Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
17. apr 2010

jooo, jinak pozdravuj finfrle, 6 kilo je fakt hodne, a nevim jestli je to dobre, pit musi protoze plodovka se kazde tri hodiny meni a male do ni cura 😀 .... divim se ze ji doktor neposlal do nemocnice, vis jak me tim vyhrozoval muj doktor .... mela by mozna premyslet do nemocnice zajit .... moc na ni myslime a at se zkusi do neceho donutit, polivky, nebo kase, a hlavne musi pit, musi se nejak donutit .... moc ji pozdravuj

ivanajelinek
17. apr 2010

Ahojte kocky, tak ako vikendujete pri takom peknom pocasi? Ja som prisla dnes skorej z roboty, tak sme s manzelom grilovali na zahrade...Paradicka...Este aj zajtra chceme, tak dufam ze pocasie vydrzi... 😉
Ja tiez pozdravujem Finfrle...nech jej je konecne lepsie.Boze az 6 kg, ved to je vela, nie?
Nastastie ja s pitim nemam problem, vypijem aj 2-3 litre bezbublinkovej vody...

Lubi my tiez tak budeme kupovat kocar. Ze dvojkombinaciu a sedacku do auta zvlast...Ja sa rozhodujem medzi sedackou Maxi Cosi Peblo alebo Römer Baby safe...Uvidim podla toho aky kocar sa rozhodneme kupit...Sa mi paci teutonia Mistral S alebo Britax Römer B-Smart....Sa mi paci aj Jane, lenze tu som ho este v obchode nikde nevidela a len tak objednat cez internet bez toho aby som to videla sa mi nechce...Inak ten obchod vyzera super(co si poslala ten link), lenze je od nas dost daleko.Az 310 km... 😖

schnucki
18. apr 2010

ahojik ivus,
my byli vcera hodne na cestach, vecer jsme si udelali zapekane brambory s masem a sli vecer na navstevu k sousedum, tak jsme zustali asi do pul 1 😀 takze jsme dneska dlouho spali .... dneska ma prijit pritelova segra s manzelem, on je takovy pocitacovi manik a ma tam hafo pisnicek, ja davam totiz dohromady hudbu na svatbu, tak to budu stahovat do naseho kompu a pristi tyden probirat a davat nejak dohromady 😝 ....

me se taky libi Jane, ale jelikoz se da jen pres net, koukam po jinem ... teutonia taky nejsou spatny, ja se kazdopadne pro znacku jeste nerozhodla 😝 .... zkousela jsi projet vsechny ty mesta kde ty obchody jsou??

emily me tak jeste napadlo, jak me tenkrat bylo zle a doktorka me chtela poslat do nemocnice, predepsala mi prasky, muj mel totiz dovcu a ona si myslela ze i zvracim, kdyby finfrle chtela, pisnu ti jak se jmenujou jestli je tam treba taky nemate, tady jsou volne prodejne ....

emily327
18. apr 2010

ahojte kocky, dakujem pozdravim finfrle. odkazem jej vsetko co ste napisali.
Schnucki, neviem ci tabletky jej pomozu. Musi si tym asi chuda prejst. Dnes jej zacina 12tt tak dufam,ze este taky tyzden, dva a uz bude ok. Ale si zlata dakujem za rady. Skusim jej napisat, ak napise,ze chce nazov tych tabletiek, tak ta on poprosim.
Je to dost 6 kg no to je pravda. Dufam,ze to uz bude lepsie. To mate super,ze takto sa navstevujete so susedmi. My tu nikoho takeho nemame. Problem nie je v nas, resp. je lebo tu ked sa niekam ide, tak clovek musi chlastat a raz som uz bola a im vobec nevadi,ze som tehotna,ze sak zopar poharikov este nikomu ani v tehu neuskodilo, tak to ja dakujem za takuto spolocnost, co ma cely vecer iba prehovara, aby som si dala,ze co hrajem formu atd. A moj drahy tiez neholduje alkoholu, sem tam nejake pivko ale tu ak si neda aj nieco tvrde, tak je divny. Tak radsej sa s nikym nestretavame a mame pokoj. Iri su hrozni alkoholici a poliaci detto. Takze ziadna slava.

Ivana, ja som vcera pracovala a dnes a zajtra mam volno. Dnes klasika, som sama doma a tak oddychujem a cumim do PC. Chcem upiet pernik ale uvidm ako sa mi bude chciet, som nejaka leniva. A dost unavena casto. Ale inak hned by som si dala take grilovane masicko mnam mnam. Skoda,ze my to tu nemame kde grilovat ☹ Nevadi, hadam ked uz budeme doma na Sk, tak uz si budem vsetkeho dosyta uzivat.

Pred chvilkou som si fotila moje aktualne brusko, tak pripajam foto 🙂

emily327
18. apr 2010

baby mam dilemu, uz sa chystam asi 3 tyzdne,ze si nafarbim vlasy. Kedze mam blond a chcem si aj dofarbit na korienky, tak mam strach,ci tym farbenim neublizim babatku. Myslite,ze je to ok?

schnucki
18. apr 2010

ahojik emily,
taky nevi jestli by ji tabletky pomohli, ale vim ze jsou prave proti zvedani zaludku, aby ti ho uklidnili nebo jak to mam vysvetlit .... urcite ji pozdravuj a kdyby neco pisni, ... musi se nejak pokusit jist, 6 kilo je hodne .....
to taky nemam rada kdyz me nekdo nuti do piti a takovy ty reci ze trosku se muze ... je to tvoje vec a nikdo te nema co do ceho nutit ... pritel se sousedem se taky radi napijou, nebo moje kamoska v cechach, jsme si vzdycky pujcili filmecek a dali vinecko a co jsem tehu tak se spis boji, nebo je ji blby si neco dat kdyz ja nemuzu 😀 ale rozhodne me nikdo do niceho nenuti .... takze chapu ze radsi nikam nechodite ....
hezky brisko 😵 krasne se ti kulati ....

s tim barvenim nevim, nekde jsem ale cetla, myslim ze to tu i holky driv rozebirali, ze si vlasy barvej, jen si musis dat pozor abys nenadychala moc toho smradiku ... ja si ale vlays nebarvim, takze tohle mam jen z doslechu .... myslim ale ze to nijak neublizi, ale pozor na ty smradiky ....
kdyztak pockej co pisne zbytek abych ti tu nepsala nejaky bludy 😀

emily327
18. apr 2010

schnucki, uvidim, ale asi si nafarbim ale necham otvorene okno do koran. Asi fakt tie smradiky z toho skodia viac, kedze idu hned do pluc. Dakujem za info.

Chcela som sa este mamiciek opytat, pozeram kolko co stoji u nas na Sk a kolko to stoji tu v Irsku. Co z toho ste mali vo vybave pre babatko a co vsetko ste vyuzili v praxi vy pri babatku? Mam na mysli: cumliky, ohrievac flias, vlozky do podprsenky, nohavicky po porode, chranic bradaviek .... Budem velmi vdacna za rady, lebo nechcem zbytocne nieco kupovat, co potom aj tak nevyuzijem, Vdaka.

ivanajelinek
18. apr 2010

Jej, Emily pekne brusko...Ja som si uz raz tiez farbila vlasy. Bola som u kadernika a ten povedal, ze to uskodit nemoze...Ale ked som to povedala niekomu v robote, tak kolegyne zostali tak trosku zarazene...Ale pisala som tu uz kedysi s jankou a ona si tiez vlasy farbila.Ja poznam vela bab ktore boli tehu alebo su a farbia si vlasy. Ale to je asi nekonecna diskusia, tisic roznych nazorov...
Dneska sme tu mali hrozne teplo, boli sme sa prejst..Normalne sa mi opalil dekolt a ruky...Som akasi hakliva na slnko. A dost mi zacali krvacat dasna v poslednej dobe.A ja tiez zajtra do prace. Volno mam vo stvrtok a v piatok...

Inak to by bolo super, keby sem kocky napisu ze co vyuzili a co je zbytocne kupovat...

emily327
18. apr 2010

ahoj Ivka, tak to ti zavidim,ze si sa opalila, Ja by som sa tiez chcela, lebo vyzeram ako Irka, som biela ako stena az to vyzera nezdravo ☹ Asi s tym farbenim mas pravdu, nafarbim si vlasy, hlavne aby som mala dobre vetranie, nech sa toho vela nenadycham. A je to po prvy krat co som tehu. Inak mohla by si aj ty nejaku fotecku hodit do albumu. Ja mam volno zajtra, tak som rada,ze si este den oddychnem. Ale budem poobede a vecer sama, lebo drahy pracuje. Dufam,ze nam baby poradia, ze co kupit na zaciatok a co nie. Hlavne mne by to teraz velmi pomohlo lebo tu je to asi ovela lacnejsie. Tak preco preplacat na Slovensku, ked nemusim. Dobru nocku.

schnucki
19. apr 2010

dobre ranko 🙂

my meli vcera 20°, takze taky super 😀 pritel ale dostal uklizeci naladu, tak jsem mu trochu pomahala 😝

ivus ty zuby ti krvacej proto, ze si male bere z tebe vapnik a vetsinou to odnesou zuby ... ja nepiju moc mliko tak beru tabletky vapniku, 7.kvetna mam termin u zubarky, ta mi asi da 😝

jinak ja jsem jeste o tehle vecech nepremyslela, ale myslim ze takovy ohrivac lahvy si asi neporidim .... my toho asi nebudeme na zacatku kupovat moc, spis takovy ty zakladni veci a pak se uvidi ....

jinak jsem tu objevila jakoby firmu pro tehulky, nabizej tam ruzne kurzy, plavani, masaze a tak a dokonce pak i pro miminka, tak se tam chci zajit v tydnu podivat ... nejakej ten kurz mi neuskodi, a mam to placeny od pojistovny, tak proc ne 😀

janulka04
19. apr 2010

ahojte, kocky...dobre ranecko
u nas bol uprsany vikend....nemam moc casu sem kuknut, som totalne unavena, cele dni prelezim v posteli, v sobotu sme mali upratovaci den...a vcera teda prsalo o dusu, normalne prva burka, tak hrmelo, ze hotovo 😕
no a co som tu citala....tak ja som si zhodou okolnosti farbila vlasy vcera....normalne si frbim raz za mesic, teraz som to obmedzila na raz za dva, niekedy aj tri mesiace....mne teda lekari, co som sa pytala povedali, ze to neskodi, i ked skodlive v malej miere to asi je...ale podla mna, co nieje? a zase nerobim to denne, takze tak 😉

blondy, tebe som zabudla podakovat za fotky malej....strasne krasna "panenka" a to doslova...taky malunky nostek, juuuj som si ju prezerala hned niekolkokrat....no, prekrasne dievcatko....naozaj rastie do krasy....budes ty chlapcov odhanat, uvidis... 😀

blondynka400
19. apr 2010

janulka, dík moc.Akorát je to občas taková protestující panenka 😀 . Já je odhánnět nebudu, jen ať si užije 😀

kleo, já očkování pro rotavirům určitě ne, přijde mi to zbytečné... no náš tatínek se věnuje fakt hodně. V podstatě jakmile přijde domů z práce, malá se akorát budí a do té doby než jde spát, tak se o nís starat nemusím, tedy krom toho že jí dám najíst, to jaksi nesvede 😀 A o víkendu když je doma, tak se jí věnuje v podstatě neustále. Takže já si opravdu nemůžu stěžovat ne nezájem. Spíš to někdy vypadá, jako kdyby ho občas malá zajímala víc než já, ale naštěstá to fakt jen tak vypadá, dokonale si ho omotola kolem prstu 😀

Tak fotky pošlu, ju? 😵

blondynka400
19. apr 2010

Holky tak fotky poslány. Jestli jsem některé z vás neposala, ta se omluovám, ale asi se mi nškam ztratil mailík. Tak mi ho kdyžtak písněte do ip, ju? 😉

lubinka9
19. apr 2010

cauky kocky,

blondy mala je podarena 😉 , diky za fotecky. Kedy ti zacala uchopovat predmety? Kukam, ze s tatinkama to mame rovnake 😉 Maly je sice chlap ale omotal si tatinka tiez 😀

my sme boli vcera na vylete, pocko paradne, mrnavy bol z toho taky vzruseny, ze skoro nepospal. A to akonahle ho dam do kocika tak spi jak zarezany.

emily, ja som nakupovala priebezne co bolo treba. Zatial som vyuzila vsetko.
Dokupovala som Avent supravu: rucna odsavacka+flasky, potom ohrievac na flasky a vaporisator kedze boli tie problemy s mliekom. Nasla som to ale za super ceny. Potom cumle na flasky, dudel.
Co som este dokupovala: lehatko, cestovnu postielku s matracom, obycajne latkove plienky
vlozky do podprdy pouzivam, co je chranic na bradavky? Ja mam taku mast na bradavky s lanolinom. Nohavicky po porode som vobec nepotrebovala ani som ich nemala.

vlastne ma napadlo: nevyuzila som zavinovacku pre jej vlastny ucel, obliekla som ale na nu obliecku co mam do kocika, je to presne ten isty rozmer, a kedze bola zavinovacka trochu hrubsia mam z toho perinku do kocika. Perfektne vyuzitie 😎
a este som nevyuzila formovac na bradavky, myslela som, ze bude troska problem ci sa bude vediet maly na moje bradavky prisat ale v pohode. Ale to ma stalo necelych 5eur 😝
inak ja som pred nakupmi preluskala tuto temu, pomohlo:
https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/ktoru-vec-pre-babatko-ste-kupili-a-nevyuzili/

s farbenim ti neporadim ja si nefarbim. Co som ale pocas tehu uplne vynechala tak to bolo odfarbovanie chlpkov peroxidom. Pre istotu 😉
a pekne brusko 😉

jani len si este schrupni kym sa da.. 😀 😝

lubinka9
19. apr 2010

a mam tisici prispevok! 😀 😎

kleopatris
19. apr 2010

ahojky 🙂

my mame zase nejake uplakane dni...ja uz fakt neviem jak ho cez den priviest k spanku ☹ cez den nefunguje absolutne nic a zacinam byt zufala, lebo jak je taky unaveny tak je na zabitie.....ale inak fajn 🙂
no my sme mali v piatok s manzelom pohovor a vikend bol super 😵 u nas je to tak, ze odchadza o 8 z domu a chodi po 7 spät :( takze moc casu na maleho nema 😒 ale aspon vikendy nech sa mu pekne venuje 🙂 a dufam, ze od augusta, ked im skonci projekt bude lepsie....

v piatok sme mali mat lekara, ale zas nespolupracovalo moje auto, tak mame termin az tento piatok....a rotaviry neockujeme nakoniec ani my 🙂

ja som tiez vela nenakupovala 🙂 flasky mame len co sme dostali, cumliky takisto. Chranice na bradavky/kosicky ti netreba kupovat dopredu, lebo ja teda kojim len s nimi a ono je viac velkosti atd. takze radsej az budes mat problem kupovat a velkost aku treba. sterilizator ani ohrievac nemame. vlozky do podrpdy tiez pouzivam. Ja by som zainvestovala do kvalitnej kojacej podprsenky, lebo je to dost narocne na prsia...mne sa tak naliali co som mala zapal, ze mam total popraskanu pokozku...ja nosim podprdu nonstop. lehatko/stolicku mame aj my, aj cestovnu postielku, aj latkove plienky. my sme kupili aj prebalovaciu komodu - neviem si vynachvalit, vanicku...a vyuzivame vsetko co mame kupene 🙂 a zavinovacku my mame taku frote teplu na suchy zips a tu ma krpec strasne rad. nohavicky po porode som mala, ale nemohla som ich nosit lebo mi z nich bolo mdlo....ale asi ich ani netreba, staci tlacit rukami na brusko...

ja som vlasy nefarbila, ani pri kojeni nefarbim...ale ja som sisi, ja ani antiperspiranty som nepouzivala/nepouzivam, len deo a ani nechty nelakujem 😅 ja som sa bala, ze sa k malemu nieco dostane....

kleopatris
19. apr 2010

gratulujem lubi 😀

janulka04
19. apr 2010

blondy....jaaaj, dakujem, krasnunka bambulienka...aj ja uz chceeeem 😀
take kukadla....modre....a teda ste riadne narastli 😕 ....zlaticko male...idem vas docitat, kocky 😵

lubinka9
19. apr 2010

kleo, aj ja mam frote zavinovacku na suchy zips 🙂 bledo modru s velrybou 😀
a s tou kojacou podprdou uplne suhlasim.. a nosim nonstop tiez 😉 nechty som tiez nelakovala ani nelakujem a antiperspiranty tiez krotim 😀

schnucki
19. apr 2010

ahojik holky,

tak jsem se probrala z komatu, dneska jsem vezla pritele k nakladaku, je zas cely tyden pryc, museli jsme vstavat ve 4h a v 6h jsem byla doma, zalehla na gauc a ted se probrala 😝

lubi ja jsem se jeste chtela zeptat, ty jsi vyuzila hebamme ze jo? jak casto k tobe chodila? nebo jeste chodi? ja chci nekdy v tydnu zajet do toho centra se podivat a tak, ale nevim jestli chci aby me nekdo chodil po porodu kontrolovat 😅 ja jsem bohuzel takovy charakter ze si rada delam vse sama, .... byla ti to velka pomoc? vyuzila bys ji i podruhe??

ja jsem taky premyslela s vecma na kojeni pockat, krome podprsenky, protoze treba ani kojit nebudu moct ... zatim tak koukam co vsechno existuje 🙂 .... ale na tu temu taky urcite mrknu ...
cestovni postylku chceme taky kupovat, ale asi ji dostaneme od pritelova znameho ... budeme ji potrebovat k nasim, nebo kdyz se nekam pojede kde budeme prespavat, myslim ze my ji urcite vyuzijeme ...

jani prospi se dokud muzes 😀 ....

blondynka400
19. apr 2010

lubi, no asi tak před měsícem, ale to bylo jen na chvilku a člověk jí to musel podat. Teď už si to podá sama a umí to držet hodně dlouho. Třeba to ani někdy nechce pusatit a když jí veemš na přebalovák, tak musí jít špendílk nebo jiná hračka s námi 😀

janulak, vřdyť už to máš za chvíli 🙂

Já si tedy barvím vlasy a barvila i v těhu, to samé antiperspiranty (tady na jihu se to bez fakt nedá 😀 ), když někam jdu tak si nehty taky lakuju. Osobně bych se toho fakt nebála, není jediný důvod, v čem by to mělo vadit...
Ke kojo podprdě, doma jí nenosím skoro vůbec, ven většinou ano, ale občas si vemu i normální a na cvičení mám speciální cvičící. Ale já nemám absolutně žádné úniky mléka, takže to je přeci jenom něco jiného...

emily327
19. apr 2010

ahojte, blondy mala je prekrasna. Urcite cela mamina 😉 Ked sa narodila mala take cierne vlasky a ako jej vybledli,ze? Je to nadherne babo, musi ti robit radost 😉

Dakujem vam,ze ste napisali, co vsetko ste vyuzili pre babatko a pre seba. Nebudem toho kupovat vela, rozhodla som sa pre cumliky, manikuru, vlozky do podprsenky a mozno ohrievac na mliecko. Ale kedze tu je koncovka do elektriky ina ako u nas, tak asi ani to nie. Co sa tyka ostatnych veci, tak to vsetko zdedime, take ako sterilizator, flasticky, odsavacku mlieka, vanicku, teplomer do vody, tak toto vsetko budeme mat pre pripad,ze to budeme potrebovat. Ak nie tak sme usetrili,ze sme to nemuseli kupovat. Ozaj este by ma zaujimalo, co si myslite o cumliku s teplomerom? Mate ho niektora a pouzili ste ho? Lebo predsa je to vyssia polozka a neviem ci to vobec treba. Ci nestaci iba klasicky teplomer pre babatka. Fakt neviem. Rozhodli sme sa pre znacku Avent, tak dufam,ze je to dobra a kvalitna znacka.

Inak dnes som nakupovala. drobcekovi sme kupili taku supravicku, taky kabatik, body s dlhym rukavcekom a nohavice ale take oteplene. Je to nadeherne, kremovej farby. Nieco uz mame kupene ale vela toho nechcem kupovat, lebo nechcem aby sme mali vela bieleho a kremoveho. Pockame este 2 tyzdne a dufam,ze nam povedia co to bude a potom mozme nakupovat farebne. Sebe som kupila super sportove cierne nohavice na leto. Su fakt skvele. Po bokoch maju gombik, ktory sa da posuvat a prisposobuju sa velkosti bruska ako rastie. Ani som nedufala,ze nieco take u nas v tom malom mestecku najdem. Su ako usite na mna a som rada,lebo sa otepluje a ja mam len jedny tehu rifle. Nechcem si toho vela kupovat, lebo to potom nevyuzijem ale tieto podla mna vyuzijem aj po porode. Velmi sa tesim. Inak ja uz citim pohyby babatka, je to len take prevalovanie, ale myslim,ze su to pohyby.
Volala som dnes za tie vysledky NT screeningu lebo v stredu to uz bude mesiac a oni sa mi neozvali, tak ma zaujimalo,ze kde je problem. Volali mi spat,ze to trva 6 tyzdnov tak, ze mam pockat,ze mi zavolaju ked ich budu mat. No som uz dobre na nervy z toho. fnuk

Janulka, este moja vydrz, uz iba zopar tyzdnov a budes sa aj ty vytesovat s malej princeznicky 😉 Vela oddychuj, nech sa o teba rodinka stara 😉

emily327
19. apr 2010

blondy, jej gratulujem malej princeznej dnes ma presne 3 mesiace 🙂 posielam boztek, boz ale to leti.

blondynka400
19. apr 2010

emily, to se ti zdá, ona je má pořás stejné, i barvu. Akorát jak jí roste hlavička a vlásků je pořád stejně, navíc jí i dot padají, vypadá to úplně jinak... Jsem zvědavá, jaké je nakonec bude mít, pořád tajně doufám, že to bude blondýnka po mně. No modré oči už jsou jasné, to se jí nezmění, ty jsem jí přála, po tatínkovy, jasně modré očička jsou vzácnost 😵
Jak vidím, už nakupuješ 😀

kelo, ještě jsem se chtěla zeptat, jak jsi spokojená s tou teutonii? 😕 Já jsem o ní uvažovala, je to značka, na kterou se dá dát romer. Ale nějak mě pak odradila cena a hlavně velikost, když si vemu to každý den rvát do auta.. Navíc ten adapter je jen taková tyčka, to mi taky nepřišlo moc stabilní 😝

blondynka400
19. apr 2010

emily, letí to hrozně, nedávno jsi našla čárku, ještě ji to pamatuju jako kdyby to bylo včera a už ti tam svítí 17tt...

emily327
19. apr 2010

lubi, dakujem za info k tomu co si vyuzila a co nie. Nebudem toho vela nakupovat, ale fakt chcem to co sa da kupit tu v IRL lebo je to o dost lacnejsie ako na Sk. A ako sa mate? Chranic na bradavky je taky nadstavec cez ktory babatko pije mliecko. Myslim,ze je to na to ked ta velmi bolia bradavky alebo babatko velmi saje ( niekedy az do krvi) Ale to asi ako kleo pisala si kupim,ked zacnem kojit a uvidim ci ich budem vobec potrebovat a aku velkost.

kleo nie si sisi vobec, ja si od kedy som tehu tiez nechty nefarbim a vlasy som si este tiez nie ale asi nafarbim tento tyzden. Antiperspirant pouzivam lebo v praci by som sa asi necitila moc prijemne. Ale je to kazdeho osobna vec co pocas tehu robi a co nie. Takze vobec nie si sisi 😉

emily327
19. apr 2010

blondy, tak tak ubieha to neskutocne rychlo. Aj sa z toho tesim, uz by som chcela byt doma.

lubinka9
19. apr 2010

schnucki, dnes mi prisla od Hebamme faktura na 650eur 😖 Popravde som tolko necakala i ked viem, ze ako privat poistena mam dvojnasobnu sadzbu. Bolo to 10 navstev, zaratala si aj nejaky Materialpauschal a Wegegeld. Poviem ti ale, ze za tie prachy to urcite nestalo.
Tie prve navstevy su napomocne pokial je co ukazovat a pomahat. Potom je to uz o vazeni baby, v mojom pripade este pozerala na jazvu. Potom ti uz len pozera cez plece.
Popravde by som sa zaobisla aj bez nej. Hlavne ked ten prvy tyzden bol doma s nami drahy, to bola asi najvacsia pomoc. Druhy x uz by som Hebamme neriesila.

No a tie navstevy.. je to 10 navstev do 8tyzdnov dietata, potom mozes mat este 3 navstevy, vacsinou od cca 3mesiaca ked sa zacina s kasickami. Teda tak to bolo/je u mojej Hebamme, mozno sa to lisi.

lubinka9
19. apr 2010

emily ja by som cumel s teplomerom urcite nekupovala, nie je to velmi presne, diatatko casto cumel vypluva a zrovna ked potrebujes aby ho malo dlhsie v puse. A mnozstvo slin tiez ovplyvnuju teplotu. Ten Avent som pozerala aj ja, je tam treba az 1 minutu aby ho dieta podrzalo v puse. To je uplne neprakticke..
Ja som si kupila teplomer s extra ohybnou spickou, farebne odlisuje teplotne stupne, takze hned vies ci je teplota ok, zvysena alebo uz horucka. Takze nemusis rozmyslat a odratavat, farba ti hned povie. Stal ma necelych 12eur, meraci cas max 8sekund. To bola u mna priorita, co najkratsi meraci cas. Najlepsie je totiz merat v konecniku, ukazuje najrealnejsiu teplotu. A ma velky displej. Kuk sem: http://www.baby-walz.de/Koerperpflege/Gesundhei...

jaj, vy ste mysleli klobuciky na kojenie, a ja ze ake chranice 😀

inak kleo, ja som dnes na prechadzke videla teutoniu nazivo a pekny kociarik, klasika 🙂 Na mna ale trosku velky 😉

schnucki
19. apr 2010

ahojik holky,

ja se teda vonit o sto sest kdyz nekam jdeme, ani me nenapadlo ze by to mohlo bejt nejak skodlive ... v lete se docela potim, takze se bez toho neobejdu, az se budu koulet 😝

ja bych mela mit hebamme hrazenou od pojistovny, ale vubec nevim jestli ji budu chtit vyuzit, ja prave nemam rada kdyz mi nekdo kouka pres zada a pritel ma 4 tydny dovolenou, takze si prave myslim ze ji potrebovat nebudu ... a kontroly mam u doktora uplne super ... dekuju za nazor, ja jen abych neco neprosvihla, ale ted jsem jeste vic ujistena ze neprosvihnu 🙂 .... zajdu tam ale skouknout ty seminare co tam maj, treba me neco zaujme 🙂

ja si urcite koupim kojici podprsenku, ale se zbytkem, jako ten chranic, pockam az jak to bude ....