Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
10. sep 2008

😀 tak to jsme na tom njonja opravdu podobne .... muj uz byl taky zenatej a proto jsme na to nejak nespechali, ale radi by jsme pristi rok 🙂
ja nejsem primo ve frankfurtu, ale jakoby pod nim, richtung fulda 😒 jinak jsem mrkla do mapy a düsseldorf je odhaduju tak 200km od nas, ale zeptam se jeste pritele, ten to ma v malicku 🙂 jinak to druhy mestecko kam se chcete stehovat jsem nenasla ☹

mirusch
10. sep 2008

Schnucki, pod Frankfurtom???? 😕 Ved si smerom na vychod predsa...
Moj bol inak tiez zenaty a tvrdil vsetkym, ze uz sa neozeni. Nuz a potom som prisla ja... 😀

schnucki
10. sep 2008

ahoj mirusch 🙂

😀 no jo, ja si to furt motam, ale richtung fulda jsem mela spravne 😀 takze oprava, jsem smer vychod 😀

jak ti je mirusch, uz lepsi?

embabuli
10. sep 2008

presne neviem njonja,
urcite nieco menej stresove, naprikla kde nemusim robit 12tky sedem dni v tyzdni ako doteraz

je to dost tazke najst pracu s pohodovym sefom kolegami financiame a co by ma aj bavila
ale to je asi vseobecny problem.. 😉

embabuli
10. sep 2008

mirush ja prahu tiez milujem,
a poznam vsetky neturisticke zakutia, ved uz po tolkych rokoch som tam jak doma..

akurat som si spomenula ze by som si zase burcak dala, tu take samozrejme nepoznaju a dolu tusim zacina sezona..

si pamatam ked sme viezli dvoch finov na navstevu do ciech a slovenska..
prva zastavka v potravinach, skoro som plakala od dojatia a zacala som im vysvetlovat ake lahodky su
bambino a hermelin, treska, pravy cesky chlebik sumava nie tie finske suche placky...a podobne
no celkom nechapali 😀

njonja
10. sep 2008

Mirush, Schnucki a viete, ze by som aj prisla?MOja polovicka ide na motorkarsky predlzeny vikend niekedy okolo 22 septembra, musim sa ho spytat. Mozno by som si mohla urobit jednodnovy vylet do vasich koncin 🙂
Schnucky, Lintorf je nedaleko od Düsseldorfu (asi 20 min), cize v podstate tieto konciny...

Emabuli, to viem uplne pochopit a zivo si predstavit, ako si bola v siedmom nebi z nasho bambina a chleba.. 😀 Ja tiez vzdy, ked prijdem domov, prve co spravim, idem do potravin a nabalim si plny vozik nasich dobrot. Dovolenka na Slovensku ma vzdy stoji niekolko kil navyse 🙂 Ale tie za to stoja!! 😉

Inac Mirush, moj sa tiez nechcel uz zenit, lepsie povedane, on uz nechcel ziaden staly vztah. Planoval sa oddavat zivotu single jedinca do konca zivota, chi chi 😎 No a tiez som mu dako spravila skrt cez rozpocet. Teraz dokonca planuje aj deti (co doteraz vobec nebral do uvahy🙂)

schnucki
10. sep 2008

jeee, jsem prehlidla ten dlouhy clanek co jsi mirusch napsala 🙂 doufam ze se z toho brzo dostanes, ....

jinak ja se s tebou rada vydam po tajich nemecka 😀 rada cestuju a poradam vylety, jenze s pritelem na to moc casu nemame, kvuli jeho praci ☹

embabuli, burcak je lahudka, taky bych si dala, co ja vim, tak u nas je vynobrani nekdy ted v zari, nebo rijnu

ja potraviny vzdycky vykupuju, jak jedeme k nasim, poradame vzdycky velky nakup 😀

ivana98
autor
10. sep 2008

my tu burciak mame, zrovna vcera som videla v Edeke 😉
a tiez si vozime dobroty, ale len tie trvanlive.... vsak logicky 🙂 aj ja chceeem cestovat!!

mirusch
10. sep 2008

Tak som si dala pekne šalviový čajíček a množstvo vitamínov, nejako strašne zle mi nie je, ale cítim sa ... blé...asi viete ako, slabo, tak pekne si dávam pokoj a dúfam, že to rýchlo prejde. Len musím zatajiť pred svokrou, že som chorá, lebo ona potom volá každú hodinu, či mi je lepšie 😖

Embabuli, bože, ani mi nehovor, ja som síce v SR vcelku často, tak 3-4x do roka, ale vždy sa vyžívam. Ach jo. Pred odchodom nakúpim sladkostí, klasika je Granko, Miňonky, Fidorka a Rumba, tá klasická, do tej sa zamiloval aj môj manželík, naposledy sme pre istotu zobrali celý kartón, to asi nerobí veľa ľudí 😀 keďže na nás dosť kukala pokladníčka...je v tom 60 ks. No ale za 12,- EUR? No nezoberte. A vždy terorizujem našich, aby kupovali zemiakový fajný chlebík, mňam. Tu v DE majú veľmi dobré chleby, ale aj tak 😅 A ešte okrúhle piškótky si nosím. Do Granka 😀

Inak minule sme sa s kamoškou dojímali nad vecami, čo si pamätáme ešte zo socializmu a potom som našla aj stránku, kde sú fotky tých vecí, ach jo, zaspomínala som si. A mnohé boli výborné, napr. taký nanuk ako býval teraz už nezoženiete, to som si vždy kupovávala po dva 😅 A veď taká Rumba a Kofila prežíli doteraz. Pamätáte niekto na žuvačku Pedro? A šumienky?

Njonja, berieme ťa za slovo. Porozmýšľaj nad tým. A potom prídeme my za tebou, už dávno si brúsim zuby na tvoje končiny. Len ešte otázka, u koho prespíš, ehm, Schnucki čo povieš? Kto má z nás dvoch hosťovskú izbu 😀 Ale to je len návrh. A máš vôbec auto? Alebo ako?

Nuž, ja a cestovanie...proste neobsedím doma. Už som povláčila drahého na víkendové pobyty po Štrasburgu, Mníchove, Weimare, Londýne, Piešťanoch a nové destinácie sú v pláne. Aj keď on rád vidí, ale niekedy by radšej sedel doma, nuž v jeho veku...čiže Schnucki, rátam s tebou.

Ivuš, však sa pridaj, kde je problém 😀

schnucki
10. sep 2008

Ja ja ja, pedro si pamatuju 😀 meli jsme k ni i rikanky 😀 ale je pravda ze i ja si pamatuju par nanuku, co uz dneska nejsou, a co bych za ne dala...

Tak se koukej dat do kupy, cajiky a klid 🙂

Ja souhlasim, klidne muzes prenocovat u nas 🙂 mame pokoj pro hosty a pritelovi to vadit nebude 🙂

jasne, cim vic, tim lip 😀

njonja
10. sep 2008

Mirush, auto mam..len soms nim este nejazdila - bojim sa, lebo byvame v centre v pasazi a je tu stale kopec ludi....Ale aspon to bude dovod ho vytiahnut...
S noclahom si nerobte starosti. Keby sa nic nedalo, rada budem v hoteli🙂 Ved sa dohodneme 😉

ja si vzdy kupujem Lina rezy, horalky a kakaove rezy. Boze, ako by som si dala!! A taky biely rohlik s trezkou!

Ah Schnucki - teraz som si vsimla tvoju odpoved! To by bolo super 😀 Baby, spravime si krasny cas 😎 Len Mirush, liec sa nam, aby si mala dost sil!!

schnucki
10. sep 2008

Jasnacka, s prenocovanim to neni zadny problem, takze to pak presne dohodnem .... neboj, clovek se musi obrnit trpelivosti a pak to jde, ja teda v aute hodne nadavam, hlavne kdyz jedu do frankfurtu 😀

Musim se vam s necim pochlubit .... sedime tak u jidla, asi kolem 3h, (pritel ma nocni takze takhle jime) no a povida mi, co bych tomu rekla, jet na par dnu domu, nez mi zacne skola ... no vyvalila jsem oci, vzali jsme kalendar, zavolali na rezervaci jizdenek a od 28.9. - 2.10. budu v cechach 😀 od vanoc jsme byli doma jen na vikend (teda krome cervence) takze se poradne tesim, pry to je takovy predcasny darek od nej 😀

jinak ja mam ve skrini zasity vlnky a jedny bramburky z domova 😀

mirusch
10. sep 2008

Njonja, dohodnuté. Tak si pocvič jazdu, zapoj navigátor a dofrč. Len daj vedieť kedy presne, napíš do IP, aj kontakt na teba - mobil.
Uf, Schnucki, môj mužíček očakával, že ma za to zbiješ. Pozvať sem niekoho a ubytovať rovno u vás 😀 😕 Ale ako vidím, si super ženská. Njonja neboj, oni majú hosťovskú s veľkou posteľou a ja za vami dofrčím...teda môj mužíček ma dovezie, lebo ja síce vodičák mám, ale ešte som nejazdila, okrem pár drobností. Bojím, bojím.

Schnucki, inak fúha, až 4 dni budete doma, ojojoj. Ale pekné od neho, hovorím, užívaj si prekvapení, kým si slobodná, ako vydatá to bude zriedkavé. A to nechodíte autom? Počkaj...to akože pôjdeš s ním alebo sama? Možno sa ťa len chce na chvíľu zbaviť... 😀

Kakaové rezy!! To jo, to je tiež moje obľúbené. Tie chutia najlepšie v noci s colou 😀 Teda, keď sa zobudím v noci a mám na niečo chuť, tak siahnem na ne, keď ich mám. A slovenské rožky! Tu také ani náhodou nemajú.

Bože, ja spím ako malé decko. Ale čo, telo si povie, čo treba. Hádam bude do zajtra lepšie, chcem si tú indickú reštiku užiť 😉

mirusch
10. sep 2008

Schnucki a je ti dúfam jasné, že mi prinesieš niečo z ČR 😀 ...máte aj Miňonky a Fidorku 😕 ?

schnucki
10. sep 2008

😀 nezabiju, neboj, jen abych tak par dnu predem vedela bescheid 😀

No, asi se me chce zbavit 😀 od pristiho tydne jezdi fernverkehr 5 tydnu, tak ho to tak napadlo, pojedu sama 🙂 😒 .... mozna tomu trosku napomohlo, ze me kamaradka zvala na par dnu do hotylku s masazema a tak, jen pro nas dve, bez chlapu, aby se mohlo radne pokecat a tak, ale bylo to v dobe, kdy uz mam skolu, a i penezite to bylo trosku moc 😅 tak si myslim ze to bylo takovy ponouknuti, no a rovnou vyuzil toho, ze budu mit narozky 😀 a co je jeste supr, moje mamka ma ted 24.9. narozeniny, takze to muzu oslavit s ni 😀

jen se prospi at jsi zitra fit 😉

mirusch
10. sep 2008

Hm a to ti nemohol rovno navrhnut 2 týždne doma? To len 4 dni? 😨

njonja
10. sep 2008

Schnucki, Mirush super dohodnute. Ked prijde ten moj tulak dnes v noci domov, spytam sa ho kedyze to je presne prec a napisem cez IP, kedy by som ja mohla a skombinujeme to s vami, kedy mate cas vy 😉 poslem potom aj moje kontaky..

Schnucki gratulujem ku darceku!!! Pobyt doma je aj pre mna vzdy najlepsim darcekom🙂 Mirusch 4 dni je viac ako nic,ja by som sa tesila aj z nich 🙂 aj ked ja sa fakt nemozem stazovat - najskor som chodila kazde dva tyzdne domov (koli skole v Budapesti) a teraz tak raz za dva mesiace..najblizsie mam zaverecne skusky v Pesti 7.10.,takze v tom case budem aj doma 😀 Uz sa tesim!!!

mirusch
10. sep 2008

Njonja - IP.
Jasné, že aj 4 dni potešia, máš pravdu. To len ja som zhýčkaná na 2 týždne. Raz do roka chodím domov sama, aj preto, že drahý nemá toľko dovolenky a aj preto, nech si pripomenie, čo všetko pre neho robím 😉 Lebo to sú veci, ktoré vidno, len keď nie sú urobené a mnoho ľudí ich považuje za samozrejmosť...nakúpiť, navariť, oprať, ožehliť... Najprv som bola preč na 2 týždne, potom som to už nezvládla tak dlho a skrátila som to na 7-9 dní 😅 Mi je už potom smutno.
Takže škola v Budapešti. Držím palce na skúšky. Vidím, že sa ideš na ne výborne pripravovať 😀 A síce cestovaním za nami. My ťa vyskúšame, okej? Z ktorej časti SR pochádzaš?

Dobrú noc vám prajem, idem do postieľky.

schnucki
10. sep 2008

Ja bych ani na dyl nemohla, mam par terminu u zubare, u gynekologa, zacne pak skola ......

Pisni pak IP a drzime pesti u zkousek 😀

Dobrou noc mirusch, radne se vyspi na zitra 😉

njonja
10. sep 2008

IP som checkla, kuknite odpoved.. 😉
Som z Bratislavy, v Pesti studujem po anglicky, madarsky viem len tak podakovat a to je vsetko🙂 Mas pravdu s tou pripravou... musim sa do toho pustit uz teraz, aby som si to potom s vami uzila🙂

Idem si aj ja uz lahnut, tak zajtra a bru nocku 🙂

mirusch
11. sep 2008

Kuk, nikto dneska? 😕 Ja som už skrášlená od kaderníčky, fúha, aj masážne kreslo tam majú pri umývaní hlavy, rýchly koláč je v rúre a idem sa vyvaliť na slnko. Je mi o niečo lepšie, pre zmenu ma ale bolí hlava...ale ja sa nevzdávam 😠 😀 MS stále nikde 😨

Njonja, ty si iná macherka, že po anglicky študuješ v Budapešti 😉 Hm, tak to potom môžme kecnúť anglicky a chúďa Schnucki tak bude mať prvú nedobrovoľnú lekciu angličtiny 😀

schnucki
11. sep 2008

Treba hlava do vecera prejde, hlavne ze uz ti je lip 😉 no tak to jsem jeste nevydela, masazni kreslo pri umyvani hlavy, to jsou vymozenosti 😨 .... no prosimte, to uz mas ale docela velky spozdeni ne

No tak to abych si koupila nakej rychlokurz co me to nauci za tyden, teda ....

mirusch
11. sep 2008

Dakujem Schnucki. Vsak ani ja som este nevidela take kreslo u kadernicky, ale doteraz som vacsinou tu chodila len k tym za 10 EUR, ale tam sa strasne striedaju tie zenske, nic moc, tak som sa vratila k povodnej kadernicke, co medzitym presla do ineho salonu, ale super je to tam. No ved za tu cenu... 😀

Len sa pekne vzdelavaj, lebo anglicky rozhovor ta neminie 😉 Ucenie sokom.
Je fakt, ze sa mi uz to spozdenie prestava pacit, ale ved ak do pondelka nic, tak idem na vyvolavacku.

schnucki
11. sep 2008

Ja jsem u tech za 10 euro jeste nebyla, nejak se mi to nezdalo, chodila jsem (jeste v hanau) do jednoho salonu, vetsinou jsem platila mezi 15-20 eury, ale stalo to za to 😀

Zitra se jedu podivat na nakou tu knizku, tak se do toho hned pustim 😀 😝
To jdi, je to nejaky podivuhodny 😕

njonja
11. sep 2008

Caute Schmucki a Mirusch,
checkla som IP, dam do zajtra vediet, kedy presne. pojdem potom rovno do W.
No to ja chodim vycsinou na Slovensku ku kadernikovi. Mam takeho noveho, trosku tepleho, co chova postove holuby, zajace a cojaviem co vsetko. Ale striha dobre. aj farbi...

S tou anglictinou na skole to sice znie super, ale by ste to v pohode zvladli aj vy. Slovnik sa stale opakuje🙂

mirusch
11. sep 2008

Schnucki, ja som bola u kadernicky spokojna, platis 10 EUR za umytie a strihanie a vysusit si mozes sama, alebo ti za dalsich 10 EUR oni. Mala som dlho jednu super kadernicku, ale ta potom odisla a uz som nemala stastie, tak pekne idem inam. Aj ked melir zrejme zase tam, je to o dost lacnejsie 😅

Njonja, ja viem, ze sa to da, ja som chodila na AJ plus pocitace v Londyne, je to v pohode. Ale iba pre toho, kto ten jazyk ovlada 😉 V tych casoch som bola ochotna ostat v UK, posledne miesto, kde som si vedela predstavit zit, bolo Nemecko 😀 A tak som tu.
A Schnucki, co ten druhy jazyk? Ten sa nejdes ucit? 😀 Ci cakas, ze sa nalepi?

Joj, uz sa tesim dneska k tym indom do restiky 😵

schnucki
11. sep 2008

Ja se ted nechavam strichat od pritelovi sestrenky, ale bydli v bavorsku, coz je trosku problem, tak casto se tam nedostanem 😖 tak jsem se uz porozhlizela tu, ale zatim nic, co by me oslovilo 😝

Myslis rustinu? Nebo jiny jazyk? Jestli myslis rustinu, tak tu se pomalu ale jiste ucim, musim se kazdy tyden mrknout na azbuku, jinak par pismenek zapominam 😀

mirusch
11. sep 2008

Schnucki, budes prudko inteligentna, tolko jazykov 😀 Hej, rustinu som myslela. Zaujimave je, ze ja si azbuku pamatam, ale hovorit by som uz nevedela.

Baby, prekvapko 😕 😕 Moj muzicek mi tie kvety predsa len doniesol 😀 Sam povyberal a dal urobit kyticu, moje oblubene farby 😵 Zazraky sa deju...

schnucki
11. sep 2008

😀 rustinu mam spis jako konicek, ale jednou bych ji chtela umet 😀 .... to jo, to je zajimavy, ja ji zapominam rychle 🙂

No vydis, zazraky se deji 😀 uzijte si dnesni vecer 😉

njonja
11. sep 2008

Mirusch, ta kytica musi byt nadherna🙂 ja som kedysi dostavala tiez kytice...hmmm, dako na to s tym casom moj drahy zabuda... Si predstavte, ze niekedy mi doniesol len tak..No, to bolo tiez len na zaciatku a predsa si iluzie nerobime 😉 teraz si aspon spomenie, ked mam sviatok....
Mirusch, uzi si krasneho vecera!!!

Schnucki, rustina je skvela! Ja tu mam tiez knizky, ale este som sa do toho nepustila. U mna by to muselo byt od pyky...neviem ani len azbuku!!

kocky, idem do mesta kupit dake dobroty pre svokrovcov na zajtra. Uz som poupratovala, tak uz mam volno🙂

Pekny zvysok dna 😎