Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kkatka78
9. jan 2010

Emily zatial hej. Ja som po rozvode viac-menej ,,usla,, z SK. Takze zatial tu,ale nikto nevie...chceli by sme aj nejake byvanie na Sk...uvidime,zatial nerobime ziadne plany... No tak na Sk ti uz bude lepsie a nebudes urcite sama 🙂 mne tu tiez casto chybaju priatelia a rodina z domu,ale da sa.Mam aj tu par dobrych znamych 🙂

emily327
9. jan 2010

katka zatial je najdolezitejsie,ze si stastna a milovana 😉 vzdy sa mozte vratit na Sk. To je vyhoda nas cudzincov vo svete,ze my ak by bolo velmi zle sa mame kam vratit, oni tu musia zostat. Ja tu nemam nikoho, mala som zopar kamosiek ale kedze obaja s priatelom mame pracu ( coje dost tazke ak ju stratis si nejaku najst) tak nam zavidia, aj to,ze sme si dokazali za tie roky nasetrit a kupit byvanie na Sk a v pohode splacame hypoteku. Takze ja tu nemam nikoho ( aj ti kamosi boli Poliaci ) Slovakov je tu malo, vacsina fici na drogach a vezie sa v pochybnych kseftoch ( su to mladi ludia ). Ale doma je doma a dufam,ze sa podari babo aby sme sa mohli co najskor vratit domov 🙂

schnucki
9. jan 2010

ahojik holky,

uz se hodku premlouvam do uklizeni, ale nejak se mi nechce 😝 mam nejakou depku ....

katko skoro jak ja 😀 ja do nemecka utekla pred byvalim, nebyla jsem schopna to ukoncit, az mi kamaradka jednoho dne rekla, jestli s ni nechci do nemecka za praci ... no nakonec jsem odjela sama 😀 ....

jinak ja mam pobliz mirusch, a par znamich na skole a v lete jsem se zkamaradila se sousedkou ... ale staci mi to .... po odjezdu z cech jsem totiz horce poznala kdo jsou opravdu kamaradi 😝

mirusch
9. jan 2010

Ahojte, no zase nas vcera strasili, ze co sa to dnes bude diat, ja som sice musela zrusit cestu za kamoskou, ale som sa teda tesila na vela snehu a.... tak max. 5 cm napadlo 🙄 Ale asi je aj tak bezpecnejsie ostat doma, dialnica do Wurzburgu je zavreta kvoli havarke...

Inak Emily, Katka, kuk na moje motto a tomu fakt verim - Nezdolaju nas situacie, do ktorych sa dostaneme, ale to, co si o nich myslime 😵 Ja som si tiez presla vselicim, ale koniec koncom ma to len posilnilo. Uz len to, ze nemozeme mat dieta nebola sranda na predychanie. Teda hlavne pre mna. Ale predychala som, nas vztah prezite utuzilo a ideme dalej 😉 .Clovek sa uci cely zivot, ale je dolezite, aby si so svojich omylov a inych neprijemnosti zobral ponaucenie a neopakoval svoje chyby.

Inak, ja dost vyrazne vyuzivam na kontakty Skype. Necitim sa potom tak sama. Niekedy sa mi dokonca zda, ze som s ludmi viac v kontakte, ako ked som zila v SR 😝 A teraz tu mam nedaleko Schnucki, budem sa jej drzat ako kliest 😀 😀
Inak Emily, dobry postreh - ze my sa mozeme vratit domov a cudzinci musia ostat tam, kde su 😀 😝 To je fakt dobre! Inak ja som tiez mala rozne skusenosti v UK a aj ked som tam najprv chcela ostat, nakoniec som nastastie pochopila v akej spolocnosti som a viac-menej som utiekla naspat do SR, ale medzicasom som nahodne pri navsteve v DE spoznala mojho terajsieho manzela......

Schnucki, co ti sije, ze depka? Co ta chytila tlakova niz Daisy? Vsak teda neuklizej a pekne si kukaj nejake rozpravocky. Ja dnes nerobim nic. Iba ak by sa mi nebodaj chcelo utriet prach a podobne. Povedala by som ti, ze ved dojdi, ale dnes radsej nie, cesty su nanic. My sme boli len vo vedlajsej dedine, kukame po novej chladnicke, ale nic moc teda. Myslim cesty. A vlastne aj ten obchod.

kkatka78
9. jan 2010

Hej tiez dost skypujem a teraz som holky nasla vaaaaaas a necitim sa ani trochu sama, skor mi to pride ako keby som vas uz poznala velmi dlho 🙂

No ja sa tiez dnes vyvalujem, vcera som si porobila vsetky domace prace tak oddychujem,boli sme na nakup, tak sa dnes vecer chystam nieco chutne navarit, vinecko, zakurime v krbiku a sup sa da ,,sulania,, babetka 🙂 🙂 🙂

schnucki
9. jan 2010

holky kde jste vsechny???

janulka04
9. jan 2010

ahoj, moje zlate kocky...dlhsie som tu nebola zase...no po UZV vyzerame na babulku, takze sa tesime na Stellinku a tatino bude robit na vlozky 😝 😝 😀 😀
a co nove?

schnucki
9. jan 2010

ahojik jani,
gratuluju k holcicce 😵 konecne tu neni blondy s malou sama 🙂 .... a co jinak??

janulka04
9. jan 2010

ale celkom sa to da, uz mi zacina od stvrtka kurz predporodnej pripravy, tak sa tesalkujem, s malymi som nechodila, takze taka novinka pre mna, tu je to povinne...
a co ty?

emily327
9. jan 2010

Janka, gratulujem k dievcatku, tak nech porod prebehne hladko a nech ste obe zdrave a v poriadku 🙂 Hoci do maja este nejaky ten mesiac chyba, ale urcite to ubehne ako voda a budete sa tesit z dalsieho dievcatka 🙂 Aj moj otec ma 3 dcery a nikdy by nas nemenil. A tiez chudak cely zivot robil iba na vlozky a toaletak 😀

katka, ani ja sa uz necitim sama od kedy som tu 😉 je super najst ludi, ktori ti fandia a tesia sa s tebou. Je ich velmi malo a o to viac si ich cenim.

Tak este raz dievcata DAKUJEM cmuk 🙂

Konecne sa skoncil moj pracovny tyzden, zajtra mam volno. Ale kedze som zena, tak ma caka upratovanie, varenie a zehlenie 😀

janulka04
9. jan 2010

dakujem, emily...ono to teda este neni stopercentne, moj gynekolog mal velke problemy s rozoznanim pohlavia 😀 , mozno este bude moj vysnivany Darien, to meno sa mi proste straaasne paci 😵

emily327
9. jan 2010

janka, nech je to dievcatko alebo chlapcek, hlavne nech ste ok a mozno pri dalsom ultrazvuku to uz bude 100% 🙂 A ako prezivas tehotenstvo???

janulka04
9. jan 2010

ja nejako uplne v pohode, uplne inac ako pri malych...proste si to uzivam, i ked par tazkosti bolo...ale tehotenstvo same je pre mna tentokrat uplna zabava...male poslucha, kope...nevolnosti ustali na konci prveho trimestra.... 😵

emily327
9. jan 2010

jani, tak to je super 🙂 tak drzim palce, nech to tak pokracuje az do porodu 😉 Opatruj vas 🙂

janulka04
9. jan 2010

dakujem Emily a ty? V akej faze si momentalne ty?

blondynka400
9. jan 2010

Janulka, ahoj holka, už jsem si říkala, co je s tebou.... Tak vidím, že asi holčička, to je super, už tu bylo překlukováno 😀

janulka04
9. jan 2010

ahoj, blondy... 😀 ....hej, to ano, len chudak mm 😀
no zatial to tak vyzera...ze babula...i ked doki cucal na male ako puk, chudak 😀
a ja som bola na Slovensku...u svokrovcov, takze som nebola online... 😵 a bolo fajn, az na ten zlcnikovy zachvat 😒

lubinka9
9. jan 2010

caute kocky, tu to fici.. nevidane na vikend 😕 😀

jani, super, gratulovat k dievcatku este nebudem kym si Dr. nebude isty a vies predsa co tvoj manzel povedal. Takze az to bude 100% 😉 teraz gratulujem, ze vsetko ide ako ma 🙂
moja mama je tiez z troch sestier, tretie dieta bol posledny pokus o chlapca. 😀 Ale moja mama bola zato za dvoch chalanov 😀 😀
inak Jani, akoze je priprava povinna? pocujem prvy x 😕 Ja na ziadnu nechodim. Ale mame buduci tyzden termin s jednou Hebamme. Chcem aby chodila k nam domov hlavne pocas Wochenbett. 10 navstev nam Krankenkasse preplati 😉

ja som doobeda varila, piekla kolac, potom hodka pauza na spanok a potom som prala nejake prve veci pre maleho, teda plienky, osusky, plachty a tak. Vecicky este nie. Inak mam pocit, ze mam toho nejak malo. Ale tak budem priebezne kupovat ked bude chybat.

potom som kecala s nasimi cez Skype.. vzdy musim povinne vytrcit brucho do kamery 😀

no a teraz riesim zas na dialku odvody. Zistila som , ze od 1.1. sa zasa meni vyska odvodov, tak musim pozistovat a pomenit trvale prikazy. No nejak sa mi to sype na hlavu..

dneska kurier neprisiel ☹

no a to zatekanie, je od nas ale tecie to kazdy rok vraj, zavada od postavenia domu a vzdy ked moc prsi alebo snezi. Je to v stupackach ci co.. tak pride v pondelok opravar.

tak pekny vecer. zajtra ma este caka vyplnovanie formularov do socialnej poistovne 🤐

kkatka78
9. jan 2010

Janulka gratulujem....a dokonca mas i moje favorit meno pre dievcatko... 😉 Dufam,ze budete zdrave a krasne 🙂 a keby si to to dievcatko na poslednu chvilu rozmyslelo 🙂 tak aj tak vela zdravicka

janulka04
9. jan 2010

neviem, lubi...tak mi to povedal lekvos...sa ma pytal, ze kde idem rodit a hzned zavolal do nemocky, kam patrim a ze tam 14.1 o 19 nastup..aj do karty si to dal aj mne do preukazu 😒
ale je mozne, ze to pan doktor nejako nasilu zariadil..neviem, mne a mm povedal, ze tam musime 😀 ... 😀
a inac, blondy...14 dni do ciela...fiiiha...ako sa inac mas? Mala poslucha?

schnucki
9. jan 2010

lubi teda ty jsi dneska ale pilna 😀

janulka u me v poho, mela jsem dneska depku, ale hodku jsem telefonovala s mirusch a hned me presla 😀 ....

nejak me prijde ze ma takovy pevnejsi prsa, mam pocit ze normalne mi vic vysej 😀 pritel nevi, ale me se to posledni dva dny nejak nezda 😝 ... pomalu tri dny me uz boli bricho ale po ms ani stopy, a to uz tu davno mela byt ... nevim jestli mi zas blbnou hormony nebo co .... dneska jsem zkusila teplotu a jen 36,9 takze nic moc velkyho .... kdyby si me to moje telo aspon tak nedobiralo 🙄

ale jinak je vsechno v poho 😀

janulka04
9. jan 2010

no, schnucki....ja neviem, ja ti neporadim, som BT merala iba jeden cyklus...dolezite je, aby neklesala 😉

emily327
9. jan 2010

Jani, ja som momentalne vo faze - uplne na zaciatku. Iba od pondelka, som vypustila HAK resp. som nezacala brat dalsi balenie, zacali sme snazilkovat a velmi tuzime po babatku 🙂 takze tolko co sa tyka mna. Vam sa podarilo babatko na prvy sup, alebo ste dlho snazilkovali?

janulka04
9. jan 2010

tentoraz sa nam podarilo na dryhy cyklus, ale nebrala som nijaku HAK, pri malych sme snazilkovali 11 mesiacov a vyslo az na 12-ty..
tak dufam, ze tvoje // pridu cim skor 😉 😵

emily327
9. jan 2010

no dufam,ze ano uvidime kazdy vravi,ze to po vysadeni HAK chvilku potrva kym sa cyklus upravi hm no ja tajne dufam,ze sa to podari hned ale uvidime, nechcem predbiehat. Budem informovat 😉

janulka04
9. jan 2010

emily, to je indy vindy...su baby, ktorym to netrva ani po vysadeni a su aj take, co otehotneju cez HAK...
ja drzim kazdopadne palceky 😉

emily327
9. jan 2010

jani, dakujem pekne. Kde v zahranici byvate vy?

janulka04
9. jan 2010

Ja v Bavorsku, emily.. 😉

blondynka400
9. jan 2010

schnucki, tak 36,9 je poovulační teplota, většinou... A ty prsa? 😕 😀 Kolikátý DC jsi? 😕

janulka, to uteklo to hrozně rychle... Já jem úplně v pohodě. Malá no poslouchá, ale stále máme problém s otočením takže zatím čekám a uvidíme,j ak to dopadne 😉

emily327
9. jan 2010

a uz si tam Jani dlho? Asi neplanujete sa vratit spat na sk,ze? Manzel/priatel je slovak?