Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
31. mar 2010

Ahojte kocky. Tak som to dnes prezila.So strachom, ale predsa. Dostali sme nahradne auto novu Skodu Fabiu Combi.Trochu mensie ako to nase, ale mne to uplne staci.Ale super sa na nom jazdi...V robote som to prezila, len ma poobede tak zacala bolet hlava, no hroza. Stavila som sa este u jednej kolegyne, ta je teraz na materskej, my dala nejake tehu veci...A uz som doma a idem sa vyvalit na gauc. Zajtra aj v piatok mam volno, az v sobotu do prace...Neviete co pomaha na bolest hlavy?

Prosim ta Emily, na teba sa tie choroby lepia. Pekne oddychuj moja, nech sa das cim skor dokopy. A na velku noc neplanujeme nic.Ja som ani nezdobila, vobec nic... Naco na tych par dni?

Scnucki ja mam tiez taky biely vytok. Si myslim ze je to ale normalne, ci??

ivanajelinek
31. mar 2010

Schnucki a mne sa tiez neukazuje tvoj album.

emily327
31. mar 2010

Ahojte, tak nam to malinko preslo. Mam pocit,ze moja imunita vdaka tehu je uplne mimo. Vsetko sa na mna hned nalepi, ale s tym asi nic neurobim. Dakujem vam za pismenka a ze na mna myslite.

Ivana mne na bolest hlavy pomaha, no zalezi od toho z coho ta bolest je. Ak ide z krcnej chrbtice, tak nech ti manzel namasiruje alpou a natri si nou aj spanky a celovu oblast tvare. Aspon mne to ako tak pomaha. A este studeny obklad na hlavu. Ale ak ta ofuklo,ze ti prefuklo dutiny, tak studeny obklad urcite nie, alpu alebo cinsku mast -olejcek mozes a nahrievat sa nad soluxom alebo nad vodou so solou. Ja uz by som mohla mat aj diplom na liecbu bolesti hlavy, hoci nie vzdy mi tieto moje rady zaberu. Ale ak to je len bolest hlavy, tak je to ok, horsie su migreny. Tak nech si cim skor ok 😉 Hlavne vela tekutin moja.
No ja idem urobit hoci len na par dni cviklu a syrok urobim zajtra ( to je specialita co sa robi iba na vychode slovenska a ja si bez nej ani velku noc neviem predstavit). Hodim nejaku mini vyzdobu co mam z minuleho roka a to bude tak vsetko. Nikdy Velka noc tu v zahranici nebude taka ako u nas doma, ani ta atmosfera ani tradicie nic.

mirusch
31. mar 2010

Blondy ach jaj, cvicenie. Platim ako debil, lebo mam rocnu zmluvu, ale teraz necvicim. A v tejto chvili ani nemozem, kvoli vytrhnutemu zubu, aj tak sa citim nanic, stale mam nejaky zapal a neviem co s tym bude. A navyse, keby som si teraz natiahla moju kozu na nohach, tak je dotrhana na marne kusky - stale dosledok alergickej reakcie. Cize lizem rany a cakam co bude. Neda sa nic robit.

Ivus, na bolest hlavy pomaha odrezat nohu 😀 To vzdy tvrdi moj brat... Ale dufam, ze sa ti polepsi, lebo to je dost naprd. Ja vam neviem, co to je vo vzduchu, ale poslednych par mesiacov sme viacere tak dost nanic...

schnucki
31. mar 2010

asi to normalni je, zacinam se nejak moc pozorovat 😀 😝

ivus je dobre ze jsi to dneska zvladla a preju at te brzo hlava prejde ... me boli casto, kvuli pocasi, nikdy me tak nezlobila jako ted co jsem tehu 😝

emily ja si myslim ze imunita oslabena urcite je, bylo mi dokonce receno, ze kdyz budu vedet ze je nekdo nemocny, nemela bych k nemu chodit ... samo nema se to prehanet, ale pokud by byl nekdo fakt nachcipanej tak navstevu radeji prelozim ....

preju vam kocky at je vam konecne lip ....

jinak zatim mi kvuli tomu fotoblogu nic nenapsali ... a vidite ho aspon u meho jmena??

emily327
31. mar 2010

schnucki, ja mam vytok od kedy som otehotnela. Dokonca pred par dnami som mala par tyzdnov taky husty zlty. Tusim som sa tu pytala na ten vytok, ked som si nebola ista, ci som tehu a baby pisali,ze vytoku sa nezbavim cele tehu. Tak asi to tak ma byt 😉

schnucki
31. mar 2010

mirusch to ze je vetsine posledni dobou nanic bude urco pocasim ... ale ted uz bude tepleji a bude nam vsem hej 😎

emily327
31. mar 2010

mirusch, to bude asi fakt tym prechodom zo zimy do jari. Hoci my tu mame zimu ako slak. Cely marec bolo nadherne a teraz sa od pondelka tak ochladilo,ze som musela vytiahnut zase capicu a zimnu bundu a dnes aj snezilo cele doobedie. Hruza des. Uz som z tej zimy na nervy, nemam ziadnu energiu ☹ do cvicenia sa moc nehrn, hlavne nech si zdrava, lebo clovek ma oslabenu imunitu po chorobe a je velmi lahke zase nieco chytit a to nemusi byt ani tehu.

schnucki, ja viem, ale vies ja pracujem s ludmi, nemame ani ventilaciu ani okna v praci, takze teraz ked sa ochladilo a sef nalozi do krbu je super teplucko ale kazdy bacil sa tam mnozi niekolkonasobne rychlejsie a pri mojej oslabenej imu sa ani nedivim,ze mi stale nieco je fnuk pekne foto 🙂

kleopatris
31. mar 2010

schnucki albumik mas len v cz verzii a tam zase nema napr. mirusch...dost blbo to vymysleli 😒 co uz, ked budem chciet vidiet tvoj album musim na ceskeho kona ...

vytok v tehu je normalny 🙂 pokial nesvrbi a nezapacha je ok

emily chudatko 😒 uzdrav sa coskoro konecne.

mirusch este stale ta trapia nasledky alergie? tiez dokola nieco 😒

blondy aj my mame posledne dni trapenie ☹ furt je nervozny, uknurany a kruti sa jak paragraf a strasne smradlavo prdi 😒 tiez uz prestal kakat kazdy den a asi ho to trapi 😒 alebo to je uplnkom ...
Inak uz sa krasne smeje, hlavne na tatinka 😵 a tie zasklby ci jak sa to vola mava ked spinka 🙂 ale aj tak je to krasne

emily327
31. mar 2010

Kleo, dakujem velmi pekne, dufam,ze to coskoro prejde.
Dufam,ze aj malemu sa polepsi, ja sice neviem ako to u babatiek ma spravne so stolicou byt, ale viem,ze u chlapcov je casta kolika a problemy s bruskom, co je velmi neprijemne. Tak dufam,ze malemu to prejde a budete si uzivat jeho nove grimasky a usmevy. Nech vam robi iba radost cmuk

Inak Mirusch, poslednou dobou sme my dve casto marod, co? Zeby malo sexu?😀 Ja viem, zarty bokom, v takomto stave akom som, tak som rada,ze som sama.

schnucki
31. mar 2010

tak kleo to vyresila 😀 kdo chce vydet moje album, musi na konika.cz , trosku blbe, ale nevim jak ho zaktivovat na obou kdyz jsem na ceskem prihlasena, no nic ....

emily u vas snezilo??? no ja doufam ze uz se snehu neodckam, az zas v zime .... tady teda dneska pekne lilo, ale hlavne ze nesnezilo ....

emily327
31. mar 2010

schnucki, ja v pohode vidim tvoj album a nie som na cz. 🙂 ano snezilo, tu uz ludia zacali chodit v slapkach a kratkom rukave (tu ked je 15 stupnov tak to je uz leto 😀 ) a od pondelka sneh hm no parada. Tak si vies predstavit, ze ako rychlo budu vsetci chori hm no hadam sa otepli. Uz mi chyba teplucko a slniecko.

blondynka400
31. mar 2010

mirusch, hm 😖 . Tak to jsem nevěděla, že máš zaplaceno na rok... Je to že jsi zoubek lehčí, to mi nějak uniklo 😅

kleo, no on je normální, že mimi nekeká každý den. doknce by to tak mělo být. Na začátku, zhruba do měsíce by mělo být něco cv každé plence, ale jak mléko plně dorzaje a trávicí trakt mimi se dovyvine a plně adaptuje, je mateřské mlko natolik stravitelné, že skoro nejspou zbytky. Proto je onrmální, když kojené mimi kaká i jednou za 10 dní (ségra trhla rekord s malou i 14 😀 )
Oni ty klučíci to hold mívají ještě horší no. Ale dokuď prdí je to dobré znamení, horší by bylo, kdyby neprděl 😀 . dáváš mu nějaké kapičky? Jinak neboj, jakmile se začne více hýbat bude to dobré. U nás je to pohoda, jen vždfycky před tím kakáním, jak jsem psala. Asi tlačí a nejde jí to, nebo si to neumim vysvětlit 😝

ivana, ta je dobře, že jsi přežila. Tak fabijka je v pdostatě menší octavia. Co si pamatuju z firmy, moc rozdíl v tom nebyl 🙂

blondynka400
31. mar 2010

schnucki, bílý někdy lehce nažloutlýnesvědivý výtok je normální, dokonce prospěšný. může za to progestreron, je to ochrana dělohy před infekcemi. jsakmile by to svědilo,pálilo nebo nějak zapáchalo, je to špatně a okamžitě k doktorovy..
K tomu kakaání už jsem to psala kleo viz příspěvek výše. Je to úplně normální 😉

schnucki
31. mar 2010

tak to jsem se zas neco naucila, ja bych si asi delala starosti ze mi nekaka kazdy den 😀

nesvedi ani nepali ani nepachne 😀 tak je to dobry 😎

holky jeste takova otazka, jak se projevuje tvrdnuti bricha? a je to nejak nebezpecny? ... ja jen ze me tak napadlo ze ani nevim jak to poznat ... me prijde ze jak ted roste tak uz to neni takovej ten tukovej polstarek a ze je brisko pevny, no natazeny ....

blondynka400
31. mar 2010

schnucki,no ona je to změna, když nejdřív je něco v každé plence a pak nic. Ale je pravda, že se to prodlužovalo postupně. Každopádně teď když se jí to povede, tak je toho totálně plná plenka, že to stačí pobrat jen tak tak... 😀 A klasická míchaná vajíčka 😀
Tvrdnutí poznáš neboj, já nevím, jak to nejlépe popsat, ale tak jako ztvrdne a pak zase povolí, někdy to i trošku bolí. No většinou je to nedostatek magnézka, mírný nedostatek nic neznamená, ale větší nedostatek může vyvolat i předčasný porod. Ještě jsem neviděla těhuli, která by měla magnézka dostatek, takže buď pít hodně magnezie a podobné vody, jíst ořechy a nebo se dopovat umělým (tabeltama). Ale většnou bývá nedostatek tak zhruba od 25tt, ale je to individuální...

schnucki
1. apr 2010

blondy to si dokazu predstavit 😀 ... ja jednou hlidala malou sousedce a myslela jsem ze pri prebalovani umru ....

dneska mam fofry, musim na urad, potom nakoupit, poklidit celej byt aby se pritel nelekl az prijede a neco navarit 😝 .... uf

preju vsem kraaaassny den ....

jo a nemam co na sebe ....

ivanajelinek
1. apr 2010

Dobre ranko kocky. Tak dnes mam volno a uz od siedmej som hore. V poslednej dobe sa mi neda vobec dlhsie pospat...Dneska chcem ist nakupit, ale uz viem ze vsade bude zasa vela ludi...Ale pockam na manzela, aby som to nemusela sama tahat. Cez obed idem ku kamoske postrazit na 2 hodinky maleho, ked bude spat..A vy o budete dnes robit?
Emily, ako ti je?

ivanajelinek
1. apr 2010

jeeej Schnucki, co ty takto skoro hore?

schnucki
1. apr 2010

ivus vyhnal me hlad 😀 ... vcera jsem usla az kolem pulnoci, tak doufam ze dneska zaspim driv ....

letim do toho kramu, malickosti co potrebuju na obed, jinak musime pak s pritelem, vetsi nakupy sama taky nedelam ....

ivus tak at hlidani probehne bez problemu 🙂

jdu se zahrabat do skrine, tricka mi silne dochazej 😝

lubinka9
1. apr 2010

Ahojky,

my mame za sebou relativne dobru noc po tom ako bol hrozny den.. od vcera rana bol mrzuty maly, furt vrieskal. No hrozne nervny bol cely den, spal zhruba hodinu cez den inak nic. No a vecerne zaspavanie bolo pokracovanim, zaspal az okolo 23.00. Poviem vam bola som s nervami v koncoch a to som ho noc predtym chvalila ako pekne pospal.

Inac stale dokrmujeme i ked s mliekom je to zasa o nieco lepsie. Pijem caje na podporu dojivosti 😀 , tlacim sa tvarohom a mliekom, rascovou polievkou a feniklom. Stale ale nestaci 😒

kleo, nas kaka niekedy 3x do dna niekedy 1x za 2 dni. Je to tak, ze aj na 14 dni sa kojenemu dietatu moze vytratit stolica ako pise blondy. Hlavne je aby malo kakino spravnu farbu a konzistenciu.
nas maly sa mi tiez vyhadzal ako som ho zacala viac kojit, je to OK, deti krmene umelym mliekom maju vacsinou bezproblemovu plet. Mne Hebamme povedala, ze to ma z hormonov, ktore sa mi vyplavuju do mlieka. No a plus co zjes.
No a na prdiky je dobry feniklovy caj, u nas zabera..u oboch 😀 😀

v utorok sme mali UTZ klbikov, vraj vsetko OK. Tak som rada. No a hlavicku nam krasne drzi uz dlhsie, vyse 2t urcite. A tiez sa smejeme, hlavne ked si nalozi do plienky 😀 Na U3 sme aj krasne "kracali" s Dr. je to sikulak 😵
ved len ked mal nejakych 20minut tak mu Hebamme nemohla zmerat obvod hlavicky ako jej rucickami 2x strhol tie "klieste" na meranie z hlavicky. Tak mu rucicky musel drahy pridrzat. Tak dufam, ze bude taky sikovny aj nadalej.
uz sme aj velkost plienok museli zmenit, narastla nam ritka 😎

inak to lehatko mame aj my, chicco, da sa dat do dvoch poloh, lah a sed, dokonca sa da nastavit aj plocha na nozicky. A zospodu sa da nastavit napevno alebo ako hojdacka. Som s nim velmi spokojna, malemu sa tam paci, casto tam aj zaspi, potom ho ale zvyknem prelozit na rovno. Stalo ma 19,99 eur a to mi dali este 5% zlavu takze spokojnost velika. A da sa aj
potah prat 😉 Maly sa v nom aj sam pohupe, mna nepotrebuje 😀

schnucki, krasne brusko.. teraz si len zacnes tehu uzivat uvidis. Nech je vsetko aj nadalej v poriadku!

ivana, emily, teda vy mate stale nejake neprijemnosti. Tak nech je uz len lepsie a nech vam babatka v bruskach prospievaju. To je najdolezitejsie!
Emily, ja tu tiez nikoho nemam a bola som z toho spatna. No a zvlast teraz ked tu pravdepodobne zostavame na dlhsie ako sme povodne planovali. Sice este sme sa nevyjadrili definitivne ale smeruje to k tomu.
Ja som velmi naviazana na rodinu a zvlast teraz ked je tu maly tak mi chyba rodina. Vidim ako krpec rastie a meni sa kazdym dnom a je mi velmi luto, ze to nasi nevidia. Navsteva raz za cas, pripadne Skype.. to je o nicom. A teraz ked este musime cakat na vabavenie tych dokladov pre maleho, dovtedy musime trcat v Nemecku.

mirusch, tak konecne ulava od zubu. Tiez si teda ides uzit.

kleo, blondy ako navykate krpcov na denny/nocny rezim? Ako casto krmite cez den a kedy davate deticky spat? Ja mam v tom nejaky chaos, vzdy inak, podla to ako papa.

kocky tiez vam tak chyba teplo a slnko ako mne?

no len tak som vas preletela, idem si uvarit polievku kym zralok spi.

lubinka9
1. apr 2010

ozaj schnucki, mas dobry termin, na mojho tatka narodky 😉 Aspon si to budem pamatat ak to vyjde.

ivanajelinek
1. apr 2010

Scnucki, no maly by mal spat, ked tam pojdem...Tak dufam ze sa zobudi, az ked pride kamoska domov...Lebo bude hrozny rev....Som zvedava...
No ja mam tiez akurat vyhadzanu celu skrinu, a neviem ze kam s tymi vsetkymi vecami, co neobleciem...Som si objednala take tie vakuove sacky, tak uvidim ci tym usetrim miesto.

Lubi no ahoj...No tiez sa pytam, ze kedy u mna uz bude lepsie.No a o slnku ani nehovor. Tato neskutocna zima nechce vobec skoncit. To je super ze sa mate aj s drobcom dobre a ze je vsetko v poriadku...Ked budes mat chcvilku cas, mozes mi napisat ze kde a ako vybavujete malemu vsetky doklady? Ale to neponahla...

schnucki
1. apr 2010

ahojik holky,

tak jsem prehodila nas dalsi termin na 14.4. aby mohl jit tatka s nama, doufame ze bude vse v pohode a ze male ukaze co vlastne je 😀

lubi koukam mas pekneho raubire 😀 ale aspon se nenudis 🙂 .... je super ze je u vas vse ok, to nam moc tesi ....
poznamenala jsem si znacku te sedacky, urco na to nekdy mrknu ....

vyridila jsem vse co jsem potrebovala a ted se jdu dat do uklidu, drahy dorazi kolem 3h a tady je to jak po padu atomove bomby 😀

ivus ja si budu ted par tricek objednavat, protoze je mi vsechno kratky, par kousku teda mam, ale ty zacinaj bejt tesny, no hruuuza ....

kleopatris
1. apr 2010

dobre ranko, teda obed jak tak kukam 😀

ahoj lubi 🙂 pekne ta zase citat 😵

ja viem, ze babatka kakaju nie casto, ale asi sa jeho brusko este az tak neadaptovalo alebo co. Netusim. Kapicky mame ten Sab, ine tu nedostat. Lubi aj my sme mali vcera taky den a aj noc, inak mi krasne okolo 21 zalomi a teraz sme bojovali do 23 a aj to som zhasla a nechala ho osudu, tak netusim kedy zaspal, lebo furt cosi kecal. Inak ja mam vazne podozrenie ze nam to robi uplnok, uz minuly mesiac bol asi 2-3 dni okolo uplnka total protivny a tento mesiac zase. Dnes uz je zase pohoda, ale konecne aj kakal, tak mozno preto 🙂
My mame taky rezim, ze kupkame kazdy den okolo 18:30, potom sa kojime a potom bojujeme kym zaspi 🙂 uz mi pekne zaspaval o 19:30, ale svokrovci pokazili a teraz sa nie nie a nie znova navyknut....takze tak okolo 21 uz vacsinou spi a potom taha do 3-4, potom je hore okolo 6 a to uz nespime 🙂 a cez den spi asi hodku len ked som s nim vonku, inak len pri kojeni...niekedy je to na maslu, ze nespava, ale co som chcela to mam 😵

a smutno je aj mne, referujem len cez telefon malinkeho pokroky a vidim to vsetko viac menej len sama, lebo drahy je dlho v praci a stiha maleho akurat kupkat 😢 a aj kocikujem jak debilka furt sama....no ale uz som si nejak zvykla za ten cas, ale je mi to luto...
My uz mame pre maleho pas 😀 Fakt uspech ziskat maleho fotku, este ze existuju programy na upravy fotiek 😀 nasli sme peknu fotku v zelenych perinach, tak drahy retusoval a mazal az bola fotka hotova 😀 a teraz je pas platny 6 rokov, nedajboze aby sa krpec zmenil alebo narastol 😀 riadna kravina, ale co uz....museli sme
blondy vidis ty jak si to riesila s tym cestovanim? mas malu v svojom pase?

blondynka400
1. apr 2010

lubi, mně se osvědčilo koupat každý den. Sice to pro kůžu není úplně ideální, ale když koupeš jen ve vodě vůbec ničemu to nevadí. Problémy s kuží nemá vůbec žádné. Krásně si potom navykne, že se napapá a jde spinkat. Máme takový rituál, pak jí udělám masáž, namužu olejíčkem, skor za tmyn už nakojím a pak šup do postýlky, a fak to funguje. Sice občas ještě prsotestuje při usínání, ale nesmíš vyměknout a vyndat jí z postýlky, uklidnit pomocí dudu nebo pohladit. V žádném případě nemuvit, to je pro ně signál, že se nespí. Začala jem to tak dělat někdy ve 3 týdnech a od tí doby není problém s nočním spaním. V noci se jen nají a zas sama usne. Ale opět, nesvítit, nemluvit, je přebalit, napapat a spát.
Teď koupu tak po 20, spinká kolem 21. Ale na začátku jsem koupala kolem 22 a psotuopně se to posouvalo, jak potřebovala. A někde jsem četla, i si to osobně myslím, že koupat a dávat na noční spaní předtím než ty jdeš spát (to první spaní je vždycky nejdelší a nejtvrdší),navíc ti pak mim spí klidně do 8 (mně dokonce do půl desáté, budí se jak kdyby měla v hlavě budíček 😀 ). Je nesmysl, aby mimi šlo spát třeba v 19 hodin, jak se dávalo za nás. Hlavně musí být tma, za světla by mi těžkou usla... No snad jsem ti trošku pomohla 🙂
dokonce jsme teď i najeli na denní režim a je to o hodně lepší. Jsou to prostě trubičky a nevědí, kdy mají spinkat, hold to musíš zjistit za ně. 😀 Protože když nejsou dostatečně utahaný, neusnou a když jsou přetažený tak taky ne 😝 😀

blondynka400
1. apr 2010

kleo, jojo, malou mám zapsanou v apse. Plvodně jsem jí chtěla nechat vystavit její, ale fakt nevím,jak bych týdenní mimi donutila se vyfotit, tak aby měla otevřený očička, ak jsem se na to vykašlala...

schnucki, tak tohle naštěstí ještě tolik nesmrdí. to ažp ozději, až bude papat normální stravu a nebo když se dává umělé 😝

emily327
1. apr 2010

ahojte, tak ja len,ze nam je dnes fajn. Este trosku pokaslievam ale inak pohodicka. Rano som si privstala, tiez sa mi neda spat ako kedysi a ten den bol celkom dlhy a stihla som toho fakt vela. S priatelom sme upratali cely bytik, urobila som "syrok" na Velku noc a aj cviklu a zemiakovy salatik, ale to este vcera, drahy mi kupil narcisy a mam aj mini velkonocnu vyzdobu tak som to vsetko vybrala a teraz mam taky fajn pocit, ze je vsetko ako ma na Velku Noc byt. Este rozmyslam,ze by som nieco dobre upiekla, nech mame aj nieco sladke doma, tak uvidim ako sa mi bude chciet. Inak v brusku mi rastie velky papkos. Cely tato 😀 Ja som stale hladna.... Zajtra mame s drahym spolocne volno, tak sa tesim, uz by som sa chcela ist aj niekam prejst, len dufam,ze nebude velmi fukat a hlavne,ze nebude snezit. Dnes uz bolo celkom fajn aj pradlo mi na balkone uschlo za doobedie, ale vcera este cely den snezilo. Uvidime.
Prajem vam peknu Velku Noc 😉

schnucki
2. apr 2010

dobre ranko,
tak uz asi hodn strasim, jestli teda ted uz zacina ze nebudu moct tak dobre spat, tak to se mam na co tesit 😝

chci vam vsem poprat vesele velikonoce 🙂 .... my dneska jedeme k nasim, kvuli zkousce satu, tak se ozvu asi az v pondeli

mejte se vsechny krasne, papa

mirusch
2. apr 2010

Prajem vam aj ja krasne Velkonocne sviatky 😵 😵