Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

barbora87
28. jún 2010

Ahojte babule
@meleri si tehuuuuu?🙂))prezrad!!!

@ivanajelinek no ja som bola vo februari s chrbticou 3tyzdne ba na pnke...takze si myslim ze tiez sa tym boleatiam nevyhnem ked budem mat brusko...ale nech ti nieco poradia...mne predpisali masaze taka zabale a heilgymnastik a myslum ze mi to pomohlo...aj ked mam niekedy bolesti ale to ked dlho stojim alebo tak

@emily327 joj uz sa ti to krati!!!ale zasluzis si oddych...

Ja som vcera fungovala plna energie potom co som len6hod spala sme poobede isli s kamoskou tehulkou do ba na vylet do bavyobchodu a kupila som si monitor tlkotu srdiecka...najprv som nic nepocula ale doma ked som si lahla a dala aj taky gel (je to ako sono)tak som pocula to krasne srdiecko....no nadhera!!!stalo to32€ co si myslim ze je pohoda...a dnes rano som tiez pocuvala...
A pozerali sme ten monitor dychu a veci co potrebujeme no parada...super dnik...a vecer som az po11zaspala...ako hovorite ten druhy semester je super uz sa citim lepsie a unava ustupa...

kleopatris
28. jún 2010

dobre ranko

lubi super, ze uz mozte cestovat! sak konecne!
ja balim maleho den pred, ale vzdy mame auto natrepane akoby sme isli na sibir na pol roka....
Si predstavte Maxi dnes prespal celu noc bez jedinej prestavky! Ale mali sme na navsteve jeho male sesternicky a tie ho asi tak zmohli, ze sa musel vyspat a ani hladny nebol 😀
A zacinaju aj nas trapit zuby ☹ chudatko tak ho to uz boli. Sice spinka dobre, ale uplne ma biele bubliny v puske a ked mu to masirujem tak ho to uplne boli 😒 uz sa tesim....

yarden
28. jún 2010

Ahojte dievcata,

meleri, ty si tehulka? Gratulujem!

ivanajelinek
28. jún 2010

meleri, nieco nam uniklo? 😕

meleri
28. jún 2010

čaute holky,

sem v tom! no čekala sem jestli si toho někdo všimne... 😅 😵
byli jsme zase na té ošklivé procedůře, nechtělo se mi o tom moc psát, je to něco jako IVF ale se zmraženýma embryjema no a ted jsem čekala ale po týdnu jsem to nevydržela a udělala si test páč cítím podbřišek a čárka tam byla! jako počítám i s nejhorším, jak už to v případě zkumavek bývá, můžu to i potratit, ale doufám že NE a že budou bojovat a zůstanou 9 měsíců..sranda bude že to budou asi dvojčata... 😅

Ivčo

to je mi líto a kde tě to bolí? pánev, nebo tam co jsou ledviny? přeju ti at to přejde!

barbora87
28. jún 2010

@meleri joj to je nadherna novinka!!!!gratulujem!!!je to nadherne ze stale k nam tehulkam niekto pribuda!!!velmi sa tesiiiim!drz sa a oddychuj!

meleri
28. jún 2010

barboro,

moc moc děkuju! 😵 😵 jsi zlatíčko! snad to tentokrát dopadne dobře.....jediné co nechci aby jedno z nich umřelo, ale asi se to stane. jedno z embryjí nebylo stoprocentní, ale mezi 50-80.

schnucki
28. jún 2010

@meleri tak ja se potichounku pridavam ke gratulacim a drzim moc moc palecky aby se udrzeli ... urcite informuj jak bojujete .... super!!!!

@ivanajelinek ty zada jsou na prd, zkus se doktorky zeptat na nejake masaze nebo tak, nebo zkus ten pas, oni nejsou drahy, dva stojej kolem 10eur 🙂

jinak me dneska v noci vzbudila zaha, ale jak, asi pul hodky me to trapilo, tak jsem spala az do 11h 😀

emily327
28. jún 2010

meleri, jej to je super, tak vitaj medzi nami tehulkami 🙂 To je skvela sprava. Drzim velmi velmi palce cmuk cmuk

ivanajelinek
28. jún 2010

Meleri, tak to je super novinka 🙂 No boli ma to skor tak vyssie, asi ako su ladviny ale len prava strana...Ale nejak to uz dobojujeme, nie?
Schnucki a kde mam kupit ten pas? Aky to vlastne je? Kedy mate dalsiu kontrolu u dr? Akosi sa nam to krati, ze?

kleopatris
28. jún 2010

meleri super 😵 gratulujem a nech vydrzite do konca vsetci traja 😵 a hlavne nech mas tentokrat nadherne tehotenstvo s este krajsim porodom 😉

yarden
28. jún 2010

@meleri To je nadherna sprava. Vsetko bude dobre. Dlho ste na to cakali a ako sa hovori, kto caka, ten sa docka. Tesim sa s Tebou a moc moc moc Vam drzim palce, nech je vsetko v poriadku. A hodila by sa vam holcicka. alebo aj dve. 😵

lubinka9
28. jún 2010

meleri, gratulujem 😵 , nech vsetko dobre dopadne, konecne som v niecom prva 😀 Mne to hned udrelo do oci tie tvoje tt, aj ked je to nevyraznej farby 😝

kleo, my mame takych bublin uz dlhsie a kusatka ci cpe az neviem kde do hrdla. A zuri pri tom a poplackava tak asi ho to tiez boli.
Tiez spi dobre. Zubok som zatial neobjavila ani sa mi nezda, ze by to mal nejake cervene a spuchnute.
no to bude prdel ked to naplno prepukne zrovna na dovo 😲

meleri
28. jún 2010

schnucki,

moc děkuju! 😵 taky doufám že to zvládnou. když ne tož se nedá nic dělat, a půjdem znova v září, ještě nám zbyla 4 embryjka.

Emily,

jo děkuju! moc ráda se k vám přidávám! 🙂

Ivčo
já nevím, já měla velké bolesti zad kolem 20 tt, přesně tam kde jsou ledviny, ale u mě to bylo jak kontrakce, prostě veliké bolesti které přicházely a odcházely,a zároven se mi chtělo na velkou a čůrat...jeli jsme kvůli tomu tenkrát do nemocnice, kde nic nezjistili. pak se mi to ještě stalou jednou a pak to přešlo. možná se tam něco roztahuje?

barbora87
28. jún 2010

@meleri mna emilka naucila mysliet pozitivne tak to aj ty skus🙂 ppzri vsetko je mozne a stava sa vselico ale vsetko bude oky doky!ja ked si pustim ten monitor na tlkot srdiecka tak nemam ziadne myslienky len sa rozplyvam!!!a kedy ides k dr?hlavne si davaj na vas pozor!vsetky na teba myslime!!!

kleopatris
28. jún 2010

no lubi to sa vam moze kludne stat 😀 budete mat dospate na dovci 😀
ja som si toho nevsimla, ale jak tu vcera segra bola, ta mi ukazovala ze sa mu to tam uz hybe, ale vyzera to na spicaky 😒 bude vyzerat jak debko, ked mu vylezie prvy spicak 😀 😝 vraj aj segrinej malej vysiel jak prvy, asi dedicne 🙄
lubi mas nejake "normalne" kusatko? co nie je moc hlboke a zaroven sa da chladit? lebo maxi si tiez vsetky strci az do hrdla a potom mi vracia a s jednym co mame si zase tak zacpe pusu, ze sa dusi a nevie dychat a ani si ho z ust vybrat 😒 ale to ma zas najradsej

ivanajelinek
28. jún 2010

kocky vy co kojite chcem sa spytat davali ste malym este aj caj alebo vodu na pitie? ci staci len materske mlieko?
A ako je to s kupou flasiek? Mali ste nejake doma v zasobe aj ked ste mali v plane kojit?

meleri
28. jún 2010

barboro,

jo snažím se myslet pozitivně, ale bohužel z minula mám blbé zkušenosti, no a z tohohle těhotenství mám fakt strach! ale snažím se to brát krok za krokem.

Lubinko,
děkuju!

Ivčo
když bylo moc horko, dávali jsme i vodu, kojeneckou nebo převařenou z vodovodu. flašku jsme měli, protože jsem často odsávala mléko, a taky jsme ho zmražovali..mohla jsem jít ven a manžel o víkendu nakrmil..určitě je dobré nějakou tu flašku mít..

lubinka9
28. jún 2010

kleo mam toto, chladit sa sice neda, ale moc si ho pochvalujem. Maly sa v poslednej dobe len z tym hra. Da sa super uchopit do malych ruk, je to zaroven hrkalka a tie kusacie veci su siroke na to aby to vsunul hlboko do hrdla.
Som ti chcela poslat link, som to objednavala pre 2 tyzdnami z Babybutt ale som zistila, ze to uz nemaju v ponuke 😕 a pritom to bola novinka.

meleri
28. jún 2010

lubinko,
krásné kousátko a štěrkátko zároveň. 😵

lubinka9
28. jún 2010

kleo mam aj toto http://www.mytoys.de/Fisher-Price-Meeresfreunde...
ale mrnavy sa s tym nehra, je mu to zatial velke. A je to dost tazke 😒
a maju aj v babywaltz http://www.baby-walz.de/dmc_mb3_search_pi1.num/...
to je maksie, poddajnejsie

finfrle
28. jún 2010

@meleri Ahoj 😵 😵 😵 juuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu to je krasne 😵 😵 😵
Od srdicka blahopreji!Hlavne at jste vporadku 😵 😵 😵 😵 Jsi mi udelala radost 😉
Bude vsechno vporadku,neboj.Budu na tebe myslet!Jsem to hned rekla manzilkovi 🙂 moc ti drzime pesti tehulko!

Dneska u me byla kamoska me ostrihat a mam to o dost kratsi ale musela jsem.Nejak mi zacali vypadavat vlasy co jsem tehu a uz byli opravdu hodne znicene!Asi 20cm je dole...je to ale nezvyk ale rostou jak z vody tak to bude ok 🙂

Mala je dnes klidnejsi ale vcera zuzo byla aktivni 🙂

@ivanajelinek Mluvila jsem s hodne holkama a i doktorem a pry kdyz kojis nemusis davat zadny caj ani vodu,mleko je pry dostatecne a je to jen v nasi hlave,ze ma zizen ale mleko se prizpusobuje primo miminku a ma v nem ziviny i tekutiny.Jak ale rikam z doslechu a z knizek....
Flasticky i stelirizator si koupine na 100procent nikdy nevis....

lubinka9
28. jún 2010

@ivanajelinek ja som nemala nakupene flasky predom. Mala som v plane kojit a az ked sa to domrvilo tak sme kupili. To uz kupis dnes vsade, minimalne v najblizsej lekarni urcite. Dobre je ale mat predom prehlad o znackach a kvalite, aby boli BPA frei a pod. Bude sa ti jednoduchsie nakupovat potom. Ja mam AVENT, vraj je na ne staznost, ze pretekaju uzavery, ja ten problem nemam. Asi treba len nanovo otvorit a zavriet a je to OK.

no a caj nedavam ani sa mi ta myslienka nepaci, davat tak malemu caj. Kojim a davam mu lyzickami 5x denne aj vodicku. Teraz je ozaj horko.

kleopatris
28. jún 2010

@lubinka9 lubi presne to druhe mame a to je to cim sa mi dusi, ale ma strasne rad 🙂 to prve sa mi pozdavalo, musim niekde nieco take zohnat.
dnes nam dosli tie ponozticky z lamaze, som zvedava co na ne maly povie 😀 len spi, tak sa vynimocne neviem dockat az vstane 😝

inak ja caj nedavam a vodu hej, ale to viac menej ako hru nez na smäd. a niekto sa pytal na umele mlieko, my sme mali krabicu pre istotu doma...clovek nikdy nevie a flasku mam len jednu, od chicca protikolikovu, ale nepouzivam zatial

@meleri uz okukuj, co treba 😵 aj vam zubky porastu 😉 a uz je ti lepsie? co ti dal Dr. na tu chorobu?

schnucki
28. jún 2010

http://www.bonprix.de/bp/Umstandsmode-Bauchband...
@ivanajelinek mrkni na tenhle odkaz, je to od bon prix, ... myslim ale ze by se meli dat sehnat i v obchudku s detskejma vecma, tam sem se ale neptala ... snad ty zada brzo prejdou ....
jinak kontrolu mame zitra ve 12, rozhodne se jestli me jeste pusti do cech, tak vam hned pisnu ...

ty kousatka jsou super 😵

kleopatris
28. jún 2010

a baby ak mozem poradit, kupte si tu gencianovu violet 😉 stoji to nieco cez euro, ale zabera to ovela lepsie na zabku jak tie "znackove" gely. Nie kazde babo tu zabku/pliesen ma, ale my teda hej 😒 a opakuje sa mu to, ale natriem genciankou a je dobre..mam taky pocit, ze to mame z plavania ☹ lebo to zacalo az potom

meleri
28. jún 2010

Finfrle,

moc děkuju! to je pěkné! děkuju za podporu taky! určitě to bude všechno ok!

jinak my byli u dr a Sam dostal železo ve formě syrupu a pak spoustu homeopatik a mateří kašičku. dr toho moc nenamluvila! 😅 😕 jen že to bude ok a kdyby se to nelepšilo mám přijít.

Kleopatris,
no jestli to bude jenom jedno dítě, tak máme vše, ale se dvěma to bude horší! 🙂

jinak kámoška už od pátku rodí a furt nic! dneska sem tam byla a jsou celkem vystresovaní nevím na co čekají já bych prostě jela do nemocnice....

lubinka9
28. jún 2010

@kleopatris aha tak dobre, ze viem. Asi tym, ze je to take poddajne tak sa mu to da strcit hlboko.. No aspon ja teraz nekupim i ked som planovala.
a co su to za ponozticky? nejake s hrkalkou? 🙂
no aj nas prave spi, v obyvacke v cestovnej postielke. Navykam ho.. Prvy den hrozny rev, teraz uz super 😉

kleopatris
28. jún 2010

http://www.amazon.de/Lamaze-27111-Handgelenkras...

no ono je to kusatko super, lenze on sa to naucil v polke prelozit a strcit si do ust dve gulicky naraz a vytiahnut mu to uz nejde, tak sa s tym hra, len ked som u neho, aby sa mi neudusil 😅

super, ze ti spi vnutri, sak vonku take hice..my vylezeme asi zase az okolo 5

lubinka9
28. jún 2010

@kleopatris, no tom som sa ta chcela spatat ci to nemate z plavania ked sa to objavilo nejaku dobu potom jak ste zacali. Len uz som na to potom zabudla..
My sme este nezacali, teraz budeme 3 tyzdne rozlietani a v septembri uz nazad, tak neviem ci sa nam oplati nejaky kurz zacinat.
Maly bude mat 7 mesiacov ked prideme na SK, tak zacnem asi az tam.
Nasi maju sice bazen ale do toho ho nedam, tatko pouziva nejaku vlatnu vyrobu na dezinfekciu a proti rastu riasam, to nebudem riskovat.