Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
15. apr 2010

emily jinak na svatbu budeme mit asi kolem 30 lidi, i s detma 🙂 ... ale jsou to jen nejblizsi pribuzni a pratele, kdybych mela pozvat vsechny tak nevim .... ale nechteli jsme velkou svatbu ....

jani dekuju, mrknu na to a proberu to s drahym 🙂

emi od nas je to tak 2h .... a jak ses do nemecka vubec dostala? a jsi tu uz dlouho??

jinak vite co me uz 3 dny trapi?? paleni zahy, vzdycky vecer, docela mi to leze na nervy .... 😝

emicka09
15. apr 2010

Schnuki - za prací (do Lucemburku), za bydlením (levnějším) do Německa 😀 no, už jsem tu skoro 4 roky.
schnuki - pálení žáhy jsem občas měla taky, hlavně když jsem si lehla 😝 dávala jsem si pod hlavu další polštář, abych měla výš hlavu.

emily327
15. apr 2010

schnucki, mne na palenie zahy pomohol pohar mlieka. Niekedy aj za hrst vlasskych orechov. Vyskusaj, ak to nepomoze, tak ti to neuskodi 😉 To je fajn,ze nemate vela ludi, to sa v dnesnej dobe ani financne zvladnut neda.

janulka04
15. apr 2010

schnucki, ak mozem este...tak super ceny na kociky su v o-baby.de a tiez kostenlos versand 😉
a dobre znacky tam maju, tak pokukaj skor aj tam...ja som na tu stranku natrafila neskoro 😝

emily, aj mne pomahalo mlieko a teda ja uz spim v polosede asi tri mesiace...no teraz, co mi brusko padlo, tak uz ma zaha tolko netrapi

blondy, neposles mi nejake fotky Anicky...? Tu mam mail: janulka.hehe@gmail.com
som zvedava, ze ako babika narastla 🙂

schnucki
15. apr 2010

dekuju holky,
polstar me nepomuze, pali me jedno kde jsem, jestli lezim nebo sedim .... zkusim to mliko .... doktor me napsal na papirek nejaky prasky nebo co, ze to prej muzu, ale nechci se necim cpat, tak to zkousim jinak ....

jani dekuju, mrknu na ne, jsi zlaticko 😵 .... v polosede?? jeeezis, tak to se mam na co tesit, ja uz ted vzdycky nevim jak si lehnout a trva mi vecnost nez zaspim 😝

emi a jak jsi prisla na praci az v lucemburku?? a manzel je nemec nebo cech??

emily ja bych ani vic lidi nechtela, chci to oslavit s lidma co jsou mi nejblizsi .... kamaradka co se vdava v lete si mysli, ze musi pozvat kazdeho kdo ji nekdy pozval na svatbu a uz jsou u cisla 75 ... ale jeji pritel to zaplatit zvladne .... stejne je to ale hafo lidi, jsem na to zvedava

janulka04
15. apr 2010

schnucki, hej viem, ze antacidum by ti mohol potom doki predpisat ak nic... 😵

emicka09
15. apr 2010

schnuki - našla jsem nabídku na stáž na internetu a už jsem tam pak zůstala. manžel je čech.
anacid můžeš..jstli teda v německu anacid je 😅 ale to mlíko je taky dobrý..takovej domácí anacid 😀

ivanajelinek
15. apr 2010

Emily, no ja tiez vyzeram vecer ako keby som zjedla balon, ale taky obrovsky 😀
Dnes som bola na jednom seminari, co sa tyka Elternzeit a Elterngeld.Dozvedela som sa dost novych veci, ale aj tak som z toho debo....Dostala som aj nejake knizky, tak to musim prestudovat...
Schnucki, ty uz vies kam pojdes rodit? ja viem ze je to asi este skoro, lenze ten cas leti.Ja si stale na vsetko hovorim, ze ved to ma este cas... A mas uz nejaku hebamme?
Emi, vitak medzi nam 😉 i...Si odo mna len tak 80 km...Ja byvam v Zweibrückene...

Kleo, Lubi a Blondy ake mate kocare? Ste s nimi spokojne?

schnucki
15. apr 2010

jani ta stranka o-baby.de je dobra, urco o ni zapremyslim, dekuju 🙂

ja vyzkousim to mliko a kdyz to nepomuze, skocim pro to co mi napsal doktor ...

ivus a jak jsi na ten seminar prisla?? .... hebamme jeste nemam, ale nemocnici kde budu rodit vybranou uz mam, sousedka tam taky rodila a byla moc spokojena a neni to odsud daleko 🙂

jdu si dat chleba a pujdu do hajan, uz jsem naka unavena

dobrou noc vsem

ivanajelinek
15. apr 2010

To som dostala u nasej dr. taky letak aj v nemocnici...Teraz bude aj seminar o materskom mlieku, o strave pre deti a tak..Rozne veci.nejake som uz prepasla, ale nejake este len budu...Ja idem tiez do hajan, zajtra zasa do prace...

Dobru noc... 😔

blondynka400
16. apr 2010

janulka, akorát se to posílá 😉

ivana, já nemám klasický kočár, za prvé tady jen tak na procházky chodit nemůžeš a za druhé k mému styu života je hluboký kočárek o ničem. Hlavně tady musíš všude autem, a přendavát mimi z audosedačky do kočárku,pak zas z kočárku do autosedačky je totální nesmysl. V obojím ti krásně usne a akorát bych ho budila. Navíc díky mému cestování klasické vajíčko-autosedačka nebylo vhodné, zatím. Ale v postatě mám něco, co jako hlubokýkočárek vypadá, ale je to mnohem praktičtější, když potřebuješ být mobilní anebo cestuješ autem na delší trasy. Tady je okaz na kočárekhttp://www.babystar.cz/index.php?page=shop.prod.... A tady na tu ležící autosedačku http://www.babystar.cz/index.php?page=shop.prod.... Ta se dá použít zhurba do 5 měsíce a malé se tam opravdu krásně spinká a spinkalo už od začátku.
Jinak u toho kočárku je to myslím 10 obrázek jak to vypadá dohromadyy, můžeš koupit i klasickou korbu (obrátzek 9) a pak se na to dá přikliknout i klasické vajíčko. A pak to samozřejmě slouží jako plnohodnotný sportovní kočárek
Já si tohle řešení fakt nemůžu vynachválit a jestli chceš s malým někam jezdit autem, je to nejlepší řešení a taky nejbezpečnější. Jestli chceš chodit na procházky přímo z baráku, asi bych volila klasický hluboký kočárek. Co se týče kvality tak zatím jediný prooblém,
A další důvod byl, že uznávám jedině autosedačky Romer ohledně bepečnosti a ty jsou na málokterý podvozek, v podstatě jedině na německé značkové kočárky, jinak ne.

janulka04
16. apr 2010

dakujem, blondy, skuknem v priebehu dna... 😉
potrebujem radu
rano zo mna vytieklo cosi ako vytok farbou, bez zapachu, ale redsie a bolo toho dost vela....co to moze byt? nemam ziadne bolesti, mala sa vrti...len neviem, ci mam stresovat, ci co?

blondynka400
16. apr 2010

janulak, no může to být kus hlenové zátky. Nějak jsem to přesně nepochopila z té slovenštiny. Mělo to nějakou barvu nebo ne?

lubinka9
16. apr 2010

caute,

jani ak by to malo zelatinovu konzistenciu s primesou ruzovej, hnedej, cervenej krvi tak by som tipla zatku ale takto.. hmm.. asi to radsej sleduj a keby sa ti nieco nezdalo upaluj k Dr.

ivana ja mam Quinny 3XL Freestyle Comfort, zohnali sme kombinaciu hlboka vanicka + sportak + nejake doplnky (moskytiera, prsiplast, pumpa, adaptery, obliecka vo farbe kocika, slnecna strieska a nakupny kosik) za nejakych 400eur. Som s nim spokojna, ovlada sa perfektne lahko, je to trojkolka ale stabilna. Vanicka je troska uzsia, i ked asi o nejake 3cm oproti ostatnym kocikom, ja som to neriesila, mam februarove dieta, vydrzi v nej este cele leto, mozno jesen a do zimy pojde do sportaka. Pisem to kvoli tomu, aby sa ti mimi celu jesen a zimu zmestilo do hlbokeho aj vo fusaku. Hodne to totiz zabera miesto. Urcite treba pri kupe kocika na to mysliet. U mna je nevyhoda, ze som krpec a vanicku musim tahat jedno poschodie nahor do bytu (podvozok mam v kocikarni) a s malym dokopy uz teraz mam co robit. Ked sa viac otepli budem nechavat dolu cely kocik len ja musim prejst este cez dvor a tak.. Su to detaily ale podstatne!
Inak je z rady Quinny jediny sportiak, ktory sa da nastavit obojsmerne co vyuzijes ak prsi, fuka, svieti do tvare. Kukni sem:
http://www.prag-info.cz/_shop/index_.php?shop=M...
a este jedna vec: kupili sme ho v tejto predajni, kukni, maju viacero pobociek ak ti je niektora nablizku urcite sa tam mrkni. Maju nizsie ceny ako kdekolvek inde a vyber vsetkeho mozneho, nielen kociky..
http://www.spielzeug-markt.com/

janulka04
16. apr 2010

kocky, ono to malo taku mliecnu farbu, kremovu...neviem, este cakam, co bude, keby daco, nemocnicu mam 5 minut 😀

kleopatris
16. apr 2010

dobre ranko 🙂

no jani vyzera to napinavo s tebou 😀

my mame Teutonia Elegance: http://www.teutonia.de/produkte/elegance.html. Aj ja som velmi spokojna, jedina nevyhoda je, ze potrebujes velke auto 😀 vanicka je obrovska, super sa s nim naraba, pomerne lahucky na to jaky je velky...proste taka klasika. ja som nadsena z neho este stale 😵 len cakacia doba je od 12 tyzdnov...

baby taka otazka, davate zaockovat proti rotavirusom? my mame dnes lekara a ja som si na to spomenula az teraz ze som sa vas to chcela spytat 😅
a este jedna otazka...kolko casu venuju tatinkovia vasim deturencom? lebo my sme sa kvoli tomu chytili, sa mi zda, ze nas tatinko sa nam nevenuje tak ja by mal 😠 stale sa vyhovara, ze ma v praci stres a bla bla bla...tak len pre zaujimavost ako je to u vas?

kleopatris
16. apr 2010

jaj blondy aj ja chcem par aktualnych foteciek ak mozem 😅 😵

emily327
16. apr 2010

blondy aj ja chcem 🙂

lubinka9
16. apr 2010

kleo, my nedavame ockovat.
a casu venuje viac nez dost. Som spokojna a maly este viac. Drahy nechodi neskoro z prace, do 17 je doma a maleho pusti az ide spat. Kupeme spolu, uspavame spolu 🙂 Vie ho obliect, prebalit, ist na prechadzku.
a piatky a soboty je s nim cez noc, nosi mi ho na krmenie. A cez vikendy sa ho nepusti 😉 Takze ja som nadsena, lepsie to byt nemoze.

schnucki, ja som to uz spominala, v SRN neplatim dane, takze narok na matersku nemam. Na SK si platim vsetko a tak mam z SK.

no blondy aj jaaaaa 😀

schnucki
16. apr 2010

ahojik holky,

ja dneska v noci nemohla spat, jsem jak prejeta kombajnem 😝

blondy muzu si poprosit taky o par aktualnich fotek?? 😵 dekuju ...

jani tak ja doufam ze to nebude nic hrozneho, jinak hned upaluj do nemocnice ....

lubi mrkla jsem na tu stranku toho obchodu a ulozila si ji .... takovejch kocaru 😕 .... ale urcite to neni spatnej napad tam zajet, od nas je trosku dal, ale ja mam trosku strach objednat kocar z internetu kdyz ho nevydim a nemuzu osahat a tak 😀

jinak se mi zda ze ty kocary jsou neskutecne drahy .... no jo, si musim vymyslet trojkombinaci 😀

lubinka9
16. apr 2010

schnucki ahoj, jj to bol dovod preco som bola ochotna cestovat vyse hodiny do jednej z tych pobociek. Ja totiz nekupim nieco co nevidim na vlastne oci a neosaham si. Zvlast ked sa to tak lisi, net a skutocnost. My sme si totiz isli po iny kocik, co som si vybrala na nete a dufala, ze ho tam budu mat. Mali a nazivo ma neoslovil.Videla som tam tento a skusila ho a mame ho 🙂

emily327
16. apr 2010

jani, dufam,ze to nie je nic vazne, ale mozno by nebolo zle zavolat lekarovi a povedat mu to. On asi najlepsie bude vediet, ci je to ok alebo nie. ( dufam,ze ten tvoj ano 😉 ) Drzim palce cmuk

schnucki, chuda, viem ake to je, ked nemozes v noci spat. Ja som sa rano prebudila na silnu bolest na pravej strane v podbrusku. Tak ja len dufam,ze je to len to roztahovanie maternice. Nemam z toho dobry pocit. Lebo je to fakt silna, pichlava, narazova bolest.

my kociarik zatial neriesime, kedze by sme ho mali zdedit. Ale uvidime az v juli, v akom bude stave a ak bude velmi opotrebovany,t ak si kupime novy, ale tiez chceme trojkombinaciu.

lubinka9
16. apr 2010

ech kocky ja som dnes uplne popletena. maly mi rano spal nejakych 20min, som ho nakrmila i tak pustal sirenu, suchal si od unavy ocka.. som hopo nejakom case dala na balkon spat az potom som si uvedomila, ze je len 10:15. Som ho uz dala dovnutra mame tu dnes dost kosu 8stupnov no i tak stale spi... som ja ale koza, uplne som to pomylila. O chvilku sa zobudi a to mal ist prave len spat.. No trebalo by sa mi riadne vyspat, uz mi prepina. 😖

emily tak zavolaj dr., ja som pri roztahovani maternice nepocitovala to co ty, bola to skor taka tupa, tahava bolest. A nebolelo to moc.

schnucki
16. apr 2010

lubi tak jsem mrkla na ten obchodak .... nejblizsi je od nas hodku a pul, coz neni vubec strasny, takze zasnu zpracovavat tatinka, setrit penizky a v lete se pojede 😀 ... a ma 10000qm, se tam ztratim 😀

emily no jsem jak prejeta, fakt .... my potrebujeme kocarek, skoro celej pokojicek (mame jen postylku od rodicu), potom takove ty veci jako vanicku, babyfon atd atd atd .... rada bych tu hraci deku, to houpatko, no uz abych zacala setrit ted 😝

lubi koukam jsi dneska taky naka zmatena, vid 😀 .... a rozhodi ho to hodne kdyz ho das jinak spat??

emily ja myslim ze to bude to roztahovani, me ted mala taky picha do boku, to abych sla asi neco delat 😀 .... me doktor rekl ze bolesti jsou normalni, pokud se k tomu neprida krvaceni, ja mu ze zacatku volala furt, kvuli bolestem 😀 takze neboj, male si jen dela misto 🙂 ....
me se nekdy stavalo a stava, ze me treba boli na boku kdyz lezim a jakmile si lehnu jinak, tak je klid, tak se malemu treba jen nelibila poloha 🙂

schnucki
16. apr 2010

ale doktorovi klidne zavolej pokud se ti to nelibi, je lepsi otravovat a vedet ze to nic neni, nez si delat hlavu .... ale me to roztahovani matenice bolelo dost ....

lubinka9
16. apr 2010

kleo este k tym rotavirom, pozor na vakcinu Rotarix, ta sa stahuje z trhu (vyrobca GlaxoSmithKline). http://edition.cnn.com/2010/HEALTH/03/22/rotavi...

schnucki, no neviem co to urobi, holt dneskaj to bude mat posunute. Dnes spi s malym drahy tak ked tak si to zlizne on 😅 Ale jak problem to nevidim, ked to nemenim kazdy den.

schnucki
16. apr 2010

lubi tak jsem pritelovi ukazala tu stranku s tim obchodem a jen protocil oci 😀 ...

jinak jsem dneska premyslela, jestli by nebyla lepsi dvojkombinace misto troj a k tomu koupit tu autosedacku co je az do 4 let ... vim ze bych pak nemusela malou prendavat do kocarku, ale kdyz stejne po par mesicich budem muset koupit jinou autosedacku ... no jsem ted na rozpacich ....

lubinka9
16. apr 2010

schnucki, my sme to urobili takto:
kupili sme dvojkombinaciu a autosedacku s adapterom sme kupili zvlast, s tym ze na nas typ kocika sa da vajicko/autosedacka nakliknut.
A adapter (ci zakladna ci ako sa to vola) sme kupili o nieco drahsi s tym, ze nan sadne aj autosedacka od 9-18kg. Konkretne mame autosedacku Maxi Cosi Cabriofix s adapterom Familyfix. Adapter Isofix je len na najmensie autosedacky resp. vajicka do 1roka. Potom musis kupovat znova oboje

emily327
16. apr 2010

schnucki, neboj zvladnete to a vela urcite dostanes od rodinky, alebo si to dajte ako svadobny dar,ze chcete vybavicku pre babatko 😉 To s tou dvojkombinacou to nie je zly napad, lebo fakt tu autosedacku vyuzijeme len na zaciatku a potom treba novu. Tak ako to urobila Lubka, tak to je velmi rozumne.
Inak pichanie v podbrusku preslo, mam fakt pocit,ze su to uz pohyby.... Dnes ma od rana bolela hlava, tak som bola rada,ze som to v praci vydrzala, dosla som domov, dala som si mokry uterak na celo a natrela krk alpou a zalahla som na hodku. Zobudila som sa na hlad a do hodky mi uz nic nebolo, tak som velmi rada. Lebo som sa uz bala,ze to bude zase migrena. Toto je fakt asi prva bolest hlavy co neprepukla v migrenu.
Inak pozdravuje vas Finfrle,dnes sme spolu telefonovali, chuda ta si to fak uziva... Stale len grca, uz schudla 6kg, lekar jej povedal,ze je to uz vela. No nevie do seba nic dat, pije hrozne malo vody a hlavne vecer je jej zle. Jej manzel sa uz neprihovara k drobcovi,ze spendlik ale ze pinpongacik 😀 Jaj aspon,ze nam nase polovicky takto pomahaju a podporuju nas v tych tazkych zaciatkoch. V nedelu jej zacina 12 tyzden, tak dufam,ze uz jej bude len dobre. Mne to skocncilo v 14tt, tak dufam,ze to bude tak aj u nej alebo uz aj skor. Drzim jej palce. Tak zatial tolko. pa pa dobru nocku.

schnucki
17. apr 2010

ahojik holky,

zas nemuzu spat a mam hlad, male nejak asi chybi chleba, nemuzu se jim zasytit, furt bych nejakej jedla 😝 .... emily vim ze to zmaknem, jen je taaakovejch veci a nektery mi prijdou drahy 😝 ale co ... my jsme si jako svatebni dar rekli vsem o penize, teda kamaradka nam koupili fritovak (vim ze si ho pritel preje, tak takove prekvapko) a jednem pribuznym o ten babyfon .... postylku uz mame, ale ja si ten zbytek chci vybrat sama, tak jsme si rekli o penizky a hned je dame do kasicky na male ... i kdyz jak znam nasi mamku, treba o tu hraci deku mit obavy nemusim 😀

jinak ten napad te dvojkombinace s autosedackou zvlast neni fakt spatnej napad, asi to tak udelame, protoze se mi zbytecne nechce kupovat dve veci navic .... sousedka dole koupili nejdriv tu malou autosedacku a pak narazili na tu vetsi, nastavitelnou az do 4 let a lituje ze ji nekoupili hned ....

ach jo, jdu se najist a snad zaspim 😝