Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

janulka04
2. okt 2010

@blondynka400 no, blondy, ja sa tiez nebudem priet, kedze to nieje z mojej hlavy 😀

blondynka400
2. okt 2010

@janulka04 no každopádně se schodnem na jedné věci, ty potraviny co jsi psala jsou pro kojící matku potřeba z více důvodů a určitě neuškodí, naopak, můžou jen pomoct 😀 😀

janulka04
2. okt 2010

@blondynka400 to je kompromis... 😵 😀 😀

blondynka400
2. okt 2010

@janulka04 tak přeci se tu nebudem hádat kvůli blbostem ne? 😉 😀 😀 😀

finfrle
2. okt 2010

Ahoj maminy koukam,ze se slizate az jsou mrnata v pelechu 😉 moc vas zdravim!
Uz jsem si zalezla do postele po super filmiku Zeny v pokuseni a pekne jsem se nasmala i poplakala 😀
Uzivam si co to jde a dokud to jde.Noha je na tom vazne zle.Jsme koukali s mm a porovnavali oba kotniky a nic moc teda! ☹ No uvidime az se mala narodi jestli tu nohu daji doporadku!
Preji dobrou noc maminkam s mrnousky a hlavne klidnou!
Emilko myslim na tebe!!! 🙂

meleri
3. okt 2010

Blondy
jo z nedostatku železa fakt padají vlasy! 😕 já měla celkem hnusnou anémii v puberťě, ale jakmile sem začla brát aktiferin, tak se mi vlasy i železo spravily...ted je to pohoda, měla jsem velmi silnou menstruaci, trvala mi vždy 10 12 dní...bohudíky po porodu mám mencky 5 dní, slabé žádné bolesti, tak jsem ráda že mi to Samsonek tak spravil a už nic nemusím brát...

holky já se tak těším do česka, i když je to drahé tak si nakoupím pár těch Gravimilků to je tak dobré!

včera sem normálně usla v osm večer a vzbudila se ted v šest, je mi taak dobře. 😵

jinak jo to kojení je brutál, mě bolely celou dobu kolena jak starou babu, sem si říkala artroza je tady ale jak sem dokojila byl klid... 😅

barbora87
3. okt 2010

Ahojte babule
Tak po 4nociach som sa dnes konecne vyspala...uz som bola tak hotova ze som vecer zaspavala v sede pri telke...boli sme si vcera pozriet tie domceky a okolie...a potom sme sa stavilo v mekaci lebo som bola tak hladna....tam sme sa aj stretli s mojou maminou lebo bola u babky tak mi priniesla termixy a poslednych 6balikov pre maleho 🙂
No inak co sa tyka domcekov do toho jedneho by som fakt isla...len tam je problem ze ma malu zahradu....
No uvidime ako to pojde dalej....dnes budeme pozerat na nete este dalsie ponuky plus aj nejake auta lebo budeme potrebovat nove...

A co vy?ako ste sa vyhajali?co drobci v brusku?
O ivanke nikto nic nepocul?

finfrle
3. okt 2010

Krasne rano!
Malinka se druhy den moc nehybe,tak doufam,ze je vse jak ma. 😕
Moc jsme nespali teda popravde vubec od jedne do ctvrte jem musela sedet protoze jsemmela dost velke problemy dychat a pak uz jsem nic nenaspala.Zatim jsem vporadku ale nejspis budu potrebovat odpocinek pozdeji.
Cekam na balik jupiiii 😵

@barbora87 Jsme si to prohodili ja zase nespala vubec ale jsem celkem ok jen asi odpoledne odpadnu.Ty jo 6 baliku pro maleho 😨 ja chci pak videt fota,toho uz musis mit jak pro armadu 😀 😉

barbora87
3. okt 2010

@finfrle ahojky no to sa divim ze fungujes po takej noci...ja som rada ze som si pospala....ale citim sa nejaka navena, nachcipana...to bude asi tym pocasim...
no to moj cert frci od rana do vecera posledne dni...potom si da po niekolkych dnoch den prestavku a potom zase frci a frci
no ver mi ze by som obliekla asi aj 5 deti 🙂

emily327
3. okt 2010

Dobre ranko, tak ja som od 7:30 hore. Spalo sa nam konecne dobre, Vstala som iba 1 krat a to som sa zase zobudila na velmi silnu bolest v pobdrusku a tak som si zase zobrala k posteli hodinky, ze si to budem sledovat. Ale nic sa nekonalo a tak som zaspala a spala az do rana. Tak som rada,ze som sa vyspala. Som nejaka otapena dnes. Mala sa neskutocne hybe v brusku je fakt nejaka nespokojna posledne dni,asi je jej tam uz dlho. Mam strach lebo pri poslednom UTZ mi ta neprijemna lekarka povedala,ze placenta je prezreta a to bolo v 37tt. Tak mam trosku obavy, aby mala mala dostatocny prisun zivin. Verim,ze buduci tyzden uz pride na svet. Uz som fakt dost unavena, najst polohu pri sedeni a lezani je fakt umeneie. Casto mam zavrat a pride mi zle, obleje ma pot a neviem dychat, nechapem z coho to je. Do toho ten plny nos, ach jaj. Tak ako som si cele tehu uzivala, tak teraz mi to uz tak prijemne nie je. Ale to je asi normalne. Dnes este odfotim brusko, nech vidite s akym kotlom sa tu ja trapim 😀 Malinka sa vyduva a spanuje ach jaj chuda moje. Pojdem dnes na nakup do Tesca, lebo uz v chladnicke nic nie je. Musim aj trosku na vzduch, nebola som von od stvrtku. Inak vyzera to tak,ze tu zacina chripkove obdobie, ach jaj len sa modlim, aby to neprepuklo ked budeme my v nemocnici, aby sa mala nenakazila hned ako sa narodi ☹

emily327
3. okt 2010

@lubinka9 dakujem Lubi, zatial este nerodim, hoci uz by som to aj brala. Je mi fakt luto, to co tu citam, ako sa mate. Chuda moje, ty to mas uz dlho takto,ze sa trapite ☹ Ani neviem co napisat, len ze vam posielam vela vela sil, hlavne tebe moja, si fakt obdivuhodna zena. Velmi velmi drzim palce, nech sa to co najskor zlepsi cmuk Nech si uz aj ty trosku oddychnes a hlavne nech ti mm s malym pomoze. Drz sa moja. Myslime na teba cmuk

@blondynka400 dakujem blondy, no ved hadam sa to niekedy rozbehne 😀

emily327
3. okt 2010

@meleri ahoj moja, no ako sa mas? Kedy ides do Ciech?

emily327
3. okt 2010

@barbora87 som rada,ze si sa konecne vyspinkala cmuk a ako sa citis? jaj no ako vidim tiez mas tych starosti nad hlavu. Len co najskor moja porieste to byvanie, lebo neskor budes z toho ovela viac vycerpana. Viem ako sme my zariadovali a to som mala mesiac do porodu. A som stastna,ze tieto posledne tyzdne uz len oddychujem a neriesim vazne problemy a nezariadujem a hlavne je vsetko nachystane pre malinku.

mirusch
3. okt 2010

Ahojte.
@blondynka400 Ano, nedostatok zeleza sposobuje padanie vlasov. Tiez som to nevedela, ale ked som sa stazovala koznej Dr., tak mi povedala, ze najprv treba skontrolovat stitnu zlazu a zelezo. Oboje mam ok.
No, Ivkin maly bol v inkubatore zrejme preto, ze sa nalogal plodovej vody a velmi ho ten porod vycerpal. Viac k tomu nepovedala, ani ako dlho tam bol, ale zrejme nie velmi dlho. Tak aby sa zotavil. Vaha bola v poriadku.

@lubinka9 Jaaaj moja, do kelu, uz by som vam tak velmi doprala trochu pokoja. A co ti lekari kurnik robia, ze vam nevedia pomoct? Radsej chod na synteticky vapnik, nie je dobre, ked ti chyba. Rada by som ti pomohla, keby som vedela ako. Ale velmi, velmi na vas myslim.

Mne je dnes dost naprd, no ale pojdem k Dr. po vysledky, tak si zase nieco vypytam, toto nema zmysel takto sa mordovat kazdych par mesiacov. Ale konecne vyslo slnko, aspon to je dobre 😵

meleri
3. okt 2010

bArboro,

vidím že minulá noc byla nějaká dobrá, taky jsem se tak dobře vyspala jak už dlouho ne a ted se cítím fakt dobře, dokonce i ten močák mě už přešel bohudíky...doufám že tebe už to taky netrápí!

Finfrle,
ahoooj! 😵

Emily,
asi už je to fyzicky náročné já taky doufám že už to budeš mít brzy za sebou, kdy máš vlastně termín? nepřenášíš už? asi už má málo místa že se tam taky hýbe, to jsem někde četla že ty děti už jsou fakt dost velké...no já nevím se závratěma nemám moc zkušenosti jen co se týče nízkého tlaku...přeju ti at už tě to přejde takové věci fakt nejsou moc příjemné.
no já jedu do česka příští p átek, teda letím, bo autobusem bych to fakt nedala se samsonkem..mám trochu obavy, tovíš tak trochu cestovní horečka.

mě překvapil malý jakou má pamět! před dvěma týdny jsme byli na jednom místě kde moc často nechodíme no a rostly tam ostružiny, on je má moc rád, a min. pátek jsem tam šla zase, a on na tom místě kde jsme ty ostružiny obírali začal ukazovat a volat at mu zase naberu..tak mě to překvapilo jak si to pamatuje. bohužel už žádné nebyly...

meleri
3. okt 2010

Mirusch,
jak to co ti je? pořád tě trápí ty migrény? 😢 přeju ti at je ti už líp!

mirusch
3. okt 2010

@meleri Migreny, to ano, ale toto je ine. Ako som mala tie problemy pred pol rokom, tak sa mi to vracia. Nechcem to tu verejne rozoberat 😒

meleri
3. okt 2010

aha tak to chápu, doufám že bude líp! sakryš tu je mrtvo! manžel spí s malým a to jsme chtěli do lesa..:(

emily327
3. okt 2010

Tak sme boli na nakup, prave nam volal svokor,ze rodina z Levic pride do BA, ze sa stretneme vsetci u svagra v jeho restike, tak tam na chvilku ideme. Urobila som super salatik a tak som ho zjedla z chuti,ze mi je dost tazko na zaludku, tak dufam,ze to tam chvilku vydrzim. Inak sa mame dobre. Zatial nic nenaznacuje,ze by sme mali rodit. Tak uvidime.
Este dnes som si urobila foto bruska, tak pridavam aktualne 🙂
Ako sa mate dnes zienky?

finfrle
3. okt 2010

Ahoj
Ani nevim kde zacit psat 😕
Nevim co se v noci delo ale mela jsem vsechny okla tak spinava,jako by pisek s vodou no silene,tak jsem zacala umyvat pomalinku.Do hoho prisli baliky od mamy a nakup z te prepravky.A to je kapitola sama o sobe.Jedna krabice ohromna plna sladkeho(ja to nejim a mm taky toho tolik nemusi) a knizky(z tech mam radost,ty jsem chtela) a druha plna oblecku,od sestrenky a reknu vam,ze to me teda sebralo.Kdyby jste videly ty hadry pres 30let stare (to by ani nevadilo) ale v jakem stavu...(derave,seprane nebo vytazene) no vazne hruza 2/3 rovnou leteli neslo to pouzit ani na hadru 😒 😲 Normalne to semnou zamavalo,ze platim postovne za toto.Nastesti par kousku od kamosek byli vazne paradni 🙂 a i nejake drobnosti k tomu co jsem si doobjednala.
Rozhodilo me to tak,ze jsem uklizela a umysla nakonec vsechny okna a mm uklidil uzasne baracek.Pak me vytahnul do Tesca koupit kakao,ktere mi doslo a na zahu je ideal 🙂 a i do hrackarny,kde koupil male uzasneho slona 😵 to mi opravdu vytvorilo zase usmev na tvari.

finfrle
3. okt 2010

Pokracovani priste jde navsteva!

meleri
3. okt 2010

Emily
jé to je pěkné máte náhodou super rodinu takový srazík to u nás nehrozí! 😅 snad ti bude líp!

Finfrle
ten slon je super! hlavní je že aspon ty knížky využijete!

my jsme jeli na výlet do lesa ale pak se hrozně zatáhlo dostali jsme strach bo sem nevzala pláštěnky ani nic, ale byli jsme ještě v tom místě je tam muzeum lízátek tak jsme pár koupili pro moji neteř...moc pěkné...

mějte se

mirusch
3. okt 2010

@emily327 Dobre brusko, velmi pekne 😵 Uzi si stretnutie, ono to je dobra vec, rodinne stretnutia.

@finfrle Uf, neviem presne o ake baliky a prepravku slo. Tie saty si mala od rodiny alebo od koho? Nechapem ako moze niekto poslat v takom stave. Uf. Ale aspon nieco pozitivne si nasla a uz len preto sa to oplatilo. A ten slon nema chybu! Skoda, ze si clovek nemoze beztrestne take nieco len tak zavesit k posteli 😀 😝
Tie okna ani nehovor. Ja som to tento rok mala 2x, ze som umyla, prisla burka a mohla som znova 😝 Teraz robia omietku na susedovom dome a aj ked pozakryvali, tak budem musiet potom umyt.

@meleri Tak predsa ste sli. Ono to nie je zle taky vylet. Ja som tiez mala dnes na plane, lebo bolo pekne, no ale nedalo sa.

No, ja som prave na 5 hodin odpadla na gauc. Nemohla som si pomoct, proste som spala a spala a chudak manzel umyval riady (co sa inak cudujem, lebo to on len v krajnej nudzi 😕 ). Ale to bude asi z tabletky. Uz som nevydrzala kym pojdem k Dr. a zobrala som tabletku.

meleri
3. okt 2010

heeeeeeeeeeeelp někdo mi sežral moje nové rybky!!!!! ☹ 😠 😠 esdfe§jgweůljgeql

mirusch
3. okt 2010

Jeeezisi a kde si ich mala?

meleri
3. okt 2010

v akvárku, jenže sem včera zapomněla nakrmit a dneska asi posloužily jako krmivo....sakrrrrra sem si na nich zakládala byly to gupky které jsou plodné čekala sem že budou mít brzo mladé sakra ty tetry jsou hovada já z nich udělám smaženky!!!!! 😠 😠 😠
omlouvám se za slovníik

mirusch
3. okt 2010

No to jo, navzajom sa pozrali, to sa aj nam stalo.... 😔 Musis davat pozor, co davas dokopy, nie vsetky sa znasaju a su aj masozrave 😠 Je to na nervy. A keby si tetry vyhodila a mala len gupky? Do frasa.

mirusch
3. okt 2010

A inak, ked budes mat raz mlade, tak ich oddel, lebo ti ich tiez pozeru! Aj vlastni rodicia....

meleri
3. okt 2010

mirusch,
no popravdě čekám až tetry dožijou a chtěla bych zkusit s živorodkama....jo já vím, ale to už byly o něco větší rybky koupila jsem je na akvaburze a fakt je sežraly! a nebo možná ancitrus, má už takových 10 cm a hubu jako vrata..
jo mladé pak oddělím ale bohužel žádné nebudou když nesou ani rodiče! 😠 vy máte taky akvárko?

mirusch
3. okt 2010

@meleri No ved som to myslela, ak si ich znova zadovazis. Nemame, ale ked som bola dieta, nasi mali akvarium. Velmi sa mi pacili neonky. A nakoniec sme mali len jednu jedinu poslednu staru tetru a ta spachala samovrazdu - vyskocila z akvarka.