Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

barbora87
21. okt 2010

@lubinka9 no veru aj ja ziram 🙂)) nestiham nic 🙂)) no dakujem my mameeigentumswohnung ale predavame tak dufam ze vsetko stihnem...mozno este pred porodom sa budeme stahovat
A co u vas?a co drobec?

mirusch
21. okt 2010

Ahojte babule, ja len hlasim, ze dnes letim do SR, ostavam do utorka, potom sa znova prihlasim. Ak nieco, tak sms, FB, mail alebo Skype 😀
Myslim na vas vsetky.

barbora87
21. okt 2010

@mirusch a je ti teda lepsie?a kedy budes vo wien?

mirusch
21. okt 2010

@barbora87 Jj, uplne super nie, klby bolia, ale kaslem na svoje telo a proste idem, uz ma to nebavi 😝 Napisem ti do IP kedy.

blondynka400
21. okt 2010

@emily327 to si pamatuju že měla vysoký tlak, já myslela že už porodila, alep rváě se mi to zdálo brzy.... ☹ Tak laespoň že je pod kontrolou 🙂

@schnucki HR controlling a HR audity, je to docela zajímavý... Zas druhý pohled na HR, mně to vždycyk dělala externí firma. správně by to měl dělat někdo z venku, aby to nebylo ovlivněné...

@lubinka9 nene, nemá polštář. Takhle to má upravení akorát přes den, ráda si boří hlavičku a lépe pak spí. Ona mi ještě nedávno spala přes den jedině ve sleepru, kde měla těsno, pak už jí byl fakt ma,ý, tak jsme to zkusila takhle a je to usper. Ty polštářky tam jsou jen na vycpání té zavinky, aby držela. V noci spí v takovém spacím pytli (něco jako klasický spacák), v přeince se mi odkopává a nebo se jí zamotají nožičky a tím se vzbudí 😝
Posýtlku z ikey jsem nakonec zvolila proto, protože tady jinak měli samé značkovky a dáváat 500 EUR za postýlku, to mi přišlo trokšu moc 😝
A k tomu kýchání, malá mi tedy občas kýchá stále, ale je to úplně normál, je to klasický reflex a je odobře, naiopak kdyby nekýchalo, tak je něco špatně 😉

meleri
21. okt 2010

čaute holky, zdravím vás ještě z Ostravy, mmám odlítat tuto neděli tak pak se ozvu, nevím jak doletím opět francouzi dělají problémy s letadly, mám přesedat ve Frankfurtu a letět do Lyonu mám fakt strach že tam zase skysnu přes noc, nebo něco takového..... ☹

doufám že se máte dobře, co Finfrle?? je v pořádku? musím trochu mrknout...

mějte se co nejlíp a těším se že se brzo ozvu! 🙂

emily327
21. okt 2010

@mirusch moja prajem stastny let a uzi si aspon trosku pobyt na Sk 🙂

@meleri ahoj moja, finfrle je v poriadku uz. Tlak jej ako tak stabilizovali, hoci jej kolise ale je este stale v nemocnici. Mozno ju dnes pustia. Kazdy den som s nou v kontakte, vsetky pozdravuje. Ma na izbe dalsie mamicky co porodili, tak obkukava ake to bude,ked sa narodi jej malinka 🙂 Vam drzim palce, nech odletite.

blondynka400
21. okt 2010

@meleri jé ty jsi v čechách? 😕 Tedy ty si umíš vybrat vždycky dobrý čas na to cestování 😀 Tak ať se dobře vrátíš zpět 🙂

finfrle
21. okt 2010

Ahoj slunicka moje!
Mela jsem perne chvilky a stale nejsou u konce jak koukam Emilka i Mirusch pekne informovali to byla takova zkouska jak jim to pujde 😀
V pondeli jsem mela na kontrole tlak 160/106 a tak me okamzite polozili s lekama a nechali si me tam.Nasadili silne leky protoze to bylo moc zle ale pro telo to byl zahul a na pasech jsem jim druhy den odpadla a tlak mi klesl na 95/45 takze si me zacali jeste vice hlidat,tlak se meril co pul hod a zjistili ze mi behem te chvilky klesa a stoupa neuveritelne.
Dost spatne jsem to nesla ale pak uz bylo dobre,alespon jsem poznala jak to tam chodi a jsem total vklidu.Hlidala jsem maminkam deti protoze byli po cisari a reknu vam jakmile jsem chytla ty uzlicky do ruky nejak se to ve me probudilo.Manzel byl a je uzasny 😵 uz ted mi neuveritelne pomahal.Vecer me pustili domu ale s lekama a prisny klid vleze coz i delam a posloucham.Zitra jedu zase do nemocnice a budou me monitorovat ale kdyz bude vse ok muzu zase domu.Zabalila jsem si novou tasku a pojede rovnou s nami.
Myslim,ze mala tu muze byt driv nez si myslime 😕 😵
Dekuji vsem,ze jste na me mysleli!!!

schnucki
21. okt 2010

ahojik holky,
tak jsme byli dneska u doktora a jsme zdravi jako rybicka ... i to ze mi sem tam zvraci je normalni a u ni zadnej problem protoze pribira, takze jsem se dneska smirovala s tim, ze budu vecne prat poblite veci 😝 😀 .... jinak mame 5180g ... malej otesanek 😀

@blondynka400 a co ta prace obnasi? nejak mi to vubec nic nerika 😅

@meleri uzij si pobyt a kdyby si nahodou skejsla ve frankfurtu tak se ozvi 😉

@finfrle ten tvuj tlak nas tu pekne vydesil ... ale je super ze to zvladli a ze jsi mohla dneska domu ... jen hezky poslouchej a dej vedet jak jsi zitra dopadla ... pockej az budes mit ten svuj uzlicek v naruci 😵
rikali ti jestli te nechaji rodit prirozene?

@emily327 , @ivanajelinek ... jak se holky mate?

my jsme dneska po koupani a po jidle zas bojovali s prdiky, usla mi az ted a to je od ctvrt na 8 vzhuru ... pri takovyhlech vecerech me kolikrat chyta takova bezmoc ze se musim drzet abych se tu nerozplakala .... ono ji kolikrat nic nepomuze a sviji se mi tu, klibne a je zas hned vzhuru ... ale to zmakneme 🙂

finfrle
21. okt 2010

@schnucki no tlak je na tom jeste vselijak beru 3x denne silne leky.Uvidime jak to bude s porodem.Jdu spat papa nevim kdy se ozvu.

schnucki
21. okt 2010

@finfrle my na vas moc myslime, at to zvladnete co nejlepe ... a muzes alespon lepe spat?
dobrou noc 🙂

jo a jinak v nedeli prijedou nasi a zustanou do soboty, coz se uz nemuzu dockat 😀
v utery mam kontrolu u doktora po sestinedeli, to se zas manza nemuze dockat 😀

a v sobotu me ceka rozhovor s tchyni, ona se totiz chova jak kdyby byla mala jeji a me to zacina silne vadit a zacinam reagovat trosku, no, nastvane ... ona se totiz takhle chovala i u deti od manzelovi segry a ta ji nechala, takze tchyne jeji deti vlastne vychovala a chova se tak i u nas ... no myslete na me v sobotu ... nechci ji urazit, ale ona je jen babicka a tak by se mela chovat ....

ivanajelinek
21. okt 2010

@schnucki Ahojky. mame sa dobre.Dneska sme boli u hebamme a mame 3960g. Takze tak tyzdenne priberame okolo tych 18og. V utorok mame termin na U3 u detskeho doktora. No nas ma tiez v plienkach len take kakoprdy, tak sa tiez trapime s bruskom. mava tvoja mala tiez v noci stale studene ruky? Lebo ja ked kojim moj maly ma uplne ladove rucicky a to sa snazim mat v izbe tak okolo tych 20st. Dneska sme boli zasa na nakupoch, u nas v outlete(kde som robila) otvorili nove obchody a aj detsky ocbchod SIGIKID, no a sme sa s mm neudrzali a nakupili pre maleho. mali super zlavy, napr take trigovicky z 24 eur zlacnene na 7 eur, bundy(take hrubsie z 35 eur na 15-20 eur a nejake capicky sme kupili. Ale boli sme tam az na zaverecnu, tak som povedala, ze este cez vikend sa tam stavim. A to som si chcela povodne ja pokupovat nejake veci, lebo do mojich rifli sa tak lahko nezmestim a co? Ja som si nic nekupila zato malemu sme nakupili 😀 Ty uz obleces svoje veci z pred tehu?
@finfrle Super ze ta este pustili domov. Ale naozaj sa opatruj a vela oddychuj. Si nas pejne vystrasila. 😕

schnucki
21. okt 2010

@ivanajelinek ahoj, tak to je super ze pribirate 😵 .... to pujdete na U3 driv jak my 😀 ... nase mala mco studene rucky nema, ale ja mam v loznici kolem 22°, jinak bych tam umrzla ... ale nekdy je studene ma, je to pry normalni 🙂 .... tak to jste super nakoupili, ja se chci podivat po nejakych mikinach, i kdyz nez malou vzdycky do tech veci narvu .. je ale uz chladno, a mikin moc nemam ....
ja se do veci pred tehu narvu, ale kupovala jsem si ryfle, narvu se sice do tech starych, ale jak se mi roztahli kycle, jsou lehce tesny 😅

schnucki
21. okt 2010

@ivanajelinek kdyztak se na ty studene ruce zeptej doktora, ale pry je to normalni 🙂

finfrle
21. okt 2010

Jsem vas nechtela na noc stresovat ale at mate taky vzruso 😀 odesla mi dnes (jednou rano a pak v podvecer)2x zadka a dost velka takze...mala se chysta.Divne se krouti a zacalo boleni v zadech.Jdu spat a uvidime co prinesou nasledujici hodiny/dny.

schnucki
21. okt 2010

@finfrle ty nas teda napinas 😵 ... ale vis jak to bylo u me, odesla mi zatka a jeste si mala pockala, tak uvidime jak to bude u tebe, ale uz se to blizi ....
doufam ze holky budou informovat ....

schnucki
21. okt 2010

jdu si lehnout nez se mi ta potvurka vzbudi ....
preju vsem dobrou noc 🙂

ivanajelinek
21. okt 2010

@finfrle 😵 Myslime na teba...
@schnucki ja este maleho nakojim a pojdeme tiez buvat. Dobru nocku 😉

emily327
21. okt 2010

@finfrle som s tebou 😉 cmuk

schnucki
22. okt 2010

dobre ranko,

tak my uz jsme vzhuru, zatim mala lezi v ohradce a cuci, tak si delam kafco ...
dneska mi prijede kamaradka, tak bude o zabavu postarano 😀

@finfrle tak jaka byla noc, deje se neco?? ... moc na vas myslime ...

finfrle
22. okt 2010

Stale 2v1 ale asi to dlouho nepotrva hihi jedeme do nemocnice tak uvidime co a jak

blondynka400
22. okt 2010

@finfrle vítej doma a dávej na sebe pozor. 😵

@schnucki no v podstatě je to zpětná kontorola oddělní lidských zdrojů jedné velké mezinárodní firmy,jak finanční, tak po stránce funkčnosti, tedy hodně stručně řešeno 😀

emily327
22. okt 2010

ahojte, tak ja len tak kratko, nejako mi posledne dva dni nie je dobre. Kazde doobedie dostanem silne krce do brucha a za tym pride nevolno az do odpadnutia. Jedno stastie,ze je mm doma, lebo si neviem predstavit ako by to bolo, kedze malinka si v ten cas vzdy pyta papat ☹
Inak sa mame dobre, malinka krasne pribera a papka. Je to zlaticko.
Viete mi poradit? Ako predist stikutke? Alebo ked uz ju mala ma, ako s nou co najskor prec? Neznasam ked ma chutatko stikutku a ja jej neviem pomoct ☹
Aj vy davate detickam vitamin D a vitamin K?

ivanajelinek
22. okt 2010

@emily327 Moj krpec ma tiez casto stikutku. Ale ci sa da pomoct, neviem. Vitamin D davame v tabletkach a vitamin K dostava u doktora..Mal v nemocnici a teraz v utorok dostane.

lubinka9
22. okt 2010

@emily327 skus jej ponuknut prsnik, tak radili mne. Ty sa asi tiez napijes ked ta chyti stikutka nie? Skus, uvidis.. Inak to vobec netreba riesit je to normalne, trenuje branicu 😉
a D-ecko berieme tabletky Vigantoletten, mame este z DE, kazdy den. K-acko davaju len v porodnici 1x a na prvej poradni. Viac sa nedava.

no ako finfrle? nemate infosky?

emily327
22. okt 2010

ahojte, tak finfrle si zase nechali v nemocnici. Mala tlak 150 na 106. Budu cakat co a ako a asi jej daju vyvolavacku. Vyzera to na cisarsky, ak sa tlak neupravi. Co si ja myslim,ze by bolo mensie riziko pre nu aj pre babatko, ked jej ten tlak tak kolise. Pozdravuje vas.

My dnes nemame svoj den. Mne je nejako divne, boli ma hlava, hnackujem a je mi na odpadnutie a malinka mala tiez hnacku a nevie zaspinkat. Papkala kazdu hodinku a malinko spala. Uz bola taka unavena a hladna, ze sa mi zajakavala od placu. A moje prsia prazdne ☹ Tak sme museli dokrmit Nutrilonom. Vzdy si pritom poplacem, ked jej to davam ( zatial sa to stalo iba 2 krat) ale aj tak. No co narobim, mliecko sa mi za tak kratku chvilku nevytvori 😢
Vypila 50ml a hned zaspala. Tak som rada, lebo sa mi zdalo,ze ma teplotu ale nemala a dnes 2 krat sa po sebe pokakala, dobre ju prehnalo a to jej vyprazdnilo velmi brusko a to co si nadudkala z prs jej nestacilo ☹ Takze tak. Mna fest boli hlava a celkovo som nejaka mimo. Verim,ze pokial sa malinka zobudi mliecko sa mi naleje a bude jej to v noci stacit.

@ivanajelinek @lubinka9 my berieme K raz za tyzden dnes a buduci piatok 1 kvapku a potom kazdy mesiac jednu kvapku a Vitamin D po 3 tyzdni kazdy den jednu kvapku. Tak nam to pediater naordinoval. Len sa mi asi dnes do odsateho mliecka podarilo dat viac ako jednu kvapku K-cka ale lyzickou som to vybrala, no mam vycitky, ci som jej nedala viac ako sa malo a z toho ju prehnalo alebo bola cely den taka ☹

@lubinka9 a ano snazim sa ju dat prisat ked sa jej stikutka, len to moc nepomaha ☹ A hned ma to napadlo, ked sa to stalo prvy krat, ze jej dat napit, kedze aj ja to robim ked mam stikutku 😉 A vy ako moja?

lubinka9
22. okt 2010

@emily327 no my sa trapime s ekzemom. Zasa mame jedno z horsich stadii, uz som z toho dost na nervy. Ale co sa da robit, bojujeme.
inak tu na MK som citala negativne skusenosti mamiciek s nutrilonom, bolesti bruska, hnacky,.. Keby sa to opakovalo skus zmenit znacku. My sme mali Bebu od Nestle a bez problemov, aj ine mamicky odporucaju. Ved uvidis.
A ak mas malo mlieka zbehni si do lekarne kupit homeopatika Ricinus Communis 5CH. Info o nich najdes na webe.
Mne zabrali, je to na rozbehnutie laktacie, dlhodobo sa neberu.
K-acko kazdy mesiac? to pocujem prvy x. No skusim sa ja popytat Dr. Nemci to maju inak.

chuda finfrle, dufam, ze ju nenechaju rodit prirodzene s tak vysokym KT 😕

no idem ja spat, som nejaka zlomena. Nech naberiem energiu na boj s ekzemom ☹

emily327
22. okt 2010

@lubinka9 malinkej nutrilon nerobi zle, lebo v nemocnici prve dni jej davali iba nutrilon, kedze ja som nebola schopna si ju prikladat a hlavne som este nemala mliecko. A tiez som ju v nemocnici dokrmovala nutrilonom ked jej bolo malo. Takze s tymto mlieckom sme v pohode. A hlavne dokrmujeme maximalne raz za tyzden. To je fakt iba ked mi vypije oba prsniky a je jej malinko potom alebo ked sa mi nestihne vytvorit mliecko a ona si ziada viac. Ale inak mam mliecka dost. Aspon z toho,ze malinka krasne pribera za tyzden 200g.
Mrzi ma to s tym ekzemom ☹ Drzim palce, nech to co najskor prejde cmuk A dakujem za rady 😉

ivanajelinek
22. okt 2010

@emily327 Tak prajem skore uzdravenie... 😉
@finfrle myslim na teba. Drzim palce 😉