Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
9. sep 2010

@schnucki no co uz je lepsie? Inak ja som dneska tiez nejaka na nic. Doteraz som sa k nicomu neprinutila, len chodim z jednej izby do druhej a nechce sa mi nic robit...Inak si myslim ze ku koncu tehotenstva je najhorsie to cakanie, nemyslis?Ale mozno vasa mala cakala doteraz na kocik. A ked uz je teraz tu tak si urcite povie, no a mozem prist... 😀

schnucki
9. sep 2010

@meleri ja morskou vodu nemam, nosem dychat muzu, ale je to takove funeni 😀 a jak me z toho boli ta hlava tak je mi nejak na nic ... a zacinam i kaslat ... ale dekuju za radu, si to poznamenam 😉

@ivanajelinek asi hodinu jsem se valela ve vane a ted jsem si udelala citronovy caj s medem, ale taky se mi nechce nic delat ... ja si myslim ze moje dnesni nalada je takove zklamani ze tu mala jeste neni, vim ze mame jeste cas, teoreticky je termin v pondeli, ale kdyz vime ze uz je pripravena, asi jsem se az moc tesila ze prijde driv a ted zacinam byt asi zklamana, ja nevim ....
to mas pravdu, to cekani je ted asi nejhorsi 😝
v sobotu ho pojedeme vyzvednout, tak snad si potom da rict 🙂
a tobe uz je lip?

mirusch
9. sep 2010

@ivanajelinek To chce klid 😀 Ja viem, lahko sa mi hovori, ja by som bola asi rovnako ako ty. Ale nuz, obavam sa, ze tvoje dieta ma vlastnu hlavu. Aj ked teoreticky by si sa mohla trapit az zajtra, ked ti povedia na com si a dnes to este hodit za hlavu... Bude ako ma byt, uvidis.

@meleri Jezisi, ty si to tiez uzivas ako tak kukam, stale nieco 😝 Chuda.

@schnucki No vsak nevadi, aspon si urobila radost manzelovi 😀 Tak pome do schodov. A niekolkokrat denne a zajtra znova. Aspon ziskas nejaku kondicku na porod 😀
Tak si tu morsku vodu predsa vyrob. Voda+morska sol a hotovo. Inak, skus med po malych lyzickach.
A neblbni, ok? Mala pride, ked bude uplne pripravena. Nuz, uz nie si panom situacie ty, ale vase dieta. a ostane to tak este veeeeelmi dlho 😝

ivanajelinek
9. sep 2010

@schnucki presne tak ako pise misrusch...Mala pride ked sa jej bude chciet...Neboj este si ich uzijeme 😀 Kedy mas dalsiu kontrolu u dr.-a?Ja som trosku ozehlila, ale to je asi tak vsetko 😀 A nebud zklamana...Nasi prckovia pridu...

blondynka400
9. sep 2010

@meleri tak bamusové výhonky by měli být relativně neškodné, ale je fakt, že je tam hodně vlákniny, tak si s tím třeba střeva neuměli poradit...
Hm, tak to máte nic moc. A musí být v práci hodně brzy? 😕 😀
@schnucki tak ať se toho brzy zbavíš. to by nebylo k porodu dobré, musíš být fit 😵

janulka04
9. sep 2010

ahojte, zienky
dosla som vasnarychlo kuk
v poslednom case som nejako v jednom kole, tak ma mrzi, ze vas zanedbavam, aspon kvoli rodine davam fotky na FB,lebo by ma asi zozrali nabuduce aj s topankami, ze na ani male nevidia 😀
momentalne vybavujem papiere,kedze zaciatkom oktobra musime opat na Slovensko...kedze podaktori uradnici nas asi nemaju radi 😠
@schnucki este vydrz...pamatas na mna? apropos...teraz sa mi po tehu brusku a kopancekoch aj obcas zacnie 😔
@ivanajelinek ty ako po zakroku?
Ozaj, dakujem,zue si ma nastartovala za to porodne 😵 😉

ivanajelinek
9. sep 2010

@janulka04 zatial dobre...Len ako som uz pisala, ze mam pocit, ze ja maly otoceny spät...Uvidime zajtra. A co aj si nieco vybavila ohladne toho prispevku? Ja tam musim poslat svokru, nech mi ide pre tlaciva...A co idete este v oktobri vybavovat?Ohaldne toho rodneho listu?
Ozaj a uz satkujete? Ja mam tiez doma od kamosky satku Didiymoss ci ako, ale nejak to neviem uviazat. Mne sa pozdava ten nosic od Manduci...

blondynka400
9. sep 2010

@ivanajelinek hele proč si myslíš že se otočil zpět? 😕 Ty jsi něco cítila? Nebo cítíš pohyby jinak? Já si to taky pamatuju jak jsem pořád kontorlovala každý pohyb, škytavku, zda se neotočila, protože se mi tam dost hýbala, ale nikdy se nedotočila.
Mně docela překvapilo, že ti ten porod nevyvolali. V čechách tam kde se tyhle hmaty provádějí, tak se potom dost často vyvolává, protože jak už jsme předtím jednou psala, je poměrně hodně časté, že se mimi zas otočí zpět. Prostě vždycky existuje nějaký důvod, proč zůstalo hlavičkou nahoře...
Jo a k tmou přirozenému porodu, kolik máš váhový odhad? KP se dost často vyvolávají, protože bezpečně se dají porodit do 3,5kg, a každý gram navíc je pak špatný. Takže příští týdne budeš 39tt, doktor tam ještě bude podle toho co píšeš, tak proč to nezkusit. A na CS můžeš jít vždycky 😉 Tedy samo záleží, jaká by byla poloha KP, e vše se dá bezpečně porodit.... 😉

schnucki
9. sep 2010

holky dekuju, ja vim ze ma jeste cas a prijde az bude pripravena, ale nejak me to dneska bere ....

@mirusch ja jsem dneska zahrabana na gauci, snazim se to vylezet, aby se mi to nachlazeni jeste nezhorsilo ....

@ivanajelinek dekuju ... dalsi kontrolu mame v pondeli, tak uvidime co nam doktor povi ....

@blondynka400 dneska cely den lezim, dala jsem si uz cajik s medem a snazim se trosku vypotit ... dala jsem si i vanu, tak me to snad brzo prejde ....

@janulka04 a co vyrizujete jeste za papiry??

blondynka400
9. sep 2010

@schnucki hleel necheš si to smnou vyměnit? 😕 Klidně bych den ležela, potila se a byla těhotná 😀 😀

janulka04
9. sep 2010

@ivanajelinek ivi...a citila si,ze by sa otocil? mne sa mala otocila v 37tt a poviem ti, hnusna bolest...naozaj, som myslela, ze aj vrieskat zacnem 😔
satku este nemam doma, niekedy buduci tyzden dojde auz sa velmi tesim, pretoze mala je taky maznacik,ona by sa len tulkala...ale som aj zvedava, ci sa jej bude pacit 😕 😅
a ohladom papierovacie...nahanam podpisy a potvrdenia prave na ten prispevok aj priplatok
a papiere si vytlacis aj doma..aj ja som...kukni 😉

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
len si to prelistuj, ja som si stiahla oba formulare 😉

@schnucki vybavujem prispevok pri narodeni a priplatok tych 600€,lebo,ked sme boli v lete na SVK, nam povedali, ze nemame narok, resp. mmto povedali, noja som sa potom od Ivky avzapati aj od dalsich kociek dozvedela, ze narok mam...sila, ze?

ad rodny list....este stale ho nemame... 😠

schnucki
9. sep 2010

@blondynka400 ok, tak udelame na jeden den vymenu 😀 😀

janulka04
9. sep 2010

@blondynka400 😀 😀 😀

schnucki
9. sep 2010

@janulka04 a ty beres penize na slovensku? ... jen jsem trosku zmatena, protoze pokud vim v nemecku prispevek pri narozeni neni, myslim ....

blondynka400
9. sep 2010

@janulka04 asi víš o čem mluvím, co? 😀 😀

blondynka400
9. sep 2010

@janulka04 hele v čehách je to tak, že máš nárok jedině tehdy, když tůvj manžel je zaměstnán v čr, jinka ne. Ale tedy tak je to oficiálně... Neoficiálně si žadát můžeš a idkyž to tak není, takti to schválí... Není na SVK nevo podobného? 😕

janulka04
9. sep 2010

@blondynka400 asi tak
zlaty klud...sice sbruchom a vseliakymi stavami 😝 😀 ...ale klud 😀 😀
ozaj, citala som,ze mala uz ti sedka? 😕

janulka04
9. sep 2010

@blondynka400 no ona mu povedala, ta dotycna panicka, ze vysiel nejaky novy zakon, ze to mozu dostat len matky deti narodene do maja... 😕
co je totalna hlupost, lebopotom ani Ivka by nemala narok, nie? 😀
aked somsi to dala zistovat...a precitala som si o tom, tak narok mam 😠

ivanajelinek
9. sep 2010

@blondynka400 no citim pohyby tak ako predtym. Vlavo hore.Moze byt ze je to zadok alebo co, neviem. A od utorka ked ho pretocili som mala aj take tlaky dolu, stale som behala na zachod a aj take bolesti ako pred MS.Ako keby predkontrakcie...A to od vcera vecera nemam. Mozno sa mylim, mozno si to namyslam. No porod tu v nemecku moc nevyvolavaju. A uz vobec nie ten doktor, ten cech, co robi aj porody KP. On povedal, ze on nevyvolava porod, ze sa to necha prirodzenou cestou. Minuly tyzden som bola u dr.-ky a maly mal tych 2650g...A mna kazdy hrozne strasi co sa tyka porodu KP...Najmä moja mama a svokra, tie maju taky hrozny strach, ze sa pri takom porode nieco stane...Neviem. Zajtra budem mudrejsia... 😉 A potom sa rozhodnem, co dalej...
@janulka04 len ja si neviem predstavit to nosenie v zime...Mozo ze by som to skusila az tak na jar, ked uz bude teplejsie...Uvidim, skusim to mozno najskor s tou satkou co mam doma...
@schnucki pekne oddychuj...Potom uz sa nam nebude moc dat 😀

blondynka400
9. sep 2010

@janulka04 asi tak no... Jojo už sama sedí, od víkendu a leze, ale to jen kousek, pak jí podjedou nožičky a když něco moc chce, tak se tam doplazí a nebo doskáče jako zajíc 😀
To víš no, úřednice 😠

blondynka400
9. sep 2010

@ivanajelinek jasně, mne taky každý strašil, nesmíš dát na okolí, ale na svoje pocity.... Tak to máš docela malý vahový odhad 🙂 Ale zbytečné to řešit, když nevíš jak je. Já mslím, že by jsi to cítila kdyby se otočil a že je vše ok 😉

janulka04
9. sep 2010

@ivanajelinek ivi,ja som si dala objednat toto..takze aj v zime zvladneme 😉

http://www.fler.cz/zbozi/mamamimitunel-160300

janulka04
9. sep 2010

tak akurat,ked mam ja cas,tak tu nieste... 😕
asi behate po vonku..ked je dnes tak pekne 😀

ivanajelinek
9. sep 2010

@janulka04 ja som tu...Som trosku upratovala...No ja som dneska ani vonku nebola...A kdeze mas tvoj babinec?

janulka04
9. sep 2010

@ivanajelinek ivi, to uz som tu zase ja teraz neni 😀
to vies, cas kupania celej mojej bandy..
este idem uvarit krupicu a potom som tu 😉

ivanajelinek
9. sep 2010

@janulka04 mnam krupicu...Ja mam tiez doma slovensku krupicu...Zeby som si aj ja dala? Ako spoznam vlastne prave kontrakcie? Zasa mam take tlaky zdola a take bolesti ako pred MS...myslis ze to sa len roztahuje panva?

ivanajelinek
9. sep 2010

Ozaj a kde je finfrle? Sa tu neukazala cely den. Dufam ze je s nou vsetko v poriadku... 😕
A barbor kde sa tulas ty?

janulka04
9. sep 2010

@ivanajelinek ivi, my kupujeme krupicu normalne v Rewe
a neboj, tie prave porodne kontrakcie spoznas stopercentne 😀

ivanajelinek
9. sep 2010

No mne vzdy donesie svokra zo slovenska...No ked myslis, ze to spoznam...Dufam teda... 😀

barbora87
9. sep 2010

Ahojte babule
len sa hlasim ze zijem dycham...teraz som zalahla a idem hajat som k.o.
Rano sme boli na urade kvoly obcianstvu pre mm potom pre hafanov domov apotom 1,5hodky ku svokre...od svokry 2hodky do ceska vybavit nieco a kupila som konecne caj z malinniku a mm kupil malemu krasnu bledozltu zavinovacku a polodupky potom este ockovat hafana a na nakup...som k.o. A maly protestoval v aute no hroza...a ked sme boli v cesku tak ma tak rozbolela hlava - migrena aj na zvracanie mi bolo no otras...teraz uz som v posteli a zajtra vas docitam dnes nemam silu...
Mooooc na vas myslim dufam ze ste ok...a ked budete rodit chcem infooo...ale zajtra tu zase budem frcat