Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
25. jún 2010

lubi super ze se to s tim palcem zlepsilo 🙂

barbora87
25. jún 2010

Ahojte babule
tak som bola davat pozor na tu malu od kamosky boli sme vonku a ona sa tak rada nosi...ale je to maly obrik bude mat 5mesiacov a ma6,9kg takze som trochu k.o. Teraz frcim domov manzelik je uz na ceste tak si urobime kludny vecer pri telke...sa tesim...na obed som sa napapala a zaspala som na 2hodky ale aj tak som teraz unavena

schnucki vidis oplatilo sa ist do toho hm

schnucki
25. jún 2010

barbor urcite, jsem rada ze jsi mi dala tip 🙂 dekuju ....

moc malou ale nenos, ju ....

barbora87
25. jún 2010

Schnucki neni zaco ved od toho sme tu🙂
no nie ked som nevladala dala som ju do kocika a aj ked plakala ale zaspala po par minutach tak to bolo v pohode teraz sa uz valam doma zajtra na vecer ta oslava a bud tyzden v sob nieco z hokeja a v nedelu ideme na krst od tejto malej takze stale nieco mame

schnucki
25. jún 2010

barbor dobre delas 🙂 ... koukam mate pekne nabitej vikend 😀

tak pridavam fotecky ... prvni je u mirusch, druha jsou saticky a treti je tricko 🙂 ted muze leto prijit 😀

barbora87
25. jún 2010

No ved hej keby som mala tajeho obrika stale nosit tak ma klepne🙂 no fakt mame plny program a stale nieco k tomu prichadza...

No schnucki fesanda si!inak tie saty mam tie iste🙂))tiez som si ich kupila v ruzovom...a pekne brusenko mas

finfrle
25. jún 2010

@schnucki Jeee jsi kocka a brisko ti slusi mooooc 🙂

Jsem stale nachlazena a v noci se mi teda nespi dvakrat dobre 😒 ale uz se citim omalinko lepe.
Dnes jsme s manzou koukali na plany a povim vam tech ale je......
Holky maminky poradte jak jste na tom s plenkama?Jednorazove ci latkove?A jaky nazev pampers ci Huggies preferujete?Budu rada za kazdou radu a upozorneni.
Asi budeme pouzivat jednorazovky a na doma latkove ale jeste jsme se nerozhodli na 100procent.Ted koukame po cenach jednorazovek...

schnucki
25. jún 2010

@barbora87 tak to by byla sranda se nekde v nich potkat 😀

@finfrle ja budu pouzivat jednorazovky, dobre veci jsem slysela o pampers, jsou sice trosku drazsi, ale mam v planu je kupovat ...

holky dekuju 🙂 taky brisko rada ukazuju 😀

finfrle
25. jún 2010

@schnucki Me dnes pani prodavacka v detske sekci rekla ze vubec nevypadam tehotna a ze na to ze jsem uz ve 22tt tak nikde nic...trochu me to potesilo ale i zamrzelo a znervoznelo,kdyz se mala vubec nehybe! 😒
Ja prave vzdy myslela ze pampers jsou fajn ale jak tak ctu hodne lidi preferuje huggies,pry po nich nejsou takove opruzeniny a pod,proto se ptam co myslite a maminek co maji vyzkousene.

barbora87
25. jún 2010

Schnucki to je nahoda co?🙂

finfrle ja este nejsom maminka ale ja som za jednorazovky...bavila som sa s kamaratkami co su maminy...a na zaciatku urcite len pampers lebo vsetko lepsie drzia...a ked bude mimi väcsie tak cez den kludne aj lacnejsie ale na noc pampers

barbora87
25. jún 2010

No a finfrle zalezi co tvojmu mimi lepsie sadne...myslim inak ze kvalitne su skoro rovnake...mam kamaratku zije v kanade a pouzica huggies...a druha kamoska ich skusala ale formou pre jej maleho nesadli podla nej...musis asi vyskusat a aby mimi to nemalo prilis zarezane

schnucki
25. jún 2010

@finfrle a jak dlouho se ti mala nehybe? oni jsou nekdy miminka proste lina se hybat, me se ted mala od vcera taky nejak extra nehybe, ale sem tam kopne ... ja bych si z te pani hlavu nedelala, nekdo ma brisko velke a u nekoho to neni skoro poznat, z velikosti briska si hlavu nedelej 😉

presne jak pise bara, na zacatku jsou pampers super a pozdeji pres den muzou byt i lacnejsi .... ja ani nevim jestli tu huggies vubec maj 😅

barbora87
25. jún 2010

No ja neviem ako je to s tym hybanim este nemam skusenost ale podla toho co citam tak si tiez myslim ze mimi spinka...

Schnucki tu ich tiez nemaju ja si skusim potom aj huggies a uvidim...myslim si ze to zalezi aj od miminka ako je citlive

finfrle
25. jún 2010

@schnucki No popravde jsem ji citila hodne v pondeli a od te doby jen treba jen 3-5kopancu za den ale dnes vubec nic a vcera kolem poledne naposled 3kopnuti.

mirusch
25. jún 2010

@schnucki No, vidim, ze si sa hned pochvalila 😀 😀 😵 A tiez vidim, ze si hned vyskusala tieto zavinace ako odpoved 😉
Inak hlasim, ze sme k jazeru nesli, kedze Schnucki dostala nakupnu horucku. A ked uz som s nou bola v obchode, tak aj ja som si kupila, bundu... a vydupala zlavu 25% zlavu (5 EUR), lebo bol jeden svik rozideny. Schnucki - uz je to v oprave, ze vraj no problemo mi pani povedala.

Ok, tak viete, ze zijem aspon 😝
@finfrle Dufam, ze sa drobec zase rozkope, informuj.

schnucki
25. jún 2010

@barbora87 ono mas urcite pravdu ze to asi zalezi i na miminku jak plinky sednou ... uvidime u kterejch nakonec skoncime 😀

@finfrle ja bych to nevidela nejak spatne, ja mam treba chvilema pocit jako by me kopala uvnitr ale na jinou stranu, je mozne ze treba je jinak otocena a proto o ni nevis .... my treba naposled na kontrole vydeli jak blbne s nozkou a dava si ji pred oblicej, ale ja nic necitila .... zkus treba klepat na brisko, nebo trosku vic prilozit ruku .... nebo si brisko hlad, na to nekdy reaguje mala u me ....

schnucki
25. jún 2010

@mirusch no vidis, tak super ... no jasne, hned jsem capla fotak a musela se odfotit 😀
ta bunda je fakt super 😉

mirusch
25. jún 2010

@schnucki A manzel nebrblal, ze tak neskoro?

schnucki
25. jún 2010

@mirusch vlitla jsem jeste rychle u nas do kramu a to uz volal, jakoze kde jsem 😀 ale vstal v pul 3, tak jsem zas tak pozde nedorazila 😀 ... akorat ze jsem byla tak zmozena z toho hicu, ze si ve finale delal rychlou polivku 😅

finfrle
25. jún 2010

@mirusch Urcite dam vedet co a jak 😉 snad vecer az se natahnu 🙂
Koukam,ze jste si nakupovani pekne uzili 🙂

meleri
25. jún 2010

finfrle,
u nás vedly Huggies, sice byly naomak tvrdší a víc "šustily" než ty Pampersky..za to ale ty Pampers New baby tam mají takovou síťku prostě kde je to na zadečku a vždycky když se vykakal tak ta síťka se mu přilepila na z adek prostě mi to připadalo že mu to musí být nepříjemné...ty huggiesky jsou normálně papír či jakási buničina a pak plast...a pak zas papír....ale ted když jsme v místě kde není pračka tak koupím klidně i Pampers a jsou to normální plínky...jenom nevím proč to New baby byly takové divné..

emily327
25. jún 2010

Ahojte, tak sme doma. Zase sme neodolali s drahym a kupili sme malej 😀 Uz sme si povedali,ze nic nekupujeme lebo to nemame ako zobrat domov, kedze vsetky veci sme uz poslali, ale do lietadla to hadam niekam zbalime. No ale nekup to,ze cela supravicka mikina, tricko a teplaciky za 5 euro a nohavice 1 euro 😀 V praci bolo dnes na skapanie, neskutocne dusno, uz som rada,ze tam aj koncim... Inak sa mame dobre, malinka je asi pocasim nejaka otapena ako mamina, tak si v brusku spinka.

Schnucki, mirusch, no pusti dve baby do obchodu 😀 Ale jazero vam neutecie ale zlavy nebudu vzdy 😉 Hlavne,ze ste si potesili dusicku a schnucki, velmi pekne veci na leto. Ja mam problem kupit na seba nejake tehu saty, tu nic take nemaju. Ale dnes mi drahy kupil tehu bluzku zlacnenu z 40 euro na 15 🙂 Tak to uz mam dalsi darcek k narodeninam....

finfrle skoro sa mi uzdrav, nech este mozme byt chvilku spolu cmuk

emily327
26. jún 2010

dobre ranko, tak ja uz som hore. Neviem uz spat ☹ Vzdy ked takto skoro rano vstanem, tak ten den je nekonecne dlhy...
Este dnes do prace a zajtra mam volno. Uz pomalicky pozeram, co vsetko nam asi bude treba kupit pre malu do vybavicky ( ak neratam oblecenie, toho mame nakupene na 2 roky do predu 😀 ) Citala som,ze je dobre mat doma jedno balenie suseneho mlieka pre istotu,ze by sa to moje nespustilo alebo bolo slabe a trebalo dokrmovat. Mali ste to aj vy v zasobe?
Co mate dnes v plane?

barbora87
26. jún 2010

Dobre ranko
tak neverim zesom tuto noc prezila...budila som sa kazdu pol hodku ci hodku bolo mi nejako divne blbo pichalo ma aj v bruchu no a od kedy som hore tak mi je zle az na vracanie...joj neviem z coho mi tak je...teraz si vycitam ze som tu malu vcera nosila...
Emily pekne ste zase nakupili!a kedy mas narodeninky?

emily327
26. jún 2010

@meleri no za chvilku budem na Slovensku, to uz nie je tak daleko, mozes prist 😀 Iri su k cudzincom normalny. Je pravda,ze ma dost hneva ako si kazdy mysli aj po tolkych rokoch co som tu,ze som z Polska, ale uz som si na to nejako zvykla a vzdy ich opravim,ze som zo Slovenska nie Polska. A ako sme vyhrali teraz futbal s Talianmi, tak uz ich zopar aj vie,ze to krajina odkial pochadzam sa vola Slovensko a vyhrala 🙂 Inak najdes, tak ako vsade aj dobrych ale aj zlych ludi.... je to v kazdej krajine rovnake. Ale su situacie, kedy ti jasne daju najavo,ze si cudzinec a pozeraju na teba cez prsty....

@schnucki no bude to zaujimave, som hlavne zvedava kolko to bude stat. Lebo mame zatial peniazky na to, aby sme ako tak zariadili nase nove byvanie ale na druhu stranu je pravda,ze tieto vysetrenia potrebujem a malinkej a moje zdravie je prednejsie ako peniazky... Nebudem na Slovensku poistena, lebo oficialne budem stale zamestnana v Irsku ale na materskej dovolenke. Takze az kym nedam vypoved v praci, tak ma na Slovensku ziadna poistovna nepoisti ☹ Kedze podla zakona si zdravotne poistenie nemozes platit naraz v 2 krajinach EU.....

@yarden dakujem moja, tuto kliniku som nasla na nete uz skor, no ked som videla tie ceny..... je to hrozne drahe.... len bezne vysetrenie zeny tam stoji cca 160 euro a u mojej gynekologicky som vzdy ( bez karticky poistenca) zaplatila 50 euro maximalne.... Nie zeby mi slo len o peniaze ale je pravda,ze ak mam moznost dostat tu istu starostlivost a za menej penazi, tak to tak urobim... Ak by sme sa vratili do IRL tak by som nadtym vobec neuvazovala a sla by som tam, ale kedze budeme byvat na Sk a priatel zatial nema pracu ( a kto vie ako ju dlho nebude mat) tak je pre nas kazde usetrene euro dobre. Ale si zlata, dakujem velmi pekne. Ta EHIC europska karticka poistenca je karticka ked niekam cestujes do zahranicia, tak ti tvoja krajina vyda tuto karticku na poziadanie a ty v pripade,ze potrebujes navstivit lekara alebo nemocnicu - IBA POHOTOVOST, tak s touto kartickou ta kdekolvek v EU osetria zadarmo. Inak ja som na zaciatku tehu, vzdy bola velmi velmi unavena. Hned po praci som si musela aspon na hodku lahnut. Takze je to normalne. Oddychuj kolko sa ti da. A ty aj niekde pracujes??

@barbora87 barborka, dakujem pekne za povzdbudive slova. Urcite to zvladneme, ja v to verim... vzdy som si poradila sama a teraz uz sama nie som 🙂 Mam draheho a sme spolu velmi stastni a ja verim,ze to tak bude aj na SK.

@lubinka9 Lubi, malinky je krasny. A kam na Slovensko sa vraciate? No tak to budes asi druha z tejto temy, co sa zo zahranicia vrati spat na SK 🙂 Super, aspon nebudem sama.

emily327
26. jún 2010

barborka dobre ranko moja,mrzi ma,ze ti nie je dobre ☹ A dnes mate tu oslavu,co? Ak by ti nebolo dobre, tak na nu nechod a zostan pekne doma v postielke a oddychuj. Narodeniny mam v pondelok 😎
Mrzi ma,ze je ti tak zle.... Mozno si len unavena,skus si cez den lahnut a oddychnut si cmuk

barbora87
26. jún 2010

Dakujem moja...no vies ja si robim starosti ze ci som nejako neublizila mimi ked som vcera tahala tu malu...ale tak niesla som ju len chvili potom som si s nou sadla na lavicku no neviem...vies keby som vedela ze mimi je ok ze mi je proste len zle tak to neriesim ale takto ked mas v sebe cloviecika tak si pri kazdom pichnuti boleni robim
starosti...a to sa mi nestalo od kedy som tehu ze sa tak budim a tak...ach ja zajtra mi zacina 16.tt a ja som si myslela ze cim dalej v tehu budem tak ubudnu take psycho myslienky...ale ako vidim tak je to horsie a horsie lebo predsa len ma mimi uz viac ako10cm a plave si tam...no dufam ze bude vsetko ok...musim mysliet pozitivne...uz sa neviem
dockat na dalsi utz...
Jeee a kolko rockov budes mat?tak to musite pekne oslavit🙂
a neboj vsetko dobre zvladnete a presne ako pises nie si sama...a mm sa bude urcite snazit aby vam bolo dobre...

emily327
26. jún 2010

Barbora, no moja to nie je dobre, ze mas psycho myslienky. Snaz sa na to nemysliet a uzivat si tehu. Uvidis ako rychlo to ubehne a bat sa je normalne, kazda zena sa boji aby drobcekovi v brusku neublizila. A ma o neho strach, to nam zostane aj ked sa narodi to male 😉 Len to netreba s tym strachom a negativnym myslenim prehanat. Treba verit,ze je vsetko ok a ak by bol nejaky vazny problem treba zajst k lekarovi. A kedy mas dalsi UTZ?
Jaj no uz budem mat 31 rokov... Neskutocne ten cas leti... No ja to oslavim v praci 😀 A urcite to oslavim az doma s rodinkou. A co ta oslava dnes? ides tam?

meleri
26. jún 2010

Emily

tak vidím že to bude stejné nebo aspon podobné jako tady ve Fr. kde většina lidí neví kde česko je...i když většinou ti co mají maturitu tak ví že je "československo" nebo aspon kde je Praha....hele nastěhujte se příšte tady do Francie.... 🙂 tady je pořád pěkné počasí aspon...a dobře tu vaří....jaká je vůbec irská kuchyně? to bude asi hodně podobné jako to bylo v UK? hranolky....

holky dneska mám vegeeeeet, manžel vzal malého sebou k babičce budou tam plnit pískoviště, tak mám do oběd kliiiid, joj....

přeju všem hezký víkend, hodně sluníčka a nějaké to kupčo.....ahojte!

yarden
26. jún 2010

Ahojte dievcata, dobre ranko...
Ako som Vas citala, tak som zabudla na bagety co som dala do rury zapiect na ranajky, trosku na jednej strane stmavli a su viac chrumkavejsie...

Emily - v tom gpn zaplatim 96 E za cely rok a nic viac a ako tehula teraz zaplatim 116 a je v tom vsetko - 3D a 4T UTZ a cela starostlivost pocas tehu. Mne to odporucil kedysi moj byvaly doktor z ineho mesta, ze ich pozna. Ale uvidis, mozno najdes nieco lepsie a ovela lacnejsie. Ja totiz to nerada cakam v rade a tam ked pridem, pockam maximalne 10 minut,lebo som objednana na dany cas.
A tu v zahranici nepracujem. Teda len zadarmo 🙂

Barborka, setri sa a nezdvihaj tazke deti. Nech sa TI nieco nenatiahne a nesposobis si pruh. bud opatrna. Ja nenosim uz ani tasky z nakupu. Sice aj kvoli chrbtici, ale je mi to tazke.

Dnes som unavena, vcera sme boli na jednej super oslave k Midsummer party. Takze uz dve noci za sebou som mala kratsie. Bolia ma nohy z tancovania typickych tancov pre midsummer.