Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

takyna
27. aug 2008

Mirus, vidím, že tá migréna a zuby ti nedajú pokoja 😖 , prajem ti bezbolestné vrtanie a čo najskôr aby si sa zbavila bolesti 🙂

schnucki
27. aug 2008

nenene, na me ne 🙂 musim rict, ze to me dnesni trhani bylo neco, hodinu, nez byli vsichni tri venku. Horni dva sli rychle, ale ten spodni trval, asi 6x mi ho opichala, presto jsem ho furt citila, pak se zlomil a zustal tam zbytek korene ktery nesel ven, vrtala do nej a prinejmensim 5min tam s nim vyklala, nez ho vyndala. Ale diky bohu mi predepsala silny tablety proti bolesti, takze ty dva nahore, kde mam diry, ani necejtim, jen trochu ten spodni, ten je totiz zasitej, takze me chvilema tahaj stehy. Ale ZIJU 😀

Doufam ze uz je migrena pryc mirusch a budu na tebe zitra myslet, mam plne porozumeni ☹ a priste sem ty bolesti nebudu tahat 😀

Ahoj takyna 🙂

meleri
28. aug 2008

čau holky jsem tu, protože jsem do česka nedojela.. ☹ skončila jsem v nemocnici s krvácením, ale už je vše v pohodě..akorát musím být až do porodu doma, nikam nechodit, ležet, atd....
tak jsem tady zase mezi váma..🙂

holky mějte se jdu se zas natáhnout!

mmmk
28. aug 2008

Meleri, to je teda pech. Co se stalo? Jen tak? A nedosli na to, proc jsi krvacela?

embabuli
28. aug 2008

co to meleri? ☹

snad bude vsetko v poriadku drzim palce a setri sa !

schnucki
28. aug 2008

ahoj holky,
meleri to me mrzi, ale hlavne ze je vsechno v pohode. A proc jsi krvacela? Tak se koukej setrit 🙂

schnucki
28. aug 2008

mirusch co migrena, uz je to lepsi? a co zoubky, bylas u zubare?

simone
28. aug 2008

meleri,tak to je mi lito. TAk hodne stestick a lez a lez 😉
ja to dnes dostala,takze uvidime,jak bude zari uspesne

embabuli
28. aug 2008

tak ja som sa prave vratila od lekarky..
ked som aj bola tehotna, co sa neda nastopro povedat, tak to odislo s poslednym krvacanim a to ze symptomi aj teplota pretrvavali, bolo sposobene tou velkou cystou zo zlteho telieska, ktora pravdebodobne praskla posledny vikend ked som mala tie ukrutne bolesti pri pravom vajecniku..

takze verdikt je, ze momentalne som zdrava a po dalsej ms mozme skusat babo znovu..
zopakovala mi ze hocijake vysetrenia, krv ci hormony etc sa robia az po troch styroch potratoch bohuzial..

tak som sa aspon spytala, ze co ak budem znova tehotna a zacnem trebars spinit alebo krvacat, ci mam hned ist lekarke..ona ze ked to bude trvat par dni tak hej, ale ze netreba robit dramu, lekarovi ist ihned iba ak by som mala bolesti na zomretie...tak som kukala jak puk, lebo v Cechach som pocula, ze pri kazdom krvacani v tehotenstve sa ide hned k doktorovi..
tak fakt neviem ☹

no a aj sme si vraveli, ze nebudeme skusat kedze na konci roka sa vraciame z finska dolu...a ze praca sa bude tazko zhanat ked budem tehotna a tak..

ale dnes sme s mojim chlapom na seba zas mrkli, ze cakat asi ani nebudeme...hocico sa moze stat, planovat babo podla prace a hypoteky asi nema zmysel 😉

tak hura do toho snazilky 😀

simone
28. aug 2008

embabuli,tak hlavne ze jsi zdrava 😉
Ja si taky myslim,ze poku spinis na zacatku tehu,tak je zbytecne letet k dok.,on stejne nepozna,jeslti je plod zivy a covim,tak jen rikaji,e mas mit klidovy rezim. Jen pokud krvacis hodne a mas velke bolesti-aby jsi nahodou nevykrvacela.

A uz se v lednu vracite natrvalo?jak dlouho jste zili ve finsku?

embabuli
28. aug 2008

dva a pol roka, co je celkom dost, uz je nam hrozne smutno ked tu nemame nikoho ani na pokec..

a tiez rozmyslam, ze zajtra tu vypoved podam a doprajem si trosku odpocivacieho luxusu,
lebo v tejto pracovnej cvokarne vystresovanej robit babo...to by zas mohlo zle dopadnut

celkom sa zacinam tesit na to 😉

simone
28. aug 2008

Tak to uz jste tam dlouho a jezdili jste domu aspon na prazdniny?Nebo jste tam vkuse?
Me bylo nejvic smutno,kdyz jsem cekala malou,nemeli jsme penize a vdavala se mi segra,uz jsem byla moc tehu,tak jsem nemohla ani na svatbu prijet,nikdo me nevidel tehu a mrzi me,ze nikdo nevidi malou vyrustat.
Ale vracet se uz do cr nebudem. Jsme z Ostravy a tam prace neni a dobre se tam moc nezije a uz jsme zvykli tady.
Ja tu jsem taky 2.5rokku a manza uz snad 3.5roku.

Odkud jste z cr?

TAk to budes mit supr prazdniny a spocnes aspon pred stresem ze stehovani,nove prace,bydleni a treba jak budes v klidu,tak uz domu pojedete skoro tri 😉
Ja jsem doma s malou,takze ja mam klidu az az 🙂

V zari najedem na drasticke snazeni a pritvrdim a bude to bez pauzy kazdy den a v ovu 2x bez diskuze 😀 JInak budu mit menstruaci na dovolene ve Spanelsku a to nechce 🙄

embabuli
28. aug 2008

tak dvakrat do roka sa podarilo ist dolu, ale to vzdy strasna rychlovka...
mne aj oco zomrel nahle na zaciatku roka, som sa s nim vobec nestihla rozlucit 😢

ja som zo Zahoria a manzel z Tatier ale poslednych 5 rokov pred finskom sme byvali v Prahe..
a teraz sa vratime asi najprv za segrou do Ceskej Trebovej a budeme zhanat pracu bud v Prahe alebo v Blave..
no ale Prahu by sme radsej, lebo domy su lacnejsie na kupu a aj krajsie

a presne jak vravis simone, ja tiez chcem aby ma brasko segra babicky videli tehu, nech sa mam s kym tesit a nielen byt tu furt v robote kde mi kolegovia hadzu klacky pod nohy 😖

tak mi to v zari tiez odstartujeme poriadne, myslim ze klidek relax a domacka pohoda je presne co potrebujem uvidime ... 😀

schnucki
28. aug 2008

ahojik,
embabuli, tak to me mrzi, ale treba to klapne priste, hlavne ze je vsechno v poradku a muzete se snazit dal. ... jeee, to se urcite tesis az se zas vratite 🙂 ja uz si taky nedokazu predstavit vratit se domu. Byla jsem pul roku po 2 letech doma a pripadala jsem si jak alenka v risi divu 😀 ale jak psala simone, mrzi me uz ted (kdyz na to pomyslim) ze nasi a kamosky neuvidej prcka tak casto, kamaradka mi povidala, ze az to klapne, musim jezdit casto domu, aby mohla pozorovat brisko jak roste 😀 .... ale diky bohu jsem tu nasla par lidicek, s kteryma se muzu pak tesit 😀

tak zdar snazeni 😀

mirusch
28. aug 2008

Embabuli, to ma mrzi, ze teda nie. To je fakt, ze si mohla mat problemy kvoli cyste, ta aj produkuje hcg dokonca. Ale je dobre, ze ti praskla, mne ju museli vyberat laparoskopicky.
Inak, porozmyslajte, ci predsa len nepojdete na pohovor do CAR, ak sa snazite vyse roka a mas taketo problemy...nemusite ist hned na umele oplodnenie, ide o to, ze sa na vas pozru, lebo gynekolog mnohokrat nevie co robit. A ohladom toho krvacania na zaciatku tehu - nuz, baby po umelom okamzite idu na pohotovost a predpisu im lieky a su ostro sledovane, proste sa mi to zda divne, co ti povedal lekar. Hm...Drzim ti palce, vypoved bude isto spravna volba, das sa do poriadku. Inak, pocula si o Femigarde? upravuje cyklus a mnoho problemov u zeny. Kukni si to na nete, je to cesky bylinkovy vyrobok od Hermanna, je tu o tom aj tema na MK.

Simone, ty si fakt dobra, chudak tvoj drahy 😀 Ale treba, treba 😉

Meleri, preboha...a to sa ti stalo pocas cestovania? alebo predtym? Lebo ak pocas cestovania, tak ti to asi fakt nerobi dobre. Teraz si na rizikovom? Drzim ti palce, nech to nejako dotehulkujes v pohode a bez dalsich problemov.

Schnucki - IP.
Nuz zubarka si mysli, ze mam "len" zapal dasna, nechcela zatial vrtat, na rtg nic nevidela, cize ziaden zapal pod korenom. Tak som strasne zvedava, som cakatelka...idem si to vyplachovat repikom a dufat a verit a nadejat sa 😅 Dakujem, ze na mna myslite 😉

embabuli
28. aug 2008

o tom CAR som nieco pocula, ale moc o tom neviem,
skusime tam zajst ked sa vratime, snad sa tam vela neplati 😕
a ten femigard skontrolujem, o tom som tiez nevedela..

jo, a rozhodla som sa ze zajtra tu vypoved dam!...a po dlhom case som sa dnes poriadne usmiala jak sa mi ulavilo 😀

schnucki
28. aug 2008

Do toho CAR klidne zajdete, slysim od spousty lidi jen to dobry. My to sice zatim v planu nemame, ale pokud nebude neco v poradku, zajdem tam.

Jinak ta vypoved byla urcite na miste .... kdyz se usmivas a ulevilo se ti 🙂

schnucki
28. aug 2008

Doufam ze ten zub nebude mirusch nic vaznyho, plne s tebou soucitim 🙂 ja s nim trpela skoro 3 tydny, kase uz mi lezou i usima 😝 ale zitra uz muzu jist, se precpu az prasknu 😀

violoncielka
28. aug 2008

Ahojte zenusky.Ufff to sa to tu rozbehlo,no musim si niekedy k tomu sadnut a poprecitat si vas.Vidim tu vela novych tvari....ahojte 🙂 🙂 🙂
Od dnesneho dna beriem antikoncepciu a v oktobri ideme na IVF.Aj sa tesim,ale aj mam trosku strach.Nuz ale rocky pribudaju a tri roky snazenia,zial nedoniesli vytuzene ovocie.Tak teraz do seba pcham chemiu a muzickovi(ale aj sebe) davam vitaminky.No a vecer si davame povinne poharik cerveneho vinka.
Toto leto bolo super...mali sme vela navstev,zacali ma volat hravat do orchestra,boli sme v Brusseli,Brugee a Antverp (s muzickom) no a o par dni pojdem na SK,lebo potom uz nebudem mat velku sancu ist pozriet nasich.
Nuz moje zlate takto to je. 🙂 Som rada,ze ste sa vratili spat a ze takto tato temicka ma svoju buducnost.idem si zmenit foto len musim pockat na muzicka.Zatial pa

mirusch
28. aug 2008

Embabuli, vysetrenia v CAR preplaca poistovna, aj nam, co sme mali byt inak samoplatci pri IVF. na prvy termin budete mozno cakat aj mesiac-dva, tak si ho medzitym mozte dat.
Femigard je dobra vec, treba brat aspon 3 mesiace vkuse, mne napr. upravil hladinu hormonov, az sa lekarka prekvapila a posunul mi ovulku, ktoru som mavala neskoro.
Super, ze si sa rozhodla dat vypoved. Zasluzis si lepsiu pracu a ta urcite na teba niekde caka. 😵 Mne sa tiez ohromne ulavilo, ked som dala kedysi vypoved v neperspektivnej a stresujucej praci.

simone
28. aug 2008

mirusch,manza neni chudak,on je rad,ze ma dostatek sexu konecne. 😀 V tehu jsem nechtela a pak zas nebyl cas a nebo jsem byla u navena a nebo nebyla nalada.TAkze on proziva stasten obdobni-nez budu tehu 😝

mirusch
28. aug 2008

Simone, tak to potom ano 😀 😀 Tak je teda vlastne stastny clovek. Prenho bude vlastne problem, ak otehotnies hned 😵

simone
28. aug 2008

😀 mirusch,ted jsi to trefila 😀
Ale ja doufam,ze budem uz v zari tehu,lprotoze pak to vzdavam ja 😖

mirusch
28. aug 2008

Simone 😀 😝 To zvladnes 😉 Ved potom to mozes zredukovat na dva tyzdne alebo 10 dni okolo ovulacie, to je v pohode, nie? 😀
Prepac, nejako som presklila, kde to zijete, napises znova?

simone
28. aug 2008

V Anglii v Birminghamu a kde vy?

No budu to muset zvladnout,protoze mam ultimat,ze do ledna budu tehu nebo nic.Tak to musim stihnout 😉

mirusch
28. aug 2008

Uf a to preco ultimatum? No, neviem, ci ti to pomoze k otehotneniu, taky stres 😕
My sme v Nemecku, pri Frankfurte. Ale zila som 3 roky v Londyne. V UK je dost nanic zdravotnictvo, uf, ak nemas privatnu poistku.

simone
28. aug 2008

Ja vystresovana nejsem,bud budu tehu nebo ne. Ja nechci vetsi rozdil mezi detma nez tri roky a my uz jsme byli rozhodnuti,ze budem mit jen jedno.No a ted jsem rekla,ze chci zkusit druhe a kdyz se to do ledna nepovede,tak pujdu zas na HA a budu si hledat praci. My se proste snazime,ale kdyz nebude,tak nebude 😉

Je tu zdrav na prd,to mas pravdu,ale ja si uz zvykla.Mala ma nastesti pojisteni v Cr a ja zatim taky-mam z cr materstkou,takze kdyby se neco stalo,tak s malou asi letim domu. ja vim,jak je to tu hrozne,protoze uz jsem s malou byla parkrat na pohotovosti.Kdyz narazis na anglicana,tak je to ok,ale kdyz na inda,araba,nebo nekoho takoveho,tak ti nevi,kde je noha a oci. 🙄 ( a to nejsem rasista )

mirusch
28. aug 2008

Aha, tak to je potom ok, ked to takto beriete 😉 Pohoda. A manzel isto rad suhlasil, pri vidine kazdodenneho snazenia sa 😀
Nuz, ja som raz potrebovala jedno obycajne kuknutie u lekara, lebo som mala prudke bolesti v podbrusku- zrejme zapal a proste som musela vydrzat, kym som nesla do SR 😠 A mojho priatela nechali umriet na rakovinu. Stale ho liecili antibiotikami a nadavali mu, ze co tam stale chodi, ked ma zapal a na sono dostal termin o 2 mesiace...dovtedy uz bol po operacii, co sa prihlasil na privatnu kliniku a mal diagnozu za 2 dni. Lenze peniaze uz neboli a na statnej mu dali dalsie 2 mesiace, kym zacali s terapiou a bolo neskoro 😠 ☹ A to je len jeden pribeh z mnohych, ktore by som vedela porozpravat. Aj kamoska letela do SR na operaciu, lebo v UK jej kazali ist po uraze kolien na bicykel. Keby posluchla, tak je na vozicku. Som hrozne rada, ze som v DE, tu je uplne super zdravotnictvo a dokonca aj lekari inych narodnosti su odbornici, takze sa nebojim nikoho...aj ked je pravda, ze turkom sa vyhybam... Mala som tu dokonca slovaka, ale uz siel do dochodku.
Oki, dnes uz idem off, prajem prijemny vecer 😵

schnucki
28. aug 2008

ahoj violoncelka - tak to drzim palecky aby to v rijnu klaplo 😉 to je super ze se ti ozvali z orchestru

simone je dobre ze to takhle beres a nestresujes se .... neni to trosku narocny litat do cech?

mirusch pevnou mame, ale musim se optat, je dole u rodicu a ja si cislo nepamatuju 😀

simone
28. aug 2008

mirusch,ja znam taky hodne hororovych pripadu odtud,tak ani se rozepisovat nemusis.

Schnucki,ja nelitam domu k dok.,jen kdyby neco bylo fakt vazneho.Jako kdyby mala musela na opaeraci a tady mela cekat rok na cekacku,neob kdyby ji nechteli udelat nejake vysetreni. Zatim je ok,a nachlazeni a tak vylesime doma v poho. To se stejne dava jen paralen,ale dok.takdy samozrejme mame.TEd zrovna cekame na vysledky moci od male,mela podezreni na zanet mocaku.Kdyz je neco akutni,tak nas,protoze je mala,vemou prednostne hned a nemusime cekat. Nebo jedem na pohotovost.ALe zdrav,.tu fakt nesnasim a mam nervy na to neustale.

Ale zas v CR my by jsme zili blbe,manza by jako osetrovatel vydelal asi 10 000kc a tady ma 30 000kc a uzivi nas vsechny,nechodimi do prace,neberu tu ani davky a zijem si docela dost dobre. Skolu uz mam pro malou vybranou,ktera patri mezi nejlepsi a je statni,bdylime hned u ni,tak ji tam jen dostat.

Jo a manza delal v cr v nemocnici 7let a kdyby jste slyseli jeho pribehy,tak tam taky nechodite tak jiste 😉
Jednou vykladal jak byl anesteziolog tak na srot,ze lezel na operacniim sale a museli ho odtahnout od opera.Jak byla na srot sestra na pooperacnim,ze nebyla schopna prevzit pacienta.............a to kde delal je vybrona nemocnice,nova a fakt tam jezdi lidi na operace i z dalky-ne jen z okoli. ALe pry co se deje za dverma o tom nikdo nevi