Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
10. aug 2008

dekuju mmmk 🙂 aaaaaa sem zas o neco chytrejsi 😀 nasla jsem jeden kousek od nas, ak tam zitra zapluju 😀

mmmk
10. aug 2008

To jsem rada 🙂 Ja tam chodim nakupovat vic veci a caju tam maji vzdycky obrovsky vyber. Ted myslim teda bylinkove caje a ruzne rostlinne vytazky atd. 😉

meleri
10. aug 2008

Mmmk,

tak ve Francii se mi to teda nestalo, dokonce někteří věděli, že náš prezident byl "Vaklav Avel", takže sranda...akorát někteří si mysleli, že česko je čečensko, no vysvětluj jim to...ale toto byli spíš lidé mín vzdělaní...ti s normálním vzdělaním aspon věděli, kde je německo, česko, polsko...

Anglie je země sama pro sebe, prostě tam spousta věcí asi funguje jinak, a o okolním světě, tedy o zbytku evropy nic moc nevědí...

Francouzi obdivují v česku ty sexshopy (mě je z toho hanba jak blázen) ale francouzi jsou francouzi a tady se v telce normálně probírá sex atd..takže oni nejsou moc prudérní...tady před Lyonem stojí asi 50 "spacích aut" ve kterých sedí polonahé ženské, a na večer rožíhají svíčičky, nejdřív mi to přišlo romantické, a pak mi došlo, že jsou to štětule... 😅

Schnucki,
taky jsem ráda, že si můžem psát, je to fajn..

A jací jsou vůbec němci? Jsou romantici? Jsou hodně puritáni, jaký mají smysl pro humor? Přijdou mi hodně vážní...

mmmk
10. aug 2008

Meleri, ja uz tu byla taky nekolikrat povazovana za Cecenku 😠 A velice jsem se proti tomu ohradila. Sice me teda usadilo na zadek, kdyz baba na cizineckym nevedela, jestli je CR v EU... ale jinak taky znaji Havla a taky fotbalisty 😀

Rekla bych, ze Nemci jsou hodne sexualne otevreni 😀

schnucki
10. aug 2008

Tak to budu ve svym zivlu, mam rada caje, nooooo si vyhradim tak hodnu na to 😀

Tak za cecenku jsem jeste povazovana nebyla 😀 ale je fakt, ze znaji spoustu slavnejch lidi od nas, a hlavne Gotta

Taky si myslim ze jsou sexualne otevreni.

Tak to je teda neco "spaci auta" 😀 😀

mmmk
10. aug 2008

To jsem fakt netusila, ze to existuje. A to maji zapaleny ty svicky v aute? 😕

meleri
10. aug 2008

jo mají svíčky.. 😀 my jsme to poprvé viděli shodou okolností když jsme jeli na tu "noc světel", to je velká slavnost, tak jsme si mysleli, že to lidi dali do aut, ale pak jsme si všimli, že jsou to samé ženské a jenom v podprsenkách... 😅

Já nevím, od němců mě to tak nějak víc zaráží, zvlášt když jsme jejich sousedi....mnoho lidí se učí německy, atd....

Jo s tím čečenskem je to směšné...asi je to kvůli tomu jménu že si to pletou....

mmmk
10. aug 2008

Meleri, tak si predstav, ze pri jazykovem kurzu na zacatku erasmu z nas udelali Francouzi Cecence. A pak ze me jeste jednou tady na urade 😀 Ja teda francouzsky umim jen par slov a taky umim spravne cist a vyslovnost... ale v nemcine ovladam precizni francouzsky prizvuk 😀 Jen ten nemecky mi furt nejde 😀 😀 😀

meleri
10. aug 2008

😅 😅 Mmmk, taky dobré! No mi fr. přízvuk nejde vůbec, takže asi tak.. 😖 Ale německý musí být celkem jednoduchý ne? Zvlášt když čtou jak píšou skoro....a v bavorsku mají to r jak my...kdežto tady je to hrdelní a to se nenaučím ani v penzi... 😅
Jsem jednou hlídala starou babičku která měla 100 let a byla to češka! ale mluvila furt s přízvukem jako já...a když jsem začala mluvit o knedlících tak se málem rozbrečela...takže ani za těch 80 let si člověk nezvykne.... 😀

mmmk
10. aug 2008

Meleri, nemecky prizvuk je docela tezky, neznam moc Cechu, co mluvi bez ceskeho akcentu. Sice v nemcine skoro vsecko ctes, jak to pises, jenze mas tam prehlasky, otevrene "e", skoro zadne "r", mekke "ch", co zni skoro jako "š" atd. Jednoduchy to neni a pripoustim, ze se mi jeste sem tam stane, ze nekomu nerozumim 😅 Kdyz s tim clovekem mluvim poprve a mluvi nejakym brutalnim dialektem - treba v Sasku Nemci z Krusnych hor, to je peklo na zemi, to se ani rodili Nemci moc nechytaji 😀 😀 😀

schnucki
10. aug 2008

ahoj holky, ze jeste nespite 😀 ty svicky v autech je fakt neco, to jsem jeste nevidela, ani by me to nenapadlo 😨
Ja teda francouzky neumim ☹ ale ta rec se mi libi, zni tak hezky.
Ja ani nevim, myslim ze trosku mi ten nemeckej prizvuk jde, ale ne, kdyz jsem delsi dobu doma, to pak mluvim chvili jak tydyt 😀

Ja si myslim ze nikdy nebudu mit perfektni prizvuk, ale nejak me to nevadi, jsem ceska a hotovo 🙂 a poradne si asi nikdy nezvyknu. Chybej mi knedliky a rohliky. Vzdycky kdyz jedeme k nasim, objednam u mamci knedlo vepro zelo a rohliky 😀

dobrou noc 😔 , zas zitra

mmmk
11. aug 2008

Kde jste vsechny??? 😕

meleri
11. aug 2008

jsem tu. tedy v praci. 🙂

Schmucki,
taky delam to same, mamka vzdycky uvari moje oblibena jidla..v nemecku aspon mate kysane zeli a knedliky v prasku? Tady to vubec neexistuje...

Mmmk,
nemci maji taky otevrene e? To je neco co se taky nenaucim....jde to vsem, turkum, arabum, rusum a spanelum a jan evim komu jeste, ale mi proste ne... 😅

mmmk
11. aug 2008

Meleri, nejsi naaahodou nekde od Olmiku? V hanackem nareci se rika presne to otevrene e, ktere v nemcine i franine. Tak jestli vis, co myslim, prenes trochu hanackeho dialektu do franiny 😀

embabuli
11. aug 2008

tak sa pridavam..z Finska,
a dokonca mam dobre tusenie tento mesiac, som mala ruzove spinenie 6 az 9 DPO, potom prestalo, skor pocit mokra, naliate prsniky, velka bolest hlavy a unava..pozajtra mam dostat mrchu tak skusim test

je tu niekto iny z Finska? sa totiz divim, ze prva kontrola je az v 11tom tyzdni a ked som prosila o viac volna, ze sa necitim dobre, mam za sebou dva spontanne potrate a velmi sa bojim aby vo mne miminko zas nezomrelo.., tak na to nikto neberie ohlad ☹

meleri
11. aug 2008

Ne, jsem Ostravačka..já vím že v brně mají takové trapné eee které zní jako í, ale zas mi přijde že to není úplně to samé, ale zas tak dobře ten hanácký přízvuk neznám..

Embabuli,

vítej...to zní moc slibně! Takové růžové špinění jsem měla taky a bylo to znamení těhotenství tak at vám to taky vyjde.

Ne, jsou tu holky z německa, itálie, já jsem z francie..a kde pracuješ? mohli by k tobě brát ohled...a co si vzít nemocenskou na týden?

mmmk
11. aug 2008

Embabuli, jak jsi se dostala do Finska? 😕 Nemuzes si vzit dovolenou nebo se hodit marod?

Meleri, to brnenske E je presne to, jak je to nemecky spravne 😀

embabuli
11. aug 2008

mmmk uz som tu dva roky, v medzinarodnom labaku pracujem na plny uvazok a dokoncujem PhD,
aj som bola u lekara pred dvomi dnami ze mam podozrenie ze som tehotna a ci sa da nieco robit, podporit tehotenstvo, predsalen po dvoch potratoch som vystrasena, ale nic ze mam len cakat, ziadne lieky...to by sa dalo,
ale sef to moc nechape, stale musim robit minimalne 8 hodin denne a chce po mne aj vecere aj vikendy, inak mi nenapise dobre referencie aby som si dokoncila doktorat ☹
tak neviem, ked budem mat teraz pozitivny test tak si asi vezmem co mam poslednych 10 dni volna, nabrat este silu a snad sa to podari..

embabuli
11. aug 2008

meleri a ako dlho po tom spineni ti vysiel pozitivny test prosim?

mmmk
11. aug 2008

Embabuli, proc teda s miminkem nepockate?

embabuli
11. aug 2008

mmmk my uz sa snazime vyse rok, zdravotne doktor povedal ze sa mozme snazit aj po tych potratoch, a okrem toho po miminku moc tuzime, ten moj doktorat sa aj tak len pretahuje furt same problemy, uz som mala skoncit pred dvomi rokmi..Podla mna nikdy nevies co bude, teraz aspon dostanem matersku ale ako zohnat novu pracu tehotna...

to je jedno, mimco je teraz pre mna najdolezitejsie, citim to tak 🙂

schnucki
11. aug 2008

Ahoj holky,
vitej embabuli 🙂 mrzi me ze to uz dvakrat nevyslo a drzim palecky aby to tentokrat klaplo 😉 jinak mi prijde divni, ze si nemuzes vzit dovcu nebo ti doktor nenapise par dni maroda.

Meleri - me tady ty knedliky moc nejedou, dokonce si vozim z cech mouku na bramboraky 😀

Mmmk - tak jsem byla dneska v tom reformhausu a pani to tam nemela, jen Frauentee, kde ten Frauenmantel taky je, tak jsem si ten cajik koupila a jdu ho zkusit. Ale nedalo mi to a zeptala jsem se v lekarne a tam ho meli. Bud mi nasipou kolik chci a nebo v pytlickach, tak jsem si objednala pytliky a zitra si ho vyzvednu.

Jo a pani v tom krame na me, jestli nejsem z holandska, ze mam takovej prizvuk, tak to mi jeste nikdo nerek 😀

schnucki
11. aug 2008

Jooo, a jinak uz treti den spinim, ale mrcha nikde, se v tom opravdu uz nevyznam 😖

mmmk
11. aug 2008

Haha, Schnucki, to je sranda. To se me ptali taky. Ale nejcasteji tipuji, ze jsem Svedka. Asi ze mam prizvuk a blondate vlasy 😀 😀 😀 Takove klise 😀 A kdyz na vec prijde, nevyvracim to 😀
Zkousela jsi testovat? Ja byla dneska v KiWu (CAR) a zase celkem nic, mam tam jet ve ctvrtek. Jestli si najdu praci, budu s tim mit nejakou dobu utrum 😖
Zalezi na tom konkretnim reformhausu. Nektere jsou vybavene lip, jine hur.

Embabuli, ja to chapu, ze touzite po miminku. Ale jen mi to moc nesedi v kombinaci s tou laborkou. Co mam kamaradky z farmacie, tak musely prerusit studium kvuli tehotenstvi prave kvuli tem laborkam. 😅

schnucki
11. aug 2008

Mmmk, tak svedka jsem jeste nebyla 😀 ale proc ne, kdyz si to myslej 😀
Test jsem si delala pred par dny a nic, ani malej naznak, a uz asi par dnu me boli bricho jako kdyby uz mela prijit. Ale ze jsem v tom si nemyslim, i kdyz by to nebylo spatny 😀 .
Mam zas takovej dotaz 😅 co je vlastne presne ten KiWu (CAR) a kdy tam clovek ma jit? Vim ze by to melo bejt nejaky centrum, kde se delaj taky naky testy, jo? A ma to zkratku KiWu po celym nemecku, nebo jen nekde?

mmmk
11. aug 2008

Jo. Spravne se to jmenuje Kinderwunschzentrum nebo Kinderwunschpraxis a tady najdes, kde vsude tyhle centra nebo praxe jsou. http://www.kinderwunsch.de/locator/clinic.asp?C...
Mne ted rekli, ze kdyz mam PCO, mela jsem prijit hned. Pokud je nejaky zjevny problem (nechodi ms pravidelne, neovulujes), muzes tam jit hned, ne po roce snazeni. A vlastne kdyz dojdes po 9 mesicich a reknes, ze se snazite rok, nikdo to prezkoumavat nebude. Udelaji ti vysetreni, krevni testy a partnera poslou na spermiogram. A pak zahaji nejaky postup.

schnucki
11. aug 2008

Aha, dekuju, mrknu na to 🙂
Tak to je dobry, ale jak si mohla vedet, ze muzes jit hned 😒
Ja si tak rikam jestli tam zajit nebo ne. Jestli mam ovu nebo ne, to jaksi nevim, minulej mesic to s merenim nebylo nejak super, takze to radne delam az ted, ale ms mam podle me divnou, po vysazeni anti dlouho rozhazeny, po kys.lis. sice jo, ale dlouhy pauzy (39-41) uz od ledna. Tak nevim jestli to je na to tam jit. A kdyz uz tam pujdu, musi to vedet muj doktor? Ja jen ze chci aby mi udelal naky vysetreni a kdyz pak pujdu i do toho centra 😅

mmmk
11. aug 2008

Schnucki, tak to tomu doktorovi rekni, ze uz se snazite tak a tak dlouho. Ja tam sla bez doporuceni doktora. Jeste tady v Reutlingenu gynekologa nemam. Hodne doktoru chce mit ciste ruce, tak te do KiWu posle rovnou.

schnucki
11. aug 2008

Dobra, ja mu to povim. Prislo mi blby jit k nemu ze to nejde a zaroven do toho centra aniz by o tom vedel. Taky jsem tu zadneho nemela, jdu k nemu poprvi, a termin mam domluvenej uz asi mesic (ja na dovce - on na dovce) 😀
Mrkla jsem na ty stranky, tam je veci 😕

A jak to momentalne vypada u vas?

mmmk
11. aug 2008

Byla jsem tam dneska, momentalne prodelavam zyklusmonitoring. Byla jsem na ultrazvuku a celkem nic se nezmenilo. Pristi cyklus dostanu injekce do bricha... proste same prijemne veci jsem se dneska dovedela 😀 Ve ctvrtek repete 😀