Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lubinka9
28. okt 2011

@ivanajelinek tak ja si myslim, ze to je nieco extra. Kyselina mliecna je prirodzenou sucastou pokozky. Ja teda na nu nedam dopustit a vies aky sme mali stav. Je tiez relativne tekuta, krasne sa rozotiera a nezanechava mastny film. Je mylne sa podla mna domnievat, ze cim mastnejsie tak tym ucinnejsie premastuje pokozku. Blbost.
Ako ja som vyskusala pripravkov od Biodermy, Avene, Dermalex, Eucerin, La Roche, Excipial a pod. ale jediny ucinok bola tensia penazenka. Za kyselinu mliecnu doplacam 0,50€ za 300ml. Nieje o com.. Este na tvar ked ide maly von a je chladno pouzivam Lipobase, tiez OK. Ono je dolezite kozu premastovat niekolkokrat denne.
A testy preco az nabuduce? Zbytocne sa to oddialuje, ak by to aj nebola alergia na BKM aspon to budes vediet a podla toho sa zariadit a moze sa vylucit prip. potvrdit aj ine.

A k tej melase, to by bolo na dlhy popis, hod si do googla. Ale vysledky uzivania sa okrem ineho potvrdili aj pri koznych chorobach, ekzemoch, psoriazach a pod.

lubinka9
28. okt 2011

@ivanajelinek a ak ti mozem poradit skus si este precitat nieco o caji rooibos. Je to prirodne antihistaminikum, tiez ma pozitivny ucinok pri koznych ochoreniach, ma mnozstvo vitaminov, mineralov a stopovych prvkov, potlacuje prejavy potravinovych alergii a pod.

ivanajelinek
28. okt 2011

@lubinka9 No ja mam odskusane tiez asi vsetko z lekarne. ale dam to kamaratovi, ten ma znameho lekarnika. Tak to mi hadam on namiesa. No neviem preco az nabuduce tie testy. No rooibos caj poznam. tiez ho doma pijem. len ja mam momentalne zasa s malym problem, ze nechce nic pit. Hrozne. Na vsetko kruti hlavou ze nie, a ked mu to dam k ustam, tak to zacne vypluvat. Uz neviem co by som mu dala pit. Doteraz pil celkom slusne na jeho pomery( on nikdy nejak moc nepil).

blondynka400
28. okt 2011

@lubinka9 neboj, marmeládu jsem vyzkoušela, takže vím, že to nejí 😀 Tedy akorát dohromady s bílým jogurtem to ano, ale jinak ne. Ale já se jí nedivám, taky bych chleba s marmeládozu nesnědla 😝 😀
Já si osobně myslím, že malé množstvé čehokoliv nevadí, a že ekzém je fakt spíš stav těla, než z toho co jí....
Na celozrném pečivu není nic zlého, tedy pro dospělého nebo dítě starší 10 let. Pro batolata a děti předškolníhho věku ale vhodné není, obsahuje moc vlákniny a nadměrně zatěžuje střeva, a tudíž je pro ně vhodnější bílá mouka. Schválně se na to mkrni, v tomhle se taky schodují snad všichni 😉 . Já občas kousek taky dám, chutná jí to víc, nebo používám třeba špaldovou mouku a pod, tu bílou vmeltou taky úplně nemusím, ale přeci jenom se pro ní snažím víc používat tu bílou, je to vhodnější no...
Hele a s čím máš problém? Asi jazyková bariéra 😀
Hele a proč myslíš že atopici nemůžou mít imunitu na 100%? Já třeba atopik jsem a s imunitou jsem problémy neměla, spíš naopak, mám spíš víc než 100% 😀
To samé kvalitní filé není odpad z rybího masa. Kvalitní filé je treska, která je v konečném důsledku dražší než losos a hlavně lepší 😝 Ono to chce divokého lososa a ten se tu sehnat nedá, to co se normálně prodává je losos ze sádků, je tma spostu tuku a podíl omega kyselin minimální 😝

@ivanajelinek v tomhle věku už můžeš všechny ryby, vhodnější jsou do toho roka a půl sladkovodní. Ale ono je to stát od státu jiné. V itálii se dávají třeba všechy ryby už od 4 měsíců 😀

blondynka400
28. okt 2011

@kleopatris no chov špatný není, chovají se k nim dobře, to nosnice to mají horší 😝 Mně vadí ten způsob zabíjení, ale to je skoro u každého zvířete. Ale kuřata spařují zaživa, fůj 😝 A pak mi vadí, že je geneticky šlechtí, aby měli co nejvíc svaloviny, jenže jak je ta svalovina těžší a kostra nestačí osifikovat, umírají tam v hrozných bolestech a je jedno zda jsou bio či ne 😠 To šlechtění je vůbec síla, třeba teď se používá druh prasata, co má o žebor a tudíž o jednu kotletu víc 😝 😀
Vepřové nemá skoro nikdy, občas jen u mojí mátinky, já ho nejím a tudíž nevařím, to samé hovězí. Takže jen občas mleté,to mi nějak nevadí 🙂

lubinka9
29. okt 2011

@blondynka400 nejake clanky o celozrnnom pecive som preluskala ale nieje pravda, ze nazory sa zhoduju. Co pises ty je vytrhnute z contextu, creva vlaknina zatazuje hlavne ak dieta nema dostatocny pitny rezim cim je zhorsene travenie, treba dodrziavat mnozstvo porcii na den, zaradovat postupne, kombinovat so zeleninou, nepodavat pecivo teple a pod.
znizenu imunitu ma zistenu moj syn na zaklade testov, takze z toho odvodzujem.
ekzem-stav duse, tak to som sa musela pousmiat, keby si videla mojho maleho v 5 mesiacoch tak by si to tak rozhodne nevidela. Po opatreniach po zisteni alergie na BKM sme sa krasne stabilizovali. Sice to trvalo asi pol roka 😒 No a cokolvek v malom mnozstve u nas nejak nefunguje, mrnavemu po poziti mliecnej kase v 5 mes. na pohotovosti v nemocnici do karty napisali: Quinckeho edem po poziti mlieka. Takze ani s troskou mlieka nebudem riskovat, ze sa mi zadusi.

@ivanajelinek no ved skus a uvidis, dufam kvoli malemu, ze sa to bude zlepsovat 😉 A co ti tak pije cez den?

lubinka9
29. okt 2011

tak ja som videla ako sa sliepkam odtinaju zobaky ked ziju moc natesno aby si nimi v malom priestore nesposobovali zranenia, nechytili infekcie a neuhynuli skor ako ich stihnu antibiotikami vykrmit do rozmerov vhodnych na predaj.
Ale keby som mala toto a vsetko ostatne brat do uvahy tak sa asi moc nenajem 😝 Kazdopadne sa pri kupe orientujem na bio, volny chov, bez konzervantov a pod. , zasa ale nemam sancu si to niekde overit tak len dufam 😝

blondynka400
29. okt 2011

@lubinka9 ekzém je stav duše,nebo spíše těla,projev toho, že je něco špatně. Ale taky i projev těla na nějaký podnět a jestli máte BKM, je to něco jiného a mléko bych nezkoušela ani v malém množství, ale proč nedat kousek tuňáka a atd. prostě nechápu. Je tedy fakt, že je to nový pohled na ekzém, a část běžných doktrorů se tomu směje, ale od sebe mám zkušenosti s ekzémem velké a je to prostě tak, jakmile z nějakého důvodu nejsi v pohodě nebo se v těle něco děje, ekzém se prostě objeví. A u kojenců a batolete za to klidně může i přecitlivělost matky (netvrdím, že je to váš příklad)
Ale je fakt, že my máme celkově dost jiné názory 😀
Otázka kde si to četla. Jestli někde na nějakých stránkách na netu nebo v seriozních tiskovinách. Vytržené z kontextu to rozhodně není,ale tvá věc a tvé dítě. Jen při tvé "úzkoprsosti" se docela divím...

lubinka9
29. okt 2011

@blondynka400 tak sme sa zhodli aspon na tom, ze mame odlisne nazory. Je to tak, rozhodne nepritakavam po kazdej tvojej vete. 😀

ivanajelinek
30. okt 2011

@lubinka9 No moc toho nepije. Ale davam mu len vodu alebo nejaky caj(nesladeny)... Bud roibos alebo fenchel.

lubinka9
30. okt 2011

@ivanajelinek tak to je fajn, ze ti ten rooibos pije. Ma hodne specificku chut, nas maly to moc nechce.
Nejak by som sa nebala, tekutiny ma aj v polievke, kasi, ovoci.. Ak nema prislis tmavy a pachnuci moc, dost pocikane plienky tak je to ok. 😉

blondynka400
30. okt 2011

@lubinka9 a taky proč by jsi měla 😀 Ještě v něčem se schodnem, že ecco jsou dobré boty 😀 😀

lubinka9
31. okt 2011

@blondynka400 tak to ano len dost drahe 😝
blondy mate uz vonku ocne zuby? U nas si dali nacas, teraz lezie jedna ale des. Malemu tak tecu sople.. A tie noci..som si pripomenula nocne vstavanie spred par mesiacov 😝
Mame teda vacsie problemy ako ked isli stolicky, tu nezabera ani gel na tlmenie bolesti 😒

kleopatris
31. okt 2011

ahojte 😉 tak aj my sme dnes zohnali ecco boticky pre maleho a pre upresnenie je to nakoniec danska firma a nie slovenska 😀 aaale Maxiho boty su made in slovakia od ecca 😵 takze nie vsetky su made in taiwan 😀

blondynka400
31. okt 2011

@lubinka9 no jo, a co je levné... Myslíš trojky-špičáky? No ještě moc ne, tedy to nejhorší máme za sebou, takovéto posunování v dásni, to je i doba kdy je lehce protivná a blbě spí, samotné proříznutí už je u nás pohoda. Myslím, že dole jsou už lehce prořízlé, nahoře nevím, bohužel mě nenechá se kouknout. Ale jí zoubky rostou hrozně pomalu a celkově je v tomhle ohledu dost zpožděná 😀 Ale jinka souhlas, horší než stoličky, gel nemůžu soudit, tyhle věci nepoužívám...
@kleopatris já si myslela, že je to dánská firma, ale nechtěla jsem se tu hádat 😀

lubinka9
31. okt 2011

@blondynka400 jj, horne trojky. Vraj su najhorsie zo vsetkych zubkov. Maly ma v kuse prsty v puse, co sa da si tam tlaci. No gel davam ked vidim, ze vyslovene place od bolesti. Teraz to ale moc nezabera.
A co davas od bolesti?
@kleopatris kedy nastupujes do prace? V stredu? Asi by som si aj ja mala zacat robit nejaky prieskum trhu prace, ten cas tak leti.. 😒

kleopatris
31. okt 2011

@blondynka400 teda takto mna tu nechas vypisovat blbosti, hm? 😀
@lubinka9 no leti cas hrozne 😔 a nastupujem uz v stredu, s malym to vyzera, ze sa mu bude pacit, ale ja ake mam vycitky 😢 na jednej strane si hovorim, ze je to ok ale na druhej strane mna to strasne mrzi, ze uz idem od neho :( som fakt zvedava jak sa zabehneme. Nase miminka uz nie su miminkami 😵

boooze baby ja som si myslela, ze vy uz mate tiez vsetky zuby 😀 jaka ja som rada, ze Maxi uz ma vsetky a uz ho nebolia 😵
Chcela som sa este opytat, neviete co by malemu pomohlo na zvracanie v aute? homeotika nepomahaju a teraz uz zacal vracat aj na kratkych trasach chudacik a to uz ho mame na prednom sedadle. Trochu to pomohlo, ale nie uplne ☹

lubinka9
31. okt 2011

@kleopatris tak vam to nepreslo, dokonca sa to zhorsilo? ☹
No ja ti neviem poradit. A aj place ked idete v aute?

emily327
31. okt 2011

@kleopatris fuuha maly uz ma vsetky zubky? To je kolko? My mame 9 zatial, tak hadam rychlo vyjdu aj ostatne, najviac sa bojim ocnych ☹ A s tym zvracanim v aute... neradila si sa s nejakym pediatrom? Ja som to mavala casto ked som bola dieta, ale uz starsie... Dufam,ze najdete nieco co vam pomoze 😉

kleopatris
31. okt 2011

@lubinka9 nezlepsilo a zhorsilo sa teda riadne :( place len ked mu pride zle, inak uz by to bolo ok...len vdzy zacne stonat, poplakavat a sa pozvracia 😔
@emily327 no neviem ci vsetky, este mu myslim chybaju posledne stolicky, ale on ma uz snad od roka 16 zubkov 😵 jemu vyslo po tyzdni vysokych horucok 8 zubov naraz 😀 a pediater mi dal homeopatika, ale nic z toho 😒

emily327
31. okt 2011

@kleopatris no to ma fakt velmi mrzi,ze homeopatika nezaberaju... skus si precitat tuto temu, kde maju podobny problem s detickami, hadam nieco najdes co malemu pomoze 🙂
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nevolnos...

blondynka400
1. nov 2011

@lubinka9 tak jsem dneska schválně koukala už jsou venku všechny 3, tedy zatím jen špičky, ale prořízlé jsou, mně to docela překvapilo 😀 Ale noc hrozná, po dlouhé době, tak snad to bylo tím.... 😝
Na bolest nedávám nic, za nás taky nic nebylo a přežili jsme to všichni. Myslím si, že je to příroda, mají to tak všichni savci a všichni to přežijou, netřeba na to nějakou chemii 🙂

@kleopatris vy máte i 5? 😕 To víš no, ne každý je zubatec jako Maxík 😀 Já si nebyla jistá, ale myslela jsme si to, i manžel to říkal, ale víš jak... Když něco nevím jistě, nehádám se. A myslím Emily i ty jst to tu psaly celkem přesvědčivě 😀

blondynka400
1. nov 2011

@kleopatris tak čtu že ještě nemáte kompletní sadu 😀 Ta obsahuje i pětky a její růst je ukončem kolem druhého roku 😀
K tomu zvracení, to mi je líto, od ségry holčička to má taky a zvrací pořád, kdykoliv je v autě a to už jí je 5.... 😒

kleopatris
1. nov 2011

@emily327 diky emily 🙂 musim si to precitat, ci nam nieco poradia...

@blondynka400 to vies, to ta demencia na materskej 😀 najvyssi cas ist do prace, lebo uz uplne zblbnem 😀
Inak ja fakt neviem, ci mame aj 5 😲 myslim, ze este nie, musim mu kuknut do hubinky. Ja uz dlho temu zuby, az na cistenie, vobec neriesim, tak ani neviem kolko ich ma 😀

Tu retiazku z tych kamienkov ste neskusali? Tu su vsetky matky presvedcene ze to pomaha 😉 vraj placebo efekt, ale neviem jak moze fungovat u malych deti. Alebo ten zuvaci koren?

ivanajelinek
1. nov 2011

@kleopatris Ja mam tu retiazku z tych kamienkov. Ale ze by pomohla. No to neviem 🤐 🤐 🤐 Ale maly ju mal len par krat.

lubinka9
2. nov 2011

@kleopatris aku retiazku? nepoznam 😕

ale i tak pochybujem, ze by to malemu vydrzalo na ruke, on nic neznesie, na milost ma vzal s capicou ale rukavice ani pocut. Uz neviem ako nanho. Minule mal take ladove ruky ale rukavice ani za svet 😀

ivanajelinek
2. nov 2011

@lubinka9 ta retiazka je na krk 😉

lubinka9
2. nov 2011

@ivanajelinek aha no tak to uz vobec nie 😀 mozno pre mna
a co to ma ako robit?

kleopatris
2. nov 2011

@lubinka9 toto by malo byt ono: http://www.google.de/search?hl=de&q=bernsteinke...
vraj to ma nejake pozitivne "vyzarovanie" a tlmi bolest alebo tak nejako. My sme ju nemali, ale vsetky susedy ju maju a deti ich aj nosia. Nas Max by ju urcite strhol aj keby si mal krk urezat...tak som ani neskusala. Ale vsetky tvrdia, ze pomaha.
rukavice ani nas neznesie, este tak gumene rukavice alebo tie hrube na trubu s tymi mi beha strasne rad po byte ale normalne ani za svet.

kleopatris
2. nov 2011