Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

adisek
7. feb 2010

emily:jj, na ten NT screening je nutne se objednat, nejlepe telefonicky, myslim, ze ho delaji jen v patek dopoledne, ale to ti reknou 😉

emily327
7. feb 2010

ivana, mnam mnam mozem prist na obedik?? 😉 Ja som taka slaba, ze som rada,ze dojdem na wc ☹ Uz tyzden hnackujem, ale to je asi normalne v tehu, lesie ako zapcha. Jaj moja moj priatel je cez vikendy cele dni v praci, stale sme sami. fnuk a nam najviac chuti, ked nam to pripravi on 😉 Ja urcite pojdem na ten NT screening tu v Irsku, som rada,ze toto vysetrenie sa da urobit aj tu, nemusim kvoli tomu letiet domov na Sk. A ty co mas dnes v plane??
Inak si pamatam ako moja svagrina ked cakala maleho bola na tie triple testy a zistii jej,ze bude mat chore babatko, pravdepodobnost bola neskutocne vysoka, potom z vysledkov plodovej vody prisiel negativny vysledok. Ale nevies si predstavit aky stres a nervy prezivala za tie dni co na to cakala. Skoro sa psychicky zrutila. A co viem, amiocenteza je dost nebezpecna, ze sa moze aj potratit. Tak asi ten NT screening bude ovela lepsi a bezpecnejsi pre nas oboch.

emily327
7. feb 2010

meleri, nie je zac moja 😉

adisek, skusim tam zavolat mam este cas asi 6 tyzdnov ale lepsie byt objednana ako potom nebude moznost a budem si to vycitat. A tak sa to tu vola??? Ze NT screening?? Ani si nevies predstavit aka som rada,ze si sa k nam do tejto temicky pridala, neskutocne mi tymito informaciami pomahas cmuk dakujem 😉 ( hlavne presnymi pokynmi co kde a kam v Irsku, lebo vacsinou su tu zienky co su v Nemecku alebo anglicku a tam to funguje inac ako tu v IRL)

adisek
7. feb 2010

emily: tomu NT sreeningu se take rika screening v 1. trimestru, musi se na nej jit mezi 12.-14. tydnem, jinak by vysledky byly zkreslene, staci kdyz se na ne objednas 2 tydny dopredu 😉
nedekuj, nemas vubec za co, ja jsem rada, ze muzu nekomu poradit 😉 taky jsem si tu na zacatku tehu pripadala jako alenka v risi divu 🤐

emily327
7. feb 2010

adisek, prave som im tam napisala, tak som zvedava co odpisu. Ja po polsky velmi vela rozumiem aj hovorim ale pisat neviem 😀 Napisala som,ze mam zaujem o NT screening tak hadam budu vediet o co ide. Ja velmi zakony v irsku nepoznam lebo nikdy som ich nejako nepotrebovala pouzit, ale teraz si ich budem musiet poriadne nastudovat, aby som vedela ake mam prava, hlavne v praci.

ivanajelinek
7. feb 2010

Emily ved dobehni...bude toho dost...A coze robi tvoj priatel, ked je stale v praci? Ja sa mam stretnut o piatej s kamoskou, ma tiez 1 a pol rocneho syna, tak sa pojdeme prejst a potom na stadion, lebo manzel ma dnes vecer zapas, tak sa pojdeme pozret..Zasa taka kulturna sportovsa nedela 😝
A zajtra zasa do prace, ale idem az na piatu vecer, tak stihnem st nieco doma porobit. Inak ja tu mam tiez kamosku(jej muz je mojho muza najlepsi kamos), tak im sa pred rokom tiez narodilo dievcatko s down-syndromom.A teraz je uz zasa v stvrtom mesiaci a mala je zdrava, tiez jej robili vsetky tieto testy, ale jej to uz robili automaticky.A mam aj kolegynu, ta bola takto pred rokom tehotna ale v piatom mesiaci o babo prisla a dr. povedali, ze keby ze sa narodi, tiez by malo ten down-syndrom.Takze neviem ale ja si to asi dam tiez spravit, nech sme zvysok tehotenstva trosku kludnejsi, no nie?

ivanajelinek
7. feb 2010

Emily ja mam v Irsku tiez kamosku, a ta caka v maci babo a bude rodit v Irsku..Sa mi zda, ze byvaju v Dubline...Vy ste kde v Irsku?

adisek
7. feb 2010

emily: tam muzes mluvit bud polsky nebo anglicky 😉

schnucki
7. feb 2010

ahojik holky,

tak jsem si vas predcitala, ... uf ... jste ale ukecany 😀

u nas je tak nejak vse v poho ....

jinak emily, ivana ... vse je normal, ja nevim nikdy co chci jist, tak se snazim hodne ovoce a zeleniny ... ale mam problemy s varenim, protoze nikdy nevim co, jestli mi to bude chutnat a spousta veci mi smrdi, tak jsem rada kdyz tu mam pritele a on navari 🙂

ahoj adisek

janulka04
7. feb 2010

ahojte, babulky...vy ste sa v poslednom case teda rozpisali, fuuuha...vzdy tu bolo tak mrtvo... 😝
no, my sme boli vo stvrtok v poradni, male je tabulkove babulo, doki komentoval, ze mu srdce busi ako zvon a teda zase to bol poriadny certisko, takze co mame medzi nozkami je neiste 😀
asi nas chce prekvapit...a teda, aj mna chvalil, som, sa sama cudovala, tolko chvaly...fuuuha 😀 , vsetky vysledky(Krv, moc, cukor a vyter boli uplne v poriadku) a dnes som sa vazila a uz mam 7,5kilecka naviac..uf uf uf 😝
a teda dalsia kontrola o mesiac, tak som zvedava, ze ci nam uz na UZV ukaze, ci je to chlapec a ci baba 😅

schnucki
7. feb 2010

ahojik jani ... tak to je super ze je vsechno v poradku a ze jste oba ukazkovy 😀 .. to je moc odbre ... male je tajnuzkar 😵 ... uvidite priste jestli se ukaze ....
a jak ti jinak je, vse ok?

emily327
7. feb 2010

ivanaj, my byvame velmi daleko od Dublinu cca 400 km ☹ priatel pracuje ako kuchar v restauracii. Takze vikendy maju velmi vela toho, zacina o 12:00 na obed a pride domov o 23:00 ☹

schnucki, aj ja jem vela ovocia a zeleniny a jogurtikov ale mam pocit,ze asi z toho beham na zachod.... to s tym varenim, ak si mam varit sama bleee to mi vobec nic nejde na chut, ale ak vari priatel tak mi chuti vsetko a nesmrdi mi to 😎 Tak je to asi v tehu normalne 😀

adisek, napisala som im po anglicky 🙂

janulka04
7. feb 2010

ahoj, schnucki, hej, nic mi nieje..ziadne chute, ziadne siesty nad misou...trosku som taka unavena, ale dva dni som poriadne nespala a vcera sme boli malym v Mnichove pre postel, sme sa az neskoro v noci vratili...to vies, nakupne centra 😀 , bolo treba pobehat...
a male je tajnostkar a chobotnica k tomu, lebo neuveritelne a zvrta, tusim ani nespi a ak ano, tak minimalne, asi je na baterky ci co 😀 ., strasne neprijemne kopance dava, bud do vajecniku ako by mi ho isiel vykopnut a ked ho odtiel vysteklim( co tiez niekedy uplne ignoruje), tak ma drasa do rebier...to je nasa dobrota toto 😀 😝
a ty ako?

janulka04
7. feb 2010

emily, inac prve tyzdne mojho tehu sme boli len na studenej kuchyni, mna tyckovalo zo vsetkeho, som nebola schopna ani sa postavit...alebo mm prisiel z prace, navaril a mali sme na druhy den... 😅

schnucki
7. feb 2010

jani me je casto zle, ale s misou jsem jeste nekecala ... mam furt hlad, ale nevim co mam jist ... hodne veci mi smrdi, tak doufam ze to nekdy prejde ... mam treba problem s tim, co na chleba, to jsem bezradna 😝

jooo nakupni centra to je na dlouho 😀 ... a koupili jste?? ... ja ted nemuzu skoro nic, dkonce jsem vcera poslala pritele samotneho na nakup, jak me bylo zle ...

teda takhle ti davat zabrat, neposeda 😀 ... ja se na to docela tesim, i kdyz si pak asi budu stezovat 😀

emily ahoj, jak je tobe? ... ja z toho nebeham, je to jedina vec u ktery jsem si jista ze ji snim ....

emily327
7. feb 2010

janka, no tak to si nam len potvrdila,ze to tak proste v tehu chodi s tym papanim 😀 Chudatka nase polovicky, tolko starostlivosti o nas 🙂 No s babatkom v brusku, to mas fakt pestre, maly drobcek dava jasne na javo, kto je panom v brusku 😀 Urcite je to mile ,hoci si viem predstavit tie kopanceky ale zase co by sme pre to male nevydrzali??

Zatial sme tu tehulky v prvom trimestri celkom ukazkove, ziadne siesty nad misou, ziadne specialne chute, ziadne nevolnosti..... super, len nech nam to co najdlhsie vydrzi 😎

janulka04
7. feb 2010

schnucki...uf, to poznam....
tie pachy su hrozna vec pre mna stale...ja napriklad neznesiem akukolvek vonavku a mm sa zase lubi dost nasmradit aj rano aj vecer...tak trpim....
moje ranajky na zaciatku tehu boli jablko alebo banan, alebo take zazvorove susienky...az ked mi to zaludok ustal, mohla som chlebik s niecim... 😒
neboj, isto to prejde, mne pri malych sa to drzalo az do 6.mesiaca, celodenne nevolnosti, ale vraj to bolo tym, ze boli dve
teraz to preslo po nejakom cca 14tt 😉

janulka04
7. feb 2010

emily, to je dobre...tak len nech to tak aj zostane 😉

emily327
7. feb 2010

schnucki, dnes mi nie je najlepsie. Huhnam a dutiny stale plne. Nahrievam ale citim sa velmi slaba a nemam ziadnu chut na jedlo ☹ Este zajtra mam volno, tak dufam,ze sa dam do utorka do poriadku. Jaj hned by som si dala kvapky do nosa aby sa mi ulavilo, uz sa takto trapim od stvrtka. Ale nechcem ublizit babatku, tak to musim vydrzat. Inak sa celkom da.

emily327
7. feb 2010

janka dakujem moja 🙂

schnucki, a ty ak moja? Ako pokracuju pripravy na svadbu?

janulka04
7. feb 2010

emily a ten roztok morskej soli....to sa tusim moze...teda ja som si davala v predchadzajucom tehu... 😕 na letaku bolo napisane, ze je vhodny aj pre tehule a dojcacie maminy 😉

emily327
7. feb 2010

janka, hm no to neviem musim zajtra zajst do lekarne a vypytat si nieco. Ak to dovtedy neprejde. Ale dakujem pekne. Skusim ten roztok 😉

schnucki
7. feb 2010

no tak doufam ze se me to taky za par tydnu pusti 😝

emily to jo, zatim jsme ukazkovy a urco nam to vydrzi 😀 ... jinak ja byla na zacatku taky nachlazena, asi tyden nez se me to pustilo 😝 ... jinak o te morske soli mi rikala i mirusch, ale ja to nechala ....

svatba je na zacatku, nasi ted vyrizujou papiry, ja zkoumam ceny satu, jestli je levnejsi si je pujcit v cechach nebo tady ... co se party po obradu tyce mame jasno, pritel mi ten placek chtel ukazat, ale pozdeji, ja ted auto nezvladam .... jo a koukala jsem uz po prstynkach, ale myslim ze v cechach je sezeneme levneji, tak uvidim ....

jinak ja mam dneska zas radny bolesti briska, tak kdybych prestala psat, lezim na gauci 😝

janulka04
7. feb 2010

tak babulky, drzte sa , ja utekam a nech vas choroby obchadzaju, mna zatial nastastie z dialky..klop klop klop

schnucki
7. feb 2010

emily zeptej se primo na ten roztok, me tenkrat v lekarne nedali vubec nic ...

jo a vite ceko jsem si vsimla? kdyz stojim nebo sedim, tak mam docela brisko, v lehu je mensi 😵

janulka04
7. feb 2010

skus, emily....neviem, ako sa to vola u vas...na SVK som kupovala Sterimar alebo Mar plus, ten Mar plus maju aj tu, v DE...podla mna lepsie ako obycajne spreje...malym tiez davam len to 😵

kkatka78
7. feb 2010

Zdravim dievcata,
no ja dnes ,,postelujem,, a je mi brutalne zle....len ma napina a napina...kazdu chvilu by som chodila ,,na pokec s miskou,, (ako nasa Emily hovori 🙂 ) asi som ten virus chytila od draheho,nastastie mna neprehana,ale som dnes ani nic moc nejedla.Vobec mi nechuti....bleeee

Pomaly vas citam,tak,ze sa len prihovorim,ze som tu 🙂

blondynka400
7. feb 2010

ivanajelinek, tak kreveta, já si to myslela, ale nebyla si jistá 😀 . Když je nebudeš jíst syrové, tak ty kliděn můžeš 😉
Rozdíl je v tom, že NT je modernější genetický test, má vyšší procento spolehlisbosti a je v kombinaci s UTZ, tripply občas vychází falešnš pozitivní, ale zas jsou založené na trošku jiných hodnotách a dají se jimi zjistit věci, které z NT ne. Takže já osobně doporučuju obojí, ale když by jasi měla absolvovat jenom jedno, tak rozhodně NT 😉

meleri, listovka by se měla brát 3 měsíce před otěhu

schnucki, už jsem si říkala, co je s tebou. Jak ti je?
😕

Jo ještě k tomu NT, dělá se mezi 11+3 až 13+6. S tím, že je lepší, když se krev odebere na začátku intervalu a UTZ se může klidně udělat koncem... 😉

emily327
7. feb 2010

snazim sa nic si nedavat na to nachladenie, uz to hadam zajtra bude lepsie. Ten solux je fakt super, ja mam chronicke dutiny a tak viem,ze je to liecenie na par tyzdnov.

schnucki, ja mam iba podbrusko take malinko nafuknute 🙂 Ale este brusko mam pocit,ze nemam 🙂

janulka dakujem za info ale skusim zatial vyliecit bez sprejov a roztokov, dufam,ze to coskoro prejde.

katuska, no chuda moje, hlavne vela pi vody aby si nebola dehydrovana a mala by si zajst k lekarovi. S tymto nie su zarty moja ja som mala takuto infekciu pred rokom a poviem ti,ze som myslela za jednu noc,ze je uz po mne. Uz zo mna neslo nic ale aj z hora a dola uz iba zlc. Strasne. Rano dosiel lekar, pichol mi injekciu a dostala som nejake lieky a do hodky mi uz skoro nic nebolo. Prajem skore uzdravenie moja cmuk

meleri
7. feb 2010

čaute,

tak s těmi třemi měsíci jsem to prošvihla,..co se dá dělat! 🙂

Emily

to je mi líto s těmi dutinami to je fakt dost nepříjemné, a co dýchat pod hadrou takové ty rúzné eukalyptové vody?

Kkatko,

tak at je líp! určitě to přejde!

holky přeju dobrý večer..