Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
25. apr 2010

schnucki, tak si uzi dni s rodinkou, este doladite malickosti a upresnite co a ako a uz sa len tesit na ten den D. Urcite vsetko bude super a ty si to hlavne dobre uzi aj s malinkou v brusku cmuk Potom sa ozvi po prichode od rodicov pa pa Opatruj vas cmuk

barbora, urcite si uzijem dni bez sefovcov, konecne sa nebudem musiet kukat na sefkin ksich ako je stale nespokojna, kolko mame ludi a kolko je penazi v kase. uz mi to lezie dobre na nervy. A ty sa mas ako? Aj nieco papas, ci stale tie chute su take nijake?

blondynka400
25. apr 2010

emily, jí dřív nemohla.... Tak to jsem ráda, že jse tě potěšila 😉 . Ona ta krev je taky důlěžitá, ale většinou tam bývá problém, když je proajsnění hraniční, není přitomní nosní kůstka (ale ta kdyby nebyla, nemohla by ti říct, že je mimi ok) a pod, ale ty máš tu hodnotu fakt dobrou. 😉
My se máme dobře, od dneška jsem tu zas samy, ale venku je krásně, tak pohoda.
Předpojkládám, ž myslíš těhotenský-kojící polštář. Já ho na spaní nepoužívala, nějak jsem si vystačial sama a s pěřinou, ale je fakt že jsem měla malé bříško a tudíž mě to netáhlo a ni nikde netlačilo, ale prý se na tom spí dobře. Já ho tedy mám, ale používala jsem ho akorát na začátku na kojení, teď ho má malá jako vycpávku v postýlce, aby měla menší prosotr a fakt se tak hezky spinká. takže si ho klidně kup, má více využití 😀
No víš ona ségra má 3 děto přesně po 2 letech a teď je těhotná po čtvrté a mim se jí má narodit v nějakém podobném termínu jak tobě... No já chci minimálně půl roku, to je to nejdůlěžitější a pak se uvidí, jestli bude chtít a pod. No ono když kojíš správnou technikou, mimi umí době sát a nenecháváš si prsa moc nalít (dlouhé pauzy mezi kojením), prsa se ti nezničí, to jsou jen vyjímky... Špatné jsou různé odsávačky a pdo, ty prsa ničí hodně...

emily327
25. apr 2010

blondy, pohodicka len som tajne dufala,ze ty sa tomu budes rozumiet a rozumies co je super. Ja som fakt taka rada,ze som vas tu nasla 😉 Ja verim,ze ak by tam to dietatko nemalo nieco co ma mat, tak by mi to hadam povedala. Bola to polka nie irka, tak dufam,ze to fakt nebolo iba o peniazoch za to vysetrenie ale o zisteni ci je vsetko naozaj v poriadku.
Ano ano myslela som taky tehotensky vankusik co mozes vyuzit aj na kojenie. Tak ten si objednam ked sa vratime domov, lebo nechcem vela veci objednavat este tu v Irsku lebo potom kto to vsetko odvlecie domov? Aj tak budeme posielat domov cca 100kg, tak to staci. Je super sa takto poradit co kupit a co nie, dakujem 😉
Ja mam v plane ak bude mliecko kojit minimalne rok a potom sa uvidi. Tebe tu techniku kojenia niekto ukazal? Mam na mysli v nemocnici niekto alebo gynekologicka,ci laktacna sestra..... Ak je dlha pauza medzi kojenim babatka, tak si mliecko treba odsat? A ty vobec nepouzivas odsavacku mlieka?

kkatka78
25. apr 2010

Ahojte dievcata...zdraviiiiim...som nejaka strasne zaneprazdnena,nemam ani cas kedy sem nakuknut 😒 ...Dufam,ze ste vsetky ok a deticky posluchaju...My snazilkujeme...vsetko po starom...Ospravedlnujem sa,ak som vam skocila do debatky...ak budem mat trosku casu,tak vas precitam,aby som aspon mala sajnu,co potrabate 😉
Prikaldam link mojho grafu tento mesiac....vyzera to velice zaujmavo a slubne...i napriek tej onejskorenej ovu...ale nechame sa prekvapit 😀

http://www.fertilityfriend.com/home/Kkatka78

blondynka400
25. apr 2010

emily, tam je spíš problém, kdyby tam ta kůstka nebyla 😀
Jen si objednej ten polštář s kuličkama (můžeš si přisypat nebo odebrat) 😉 .Osobně bych si ho šla asi vybrat do obchodu, než ho objednávala, ne kažsdý se mi zdál a koupila jsme asi až desátý...
Rok jo? No to je docela dlouho... Ono po tom půl roce to někdy bývá problém, mimi má zuby a hlavně pak už někdy nechce, dělá scény. Moc dobře zjistí, že je i jiný zdroj potravy a to méně nátočný...
Techniku mi nikdo neukázal, jen jsem měla n ějakou příručku. Tedy v porodncici se mě ptali, zda potřebuju poradit, ale malá je šikulka, tak nám to šlo hned bez nějakých problémů. Každopádně kdysi jsi chtěla, určitě se to učí v předporodních kurzech, pak ti poradí v porodncici a kdyby jsi měla stále problémx, tak laktační poradna...
Odsávačku nepoužívám vůbec, za prvé nejsem žádná dojná kráva 😀 a za druhé v tom nevidím jediný smysl a za třetí si prsa zničit nechci... No já jsem malou v noc radši vzbudila, když spala déle než 7 hodin. Teď spí max 6, což je pohoda a pro laktaci i tak optimální... Prsou nejvíce vadí velké změny ve velikosti a pak nešetrní zacházení, což odsávání odsávačkama je....
K té odsávačce, ono je něco jiného, když máš zničené bradavky a kojit nemůžeš nebo když max hodně velké množstvé mléka, které dítě nezkonzumuje. Ale je to pak začarovaný kruh, čím vícr odsáváš, tím více tělo mléka tvoří...

katka, hele ten grafík, to vypadá fakzt nadějně 😵 . Skoro jako kdyby tam byl nidační dip a zvýšení teploty vinou většího vylučování progesteronu 😵 😵 . Tedy že by? 😕 To by bylo super 😅 Ale ještě počkám s gratulací, nrechci to zakřiknout 😅

kkatka78
25. apr 2010

Veru Blondy,este pockaj...dnes som mala dostat...no ale myslim,ze aj posunom ovu sa zaciatok MS meni...tak pockam a uvidime...koncom tyzdna testujem 🙂 Ale vyzera to fakt dobre 😀 (apon na grafe)

blondynka400
25. apr 2010

katka, určitě se délka cyklu změní. LF je vždy stejná (od ovu od MS), většinou to bývá 14 dní.. Nevím u tebe, na staré cykly se mi nepodařilo dostat... Ale určitě ještě nějaký den zbývá. Ale i tak, prostě ty 2 věci tam jsou 😵 Držím palečky, aby to vyšlo a měla jsi ledňátko stejně jako já 😵

kkatka78
25. apr 2010

AAAAAhhhh Blondy si ma normalne rozcitila,az mi slzicka vypadla 😢 Vies ako by sme sa tesili....? Hroooozne...no ale este naozaj pockam bud.tyz. Radsej sa nechcem tesit moc zavcasu a zbytocne...ale bolo by to skvele... 🙂

barbora87
25. apr 2010

blondy no asi zostanem blondy nebudem sa odfarbovat ale kupim si len normalnu farbu...snad mi to chyti...

emily no to ti verim ja vseobecne nenavidim ked musim cumet na take ksichty...no tak papam skusam vzdy trochu ci mi chuti a ked hej tak sa napapam...ale inak sa mam dobre...len hladame kupcov pre hafanov...lebo mame nasich dvoch a este 2 steniatka...najradsej by som si ich nechala ale vies ako mimi a 4 psi...

emily327
25. apr 2010

Katka ja sa sice do tych grafov nerozumiem ale drzim velmi velmi prsteky aby to uz vyslo 😉 cmuk neviem sa uz s tebou dockat konca tyzdna, dufam,ze sa pridas do nasho klubu tehuliek cmuk cmuk

kkatka78
25. apr 2010

Ahoj Emily,ako sa mas? Som tu nebola 100 rokov snad...co Fazulka??? Dufam,ze si ok...No ved budem asi odratavat dni do konca tyzdna 😀 Uvidime...drzime si palce (aj na nohach) 😀 Opatruj(te) sa!!! cmuk

barbora87
25. apr 2010

katka aj ja drzim palecky aj na nohach...nech to klapne

kkatka78
25. apr 2010

Dakujem Barborka.... 🙂 aj vam necha sa dari v brusinku 😉

emily327
25. apr 2010

Katuska, casto som na teba myslela a dufala som,ze sa koncom mesiaca ozves, lebo si pisala,ze vtedy mas dostat MS ja verim,ze ziadna nepride a konecne si aj ty najdes na teste //. Aj ja vam drzim aj na nohach aj na rukach prsteky velmi by som sa tesila, keby si uz bola v klube tehuliek s nami cmuk
Mame sa s drobcekom dobre, fazulka to uz nie je davno uz sme v 18 tyzdni, neskutocne rychlo to ubieha. Brusko rastie, mozes pozriet v mojom albume. Od 14 tt nam je super, uz nam nic nesmrdi, nie je nam zle od zaludka aj tazoba zmizla, sme stale hladni a drobcekovi zacina chutit sladke. Uz citim take steklenie tak viem,ze sa drobcek prevaluje a ma tam asi diskoteku xixi no nech si este uziva priestor lebo za chvilku sa mu bude zmensovat. 5.5. ideme na dalsi UTZ a ja tajne dufam,ze nam uz povedia co to bude. Takze tolko od nas cmuk

barbora87
25. apr 2010

dakujem kati no dufam, ze bude vsetko ok a informuj

emily tak som zvedava ci drobcek ukaze pohlavie...ja mam tiez 5.5. utz a dufam, ze uvidim srdiecko...

kkatka78
25. apr 2010

Jeeeeej Emily,ze discoteku 😀 😀 😀 Urcite tam tancuje... 😎 To som rada,ze sa mate fajn a ze sa ti aj polepsilo,ja som po navrate s SK ostro vhupla do pracovneho tempa a ako aj Schnucki povedala,ked to najmenej cakas .........no snazim sa na to nemysliet tak intenzivne (ze chceme mimi)...ale raz to pride ja verim...Ja som dnes bola pozriet v Londone krsniatko a tak mi je stasne zle dnes od zaludka...ze som myslela,ze budem musiet cestou spat zastat a hodim niekde sablu...ale neprikladam tomu nejaky vyznam,to su take stavy....no uvidime,urcite vo stvrtok/piatok testujem...este to par dni necham...i ked budu som mnou certi sit (ja sa poznam) 😀 ale urcite dam vediet. Veru Emily leti to ako blaznive,pamatam,len ked si testovala...a teraz? Uz mas krasne brusko,pozerala som aj fotocku...no ste hezky 🙂 Len sa drzte!!!

blondynka400
25. apr 2010

katka, je mi to jasné... 🙂 Hele a určitě dej vědět, ne že se tu zas 14 dní neobjevíš 😠 😀

barbora, no ono dost záleží na tom, jakou máš původní barvu... Ale on nějaký rozdíl v tomu se stratí ne?
Já jsem totiž měla rozdíl v tonu, i když jsme použila stejnou barvu (musím si to tady barvit sama a vozit barvu z čech, protože tady blond moc neletí a mají jenom odbarvovače, jak tu jsou všiochni tmaví 😝 😀 ). ale je to tím, že se ti v těhu mění struktura vlasu, proto u někoho pak chytá barva jinak a nebo taky se může stát, že vůbec. Ale vyzkoušej to, za to nic nedáš. hlavně takhle na začátku se ti určitě ještě neztihli změnit. já to pozorovala až někdy od půlky 😉

emily327
25. apr 2010

Blondy, no mna napadla ta odsavacka, naprikad,ze niekam pojdem a budem potrebovat mliecko nechat doma muzikovi nech nakrmi,ze to vyuzijem na to, ale urcite nie na to,zeby som iba odsavala a davala dietatku iba z flase. Ale budem sa ju snazit pouzivat co najmenej, aby som si fakt tie prsia neznicila. Ok tak ten vankusik si budem kupovat osobne, aby som videla ako vyzera, dakujem za rady. Co sa kojenia tyka vsetko sa uvidi ako sa babo narodi a ako budu na tom moje bradavky a celkovo ako budeme mat mliecko, je priskoro planovat ,ale zase nie je na skodu vediet co to o tom uz teraz.

Katka, ano ubieha to sialene rychlo. A mas aj nejake ine priznaky,ze napriklad ta bolia prsia, citlive bradavky a tak??? Jaj ja sa uz konca tyzdna neviem dockat, uz sme tu dlho nemali napatie pred testovanim, konecne si to ozivila 😀

barbora, tak je dobre,ze sa mas dobre. Hm no drzim palce, aby sa vam ich podarilo predat. A co za rasu mate? To uz ked pojdes na UTZ tak uz budes vidiet malinke aj cez UTZ a pocut srdiecko urcite. Tak na seba budeme mysliet ked pojdeme v ten isty den 😀

emily327
25. apr 2010

blondy no to si ma dobre vydesila z tou zmenou farby 😀 prave sedim s farbou na hlave, ja si tiez nosim zo Slovenska a farbim si sama. No este pol hodka a poviem vam, co mi na hlave vzniklo 😀 Dufam,ze nic hrozne.

emily327
25. apr 2010

blondy este ma otazocku aku odsavacku na sopliky pouzivas? Chceme uz nakupit take malickosti co potrebujeme a nerada by som kupila nieco co nebude prakticke ako napriklad cumlikovy teplomerik sme mali v plane ale po zisteniach mamiciek sme od toho ustupili.
Ozaj mam si tu blond farbu nechat dlhsie teraz v tehu posobit alebo kratsie? Aka je tvoja skusenost? Ci tak ako vzdy?

blondynka400
25. apr 2010

emily, no já mám v mrazáku dvě lahvičky kdyby něco a to jsem zvládla odstříkat ručně. Já když jdu někam sama, tak vždycky tak, aby to malá vydržela bez jídla. Večer by se dalo jít taky před 20 se nají, pak spí a dřív než v 1 se neprobudí...
Já bych jí totiž nerada dávala mléko jinka než z prsu, jasně dá se stříkačkou, sondičkou, lžičkou, speciální lahvičkou,ale stejně, je tam pak riziko, že z prsa už nebude chtít, zvlášť když už je takhle větší...
jé to jsem tě nechtěla vyděsit, ono to nebylo nic hrozného, jen mi to chytlo malinko jinak, prostě trošku jiný odstín. A teď už mi to zas chytá stejně jako předtím. Ale je to značně individuální, někomu se vlasy zmšní a někomu zas skoro vůbec. to samo někomu po porodu vlasy padají úpnlě horzně a už nikdy nebudou takové, jako předtím, někdo ani změnu nezaznamená a někdo je má pořád hezčí, jako při těhu...

blondynka400
25. apr 2010

emily, stejně jako vždycky.
Já mám nosátko, je to česká odsávačka, koupila jsem jí v lékárně na doporučení doktorky, prý je nejleší Je to taková ta na vysavač. Aůe ještě jsem jí nepoužila, zatím nebylo potřeba. Občas se jí tedy v nosíku dělají (vyndavám každý den), ale takvou to vatovou tyčinkou, jde to krásně, chce to jen trošku cviku. Viděla jsem to u doktorky a když mimi fakt nemá nějakouz velkou rýmu, úplně to stačí a není potřeba nosní sliznici trápit odsávačkou... 😉

kkatka78
25. apr 2010

Emily,no ozivenie bude az na konci tyzdna... 😀 alebo hlava v smutku 😒 Hej mam napnute prsia (ale to mam ja vzdy pred MS) citim sa ako balon,mam taky tlak na spodu a v podbrusku,trochu sa to podoba na priznaky pred MS.Strasne som utaha,ale to moze byt s prace,cestovania atd. Pred par dnami som mala ,,zravu,, nemoc,len by som zrala 😲 No priznakov je kopu,uvidime na konci tyzdna... ci sa pridam do klubu 😉 (dufam,ze hej)

emily327
25. apr 2010

katka, no problem je ten,ze prejavy tehu a pred MS su rovnake. Tak vydrzime do konca tyzdna. vecer pred pridi k nam a napis,ze rano ides robit testik ok? Nemysli na to hlavne nech su tam // jaj velmi ti to prajem moja cmuk

blondynka400
25. apr 2010

katka, tak ono na příznaky je ještě brzy... Jestli jsi fakt v tom, tak vylučování HCG tepreve začalo a hladina je ještě nízká. Ale kdsyž vydrží to co píšeš, je to ještě nadějnější. Problém je to, že tohle cítí skoro každá před terménem MS 😝 😀
Ale vážně, zkus, kouknout na hleník, jestli je bílý creamy, tak to je dobré znamení a neměl by přestat. Jestli má přijít mrcha, tak tenhle hlen vymizí nebo nebude, jestli jsi těhu, tak bude a bude ho psíše přibývat 😎

emily, tak co barvení vlasků? 😀 Je z tebe třeba zrzka? 😀

kkatka78
25. apr 2010

Ok Emily napisem..
Tiez si myslim,ze priznaky podobne tym mojim ma skoro kazda zena pred MS..viac-menej. Hlien mam tiez a minuly tyzden jeden som sa musela az prezliekat, som myslela,ze mi uslo 😀 tolko hlienu som este ani nemala,ale to bol len jeden den a je biely,taku husty (sorry,ze to tu opisujem,niekomu sa to mozno hnusi,mne je to uplne normalne)....Dam vediet,urcite.

Co sa tyka vlaskov,tak ja som mala asi rok taky dobry cervenkasty odtien,ale smykla som to minule na hnedo,zase spat a je to zmena...a ten moj tie cervene vlasy nemusel,i ked kazdy mi ich chvalil...chlapi 😠

emily327
25. apr 2010

blondy ty si ma zase pekne vystrasila, ked si sa ma opytala, ci je zo mna zrzka, tak som este mala na hlave uterak a hned som ho zhodila a vyfenovala vlasy a som rada,ze nie som. Chytila mi ta farba rovnako ako predtym. Hoci som ju mala o 10 minut menej ako normalne ( teraz som drzala podla navodu 35 minut) 45 minut, lebo som mala vzdy pocit,ze mam zvysok viac odfarbeny ako korienky. Ja si farbim iba korienky nie cele vlasy. Iba to co je odrastene. Tak som rada.
Piekla som jablkovo orechovu strudlu a je uzasna uz som zjedla 2 kusky a dam si este asi jeden 😀 mnam mnam, som rada,ze mam energiu na pecenie.

blondynka400
25. apr 2010

kkatka, jen klidně popisuj. to je on, to je dobré znamení, ale měl by být stále alespoň v nějakém množství 😎

emily, jé to jsem nechtěla, to byla taková legrace 😀 to je dobře že nejsi, blondýnka jsou lepší 😀
Hele nedělem mi chutě jo? taky bych si dala 😀 . Nějak mám při kojení ješě věší hlad než při těhu. Ale tedy na jiné věci, hlavně na bílkoviny, asi je malá potřebuje k růstu 😝 😀

kkatka78
25. apr 2010

Blondy,ved ja ho mam teraz stale....no ale ten jeden den bolo straaasne moc,ale inak ho mam,raz trosku vic,raz menej ale je... 😀

blondynka400
25. apr 2010

kkatka, to je dobře 😵 Tak ať vydrží 😀