeptat a tak ....

zitra ve 12h, tak na me myslete 😵

lubi tak to si snad delaj srandu ne 😕 udelej jak pise mirusch 😉

lubinka9
18. jan 2010

tak som si myslela, ze len u mna je to take pomale..
kolotoc nemam, vraj je to dost hlucne a dieta to rusi. No nieco este vymyslim. Len je nevyhoda, ze ta tapeta je taka hruba, vzorovana, takze to nemusi ani lepit na to.

schnucki
18. jan 2010

jinak konik me taky blbne, rano sel v poho, ale ted je snad snek proti nemu rychlejsi 😝 v posledni dobe se mi to ale stava casto, ze je tak pomalej ....

blondy to je mi lito ze mas takove starosti, strasne rada bych ti pomohla, poradila, ale v tomhle se radi strasne spatne 😔 .... treba se manzel boji a proto tak reaguje .... zkus dat na tvuj sesty smysl, co ti radi srdce, cmuk ... myslim na tebe

lubinka9
18. jan 2010

blondy a preco je vaha hranicna? ved je uplne v poriadku.
Svagrinina mala sa narodila v 38tt a mala 2700g. O dva dni uz boli doma a vsetko v poriadku.

blondynka400
18. jan 2010

schnucki, já vím že se bojí, nechce aby se malé něco stalo, ale to já přeci taky ne... Jenže on vidí některé věci horzně jednostraně a nedá se s ním hnout...

lubi, no protože "bezpečná" váha na porod KP je 3,5 kg. Když je odhad větší, tak už se nedělá....

lubinka9
18. jan 2010

aha uz rozumiem. Tak asi preto mas stale dilemu 😕

mirusch
18. jan 2010

Schnucki a povedz, ze kasles, ze ci nieco mozes a ake caje mozes pit. Proste zoznam to isti 😀

Lubi, ved skus, praveze na vzorovanu by to mohlo lepsie chytit... Alebo vies co? V bonprix.de maju take samolepky na steny, myslim, ze aj pre deti, tak tie su super, mam od nich, mame tiez vzorovanu-hrubu tapetu a drzi to na nej a zaroven sa to da velmi lahko dat dolu!!! To by stalo za pokus, co povies?

Blondy, fuha, nuz, zalezi len na tom, ako sa k tomu postavis. Ja chapem, ze tvoj manzel sa o teba a dceru boji, to je pochopitelne. Pozri, spis si pre a proti a rozhodni sa a budes mat pokojnejsiu mysel. Ono ten CS v tomto pripade by bolo zrejme istejsie riesenie, ale rozhodnutie je aj tak na tebe. Vsak nakoniec ide hlavne o to, aby ste to obe zvladli bez problemov a komplikacii a boli zdrave. Ako k tomuto vysledku dospejes, to je jedno, ja ked sa neviem rozhodnut, tak si proste sadnem, ukludnim sa a skusim si predstavit mozne riesenia. A pri ktorom sa citim najlepsie, tak to si vacsinou aj vyberiem. Lebo su riesenia, pri ktorych sa vyslovene citim uplne naprd, tak to zrejme nie je cesta. Drzim palce v rozhodovani.

blondynka400
18. jan 2010

lubi, no hlavně mám dilema mezi tím, jak to cítím já a co chce manžel... A nejhorší na tom je, že vlastně rozhoduju o někom třetím ☹

schnucki
18. jan 2010

mirusch zapsano na seznam 😀

blondy takze pokud by mala presahla 3,5 musela bys cisarem?? .... vim ze i ty se bojis, je to pochopitelne .... zkus jak pise mirusch si sednou a sepsat si to, nebo promyslet pro a proti ....
dulezite je aby jste to obe zvladli, ....

blondynka400
18. jan 2010

schnucki, jojo. Jenže problém je v tom, že odhad a skutečná váha může být značně odlišná... A u mně varianta, že bych měla malé dítě neni moc pravděpodobná... I když vše může být 😝

mirusch, děkuju za radu, jsi zlatá 😵. Jenže to bych ještě musela nějak bodově ohodnotit, protože každý důvod má jinou váhu 😝 😀

schnucki
18. jan 2010

blondy nedokazem si az tak uplne predstavit jak tezky to je, ale trosku si to predtavit dokazem 🙂
myslime moc na tebe 😵 a jsme s tebou at se rozhodnes jakkoliv 🙂

blondynka400
18. jan 2010

schnucki, no jo, já to nějak pořeším, stejně mi nic jiného nezbývá....

Jestli sjem dobře četla, tak jdeš zítra na tu první kontorolu, že jo? 😕 Tak přeji aby bylo vše ok a už bylo hezky vidět srdíčko 😵

meleri
18. jan 2010

caute holky,

no ono to zas tak hrozné není, prostě mám jen takové hnusné snople atd, nejhorší je že příští neděli jsem se domluvila s lidma na výlet do Alp, má to být celkem slušná tůra se sněžnicema, tak to snad do té doby přejde...

Mirusch,
to je fakt pitomé s tou hlavou, migréna je sviňa. Snad to odezní po menstruaci?

Blondy,

tak to mě taky mrzí že tě to tak trápí, prosím tě netrap se kvůli tomu, ať už se rozhodneš jakkoliv, tak porod bude pak za tebou a pak už na to skoro nebudeš myslet, budeš mít malou u sebe, netrap se tím, mysli na miminko, jak to bude fajn...jo 3200 to je krásná váha, budeš mít pěkné šikovné miminko, žádnou žabku vyzáblou..

Schnucki takže zítra na ultrazvuk, tak držím ti palce ať je vše ok! 😵 a jinak je fajn?

no nic holky musím končit, čas navařit nějakou večeři pro manžela no a pak už i Samsonek za chvilku bude večeřet...ahojte!

mirusch
18. jan 2010

Blondy, nejak to poresit musis 😀 Neda sa nic robit, ale tu pred problemom neutecies. Ale ako som pisala, daj na intuiciu. Mne to pomaha, intuicia je dobra "vec".

schnucki
18. jan 2010

intuice, to je to slovo 😀 a ja ti pisu o sestym smyslu 😀

dekuju holky, doufam ze bude zitra vse ok 😀 kazdopadne se snazim myslet pozitivne 😵 .... a pritel me podporuje, ze vse bude ok 😀

holky tehulky, muzu ovocny caje? nebo musim do lekarny pro caj??

lubinka9
18. jan 2010

tak som sa zas prebrala z komy.. ja neviem co to so mnou je 😝

schnucki, ja som caje nepila zo zaciatku vobec. Neskor som zacala s ovocnymi ale to az nejak okolo stredu 2 trimestra. Aj teraz si dam tak raz za 2 dni caj.
Ale je dostat kupit caje pre tehotne, z byliniek, ktore su povolene v tehu. Ja som mala vzorku z Bad Heilbrunner, su rozdelene na prvu a druhu polovicu tehu. Skus sa spytat v lekarni, tie by som asi najskor, nie z obchodu.

schnucki
18. jan 2010

ja si teda sem tam nejaky dala, ale ne casto a jen ovocny .... podivam se zitra v lekarne 🙂
asi jsi lubi moc aktivni 😀

kkatka78
18. jan 2010

Blondy neboj vsetko dobre dopadne,verim,ze si sa na malicku tesila a predstavovala si si to vsetko inak,ale vies ako to byva,vsetko zle je na nieco dobre....Tak len pozitivne mysli a dufam,ze to bude vsetko uz coskro za tebou a budes sa tesim s miminka 🙂 Drzim palceky

schnucki
19. jan 2010

dobre ranko,

teeeeda az na 3.strance 😕

dneska jdem na tu kontrolu, pritel prisel z nocni a ze jde se mnou 😀

mam vas vsechny pozdravovat od zuzky11 🙂

lubinka9
19. jan 2010

ahojte,
schnucki moooc drzim palce 😵 a vdaka za pozdravy 😉

u mna nic nove, zasa sa rozculujem so socialnou poistovnou 😝

nejak postradam kleo, dufam, ze je vse OK 😕

schnucki
19. jan 2010

dekuju lubi 😵

co ti vyvadi pojistovna tentokrat??

to jo, uz se tu dlouho neukazala ... tak snad je vse ok

ivana98
autor
19. jan 2010

schnucki, drzim palce! budu ti robit uzv a hladat bodku? 😵

schnucki
19. jan 2010

ahojik ivus, dekuju 😀 ja doufam ze utz udelaj a melo by byt uz i srdicko vydet 😀

jak se mas ty??

ivana98
autor
19. jan 2010

tak si rovno vypytaj fotku 😉
ja som celkom ok, zotavujem sa po vcerajsej laparke 😅 bola to fakt rychlovka,ale som rada, ze si tento tyzden mozem v klude odlezat 😉

lubinka9
19. jan 2010

aaale skoda reci schnucki, vies v ramci EU zacali platit rozne formulare a pre ziadost o materske konkretne dva, E115, E116. To by az taky problem nebol, lenze jaksi ludia v prislusnych krajinach vobec nemaju k formularom pokyny resp. nevedia ako ich ma clovek vyplnit. Ja pridem k Dr. a on na mna kuka co to po nom chcem 😀 Takze ja viem, ze ich musim predlozit ale nikto mi nevie dat potrebne info ako, kedy a tak. No a nasa socialna poistovna a tie herecky tam, ti poslu len vseobecne info stiahnute z netu ale na konkretne otazky nevedia odpovedat. A tak si moje maily posuvaju medzi sebou a natahuju cas, hlavne, ze aj tu platia urcite terminy do kedy treba predlozit a pod.
Ved uz som to musela aj s pravnikom konzultovat, vraj sa nemam nic bat, plati ochranna lehota 3 roky, v ramci nej mi stat musi matersku uznat ak splnam podmienky a spatne vyplatit. Ale aj ten pravnik ohladne tych formularov hapkal a nevedel reagovat.
no jooo, zasa nieco site za horuca 😒

a dnes som sa este k tomu dozvedela, ze mame moznost zostat v DE natrvalo, drahy dostal nejake 2 ponuky. Takze mam hlavu na prasknutie akoby uz toho nebolo dost 😒

no a vcera vecer som sa este stihlla pochytit s brachom. On sa ozve len ked nieco potrebuje, hrozne sa zmenil za posledne 2-3roky a ja prestavam mat trpezlivost ked ma niekto stale vyuziva. Ziadne take ako sa citis, ako sa mas, co nove ale potrebujem sluzbicku a surne. A nakoniec to skonci tak, ze ved povedz na rovinu, ze mi nechces pomoct ☹ Aby som sa este ja citila vinna ☹ ☹

schnucki
19. jan 2010

ivus tak si pekne odpocin a dej pak vedet co zjistili, at se brzo ke me pridas 😀

lubi tak to si delas srandu?? ... prece nekdo musi vedet co s tim ... no to je dost, tohle nemam rada kdyz si lidi hrajou na dulezity ale poradit poradne nedokazou 😠
s tim brachou me to mrzi ☹ tohle ma muj pritel se sestrou, vim jak ho to stve, u nej uz to doslo tak daleko ze se sestre taky neozyva a ja ho chapu .... a dava vinu tobe, kdyz on se neumi chovat, nelam si s tim hlavu, urcite nejsi na vine ty .... cmuk
to jako ze by jste zustali tady natrvalo a tohle cely tahani se socialkou bylo zbytecne?? nebo by jsi brala penize na slovensku??

holka moje myslim na tebe at se to konecne nekam pohne 😉

lubinka9
19. jan 2010

schnucki, to sa nemusime rozhodnut hned dnes 😉
Kym platim odvody na SK a tu mi nevznikne ziadne verejne poistenie, zdravotne a socialne (napr. keby som sa zamestnala a tym padom zacala platit odvody a dane v DE) tak mi musi peniaze vyplacat SK. To by som sa na to pozrela aby ne! Len ta nevedomost uradnikov je hrozna.. ako inak sa to ma clovek dozvediet?

no jo, trapi ma to s tym brachom. Aj drahy mi vcera hovori, ze neblbni a kasli na to ale ja nie som typ co za 5 min. zabudne a ide pokojne spat. 😢

kleopatris
19. jan 2010

ahojte babulky
ja som tu a som ok, len neviem nejak co pisat a mam nejaky naval negativnych hormonov, asi nejake tehu depky, tak sa mi ani nic nechce ☹ tak nejak na mna vsetko dolahlo, ale ono bude zase ok.

schnucki drzkaj sa dnes na kontrole 😵 nech si konecne mozes zmenit status na tehu 😉

lubi to je blbe s tym bratom, ale ja mam tiez takeho jedneho....a trapim sa kvoli nemu dost casto, clovek si povie, ved je to rodina, ale aj rodina musi poznat hranice 😠
ale s tym DE to je fajn, ze mate moznost ostat 🙂 tym by si mala aj pripadny druhy porod babatka vyrieseny 😉 i ked viem si predstavit ako to zvazujete 😖 to tu mame asi kazda z nas za sebou..

blondy myslim na teba, aby si sa rozhodla najlepsie za vsetkych troch 😔
mirusch, meleri rychle uzdravenie prajem

lubinka9
19. jan 2010

kleo, no prosim ta kde trcis? 😲 a jake depky? neboj vse bude OK, ubehne to jak voda. Maxicek je uz "hotovy" a o chvilu uz ho budete mat doma. Len my sa potom strachujeme ked si neni na pravidelnom prijme 😉
Mna tiez napadaju kadejake myslienky, ci a jak to zvladnem a tak a bojim sa aby vsetko dobre dopadlo ale taketo myslienky nikomu prospech neurobia. 😉

ja som posunula stvrtkove hodiny doobeda, medzi 10-12, proste sa to uz nejak nedalo. V case obeda som totiz totalne nepouzitelna. Utorky sa este daju, to je len jedna hodina ale stvrtok je doppel a fakt mam toho dost.

schnucki tak coooo?

schnucki
19. jan 2010

ahojik holky,

tak jsme tam byli, mam trosku zmatek v pasu, ale vypada to ze jsme 6tt a merime 3,6mm a srdicko nam taky tlouklo 😀 ... dostala jsem spoustu brozurek a dalsi termin mame 17.2. ... ze pry nejdriv po 4 tydnech a pak kazdych 14 dni .....
pritel byl tam se mnou a zaril jak decko u vanocniho stromku 😵 .... musim do priste vyplnit papir co vsechno chceme za vysetreni, protoze ne vsechno plati pojistovna 😝

kleo co mas za depky?? lubi ma pravdu, spatny myslenky nikomu nepomuzou, mysli pozitivne, za chvili mate cvrcka doma 🙂

lubi hlavne ze to slo prelozit, to je dobre 🙂