Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
25. okt 2010

fakt jako na mobil? ke konci jsem ani neměla baterku tak sem to zapínala jen večer.. ☹

schnucki
25. okt 2010

ahojik holky,

hlasim se na rychlo, vcera prijeli nasi, budou tu az do soboty, tak se sem moc nedostanu ... vcera mala usla uz v 8h a spala az do 1 rano, nenosila jsem ji totiz na rukou jako vzdy ale polozila do postylky a jen davala dudlika ... dneska jsem ji i nechala v laufgitter a nechala i pobrecet, protoze ona je pekne vycurana a vyzaduje aby jsme ji nosili a to by me z toho za chvili hrablo .... zatim teda tapu kdyz breci jestli ji neco je nebo chce jen pozornost ... v noci pak byla asi dve hodky vzhuru a od 7h nechtela spat, myslela jsem ze me hrabne ....

@emily327 , @ivanajelinek nas trapi casto prdiky, nejvic malou klidni kdyz ji polozime na ruku briskem ... jinak nam ty kapky taky podle me nepomahaj, zkusim jeste ty co tu psala kleo ....

@finfrle tak to vypada s vama nadejne, uz jsem cela nervozni kdy to teda bude 😵

@meleri ahoj, jak bylo doma??

emily327
25. okt 2010

@meleri ahoj moja vitaj spat 🙂 Ako ste sa mali? Co let? Ako sa citis?

emily327
25. okt 2010

@schnucki ahoj moja, tento problem mame aj my,ze nevieme ci si len ziada byt na rukach, alebo ju nieco trapi. Ale teraz nam zaspava v naruci a potom ju dame do postielky a trosku jej trva kym zaspi ☹ Posledne co potrebujeme je fakt aby si zvykla na ruky ☹ Ale ked ju trapilo to brusko, tak sa potrebovala pomojkat a mne to nedalo, ani mm. Dnes je uz lepsie. Zatial ziadne kvapky nic nedavame. Uvidime ako bude.

finfrle
25. okt 2010

Jen v rychlosti nemam chut byt na pc...stav stale stejny,telo si zada stale spanek az se divim.Urcite kdyby neco se da vedet pa

meleri
25. okt 2010

ahoj Schnucki,

bylo až moc dobře, až mám z toho depku. že už jsem zpátky. tady prázdný byt, max. odpo kamarádka, ale co to je.... navíc tady byla tchýně před chvílí odešla...asi si dovedeš představit jak se člověk cítí když mu to s tchýní nesedí, no byla jsem ráda že je pryč..

holky já mám na to dost jiný názor, na to uspávání a spaní miminek celkově, tak se s vámi nechci o tom hádat tak o tom radši psát nebudu.

Finfrle,

držím ti palce at to zvládneš, ale já myslím že to bude v pohodě, hlavně že na to nebudeš sama, bude tam i manžel tak to spolu jistě zvládnete dobře!

emily327
25. okt 2010

@meleri napis o tom spani a uspavani pls. Vies dobre,ze kazdy nazor sa tu akceptuje a mozes ho napisat. Nikto sa s tebou hadat nebude 😉

emily327
25. okt 2010

Zienky, az teraz som mala cas si precitat co ste vsetko napisali pocas mojho pobytu v porodnici a vyletela mi slza. Dakujem velmi velmi pekne za vase pismenka. Hoci oneskorene ale predsa. Velmi si vazim, ako ste sa o mna bali a ako ste nam s malou priali vela zdravicka. Velmi si to vazim a som rada,ze vas mam cmuk
Je mi dnes smutno, uz som si aj poplakala. fnuk

ivanajelinek
25. okt 2010

@meleri Vitaj spät 😉 Ako sa citis tehulka? No mna by tiez zaujimal tvoj nazor na to spanie. Ved hadat sa nebudeme, ale mna by zaujimali tiez ine nazory... 😉
@emily327 A coze si si poplakala? Co malinka? Ako sa mate?
@finfrle Ako si dopadla u dr.-a?
@schnucki Tak si uzi rodicov...A ako dopadol rozhovor so svokrou?

blondynka400
25. okt 2010

Ahoj holky,
jdu se pochlubit, ma 😎 Malá si dneska nádherně stoupla, tedy od té doby už si stoupně u všeho a jelikož to není troškařka, tak hned začala obcházet.😝 😀 Doufám, že to nebude jako předtím, nebo mi bude to týdne chodit 😝 Ale to snad ne... A opět jsme stopla noční kojení a výsledky už jsou vidět, spinká lépe, ikdyž do ideálu to má ještě daleko
😝
😀

schnucki
25. okt 2010

@emily327 ja jsem dneska zjistila, ze kdyz breci a ja se k ni treba priblizim tak prestane, tak to vim ze chce jen pozornost ... pokud ji vezmu na ruku a stale breci tak ji neco je ... dneska trosku brecela ale zaspala sama, takze super, delame pokroky ... 🙂
a jak se jinak s malinkou mate?
jo a nemas zac 😵

@meleri presne vim jak ti je co se tchyne tyce ... jinak me taky zajima tvuj nazor na spani, jak pisou holky, jsme tu tolerantni, kazdy mame svoje nazory a metody a rozhodne tu nikoho nekamenujeme nebo nenadavame kdyz ma nekdo jiny nazor ... tak klidne pisni jak jste to delali vy 🙂

@ivanajelinek rozhovor s tchyni se nekonal, protoze jsme se o tom bavili s manzelem a ten je stejneho nazoru a rikal ze to s maminkou zaridi, podle me nechce aby doslo k hadce protoze me zna, ja jak se zabejcim tak se mnou nic nehne ... byli jsme ale v nedeli u nich a podle me si maminka nemuze pomoct, takze to budou asi boje .... ale ja se nedam, musi respektovat ze ja jsem mama ....
a jak se mate vy s prdolou?

@blondynka400 supeeeer, mala je sikulka 😵 ... ja uz se tesim zase na fotecky 😵

barbora87
25. okt 2010

Ahojte babulky
Tak teraz som si lahla...ledva sa hybem...doobeda som telefonicky vybavovala veci,potom som varila pre decka obed potom prisla kamoska potom mm a zacali sme balit...dalo mi to zabrat ale mm mi nedovolil ani 3baliky pampersiek dvihat...ale sem tamsom dvihala ked ma nevidel lebo by sme sa nepohli...ako odmenu som si po dlhej dobe dala bananso slahackou a cok polevou...mnaaam 🙂
No a teraz idem hajat bratia spia a rano pride babka zo slovenska tak cely den mam program...tento tyzden mam az piatok volny ale aj to budem balit...mame toho vela...
Pre klud mm som si zbalila veci do porodnice...este malemu vyprat veci na cestu z porodnice a pripravit to pre mm...zvysok pripravi mamina keby nieco...ale nechcem rodit do konca novembra tak sa musim setrit...chcem si to trosku uzit to pranie veciciek a tak...

@schnucki drzim palceky so svokrou...dobre to poznam ale my sme s mm hned od zaciatku boli prisny a nenechali sme si nic kecat...teraz to uz akceptuje ale niekedy by som jej dala panvickou po hlave...

@emily327 moja preco si plakala?ved je vsetko ok...no samozrejme ze sme na teba mysleli...clovek si robi starosti...

@meleri vitaj zase medzi nami!no povedz aku mas mienku...ja este nemam mimi ale v urcitych veciach som prisna a mam svoju mienku...dufam ze to tak aj dodrzim...

@finfrle moja uz ti nezostava vela casu...malinka bude za chvilu tu...setri sa a spinkaj...myslime na teba!

@ivanajelinek ivi no ano po 10rokoch mozeme odkupit...uvidime ako to vsetko klapne...

kkatka78
25. okt 2010

Ahojte holky,ja som tu uz strasne dlllho nebola,ale dnes mam prilezitost 😉

kkatka78
25. okt 2010

@kkatka78 emily ako sa mas (te) uz ledva zmurkam ocami,tak dnes nebudem ani citat,jeeej ved ty si uz mamina,ze? dufam,ze ste zravucke (i)...tak je to nakoniec Sonicka??? 😀

barbora87
26. okt 2010

@kkatka78 jeee kati vitaj zase!sme tolko krat na teba mysleli!!!velka gratulacia k poz testiku!!!

kkatka78
26. okt 2010

@barbora87 Dakujem Barborka...aj ja na vas myslievam 🙂

finfrle
26. okt 2010

Ahoj holky mazu do nemocnice je to tu nejspise pa

kkatka78
26. okt 2010

Drz sa finfrle...vela stastia 🙂

barbora87
26. okt 2010

@finfrle aaaaa mpja drz sa!!!myslime na teba a drzime palceky!!!cmuk

barbora87
26. okt 2010

@kkatka78 som hrozne rada ze to klaplo!!!tersz je plodne obdobie 🙂 2kamosky sa minuly tyzden dozvedeli ze su tehu 🙂)) a ako sa citis?????

schnucki
26. okt 2010

@kkatka78 jeeeee ahooooj, ja jsem si uz rikala kde se celou dobu toulas a jestli se na nas prijdes jeste mrknout ...
veeeeelka gratulace 😵 to je super ze se to konecne povedlo ... doufam ze se tu ted budes objevovat casteji 😉

@barbora87 dekuju, ja jsem rikala ze v tomhle budu tvrda, parkrat jsem primhourila oko protoze je to manzelova maminka, ale v tomhle musi respektovat me, nebo budou problemy ... manza je diky bohu stejneho nazoru a snazi se to ukorigovat 🙂
manza si dela starosti vid ... setri se, budes potrebovat potom silu 🙂 ... je super jak se ti chlapy staraji, ze 🙂

@finfrle jezis tak ono je to mozna tu ... drzim moc moc palce at je to rychly a moooooc na vas myslime a jsme cely nervozni i za vas 😵

barbora87
26. okt 2010

@schnucki no tie svokry su fakt niekedy ako sibnute...najhorsie je ze casto ani neakceptuju co si my myslime...oni si kecaju svoje...ja som sa pred nasou svadbpu s nou ani nebavila lebo z tych jej napadov ma islo slahnut...a teraz ani nemozem povedat ze mam z niecoho strach alebo tak lebo hned ue ved to zvladli vsetky zeny tak co vobec kecam...a ona si mysli ze moj jediny problem je ze sa bojim o moju postavu...a uz som jej 100krat povedala ze mi to je jedno a na mne tych 11kg neni vidiet...no hroza ale co uz...lennech neskusa mi davat napady po porode lebo jej hpdim nieco na hlavu...uz som aj moju maminu upozornila ze nechcem aby sa mi do niecoho miesala!a od svokry si uz vobec nenecham nic hovorit...
No mm bol fakt zlaty hladkal mi brusko pri baleni 🙂 no musim sa setrit lebo nechcem v novembri rodit...chcem aby sme sa u maminy trosku zabyvali...
A aka bola u vas noc?malinka spinkala?
Mne sa snivalo ze som mala krasneho maxa ale mal 4ruky 🙂

emily327
26. okt 2010

@kkatka78 jej neskutocne si ma potesila tym testikom 🙂 Srdecne gratulujem 🙂 Konecne nejaka tehulka zacinajuca. Jaj Katuska velmi velmi sa tesim s tebou 🙂

emily327
26. okt 2010

Inak finfrle sla do nemocnice, mala kontrakcie po 9 minutach. Zatial sa neozvala. Dam vediet, ak sa nieco dozviem 😉

schnucki
26. okt 2010

@barbora87 presne vim o cem mluvis, ta moje by taky davala furt jen rady a ona vychovala 4 deti takze vsechno v i lip ... nejhorsi je, ze moje mamka mi sem tam poradi, ale tak, ze ja se zamyslim, proberem to a bud uznam ze muze mit pravdu a nebo ne, ale rozhodne to nechava na me ... tchyne ne, ta rekne ze takhle se to dela a takhle to budu delat, no nebudu ....
no ty mas sny 😀

my meli dneska super noc, uz usina sama kolem 8-pul 9 ... a dneska spala az du pul 7, byla vzhuru v 11, ve 2h a v 5h, pak byla chvili vzhuru a pak jsem ji v pul7 nakrmila a usla u babicky v posteli a spala do pul9 😀
takze doufam ze bude pres den vzhuru aby pak zas v noci spala ...

schnucki
26. okt 2010

@emily327 tak to hnedka hlas co a jak a ze na ni mooooc myslime 😵
jsem z toho cela nervozni 😀

emily327
26. okt 2010

@schnucki jasne, inak ja som z toho tak mimo, ze mam poicit, ze rodim s nou.

barbora87
26. okt 2010

@schnucki no moja mamina presne vie ze co moze povedat ale tak ked to prehana tak jej poviem svoje...ale svokre mozes dat aj po hlave a nic...ako keby si sa so stenou bavila...a najlepsie bolo ked povedala ze dufa ze jej maleho dovezeme ukazat!ma skoro slahlo!takja sa mam trepat s tyzdennym mimi 2hodky za svokrou!no urcite nie!a ked som jej povedala ze sa mi kamosky zkladaju na ten monitor dychu (ani nevie co to je) tak hned ze to je hovadina a naco nam to bude...tak som jej povedala ze to chce mm...tak kecala a kecala ze to predtym nebolo atd
No ale co uz...ked ma nasere tak sa s nou nebudem bavit a nech si hovori co chce...
Jeee parada ze mala tak spinka...vidis to chce to len trpezlivost a cas...a ake mliecko jej davas teda?

barbora87
26. okt 2010

@emily327 to ti verim...je to fakt napinave ked niekto rodi...hlavne ze budu obe v poriadku a finfrle sa bude citit lepsie...a konecne sa dozvieme ako sa bude malinka volat...urcite hned informuj co a ako...od rana na nu myslim

lubinka9
26. okt 2010

@kkatka78 velika gratulacia, nech je vsetko OK! Toi, toi, toi 🙂
@finfrle strasne moc drzim palce, nech vsetko dobre a rychlo dopadne 😵

ja som mala tiez svoj nazor na uspavanie a spanie babatiek. Ale po skusenostiach mozem povedat, ze sa zmenil o 180 stupnov.
Maleho som nechala spat sameho v izbe v postielke ked mal 2 mesiace. Pricom som bola s nim kym nezaspal a ked sa zobudil behom par sekund som bola pri nom. Fungovalo to, to vtedy aj krasne spinkal 1-2x za noc hore, ideal. Len ten vnutorny pocit, ze take male miminko je same v izbe tam stale bol.
Ked sme zacali mat problemy s ekzemom v case mokvavych lozisk chtiac nechtiac som s nim musela zacat spavat najskor v izbe, potom ked mu bolo treba drzat rucicky aby sa neskriabal (hrozne to zhorsovalo stav) aj v posteli. V najhorsom obdobi sme sa s drahym striedali kazde 3-4h, inak sa nedalo. Jednoducho nas potreboval, pohladit, pofukat. Bol malicky a ako inak mal dat vediet, ze ho nieco trapi inak ako placom? Za ten cas sme si ako tak zvykli a uz som nevnimala, ze sa desne v posteli roztahuje, kope vas do brucha, sticuje za vlasy a pod. Coraz castejsie som sa pristihla, ze k nemu v noci privoniavam, pocuvam ako dycha.. Casto som si nanho posvietila takym tlmenym svetielkom a pozerala sa nanho, na tie dlhocizne mihalnice a nemohla verit tolkemu stastiu, vynadivat sa aky je krasny a NAS! Bola som na smrt unavena ale toto som si jednoducho nemohla nechat ujst.
Neskor sa mi drahy priznal, ze mu v noci tajne svietil pod perinu a nevedel sa vynadivat na jeho hole nozky 😀 No nieje to uzasny prejav lasky? 😵
Teraz spava vo svojej postielke u mna v spalni. Casto ked ho v noci nakojim necham si ho pri sebe. Nie preto, ze by mu trebalo drzat rucicky ale proste preto, ze chcem. Tulime sa k sebe, sem tam si nanho posvietim 😉
Ze si trocha navykol je pravda ale nejak to neriesim. Malinky nebude vecne a ja nechcem spatne premyslat, ze som sa o toto vedome ukratila. Za par rokov budem na tieto uzasne chvile len spominat.
Zaspavame spolu aj cez den, ked sa prebudi a zavola ma, idem a nenecham ho plakat, po prve uz by nemusel zabrat a zmenilo by sa to na intenzivny plac a po druhe komu by to prospelo? Jeho by to chudaka vytrestalo co za nic nemoze a ja by som mala spatne svedomie. A pritom uplne staci ho pohladkat po hlavicke, dat pusinku a je zalomeny.

Samozrejme, ze som ho nechala par x nech place, nesla som do izby. Vzdy to skoncilo hysterickym placom. Vynervovany sme boli potom obaja, k comu to bolo dobre?

Takze to zhrniem.. teda moj nazor je.. Urcit hranice ano, casom sa da rozpoznat z akeho dovodu dieta place a tak sa k tomu aj postavit. Kym je ale malicke, utesit, pohladkat, vziat na ruky vzdy ked si to vyziada.
Spanie s detmi je kazdeho vec, maly spi v postielke aj v posteli so mnou.

Pamatam sa, ze som zaspavala s rodicmi v spalni este ako 7-8 rocna. Vzdy som sa pritulila raz k jednemu raz druhemu. Ked som zaspala otec ma vzdy preniesol do mojej postele. A rano po prebudeni som zas nacupitala k nim. Doteraz na to spominam s takym hrejivym pocitom pri srdci. Nemam pocit, ze by ma to nejak "poznacilo" a ani nasi neboli o nic ukrateni 😀 😉

..a hlavne sa riadte materinskym instinktom a nie tym co pisu mudre knizky alebo radi prilis nastudovana kamoska. Menej je niekedy viac 😉