Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
13. jan 2010

holky dekuju, taky si rikam ze co plasim, nasim ani pritelovi nic neni a nasi ho papkaj casto .... a presne jak pisete, .... ale ja jsem holt povaha co vsechno strasne zvelicuje, kolikrat plasim kvuli malickosti, nebo delam z komara velblouda 😀 😝 .... ja jen ze tohle je fakt vymodleny a nerada bych neco pokazila .....

joooo, dneska jsme to rekli pritelovi rodicum, malem me tu prosil na kolenou jestli muze 😀 tak se strasne radovali, ale slibili, ze to nikomu nereknou ....

uz jsem do sebe narvala jablko a vrham se na banan 😀

mirusch a kde jsi ten stul objednala??

schnucki
13. jan 2010

jooooo a musim zehlit 😝

emily327
13. jan 2010

mirusch: jaj zlaticko moje, dakujem si zlata ale ja uz mam za sebou (kedze ma uz 18 rokov boli hlava a migreny mam poslednych 10 rokov) vsetky vysetrenia od neurologa po CT mozgu a vzdy som od kazdeho neurologa odchadzala s tym,ze mozem byt rada,ze mi vobec nejaky liek zabera ( mam na mysli ibuprofen) Kedze som bola na neurologii liecena zopar mesiacov a brala vsetky mozne lieky na migrenu a ziadne nezaberali iba ibuprofen, tak som stastna,ze aspon nieco zaberie ked sa to uz neda vydrzat. Uz mam za sebou aj operaciu pravej prinosovej dutiny, kedze si mysleli,ze to moze byt z dutin ( mam ich chronicke) ale ani ta operacia ( otvarali mi prinosovu dutiny, lebo po neuspesnom lieceni na krcnom kedy mi prebijali dutiny xxxxx krat, zistili az v BA,ze mam od narodenia tu dutinu zatvorenu a prebijanim mi tu stenu akurat tak zdeformovali) nepomohla. Odporucanie od lekara, ze ak je ta bolest velmi silna, mam sa predavkovat, ina moznost nie je. Tak vzdy ked ma zacne boliet hlava a viem,ze je to migrenova bolest, tak zacinam 800 ibuprofenom. Toho sa pocas tehu bojim,co budem robit, ak budem mat tieto bolesti. Lebo uz som zopar krat bola aj na pohotovosti, kedze som si sla hlavu trieskat o stenu, co ma tak bolela. Moj prach bolesti je uz preto iny ako u inych. Dokonca vzdy ked idem k zubarovi, nikdy si nedavam umrtvit zub, aj ked na nom nieco robi hodinu 😀 Takze tak v skratke, moja migrena 😀
Musim zaklopat, zatial som migrenu nemala, tak dufam,ze ani nebude. Ked som chodila po vysetreniach, tak mi bolo povedana ( to som mala iba 18-nast),ze urcite ak otehotniem, tak sa migreny zbavim,ze je to hormonalna zalezitost. Tak som zvedava 😀
A ty mavas casto migrenu?

schnucki
13. jan 2010

migrena muze byt z hormonu??? ... a zkousela jsi i jine leky?? .... ja sice migrenu nemam, ale vim ze mirusch to pomaha, treba bys je mohla zkusit .... ale davala bych si pozor kdyz se snazite

emily327
13. jan 2010

schnucki: ano,ze vraj nerovnovaha hormonov sposobuje migrenu. Ja som aj HAK brala hlavne preto,ze mi to pomohlo co sa migreny tyka, kedysi som mala bolesti 4 krat do tyzdna a pocas brania HAK sa to zmenilo na 1 do mesiaca a tiez mi pomohla vymena partnera 😀
Ano vyskusala som kopec liekov, hadam vsetky co neurologovia predpisuju na liecbu, ale ziadne nezaberali, bolo mi od nich viac zle ☹ Tak ako som napisala, pocas snazilkovania som zatial klop klop aby som to neuriekla este migrenu nemala, tak mam aj obavy ci nebudem mat, kedze som vysadila HAK ☹ ale dufajme,ze nie. Snazim sa nerozculovat a byt v maximalnej pohode. Psychika robi tiez svoje co sa bolesti hlavy tyka ☹

mirusch
13. jan 2010

Emily, napisem IP.
Schnucki, jasne ze moze byt z hormonov! 😝 Ja ju mam hlavne z hormonov, par dni pred MS, to uz viem, ze MS ide. Moja mama sa jej zbavila po menopauze, tak sa utesujem, ze hadam budem mat potom uz pokoj.

kkatka78
13. jan 2010

no aj mne by sa dnes nejaky liek zisiel,cely den ma boli hlava ☹ asi sa mi buria hormony....ja tu asi pisem od veci,len chcem aby ste vedeli ze citam a som tu s vami 🙂

emily327
13. jan 2010

katka: dobre,ze si napisala moja uz som si myslela,ze si na nas zabudla ☹ a pila si dost vody dnes? Inak minule som citala,ze ked ta boli hlava ( netyka sa to migreny na to asi nepomoze) tak treba vypit pol litra vody naraz a naposledy mi to zabralo 😉 tak to vyskusaj cmuk a inak sa mas ako?

kkatka78
13. jan 2010

hej ja som to tiez Emily pocula,snazim sa pit,no musim sa priznat,dnes som toho moc nenapila. A teraz si davam s mojim Macikom vinko 😝 takze dodrziavam pitny rezim 😀
Inak v pohode.Stale som ako mali balon,len prasknut...a cakam 😉 a dufam,ze sa nedockam ,,jahod,,ako to ty volas... 🙂

emily327
13. jan 2010

katus, drzim palce aby jahody v zime neboli 🙂 Jaj tak vinecko, hm no pekne pekne, tak dufam,ze ti neprivola MS a to vinecko mozes, ked snazilkujete? Co ked si uz v tom???? Ale nie zartujem, s tym vineckom a dufam,ze si uz v TOM 😉 Kedy si planujes urobit test?

schnucki
13. jan 2010

spravne, dodrzovat pitny rezim 🙂
me rikala mamka ze i pri vinu se ma pit voda, ze pak clovek nema bolesti hlavy 😀

katko a kdy by meli dorazit?

blondynka400
13. jan 2010

schnucki, jestli si jedla tatarák před silvestrem, tak to fakt vůbe neřeš 😀 . V tu dobu jsi měla tak oplodněné vajíčko a rozhodně to nebylo embryjko plně napojené na tvůj krevní systém, takže ani alkohol a pod mu určitě neuškodili 😉
Jinak to bříško je normální, někomu to přejde (já to měla jen na začátku), někdo to má po skoro celé těhu. A ty kalhoty to je tím, že máš bříško nafouklé, to taky přejde 🙂

emily327
13. jan 2010

blondy: ahoj ahoj, tak aj ty si tu? Ako sa dnes mas?

kkatka78
13. jan 2010

No moj 28 dnovy rezim bol 9.1. a ten druhy 34 dnovy je 15.1. ja si to aj takto pisem. No studovala som aj tu bazalnu teplotu,lebo ak dostanem,tak si zacnem merat aj ja.Len mam z toho spanielsku dedinu...ale ked sa do toho dostanem bude dobre...a chcem sa babule este spytat,ked pojdem k mojmu lekarovi a poviem,ze sa snazime o bambino a nedari sa nam,tak on by ma mal predpokladam poslat na nejake podrobnejsie vysetrenie...ja som to sice absolvovala v septembri na SK,ale tak keby bolo treba...no ale aj tak sa este nechystam,snazilkujeme len nieco cez 3mesiace...ak sa nebude darit tak po pol roku,tak asi navstivim lekara. Ja to vinecko zapijam vodou,takze by som mala byt ok... 😉

blondynka400
13. jan 2010

emily, no před chílí jsem dorazila domů a zapla net.... Já se mám dobře, akorát jsem toho měla docela dost 😅

katka, běžně se vyšetření dělá až po roce pravidelného snažení.... Jestliže ale budeš mít prokazatelnou ovu, tak bych jako první nechala vyšetřit tvého přítele, přeci jenom ten věk....Jinak to záleží doktor od doktora, někdo je to ochotný řešit hned a udělá ti kompletní vyšetření, některý ne... Ale bez spermia určitě většinu vyšetření dělat nebudou.

mirusch
13. jan 2010

Ahojte, ja este kuk, ale idem zalahnut. Schnucki, ja som fakt chora 😔 😔 Zajtra ti ale zavolam. Ale zrejme to zrusime ☹ 😠

Katka, no neviem, ci by si mala vinko, ked sa snazite. Predsa len alkohol...... 😒 Radsej to nechaj.
Katka, lekar zacne riesit az po roku neuspesneho skusania, tak to zatial neries. A robili ti aj hormonalny profil? Inak ja sa vzdy pousmejem nad vysetreniami gynekologov, lebo ano, niekedy stacia tie zakladne vysetrenia, ale kedze som absolvovala 2 roky navstev reprodukcneho centra tak viem svoje. Na kompletne vysetrenie, ci zena fakt moze mat a vynosit dieta, patri prefuk vajcovodov a laparoskopia, pripadne genetika a imunologicke vysetrenia. Ale vobec sa nelakajte, toto sa robi naozaj len v pripadoch, ked uz nevedia kam z konopi a nedari sa a spermiogram je v poriadku a .... Teraz sa najprv treba snazit a kaslat na ostatne (teda pozor na zivotospravu, papat kys. listovu a tak) a az ked po roku nic, tak potom rieste, ok?

Katka, pri merani BT je dolezite hlavne toto: Meria sa rano, pred vstanim z postele (tak do styroch hodin pred tym by si vstavat vobec nemala), v tu istu hodinu, tym istym teplomerom a na tom istom mieste, najlepsie v posve, tam je to najpresnejsie. Pod pazuchou je o nicom. Ak mate s meranim v posve problem, tak pod jazykom, usta zatvorene. A hned zapisat, min. na jedno desatinne miesto. Najlepsie je pisat do grafu na fertilityfriend.com alebo na wunschkinder.de, neviem ci je aj SR stranka na to. Tam vykresli potom ovulaciu. Nie je zle sledovat aj plodny hlien. Vela uspechu.

Dobru noc.

mirusch
13. jan 2010

Katka a ozi, ako pise Blondy, medzitym mozete aspon dat kuknut spermiogram, aby ste sa nesnazili zbytocne ako my 😔 To fakt vzdy robia ako prve. Staci skocit ku urologovi.

schnucki
13. jan 2010

blondy ja se snazim na to nemyslet a uzivat si to .... musim myslet pozitivne 😀 .... a jak je tobe??

katko mluvila jsi s pritelem o tom spermiogramu?? to by fakt nebylo od veci .... jinak jak pisou holky, resej az po roce, i kdyz u nas to nebyl cely rok, ja jsem tenkrat u doktora trosku zalhala 😅
jinak co se mereni tyce, tak ja nikdy nejak ten hlen nepochopila, hlavne nemela cas, merila jsem si kazde rano kolem 5 dole teplotu a zapisovala do grafu, kolikrat i zapomela .... a vedela jsem co a jak 🙂

blondynka400
13. jan 2010

mirusch, nějak jsem to přehlídla, copak ti je? Skočila na tebe nějaká nemůcka? 😔
K tomu alkoholu, já jsem se při snažení taky občas napila a neyslím si, že by to něřčemu uškodilo...

schnucki, no ono to moc dobře nejde na to nemyslet co? 😀
No mně je super, zatím žádný problém. Nějak nepatřím k těm, které chtějí, aby byl už prcek venku ap ořád si stěžují, že je nšco bolí. I když je vidět, že děloha už občas pracuje...

emily327
13. jan 2010

blondy: ty si celkovo nejaka az prilis idealna tehulka 😀 ziadna z nas na teba nebude mat 😀 v tvojom stadiu tehu kazda uz by to chcela mat za sebou 😀 ale ty pohoda, klidek, tabacek 🙂 si fakt ukazkova tehulka.

katus, zatial nad takymi vecami ani len nemysli, zacni merat BT a uvidis co a ako, este je to fakt kratka doba na to aby si sa musela znepokojovat a hlavne ist k lekarovi na vysetrenia. Inak je fakt sranda, ak sa nedari otehotniet my zeny si to hned berieme za vinu a snazime sa zistit kde je v nas problem. Myslim,ze len maloktora posle najprv na vysetrenie chlapa, ci su jeho spermie ok. Ak by si len predsa mala podozrenie,ze asi bude niekde chyba a nemohla by si kvoli tomu spavat, tak si pohovor s priatelom a zajdite k urologovi, nech ho vysetri. Ake vysetrenia si absolvovala doma na Sk?? A aj ti nieco zistili?

schnucki
13. jan 2010

mirusch zapomela jsem napsat, pokud ti nebude dobre, nechame to na jindy, hlavne se vylez a brzo uzdrav .....

blondy moc ne, snazim se myslet pozitivne, ale tim ze je to vymodleny, mam obavy ....
to je dobre ze je ti super, ja jsem se ze zacatku bala jestli ti bolesti bricha jsou normal, ale aspon clovek vi, ze se tam neco deje 😀

kkatka78
13. jan 2010

Prave sa o tom bavime tuto s ,,kolegom,, 🙂 (Chudacik ten uz ma tolko mien 😉 ) Ze by bolo dobre dat skotrolovat spermie...tak mu to este nejako pripomeniem a urcite sa pojde dat vysetrit.

Mirusch urcite vysetrenie a vysetrenie je rozdiel.Mne robili ster, bola som na sono prsnikov a robila mi sono z vnutra....no neviem,ked sa zacnu vo mne ,,hrabat,, nejako hlbkovo,mozno nieco najdu....urcite si zacnem merat BT od prveho dna MS. Verim,ze si si Mirusch musela prejst vselicim,ale ked clovek veri,ze sa to raz podari,tak je ochotni urobit cokolvek a pre dietatko jak by dal....no urcite to musi byt velke sklamanie,ked na konci ti niekto povie,ze nemas sancu ☹
Ja deti uplne zboznujem a neviem si predstavit zivot bez nich. Urcite to este nejako riesit nebudem,lekarov myslim...este mame 3/4 roka....tak sa budeme snazit...ja len obdivujem niketore zeny,ci dievcata,ked sa s niekym vyspia prvy krat a hned otehotneju.... to nie je feeeer.... 😒

emily327
13. jan 2010

schnucki: ano ano mysliet pozitivne, ver mi to velmi velmi pomaha, drzim palce aby ti to vydrzalo 🙂 Obavy ma clovek stale, ale neboj vsetko bude ok, len sa nesmies zbytocne stresovat.
Keby si videla mna od noveho roka 😀 chodim vysmiata ako keby som brala nejake povzbudzujuce prasky 😀 a nikto nevie preco a ja mlcim ako partizan 😀 Iba ja a moj drahy vieme, preco je na mojej tvari usmev a preco mam vsetko na haku 😀
Neboj vseto dobre dopadne, ale opatrnosti nikdy nie je dost, tak hlavne aby si bola zdrava a neboj urcite bude vsetko ok.

blondynka400
13. jan 2010

emily, až na to, že malá nemá ukázkovou polohu. To mi to jaksi kazí 😝 😀
Ale i na začátku jsem měla problémy, blbě umístěný hematom, musela jsme dodržovat přísně klidový režim, takže nic není ideální.... 😝

emily327
13. jan 2010

katus,ze s kolegom, to som sa dobre pobavila 😀
Neboj moja vsetko bude ok, fakt na to nesmies takto mysliet a hlavne si nesmies namyslat. Lebo je to aj potvrdene,ze ak si clovek prilis namysla, tak si chorobu privola. Zatial netreba stresovat a som ti povedala,ze jahody v zime nie su 😀 tak este vydrz do piatku a ja pevne verim,ze ani nepridu. cmuk Neviem,kde sa vo mne berie tolko optimizmu, kedze ja som stale pesimista 😀 no dufam,ze mi to dlho vydrzi 😀

kkatka78
13. jan 2010

Presne Schnucki, Emily ma pravdu, stres je najhosi....traba brat vsetko pozitivne a vtedy sa to odzrkadli na vsetkom, a predsa chces mat vesele babetko nie? 🙂

emily327
13. jan 2010

blondy: ale je idealne a vies co??? tvoj pristup, aspon z toho co tu pises mam z teba pocit,ze si uplne pohodova a ze vsetko beries s nadhladom,ze sa zbytocne nestresujes. Mozno je to klamlive, kedze je to pisane, mozno keby sme sa stretli osobne, tak by si sa mi mozno postazovala viac ako ked nam tu pises a snazis sa ako aj my, jedna druhu podporit 🙂
Je fakt dolezity postoj k problemom. Hm no pockajte, len ja budem tehotna, to tu budem pisat romany a stazovat sa na vsetko 😀 ale nie, robim si zarty.
Neviem na mna posobis uplne pohodovo, nemozem si pomoct. 😉

emily327
13. jan 2010

mna doteraz zivot naucil,ze vsetko zle je na nieco dobre, ale clovek na to pride az po case 😉

blondynka400
13. jan 2010

emily, no asi jsi se docela trefila... Jinak já si tady stěžuju víc než normálně 😀
Hold jsem taková, navíc proč se rozčilovat kvůli blbostem a moje heslo je, že vždycky může být ještě hůř...

emily327
13. jan 2010

blondy, tak tak presne tak. Vzdy moze byt horsie 😀 to si ma potesila 😀